This used to be a forum full of little and stupid girls.
Now it is kinda serious because they have grown up.
You're welcome to join in though. Have fun ^^

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

【Dᴇᴅᴇ x Oᴀɴᴀ】Tʜᴇ Cᴜʀsᴇ ᴏғ Tʜᴇ Bʟᴜᴇ Mᴏᴏɴ

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Nobume

Administrator
Administrator

sʀʏ ғʟʟ ғ ʀɢʏ ɴ ʀ
Oʀ ɴ...

Desi se cunoaste deja dupa titlu, doar eu si sweet Oana a.k.a @Aelin, avem dreptul sa postam si pentru a mentina estetica topicului impecabila, am vrea sa evitam crearea de spam, asa ca orice parere de bine pe care o aveti (in caz ca veti citi), este bine-venita in privat.

Gɴ: Psychological ; Thriller ; Drama ; Comedy ; Romance

From where it begins until the present...
Is it a secret?
No. Everybody knows.

- Copenhaga, Danemarca -
Decembrie 1885

Intr-un univers paralel, unde toate lucrurile faurite de om sunt exact la fel ca in cel pe care il cunoastem noi, printre spatiile prin care oricine poate trece, amestecate in multimile mari de figuri fara expresie si culori, umbla fara vreun scop sau vreo directie anume acele fiinte legendare, de care multa lume ori nu a auzit, ori in care nu are de gand sa creada, si anume, vampirii. Ai crede ca sunt doar specimene care urasc oamenii si ii vad doar ca pe o prada. Gresit. Acestia isi pastreaza rolul de fiinta aparent umana mereu, pana la urma aspectul nu i-l poti deosebi de al unui om normal, in comunitatea lor secreta exista reguli, cea mai importanta fiind faptul ca nu au voie sa atace oamenii, daca incalca, pedeapsa lor echivaleaza cu moartea prin decapitare.
Totusi, ce sunt acesti vampiri din aceasta lume monotona ca definitie? Nu sunt altceva decat fiinte nascute sub clar de luna rosie. Insa istoria a mai cunoscut un caz neobisnuit in care a avut loc aparitia unui nou vampir cand cerul noptii era bantuit de o luna albastra. Nu ii stie nimeni numele, insa societatea l-a catalogat drept "aducator de ghinion si de blesteme" din cauza circumstantelor nasterii lui si asa a fost marginalizat, batjocorit si umilit.
Tocmai de aceea, acel vampir s-a ascuns si a jurat razbunare neamului sau, faurind mai tarziu o carte ce continea absolut toate secretele vampirilor, de la cum apar, pana la cum pot fi ucisi, plus alte vraji, insa si tratamente in caz de boli carora teoretic nu li se cunostea leacul. In acelasi timp, fara sa stie nimeni, acel personaj misterios a avut si un discipol care era un alt vampir ce avusese ghinionul sa se nasca sub clar de luna albastra. La un moment dat, autorul cartii a disparut fara urma, nu se stie daca a pierit sau nu, insa si-a lasat creatia in mainile studentului sau, Nalren.
Acesta ar fi trebuit sa duca razbunarea in gand mai departe, insa pentru un anumit motiv, nu se stie care, a ales sa foloseasca acel obiect magic in scopuri bune. Asa a ajuns un fel de doctor care trateaza vampirii afectati de o boala bizara ce se raspandeste repede de ceva vreme, aceea facandu-i sa-si piarda controlul, sa atace oameni si sa le modifice aspectul astfel incat sa arate precum niste monstrii. Cei contaminati sunt numiti "Purtatori de blestem" si obisnuiau sa fie decapitati pentru a preveni o epidemie care din pacate, continua, insa leacul adevarat se afla in cartea pe care o poarta Nalren, el doar tratand blonavii si plecand pentru a nu se afla cine era si ce era acel obiect pe care il tinea dupa el.
Insa va veni acum momentul pentru el sa intalneasca pe cineva de care s-ar putea sa nu se ascunda. Si totusi, ce era de fapt acea boala si care era cauza raspandirii ei? Raspunsul va urma sa fie aflat pe parcurs.

Narlen Kristensen – 180 de ani – 19 ani aparent:

Alitha D. – 100 de ani – 17 ani aparent:

Start RPG!

---

OFF: Imi voi folosi personajul in postul urmator din cauza acestei enervante limite de cuvinte.

Gintama rules ❤
My queens and my kings ❤

Vezi profilul utilizatorului http://kmuiyato.tumblr.com

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

❝Totul va fi bine in final, altfel nu este sfarsitul.❞

De ce trebuiau sa faca totul mai greu pentru mine? De ce nu ma puteau lasa in pace? Nu imi venea sa cred, dar l-as fi vrut pe Narlen cel de la inceput...cel nesimtit, cel care m-ar fi lasat sa plec...Nici macar nu il puteam privi. Imi era frica. Frica sa nu ma pierd in albastrul ochilor sai. Frica sa nu imi las sentimentele sa iasa la iveala. Frica sa nu il pierd din nou, dar avusesem de ales, iar eu l-am ales pe el, pe Narlen cel teafar, dar nu al meu...
Oare Lilith era prin preajma? Privea totul? Se amuza? Nu m-ar fi mirat...Totul era ca o joaca de copii pentru ea. Era un copil, dar facuse atata rau si ...
Ma trezisem cu Mettalise in fata mea. Ma apucase de umeri si incepuse sa ma zdruncine usor. O privieam fara nicio expresie pe fata, desi ma durea sa o vad asa. Imi era greu sa ma gandesc ca existau persoane carora sa le pese de mine...Mereu fusesem oaia neagra. Mereu o fantoma.
O lasasem sa vorbeasca. Expresia mea faciala ramasese aceeasi. Nici macar nu ma dadusem inapoi. Am refuzat sa ii vorbesc. Am refuzat sa ii raspund. Am dat din cap in semn negativ.
Facusem un pas in spate, vrand sa plec. Nu trebuia sa stam aici. Nu cand evadasem. Nu cand primarul abia astepta sa imi ia capul! Insa, intepenisem. Respiratia mi se oprise. Ochii mi se marisera brusc. Mirosul inconfundabil al lui imi inundasera narile. Prea aproape...Narlen din nou era prea aproape...Trebuia sa il indepartez. Sa fug. N-nu...nu puteam...
- Lasa-ma... SI privirile ni se intersectasera, iar eu simteam cum aveam sa fac una cu zapada.
SImteam cum aveam sa cedez. Pleoapele imi cadeau grele, iar eu nu puteam sa mai stau mult constienta...

Off: Ca sa nu fie dublu post ^^

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ
Vezi profilul utilizatorului

Nobume

Administrator
Administrator

" N ɪɪ ʀ sɪɴʟ. F ғ ɴʀ s ʀ. "

-Ma cunosti. Crezi ca am sa o fac? am intrebat, privirea cazandu-mi pe chipul ei care devenea din ce in ce mai pierdut, semn ca avea sa lesine. In plus, nu as vrea sa te vad cum ajungi una cu zapada, am continuat oftand scurt.
Deja una din mainile mele a coborat, atat cat sa poata sa o ridice si sa ajunga in bratele mele asemenea unei mirese. Alitha sper ca stie ca nu scapa cu atat, tot o sa aflu ce naiba s-a intamplat cat am fost in coma, insa o sa trebuiasca sa stiu ce au facut ea, Bent si Mettalise in timpul ala.

Gintama rules ❤
My queens and my kings ❤

Tresarisem usor la auzul raspunsului sau. De ce? De ce nu voia sa ma lase? Voiam sa il urasc. Mi-ar fi fost mai usor sa plec.
Nu ii mai dadusem un raspuns. Nu mai eram in stare. De indata ce i-am simtit bratele cum ma ridica de la sol, m-am lasat moale in mod involuntar. Albul imaculat patat de sangele murdar al nostru, al vampirilor, disparuse, fiind inlocuit de o totala bezna.

Nobume

Administrator
Administrator

" N ɪɪ ʀ sɪɴʟ. F ғ ɴʀ s ʀ. "

Involuntar am rasuflat usurat. Nu de alta, dar ma simteam mai bine sa vad ca nu riposteaza si chiar daca ar fi facut-o, eu sunt Narlen cel nesimtit, as fi luat-o indiferent de proteste, mai ales ca acum capul imi era plin de semne de intrebare. In acelasi timp, imi aplecasem putin capul ca sa ii sarut scurt fruntea. Speram ca dupa asta avea sa se linisteasca mai tare.
Pe urma, m-am intors catre Bent si Mettalise avand o expresie serioasa:
-Noi trei avem de discutat cateva chestii, si ma bucur ca nu au facut decat sa dea din cap in semn aprobator, chit ca maronia inca era furioasa.

---

Drumul pana acasa fusese tacut, nici nu prea aveam ce zice, ce-i drept. Cand ajunseseram inapoi, am urcat scarile, intrand in dormitor si lasand-o pe Alitha pe pat:
-Am incredere in tine ca o sa ramai si o sa astepti, am replicat pe tonul ala de "ori faci asa, ori o sa te leg de pat". Nu ca ar putea ea in starea asta sa se ridice oricum. Si pentru ca nu m-am putut abtine, i-am mangaiat putin obrazul, indepartandu-ma apoi cu greu de ea si intorcandu-ma jos la aia doi idioti.
-Astept, si dintr-o data, au inceput sa aiba o aura suspicioasa.
-Ei bine, Narlen, noi am cam...aaa... spune odata, Bent, fir-ai tu sa fii.
-Am deschis cartea aia a ta si ne-am uitat prin ea,
asta am facut.
Stai...ce? Ce...ce...CEEEEEE?!
-CE-ATI FACUT?! spune-mi ca nu am auzit bine.
-Ceea ce ai auzit, si ea doar si-a dat ochii peste cap.
-Stiam eu ca sunteti nebuni, dar sa faceti asta...habar nu aveti ce periculos ar fi putut fi pentru voi, tantalailor!
-Am simtit acel lucru deja, tch.
Cred ca am sa ma duc si am a ma dau cu capul de cel mai apropiat perete.

OOC: Mi-e asa lene sa scriu cu atatia e.e
Deaia postez cam greu.

Gintama rules ❤
My queens and my kings ❤

Nu eram pe deplin constienta, dar puteam sesiza ce se intampla in jurul meu. Nu voiam sa imi deschid ochii. Imi era bine in bratele lui, sa ii simt buzele pe fruntea mea. Se simtea asa placut. As fi stat asa pentru totdeauna si venind asta de la un vampir, chiar era vorba de o vesnicie.
Nu reactionasem in niciun fel cand ma asezase pe pat, iar cand imi simtisem obrazul mangaiat, imi reprimasem cu greu dorinta de a-i lua mana intr-a mea si a-l opri. Il lasasem sa se indeparteze, in schimb. Auzisem ce spusese. De ce spusese aia? Trebuia sa plec. Nu puteam. Il voiam pe el. Voiam sa plang.

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum