This used to be a forum full of little and stupid girls.
Now it is kinda serious because they have grown up.
You're welcome to join in though. Have fun ^^

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Sfarsitul revistei W.I.T.C.H.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Sfarsitul revistei W.I.T.C.H. la data de Mier Iun 16, 2010 10:33 am

Nobume

Administrator
Administrator
Egmont a anuntat astazi prin intermediul revistei W.I.T.C.H. ca numarul urmator(iunie) va fi ultimul numar publicat.Felul in care s-au exprimat a lasat sa se inteleaga ca revista se termina intradevar aici si nu ca ar refuza sa o mai publice, insa unii dintre voi stiu foarte bine ca cei din Italia au inca un sezon(Teach to be Witch) terminat si altul in curs.

Cu alte cuvinte, s-a intamplat si la noi ce s-a intamplat si in alte tari...

Intai am trecut prin frustrarea faptului ca se "omiteau" in aproape fiecare numar cate 3-6 pagini din banda desenata(bine ca aveau loc de articole de cate 3 pagini cu Hannah Montana si de reclame la alte produse de-ale lor)iar apoi primesc anuntul acesta socant.

Deodata sunt pusa in situatia in care trebuie sa renunt la W.I.T.C.H.,revista care mi-a stat alaturi atata timp si care a fost martora calatoriei mele de la copilarie la maturitate.

W.I.T.C.H. nu poate concura cu noile fenomene gen Hannah Montana si prin urmare revista nu e profitabila...

Sa ne luam ADIO de la ea!

Gintama rules ❤
My queens and my kings ❤

Vezi profilul utilizatorului http://kmuiyato.tumblr.com

2 Re: Sfarsitul revistei W.I.T.C.H. la data de Lun Iul 12, 2010 7:54 pm

Vizitator

Vizitator
Nu mi-am mai luat revista de ceva timp, am facut si o pauza mai mare la un moment dat. DAr pre vremea aceea, Egmont chiar lucra cu responsabilitate la acesta revista. Pe vremea aceea, chiar imi placea. Cand am inceput sa o cumpar iar, am ramas socata cand am vazut ca nu mai este ca inaine...
Anyway, o sa-mi lipseasca si mie, chiar daca nu o mai citisem in ultima vreme. Desi, numerele pe net se vor publica inca, nu? Doar ca vor fi in engleza...

3 Re: Sfarsitul revistei W.I.T.C.H. la data de Dum Iul 18, 2010 4:14 pm

Vizitator

Vizitator
Ce pacat ca nu o mai publica TT.TT
Eram foarte curioasa sa aflu
dialogurile ce inseamna in romana ,de aceea mai luam revista romana. Eu
,de ceva timp colectionam revista W.I.T.C.H. Magazine - revista in
franceza . Stiam oricum ce se va intampla dar eram curioasa la dialoguri
- ce inseamna ele. Bine ca exista dictionarul ,totusi

Pacat totusi
,ca ei au pus "punc" tocmai acum TT.TT Colectionam revista decand eram
'de`o`șchioapă ' si e cam greu sa aflu ca se termina : (

In orice
caz ... Witch rocks!

4 Re: Sfarsitul revistei W.I.T.C.H. la data de Lun Iul 19, 2010 9:28 pm

Vizitator

Vizitator
Da. WITCH nu mai poate concura cu alte reviste pentru ca nu a fost destul mediatizat. Ce nebunie era pe vremea cand se difuza si serialul.. cate siteuri piczo erau, cati fani..

Si fanii aia eram noi, care am crescut cu witch, care acum suntem mari si nu mai cumparam revista, sau cel putin o parte din noi, nu o bag pe Nina spre exemplu la categoria asta. Noi iubit witch petnru ca am crescut cu ea. Dar cei care sunt acum de varsta care eram noi atunci, 10-11 ani, nu au avut parte de mediatizarea witch. Au avut parte de Hannah Montana si care mai sunt. Si nu mai e cine sa cumpere revista -> revista nu se mai publica. Mi se pare mai mult decat logic..

5 Re: Sfarsitul revistei W.I.T.C.H. la data de Mar Iul 20, 2010 1:51 pm

Vizitator

Vizitator
Hannah Montana si altele au o calitate pentru persoanele care au facut cunostinta doar cu ele, si alta pentru cei ce au crescut cu altceva, si apreciaza altfel.

Nu ca as lua apararea chestiutilor Disney Channel, dar e de inteles de ce sunt atat de apreciate. Peste ani o sa apara altceva, si o sa zica unii "Ce misto era Hannah Montana fata de astia de acum.."

Oricum ce a insemnat witch pentru noi, nu va mai insemna si pentru altii, asta e sigur

6 Re: Sfarsitul revistei W.I.T.C.H. la data de Lun Apr 09, 2012 9:07 pm

Vizitator

Vizitator
nu mi-a parut bine de chestia asta cand am auzit Crying or Very sad vreau sa zic ca-mi placea revista,iar atunci cand au zis ca nu o mai publica mi s-a rupt inima Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

7 Re: Sfarsitul revistei W.I.T.C.H. la data de Mier Dec 26, 2012 1:48 pm

Vizitator

Vizitator
Au intrerupt publicarea de 2 ani.Am incercat timp de cateva saptamani sa-mi revin,dar aveam sentimentul ca nimic nu va mai fi la fel fara revista.

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum