This used to be a forum full of little and stupid girls.
Now it is kinda serious because they have grown up.
You're welcome to join in though. Have fun ^^

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Asteroidul Apophis va aduce sf lumii?-titlu din ziar

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Asteroidul Apophis va aduce sf lumii?-titlu din ziar la data de Sam Ian 02, 2010 9:00 pm

Vizitator

Vizitator
Deci...tatal meu "colectioneaza" un ziar, se numeste Taifasuri. Sunt multe lucruri fascinante, rebus, horoscop etc. Dar ceva m-a ingrozit de moarte pe mn. Era un articol in care spunea, in genul, ca in 2029 sau 2036(parca) o sa "aterizeze" un mare asteroid, numit Apophis, care presupun ei ca va cadea in Oceanul Atlantic. Recunosc, cand am auzit, m-am gandit sa vad cati ani o sa am atunci. Si surpriza, nici macar 30 de ani nu o sa am. nu vreau sa mor asa repede. Dar mai este o portita de scapare, chiar doua: 1. se va incerca sa distruga asteroidul; 2. explozia nu va ajunge pana in Romania (cred) . Eu, una, nu prea astept anul 2029(sau cand se va presupune ca va "ateriza" asteroidul). Arata in ziar poze cu asteroidul cand loveste Terra... mi-e frik de viata noastra . Va voi arata si voua:
1. aproape de terra Image Hosting by Picoodle.com2. Asteroidul Apophis(singur) Image Hosting by Picoodle.com3. asteroidul lovit d pamant Image Hosting by Picoodle.com

Ultima editare efectuata de catre Julia in Dum Ian 10, 2010 1:31 pm, editata de 1 ori

2 Re: Asteroidul Apophis va aduce sf lumii?-titlu din ziar la data de Dum Ian 03, 2010 2:50 pm

Vizitator

Vizitator
uum....asa cum nu stiu cn din antichitate a prezis ca in anul 2000 se va distruge pamanatul?

pai, eu sincer nu prea cred in chestii deastea...in orice caz sper din tot sufletul ca macar o familie ma sa apuc sa-mi intemeiez...dar...dar...tre sa gasesasca ei o solutie sa devieze asteroidul sau sa-l distruga sau eu mai stiu...

hehe, dar in general, nu cred chestiile astea e complet aiurea sa prezici ce s-ar putea intampla peste zeci de ani...

ma rog...probabil ca amenii de stiinta au detectat un asteroid care se apropie de pamant si...de unde stiu ei ca pan atunci nu se mai intalneste cu altceva in cale?
in atatia ani sunt toate sansele sa se loveasca de alt asteroid sau mai stiu eu...pamantul sa isi schimbe pozitia!
ca doar se misca in jurul soarelui nu?

deci...damn, sper ca asa ceva sa nu fie adevarat

3 Re: Asteroidul Apophis va aduce sf lumii?-titlu din ziar la data de Mar Apr 10, 2012 2:45 pm

Vizitator

Vizitator
aaa....pai sunt atatea speculatzii....nostradamus a prezis k sfarshitul va fi knd pashtele va pik pe 25 aprilie. de la moartea sa din 1566, acest lucru s-a intamplat de 6 ori...cel mai recent 1943. urmatoarea data va fi in 2038
un alt preziktor al apoklipsei a fost chiar newton. ecent s-a descoperit k din scrierile sale iese la iveala un secret nemaipomenit - sfarshitul? 2060 - pentru a afla mai multe http://artzar.wordpress.com/2007/06/24/sfirsitul-vremurilor-dupa-newton/
de pe descopera. ro, am desoperit k "Doar 7.6 miliarde de ani despart omenirea de mult-temuta apocalipsa, afirma astronomii de la Universitatea din Sussex."
mai multe http://www.descopera.ro/stiinta/2431610-pamantul-sub-amenintarea-soarelui km atat...dar eu cred k nu va veni prea repede apocalipsa asta...asha cum au zis astronomii, vom apuk sa ne traim viatza in linishte...sau un coleg zicea k u meteorit ne va lovi peste 30 de ani....ce gluma buna

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum