This used to be a forum full of little and stupid girls.
Now it is kinda serious because they have grown up.
You're welcome to join in though. Have fun ^^

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

5 ANI DE ACTIVITATE PE FORUM!!!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 5 ANI DE ACTIVITATE PE FORUM!!! la data de Vin Sept 06, 2013 10:14 pm

Nobume

Administrator
Administrator

ANIVERSAREA DE 5 ANI A FORUMULUI!!!

Oh,vai!Nu-mi vine sa cred,dragilor,uite ca au trecut 5 ani de cand a luat nastere forumul.Poate va intrebati de ce poza e "WITCH",ei bine pentru cei care nu stiu,forumul era despre WITCH mai de mult,dar ii schimbasem tema ca lumea crestea si se satura,insa asta a ramas baza.
Probabil,multi nu stiti cum si de ce a fost creat acest forum,adica ce motiv am avut,ei bine,acum puteti sa-i auziti istoria.
Era 6 septembrie 2008,o calduroasa si superba zi de toamna,eu navigam pe alte forumuri,dar voiam si eu sa fac unul,dar nu stiam cum.Apoi,m-am dus pe messenger,sa vorbesc cu Alexa,da cu moderatoarea Obsessive,pentru cei ce nu stiu.Ea stia cum se creeaza si m-am tot consultat cu dansa "duduie" ha.Stiti,am vrut sa pun "witch.forumgratuit.ro" dar denumirea era luata,asa ca am pus "winx" desi forumul n-a avut niciodata legatura cu zanele winx.Alexa m-a mai ajutat la categorii si la multe,de asta prima data i-am dat postul de admin,dar duduia asta modesta,dupa un timp a renuntat ca zicea ca nu merita,asa ca am sfarsit prin a o face moderator.
Mai tarziu,in noiembrie 2008,daca bine tin minte,s-au inregistrat Karina,adica acum moderatoarea Insomniac x3,si Stela,adica acum admina Mistic Angel.Au ajuns unde sunt,pentru ca si ele au ajutat forumul in multe feluri.Apoi,in ianuarie 2009,a venit si Andrada,adica asistenta Mayumi,ca duduia asta nu si-a schimbat nickul pana acum ha.O perioada lunga a fost si Oana,adica BuBu188 asistenta,dar n-a fost activa.
In aprilie 2012,am schimbat tema forumul,stiti voi din ce motiv,iar in mai am schimbat si regulamentul,care pana acum a mai suferit mici modificari.
Deci,cam asta e povestea forumului,evenimentele remarcate,ma refer.

LA MULTI ANI FORUMULE!!!

Gintama rules ❤
My queens and my kings ❤

Vezi profilul utilizatorului http://kmuiyato.tumblr.com

2 Re: 5 ANI DE ACTIVITATE PE FORUM!!! la data de Vin Oct 10, 2014 5:13 pm

Nobume

Administrator
Administrator
Melodii de cautat:
Skillet - Monster
Daft Punk - Techonolgic
Hollywood Undead - Another Way Out
Three Days Grace - Break

Gintama rules ❤
My queens and my kings ❤

3 Re: 5 ANI DE ACTIVITATE PE FORUM!!! la data de Sam Oct 11, 2014 10:29 pm

Nobume

Administrator
Administrator
-nume
-prenume
-varsta
-zodie
-orientare
-caracter
-poveste
-detalii
-aspect

Gintama rules ❤
My queens and my kings ❤

4 Re: 5 ANI DE ACTIVITATE PE FORUM!!! la data de Vin Oct 31, 2014 9:19 pm

Nobume

Administrator
Administrator
Oh, un vizitator...cum ai ajuns fix aici? Nu trebuie sa-mi raspunzi, stiu deja ca esti aici ca sa ma cunosti, dar nu inteleg de ce deoarece eu sunt o persoana neimportanta, invizibila mai mereu.
Totusi, daca tot esti aici iti voi spune cate ceva despre mine, dar nu raspund de consecinte.

⚫ ⚫ ⚫ ⚫ ⚫ ⚫ ⚫ ⚫ ⚫ ⚫ ⚫ ⚫ ⚫ ⚫ ⚫ ⚫ ⚫ ⚫ ⚫ ⚫

„Invinge durerea, razi cat se poate, caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte...” ~ William Shakespeare

CINE SUNT EU?

Eu sunt genul de persoana care:
~nu isi exprima opinia adevarata aproape niciodata
~nu ataca pe nimeni, doar tace si inghite
~este des vazuta stand singura
~ii este frica sa poarte o conversatie
~se vede ca pe o ciudata si crede ca va fi mereu singura
~a suferit prea mult din cauza unor persoane pe care le credea apropiate
~este mereu aleasa ultima la sport
~nu a avut niciodata prieteni adevarati in viata reala
~nu stie sa conduca un grup asa ca se lasa aproape mereu condusa
~isi ascunde adevaratul sine in societate sub pretextul ca s-ar face de ras
~are o slabiciune numita "sensibilitate excesiva"
~in ciuda aparentelor, stie sa asculte si sa consoleze pe cineva si ii ofera ajutor
~chiar daca se supara nu o arata
~iarta usor, dar nu uita niciodata
~se considera inferioara fata de cei din jur

CATE CEVA DESPRE MINE...

♣ Numele meu real este Diana, dar ma mai cheama inca intr-un fel, desi in viata reala prefer sa fiu strigata dupa acest prenume sau porecle bazate pe acesta.

♠ Am 15 ani, ziua mea fiind pe 12 iulie, dar in realitate par mai mica din cauza fetei mele de copil.

♣ Am parul lung pana in zona abdomenului, dar o sa mai tau din el, culoarea fiindu-i saten spre blond.

♠ Ochii imi sunt verzi, este o nuanta simpla de verde, nu poate fi comparata cu nimic.

♣ Nu sunt inalta, am in jur de 1.60 metri, si nu stiu cat de grea sunt pentru ca nu ma verific, dar sunt bine proportionata.

♠ Locuiesc in Bistrita, micuta resedinta a judetului Bistrita-Nasaud, localizat undeva in nordul tarii.

♣ Sunt eleva, deocamdata si boboaca la C.N.A.M Bistrita, profil de stiinte ale naturii in prima clasa, cea cu mediile cele mai mari de admitere.

♠ Apelativele mele in acest joc sunt Chris si Christa plus cateva porecle cum ar fi Soldat Bombonel, Talisman Norocos, Copacul cu frunze verzi, Jesus, Scooby etc.

♣ As prefera sa nu ma strigati pe porecle decat daca sunteti cele care mi le-au daruit, va stiti voi.

♠ Era sa uit, sunt singura la parinti si ma simt bine, dar aceasta asa-zisa lipsa este completata de nervii provocati de cei pe care ar trebui sa-i numesc veri.

UN ALT LUCRU IMPORTANT DESPRE MINE ESTE CA...

SUNT OTAKU PE VIATA!

Da, ati auzit bine, sunt obsedata de tot ce tine de anime, manga si jocuri otome.
Top anime preferate...

1.SHINGEKI NO KYOJIN

2.NORAGAMI

3.DATE A LIVE

♣ Si multe alte anime-uri de care sunt obsedata, prea multe ca sa le enumar in cuvinte.

♠ Manga citesc doar la anime-urile care chiar imi plac si de care am facut o pasiune uriasa.

♣ Jocuri otome: Brothers Conflict, Amnesia, Kamigami no Asobi[Ludere Deorum].

CE IMI PLACE?

♣ Desenul
~este pasiunea mea, hobby-ul meu si cam singurul lucru la care ma pricep
~daca vrei sa-mi vezi mazgalelile, apasa pe link-ul de mai jos [te va ghida catre Art Creative-ul meu]

Arta "detaliata" by Diana

♠ Animeurile, manga si jocurile otome
~in caz ca ai memorie de peste si ai uitat ce am spus mai devreme, fa cale intoarsa inapoi sus

♣ Yaoi-ul
~sunt obsedata de el

♠ RPG-ul

♣ Jocul Sweet Flirt

♠ Baietii din Sweet Flirt

♣ Baietii din anime

♠Poreclele mele
~Soldat bombonel
~Talisman norocos
~Copacul cu frunze verzi
~Jesus
~Scooby

♣ Biologia si Chimia

♠ Pizza

♣ Oamenii care ma inteleg si care nu ma fac ciudata

CE URASC?

♣ Mincinosii

♠ Fitosii

♣ Bagaciosii

♠ Cei care judeca fara sa cunoasca

♣ Cei anti-otaku

♠ Matematica

♣ Civica si Ed.tehnologica

♠ Testele fulger

♣ Yuri-ul

ACUM...PERSOANELE CUNOSCUTE IN ACEST JOC CARE MA APRECIAZA CU ADEVARAT...NU VA POT MULTUMI INDEAJUNS PENTRU CAT DE BINE M-ATI FACUT SA MA SIMT PRIN COMPASIUNEA VOASTRA

@Kago ~generalul bomboana cu care merg la vanatoare de monstrii de ciocolata si care m-a ingrijit cand am avut febra

@Aqwa ~amuzanta si desenezi genial, iar pe deasupra esti o persoana super de treaba

@KillMePlease ~sa stii ca am impresia ca de la tine am invatat sa fiu sadica si sa spun des "mno", dar desigur ma bucur ca te-am intalnit

@KillMe ~am apucat sa te cunosc si pe tine si pot spune ca mi-ai intrat in suflet, eu chiar te ador, desi tu crezi in continuare ca te urasc din cauza modestiei tale

@Orion ~fantoma care ma bantuie si-mi place, cea al carei talisman norocos sunt eu si voi fi mereu

@Lynz ~ai o gramada de talente, mai ales la desen si RPG, de aceea te admir, dar pe langa asta, esti o persoana linistita si buna, sa stii ca semanam mult

@amelie97 ~ohoo, la tine am de scris multe asa ca o sa incerc sa ma rezum la ce este esential si anume ca pur si simplu mi-ai intrat in suflet chiar daca nu ne cunoastem de mult timp

@yyy20 ~ce sa spun aici? esti "my dear lady" chiar daca nu am vorbit chiar asa de mult

@natalya01 ~noi doua nu ne cunoastem de mult timp, dar se pare ca prin comunicarea noastra frecventa chiar ne-am gasit chestii comune si ne-am apropiat

@Chelssey ~tu esti a mea "onee-chan" si asa vei ramane indiferent de situatie

@Aga ~tovarasa mea obsedata de Levi din SNK cu care ma amuz prin mesaje si cu care fac scenete amuzante, sa stii ca tin foarte mult la tine

@Ikmeya ~cea care spune tot ce ii trece prin mintea ei de GENIU(da, cu diacritice)

@xAndreea123 ~cea care mi-a adus ciocolata in dar cand am avut febra

@monican ~nu am cum sa nu te trec, esti chiar o persoana speciala pentru mine

@Luucyy ~forta noi! N-am vorbit noi asa mult, dar ne-am apropiat destul incat sa-mi dau seama ca esti o persoana foarte buna

@LadyHalloween96 ~pur si simplu te admir! Ai atat de multe talente, la RPG, la ficuri, la desen, sa fii mandra de ele

@Mary34 ~ce fain vorbim noi prin SMS-uri, pana tarziu, iar apoi trecem pe SF, bate palma, Serafall!

@MiraJineChan ~mamiiiii!!! Stii cat de mult te iubesc eu pe tine? Desigur ca stii!

@Adryanna ~mno, m-ai rapit si m-ai fortat sa dansez in stil oriental, dar tot esti speciala pentru mine

ACESTEA FIIND SPUSE...AI AJUNS LA SFARSIT!

Iubirea vietii mele din Creepypasta:
Este unicul si inegalabilul BEN Drowned, il iubeeeeesc mult de tot!
Sa nu va atingeti de el caci altfel veti avea de a face cu o Chris cam psihopata.^^

Gintama rules ❤
My queens and my kings ❤

5 Re: 5 ANI DE ACTIVITATE PE FORUM!!! la data de Vin Dec 26, 2014 5:29 pm

Nobume

Administrator
Administrator
KATHERINE YVETTE WILLIAMS

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NUME
Williams

PRENUME
Katherine Yvette

APELATIVE
Kate

VARSTA
18 ani

SEMN ASTRAL
Varsator ~ 2 februarie

ROL
Fata a carei viata va fi salvata

CARACTER
Timida || Grijulie || Aeriana || Protectiva || Singuratica || Modesta || Calma
Katherine este tipul de persoana care prefera sa taca si sa nu se amestece in treaba altuia, isi vede mereu de ale sale. Nu prea acorda atentie lucrurilor ce se petrec in jurul ei decat atunci cand este implicata in ceva, desi lucrul acesta se intampla rar. S-a obisnuit de mica sa fie singura si a ajuns sa trateze acest lucru ca pe unul bun, considera sentimentul acesta un prieten, o parte din ea.
De asemenea, este foarte grijulie cu persoanele care au trecut de timiditatea sa crescuta si au avut bunavointa s-o cunoasca cu adevarat, este acel gen de persoana careia ii pasa mai mult de altii decat de sine. Cert este ca nu s-ar ierta pe ea daca cineva ar pati ceva din cauza neatentiei sale.
Desi nu o arata, intr-un fel sufera in interior din cauza unor intamplari petrecute in trecut, desi mereu incearca sa priveasca inainte spunandu-si ca maine e noua zi.

ISTORIC
Dincolo de fata calda si iubitoare a lui Katherine, se ascunde un trecut negru stiut doar de ea si numai de ea, nimeni altcineva nu cunoaste durerile si tristetile prin care a trecut pana in ziua de azi.
La nasterea sa petecuta intr-o zi friguroasa in care domnea viscolul aspru, a existat la inceput fericire care a fost umbrita apoi de amaraciune. Mama sa, o femeie extraordinara care semana leit cu Katherine de acum, a murit imediat dupa ce si-a adus pe lume fiica din cauza unor complicatii, desi inainte sa-si dea ultima suflare i-a soptit un "Te iubesc si imi pare rau" sarutand-o pe frunte, dar a murit cu zambetul pe buze transmitand ca era sigura ca Katherine va avea un viitor stralucit.
Sotul femeii si tatal fetei a fost devastat la aflarea vestii, credea ca lumea lui se sfarsise odata cu sotia lui, dar micuta Katherine ii luminase ziua umbrita de amaraciune cand el o luase in brate prima data, putea sa jure ca semana leit cu mama ei la fata. Din acel moment tatal ei isi daduse seama ca sotia lui chiar daca a disparut, inca traieste prin fiica sa si asa el isi facuse o promisiune, aceea fiind faptul ca o s-o creasca pe Katherine in conditii cat mai bune.
Si uite asa, anii au trecut, Katherine crescand si facandu-se din ce in ce mai frumoasa si incepea sa semene din ce in ce mai mult cu mama sa. Tatal ei remarcase asta si de multe ori ii povestea fetei despre cea care ii daduse viata spunand ca sacrificiul imens pe care il facuse aceasta a fost in acelasi timp si o binecuvantare. Fata era fascinata de toate acestea, desi uneori se intreba pe sine cum ar fi fost daca mama ei mai era inca aici si cateodata se invinovatea de moartea ei.
Totul decurse bine in viata lui Katherine pana cand s-a intamplat o nenorocire care a naruit totul cladit de-a lungul anilor. Tatal ei suferise un infarct atat de sever incat se stinse pe patul de spital cand ea avea 13 ani. A fost complet devastata si s-a simtit si mai rau atunci cand in urma autopsiei s-a aflat ca tatal ei luase o supradoza de medicamente, semn clar ca ar fi vrut sa-si puna capat zilelor.
Din acea zi neagra, Katherine se schimbase, din firea vesela care obisnuia sa fie devenise opusul, de aceea nu se apropie de nimeni, nu si-ar mai putea-o ierta daca cineva la care tine ar pati ceva. Totusi, la un an dupa a trecut intr-un fel peste tragedia aceea si a incercat sa priveasca inainte si sa se concentreze pe realizarea unui viitor.
A absolvit cu succes liceul, dupa care a dat admiterea la Faculatea de Medicina. A intrat cu nota foarte buna si momentan este studenta acolo.

PREFERINTE
-Cartile
-Studiatul
-Animalele mici
-Parfumurile dulci
-Linistea
-Privitul stelelor
-Temperatura moderata
-Papetaria
-Desenul
-Culorile deschise

NEPLACERI