This used to be a forum full of little and stupid girls.
Now it is kinda serious because they have grown up.
You're welcome to join in though. Have fun ^^

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

[ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆

Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 4]

1 [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Sam Aug 05, 2017 1:16 pm

Lynz

Shy
Shy

- -- - - lynz&oana - --- -- - - -- -- - - - ---- HE⋄ LIGHT ⋄BEHIND⋄ YOUR⋄ EYE--

>>>  A n n e c y, Franța 2017
- - --- - - -- - - --------- - ----- -- - - - - -------- - - ---- - - -- - - -- - - -- - --- - -- - - --  ------ - -- --- - -
#schoollife #sliceoflife #drama #lgbt #gay #soft #sweet #fluff #highschool #boyxboy #bl
 #transgender #transguy #bisexuality #friendship #project #romance #onesidedlove

- - --- - - -- - - --------- - ----- -- - - - - -------- - - ---- - - -- - - -- - - -- - --- - -- - - --  ------ - -- --- - -

Doi adolescenti obisnuiti. La locul lor. Timizi. Colegi de clasa.
Nu au interactionat insa prea mult. De indata ce sunt alesi ca parteneri la un proiect scolar, cei doi se vor apropia destul de mult. Oare aceasta apropiere este doar una prieteneasca? Sau...hmm...ceva mai mult?
Pacat insa ca iubirea dintre cei doi este neimpartasita.

- --- - --- --I I ʟ ʙ ɪʜ ʏ ɴɪɢʜ - ---- - - - ---- - - ----- - - - - - - - - - ------- - - ---- - - - - -
--- - -- - -- - ---- - - - -I ʟ sɪɴɢ ʏ sʟ - ---- - - - ---- - - ----- - - - - - - - - - ------- - - ---- - -
- - - --- - -- - ---  - - -- - -- -Nʀ ʟ ʜ ʜ ʟɪɢʜ ʙʜɪɴ ʏʀ ʏs- - ---- - - ----- - - - - - -

BELLAMY ANDRÉ NOIR /// oana:
- - --------- - -- ---- - -- -- ---- ----- ----- - - --  - P E R S O N A J E - ---- - --------- --- - -
B̶R̶I̶E̶N̶N̶E̶ ̶M̶I̶C̶H̶E̶L̶I̶N̶E̶  BRIAN MICHEL DELACROIX /// lynz:

<<<      S T A R T   R P G

Ultima editare efectuata de catre Lynz in Dum Aug 13, 2017 8:38 am, editata de 1 ori

▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂
-- if ice can burn --- then love and hate can mate --- --- ᴊᴏᴊᴇɴ ʀᴇᴇᴅ --▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂
Vezi profilul utilizatorului

Lynz

Shy
Shy
Tinand cont de faptul ca RPG-ul este recent facut si nu s-au strans prea multe comentarii pe Sweet Flirt, mi-am permis sa fac dublu-post si sa postez aici tot ceea ce am scris pana acum. Astfel puteti si citi integral fara sa trebuiasca sa ne contactati.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
══════════ᴮ ᴱ ᴸ ᴸ ᴬ ᴹ ᴹ ᵞ   ══════ ᴬ ᴺ ᴰ ᴿ ᴱ́ ═════════   ᴺ ᴼ ᴵ ᴿ═══════════════════

═════════════ᴵ'ᵐ ʲᵘˢᵗ ᵃ ᶰᵒʳᵐᵃˡ ᵗᵉᵉᶰᵃᵍᵉʳ════════════════════════════════════
Imi bagasem castile in urechi, cu speranta sa ma detasez de tot si de toate. Majoritatea colegilor nu aveau stare, ca intotdeauna, si tipau sa se acopere unii pe altii. Tipic.
La inceputul anului, ma asezasem strategic in ultima banca de la fereastra. Nimanui nu ii placea sa stea atat de izolat si mai ales cu un antisocial ca mine. Sau eh...asa imi spuneau ei.
Multumisem Domnului cand soneria acoperise acel dezastru fonic si profesoara de fizica isi facuse aparitia.
Apoi urmase o lectie plictisitoare si in acelasi timp interesanta. La sfarsitul orei trebuia sa anunte perechile pentru proiect. O tot rugasem pe profesoara sa ma lase sa il fac singur, dar nu se induplecase nicidecum.

♂ - --- - - B̶ ̶R̶ ̶I̶ ̶E̶ ̶N̶ ̶N̶ ̶E̶ ̶⋆̶ ̶M̶ ̶I̶ ̶C̶ ̶H̶ ̶E̶ ̶L̶ ̶I̶ ̶N̶ ̶E̶ - - - ---- - --- - ᵗʳᵃᶰˢ ᵏᶤᵈ --- - --- --- --- -- - - --- - -- --
- ---- - ᵇᶤˢᵉˣᵘᵃˡ ᵗᵉᵉᶰ- - - - - -- - -RIAN ⋆ MICHEL ⋆ DELACROI- -- - ♂
Wʟʟ ɪ[small]F[/small] ʏ ʜ ʟɴʟɪɴss, ɴsʜsɪ ɪs ʜ ʟɪɢʜs

Paream atent. Insa nu eram absolut deloc.
Doar priveam reveric catre tabla imbacsita de creta uda, in timp ce cuvintele infundate ale profei imi intrau pe o parte si ieseau pe cealalta in doua secunde. Tot ce apucasem sa inteleg din toata ora aia fusese un proiect important ce ar fi valorat - cica - cam jumatate din media noastra pe semestru. Era vorba de un proiect facut in perechi de cate doi, lucru ce nu stiu cat de tare imi convenea, avand in vedere ca niciodata nu voia nimeni sa lucreze cu copilu' ala dubios care se "travesteste" zi de zi, si deobicei picam cu corigentii clasei. Carora, bineinteles, eu trebuia sa le fac toata munca. Cam de-asta ajunsesem sa urasc eu asa de tare munca in echipa.
Eram singuratic, tacut si nimeni nu voia macar sa dea ochii cu mine. Ceea ce ajunsese sa nu ma mai surprinda, caci probabil nici eu nu m-as suporta daca m-as cunoaste.
Si cand credeam ca minutele nu se pot scurge mai greu si binder-ul din jurul pieptului nu ma putea sufoca mai tare, avusesem sfantul noroc sa se sune de iesire. Mai aveam doar lista cu perechile sa o vad, desi puteam deja paria cu cine pic.
Colega din fata mea imi lasase in sictir foaia pe banca, aproape fara sa ma priveasca deloc. Nu ca ma interesa prea tare, totusi. Am luat pagina de caiet studentesc intre degete si mi-am citit coechipierul care - surpriza - nu era cel la care ma asteptam. Era tipul din spatele meu, aveam eu impresia, desi nu il cunosteam deloc si nici nu ii vorbisem in cele cateva saptamani de cand incepusem liceul. Am dat fisa in spate, fara sa il privesc.
Aveam noroc ca mai aveam o ora si puteam pleca.

══════════ᴮ ᴱ ᴸ ᴸ ᴬ ᴹ ᴹ ᵞ   ══════ ᴬ ᴺ ᴰ ᴿ ᴱ́ ═════════   ᴺ ᴼ ᴵ ᴿ═══════════════════

Notam plictisit ceea ce scria la tabla. Imi placea fizica, nu prea o agream pe profesoara. Nu era o profesoara " rea" si preda destul de bine, dar pur si simplu nu imi placea ora dansei.
Faceam cu totii pe niste roboti si cam asa trebuia sa fim. Mhm...
Oftasem usurat cand am auzit zgomotul scos de creta cand a lasat-o la tabla, semn ca lectia se incheiase. Ora aceea fusese destul de tensionata si parea ca nu eram singurul care observase.
Foaia cu partenerii circulase din mana in mana, iar eu urmaream cu privirea pentru a fi atent cand  avea sa ajunga la mine.
Ii aruncasem celei din fata mea o privire indiferenta si luasem foaia, murmurand un "merci".
Cand imi zarisem numele, privirea mi se dusese instictiv asupra colegei din fata.  Brienne...Din cate retinusem. Nu imi amintesc sa fi schimbat vreo vorba cu ea pana acum. Cu ea si cu restul...Detalii.
Am dat foaia unei fete de pe randul celalalt, iar eu imi pusesem in gand sa vorbesc dupa ore cu ea. Poate reuseam cumva sa ajung sa fac singur proiectul.

♂ - --- - - B̶ ̶R̶ ̶I̶ ̶E̶ ̶N̶ ̶N̶ ̶E̶ ̶⋆̶ ̶M̶ ̶I̶ ̶C̶ ̶H̶ ̶E̶ ̶L̶ ̶I̶ ̶N̶ ̶E̶ - - - ---- - --- - ᵗʳᵃᶰˢ ᵏᶤᵈ --- - --- --- --- -- - - --- - -- --

Mai ramasesera cateva minute din pauza, iar eu stateam si ma intrebam daca ar fi fost ok sa ii vorbesc colegului meu de proiect. Nu obisnuiam sa vorbesc cu oamenii. Sau sa imi pese. Sau ambele. Nu imi statea in fire.
Insa din ce apucasem sa observ - si, de altfel, era si evident - era unul dintre elevii buni ai clasei si probabil ca de data asta avea sa fie macar un pic diferit. Asta daca nu planuia sa isi faca singur proiectul. Nu ca aveam sa-l las sa faca una ca asta, insa. Poate ca nu imi pasa, dar aveam bun simt.
Si m-am intors cu fata spre el. Era deja o premiera - Brienne Delacroix, tipa dubioasa travestita care arata exact ca un baiat vorbise in sfarsit cu cineva. Si cu o fiinta umana chiar. Mai mult sau mai putin, pustiul parea un robot, sincer vorbind.
- Hey. Vocea parca mi-era mai pitigaiata ca deobicei. Bellamy, nu? Asa, Brian, fii sociabil. Haha vezi sa nu.

Imediat ce profa anuntase termenul limita, pauza incepuse oficial, desi nu cred ca mai ramasese prea mult din ea. Unul din motivele pentru care o uram pe profesoara de fizica era acela ca era singura profesoara careia nu ii pasa de pauza noastra.
Ok. Mai aveam o ora, apoi trebuia sa vorbesc cu asa zisa partenera si apoi un mic-mare ocol pana acasa. Imi placeau plimbarile si niciodata nu ma grabeam.
Chiar cand voiam sa imi scot castile din ghiozdan, vocea pitigaiata a tipei din fata mea ma facuse sa tresar si sa-mi indrept instinctiv privirea spre ea.
- Hm? Hey...Si s-a zis cu tipul ala antisocial si iubitor de muzica.- Aha. Nu multi erau cei care imi spuneau asa, deobicei preferau André. Adica ala era numele normal, dar mama era fan The 100. Ce a zis? Hai sa ii punem numele "Bellammy" ca sa rada copiii de el. Multumesc, mama, si eu te iubesc. Brienne, daca nu ma insel, nu?

Parea sa imi vorbeasca pe ton degajat si parca realmente dezinteresat. Nu ca m-ar fi deranjat sau ceva, caci nici mie nu imi pasa prea tare de viata mea sociala si cu atat mai putin imi pasa de proiectul asta. Insa voiam o nota buna, si nu ca sa ma laud acasa, ci din simplul fapt ca eram intr-o anumita masura o fire perfectionista. Si cu astea fiind spuse, eram practic nevoit sa ma comport cat de cat dragut cu dragul meu nou coechipier.
Cam greu insa cu lucrul asta in echipa avand in vedere ca parea la fel de "dornic" de a socializa ca si mine.
- Bun, ma bucur ca nu ti-am pocit numele sau ceva, am afirmat chicotind subtil cu un zambet relativ jenat pe fata. Adica, era ok sa nu stiu numele tuturor, nu? Ca doar nu incepuse de prea mult timp scoala. Si nici nu am comunicat prea mult cu lumea.
Si apoi, in momentul in care a rostit cuvantul pe care speram ca macar timp de zece minute nu as fi fost nevoit sa il aud, mi-a picat fata - si chiar la propriu, nu m-am chinuit sa imi ascund jena si discomfortul.
- Ah... uhm... Incercam eu zadarnic sa leg acolo cateva cuvinte, crezand ca poate ar intelege ca eu nu suport acel nume si ca nu sunt fata. Dar am renuntat. Nu ii puteam spune unui strain - cu care mai faceam si proiect - ca sunt trans. M-ar fi crezut un bolnav mintal. Mda, am zis in cele din urma, zambind fortat si privind in podea.

Era printre singurele persoane care nu imi pocisera numele sau se uitu ca la felul paispe'  la mine. Totusi, nu imi placea sa mi se spuna Andre, ciudat, dar simteam ca nu mi se potrivea numele acela. Desi un nume obisnuit, simteam ca iesea prea ult in evidenta si nu voiam sa fiu in centrul atentiei mai mult decat era cazul...sau deloc.
- Chiar apreiez asta. Surasesem fara sa imi dau seama. Nu zameam prea des. Nici nu vorbeam mai mult de un mnut cu o peroana, dar asta era partea a doua.
Preferasem sa ii zambesc, nestiind ce sa ii zic. O vazusem ca se fastacise. O framanta ceva, insa nu imi placea sa ma bag unde nu imi fierbea oala si nici sa vorbesc prea mult, cum mai spusesem. Adica nu eram obisnuit. Nici macar nu stiusem precis care ii era numele si eram coleg de clasa, ba chiar statea in fata mea.
Cand deschisesm gura sa mai spun ceva, profesorul isi facuse aparitia, facandu-i doar semn din cap spre profesor. Presupun ca aveam sa continuam minunata conversatie. Macar nu eram singurul care nu era asa dornic de conversatie.

Si parca in doua secunde, toata conversatia noastra s-a dus de rapa si ajuns in stadiul acela in care efectiv ne holbam unul la altul, zambind inconstient, penibil. Nici eu nu prea mai stiam cum sa continui conversatia, iar el nici atat nu parea sa aiba idee. Insa imi parea destul de simpatic - nu zic nu - desi as fi preferat poate sa nu mi se adreseze cu femininul sau cu acel nume. Dar ce puteam eu cere de la un oarecare care a vazut doar un chip de fata si un nume de tipa? De unde sa stie el ca sunt un copil d-ala dubios - asa cum ma considera majoritatea.
Si poate ca am fi continuat sa discutam daca nu aparea de nicaieri proful. Aproape ca nici nu ma ridicasem la timp, insa nu intrasem in belele. La urma urmei, eram doar un pusti scund in penultima banca, pe care nu il vede mai nimeni.
Cam asa a trecut si ultima ora - de istorie cica. Pentru mine era ora in care nu ascultam nimic si desenam pe caiete. Poate si pentru ceilalti era ceva, ora de dormit. Iar profesorul nu se interesa prea tare de ce facem noi, stiind ca si asa era ultima ora si nu ar fi trebuit sa aiba asteptari prea mari.

Si proful parea sa aiba chef de ora aceea precum aveam si noi.  Mi-am pus castile in urechi, privindu-l fix  pe profesor, ca in fiecare ora, de altfel. Eu il priveam, el ma privea. Nu eram printre favoritii lui, iar privirea mea insistenta il calca pe nervi de fiecare data. Surprinzator, nu imi atrasese niciodata atentia.
Ok. Daca tot nu avea ce face, de ce nu ne arata abilitatile de papagal si ne turuia lectia? A, da. Pentru ca era ora de istorie si nimanui nu ii pasa ce avea proful sa ne spuna. El stia asta. Ce nu stia el era ca nu aveam o problema cu materia, ci doar cu persoana sa, mai bine zis, cu accentul ala prost.  
Tot ce voiam era sa se termine si ora aceea.

Si cat timp vorbea profesorul plinut si cu mustata rasucita nonsensuri, am rupt sonor o foaie din caiet si am scris o propozitie scurta, un simplu "Ne vedem in curtea scolii, langa magazin", pe care l-am aruncat nonsalant pe banca din spate.
Apoi se sunase. Si parca acel clopotel enervant fusese cel mai dulce sunet pe care il auzisem vreodata. Si nu numai eu, ci pariez ca toata clasa. Pentru ca, sincer vorbind, cine avea chef sa stea sa il asculte pe minunatul nostru prof monoton in timp ce vorbea de perioada postbelica la 7 seara, vinerea?
Jumatate de clasa deja isi luase talpasita pana sa isi termine profesorul propozitia, fiind nevoit si el sa isi stranga intr-un final lucrurile. Mi-am luat geanta in spate, i-am aruncat o privire dulce coechipierului meu, l-am salutat nonverbal si am iesit

-- if ice can burn --- then love and hate can mate --- --- ᴊᴏᴊᴇɴ ʀᴇᴇᴅ --▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂

Si in timp ce mustaciosul vorbea,  imi mutasem privirea spre colega din fata. Nu avea ochi la spate, cred, deci nu ma putea vedea. Probabil fusese prima persoana din clasa cu care purtasem o conversatie atat de lunga.
Tresarisem cand m-am trezit cu biletelul acela pe banca mea.
L-am mototolit la loc, aruncandu-l in ghiozdan. Nu riscam sa vada domnul Spaghetti  biletelul. Avea o placere dubioasa de a le citi in fata clasei si a face glume pe seama a ce scrie.
Clopotelul salvator se auzise in sfarsit, facandu-ma pe mine si pe restul sa rasuflam usurati.  
Precum scria in bilet, ma aflam in fata magazinului aceluia, sprijinit de zid, cu ghiozdanul pe umar si cu un chef grozav de...orice.
Probabilitatea sa fac singur proiectul? Zero.

Lynz

Shy
Shy

Wʟʟ ɪF ʏ ʜ ʟɴʟɪɴss, ɴsʜsɪ ɪs ʜ ʟɪɢʜs

M-am strecurat si eu prin multimea de disperati care alergau ca din iad afara din liceu, iar eu bineinteles ca ramasasesem pe undeva prin spate. Pentru ca de ce sa se grabeasca Brian cand putea sa lase pe toata lumea in fata si el sa isi vada de visatul lui? Destul de convenabil as zice eu.
Probabil il lasasem pe colegut sa ma astepte si probabil ii si facusem o impresie al naibii de proasta, insa imi pasa? Nu neaparat. L-am vazut in urmatorul moment sprijinit de zidul de beton, cu privirea seaca si aerul sau monoton zilnic. Imi parea intr-un oarecare fel simpatic pustiul si chiar ma bucuram sa stiu ca am putut sa vorbesc in sfarsit cu cineva.
- Ahh.. uhm... scuze ca te-am lasat sa astepti. Cam surprinzator de politicos sunt azi. Mdeci... - pauza lunga si jenanta pentru ca cineva - eu - nu putea intretine o conversatie cum trebuie. Vrei sa ne intalnim maine sa facem acel proiect sau ceva? am replicat in cele din urma, zambind cu jena in coltul gurii.

5 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Dum Aug 06, 2017 11:28 am

══════════ᴮ ᴱ ᴸ ᴸ ᴬ ᴹ ᴹ ᵞ ══════ ᴬ ᴺ ᴰ ᴿ ᴱ́ ═════════   ᴺ ᴼ ᴵ ᴿ═══════════════════

Priveam absent cum elevii apareau si dispareau inghititi de intuneric. Colega de proiect nu era nicaieri. Ma rugam sa apara doua brate din zidul ala si ma inghita sau macar ascunda. Uram cand oamenii superficiali isi permiteau sa te priveasca de sus, sa se creada superiori. Nu aveam nicio treaba cu acele persoane, chit ca imparteam aceeasi incapere pentru cateva ore cinci zile pe saptamana.
- Nu-i mare lucru. Si chiar nu era. Ridicasem din umeri, asteptand sa imi spuna ce avea de spus. Presupun ca nu o incanta ideea de a sta pana tarziu pe strazi.Da-mi numarul tau.
Nu aveam de ales, deci trebuia sa fac un mic efort. Proiectul acela era jumatate din media mea pe acel semestru. In plus, nu era o companie asa de rea...cred.

Lynz

Shy
Shy

Mi-am trecut scurt si nevrotic degetele printre suvitele argintii ce-mi blocau privirea si i-am zambit. Avea dreptate. Oricat de nesociabili am fi fost, proiectul necesita cooperare si cam eram nevoiti sa comunicam pe cat mai multe cai ca sa putem duce treaba asta pana la capat. Am oftat silentios si i-am incalcat anxios spatiul personal.
- Ok, noteaza-l, i-am zis succint si am asteptat sa isi deschida telefonul pentru a i-l putea dicta. Si dupa ce am facut asta si m-am si asigurat dintr-o privire ca l-a scris corect, m-am putut indeparta.
Nu ca m-ar fi deranjat in mod special sa ma apropii de el, insa eram genul de persoana care ura sa se bage in sufletul omului si prefera sa stea la distante cat mai mari.
- Unde si cand ne vedem? Probabil ca nu la mine. Din nefericire, casa imi era in renovari si nu eram complet sigur ca ar fi fost ok sa aduc pe cineva in perioada asta pe-acolo.

7 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Lun Aug 07, 2017 12:24 pm

══════════ᴮ ᴱ ᴸ ᴸ ᴬ ᴹ ᴹ ᵞ ══════ ᴬ ᴺ ᴰ ᴿ ᴱ́ ═════════   ᴺ ᴼ ᴵ ᴿ═══════════════════

Avea cumva ticul acela de a-si da tot timpul cu mana prin par?  Poate ar fi trebuit sa il prinda cu ceva: agrafa ceva. In fine, zambisem si eu la randul meu. Un zambet micut, sfios.
Si ok, era mult prea aproape, dar trebuia sa ma obisnuiesc. Nu avea sa ma manance sau ceva.
Notasem cifrele dictate, neputand sa ma abtin sa nu arunc cate o ocheada spre partenera mea.
- La mine, daca nu ai vreo alergie sau nu urasti pisicile. Macar era intr-un loc in care ma simteam in siguranta si eram eu. Ora o decizi tu. Imi e indiferent.

Lynz

Shy
Shy

Deci in momentul in care a pomenit de pisica mi-a picat fata. Sau luminat, de fapt, atat de tare ca incepusem sa chitai de fericire. Si mama cat de dubios cu siguranta as fi parut. Pentru ca da, da aveam o mica obsesie pentru pisici. O mica mai mare obsesie.
- Le iubesc! nu m-am putut abtine din a exclama asta. Pentru ca eu nu puteam avea pisica. Si pentru ca locuiam deja cu prea multa lume in casa pentru a mai avea si un animal de companie ( cu exceptia unui peste pe care sora mea mai mica cica il hraneste, dar ceva imi spune ca va ajunge in toaleta curand ). De retinut sa nu imi aduc prietenii inexistenti vreodata acasa.
- Okay, pai, hm... Nu eram persoana potrivita pentru a decide ore. Hai maine la 12. Ne vedem in statia de metrou de la gara?

══════════ᴮ ᴱ ᴸ ᴸ ᴬ ᴹ ᴹ ᵞ ══════ ᴬ ᴺ ᴰ ᴿ ᴱ́ ═════════ ᴺ ᴼ ᴵ ᴿ═══════════════════

Zambetul mi se largise si fara sa imi dau seama, un chicot imi scapase printre buze. Iesirea aia fusese una destul de draguta. Nu ma asteptam sa avem un lucru comun. Nici macar nu planuiam sa fim prieteni, dar antisocialul din mine parea sa stea cuminte intr-un colt.
- Atunci nu vei avea o problema, din cate pare. Lui Oreo( pisica mea, nu judecati) ii placea sa fie alintata si sa fie in centrul atentiei, poate, poate, macar ea sa fie o gazda buna.
- Perfect.
Si parea ca ramaseseram singurii dubiosi de pe acolo.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

10 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Lun Aug 07, 2017 3:45 pm

Lynz

Shy
Shy

Si da, am realizat abia dupa ce l-am vazut prima oara in viata mea razand si zambind asa dulce ca eu chiar facusem o scena. Parca imi si simteam anxietatea si nu stiam cum sa mai fug de-aici ca sa stau sa ma autocritic in alta parte. Dar, presupun ca atata timp cat l-am facut sa zambeasca, nu eram chiar asa un ciudat. Sau poate radea de ciudatenia mea.
Nu am apucat sa ii mai zic ceva, ca deja ma trezisem si eu ca eram singuri in curtea scolii si aproape se intuneca. Clar urma sa imi iau bataie pentru asta daca nu ajungeam la timp acasa.
Mama era o femeie minunata, pana cand ii ajungeam pe intuneric acasa si pierdeam cina. Am strambat din nas si m-am uitat iar inspre el.
- Ookay, cam trebuie sa fug. Asta daca mai voiam sa traiesc. Mi-am pus ghiozdanul mai bine pe umar, i-am zambit si l-am atins prieteneste pe umar. Pe mainee. Si am plecat alergand.

11 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Mier Aug 09, 2017 1:34 pm

══════════ᴮ ᴱ ᴸ ᴸ ᴬ ᴹ ᴹ ᵞ ══════ ᴬ ᴺ ᴰ ᴿ ᴱ́ ═════════ ᴺ ᴼ ᴵ ᴿ═══════════════════

Imi bagasem telefonul in buzunar, mai aruncand o mica privire in jur. Ma simteam de parca vindeam droguri, jur.
Aprobasem din cap, zambindu-i cand i-am simtit mana pe umarul meu. Spatiul personal...eh.
- Pe maine. Ai grija! Presupusesem ca parintii ei erau ingrijorati.
Ma intorsesem pe calcai si o apucasem in directia opusa. Nu ma grabeam asa tare sa ajung. Era destul de placut sa fii singur.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

12 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Joi Aug 10, 2017 12:33 pm

Lynz

Shy
Shy

- - - --- - - - -- -- - ---- - -- - - -- - ----- - - - -- --- - - - --- -- --- - - -  -- next day -- - - - - ---
Am aruncat o ultima privire prin camera inainte sa plec. Presupuneam ca aveam tot la mine - carte, caiet, chestii inutile de pictat, foi si cartoane, niste porcarii de rontait ca sa nu ma duc cu mana goala si cam atat. Imi aranjasem si parul argintiu, bagand - bineinteles - o tona de gel in el. Ca in fiecare zi.
Si cu asta am putut parasi rapid casa, salutandu-mi fratii mai mici in fuga.
Ii iubeam, dar erau niste pramatii de copii care mai bine nu se apropiau de prietenii mei. Fie ei cam inexistenti.
Mi-am asteptat autobuzul care, normal, intarziase iar cate douazeci de minute, si dupa un drum scurt m-am vazut in fata statiei de metrou in care vorbisem noi cica sa ne vedem. Ajunsesem la timp, banuiam, caci nici el nu era pe nicaieri momentan.

Ultima editare efectuata de catre Lynz in Dum Aug 13, 2017 8:43 am, editata de 1 ori

13 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Sam Aug 12, 2017 5:03 pm

══════════ᴮ ᴱ ᴸ ᴸ ᴬ ᴹ ᵞ ══════ ᴬ ᴺ ᴰ ᴿ ᴱ́ ═════════ ᴺ ᴼ ᴵ ᴿ═══════════════════

Ma asigurasem ca era perfecta curatenie in casa, Oreo avea apa si mancare dubioasa de pisici, pestii surorii mele erau si ei ...pe acolo, inotand linistiti in acvariul lor. Si da, stiu, pisica si pesti, combinatia perfecta, ca in Tom si Jerry, dar macar nu era caine si pisica sau ca nu aveam soareci prin casa...cred.
Se facuse ceasul 12:00 cand ajunsesem la doar cativa metri de Brienne, insemnand ca nu intarziasem si fusesem destul de punctual, cu toate ca ea era deja acolo.
- Hey, o salutasem schitand un mic zambet. Bleah. Zambeam prea mult. Astepti de mult?

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

14 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Dum Aug 13, 2017 9:56 am

Lynz

Shy
Shy

Nu mai durase mult pana sa apară de nicăieri și acel cap blond adorabil. Îmi plăcea parul lui. Și îl invidiam. As fi vrut eu sa am o așa culoare de la natura, dar nu, eu trebuia sa am parul negru și sa trebuiască sa mi-l prăjesc ocazional. Ce mai noroc.
L-am salutat fugitiv, nonverbal și am zâmbit în coltul gurii.
- Naah, nici eu nu am ajuns de mult timp.
În jur de zece minute cred ca asteptasem, însă era un nimic comparat cu cât întârzie dragul meu autobuz zi de zi.
- Pe unde o luam? am întrebat uitandu-ma scurt în jur.
Speram sa nu dureze mult sincer. Asteptam sa scap și de asta și sa continui sa pierd vremea intre cei 4 pereți ai camerei mele.

Ultima editare efectuata de catre Lynz in Dum Aug 13, 2017 9:32 pm, editata de 1 ori

15 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Dum Aug 13, 2017 11:23 am

- Atunci ma bucur. Nu imi place sa ma fac asteptat prea mult. Deobicei eu eram ala care astepta si cu orele, nimica toata.Pe aici. Am facut usor semn din cap spre stanga si am luat-o usor inainte.
Speram sa nu deschida o gaura neagra si sa se teleporteze membrii familiei mele inapoi acasa. Era indeajuns ca trebuia sa fiu sociabil, iar gandul ca ar fi fost si ei acolo, ma facea sa vreau sa ma inchid intr-un cub. Si sa nu mai am logica. Doamne fereste.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

16 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Dum Aug 13, 2017 12:32 pm

Lynz

Shy
Shy

- Știu cum e. Și eu eram cam la fel. Obișnuiam sa vin cu cât de mult timp puteam mai devreme ca sa nu las pe nimeni sa mă aștepte. Era genul de chestie care mă făcea sa mă simt mai sigur pe mine - știind ca ajung mereu primul. Și doamne, eu chiar nu eram sigur pe mine.
L-am urmat în tăcere, păstrând o oarecare distanta intre mine și el pentru a nu-l incomoda. Nu părea totuși sa îmi deteste neapărat prezenta.
Am ajuns în scurt timp în fața unui bloc cu zece etaje, mai de moda veche. Părea și cartierul destul de liniștit, ceea ce era de invidiat.
Și apoi doar l-am urmat fără alte comentarii în incinta blocului.

Ultima editare efectuata de catre Lynz in Dum Aug 13, 2017 9:33 pm, editata de 1 ori

17 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Dum Aug 13, 2017 8:07 pm

Ramasese cu cativa pasi in urma mea, ramanand amandoi tacuti ca piatra. Eram destul de vorbareti noi din fire.
In scurt timp ajunsesem in fata blocului. Era un cartier de linistit. Nu prea era populat, ceea ce si multumeam Domnului. Asa nu existau sanse sa fie si cineva de varsta mea pe aici, iar mama sa ma scoata in suturi afara din casa. Mama era si e o persoana minunata si o iubesc.
Aveam si eu cativa prieteni( Doi? Unu? Zero??), deci trebuie sa fie multumita.
- Minunanta mea casa.
Facusem un pas in fata, dar ma oprisem.
- Ai cumva o problema cu spatiile inchise? Stateam la etajul 5 si voiam sa stiu daca prefera liftul sau scarile,imi era indiferent.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

18 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Dum Aug 13, 2017 8:26 pm

Lynz

Shy
Shy

Am surâs subtil și i-am zambit cu coltul gurii la comentariul ironic.
Îl înțelegeam. Cam cu aceeași antipatie intram și eu în casa. Nu ca nu mi-as fi iubit familia - Doamne fereste- doar ca simpla atmosfera agitata din casa mă obosea îngrozitor și nici nu mă dădeam în vânt după țipetele fraților mei gemeni. Daniel și Agathe. Doi îngerași adorabili. Vezi sa nu.
Am tresărit la întrebarea sa și l-am privit neutru. Însă pun pariu ca mi se citea o oarecare teama pe față.
- Haha pai... Ok, chiar se vedea. Și da, da chiar muream de frica. Cam da. Știi tu, sunt claustrofob. Cam naspa. Ultima oară când am urcat într-un lift, s-a blocat și am țipat ca toți dracii o ora întreaga, pana s-a adunat tot blocul. Prefer sa nu repet experiența. Și prefer nici sa nu mă arunc la tine în brațe de frica.
Si atunci am realizat ca vorbesc prost si mult si am zis o tampenie.
- Ha...ha... ok. O sa tac acum. Încep sa cred ca sunt prea awkward pentru oameni.

19 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Lun Aug 14, 2017 10:34 pm

Nici nu mai aveam nevoie de raspuns. Se vedea pe fata ei cat de speriata era.
Dadusem sa spun ceva, dar deja o facuse ea. Si deja nu mai stiam ce sa spun si sa fac.
Daca radeam, nu era ceva potrivit, daca taceam, nici asta, daca eram serios, nici atat. Totusi, remarca despre saritul in bratele mele ma facuse sa scap un mic chicot. Nu mi se paruse nimic stanjenitor, doar adorabil.
- O sa urcam scarile pana la etajul 5.
Trebuia sa zica merci ca nu stateam la ultimul etaj. I-as fi zis ca nu avea de ce sa fie stanjenita, dar as fi facut si mai rau. In plus, cred ca ar fi preferat sa trec cu vederea, desi, in mintea mea, nu am facut-o.
Dupa 5 etaje de urcat, ajubseswram in fata apartamentului meu. Si avum o mica si ultima rugaciune. Fara sora mea cu baterii din alea scumpe, fara parinti care sa ma indemne sa fiu mai sociabil si o Oreo prietenoasa.. speram...
- Si, in sfarsit, umilul meu apartament.
Ii facusem loc sa intre, dupa care intrasem si eu si inchisesem usa. Inca eram singur acasa. Si speram sa nu apara curand.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

20 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Mar Aug 15, 2017 7:43 am

Lynz

Shy
Shy

Pe de-o parte, mă bucuram ca nu spusese nimic legat de prostia care îmi ieșise fără sa vreau pe gura. Pe de alta, însă, tocmai de-asta începusem sa mă simt prost. Pentru ca mă temeam ca i s-a părut ciudat și ca acum mă credea un idiot, pentru ca nu știam cum gândește și cum mă percepe. Aveam tendința să vorbesc înainte sa gândesc, iar apoi sa mă autocritic și sa mă deprim pe baza a ceea ce am zis. Și aici apărea anxietatea...
Am preferat apoi sa tac și sa îl urmez, rămânând stânjenit în spate.
Nu a durat mult pana sa ajungem, vazandu-ma în momentul următor înăuntru, într-un apartament spațios și modest. Stai, ma lasase pe mine sa intru primul? Inca ma mai credea fata, huh? Va trebui sa ii spun adevarul mai devreme sau mai tarziu.
Mi-am lăsat conversele la intrare și am intrat ezitant în camera blondului. O analizam subtil din privire, remarcând mobila închisă la culoare și tapetul elegant.
- Camera mea este mult mai mica. Și o împart cu frații mei gemeni, spusesem asta parcă pe cel mai trist și încet ton posibil. Nu, nu eram deprimat pentru ca avea casa mai mare ca a mea. Doamne, ar fi fost o prostie sa fie asta. Doar ca începuse brusc sa mă trasneasca anxietatea și ajunsesem sa mă simt așa de prost de ce zic sau fac ca incepusem sa mă ascund de orice contact fizic sau verbal cu el.

21 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Mier Aug 16, 2017 5:46 pm

Oreo nu parea sa fie prin preajma, iar Brienne parea sa nu fie deloc in apele sale.
Era din cauza a ce spusese jos?
Intrasem si in camera mea, zarindu-o pe Oreo pe scaunul de la birou.
- M-am rugat mult de ai mei sa nu ma lase sa impart camera cu sora mea, desi uneori mai vine si sta si doarme aici. Am luat lenea intruchipata in brate, desprinzand-o destul de usor de data asta de scaunul acela.Ea e Oreo. Spune buna, lene.
Si speram sa se simta mai bine acum. Presupusesem ca eram amandoi iubitori inraiti de pisici.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

22 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Mier Aug 16, 2017 6:03 pm

Lynz

Shy
Shy

Da, inca ma simteam prost. Si da, poate cuvintele sale si privirea aia pe care a aruncat-o inspre mine cand a intrat ma ajutasera putin. Sau doar mi se paruse.
Era totusi norocos ca nu isi impartea camera. Si chiar daca o facea, parea mai comfortabil sa dormi aici cu o singura persoana decat cu cei doi monstruleti care imi sunt frati.
L-as fi intrebat in momentul urmator mai multe despre sora sa, insa nu apucasem pentru ca... oh vai, ce pufosenie. Parca Brian cel deprimat si anxios fusese inghitit cu totul cand Bellamy aparuse cu acea flocosenie obeza in brate.
- Doamneee. Am izbucnit. Si am fugit catre el si am luat usor in brate pisica, facand cam prea mult contact fizic cu blondinul. Doamne ce dulce este. Da, innebunisem. Si nu, nu voiam sa ii mananc pisica. Doar ca era dulce si adorabila si eu chiar innebunisem. Si aproape ca ignorasem complet faptul ca si-a numit pisica dupa niste biscuiti.

Ultima editare efectuata de catre Lynz in Mier Aug 16, 2017 10:19 pm, editata de 1 ori

23 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Mier Aug 16, 2017 8:04 pm

Si asta era dovada vie ca pisicile mereu sunt solutia. Zambisem si de data asta cu intentie si larg. Era o inagine destul de adorabila. Si pentru scurt timp, nu ma deranjase ca fusese asa aproape.
- Chit ca are nume de mancare, te-as ruga sa nu o mananci asa cum a incercat sora-mea...Deloc dubios.
Si cum nu era atenta la mine ci la pisica mea, puteam sa o analizez mai bine, ceea ce nu se intampla prea des sa fac asta. Nu prea eram atent la oameni.
Trasaturile ei nu erau nicidecum ca ale unei adolescente normale si ...Speram sa nu fi facut vreo gafa. Nu puteam sa o intreb.
As fi fost prea patetic.
- Ă...Ai nevoie de ceva? Poti sta pe pat. Simte-te comod. Eram confuz.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

24 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Mier Aug 16, 2017 9:51 pm

Lynz

Shy
Shy

I-am raspuns la zambet cu un altul, ranjind in coltul gurii cand mi-a vorbit de pisica. Oricum nu planuiam sa o mananc sau ceva.
- Nu sunt fan al mancarii cu... blana, am declarat chicotind subtil.
Oare sa ii zic de pe acum ca am Oreo la mine? Nu, clar nu era momentul potrivit. Mai incolo avea sa aiba o surpriza. Banuiam ca ar fi fost inrait al biscuitilor Oreo avand in vedere ca isi numise si... pisica asa. Nici eu nu stiu cum se nimerise sa cumpar taman asta.
Si in clipele care au urmat mai ca mi-a cazut fata. La figurat, normal. Poate eram eu idiot, dar eram destul de sigur ca nu pusese "e" la finalul lui "comod". Nu ca cele doua nu s-ar citi exact la fel, insa simteam o oarecare diferenta. Nu, nu, clar nu imi vorbise la feminin atunci. Nici nu am retinut altceva din ce a spus inafara de acel "comod" la masculin. M-am holbat practic la el, confuz, dar flatat.
- Stai, mi-ai vorbit la masculin? Isi putea da seama din tonul vocii mele ca nu intrebam in sens rau.

25 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Joi Aug 17, 2017 8:18 am

- E bine, nici eu. Si iar chicotisem, insa nu imi scapase detaliul cum ca ar fi folosit masculinul. Nu mi se paruse si eu eram penibil.
Eu si neatentia mea. Nu eram atent la oameni si la ce se intampla in jurul lor si incepeam sa ma simt prost.
- Da. Sunt confuz, ok? Nu mi-am dat seama...ă... Ce puteam sa ii spun? Si cum o...il chema de fapt? Daca era un el si nu ma facusem si mai tare de ras.
Socializatul asta...era o chestie complicata.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 4]

Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum