This used to be a forum full of little and stupid girls.
Now it is kinda serious because they have grown up.
You're welcome to join in though. Have fun ^^

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Halloween

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Halloween la data de Mier Iul 21, 2010 3:39 pm

Vizitator

Vizitator
31 octombrie...o zi ca oricare alta? Poate cam asa suna pentru unii. Pe 31 octombrie se spune ca un anume tip pe nume Jack (parca asa se numea) a pacalit diavolul (nu stiu cum s-a intamplat). De aceea, el cand a murit nu s-a putut duce nici in rai, deoarece nu facuse fapte bune in viata lui, dar nici in iad deoarece dracii se temeau de el...pt k seful lor, diavolul nu mai era acolo din cauza lui. De asemenea Halloween, mai poate insemna si ziua in care se sarbatoreste magia. In aceasta noapte, toti Vrajitorii, vrajitoarele si clanurile de vrajitori si vrajitoare, se strangeau intr-un loc unde se intalneau cu stapanul lor, Diavolul, care aparea sub infatisarea unei capre negre. Atunci se strangeau cu totii si participau la un ospat numit SABAT. La acest ospat se mancau tot felul de corpuri moarterde animal, broaste raioase sau alti viermi. Totodata, la acest ospat puterile vrajitoarelor cresteau foarte mult, devenin amenintatoare. Sabatul este de 4 ori pe an: pe 31 octombrie, pe 1 august, de ziua recoltei (nu mai stiu data) si hmmm..parca pe 23 aprilie.
Acum sa revenim. De ce credeti voi ca toata lumea se imbraca in costume de halloween? E o traditie. O traditie ce provine dintr-o legenda...si orice legenda (si repet)...ORICE LEGENDA are o samanta de adevar.

2 Re: Halloween la data de Joi Iul 22, 2010 11:33 am

Vizitator

Vizitator
interesanta poveste Zoey...auzisem si eu despre SABAT...insa habar n-am ce inseamna...De Halloween de obicei cineva organiza o petrecere...(in orasul meu nu e asa populara chestia cu "ne dati sau nu ne dati!?)asa ca...ne costumam,e drept,si dam o petrecere.Insa in acesta n nimeni nu a organizat nimic(din cate stiu eu...)iar parintii nu ma lasa sa o organizez eu...insa mi-am pregatit costumul de mult...hihi...o sa va arat si poze cu rock_girl in gladiatoare...i-am luat sabia de jucarie a lu' fratemmiu...mi-am facut si eu un scut din carton(care mi-a iesit destul de bine dupa parerea mea...)armura din niste linguri si material...eh...mie imi place cum am iesit inca nu mi-am facut poze,dar o sa pun dupa 31 octombrie...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum