This used to be a forum full of little and stupid girls.
Now it is kinda serious because they have grown up.
You're welcome to join in though. Have fun ^^

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

...Love...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 ...Love... la data de Mier Dec 22, 2010 1:33 pm

Vizitator

Vizitator
Cu totii stim ce este dragostea... Si de asemenea presupun ca ati simtit cu totii pe pielea voastra ce inseamna sa fii indragostit...
In aces topic,puteti scrie ce parere aveti despre acest sentiment nobil... Puteti vorbi chiar si de dragostea intre amici,caci si ea este la fel de importanta ^_^ Puteti sa va scrieti experientele,sa ne povestiti,sa ne oferiti sfaturi .. Orice legat de aceasta tema... cu o conditie (desigur,se putea topic deschis de Michiru fara conditii? ) sa nu postati 2-3 cuvinte sau sa faceti spam. Multumesc ^_^

Asa... dragostea... Consider ca dragostea este cel mai important lucru. Este sentimentul ce ii incalzeste pe cei mai duri si salbatici. Dar,parerea mea este ca dragostea de la varsta adolescentei este o prostioara,scuzati-ma ca zic... Adica, la varsta 12-18 ani, mai mult totul e pentru saruturi, imbratisari... senzatii... curiozitate... nu e dragostea pura,asa cum ar trebui ea... In rare cazuri exista un cuplu de adolescenti care se iubesc cu adevarat,si sunt atat de invidioasa cand vad asa ceva De aceea consider ca dragostea din prietenie o gasesc cea mai importanta. Cand intr-un cuplu,mereu stai ca pe ace, te gandesti ce sa zici,numai pentru a-l multumi pe cel de langa tine, cum sa-l faci sa nu se plictiseasca langa tine and so on. In timp ce cu un prieten... nu ai asemenea ganduri... Stressul e redus,anihilat chiar... Poti fi tu insuti.... in fine,asta e parerea mea...
Daca am avut vreun prieten? Am 16 ani si indraznesc sa zic ca ma mandresc cu faptul ca nu am avut niciun prieten pana acum. Nu e vorba ca nu am vazut niciun baiat dragut, asa cum a presupus o fata de pe forum... din contra,sunt foarte multi baieti "buni" (cum se zice) in orasul meu ... Insa problema e ca sunt fitosi si "buni" de nimic. Dar sa revenim la subiectul nostru...
Trebuie sa recunosc ca m-am indragostit.. nu de prea multe ori,insa atunci cand s-a intamplat, a fost ca lumea... un an dura .. mda,cam asa... . Prima oara a fost intr-a 4-a ... Eram ca si Hinata cand e de fata cu Naruto .. eram micuta si foarte timida... Asa cum se intampla cand te indragostesti, faceam tot posibilul pntru a ma baga in seama,mai ales ca aveam destule puncte in comun... Insa el nu ma baga in seama,spunand ca sunt "doar o fata" si ca "nu stiu nimic". Cuvintele alea m-au cam durut la vremea respectiva, asa ca am lasat-o balta. Si de atunci,nu m-am mai indragostit,decat acum un an... de un baiat pe care acum nu reusesc sa-l uit,desi ar trebui... in fine,poate voi povesti alta data...
Ideea e ca .. acel baiat de care m-am indragostit intr-a 4-a acum se da la mine, insa eu nu sunt interesata... Stiti,de atunci nu am mai vorbit cu el,decat ocazional de desene animate (pe atunci niciunul nu stiam cu ce se mananca animeurile) sau despre olimiadele la engleza. Amandoi eram cei mai buni la engleza. In gimnaziu nu am simtit pentru el decat ura si gelozie. Tineam nespus de mult la profesoara de engleza, insa desi eu luasem locul 2 pe judet,in timp ce el abia reusise sa treaca de etapa pe scoala, tot pe el il ridica in slavi. Am suferit din cauza asta... in fine.. Ideea e ca l-am urat mult de tot,si sentimentul a ramas... Deci,cum spuneam,nu prea il vedeam nici ca amic... Dar,a trebuit sa fac un oarecare sacrificiu acum 2-3 luni cand mi-a zis ca el se indragostise de mine... Si chiar am iubea,o simteam... M-a lasat sa ma gandesc (n-am putut sa-l refuz din prima) si la un moment dat mi-a venit in minte sa accept totusi, insa in sufletul meu tot ramasese acel pui de ura,asa ca am renuntat la idee. Mi-era totusi mila de el,asa ca din mila, i-am zis ca tineam la el ca prieten (desi nu era adevarat). L-am mintit pentru ca stiu ce inseamna sa fi respins de cel pe care il iubesti (asta e o alta poveste, cu ex cea mai buna prietena), iar el a luat-o de-a buna,asa ca ne intalnim destul de des. Acuma,sper sa nu judece gresit...
Apoi... multi baieti "mi-au cerut prietenia", insa i-am refuzat pe toti,dintr-un motiv mentionat de mine mai sus,si anume curiozitate prosteasca. Plusca .. nu stiu cum sa zic... eu simt daca cineva ma iubeste sau ma ia la misto'...
Well... that would be my stupid and boring story ^_^ Gata,trezirea,ca s-a terminat Acum e randul vostru sa va scrieti parerile

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum