This used to be a forum full of little and stupid girls.
Now it is kinda serious because they have grown up.
You're welcome to join in though. Have fun ^^

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

【Dᴇᴅᴇ x Oᴀɴᴀ】Oᴅᴅ ᴊᴏʙ﹕ Fᴀʟʟɪɴɢ ғᴏʀ ᴀ ᴍᴏʀᴏɴ

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 5]

Nobume

Administrator
Administrator
Rezumarea primului mesaj :

A sʀʏ ʙ ʀɴs ʜ ғɪɢʜ ʜ ʜʀ ʀʏʏ
Aɴ ʜ ɴ· s ʜ ʜɪsʀʏ ʙɴ ʜ

Desi se cunoaste deja dupa titlu, doar eu si sweet Oana/Mira a.k.a @MiraJineChan avem dreptul sa postam si pentru a mentina estetica topicului impecabila, am vrea sa evitam crearea de spam, asa ca orice parere de bine pe care o aveti (in caz ca veti citi), este bine-venita in privat.

Gɴ: Parody ; Comedy ; Drama ; Romance

"Why the hell are you here?"
"I was going to ask you this too."
"Pff, you're such a big idiot."
"And you're a nuisance, tsk."
"You want me to kill you, brat?!"
"Bring it on, China Girl."

Poate se stie sau poate nu despre existenta seriei anime si manga, Gintama, creata de Hideaki Sorachi. Ei bine, actiunea acestui topic se petrece in universul acestei serii de animanga, avandu-i in centru pe nimeni altii decat Kagura, o fata care face parte din specia de extraterestri numiti Yato aka cea mai puternica rasa din univers, si Sougo, un tip care face parte din Shinsengumi aka politia din Edo si care mai este cunoscut si ca "Printul sadicilor", ei fiind doua personaje care de fiecare data cand se intalnesc, nu fac altceva decat sa se certe si sa se bata.
Desi au trecut patru ani de la actiunea initiala a seriei, ei si acum se poarta la fel unul fata de altul. Totusi,de curand, au observat amandoi ca ceva s-a schimbat in modul lor de a reactiona in sensul ca parca nu ii mai deranjeaza atat de tare sa stea in aceeasi incapere. Desigur, de incapatanati ce sunt, ei neaga aceste stari, insa ceilalti tocmai din cauza asta vor sa ii faca sa petreaca cat mai mult timp impreuna.
Pe langa Kagura si Sougo, vor mai fi prezente in actiune si personaje precum Gintoki si Tsukuyo, Hijikata si Otae, Kamui, Shinsuke si nu in ultimul rand, perechile lor, Ayame si respectiv, Mahiru, doua fete inventate de cele doua dubioase care o sa scrie in topicul acesta.

Okita Sougo - 22 de ani in prezent:

Kagura - 18 ani in prezent:

Start RPG!

---

OFF: It's Oana's turn, not mine XD

Gintama rules ❤
My queens and my kings ❤

Vezi profilul utilizatorului http://kmuiyato.tumblr.com

═════════════════════════════════════════════════════════════════

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

✪ OKITA SOUGO ✪
ᴾᴿᴵᴺᶜᴱ ᴼᶠ ˢᴬᴰᴵˢᵀˢ

Eu eram cazut din luna. Otae ii soptise ceva lui Hijikata si se uita dubios la mine. Ce facusem?
Ce ii spusese portocalia lui Otae?
Nici nu mai fusesem atent la discutia lor. Incercam sa imi dau seama ce facusem rau si daca imi planuia deja moartea.
Nici cand idiotul de Yamazaki se bagase on discutie, nu am zis nimic. Dupa ce ShimaruNii-san avea sa ajunga sa faca trebue de oameni mari cu nebuna aia, eu si China girl trebuia sa vorbim. Iubita mea se comporta ciudat. Iar eu voiam sa mai traiesc.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ
Vezi profilul utilizatorului

Nobume

Administrator
Administrator

"ʰ ʳˡ"
ʳ ʰ ʳˑ ˢ ʳʰʳˑ
ʳ ˢ ʳ ˢ ʰʳ ˒ ˢʰʳˑ

Vazand ca si restul si-au terminat portiile, m-am ridicat, luand si cutia de la Papi intr-o mana, iar umbrela in cealalta:
-O sa ma intorc acum la Yorozuya si o sa vorbesc cu Otose-san si cu Nobume la telefon. Voi doi, intre timp, sa mergeti acolo, Saito-san si Yamazaki au dat din cap. Eu doar m-am intors cu spatele si am iesit. Da, de data asta nu i-am aruncat absolut nicio privire idiotului meu sadic. Urmez sfatul lui Otae si, in plus, sunt cam suparata, da.
Cum am ajuns afara, mi-am si deschis umbrela, continuandu-mi drumul care fusese destul de scurt. Prima data lasasem cutia pe una din canapele de la Yorozuya, abia apoi am coborat si i-am spus lui Otose-san tot ce trebuie sa stie. A fost de acord, bineinteles, doar ca observase ca ceva nu era prea bine cu mine:
-Cunosc privirea aia. Asa eram eu in tinerete cand aveam probleme cu baietii. Asta e?
-Da...oarecum...am si eu unul caruia zici ca ii e frica sa se apropie de mine... si sa ma atinga, de parca pana acum nu a facut-o.
-Asa fusese Tatsugorou al meu la inceput. Cand traia si eram tineri mai facea deastea, iar eu de fiecare data il amenintam ca o sa-i rup in jumatate pipa din care fuma, mereu imi placea sa aud povesti despre sotul ei decedat. Si acela fusese un idiot tipic, pacat ca murise in razboiul Joui acum 14 ani. Nu-ti face griji, Kagura. Tot o sa observe ca nu esti bine.
-Asa sper... si cu asta am urcat iar scarile, ajungand in sufragerie. Ma indreptasem spre telefon, formand numarul lui Nobume. Am zambit victorioasa cand a acceptat, chit ca nu i-am spus ca nu o sa fim singure. Nu voiam sa stric surpriza. Acum sa vina idiotii si peste un sfert de ora, albastria.

Gintama rules ❤
My queens and my kings ❤

✪ OKITA SOUGO ✪
ᴾᴿᴵᴺᶜᴱ ᴼᶠ ˢᴬᴰᴵˢᵀˢ

Portocalia mea plecase si nici macar nu se uitase la mine...
Ii aruncasem o privire intrebatoare si incurcata lui Otae-san, dar aceasta nu a schitat nimic. In schimb, Hijikata ma batuse pe umar.
- Succes.Ce trebuia sa insemne asta?KARMAA. Pe asta mi-o soptise la ureche, probabil sa nu auda Otae.
Deci eram un om mort. Dar ce facusem? Aflase Gin-san? Idiotul de fra-su? Nu...As fi fost mort deja.
Si Kondo-san ne-a lasat sa plecam, insa el ramasese sa faca ordine.
Iar eu ii dadeam sfaturi lui ShimaruNii-san despre cum sa cucereasca nebuna aia dupa gogosi...Daca nu o placea ShimaruNii-san, ii puneam si ei lacsative in gogosi.
Si ajunseseram la Yorozuya, iar Yamazaki fugise sa o vada pe fata robot.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

Nobume

Administrator
Administrator

"ʰ ʳˡ"
ʳ ʰ ʳˑ ˢ ʳʰʳˑ
ʳ ˢ ʳ ˢ ʰʳ ˒ ˢʰʳˑ

Se auzise la un moment dat o bataie usa. Stiam cine era, asa ca nu fusesem surprinsa sa o vad pe Nobume in pragul usii, purtand kimonoul acela stilizat al ei si avand o expresie neutra, cam ca mereu. Am imbratisat-o pe albastrie, ea raspunzandu-mi instantaneu.
-Mergem jos, la Otose-san, aici e plictisitor ca nu e nimeni. Ai auzit si tu de ce, nu?
-Da, a fost scandalul acela cu feminista aia. A ajuns si in custodie la Mimawarigumi pentru audieri, replicase, ridicand din umeri. O luase deja inainte, eu urmand-o. Intrase prima, dar se oprise instantaneu aproape. Nu am fost surprinsa sa vad cum idiotii erau deja acolo, pana la urma eu le spusesem sa faca asta: Yamazaki era undeva in fundul barului vorbind cu Tama, Saito-san era la o masa si parea ca incearca sa nu se holbeze la Nobume si idiotul ala al meu cu par nisipos era la alta masa. Nu, nu, nici gand sa ma duc la el.
-Aa...auzi, Shinsengumi s-au ratacit si au ajuns aici? Mai ales criminalul sadic, uitasem ca asa se referea albastria la idiotul meu.
-Asta a fost surpriza. Oooh, uite, Saito-san are gogosi! si in urmatorul moment vazusem o Nobume dand navala la masa aia, in timp ce eu, cu o hartie in mana ii indicam la Saito-san urmatoarele: "Vorbeste cu ea ca ai voce faina. Aaa, si daca te blochezi, mai da-i gogosi". Si il vazusem cum aproba din priviri.
Si astea fiind spuse, eu m-am pus pe unul din scaunele de langa tejghea, sa fiu mai aproape de Otose-san si mai departe de Sou-kun.
-Jumatate de pahar de togouchi cu gheata, cam ca mereu, mai consumam alcool din cand in cand. Ea daduse din cap si in mai putin de un minut ma vazusem cu paharul in fata. L-am luat, incepand sa beau incet din el, suprimandu-mi dorinta de a ma uita in stiti voi ce directie. Oare s-o fi prins de ce fac asta?

Gintama rules ❤
My queens and my kings ❤

✪ OKITA SOUGO ✪
ᴾᴿᴵᴺᶜᴱ ᴼᶠ ˢᴬᴰᴵˢᵀˢ

Si Yamazaki era cu Tama. ShimaruNii-San incerca sa vorbeasca cu nebuna, dar ajungea sa o indoape cu gogosi. Iar eu stateam ca un trist la masa, privindu-mi iubita care era la bar si care ma ignora.
Otae si Hijikata-san unde disparusera? Nici nu voiam sa stiu. Doar sa nu ne aduca o mini Suricata prea curand. O Suricata-san era de ajuns.
- Hai sus. Poate imi spui ce ai.
Comandasem sake. Teoretic eram in timpul lucrului, practic nu. Am dat paharutul acela pe gat si asteptam raspunsul portocaliei mele.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

Nobume

Administrator
Administrator

"ʰ ʳˡ"
ʳ ʰ ʳˑ ˢ ʳʰʳˑ
ʳ ˢ ʳ ˢ ʰʳ ˒ ˢʰʳˑ

In clipa cand l-am simtit aproape de mine, vorbindu-mi, m-am tinut sa nu oftez si sa ma dau cu capul de suprafata tejghelei, chit ca probabil aia ar fi cea care ar crapa in locul fruntii mele. Am mai aruncat totusi o scurta privire catre restul, vazand ca Saito-san parea sa o fi facut pe Nobume sa rada, ceea ce nu multa reuseste, iar Yamazaki era un recipient plin de emotii, in timp ce Tama isi pastra aura neutra. Am dat pe gat ceea ce mai in paharul, intorcandu-mi de data asta privirea catre idiotul meu. M-am ridicat de pe scaun, facandu-i semn sa vina dupa mine. Aha, raspunsul meu a fost unul non-verbal. Deci nu s-a prins.
Ma rog, iesisem din bar, urcand scarile de lemn si deschizand usa de la Yorozuya. M-am trantit in sezut pe prima canapea vazuta. Stateam picior peste picior, avand mainile incrucisate la piept. Stateam asa doar cand eram suparata.
-Nu te-ai prins, asa-i? vocea imi era calma, inexpresiva, deocamdata.

Gintama rules ❤
My queens and my kings ❤

✪ OKITA SOUGO ✪
ᴾᴿᴵᴺᶜᴱ ᴼᶠ ˢᴬᴰᴵˢᵀˢ

O urmasem in tacere. Zici ca mai avea putin si imi rupea capul de pe umeri. 
Sus, ea se asezase pe canapea, eu preferasem  sa ma asez pe jos, in fata ei. Ma simteam ca la sentinta.
- Nu. Dar presupun ca o sa ma lamuresti, iubito. Si o priveam cu o expresie neutra. Sigur nu era in perioada aia? Nu. Ca as fi fost deja mort.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

Nobume

Administrator
Administrator

"ʰ ʳˡ"
ʳ ʰ ʳˑ ˢ ʳʰʳˑ
ʳ ˢ ʳ ˢ ʰʳ ˒ ˢʰʳˑ

A trebuit sa tin de tot orgoliul meu ca sa nu ma stramb cand i-am auzit replica. Vezi, Otae? Ti-am zis eu ca o sa fie a doua varianta. Totusi, se pare ca una dintre sprancenele mele se zbatea usor: banuiesc ca nu-mi pot controla nervii de tot, nu?
-In mod normal, ar fi trebuit sa faci ceva ca sa ma supar, dar acum problema e ca nu ai facut nimic. Stii la ce ma refer, nu? dar nu ii las ocazia sa raspunda la asta, ca mai am eu de zis cate ceva. Ma simt neglijata, ok? Dupa ce ca avem parte de atat de putin timp ca sa fim singuri, in ultima vreme e ca si cum am fi in public. Nu tu saruturi, dar imbratisari rigide? Ma enerveaza, hopa...sunt asa sincera: cred ca e din cauza paharului acela si a faptului ca ar trebui sa imi vina aia zilele astea. Am inteles ca te temi sa nu ma ranesti, dar fizic nu poti, eu sunt aia care iti poate rupe capul daca vrea. Doar aici ma poate durea, am continuat, aratand spre locul unde se afla inima mea. Si ghici ce? Ma doare. Trebuie sa imi pun iar rochia aia alba si scurta pe mine? pentru ca, aparent, cand am purtat aia a fost bine penru amandoi.

Gintama rules ❤
My queens and my kings ❤

✪ OKITA SOUGO ✪
ᴾᴿᴵᴺᶜᴱ ᴼᶠ ˢᴬᴰᴵˢᵀˢ

Ăă...Era nervoasa. Ups. 
O lasasem sa termine, altfel imi lua capul.
- Ai uitat ca ti-am zis ca te duc departe sa nu mai fim deranjati? Nu ai mai primit atentie de ieri. Era vorba ca ascundem asta, deocamdata. Crezi ca mie imi e usor sa ma abtin asa cum o fac? Ca imi place atunci cand esti langa mine, dar trebuie sa ma prefac ca nu e nimic intre noi? Majoritatea deja s-au prins.
Si spusesem adevarul. Si nu stiam ce sa mai zic. Nu. Nu mai vreau sa vad rochia aia ispititoare.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

Nobume

Administrator
Administrator

"ʰ ʳˡ"
ʳ ʰ ʳˑ ˢ ʳʰʳˑ
ʳ ˢ ʳ ˢ ʰʳ ˒ ˢʰʳˑ

Involuntar incepusem sa strang usor de materialul kimonoului meu cu aspect de qipao chinezesc auzind ce spune. Sa mori tu?
-Nu am uitat, dar cat mai e pana atunci? Si dintr-un anumit motiv am impresia ca o zi dureaza cat o suta in ultima vreme, insa stiam exact de ce. Tocmai: majoritatea s-au prins. Atunci de ce ne prefacem inca? Din cauza lui Gin-chan? Din cauza idiotului de frate-mio? N-am uitat de faza cand ai spus ca te bantuie si in vis. N-ar trebui sa-ti pese de ce cred ei, si in timp ce spuneam asta, am putut simti cum imi tremura buza inferioara. Doare totul ca dracu...

Gintama rules ❤
My queens and my kings ❤

✪ OKITA SOUGO ✪
ᴾᴿᴵᴺᶜᴱ ᴼᶠ ˢᴬᴰᴵˢᵀˢ

M-am ridicat de jos si m-am asezat pe canapea, tragand-o pe portocalie peste mine si tinand-o strans in brate.
Imi lipisem lung si apasat buzele de ale ei, amintindu-mi cat de dor imi fusese sa le gust. 
- Ai dreptate, ar trebui sa stie. Adica m-am mai batut cu portocala pe doua picioare. Si sunt Tsukuyo-san si Aya-san. Linisteste-te, iubito. Trebuia sa gasesc un loc cat mai departe de nebuni.Ma ierti, iubito? Nu am vrut sa para ca te neglijez.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

Nobume

Administrator
Administrator

"ʰ ʳˡ"
ʳ ʰ ʳˑ ˢ ʳʰʳˑ
ʳ ˢ ʳ ˢ ʰʳ ˒ ˢʰʳˑ

Cascasem usor ochii atunci cand m-am simtit trasa, dar m-am relaxat imediat ce m-am vazut in bratele sale, cu buzele lui peste ale mele. Raspunzandu-i la sarut, mi-am dat seama ca imi lipsise prea mult acel tip de contact, parca trecusera zile...nu, luni...nu, ani. Nu stiu, sunt complet data peste cap de ceea ce se cheama iubire si nu mai am notiunea timpului. Injurasem lipsa de aer ca tot timpul cand sarutul luase sfarsit.
-Vezi? Poate ca ei sunt nebuni si idioti, dar ele nu i-ar lasa sa se bage peste noi, pana la urma nu fusese Aya una dintre alea doua nebune care ne-au inchis in baie atunci la han? Satena voia de mult sa ajungem impreuna. Te iert, iubire. Eu doar vreau sa pot petrece mai mult timp cu tine. Nu am putea merge saptamana viitoare undeva? am spus toate astea zambind slab si mangaindu-i obrazul cu o mana. As fi zis chiar maine in mod normal, dar...semaforul corpului meu avea sa se faca rosu.

Gintama rules ❤
My queens and my kings ❤

✪ OKITA SOUGO ✪
ᴾᴿᴵᴺᶜᴱ ᴼᶠ ˢᴬᴰᴵˢᵀˢ

Imi fusese dor de momente ca astea. Eram pur si simplu un idiot. Chiar ca meritam bataie.
- Trebuia sa ma bati. Si nu imi e frica de ei...imi e frica ca o sa te ia de langa mineSi asta era adevarul. Adica ma luptasem cu portocala aia, iar Gin-san...Gin-san era Gin-san.Cand vrei tu, iubito. As fi fugit cu ea si atunci.
Ranjetul mi se largise, strangand-o mai strans in brate pe China girl a mea. Si cum in putin timp trebuia sa ne intoarcem, voiam sa profitam de momentul ala in care eram singuri. O sarutasem iar, usor si delicat, savurand fiecare secunda.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

Nobume

Administrator
Administrator

"ʰ ʳˡ"
ʳ ʰ ʳˑ ˢ ʳʰʳˑ
ʳ ˢ ʳ ˢ ʰʳ ˒ ˢʰʳˑ

Am zambit slab la afirmatia lui. Macar recunostea ca era un idiot si ca eu aveam dreptate. Va rog, eu sunt aia care are dreptate si cand nu are.
-Daca te-as fi batut, ti-as fi rupt ceva, nu-mi pot controla mereu forta. Si eu te vreau intreg, nu m-am putut abtine sa nu chicotesc, dar revenisem imediat la a fi serioasa. Sou-kun...daca ar incerca aia doi asa ceva, s-ar alege cu o condamnare la moarte din partea lui Aya si Tsukuyo. In plus, trebuie sa inteleaga ceea ce e intre noi. Nu te mai gandii atat la chestii rele. Eu sunt aici, in fata ta, nu? si spusesem asta, punandu-mi si cealalta mana pe obrazul sau liber. Acum ii mangaiam usor fata cu ambele maini. Atunci saptamana viitoare. As fi zis si acum, dar o sa fie niste probleme zilele astea, hah...probleme femeiesti, da.
Zambisem cand i-am simtit iar buzele peste ale mele. I-am raspuns, lasandu-mi trupul moale in imbratisarea aceea dulce. Chiar ca voiam ca astfel de momente sa se intample mai des...

Gintama rules ❤
My queens and my kings ❤

✪ OKITA SOUGO ✪
ᴾᴿᴵᴺᶜᴱ ᴼᶠ ˢᴬᴰᴵˢᵀˢ

Ea incerca sa fie serioasa, dar eu nu puteam. Zambetul ala tampit al meu nu voia sa dispara.
- Apreciez. Dar daca o sa dai, te rog nu la fata. Si nici acolo jos. 
Si cum a zis, nu ma mai gandeam la chestii rele. Da, sa raman fara aia era o chestie rea. 
- Ai dreptate, iubito. Si de notat sa nu mai fiu idiot. Nici Shinpachi cand era virgin nu era asa. 
Probleme? Vai de capul lui Sougo. Stiam la ce probleme se referea, iar femeile cand au probleme de genul...mai bine zis, barbatii cand femeile au "probleme", stiti si voi ca trebuie sa aiba noroc sa supravietuiasca, si cum iubita mea era o Yato...Unde era lopata?
Macar acum putea profita putin ca se mai inmuiase. Imi placea sa stam asa. Luasem o mica pauza din cauza lipsei de oxigen, dar revenisem la ce faceam inainte.
- Inca putin, iubito. Cine stie cine se trezea sa vina mai devreme acasa...

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

Nobume

Administrator
Administrator

"ʰ ʳˡ"
ʳ ʰ ʳˑ ˢ ʳʰʳˑ
ʳ ˢ ʳ ˢ ʰʳ ˒ ˢʰʳˑ

-Eu nu sunt genul care sa dea la fata. Imi place sa sucesc membrele pana cand le rup de tot, ca sa doara mai tare, spusesem asta zambind ca frate-mio si ca Otae. Proveneam dintr-o familie de sadici, in plus, in ultimii patru ani am crescut alaturi de altii.
-Stiu ca am, eu aveam dreptate mereu, va rog, asta fiind mentalitatea oricarei fete.
Imi venise sa oftez cand si sarutul acela incetase, dar din nou, lipsa de aer era de vina. Macar a reluat altul, la care de asemenea raspunsesem, adancindu-l usor. Urmase o alta pauza...bag ceva, am mai zis eu ca sunt dependenta.
-Oricat, iubire, pentru ca mereu voiam ca aceste momente sa fie cat mai lungi.

Gintama rules ❤
My queens and my kings ❤

✪ OKITA SOUGO ✪
ᴾᴿᴵᴺᶜᴱ ᴼᶠ ˢᴬᴰᴵˢᵀˢ

Din nou uitasem cat de delicata era China girl a mea. Desi,  patru ani in care tot ne-am ciondanit, ar fi foet de ajuns incat sa nu uit asta. Nu aveam cum sa uit de momentul in care mi-a rupt piciorul, la cel mai propriu mod. 
Ii depusesem un mic sarut pe frunte, zambindu-i dulce. Eram eu un idiot, dar stiam ca fetelor le placea sa le dai dreptate. Ele aveau dreptate si cand nu aveau. Logic.
Aveam un presentiment ca daca nu plecam, aveam sa fim oricum intrerupti.
- Ar trebui sa mergem. ShimaruNii-san cred ca a ramas fara gogosi.Si nu m-ar fi mirat daca ar fi fugit.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

Nobume

Administrator
Administrator

"ʰ ʳˡ"
ʳ ʰ ʳˑ ˢ ʳʰʳˑ
ʳ ˢ ʳ ˢ ʰʳ ˒ ˢʰʳˑ

I-am zambit la fel de dulce cand i-am simtit buzele pe fruntea mea. Avea mereu efectul asta asupra mea si cred ca se simtea mandru, insa si eu aveam motive sa ma mandresc. Eram singura fata de care putea fi altcumva decat sadic.
-Bine zis. Sper doar sa nu fi vomitat nimeni pe nimeni, pentru ca inca ma gandesc la ce pot pati oamenii de la emotii. Mi-am mai sarutat o data idiotul, scurt, eliberandu-ma din imbratisare si luandu-l de mana.
Cand am ajuns inapoi la bar, am dat peste Nobume tragandu-l pe Saito-san de guler si sarutandu-l. Wow, el era ala in soc, dr isi revenise in urmatorul moment. I-am facut semn de: "bravo, mai". Yamazaki era ingropat in paine cu fasole pe care sigur Tama a facut-o. Saracul...

Gintama rules ❤
My queens and my kings ❤

✪ OKITA SOUGO ✪
ᴾᴿᴵᴺᶜᴱ ᴼᶠ ˢᴬᴰᴵˢᵀˢ

Zambea atat de dulce. Ea era atat de dulce, iar mie chiar nu imi venea sa cred ca ajunsesem sa recunosc asta mintal si fara sa imi dau singur palme. Intr-adevar, era singura fata de care nu mai eram un sadic idiot. Eram un idiot si atat. Al ei idiot.
- Ar fi amuzant, totusi. Chicotisem, sarutandu-i inca o data fruntea si strangand-o inca putin in brate. Avea dreptate: trebuia sa profitam de fiecare moment in care eram singuri. Buzele ei erau dulci, ea era dulce, iar eu aveam sa fac diabet. Tch. Nu am gandit-o pe asta.
Ar fi trebuit sa se simta mandra ca ajunsesem la gradul ala de indragosteala care da in diabet.
Jos, Yamazaki era ingropat in fasole, iar ShimaruNii-san se pupa de zor cu nebuna.
- BRAVO SHIMARUNII-SAAN! Iar noi inca ne tineam de mana.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

Nobume

Administrator
Administrator

"ʰ ʳˡ"
ʳ ʰ ʳˑ ˢ ʳʰʳˑ
ʳ ˢ ʳ ˢ ʰʳ ˒ ˢʰʳˑ

Nu conta de cate ori ma saruta pe frunte sau ma tinea in brate, eu tot aveam sa zambesc larg si sa ma inmoi. Sper ca se simtra bine sa vada ca ajungeam asa din cauza lui.
Si buna treaba, Saito-san, ai reusit sa o cuceresti pe Nobume! Stiam eu ca ei doi se potrivesc. Cat despre Yamazaki, sper sa aiba pofta la painicile alea umplute cu saole pe care le-a "vomitat" Tama din cuptorul incorporat in ea.
Si realizasem ca inca il tineam pe Sou-kun de mana, dar nici de-al dracu nu voiam sa il las acum. Nu mai aveam de ce sa ne prefacem ca nu suntem...da si...da. Aha, inca nu sunt obisnuita cu acele cuvinte.
-Toate bune pana la urma, asa-i? o auzisem pe Otose-san intreband. Statea, ca mereu, in spatele barului, fumand o tigara.
-Da, ai avut dreptate, Otose-san.
-Stiu eu ce stiu, mai ales dupa experienta unui mariaj.
-Oh, da...mereu am fost curioasa: cum era Tatsugorou, la aspect zic? pentru ca la personalitate fusese ca orice tip, adica idiot.
-Era inalt, brunet, avea ochii albastri inchisi, aproape gri. Poti observa si singura din poza asta. Cea cu par saten sunt eu, desigur, cand a spus asta, a scos o poza din obi-ul sau. Am luat-o si pozitionat-o in asa fel incat sa o vada si idiotul meu, chit ca pe el s-ar putea sa nu il intereseze.
Si...ce dracu?! Tatsugorou chiar era brunet, inalt si...tinea o pipa in mana? Fuma? Asta imi aminteste de...
-Otose-san, de curiozitate, ce meserie avea el? spune-mi te rog ca nu...
-Era politist. Ba da...si dintr-o data, parca as crede in reincarnare. Bine ca nu e Hijikata aici.
Si apoi, ochii mi-au fugit pe Otose din tinerete: maronie in cap si ochi aparent blanzi. Ceeee? Bine ca nici Otae nu e aici, era sa strig in gura mare ca aia din poza e anego. Ok, asta e prea ciudat.
-Viata e dubioasa, pe asta i-am soptit-o lui Girly Samurai.

HijiTae e peste tot:

Gintama rules ❤
My queens and my kings ❤

✪ OKITA SOUGO ✪
ᴾᴿᴵᴺᶜᴱ ᴼᶠ ˢᴬᴰᴵˢᵀˢ

Nu imi daduse drumul la mana. Era bine, ca nici eu nu voiam, desi ma simteam ciudat. Timp de patru ani ne-am ciondanit si acum...Acum ne tineam de mana in fata tuturor, facuseram chestii+ declaratii si ne spuneam...da...Era ciudat, dar placut.
Nu asistasem la discutia portocaliei cu Otose-san. Vazusem poza si imi cam piscase fata. Aia parea ca idiotul de Suricata-san si Otae-san erau suflete pereche. Bleaah. Speram ca maronia nuciteste ganduri. Nop, ca as fi fost mort si ea nici nu era acolo. Phiu.
- Abia acum iti dai seama, iubito? Viata mereu a fost dubioasa.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

Nobume

Administrator
Administrator

"ʰ ʳˡ"
ʳ ʰ ʳˑ ˢ ʳʰʳˑ
ʳ ˢ ʳ ˢ ʰʳ ˒ ˢʰʳˑ 

Am chicotit scurt la vorbele lui. Ce pot sa spun? Mai fac si eu remarci aiurea.
-De fapt stiu asta de cand m-am nascut, iubire, si era adevarat. Viata cand NU era dubioasa? Pana la urma tot ea a transformat doi idioti care inainte mai ca s-ar fi omorat, in doi...iubiti...da. Inca nu m-am obisnuit nici sa gandesc cuvintele acelea, chiar daca le-am constientizat de ceva vreme.
-Vrei sa...ne plimbam putin? Restul par ocupati si eu ma plictisesc, si vreau sa mai profit cat timp Gin-chan e bandajat acasa la Tsuki.

OOC: Surprizaaa. New gifs =))

Gintama rules ❤
My queens and my kings ❤

✪ OKITA SOUGO ✪
ᴾᴿᴵᴺᶜᴱ ᴼᶠ ˢᴬᴰᴵˢᵀˢ

- Sigur. Hai.Nimeni nu parea sa fie atent la noi. Fiecare era ocupat cu altceva, pana si Otose-san. Perfect. Asa mai profitam si noi ca nu era nimeni care sa ne calce pe nervi.
Inca tinandu-ne de mana, am cam disparut de acolo.
- Vrei sa mergem undeva anume? Ca sa stiu in ce directie sa mergem.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

Nobume

Administrator
Administrator

"ʰ ʳˡ"
ʳ ʰ ʳˑ ˢ ʳʰʳˑ
ʳ ˢ ʳ ˢ ʰʳ ˒ ˢʰʳˑ 

Am rasuflat usurata cand m-a luat si am iesit. Desi desigur, indata ce am iesit mi-am deschis umbrela cu mana libera, nu mai voiam sa lesin in fata lui ca in ziua aia si sa-l ingrijorez. Ma simteam bine sa stiu ca momentan nu era nimeni care sa ne intrerupa, chit ca mi-as fi dorit ca asta sa fie nelimitat.
-Nu, imi e indiferent, eu voiam doar o simpla plimbare, fara vreo directie, am raspuns, ridicand usor din umeri. Chiar nu-mi pasa unde mergeam, atat timp cat era el cu mine. Da...la un asa nivel de indragosteala am ajuns, ughhh!
Brusc auzisem in apropiere un planset. Uitandu-ma in directia respectiva am zarit o fetita de cam cinci ani, plangand si tinandu-si manuta pe partea dreapta a fruntii. Si cum eu eram eu, nu am putut sa trec cu vederea peste privelistea unui copil in dureri. Prin urmare, mi-am lasat idiotul de mana, cerandu-mi scuze din priviri si m-am dus la micuta, lasandu-ma in genunchi si zambind usor si cald, ca sa nu se sperie de mine:
-Hei, ce ai patit? am intrebat-o pe glasul acela plin de compasiune pe care il aveam. Ea doar in clipa aceea ma observase si parea ca incerca sa spuna ceva printre suspine:
-A-am...cazut si...si m-am lovit...si doare...si l-lumea rade d-de mine... aww, era atat de adorabila. Parea sa fie una dintre fetitele acelea foarte sensibile si timide.
-Eu nu rad de tine, accidente de genul asta li se intampla tuturor. Acum, lasa-ma sa vad unde te-ai lovit, si cumva m-a ascultat din prima, luandu-si manuta de pe frunte, probabil din cauza ca a inteles ca voiam doar sa o ajut. Acolo era doar o julitura din care curgea putin sange, insa pentru copii e echivalent cu durerea pe care o simti cand cineva te injunghie in piept cu o sabie. Fara sa mai ezit, am scos o batista, naiba stie de unde o aveam la-ndemana, tapandu-i usor locul ranit. Icnise usor, o durea putin, dar nu aveam ce sa-i fac. Continuasem asa pana cand am vazut ca sangele se coagulase.
-Asa, o sa fii bine. Sa mergi acasa si sa te speli ca sa nu ti se infecteze, da? i-am spus, mangaind-o usor pe cap.
-D-da...m-multumesc... si am lasat-o sa plece, eu ridicandu-ma apoi si indreptandu-ma catre idiotul meu. I-am luat iar mana in a mea.
-Am o slabiciune pentru copiii care plang.

Gintama rules ❤
My queens and my kings ❤

✪ OKITA SOUGO ✪
ᴾᴿᴵᴺᶜᴱ ᴼᶠ ˢᴬᴰᴵˢᵀˢ

- Perfect atunci. Ii zambisem larg, dorind sa ne punem in miscare, dar un planset de copil ne-a oprit pe amandoi. 
Am lasat-o sa mearga la fetita care plangea, ramanand pe loc si privind la scena ce se derula in fata mea. Portocalia mea ar fi fost o mama minunata...da...
Nicu nu realizasem cand fetita a plecat. Am tresarit cand m-a luat portocalia de mana, zambindu-i dragastos mai apoi.
- A fost dragut din partea ta. I-am strans usor mana ca de portelan, punandu-ne in miscare in sfarsit.As vrea sa fiu si eu in locul copiilor. Sa fiu copilul tau mai mare. Daca nu sunt deja. Hmm...
...
Ce naiba se intampla cu mine si de cand eram eu asa?!
China girl...ce imi faci tu mie?

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 2 din 5]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum