This used to be a forum full of little and stupid girls.
Now it is kinda serious because they have grown up.
You're welcome to join in though. Have fun ^^

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

[ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 4]

1 [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Sam Aug 05, 2017 1:16 pm

Lynz

Shy
Shy
Rezumarea primului mesaj :

- -- - - lynz&oana - --- -- - - -- -- - - - ---- HE⋄ LIGHT ⋄BEHIND⋄ YOUR⋄ EYE--

>>>  A n n e c y, Franța 2017
- - --- - - -- - - --------- - ----- -- - - - - -------- - - ---- - - -- - - -- - - -- - --- - -- - - --  ------ - -- --- - -
#schoollife #sliceoflife #drama #lgbt #gay #soft #sweet #fluff #highschool #boyxboy #bl
 #transgender #transguy #bisexuality #friendship #project #romance #onesidedlove

- - --- - - -- - - --------- - ----- -- - - - - -------- - - ---- - - -- - - -- - - -- - --- - -- - - --  ------ - -- --- - -

Doi adolescenti obisnuiti. La locul lor. Timizi. Colegi de clasa.
Nu au interactionat insa prea mult. De indata ce sunt alesi ca parteneri la un proiect scolar, cei doi se vor apropia destul de mult. Oare aceasta apropiere este doar una prieteneasca? Sau...hmm...ceva mai mult?
Pacat insa ca iubirea dintre cei doi este neimpartasita.

- --- - --- --I I ʟ ʙ ɪʜ ʏ ɴɪɢʜ - ---- - - - ---- - - ----- - - - - - - - - - ------- - - ---- - - - - -
--- - -- - -- - ---- - - - -I ʟ sɪɴɢ ʏ sʟ - ---- - - - ---- - - ----- - - - - - - - - - ------- - - ---- - -
- - - --- - -- - ---  - - -- - -- -Nʀ ʟ ʜ ʜ ʟɪɢʜ ʙʜɪɴ ʏʀ ʏs- - ---- - - ----- - - - - - -

BELLAMY ANDRÉ NOIR /// oana:
- - --------- - -- ---- - -- -- ---- ----- ----- - - --  - P E R S O N A J E - ---- - --------- --- - -
B̶R̶I̶E̶N̶N̶E̶ ̶M̶I̶C̶H̶E̶L̶I̶N̶E̶  BRIAN MICHEL DELACROIX /// lynz:

<<<      S T A R T   R P G

Ultima editare efectuata de catre Lynz in Dum Aug 13, 2017 8:38 am, editata de 1 ori

▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂
-- if ice can burn --- then love and hate can mate --- --- ᴊᴏᴊᴇɴ ʀᴇᴇᴅ --▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂
Vezi profilul utilizatorului

26 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Joi Aug 17, 2017 8:36 am

Lynz

Shy
Shy

♂ - --- - - B̶ ̶R̶ ̶I̶ ̶E̶ ̶N̶ ̶N̶ ̶E̶ ̶⋆̶ ̶M̶ ̶I̶ ̶C̶ ̶H̶ ̶E̶ ̶L̶ ̶I̶ ̶N̶ ̶E̶ - - - ---- - --- - ᵗʳᵃᶰˢ ᵏᶤᵈ --- - --- --- --- -- - - --- - -- --
- ---- - ᵇᶤˢᵉˣᵘᵃˡ ᵗᵉᵉᶰ- - - - - -- - -RIAN ⋆ MICHEL ⋆ DELACROI- -- - ♂
Wʟʟ ɪF ʏ ʜ ʟɴʟɪɴss, ɴsʜsɪ ɪs ʜ ʟɪɢʜs

Imi parea cumva adorabila expresia aia confuza a sa si tonul usor balbait. Era de tinut minte, pustiul devenise brusc singurul care isi daduse seama asa tarziu. Insa era de apreciat macar faptul ca a realizat de unul singur treaba asta.
Am pufnit si i-am ranjit cu toata gura. Era hilar.
- Brian Michel Delacroix, i-am intins mana de parca ar fi fost prima data cand ne vorbeam, avand insa grija sa nu-i scap pisica. Nu Brienne, nu Micheline. Sunt tip. Adica jos sunt tipa si asa, da' sunt tip, crede-ma. Sunt trans. Transgender. Da, adica... cred ca te-ai prins, taraganam iarasi nonsensuri. Poate ar trebui sa am mai mare grija ce zic. Doar un mic pont pentru mine insumi.

-- if ice can burn --- then love and hate can mate --- --- ᴊᴏᴊᴇɴ ʀᴇᴇᴅ --▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂

27 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Joi Aug 17, 2017 8:52 am

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
══════════ᴮ ᴱ ᴸ ᴸ ᴬ ᴹ ᵞ ══════ ᴬ ᴺ ᴰ ᴿ ᴱ́ ═════════ ᴺ ᴼ ᴵ ᴿ═══════════════════

═════════════ᴵ'ᵐ ʲᵘˢᵗ ᵃ ᶰᵒʳᵐᵃˡ ᵗᵉᵉᶰᵃᵍᵉʳ════════════════════════════════════

Ma simteam penibil. Probabil se simtise destul de prost cand ii vorbisem la feminin. Pot sa mor?
Ii zambisem slab, intinzandu-i mana.
- Bellamy Andre Noir. Cel mai inspirat nume de familie, stiu.- Incantat, Brian.Stiam ce inseamna sa fi transgender, dar il lasasem sa continue. Tot mi se parea adorabil. Nimic ciudat, crezusem ca era fata pana acum. Aveam o scuza...cred.Iarta-ma...Adica...sunt cam cu capul in nori. Nu mi-am dat seama.
Si ii dadusem drumul la mana. Uitasem.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

28 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Joi Aug 17, 2017 9:11 am

Lynz

Shy
Shy

♂ - --- - - B̶ ̶R̶ ̶I̶ ̶E̶ ̶N̶ ̶N̶ ̶E̶ ̶⋆̶ ̶M̶ ̶I̶ ̶C̶ ̶H̶ ̶E̶ ̶L̶ ̶I̶ ̶N̶ ̶E̶ - - - ---- - --- - ᵗʳᵃᶰˢ ᵏᶤᵈ --- - --- --- --- -- - - --- - -- --

Avea un nume interesant. Chiar dragut. Desi tare curios eram cum naiba i se scria. Era genul acela de nume pe care nu as stii sa il scriu nici daca imi dai cinci incercari.
Si remarcasem apoi ca mi-a tinut mana in a lui ceva mai mult decat era normal. Si ca se balbaia in nestire si nu stia cum sa mai intre in pamant. Si eu ce credeam despre asta? Mi se parea surprinzator de dulce. Unii oameni aveau reactii asa de dragute cand le ziceai brusc ca au dat-o in bara.
L-am batut amical pe umar si i-am zambit ca sa il calmez.
- E ok, mai. Se mai intampla. Nu era ceva nefiresc. Poate trebuia sa iti zic din prima. Dar stii... nu prea stiam cum. Pentru ca sunt copil timid si idiot, as mai adauga.

29 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Joi Aug 17, 2017 1:52 pm

Ii zambisem si eu la randul meu, micut, fiind inca stanjenit.
O luasem pe Oreo in brate, pentru ca ea mereu ma ajuta sa ma calmez si era o pufosenie.
- Putem uita aceasta situatie penibila?
ma scarpinasem stanjenit dupa ceafa, lasand-o pe Oreo pe pat.Ai nevoie de ceva? Ceva de baut?
Aham.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

30 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Joi Aug 17, 2017 2:38 pm

Lynz

Shy
Shy

Si deci el chiar credea ca puteam sa uit toata treaba asta batand din palme? Doamne fereste.
- Expresia aia a ta cand ai aflat ca sunt baiat? Nup, nu uit eu asa ceva, am declarat pufnind intr-un ras sanatos.
Fusese de nedescris fata lui confuza si reactia adorabila. Nu aveam sa uit asa ceva clar. M-am asezat si eu pe pat intr-un final, langa Oreo pisicuta cu nume dubios de mancare.
- Hmm adu-mi un pahat de apa minerala sau ceva. Daca e. Imi era sete si nu prea. Am inceput sa smotocesc iarasi ghemul de blana, sperand ca nu-mi iau vreo zgarietura de la ea. Dar pisicile mai iubeau, cum sa nu ma iubeasca ele pe mine?

31 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Sam Aug 19, 2017 11:01 am

De ce in viata reala nu exista buton de back?
Ca sa ai parte de momente ca astea si sa regreti toata viata. Aham.
Nu aveam nicio replica sa ii dau, ajungand astfel doar sa fiu bosumflat.
- Revin imediat. Mic zambet, nu eram delooc stanjenit. Si nu ma simteam deloc prost.
Ma intorsesem imediat cu doua pahare cu apa. Eu plata si el minerala.
Ii inmanasem paharul, iar pe al meu il lasasem pe birou.
- Pisica tradatoare.
Statea intinsa ca la plaja si torcea, iar cand vrusesem sa pun mana pe ea, scosese dintii aia la inaintare.
Pisicile astea. Avea noroc ca o iubeam, altfel o trimiteam la sor'mea sa ii puna fundite.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

32 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Sam Aug 19, 2017 11:47 am

Lynz

Shy
Shy

Si in continuare, felul stanjenit in care privea spre mine era incredibil de dulce. Si mai era si pisica, da, cred ca voi avea diabet in curand. Acum cred ca ma intelegea perfect, ca doar avusesem si eu un pic mai devreme un moment de genul - in care efectiv regretam tot ce am zis sau facut.
- Multumesc, i-am zambit eu scurt si am luat paharul, sorbind doua-trei guri de apa.
Apoi cand am vazut reactia pisicutei la incercarea blondului de a o atinge, nu mi-am putut abtine un chicot. Si ranjetul. Si holbatul.
- Tradat de propria pisica. Cam naspa, am comentat ironic, mangaindu-i burta blanoasa in continuare. Si el era bosumflat. Si ce zice Brian? Vrei sa te mangai si pe tine? Ar trebui sa nu mai tachinez oamenii pe care abia i-am cunoscut. Da, poate ar trebui. Si o sa incep sa regret si cuvintele astea foarte curand... adica... cam acum, da. Sunt un mare idiot.

33 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Sam Aug 19, 2017 6:36 pm

Imi parea bine ca el se amuza. Nu era deloc frumos ca pisica mea imi intoarcea fundul pentru un strain. Si seara tot ea avea sa fie aia care se va baga in sufletul meu si va dormi dusa.
Insa o sa doarma pe canapea, in living.
Gelos? Deloc.
La urmatoarea lui replica ramasesem blocat pentru o secunda, ca dupa am scos pe gura o tampenie mare cat blocul.
- Tu chiar vrei sa ajungi in bratele mele, chicotisem, insa dupa mi-am dat seama ce am zis si...*AWKWARD MOMENT* Acel moment cand tu esti un antisocial si nu poti purta o discutie normala.
SI NICI MACAR NU AVEA SENS CE ZISESEM!!!

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

34 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Sam Aug 19, 2017 7:26 pm

Lynz

Shy
Shy

Stai, ce?
Nu. Nu cred ca a zis aia. Am ridicat surprins o spranceana, ranjind cu toata gura. Si eu care credeam ca sunt singurul dubios cu replici d-astea. Dar se pare ca ma inselasem.
- Ah da? Si eu care credeam ca tu vrei in bratele mele, am comentat cu acelasi zambet larg. Doamne, de unde scot replicile astea? Ai spune ca m-am pus pe flirtat.
Apoi m-am holbat o buna bucata de vreme la el, el la mine si eu la el. Si intr-un final am cedat si am pufnit in ras. M-am ridicat de pe pat, lasand paharul din mana pe undeva pe langa.
- Hai treci incoace, mai, si cu asta l-am luat in brate. Pentru ca e foarte normal sa vii in casa unui necunoscut si sa il imbratisezi la intamplare, nu?

35 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Dum Aug 20, 2017 10:28 am

══════════ᴮ ᴱ ᴸ ᴸ ᴬ ᴹ ᵞ ══════ ᴬ ᴺ ᴰ ᴿ ᴱ́ ═════════   ᴺ ᴼ ᴵ ᴿ═══════════════════

- Nu cred ca eu sunt ala care a zis ca va sari in bratele tale. Si revenind la replica lui cu liftul.
Eram doi dubiosi care zici ca se aflau intr-un bar, morti de beti si pusi pe agatat.
El radea. Eu ma multumisem doar sa zambesc. Era dragut cand zambea. Nimic gay.
Si nici macar nu apucasem sa realizez bine ce spusese, ca ma trezisem luat in brate. Cum spuneam, nimic homo. Si fetele se iau in brate.
Si brusc realizasem ca eu ii raspunsesem la imbratisarea aia. Eram practic doi straini. Nimic ciudat.
- Cred ca ar trebui sa ne apucam de proiect.Altfel avea sa ne prinda Craciunul.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

36 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Dum Aug 20, 2017 4:03 pm

Lynz

Shy
Shy

Si in clipa blestemata in care au iesit acele cuvinte pe gura lui, mi-am simtit obrajii fierband in ultimul hal. Ardeau. Si cred ca tocmai devenisem mai rosu decat camasa de pe mine - care, fie vorba intre noi, era extrem de rosie. Rosu d-ala aprins-aprins. Am rupt imbratisarea.
- Nu comenta, am murmurat printre dinti, tusind scurt si ducand mana la buze.
Apoi am inspirat si expirat adanc, sperand ca asa mai scap de agitatie. Si de anxietate. Si de prostul obicei de a zice tampenii - dar stai, de acela chiar nu pot scapa.
Era bine ca schimbasem subiectul. Ii dadeam dreptate, trebuia sa ne apucam. Da. Da, nu zic asta doar pentru ca ma simteam prost si al naibii de ciudat. In niciun caz.
- Mai bine, da... Da. Nici coerent nu mai eram. Si am zis ca ne apucam, dar am ramas la fel de incremenit, cu privirea in podea. Avea un covor frumos.

37 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Mar Aug 22, 2017 8:02 am

══════════ᴮ ᴱ ᴸ ᴸ ᴬ ᴹ ᵞ ══════ ᴬ ᴺ ᴰ ᴿ ᴱ́ ══════════ ᴺ ᴼ ᴵ ᴿ
══════════════════

Eeee....Lui nu ii placea cand faceam eu asa. Nt. Nt. Nu era frumos asa.
-Bine, bine. Imi tuguiasem buzele, abtinandu-ma sa nu pufnesc in ras, iar mainile mele erau in fata, in semn de predare.
Pentru un antisocial eram destul de prietenos si asta era dubios. Faceam si rime.
- Iti place covorul meu, nu? Vazand ca era prea concentrat pe covorul ala, pocnisem din degete in fata lui, urmand sa ii flutur mana prin fata.
Am scos caietele, niste pixuri, foi, creioane si ce mai aveam nevoie.
- Asa.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

38 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Joi Aug 24, 2017 4:52 pm

Lynz

Shy
Shy

Am tresarit spontan, aruncand repezit ochii prin toate partile. Asta pana am dat de privirea lui. Acea privire intunecata a lui. Dar nu intunecata in sensul rau. Nu, era acel gen fascinant si misterios de intunecat. Si uite cam asa se pierde Brian si nu mai stie ce sa zica pe langa gangureli panicate.
- Ah... uhm... pai... da, da, cred ca da. Adica da, ai un covor frumos. Cred. Ma luase prea brusc, statea prea aproape. Ma intimida si vorbeam prostii. Nu eram obisnuit cu asta.
L-am privit apoi cum si-a pregatit chestiile, intinzandu-ma dupa ghiozdan si scotand pe rand ce adusesem si eu.
- Deobicei oamenii nu se apropie de mine, mi-a iesit cumva melancolic pe gura, incercand apoi sa imi acopar bazaconia cu un zambet. Nici nu stiu ce imi venise pentru ca nici macar nu ma refeream la apropiat fizic, ci la celalalt tip de apropiat. Nu ca ar conta, nici eu nu vreau sa ma apropii de ei. Si uite cam asa imi schimb starile de la minut la minut. Oare sunt bipolar si nu stiu?

39 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Vin Aug 25, 2017 2:57 pm

══════════════════

Chicotisem iar cand il auzisem. Era amuzant si adorabil.
- Apreciez. Si covorul meu apreciaza.
Si deja nu mai stiam ce sa zic si eram dubios de aproape de el. M-am indepartat de el, asezandu-ma pe scaunul de la birou.
- Deobicei eu nu ma apropii de oameni. Deobicei...Nici eu. Dar de el ma apropiasem...oarecum...nici du nu stiam.Asa. Incepem?

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

40 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Vin Aug 25, 2017 4:02 pm

Lynz

Shy
Shy

- --- - - B̶ ̶R̶ ̶I̶ ̶E̶ ̶N̶ ̶N̶ ̶E̶ ̶⋆̶ ̶M̶ ̶I̶ ̶C̶ ̶H̶ ̶E̶ ̶L̶ ̶I̶ ̶N̶ ̶E̶ - - - ---- - --- - ᵗʳᵃᶰˢ ᵏᶤᵈ --- - --- --- --- -- - - --- - -- --
- -- ----- - ᵇᶤˢᵉˣᵘᵃˡ ᵗᵉᵉᶰ- - - - - -- - -RIAN ⋆ MICHEL ⋆ DELACROI- -- - --- -- --

Nu apucasem sa il privesc foarte bine pana acum, iar acum realizam ca ma si holbam la el. Nimic dubios. Nu. Doar ca avea trasaturi simpatice. Si sa nu mai vorbesc de acel par blond pentru care as omori, dar nu, nu pe el. De el inca am nevoie.
- Asa, deci trebuie sa imbinam fizica cu... cam orice tip de arta cred. Este o treaba mai practica, trebuie sa scriem ceva sau sa desenam. Sau... fotografie. Am adus chestii de pictat. Iubeam fotografia, dar nu cred ca aveam timp de asa ceva acum. Iar la pictura as fi zis ca ma descurcam, profa de desen era de acord cu asta. Si am adus Oreo. Dar nu avea legatura cu proiectul.

41 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Vin Aug 25, 2017 6:56 pm

══════════════════

- Putem incerca atat cu scrisul, cat si cu pictura si fotografia. Nu ne-a dat sa alegem, nu? Putem combina. Sa zica merci ca nu ma apuc sa ii cant formulele de la mecanica.Si voiam o nota buna. O nota foarte buna chiar. Nu imi permiteam sa iau o nota mai mica. Era si viitorul meu in joc pana la urma.
Cand auzisem ca pronuntase cuvantul magic, facusem ochii mari si m-am trezit peste el.
- OREO. DA-MI! DA-MI!
Iubeam biscuitii aia. Imi botezasem pana si pisica Oreo.
Si ups...Cred ca exagerasem...putin...doar putin...putin mai mult.
Ma asezasem langa el pe pat si intinsesem mana ca un cersetor de biscuiti Oreo ce eram. Nu se glumea cu asa ceva.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

42 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Vin Aug 25, 2017 7:15 pm

Lynz

Shy
Shy

- --- - - B̶ ̶R̶ ̶I̶ ̶E̶ ̶N̶ ̶N̶ ̶E̶ ̶⋆̶ ̶M̶ ̶I̶ ̶C̶ ̶H̶ ̶E̶ ̶L̶ ̶I̶ ̶N̶ ̶E̶ - - - ---- - --- - ᵗʳᵃᶰˢ ᵏᶤᵈ --- - --- --- --- -- - - --- - -- --
- -- ----- - ᵇᶤˢᵉˣᵘᵃˡ ᵗᵉᵉᶰ- - - - - -- - -RIAN ⋆ MICHEL ⋆ DELACROI- -- - --- -- --

- Nu cred. Si daca da, doar nu se va plange acum ca i-am facut din toate, nu? Teoretic, ar fi mai mult decat ne-a cerut ea. Si pentru mine asta insemna puncte in plus in ochii profesorului. Sau cel putin asa functioneaza logica mea.
Si nici nu am apucat sa mai zic altceva ca imediat m-am trezit cu o pisica crizata care fugise cat o tineau labutele si un Bellamy peste mine. In patul lui. Fiind al naibii de aproape de mine. Absolut genial.
Si m-as fi panicat - ceea ce si incepusem sa fac un pic - insa cumva mi s-a strecurat si un zambet pe chip. Cumva - naiba stie cum - mi se paruse chiar dulce reactia lui. Adica... ciudata, da.
Imediat ce s-a indepartat de mine, am putut sa ma intind iar dupa ghiozdan si sa scot pachetul de Oreo. Erau de-aia cu ciocolata, speram ca n-avea si mofturi acum. Si i-am dat cersetorului, ca doar nu puteam ignora acea moaca de catel plouat, nu?
- Calm, calm, si l-am batut incet pe cap si am ranjit.

43 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Sam Aug 26, 2017 12:40 pm

══════════════════

- Am depus munca in plus, se puncteaza. Profesorii mereu apreciaza originalitatea, munca in plus, interesul elevului pentru materia sa. Stiam prea bine, tocmai de aceea eram printre "tocilarii" clasei.
Acum mintea mea era doar la biscuitii aia magici.
Si ma simteam ca un catel cersetor cand isi pusese mana pe capul meu, dar biscuitii erau buni.
- Scuze. Am speriat si pisica. Se obisnuise saraca pisica. Si de aia preferam sa fiu un antisocial. Eram un dubios.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

44 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Sam Aug 26, 2017 4:42 pm

Lynz

Shy
Shy

- Nu-i bai, se intoarce ea cand i-o fi foame, nu? Sau depinde, ca matele alea mai pretentioase aveau aparat special prin care le cadeau boabele de fiecare data cand se golea. Dar poate Oreo nu era de-aia. Nu? Nu. Nu stiu.
- Ai parul moale, mi-a venit intamplator sa zic. Si chiar nu voiam sa ii zic. Dar am zis. Si fir-ar sa fie, chiar il avea moale, spre deosebire de matura din capul meu care a trecut prin vreo trei prajiri ca sa ajunga la nuanta asta dubioasa de alb-gri. Se vede ca imi iubeam parul nespus. Ok... uhm, ce parte vrei sa iei? Eu pot picta. Cred. Doar cred.

Ultima editare efectuata de catre Lynz in Lun Aug 28, 2017 10:51 am, editata de 1 ori

45 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Lun Aug 28, 2017 12:00 am

══════════════════

- A mancat. Presupun. Daca nu, inca are mancare in bol. Ce ii pasa ei? Pisica profitoare. Norocul ei ca o iubeam.
Si in secunda urmatoare ma uitam la el de parca avea trei capete si doar un ochi...Imaginatia mea era dubioasa.
- Merci. Fur balsam. Shh. Poate nu trebuia sa dau detaliul asta. Dar jur ca din greseala am folosit balsamul surorii mele. Nu am vazut ce mi-am pus in cap.
- Pot sa scriu. Si am aparat performant.
Si desenez niste bete foarte dragute. Sunt un artist innascut.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

46 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Lun Aug 28, 2017 12:09 pm

Lynz

Shy
Shy

Am pufait sonor cand a pomenit de balsamul sora-sii, ranjind cam prea mult. Putea fi un mod de a avea par mai moale, da. Sora mea Agathé avea asa un balsam magic? Cu siguranta nu. Pramatia aia mica avea un par superb, insa dracu' o punea sa se tunda constant. Atat de des ca nici nu mai stiam cum ii venea parul lung. Si cand te gandesti ca fratele ei geaman, Daniel, avea parul mai lung ca ea de multe ori deja devenea ciudat. Clar aveam niste frati gemeni absolut normali.
- Si eu am aparat. Dar nu il aveam acum la mine asa ca nu ajuta prea mult. Dar sa fac conversatie si eu, ca de ce nu? Asa, bun, uhm... Si ce tema vrei sa alegem? Ma apucasem sa rasfoiesc manualele de fizica, citind in graba cuprinsul fiecaruia. Ar fi cool sa mergem pe optica sau ceva, e o tema buna cam pentru toate. Si nu ziceam asta doar pentru ca aveam chef sa desenez chipuri deformate in oglinda, nope.

47 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Mar Aug 29, 2017 8:31 am

══════════════════

- Da? Super. Poate ne intalnim sa facem impreuna pozele alea. Si eu eram ala antisocial. Brusc, nu mai eram. Brusc, eram prea prietenos cu, practic un strain.
- E perfect. Asa poti sa iti etalezi talentul de pictor. I-am facut jucaus cu ochiul si am zambit.
Si pisica escroaca se intorsese. Si tradatorul tot tradator ramane. S-a asezat in poala lui Brian.
Ma simt tradat si doare. Ma doare inima  Asa doare cand esti inselat? Macar biscuitii sunt alaturi de mine.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

48 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Mar Aug 29, 2017 11:19 am

Lynz

Shy
Shy

Mi-am arcuit colturile gurii.
- Ar fi tare. Nu ma mai opream din ranjit tamp. Adica teoretic ce spusese el insemna mai mult timp impreuna. Si mai insemna si ca reusisem sa imi fac un prieten. Iar asta pentru mine chiar era ceva, da.
- Ei, as vrea eu sa fiu un pictor asa bun, am facut eu pe modestul, privindu-l cu acelasi zambet.
Si nici nu apucasem bine sa scot blocul de desen ca m-am trezit cu un ghemotoc obez de blana in brate. Si cum sa ignore Brian asa ceva?
- Awe, cine e pisica dulcee? Da, tu esti, aww, alintam pisica pe cea mai enervanta voce pe care o puteam face si ii flocoseam blanita moale. Mai si incepuse sa toarca, iar eu deja ma topeam.

Ultima editare efectuata de catre Lynz in Mar Aug 29, 2017 12:17 pm, editata de 1 ori

49 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Mar Aug 29, 2017 12:10 pm

══════════════════

- Super, atunci. Imi pastrasem zambetul pe buze. Asta insemna ca ma facusem cu un prieten? Sau nu. Abia il cunoscusem, desi nu eram chiar straini. Complicat.
- Eeeeeeeeeeeeee. Si eu sunt un pictor minunat. Fac un om din bete minunat.
Pisica tradatoare. Ma retrasesem pe scaunul meu cu pachetul de oreo ca un trist fara pisica care m-a tradat.Fa-mi in ciuda!

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

50 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Mar Aug 29, 2017 12:25 pm

Lynz

Shy
Shy

- Haha, imi inchipui, am comentat la referinta sa cu privire la omul din bete. Probabil si sor'mea mai mica putea sa faca unul la fel de minunat, dar cumva chiar mi s-a parut dulce.
Si stiam ca acum era suparat ca - naiba stie cum - pisica lui ma prefera pe mine. Oi avea mai nou lipici la pisici si nu stiam, dar bineinteles ca nu aveam sa il las trist in coltul lui. Si cu pachetul meu de biscuiti pe deasupra, ciorditorul.
Imi venea sa ii zic "Da' nu te-am mangaiat deja?" dar bine ca nu am zis. Pentru ca iarasi mi-ar iesi tampenii pe gura. Dar uite ca ma pot controla, da... haha. Cu siguranta nu.
M-am ridicat de pe pat, luand usor flocosenia in brate - suficient de usor cat sa nu imi iau zgarietura - si i-am pus-o lui in brate, aproape lipindu-ma de el si stand poate prea aproape. Exagerat de aproape. Si parca eu eram ala care se panica cand oamenii stateau aproape de el, da.
- Uite ca nu-ti fac, sunt baiat bun. Siigur sunt, dap.

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 2 din 4]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum