This used to be a forum full of little and stupid girls.
Now it is kinda serious because they have grown up.
You're welcome to join in though. Have fun ^^

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

【Dᴇᴅᴇ x Oᴀɴᴀ】Oᴅᴅ ᴊᴏʙ﹕ Fᴀʟʟɪɴɢ ғᴏʀ ᴀ ᴍᴏʀᴏɴ

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 5 din 5]

Nobume

Administrator
Administrator
Rezumarea primului mesaj :

A sʀʏ ʙ ʀɴs ʜ ғɪɢʜ ʜ ʜʀ ʀʏʏ
Aɴ ʜ ɴ· s ʜ ʜɪsʀʏ ʙɴ ʜ

Desi se cunoaste deja dupa titlu, doar eu si sweet Oana/Mira a.k.a @MiraJineChan avem dreptul sa postam si pentru a mentina estetica topicului impecabila, am vrea sa evitam crearea de spam, asa ca orice parere de bine pe care o aveti (in caz ca veti citi), este bine-venita in privat.

Gɴ: Parody ; Comedy ; Drama ; Romance

"Why the hell are you here?"
"I was going to ask you this too."
"Pff, you're such a big idiot."
"And you're a nuisance, tsk."
"You want me to kill you, brat?!"
"Bring it on, China Girl."

Poate se stie sau poate nu despre existenta seriei anime si manga, Gintama, creata de Hideaki Sorachi. Ei bine, actiunea acestui topic se petrece in universul acestei serii de animanga, avandu-i in centru pe nimeni altii decat Kagura, o fata care face parte din specia de extraterestri numiti Yato aka cea mai puternica rasa din univers, si Sougo, un tip care face parte din Shinsengumi aka politia din Edo si care mai este cunoscut si ca "Printul sadicilor", ei fiind doua personaje care de fiecare data cand se intalnesc, nu fac altceva decat sa se certe si sa se bata.
Desi au trecut patru ani de la actiunea initiala a seriei, ei si acum se poarta la fel unul fata de altul. Totusi,de curand, au observat amandoi ca ceva s-a schimbat in modul lor de a reactiona in sensul ca parca nu ii mai deranjeaza atat de tare sa stea in aceeasi incapere. Desigur, de incapatanati ce sunt, ei neaga aceste stari, insa ceilalti tocmai din cauza asta vor sa ii faca sa petreaca cat mai mult timp impreuna.
Pe langa Kagura si Sougo, vor mai fi prezente in actiune si personaje precum Gintoki si Tsukuyo, Hijikata si Otae, Kamui, Shinsuke si nu in ultimul rand, perechile lor, Ayame si respectiv, Mahiru, doua fete inventate de cele doua dubioase care o sa scrie in topicul acesta.

Okita Sougo - 22 de ani in prezent:

Kagura - 18 ani in prezent:

Start RPG!

---

OFF: It's Oana's turn, not mine XD

Gintama rules ❤
My queens and my kings ❤

Vezi profilul utilizatorului http://kmuiyato.tumblr.com

Nobume

Administrator
Administrator

"ʰ ʳˡ"
ʳ ʰ ʳˑ ˢ ʳʰʳˑ
ʳ ˢ ʳ ˢ ʰʳ ˒ ˢʰʳˑ

Eu...eu l-am facut sa scoata sunetul ala? Atingerea mea? Oh, pai daca e asa, acum ca stiu ce o sa mai fac si alta data. Si da, nu am putut decat sa zambesc larg si satisfacut la acea reactie. Insa, la vorbele lui si vazandu-i ranjetul ala, am inghitit in sec, iar cand m-am simtit trantita pe saltea, am icnit scurt. Nu apucasem sa fac sau sa mai spun ceva caci buzele sale erau din nou peste ale mele, eu raspunzand la sarutul acela, parca la fel de nerabdatoare ca el. In acea clipa, nu-mi pasa ca aveam sa raman fara aer, ma inmuiam in acele atingeri de care se bucura pielea mea, asa cum mainile mele s-au dus iar pe spatele sau, cutreierandu-l.
Totusi, contactul intr-un final s-a sfarsit, eu constientizand fix atunci ca mana sa a ajuns sa atinga acea zona...acea zona interzisa pe care doar el a ajuns sa o...hai sa spunem ca sa o vada, desi a fost mai mult. Dar nu, nu regretam niciun moment, absolut niciunul. La intrebarea sa, am simtit cum obrajii imi luasera foc, eu facand botic:
-Esti sadic, ma pot astepta la orice de la tine...

Gintama rules ❤
My queens and my kings ❤

═════════════════════════════════════════════════════════════════

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

✪ OKITA SOUGO ✪
ᴾᴿᴵᴺᶜᴱ ᴼᶠ ˢᴬᴰᴵˢᵀˢ

Era atat de frumoasa si adorabila cu boticul acela si roseata aia in obrajori. SI da, eram un sadic, dar asta nu insemna ca as fi chinuit-o mai mult decat era cazul, desigur. 
Ranjetul mi se largise, oricum, pentru ca acum era randul meu si pentru ca nu mai era mult pana la...da...faptul propriu-zis prea mult asteptat. 
- Sunt sadicul tau, iubito. Rostisem cu ranjetul ala inca pe fata, cand ma aflam aproape de fata ei, apoi am sarutat-o lung si flamand, ca pana acum. Profitand de asta, mi-am introdus un deget...ă...acolo...Mai erau inca doua care asteptau. Am zis ca o sa o chinui putin. Macar asa stiam ca nu aveam sa imi iau omor.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ
Vezi profilul utilizatorului

Nobume

Administrator
Administrator

"ʰ ʳˡ"
ʳ ʰ ʳˑ ˢ ʳʰʳˑ
ʳ ˢ ʳ ˢ ʰʳ ˒ ˢʰʳˑ

-Ma bucur ca stii, iubire, am spus, lasand boticul la o parte si zambind, dar roseata tot nu a disparut. M-am trezit cu el sarutandu-ma cu pasiune din nou, eu raspunzand cade fiecare data, dar cand am simtt ca a intrat ceva acolo jos, am cascat ochii. Nu m-am desprins din sarut, dar spatele inevitabil mi s-a arcuit, corpul meu sfarsind lipit de al sau. Facea chestia aia din nou, iar eu simteam ca innebunesc, ca mi se goleste mintea de orice gand, iar el era foarte constient de asta.
Aproape imediat, a trebuit sa-mi indepartez chipul cu doi centimetri a sa-mi iau doza de aer, dar in loc sa scot ceva normal pe gura...
-Aaahh... un geamat lung si grav a fost tot ceea ce am putut spune. Girly Samurai, ce imi faci iar? Chit ca-mi place si ca...da, poti continua...

Gintama rules ❤
My queens and my kings ❤

✪ OKITA SOUGO ✪
ᴾᴿᴵᴺᶜᴱ ᴼᶠ ˢᴬᴰᴵˢᵀˢ

Era prea adorabila cand rosea. Bine, ea mereu era adorabila...Si sunetele pe care le scotea...mmm...Muzica pentru  urechile mele. He he.
Si imediat au urmat, pe rand, doi si trei...stiti voi la ce ma refer. Si nu ranjeam deloc ca un tampit...Nuu...

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

Nobume

Administrator
Administrator

"ʰ ʳˡ"
ʳ ʰ ʳˑ ˢ ʳʰʳˑ
ʳ ˢ ʳ ˢ ʰʳ ˒ ˢʰʳˑ

A...a...mai bagat...el e atat de...malefic, viclean, stia ce o sa se intample daca face asta si tocmai deasta a si facut-o. Deja gemeam, dar inevitabil au devenit mai tari si mai lungi, aproape ca tipam...de placere. Nu ma puteam impotrivi, ieseau zgomotele unul dupa altul, fara sa le pot opri.
-S-Sou-kun... eu...eu aproape ca ii strigam numele printre sunetele alea, atat cat puteam, in timp ce capul mi se lasa mai tare pe spate. Ah...

Gintama rules ❤
My queens and my kings ❤

✪ OKITA SOUGO ✪
ᴾᴿᴵᴺᶜᴱ ᴼᶠ ˢᴬᴰᴵˢᵀˢ

Cand mi-am auzit numele strigat, imi pierdusem deja orice urma de ratiune. Imi luasem mana de acolo, scapand numaidecat de ultima ei piesa vestimentara care a mai ramas, urmand in scurt timp si a mea.
Ochii mei ii analizau fiecare trasatura, mana mea retinea fiecare curba, fiecare particica a corpului ei, apoi urcase. Poposea pe obrazul ei, mangaind-o cu buricele degetului mare. 
- Esti frumoasa, iubito. Ii zambisem scurt, gingas, inainte sa imi apropii chipul de al ei si o sarut. Apoi, da...momentul mult asteptat de amandoi, mai mult ca sigur. Acum puteam sta mai linstit. Stiam ca era bine, ca nu avea sa se mai simta incomod. Incepusem sa ma misc, marind ritmul treptat. Nu mai era prima data, dar tot simteam ca trebuia sa o iau usor. 

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

Nobume

Administrator
Administrator

"ʰ ʳˡ"
ʳ ʰ ʳˑ ˢ ʳʰʳˑ
ʳ ˢ ʳ ˢ ʰʳ ˒ ˢʰʳˑ

Am realizat ca a scos alea de acolo, am putut sa respir usurata, pentru putin, chit ca o faceam intr-un fel mai sacadat. Insa, nu puteam nega cat era de placut, si asta pentru ca el facea totul cu atata finete, punea atat de mult suflet, de parca se asigura ca eu eram cea care trebuia sa se simta cel mai bine. Eu...da, o stiu, o recunosc ca il...il...iubesc. Da...si inca mult de tot...aham, eu chiar...mhm.
Nu constientizasem pe moment ca a scapat de lenjerie, insa am revenit la realitate odata cu acele cuvinte ale sale, la care se asortau mangaierile acelea divine. Nu am putut decat sa zambesc in acelasi fel ca el, lasandu-l sa-si preseze buzele de ale mele. M-am lasat moale in contactul acela pana cand m-am trezit cu el intrand si cu ochii ce mi s-au cascat de la surprindere, dar cu acele miscari ritmate, m-am relaxat. Corpul mi s-a lipit mai tare de al sau, de parca voia sa fie cat mai aproape, in timp ce gambele mele i-au inconjurat talia.
Cand am rupt usor sarutul, un geamat lung imi iesise printre buze, iar in timp ce el parea sa mareasca ritmul, sunetele iesite din gura mea deveneau chiar mai zgomotoase, in timp ce mintea mi se golea de orice gand. Nu incetam sa il privesc in ochii visinii dupa care eram nebuna: eram doar noi doi si se simtea perfect.

Gintama rules ❤
My queens and my kings ❤

✪ OKITA SOUGO ✪
ᴾᴿᴵᴺᶜᴱ ᴼᶠ ˢᴬᴰᴵˢᵀˢ

Am marit ritmul, neintrerupand contactul vizual. Zambeam ca idiotul, desi cateva sunete imi scapau printre buze. Erau de bine, da?  
Era frumoasa. Era superba. Era perfecta. Era a mea. 
[B]- Te iubesc, China Girl...ah...[/color] Da...O spusesem...Nu regretam. Eram indragostit de piticania aia, mai degraba eu eram piticania, dar meh. 
Eram un sadic, eram un idiot, eram un tampit...eram de toate, inclusiv indragostit pana peste cap de sora portocalei ambulante. Ea era portocala mea frumoasa.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

Nobume

Administrator
Administrator

"ʰ ʳˡ"
ʳ ʰ ʳˑ ˢ ʳʰʳˑ
ʳ ˢ ʳ ˢ ʰʳ ˒ ˢʰʳˑ

Nu-mi puteam dezlipi privirea de la el, dar nici nu voiam sa o fac. Sa stiu ca eram doar noi doi aici si acum, nu ma facea decat sa-mi doresc ca momentul sa dureze mai mult, ba chiar la nesfarsit pentru ca, asa cum mai mai spus si repetat de zeci de ori pana acum, am ajuns dependenta de el si de persoana lui. M-a facut sa simt lucruri pe care nu credeam ca aveam sa le simt fata de cineva, mai ales de el. Viata era dubioasa, da, dar aici ii multumesc.
Continuam sa scot sunete tot mai lungi si mai tari pe masura ce simteam miscarea sa din ce in ce mai rapida, dar in momentul in care urechile mele au intrat in contact cu acele cuvinte, am cascat ochii, procesand vorbele. Nu mi-a luat decat o jumatate de secunda sa zambesc cald, fericirea mea trecuse deja la un total alt nivel:
-Si eu, Girly...aaahh...Samurai...mm...mult, de tot, dar imi era greu sa formulez propozitii. Atat doar ca ale mele cuvinte erau sincere in totalitate, eram "pierduta" in iubirea pe care i-o purtam, dar voiam sa raman asa. Nu m-am putut abtine sa nu imi duc mainile pe obrajii sai si sa-i apropii chipul de al meu, sarutandu-l. Totodata, simtisem ghemul ala formandu-se in abdomenul meu: eram aproape de...da, chestia aia.
Si la tanc: ca ramasesem iar fara aer, asa ca ma departasem cu un centimetru de fata lui, mainile ajungand pe umerii sai. In acel moment, am simtit contractia, iar in acelasi timp capul mi s-a lasat pe spate, pe cand cel mai lung si zgomotos geamat imi iesise printre buze. Am atins iar climaxul, dar de data asta parca a fost mai intens decat prima data...

OOC: Asa, parca mi-am propus niste chestii pentru OOC-ul postului asta. Aaa, da.
Chestia 1:
Mesajul scris, postat si sters in data de 19 octombrie. Dedicat se stie cui:

Mamaaa, de ce mai spectacol am avut parte ieri pe aici, cu cele doua Drama Queens in rol principal.
Apreciez efortul vostru de a va strofoca sa scrieti acele posturi kilometrice in speranta ca o sa ma afecteze cu ceva daca atacati niste subiecte de care mi-ar pasa. Sigur ca v-ati gandit ca "vai, Diana e sensibila, o sa planga si daca spunem ca e proasta". Cat v-ati putut insela, like really. In loc sa plang, am ras copios, alaturi de cei care chiar tin la mine. M-ar fi atins la inima daca acele cuvinte veninoase ar fi venit de la oameni dragi mie, insa voi nu sunteti incluse in acea categorie.
Tot gestul ala al vostru nu mi-a aratat decat nivelul crescut de prostie omeneasca si de lipsa de bun simt pe care o aveti. Daca erati de treaba, ati fi recunoscut ca asta e urmarea faptului ca v-ati purtat cu oamenii de aici in ultimul hal, dar desigur ca orgoliul vostru e atat de mare incat incercati mereu sa dati vina pe altul, sa il faceti troaca de porci in speranta ca o sa se adanceasca in disperare.
Wooow, v-ati legat de ambitia mea cu medicina, de felul cum scriu, de personaje, de majorat, de personalitatea mea pe general. Ce sa zic? M-a amuzat faptul ca dupa trei ani va dati si voi arama pe fata, aratandu-va mentalitatea de "daca nu e ca mine, trebuie sa dispara". Pacat, foarte mare pacat, pentru voi zic. Eu nu am aboslut nimic de pierdut, ma bucur ca mi-ati aratat cat de curve sunteti si ca nu mai faceti parte din viata mea. A fost frumos cat a durat, totusi, dar daca vi s-au trezit aerele de frustrate sa stricati tot, e strict treaba voastra.
Oricum, stiu foarte bine ca ati scris posturile alea cu oglinda in fata, dragele mele, atat doar ca nu ati vrut sa aruncati adevarurile despre voi inspre propria voastra persoana. Laaame.
In orice caz, postul asta va e dedicat voua cu drag, daca tot v-a "placut" asa mult personajul meu incat sa il jucati.
Si, pentru ca eu sunt diplomata si matura ca inchid ochii la prostii fara noima, va urez o viata faina. ^^
Aaa da, si tocmai pentru ca mi-ati zis sa ma omor, acum am un motiv in plus sa traiesc: sa va colorez gandurile cu faptul ca exist. Sper doar sa nu va prinda ciuda.

Kagu: Sunteti varza la manevrat extraterestrii cu chip uman, apropo.
Chestia 2:
Personaje care nu au fost amintite in alt OOC-uri:

Nobume Imai - fostul vice-comandant al Mimawarigumi, asasin priceput, the queen of my heart si de asemenea o prietena foarte buna de-a lui Kagu. Numele ei adevarat e Mukuro, dar Isaburo i l-a dat pe cel actual

Saito Shimaru - capitanul diviziei a treia din Shinsengumi, foarte apropiat de Oki, un foarte priceput spadasin si, desigur, cel mai mare timid posibil

Kanko - supra-numit Umibozu, cel mai puternic Yato din univers. E un idiot chel, dar in acelasi timp tatal lui Kamui si Kagura. Cu fiica-sa e super protectiv, iar pe fii-su il pune mereu in situatii jenante (psst, apreciati pe bebe Kagu din gif)

Kondo Isao - de asemenea "Gorilla-san". E comandantul Shinsengumi, obisnuia sa fie indragostit de Tae, dar ei i-a fost furata inima de Hijikata

Yamazaki Sagaru - spion al Shinsengumi. Un idiot de care isi bat joc toti, in special Oki, dar e obisnuit. Si desi nu pare, are 32 de ani, obsedat de anpan (paine cu fasole) si de badminton

Tama - e un android cu sentimente, simte ceea ce simte un om. Lucreaza la localul lui Otose si de asemenea este iubirea vietii lui Yamazaki

Otose - proprietara localului de sub Yorozuya, dar si a acelui apartament. Urla mereu la Gin sa ii dea banii pe chirie. Numele ei adevarat e Ayano Terada

Bonus: Otose din trecut care zici ca e Tae

Katsura Kotaro (+ Elizabeth ) - sau Zura. E un idiot mare, dar e unul din cei 4 razboinici Joui, precum Gin si Taka

Ikumatsu Nishiki - patroana unui restaurant, vaduva de cativa ani, dar a regasit fericirea in persoana lui Zura

Personaje ce vor aparea in curand:

Sakamoto Tatsuma - alt idiot, liderul Kaientai si ultimul din cei 4 razboinici Joui, alaturi de Gin, Taka si Zura. Are un ras de nota 60

Mutsu - partenera lui Sakamoto inca de cand avea 14 ani. Este, precum Kagu, Kamui, Aya, Kanko, o Yato si desi Saka e liderul, ea se poarta mai mult ca unul

Personaje decedate ce au fost amintite pana acum in rpg:

Kouka - mama lui Kagura si Kamui, sotia mult iubita a lui Kanko ce a renuntat la nemurire ca sa aiba o viata normala. A murit pe cand Kagura avea 6 ani deoarece corpul ei a ramas complet fara Altana, sursa de energie care a tinut-o in viata timp de mii de ani, chit ca sotul ei aducea din cand in cand cate un cristal care ii prelungea viata doar cu cateva luni

Mitsuba Okita - sora mai mare a lui Oki, de asemenea iubirea vietii a lui Hijikata. Ea si-a crescut fratele, s-a indragostit de Hijikata, dar a fost refuzata de acesta pentru a o proteja, stiind ca el a ales un drum batatorit de sange. A murit acum 4 ani de tuberculoza, in timp ce facuse o vizita in Edo cu scopul de a-si definitiva mariajul cu un om care a folosit-o

Sasaki Isaburo - comandantul Mimawarigumi. A fost ca un tata pentru Nobume si, desi parea ca ii uraste pe Shinsengumi, el de fapt voia sa ii apere de conspiratiile shogunatului si guvernului corupt. A murit acum 4 ani, sacrificandu-se pentru a o salva pe Nobume. A sfarsit cazand in gol

Tatsugorou Terada - sotul decedat al lui Otose. A murit acum 24 de ani, incasand un glonte in piept pentru ca si-a protejat cel mai bun prieten, pe Jirocho Doromizu. Zici ca e un Hijikata din alta era

Gintama rules ❤
My queens and my kings ❤

✪ OKITA SOUGO ✪
ᴾᴿᴵᴺᶜᴱ ᴼᶠ ˢᴬᴰᴵˢᵀˢ

Zambeam ca un tampit, iar inima mea  o luase la goana. Stiam ca impartaseam aceleasi sentimentele, altfel...noi...da...nu ne-am mai fi aflat acolo...Insa in sfarsit ne facuseram curajul sa marturisim unul altuia si ma simteam al dracului de bine. Din mai multe motive, date fiind circumstantele. 
Terminaseram in acelasi timp, sarutand-o protectiv pe frunte inainte sa ma asez langa ea si sa imi iau portocalia in brate, dupa ce am tras patura peste noi. 
Acum imi era somn, shh.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

Nobume

Administrator
Administrator

"ʰ ʳˡ"
ʳ ʰ ʳˑ ˢ ʳʰʳˑ
ʳ ˢ ʳ ˢ ʰʳ ˒ ˢʰʳˑ

Am zambit slab cand i-am simtit buzele pe fruntea mea, surasul acela largindu-se in momentul in care m-am trezit in bratele sale, la care se adauga patura moale ce acum se afla peste noi. Era atat de cald, de placut, nu puteam sa exprim in cuvinte ceea ce simteam in acel moment. Totusi, un lucru era cert: ne-am marturisit amandoi sentimentele si, desi erau evidente de ceva vreme, acum ca le-am spus cu voce tare, simteam o satisfactie in plus.
Il priveam zambind slab, se vedea ca ii era somn, de altfel si mie, dupa un drum asa lung de doua ore si dupa chestia de dinainte. Mi-am ridicat putin capul ca sa-l pot saruta scurt:
-Noapte buna, iubire, am mai spus, facandu-ma comoda in bratele sale, cu palmele mele pe pieptul lui. Incepusem sa simt cum aveam sa ma las prada somnului, dar in acelasi timp stiam ca o sa dorm bine in noaptea asta.

Gintama rules ❤
My queens and my kings ❤

✪ OKITA SOUGO ✪
ᴾᴿᴵᴺᶜᴱ ᴼᶠ ˢᴬᴰᴵˢᵀˢ

In momentul in care isi lipise scurt buzele de ale mele, zambisem. Da, eram fericit si stiam ca si ea era. Ce intorsatura de situatie...Pana la urma chiar eram doi idioti, dar ea era China girl a mea si da, o iubeam. 
Am strans-o mai bine in brate, lasandu-ma prada somnului. 
- Mi-a fost dor de tine, murmurasem inainte sa vina Mos Ene sa ma adoarma.

-dimineata-

Ma trezisem destul de devreme, avand in vedere ca dormeam pana la 12, chit ca la 8 trebuia sa fiu in formatie.
Ea inca dormea si era asa frumoasa! Nu ma putusem abtine si ii plasasem un mic sarut pe varful nasului, strangand-o mai bine in bratele mele.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

Nobume

Administrator
Administrator

"ʰ ʳˡ"
ʳ ʰ ʳˑ ˢ ʳʰʳˑ
ʳ ˢ ʳ ˢ ʰʳ ˒ ˢʰʳˑ

Ciudat...auzeam un raset de copil, nu vedeam nimic, dar sunetul respectiv era peste tot in jurul meu si dintr-o data am inceput sa am senzatia ca niste manute fine imi atingeau partea de sus a pieptului, aproape de baza gatului. Si era...placut. Ce naiba?
Desi, in urmatorul moment, am simtit cum mi se deschid ochii cu greu, eu realizand ca lucrul ala nu fusese altceva decat un vis, unul extrem de dubios si fara logica daca e sa-mi dau cu parerea. Mi-am ridicat pe urma privirea, aceasta oprindu-se paralel cu cea a samuraiului meu sadic. Nu m-am putut abtine sa nu zambesc uitandu-ma la el, in timp ce corpul meu era tinut atat de aproape de al sau:
-Buna dimineata, sper ca era dimineata ca eu una nu aveam ceas. Esti treaz de mult?

Gintama rules ❤
My queens and my kings ❤

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 5 din 5]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum