This used to be a forum full of little and stupid girls.
Now it is kinda serious because they have grown up.
You're welcome to join in though. Have fun ^^

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

..Raceli..

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 ..Raceli.. la data de Mier Dec 22, 2010 1:28 pm

Vizitator

Vizitator
Nu este un thread prea interesant,insa...este cineva racit?Eu,mama si cei doi frati ai mei avem amigdalitele umflate iar eu deabea pot sa respir...ma doare pieptul cand respir...uf...am nasul infundat...imi e groaza de noaptea care o sa vina..cum voi putea sa dorm cu raceala asta?Maine meregem toti la medic...uf...o sa ma aleg cu niste peniciline de o sa ma doara mintea...majoritatea cunostintelor mele sunt racite,si la fel au amigdalitele umflate si rosii,si deabea pot respira.Sa nu mai spun ca jumatate din clasa mea este racita si unii deja nu vin la scoala...am trei elevi in clasa care nu mai vin la scoala petnru ca fac peniciline.Uf...vroiam sa stiu daca doar onestenii sunt raciti...cum o sa dorm la noapte sunt nervos Crying or Very sad

2 Re: ..Raceli.. la data de Joi Dec 23, 2010 8:37 pm

Vizitator

Vizitator
hehe c amigdale????soont scoase d knd aveam 6 ani,am avut probleme grave,tot d la raceli repetate si infectiile amigdalelor mi-au afectat canalul auditiv drept si am fost nevoita sa le inlatur acum e mai greu pt mine,asha k aveti grija cu racelile,eu nu soont racita.cel mai bun remediu contra racelilor este sportul recomand karate si fffff multe fructe mai ales lamaie multa.p mine karatele m-au salvat d l raceli k eram d groaza eram racita tot timpul,tuseam si plamanii afara din mine,lipseam d l scoala pt k mi-era rau...d knd practic karate nu am mai racit asha serios,cu febra sau alte afectiuni ale racelii.deci sportul e sanatate!dak vreti sa scapati d raceala faceti sport si papati fructe Smile

3 Re: ..Raceli.. la data de Mar Apr 19, 2011 2:30 pm

Vizitator

Vizitator
Apendicita.. nu am facut. Ce biinee Si sunt foarte fericita... momentan, ca nu poti sa sti niciodata!
In fine, eu ma racesc destul de des... Adica numai raceli banale, da' tot nu-mi plac. Si acuma sunt racita si am fost si in vacanta de iarna(vacanta asta), insa nu am avut niciodata vreo boala. Nici macar deaia dea copilariei. Mi frica totusi, ca cica daca le faci cand esti mai... batran, o sa fie mai grav. Asa am auzit eu. Si tatal meu nu a facut toate bolile copilariei si cred ca nici nu o sa le mai faca, si sper ca nici eu sa nu le mai fac.
Cand eram mica, am avut astm. Nu mai stiu cum era, da mno... Am avut de vreo 3 ori, si cu ocazia asta, familia mea sa bucurat(intr-un oarecare fel) de o vacanta(impreuna cu mine, desigur). Am fost intro nu stiu ce statiune de 3 ori, 3 ani la rand... Cred ca a fost groaznic sa am astm, mai ales la varsta aceea de 5-6 ani. Cel putin am scapat cu bine, dupa al 3-lea an(de astm) Si de atunci, cum spuneam mainainte, numai raceli banale, da' din pacate, destul de dese... llll

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum