This used to be a forum full of little and stupid girls.
Now it is kinda serious because they have grown up.
You're welcome to join in though. Have fun ^^

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

[ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 3 din 4]

1 [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Sam Aug 05, 2017 1:16 pm

Lynz

Shy
Shy
Rezumarea primului mesaj :

- -- - - lynz&oana - --- -- - - -- -- - - - ---- HE⋄ LIGHT ⋄BEHIND⋄ YOUR⋄ EYE--

>>>  A n n e c y, Franța 2017
- - --- - - -- - - --------- - ----- -- - - - - -------- - - ---- - - -- - - -- - - -- - --- - -- - - --  ------ - -- --- - -
#schoollife #sliceoflife #drama #lgbt #gay #soft #sweet #fluff #highschool #boyxboy #bl
 #transgender #transguy #bisexuality #friendship #project #romance #onesidedlove

- - --- - - -- - - --------- - ----- -- - - - - -------- - - ---- - - -- - - -- - - -- - --- - -- - - --  ------ - -- --- - -

Doi adolescenti obisnuiti. La locul lor. Timizi. Colegi de clasa.
Nu au interactionat insa prea mult. De indata ce sunt alesi ca parteneri la un proiect scolar, cei doi se vor apropia destul de mult. Oare aceasta apropiere este doar una prieteneasca? Sau...hmm...ceva mai mult?
Pacat insa ca iubirea dintre cei doi este neimpartasita.

- --- - --- --I I ʟ ʙ ɪʜ ʏ ɴɪɢʜ - ---- - - - ---- - - ----- - - - - - - - - - ------- - - ---- - - - - -
--- - -- - -- - ---- - - - -I ʟ sɪɴɢ ʏ sʟ - ---- - - - ---- - - ----- - - - - - - - - - ------- - - ---- - -
- - - --- - -- - ---  - - -- - -- -Nʀ ʟ ʜ ʜ ʟɪɢʜ ʙʜɪɴ ʏʀ ʏs- - ---- - - ----- - - - - - -

BELLAMY ANDRÉ NOIR /// oana:
- - --------- - -- ---- - -- -- ---- ----- ----- - - --  - P E R S O N A J E - ---- - --------- --- - -
B̶R̶I̶E̶N̶N̶E̶ ̶M̶I̶C̶H̶E̶L̶I̶N̶E̶  BRIAN MICHEL DELACROIX /// lynz:

<<<      S T A R T   R P G

Ultima editare efectuata de catre Lynz in Dum Aug 13, 2017 8:38 am, editata de 1 ori

▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂
-- if ice can burn --- then love and hate can mate --- --- ᴊᴏᴊᴇɴ ʀᴇᴇᴅ --▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂
Vezi profilul utilizatorului

51 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Mar Aug 29, 2017 4:35 pm

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
══════════ᴮ ᴱ ᴸ ᴸ ᴬ ᴹ ᵞ ══════ ᴬ ᴺ ᴰ ᴿ ᴱ́ ══════════ ᴺ ᴼ ᴵ ᴿ
══════════════════

═════════════ᴵ'ᵐ ʲᵘˢᵗ ᵃ ᶰᵒʳᵐᵃˡ ᵗᵉᵉᶰᵃᵍᵉʳ════════════════════════════════════

Si Oreo se afla in bratele mele, iar Brian era aproape, prea aproape. In mod ciudat nu ma deranja. Nu era nimic dubios. Nimic gay. Lol...
- Asta a fost dragut. Merci. Si ma simteam mai bine.

off: scuze pentru post...

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

52 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Mar Aug 29, 2017 5:23 pm

Lynz

Shy
Shy

- --- - - B̶ ̶R̶ ̶I̶ ̶E̶ ̶N̶ ̶N̶ ̶E̶ ̶⋆̶ ̶M̶ ̶I̶ ̶C̶ ̶H̶ ̶E̶ ̶L̶ ̶I̶ ̶N̶ ̶E̶ - - - ---- - --- - ᵗʳᵃᶰˢ ᵏᶤᵈ --- - --- --- --- -- - - --- - -- --
- -- ----- - ᵇᶤˢᵉˣᵘᵃˡ ᵗᵉᵉᶰ- - - - - -- - -RIAN ⋆ MICHEL ⋆ DELACROI- -- - --- -- --
Wʟʟ ɪF ʏ ʜ ʟɴʟɪɴss, ɴsʜsɪ ɪs ʜ ʟɪɢʜs

- Oricum aveam nevoie de maini sa ma apuc de pictat. Cu siguranta asta era motivul si nu era doar o scuza, sigur. Si pe cine naibii pacaleam eu?
- Ok, nu, doar ca nu iti sta bine cu moaca de copil trist si mda, recunosc in cele din urma. Nu eram genul de persoana care sa minta, mereu sfarseam prin a spune direct omului ce aveam de spus. Si uneori ma lua gura pe dinainte si ziceam si ce nu ar fi trebuit spus, dar asta era alta mancare de peste.
M-am indepartat de el si m-am asezat la loc pe pat. Nu voiam sa se simta incomod din cauza mea.

OOC: De cee? E bine, mai. Si ayyy am deschis pagina 3 <3

-- if ice can burn --- then love and hate can mate --- --- ᴊᴏᴊᴇɴ ʀᴇᴇᴅ --▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂

53 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Mier Aug 30, 2017 6:36 pm

══════════════════

Si iar zambeam cu gura pana la urechi. Ajungeam la concluzia ca aratam ca  o maimuta. 
- Poti picta si tu cu degetele de la picioare. Talentele sunt multe. Dar tot fusese dragut din partea lui, dupa ce ca imi furase pisica.Ce are moaca mea de copil trist? Iar eu inca ranjeam ca o maimuta blonda ce eram.
Si se asezase la loc, iar Oreo ramasese in bratele mele. Tot pisica tradatoare era.
- Ne apucam?Mai vrei ceva?

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

54 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Mier Aug 30, 2017 7:03 pm

Lynz

Shy
Shy

- --- - - B̶ ̶R̶ ̶I̶ ̶E̶ ̶N̶ ̶N̶ ̶E̶ ̶⋆̶ ̶M̶ ̶I̶ ̶C̶ ̶H̶ ̶E̶ ̶L̶ ̶I̶ ̶N̶ ̶E̶ - - - ---- - --- - ᵗʳᵃᶰˢ ᵏᶤᵈ --- - --- --- --- -- - - --- - -- --
- -- ----- - ᵇᶤˢᵉˣᵘᵃˡ ᵗᵉᵉᶰ- - - - - -- - -RIAN ⋆ MICHEL ⋆ DELACROI- -- - --- -- --

- Nu ma crezi in stare? Sa vezi ce capodopera abstracta mi-ar iesi. O pun la vanzare, am replicat ironic. Desi era o idee, poate faceam si eu ca aia care pictau un punct pe panza si o dadeau la licitatie cu mii de euro. Era si asta o treaba.
Si am chicotit cand a zambit in felul ala la mine, comentand de moaca trista de care ziceam. Chiar ii placea sa ma tachineze si sa se ia de porcariile care imi ieseau pe gura.
- Ti-am zis deja ca nu vine bine, mai. Iti sta mai bine zambind. Asta voia de la mine, nu? Sa ma inrosesc si sa zic chestii rusinoase, clar.
Am dat din cap ca "nu" si m-am pus pe treaba. Adica cu alte cuvinte mi-am aranjat fata de masa pe parchetul lui, acrilicele si apa de pictat (pe care o tineam deja depozitata) si m-am tolanit pe covor. Pentru ca asa lucram eu. Si presupun ca nu avea vreo problema, la urma urmei nu faceam mizerie. Eram copil cuminte, da.

55 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Joi Aug 31, 2017 3:15 pm

══════════════════

Si am ras putin cam tare, putin mai mult. Imi si imaginam un Brian care a ajuns celebru ca a pictat un punct cu piciorul pe o panza. 
- Ti-o cumpar eu, daca ma mituiesti. Cu oreo, bineinteles.
- Atunci nu mai sunt trist. Si o sa imi pastrez ranjetul de maimuta. Si vazusem ca se inrosise. Si mi se parea adorabil...
Il lasasem sa isi aranjeze lucrurile si sa se apuce de treaba. Nu ma deranja ca se instalase pe jos, macar el statea pe covor si nu aveau sa se ia ai lui de mine ca le-a racit copilul.
Si banuiam ca eu trebuia sa scriu. Nu voiam sa trag cu ochiul. Unii preferau intimitate si nu eram genul prea bagacios.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

56 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Joi Aug 31, 2017 6:42 pm

Lynz

Shy
Shy

- Si daca iti fac un tablou cu un biscuite Oreo gigaantic, cu cat ma platesti? i-am spus mai in gluma, punand accent pe cuvantul "gigantic". Cu siguranta ar atarna asa ceva in camera lui, bagam mana in foc.
- Hmm, asa un impact am asupra ta? Si parca modul ala flirty in care imi vorbea se luase la mine ca si ciuma de repede. Deja devenise mai degraba un concurs de "cine gaseste replica cea mai buna sa-l tachineze pe celalalt", clar. Si cum sa nu se bage Brian, ala care scoate pe gura toate tampeniile, fara sa le gandeasca inainte?
- Deci cred ca ar fi bine sa scrii despre cum vezi tu optica transpusa in arta, eventual bagi si teorie, ceva. Eu ma gandeam sa desenez un fel de figuri in oglinda, da' mai deformate. Pentru ca suna amuzant, asa ca de ce nu? Cred ca ar merge. Sper.

57 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Vin Sept 01, 2017 9:22 am

══════════════════

Deodata totul devenea mai interesant si captivant
- Ti-o inchiriez pe Oreo, pisica tradatoare. Acum voiam un tablou din ala si stiam deja unde l-as fi asezat. Fiecare avea obsesia lui. Eu iubeam pisicile si biscuitii aia. Mama a inceput sa rada cand mi-am numit pisica Oreo, iar sora-mea sa planga, caci ea voia sa o cheme Pufi. Era pisica mea si in niciun caz nu as fi numit-o asa. Nu imi bateam joc de ea chiar in halul ala.
Si Oreo numai de Pufi nu avea fata.
- Poate. Iar eu incercam sa imi dau seama ce naiba tot faceam noi acolo. Prietena mea cea mai buna si cea mai bagacioasa ar fi inceput sa faca glume si sa rada, dar ar fi avut si de ce. Eu eram ala antisocial cu un singur prieten, care s-a bagat in sufletul meu inca de la gradinita.
- Ok. Chiar o sa mearga. Si spor. 

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

58 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Vin Sept 01, 2017 11:49 am

Lynz

Shy
Shy

- Cred ca ar veni dupa mine si fara s-o inchiriez, am comentat putin prea sigur pe mine. Desi cumva cam aveam dreptate. Pisica aia se cam atasase de mine - vina biscuitilor Oreo, cu siguranta. Frumos asa, totusi, ma fac si cu pisica si cu Bellamy pe mine.
- Mersi, mersi. Si tiee. Nu apucasem sa fac mare chestie, doar trasam la intamplare linii cu creionul mecanic, sperand ca va arata mai prezentabil pictat. Dar asa era mereu, imi uram toate desenele pana sa ajung la partea aia. Ziceai ca acrilicele alea erau magice sau ceva.
Si brusc s-a facut liniste, iar mie nu-mi placea asa. Aveam nevoie de ceva pe fundal. Cand pictam, de cele mai multe ori, ascultam muzica, dar asta cand eram singur. Si acum nu eram singur.
- Spune-mi chestii despre tine, mi-a venit la intamplare sa ii zic. Deja stiam ca e obsedat de Oreo. Si de pisici. Si ca iubea sa ma tachineze, da. Si ca nu avea un simt de observatie prea dezvoltat, da' la partea aia nu comentez.

59 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Dum Sept 03, 2017 8:55 am

══════════════════

═══════ᴵ'ᵐ ʲᵘˢᵗ ᵃ ᶰᵒʳᵐᵃˡ ᵗᵉᵉᶰᵃᵍᵉʳ═══════════════════════════════════

- Pisica tradatoare, mormaisem strambandu-ma la biata pisica si revenind la ceea ce faceam. Imi puneam in practica talentul de filosof de prima clasa. Imi placea sa compun, iar lucrarea aia trebuia sa fie cat mai bine scrisa, totul conturat, ideea de baza pusa in evidenta cat mai mult etc. Mda, lucruri de genul. 
Ii zambisem in semn de "merci", incepusem o fraza si  imi placea ideea, nu voiam sa o pierd. 
Si amandoi taceam, Oreo adormise in bratele mele, iar linistea aia nu imi placea. Deobicei ascultam muzica, cand faceam...um..orice, pana si in timpul orelor si tot eu eram ala  cu rezultate exceptionale. Ha, ha.
- Imi place sa ascult muzica mai tot timpul. Imi place fotografia, sa admir arta, sa scriu...um...Randul tau. Parca era ceva mai bine acum, nici la inmormamtare nu e asa liniste. Nici nu e liniste acolo, ciudata comparatie. Vrei sa pun niste muzica?

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

60 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Dum Sept 03, 2017 9:29 am

Lynz

Shy
Shy

Dubios cate aveam in comun - practic tot exceptand faptul ca eu sunt bata la scris, iar el deseneaza bete in loc de membre. Coincidenta? Nu prea cred.
- Hmm... mdeci. Iubesc pisicile - ce neasteptat - da' nu pot avea una pentru ca fratii mei sunt teroare. Agathé si Daniel sunt gemeni, dar sunt total opusi. Si nu opusi la modul dragut, ci la modul ca sunt foarte dubiosi copiii aia. Si apoi mi-am amintit de problema mea. Dar cine sunt eu sa judec? Cred ca toti suntem dereglati din familia aia. Si speram ca niciunul dintre fratii mei nu avea sa imi calce pe urme.
- Oh si imi place sa imi schimb culoarea din cap cam... tot timpul. Dar momentan e prea mort ca sa il mai trec prin vopsea. Trebuia sa il las sa se mai regenereze. Mhm, nimic surprinzator daca maine veneam cu par verde la scoala. Placeri vinovate.

61 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Mar Sept 05, 2017 4:13 pm

══════════════════

Era un tip interesant si chiar ma facuse sa ranjesc in tot timpul ala in care imi povestea lucruri despre el. 
- Dubiosi? Nu ai cunoscut-o pe sora mea mai mica, Cerise.Copila mea aia cateodata ma speria. Papusile loli erau mai putin dubioase decat ea.A fost atat de suparata ca nu mi-am numit pisica Pufi ca si-a numit pestele asa, dar asta nu e atat de ciudat... Prea ciudat. Eh. Erau nume si mai ciudate de atat. Eu mi-am numit pisica dupa niste biscuiti.
Am vrut si eu sa ma vopsesc, dar aveam sa ajung chel dupa... Prietena mea ma amenintase. Aparent ii placea prea mult parul meu. Cum merge?

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

62 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Mar Sept 05, 2017 7:08 pm

Lynz

Shy
Shy

- Si unde e? mi-a venit sa intreb, cumva curios sa ii cunosc sora. Imi imaginam o chestie mica cu cap blond si ranjet de maimuta - probabil asemanator cu al lui frati-su, insa frati-su era dragut. Imi inchipui ca pestele ei e tare pufos, am pufnit ironic in ras, dandu-mi ochii peste cap si ranjind cu gura pana la urechi.
- Daniel voia sa isi numeasca pestele Azorica. Serios. Toti fratii enervanti mai mici au pesti ca animale de companie? Noroc ca sor'sa geamana e mai rationala si nu l-a lasat. Si cand ziceam ca am frati dubiosi, dubios era cam putin spus.
- Nuu, nu te vopsi. Eu sunt idiot si imi uram parul inchis la culoare. Dar el era blond, era pacat sa si-l strice. Hmm desi exista nuantatoare si chestii care nu iti strica parul si s-ar prinde genial pe parul tau. Si iar il invidiam in momentul ala, insa parca mai degraba ma prinsese dorinta dubioasa de a-i mangaia iar parul. Asta... a sunat dubios si nu am zis-o deloc in sensul ala. Nu. Eu plac pe altcineva, da. Da.
- Am terminat schita. Si arata ciudat, insa jur ca la final avea sa arate bine.

63 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Dum Sept 10, 2017 2:42 am

══════════════════

- E cu ai mei. E tare hiperactiva si ma bucur ca nu e acum acasa. M-ar fi facut de ras si mi-ar fi scos peri albi din primele secunde cu Brian aici. A, si ar fi ras de gafa mea cu...da... Foarte pufos si pletos. Ce stii tu? Are un peste special...ca ea. As fi preferat sa intrebe mai bine unde e Pufi. Involuntar, am inceput sa rad la vorbele lui. Poate nu trebuia sau poate nu se supara. Si fuge dupa os? La fel cum ii sta lui Pufi bine cu fundita, nu? Nimic ciudat sau ...ba da. Tocmai ce am recunoscut amandoi ca asta e ciudat. Eh.Mi-am numit pisica Oreo, dar e nume fancy si dragut.Dap, asta era. 
Si fratele lui avea o sora geamana, ea avea...ã...o pisica mai rationala ca ea.
- Nu ma vopsesc, nu vreau sa ma trezesc chel peste noapte. Danielle, prietena mea nebuna si singura pe care o aveam, mereu isi punea in aplicare amenintarile, asa ca nu voiam sa risc.
- Sa vad! Sa vad! Si nu ma comportam DELOOOC ca un copil mic si entuziasmat de dulciuri. Ma ridicasem singur de pe scaun pentru a-i vedea capodopera in faza de schita. Abia astept sa il termini. O sa iasa genial. Iar eu mai aveam putin la partea de scris.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

64 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Dum Sept 10, 2017 12:07 pm

Lynz

Shy
Shy

- Vreau si eu un peste special ca mine. Nu. Stai, eu vreau o pisica. Desi mi-ar parea rau de saraca pisica. Si asta si din cauza zgatiilor alora, dar parca si din cauza mea. Nu eram tocmai genul de persoana responsabila. Chiar deloc. Si daca Agathé si-a indopat pestele de aproape a explodat, eu cred ca mi-as lasa pisica flamanda cu zilele. Sunt groaznic, clar. Si uituc.
- Are si zgarda chiar, i-am continuat ironia. Clar aveam discutii foarte inteligente si clar legate de fizica. Si am dat din cap cand a pomenit de numele pisicii, mormaind un "mhm" printre dinti si ranjind. Nu era obsedat de acei biscuti. Nu, absolut deloc.
- Inseamna ca eu deja nu mai am par in cap. Desi stai, ca deja nu mai e par, e matura. Noroc ca era scurt si nu se vedea exageraat de tare faptul ca era tocit si ars.
M-am bucurat sa vad ca era asa entuziasmat de desenul meu, desi inca nici nu ma apucasem de color si arata inca varza. Insa i-am zambit si am privit inspre el, fixandu-l.
- Ma bucur. Si chiar sper. Si cred ca ma holbam la el. Si nu cred ca era ok.

65 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Mier Sept 13, 2017 11:16 am

══════════════════

- Cerise mi-a vopsit pisica cu tempera. Era sa fac infarct in ziua aia, dar nu am facut, dar tot era sa mor cand am spalat-o. Inca am semne pe mana...pisica nebuna, avea noroc ca o iubeam si nu o dadeam diavolului sa ii puna funde.SI placuta in caz ca il pierde? Super. Aveam o conversatie interesanta si intelingeta si legata de fizica, da. Ciudatenia fratilor nostri si a noastra era un fenomen fizic.
- Daca ai fi avut o prietena ca a mea, ai fi fost chel pana acum. Poti folosi tratamente si asa nu ti se mai arde parul de la vopsea. Mie imi placea parul lui vopsit.
Si eu inca mai aveam ceva de adaugat.Ce zici ? Ii inmanasem foaia pe care scrisesem pana acum.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

66 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Mier Sept 13, 2017 10:09 pm

Lynz

Shy
Shy

Am ras sonor la isprava sora-sii cu saraca pisica cu nume de mancare, si mi-am intors privirea catre desenul meu esuat. Pe care inca nu ma apucasem sa il pictez. Pentru ca lene. Si pentru ca parca imi placea mai mult sa vorbesc despre porcarii cu Bellamy decat sa stau cu nasul in plansa.
As fi vrut in momentul urmator sa comentez la sfatul legat de par - caci voiam sa ii spun ca oricate tratamente as baga, la fel de mort ramane, insa o anumita chestie din vorbele lui imi lasasera un oarecare gust amar. Sau nu chiar amar. Dulce-amarui, mai degraba. Caci o stiam pe prietena lui, singura cu care mai era vazut ocazional vorbind, si - culmea - chiar prea bine. Desi ea nu ma stia pe mine, iar eu eram aici in rolul de stalker dubios. Pentru ca Doamne, o adoram. Ca ea nici nu stia ca exist, asta era alta mancare de peste.
- Danielle? i-am zis involuntar numele fetei, mai mult soptit. Nu voiam sa intru in discutii prea profunde cu el, totusi, si as fi preferat sa nu afle ce ditamai crush-ul aveam pe prietena lui cea mai buna. Sau ii era iubita? Nu, nu, nu cred.
M-am intors iar catre el cand mi-a intins foaia si am citit rapid printre randuri. Nu, nu pe sarite. Insa nici prea concentrat nu pot sa zic ca eram cand citeam.
- Woah, esti genial, copile. Si aveam amandoi 18, insa el tot copil era pentru mine. Si eu eram copil. El era un copil genial, insa.

67 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Mier Sept 13, 2017 10:50 pm

══════════════════

Zisese ceva, dar nu auzisem ce. Si rasese, iar la asta rasesem si eu, desi pe atunci nu mi se paruse amuzant. Fusesem nervos si suparat. Saraca mea Oreo, nici nu ma mira ca se tine departe de Brian acum. Are trauma pe acuarele, ca altfel nu ar fi rezistat fara sa isi bage labutele si boticul pe acolo si sa isj faca propria opera de arta  prin casa.
- Nu par, dar sunt major! Ma incruntasem, dar nu de suparare, ci din prosteala mai mult.Nu eu sunt ala genial. Eu inca fac bete. Insa talentul netalent de filolog nu ma lasase, se parea, deci era ok ce scrisesem.Pareri ce as putea adauga sau te lasi pe mana mea si iti dai cu parerea la final?

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

68 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Mier Sept 13, 2017 11:03 pm

Lynz

Shy
Shy

Am chicotit si m-am fixat iar in ochii lui, ranjind cu toata gura si practic ramanand blocat cu moaca asta. Poti face riduri de la asta? Da, probabil aveam sa fac. Prea mult ranjit pentru o zi, si as da cu mare drag vina pe blondinul "major".
- Si nu m-ai invitat la majorat. Tsk tsk. Urat, Bell, urat. Se apropia al meu, insa. Mai aveam vreo 2 luni de copil fara buletin schimbat si interdictie la bautura din mall. Dar eu ma consideram deja major, ce mai contau cateva luni? 18 fara doua luni suna mai bine decat 17 si 10 luni.
- Am 2 luni sa fac lista de invitati la al meu. Va fi goala, am zis mai in gluma, desi treaba era cam trista. Dar pe mine ma amuza, ca nu muream eu fara majorat.
- Nu-s critic literar, la mine compunerile au propozitii de 3 cuvinte. Ai respectul meu, mai. Scria bine. Scria prea bine. Ce fumau astia ca el de aveau atata inspiratie la scris?

69 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Mier Sept 13, 2017 11:14 pm

══════════════════

- Ai ratat petrecerea vietii tale: O Oreo vopsita costumata in printesa, un tort-gogoasa cu lumanari infipte in ea. Sa iti fie ciuda, de aia nu te-am invitat.Dap, atunci o vopsise sora mea nebuna pe Oreo, cica cadou. Minunat. Mai mult oreo pentru mine. Daca nu va avea oreo, furam. 
Eram doi adolescenti normali cu o tona de prieteni. Normal.
- Si tu pe al meu. Si ma reapucasem de treaba. Cat era ceasul?Stii cat e ceasul? Ca mie imi cadeau ochii daca ma uitam, dap.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

70 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Mier Sept 13, 2017 11:27 pm

Lynz

Shy
Shy

- Esti naspaa, si am dat naibii plansa si m-am intors cu totul inspre el, apucandu-l de umeri si zguduindu-l usor. Eram revoltat. Bellamy era cruzimea intruchipata oficial. Si m-am bosumflat eu, punand pe fata genul acela de moaca dezgustata pe care o aveau pisicile persane.
- Nu-ti mai dau Oreo, ushhh. Si glumeam, da. Pentru ca nu puteam fi suparat pe el. Nu cand ma privea asa. Si nu puteam sa nu zambesc involuntar pe sub dezgust, pentru ca imi era ciudat de drag de el. Si era cam dubios cum ieri pe vremea asta abia stiam cum ne cheama, iar acum nu ne mai puteam opri ironiile si zambetele.
Mi-am scos la intamplare telefonul din buzunar, deschizandu-l cat sa arunc un ochi la ceas. Si am ramas masca cand am realizat cum a trecut timpul.
- E ora cinci. M-am uitat iar, eram confuz. Da, nu sunt idiot. Nu. E cinci. Mor. Cred ca intrasem intr-o mini criza existentiala, nu mai aveam notiunea timpului.

Ultima editare efectuata de catre Lynz in Vin Sept 15, 2017 5:34 pm, editata de 1 ori

71 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Joi Sept 14, 2017 11:59 pm

══════════════════

Chiar si revoltat era adorabil. Trebuia sa incetez sa gandesc asa despre un strain ne strain!!! Daca era Danielle, imi dadea cu tigaia Dry Cooker in cap. Chiar detinea asa ceva si chiar mi-ar fi dat in cap cu ea. Nu va recomand sa luati o d-aia in cap.
Stai...STAI, STAI, STAI!
- Cum adica faca OREO? Lacrima. Tragedie. Botic. Apocalipsa. Inca botic. Tsunami. Iar botic. Iar lacrima.Si tu esti crud. Da, inca aveam botic si inca eram bosumflat. Ma rotisem cu tot cu scaun, astfel ajungand un bosumflat, cu mainile incrucisate la piept si cu spatele la el.
Stai...Ora 5? 
- Nu te cred. Nu sre cum. Sau avea? Ma uitasem si eu  la ceas sj cam asa se parea...Probabil doua ore sau trei doar ne-M ciondanit. Ups.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

72 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Vin Sept 15, 2017 5:44 pm

Lynz

Shy
Shy

M-am ridicat din pozitia mea fabuloasa de pe jos si i-am invartit scaunul fara prea multa forta - la cat de slab era ai fi zis ca nu stie ce e aia mancare, insa sunt destul de sigur cu biscuitii Oreo ingrasa daca te indopi cu ei cum o facea el. Si m-am asezat in genunchi, sprijinindu-ma de suportul scaunului pentru maini si punandu-mi barbia in palma. Il priveam de jos si ranjeam.
- Eu nu-s crud, sunt prajit, am scos pe gura cea mai proasta gluma care mi-a venit. Nu eram prajit. Fugeam de soare ca de dracu'. Nu as zice acelasi lucru si de parul meu, ala a trecut prin chinuri groaznice.
- Am eu fata de mincinos? Si am pufnit in ras in momentul urmator, scuturand din cap si largindu-mi zambetul. Eram mincinos? Adica toti eram, nu? Deci si eu. Desi de regula ziceam pe fata absolut tot - inclusiv ce nu ar trebui.
- Unde e pisica?

73 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Dum Sept 17, 2017 6:01 pm

══════════════════

Ma intorsese cu fata la el, iar eu ma chinuiam sa raman bosumflat. Era greu! Al naibii de greu!
Ma uitam de sus la el, nu ca era vreo diferenta. Eram oricum mai inalt ca el. Acum ranjeam si eu.
- Ba esti crud. Si nu stiam la ce ma refeream. Numai prajit de soare nu era el, dar nici rau nu era. Doar ne amuzam.Prefer sa ma asigur. Si poate. Sau poate nu.
Intrebase de Oreo, iar usa de la intrare se auzise deschizandu-se...Oh, Doamne...
- Au venit. Nu puteau sa.mai stea?
Si acum stiam unde era Oreo.Sub pat. Ii raspunsesem la intrebare. Dap, se ascundea de Cerise.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

74 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Dum Sept 17, 2017 7:54 pm

Lynz

Shy
Shy

Nu am apucat sa mai scot ceva pe gura ca m-am trezit cu zgomot de pasi in casa si un Bellamy alarmat. Si o voce de copil enervant. Da, si aia. Desi nu puteam zice ca uram copiii, chiar imi placeau, insa nu intrau in socoteala dracii de frati pe care ii am. Normal ca nu.
Am presupus doar ca erau parintii lui, impreuna cu... i-am uitat numele surorii sale. Cred ca "copila tacanita" era un nume suficient de bun pentru moment. Imi cam parea rau de saraca pisicuta, ii vedeam coada pe sub pat si nu parea prea binedispusa. Sau dornica de a comunica.
- E ok daca lucram in continuare, nu? Poate ar fi trebuit sa plec. Poate. Dar... Mai avem mult de munca. Eu cel putin, el o daduse pe modul Speedy Gonzales. Oficial Bell era un soarece extraterestru. Da. Unul blond si atractiv. Stai ce.

75 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Mier Sept 20, 2017 9:13 pm

══════════════════

Saraca mea Oreo! Imi parea rau de ea, desi o merita, tradatoarea!
- E ok. Normal. Ai mei sigur o sa te invite la cina, ca sa stii. Si trebuia sa il anunt ca Cerise avea sa apara aici in maxim un minut?...Uitati ce am spus, a dat imediat navala in camera. [u]Oreoo! Unde e? Ooo. Esti fata. Mamaa!! Bellamy are iubita![/color] Puteam sa mor? Si asta il intrebam pe Brian din priviri. Si deodata nu imi mai parea rau de pisica care era terorizata de sor'mea un acel moment. Acum, scuza-ma. O sa ma bag sub pat.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 3 din 4]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum