This used to be a forum full of little and stupid girls.
Now it is kinda serious because they have grown up.
You're welcome to join in though. Have fun ^^

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

【Dᴇᴅᴇ x Oᴀɴᴀ】Oᴅᴅ ᴊᴏʙ﹕ Fᴀʟʟɪɴɢ ғᴏʀ ᴀ ᴍᴏʀᴏɴ

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6

In jos  Mesaj [Pagina 6 din 6]

Nobume

Administrator
Administrator
Rezumarea primului mesaj :

[Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine]

A sʀʏ ʙ ʀɴs ʜ ғɪɢʜ ʜ ʜʀ ʀʏʏ
Aɴ ʜ ɴ· s ʜ ʜɪsʀʏ ʙɴ ʜ

Desi se cunoaste deja dupa titlu, doar eu si sweet Oana a.k.a MiraJineChan avem dreptul sa postam si pentru a mentina estetica topicului impecabila, am vrea sa evitam crearea de spam, asa ca orice parere de bine pe care o aveti (in caz ca veti citi), este bine-venita in privat.

Gɴ: Parody ; Comedy ; Drama ; Romance

"Why the hell are you here?"
"I was going to ask you this too."
"Pff, you're such a big idiot."
"And you're a nuisance, tsk."
"You want me to kill you, brat?!"
"Bring it on, China Girl."

Poate se stie sau poate nu despre existenta seriei anime si manga, Gintama, creata de Hideaki Sorachi. Ei bine, actiunea acestui topic se petrece in universul acestei serii de animanga, avandu-i in centru pe nimeni altii decat Kagura, o fata care face parte din specia de extraterestri numiti Yato aka cea mai puternica rasa din univers, si Sougo, un tip care face parte din Shinsengumi aka politia din Edo si care mai este cunoscut si ca "Printul sadicilor", ei fiind doua personaje care de fiecare data cand se intalnesc, nu fac altceva decat sa se certe si sa se bata.
Desi au trecut patru ani de la actiunea initiala a seriei, ei si acum se poarta la fel unul fata de altul. Totusi,de curand, au observat amandoi ca ceva s-a schimbat in modul lor de a reactiona in sensul ca parca nu ii mai deranjeaza atat de tare sa stea in aceeasi incapere. Desigur, de incapatanati ce sunt, ei neaga aceste stari, insa ceilalti tocmai din cauza asta vor sa ii faca sa petreaca cat mai mult timp impreuna.
Pe langa Kagura si Sougo, vor mai fi prezente in actiune si personaje precum Gintoki si Tsukuyo, Hijikata si Otae, Kamui, Shinsuke si nu in ultimul rand, perechile lor, Ayame si respectiv, Mahiru, doua fete inventate de cele doua dubioase care o sa scrie in topicul acesta.

Okita Sougo - 22 de ani in prezent:

Kagura - 18 ani in prezent:

Start RPG!

---

OFF: It's Oana's turn, not mine XD

Ultima editare efectuata de catre Nobume in Vin Feb 16, 2018 8:34 pm, editata de 2 ori

Gintama rules ❤
My queens and my kings ❤
Vezi profilul utilizatorului http://kmuiyato.tumblr.com

════════════════════════════════════════════════════════════════

[Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine]

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

✪ OKITA SOUGO ✪
ᴾᴿᴵᴺᶜᴱ ᴼᶠ ˢᴬᴰᴵˢᵀˢ

[Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine]

═════════════════════════════════════════════════════════════════
Saka idiotul...Si mi-a alunecat capul fix in masa. Asa sunt si eu? Hmm. Neah. 
- Gin-san nici pe Tsuki-san nu a cerut-o.  Si asta e un adevar. Ce mai asteapta oare?
- Hai sa ne jucam in zapada! Si pot sa jut ca am stele in ochi. Iubesc zapada.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ
Vezi profilul utilizatorului

Nobume

Administrator
Administrator

[Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine]

"ʰ ʳˡ"
ʳ ʰ ʳˑ ˢ ʳʰʳˑ
ʳ ˢ ʳ ˢ ʰʳ ˒ ˢʰʳˑ

[Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine]

Bine...de ce a nimerit cu capul in masa? Are anemie oare sau...? Nu stiu, dar o sa-l intreb mai tarziu. Poate nu si-a luat doza de sadism, hmm...
-Nici nu ma mai mira. Par ondulat si Sakamoto sunt din acelasi neam de prosti.
-Mutsuuu! Asta nu a fost frumos, si...s-a ales el cu un pumn in cap. Of, of, samurai idioti.
Cand a zis Sou-kun de zapada, ei bine, instant au inceput si mie sa-mi sclipeasca ochii.
-Daaa, in sfarsit, hai!
-Distractie placuta, noi trebuie sa asteptam clientul. Sa nu prindeti vreo raceala/
-Atunci bafta ca sa iasa bine, desi cu Saka, meeeh, pe curand! si uite asa m-am ridicat si l-am tras pe Girly Samurai dupa mine pana afara. Mi-am infipt umbrela in zapada ca momentan nu aveam nevoie de ea, era innorat, nu de alta.
-Ce zici, incepem cu un om de zapada?

Gintama rules ❤
My queens and my kings ❤
════════════════════════════════════════════════════════════════

✪ OKITA SOUGO ✪
ᴾᴿᴵᴺᶜᴱ ᴼᶠ ˢᴬᴰᴵˢᵀˢ

═════════════════════════════════════════════════════════════════
Mi-am facut cucui. Sunt sigur de asta. Mi-a mai crescut un cap. Hmm. Oare are si creier? Oare o sa vrea si el corp? Sau sa o impart pe portocalie? Lasa. In desene il storci ca pe n cos si scapi de un cap. Nu am nevoie de 3 capuri. Ce e mult strica.
- Kagura-chan, mi-a crescut un alt cap? Ce? Cand am ajuns afara...aaa...Unde sunt Mutsu-san si Saka-san? Ok. N-am sa intreb.
ZAPADA!
- Hmm.. O iau pe sus si ma invart cu ea pana alunec si cadem amandoi in zapada, bineinteles ca eu am pupat toata cazatura. Au...

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

Nobume

Administrator
Administrator

"ʰ ʳˡ"
ʳ ʰ ʳˑ ˢ ʳʰʳˑ
ʳ ˢ ʳ ˢ ʰʳ ˒ ˢʰʳˑ

Bine, m-am uitat ca la felul paispe la el cand mi-a pus intrebarea aia. S-a lovit chiar atat de tare la cap cand a dat cu el de masa? Desi stai, eu stiam ca il avea mai rezistent de atat. Sau voia sa intru in modul meu de ingrijitor de oameni bolnav si sa il rasfat putin? Hmm, greu de zis. Sau stai: sa nu uit ca e un idiot sadic - si iubibil, dar asta e altceva - si asta cam le clarifica pe toate.
-Nici macar o vanataie nu ai. Singura consecinta e faptul ca mi-ai spus pe nume, am spus chicotind. Nu era prima data cand se scapase, dar continua sa foloseasca porecla aia bine stiuta si am ajuns sa ma obisnuiesc. Insa, tot imi placea cum suna numele meu spus de el.
Si...m-am trezit icnind surprinsa, iar mai apoi fiind peste el, in zapada. Am zambit slab si amuzat ca parca ma asteptam la asta.
-Deci preferi tavaleala in zapada, Sou-kun, am pus accent pe numele lui ca raspuns pentru mai devreme. Uite tratamentul perfect pentru lovitura aia. Stiti ce am facut? Am luat zapada in fiecare pumn si i-am pus-o pe fata, asa rece cum era. Da, asta se numeste "spalare cu zapada".

Gintama rules ❤
My queens and my kings ❤
Oki 

- Tot China girl ramai. Suna mai bine. Si ea era speciala si de aia si numele ei trebuia sa fie special. Porecla ei. Era un alint.

RECE! RECE!
In momentul urmator, drept razbunare, m-am trantit cu ea in zapada.
-E buna zapada, nu-i asa? Pot confirma.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

Nobume

Administrator
Administrator

"ʰ ʳˡ"
ʳ ʰ ʳˑ ˢ ʳʰʳˑ
ʳ ˢ ʳ ˢ ʰʳ ˒ ˢʰʳˑ

-Bun, pentru ca tu o sa ramai Girly Samurai in continuare, si nu, nu aveam sa renunt la porecla aia. Mai de mult era o insulta, acum a devenit un alint. Din nou, viata asta e atat de dubioasa...desi in cazul de fata ma bucur.
Si...m-am trezit trantita in zapada. Mi-a intrat chiar si in gura. Oho, deci chiar are chef de joaca, ha? Bine.
-Da, face bine si la ten. Mai ia! am luat iar un pumn de zapada si am inceput sa ii frec chestia aia alba de obraji. Ti-ar sta bine ca om de zapada. Mama, ce as vrea sa fac aia.

Gintama rules ❤
My queens and my kings ❤

Continut sponsorizat

Sus  Mesaj [Pagina 6 din 6]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum