This used to be a forum full of little and stupid girls.
Now it is kinda serious because they have grown up.
You're welcome to join in though. Have fun ^^

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Totul sau nimic!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Totul sau nimic! la data de Mier Iul 21, 2010 3:32 pm

Vizitator

Vizitator
Vi s-a intamplat si voua ca sa tineti la o persoana atat de mult,incat sa faceti orice pentru ea,sa calcati pe toata lumea in picioare,iar apoi aceasta sa va lase balta,de izbeliste?
Mie una mi s-a intamplat...De mai multe ori nu doar o data.Nu stiu...sa o numesc obsesie fata de o anumita persoana?Dar poate as exagera...Tineam atat de mult la x sau la y incat nu vedeam ca de fapt ei imi fac rau...si chiar daca cei care tineau cu adevarat la mine ma atentionau,eu ziceam ca nu e adevarat si ca totul e perfect.
M-am certat cu multi prieteni pentru unele persoane si am uitat cine sunt...m-am transformat in alta persoana doar ca sa o protejez pe aceea,deoarece era cea mai iportanta pentru mine...iar apoi ma facea sa sufar enorm prin cuvinte grele,sau ma dadea uitarii...

Sper ca ati inteles ceva din acest thread al meu fara sens

2 Re: Totul sau nimic! la data de Joi Iul 22, 2010 11:32 am

Vizitator

Vizitator
Nu e fara sens E, intr-adevar un topic de discutie Doar ca nu inteleg despre ce e vorba?

1. Daca exista persoane pentru care ai da totul si ce simti pentru ei
sau
2. Au existat persoane pentru care ai fi dat totul si in final te-au dezamagit

Anyway... Mi s-a intamplat... Un baiat... baiatul acela care mi-a influentat viata, astfel incat sa nu mai fiu o plangacioasa... A aparut de nicaieri cand am terminat examenele... mi-a zis ca toti prietenii mei de o viata din cartier nu faceau decat sa ma barfeasca din invidie... Iar eu, in ciuda tuturor cuvintelor prietenilor mei care imi doreau doar binele... l-am crezut... Avea un farmec aparte, si nu stiu ce ma facea sa am incredere deplina in el... eu, care nu am incredere in nimeni... Simteam ca as fi dat orice si as fi calcat pe oricine in picioare pentru el... Si acum realizez ca ma simteam ca si cand as fi fost controlata... Nu stiu ce era cu mine... intr-un sfarsit intr-adevar mi-am deschis ochii si am reusit sa-i vad adevarata fata...
Cazul tau este total asemanator cu al meu... m-am certat cu toti doar ca sa ii iau apararea acelui baiat... Imi pare bine ca acuma totul a revenit la normal... ba mai mult... acum eu impreuna cu cei cu care m-am certat suntem mai uniti ca niciodata, ca fratii... parca ne-a fost dat sa se intample asa ceva
Anyway, trebuie sa recunosc ca nu a fost o experienta prea placuta... Dezamagirea este cel mai urat sentiment pe care il poate avea un om...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum