This used to be a forum full of little and stupid girls.
Now it is kinda serious because they have grown up.
You're welcome to join in though. Have fun ^^

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

10 ani de W.I.T.C.H

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 10 ani de W.I.T.C.H la data de Joi Sept 22, 2011 8:36 pm

Nobume

Administrator
Administrator

Luna aceasta, fanii W.i.t.c.h. din Italia, tara de unde a inceput toata magia, sarbatoresc 10 ani de la publicarea primului numar al revistei! Ganditi-va cate s-au intamplat de atunci si cate tari s-au bucurat de aceasta poveste in tot acest timp!
Fetele au trecut prin atatea aventuri si schimbari, atat ca gardiene ale Kandrakarului cat si ca adolescente. Will are un nou tata vitreg si un fratior, William, pe care il adora. Am aflat ca mama Irmei a decedat cativa ani dupa ce ea s-a nascut si ca tatal ei s-a recasatorit, Taranee a fost adoptata dupa ce i-a fost arsa casa, Cornelia s-a despartit de iubirea ei din vis, Caleb iar acum e fericita alaturi de Peter! Bunica lui Hay Lin a murit, insa a revenit ca mebru al consiliului Kandrakarului si le-a ajutat pe fete cum a putut ea mai bine, ca apoi, la final, sa devina insasi Oracolul Kandrakarului!
Cele cinci W.i.t.c.h. au obtinut fiecare radacina elementelor care le controlau, astfel fiind mult mai puternice ca inainte!
…si asa s-a terminat cu bine dupa ce Dark Mother a fost invinsa iar Himerish a declarat-o pe Yan Lin ca fiind noul Oracol.
Frumos nu?
Poate.
Din pacate, numai in Italia si inca foarte putine tari din lume (pot fi numerate pe degete) povestea continua.
Fenomenul W.i.t.c.h. se retrage incet incet din simpla cauza ca nu are succes. Copii se plictisesc, vor ceva nou, moda se reactualizeaza, tot ce a fost si poate inca este, a fost lasat in urma insa pastrate pe cat posibil in viata de fanii adevarati, care acum au crescut, s-au maturizat, sunt cu cel mult 10 ani mai in varsta fata de ziua in care au pus mana pentru prima oara pe aceasta banda desenata ce ne-a colorat copilaria.
Sunt mandra sa spun ca si noi ne aflam printre acei fani devotati. Avem planuri marete in incercarea noastra de a pastra magia revistei inca vie in inimile noastre, in ciuda opririi publicarii acesteia in mod oficial in tara. Din pacate evoluam greu din pricina lipsei de timp si a studiilor. Insa o surpriza va va astepta si speram ca asta se va intampla cat mai curand posibil!
Va voi multumi celor care ati ramas ca inca sunteti alaturi de noi, ca nu ne-ati parasit si ca inca sunteti fani W.i.t.c.h.!
Nu uitati, magia continua numai cu ajutorul vostru!

Ultima editare efectuata de catre Devil's puppet in Dum Mar 10, 2013 3:49 pm, editata de 2 ori

Gintama rules ❤
My queens and my kings ❤

Vezi profilul utilizatorului http://kmuiyato.tumblr.com

2 Re: 10 ani de W.I.T.C.H la data de Dum Noi 27, 2011 6:51 pm

Vizitator

Vizitator
ah da...ziua aceea...pentru Italia este o zi mare,dar pentru noi,nu este nimic deoarece cu totii stim ca Iunie 2010 a fost ultimul nr. publicat in Romania.Trist,stiu,dar putem sa ne amintim de frumoasele lucruri pe care le avea revista

3 Re: 10 ani de W.I.T.C.H la data de Vin Mar 09, 2012 7:24 pm

Vizitator

Vizitator
mda,mie nu mi se pare corect,deoarece de ce Italia si alte tari sa mai publice,iar noi nu?Probabil ca pun o intrebare retorica(scuze,am fost la olimpiada la romana,iar fig.de stil imaginile artistice etc. mi-au intrat in cap).In fine,eu am multe reviste witch ca amintire,deci...asta e,noi nu putem face multe,dar o sa-mi lipseasca

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum