This used to be a forum full of little and stupid girls.
Now it is kinda serious because they have grown up.
You're welcome to join in though. Have fun ^^

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

[ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 4 din 4]

1 [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Sam Aug 05, 2017 1:16 pm

Lynz

Shy
Shy
Rezumarea primului mesaj :

- -- - - lynz&oana - --- -- - - -- -- - - - ---- HE⋄ LIGHT ⋄BEHIND⋄ YOUR⋄ EYE--

>>>  A n n e c y, Franța 2017
- - --- - - -- - - --------- - ----- -- - - - - -------- - - ---- - - -- - - -- - - -- - --- - -- - - --  ------ - -- --- - -
#schoollife #sliceoflife #drama #lgbt #gay #soft #sweet #fluff #highschool #boyxboy #bl
 #transgender #transguy #bisexuality #friendship #project #romance #onesidedlove

- - --- - - -- - - --------- - ----- -- - - - - -------- - - ---- - - -- - - -- - - -- - --- - -- - - --  ------ - -- --- - -

Doi adolescenti obisnuiti. La locul lor. Timizi. Colegi de clasa.
Nu au interactionat insa prea mult. De indata ce sunt alesi ca parteneri la un proiect scolar, cei doi se vor apropia destul de mult. Oare aceasta apropiere este doar una prieteneasca? Sau...hmm...ceva mai mult?
Pacat insa ca iubirea dintre cei doi este neimpartasita.

- --- - --- --I I ʟ ʙ ɪʜ ʏ ɴɪɢʜ - ---- - - - ---- - - ----- - - - - - - - - - ------- - - ---- - - - - -
--- - -- - -- - ---- - - - -I ʟ sɪɴɢ ʏ sʟ - ---- - - - ---- - - ----- - - - - - - - - - ------- - - ---- - -
- - - --- - -- - ---  - - -- - -- -Nʀ ʟ ʜ ʜ ʟɪɢʜ ʙʜɪɴ ʏʀ ʏs- - ---- - - ----- - - - - - -

BELLAMY ANDRÉ NOIR /// oana:
- - --------- - -- ---- - -- -- ---- ----- ----- - - --  - P E R S O N A J E - ---- - --------- --- - -
B̶R̶I̶E̶N̶N̶E̶ ̶M̶I̶C̶H̶E̶L̶I̶N̶E̶  BRIAN MICHEL DELACROIX /// lynz:

<<<      S T A R T   R P G

Ultima editare efectuata de catre Lynz in Dum Aug 13, 2017 8:38 am, editata de 1 ori

▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂
-- if ice can burn --- then love and hate can mate --- --- ᴊᴏᴊᴇɴ ʀᴇᴇᴅ --▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂
Vezi profilul utilizatorului

76 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Mier Sept 20, 2017 10:26 pm

Lynz

Shy
Shy

- --- - - B̶ ̶R̶ ̶I̶ ̶E̶ ̶N̶ ̶N̶ ̶E̶ ̶⋆̶ ̶M̶ ̶I̶ ̶C̶ ̶H̶ ̶E̶ ̶L̶ ̶I̶ ̶N̶ ̶E̶ - - - ---- - --- - ᵗʳᵃᶰˢ ᵏᶤᵈ --- - --- --- --- -- - - --- - -- --
- -- ----- - ᵇᶤˢᵉˣᵘᵃˡ ᵗᵉᵉᶰ- - - - - -- - -RIAN ⋆ MICHEL ⋆ DELACROI- -- - --- -- --
Wʟʟ ɪF ʏ ʜ ʟɴʟɪɴss, ɴsʜsɪ ɪs ʜ ʟɪɢʜs

- Ah... ok, uhm e bine atunci. Ma lasase o secunda blocat ideea ca trebuia sa ma prezint in fata parintilor lui, iar eu de regula nu faceam adultilor cea mai minunata impresie. Pentru ca na, daca vezi un copil cu alb in cap si nici nu iti dai seama daca-i fata sau baiat, nu prea ai cum sa crezi ca e prietenul perfect pentru copilul tau, nu?
Nu am apucat sa mai reactionez, ca deja aparuse de nicaieri o pustoaica blondina, cu zambet stramb si prea multa energie. Si cumva nu am putut sa ma supar, chiar am chicotit subtil. Nu eram genul care sa se enerveze daca lumea ii gresea pronumele, caci constientizam ca oamenii uneori nu realizau din prima ca sunt baiat. Si chiar eram ok cu chestia asta, oricat de disforic ma mai simteam eu uneori.
- Chiar asa tare arat a fata?
Bell insa parea evident rusinat si am incercat sa ii readuc zambetul pe buze cu un ranjet, batandu-l pe spate drept consolare.
- Hai mai, e in regula. Nu ma deranjeaza. Normal ca prefer sa fiu considerat tip, dar e doar un copil. Nu cer de la ea sa imi zica "el" daca nu intelege care-i treaba cu mine. Intr-un fel ajunsesem si obisnuit sa mi se mai adreseze lumea la feminin. Nu ca era tocmai confortabil pentru mine, insa obisnuit da.

-- if ice can burn --- then love and hate can mate --- --- ᴊᴏᴊᴇɴ ʀᴇᴇᴅ --▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂

77 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Joi Sept 21, 2017 8:45 am

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
══════════ᴮ ᴱ ᴸ ᴸ ᴬ ᴹ ᵞ ══════ ᴬ ᴺ ᴰ ᴿ ᴱ́ ══════════ ᴺ ᴼ ᴵ ᴿ
══════════════════

═══════ᴵ'ᵐ ʲᵘˢᵗ ᵃ ᶰᵒʳᵐᵃˡ ᵗᵉᵉᶰᵃᵍᵉʳ═══════════════════════════════════

Nu, nu era bine. Familia mea era ciudata si ii placea sa ma faca de ras. Cand ma vedeau cu cineva, oricine, se entuziasmau ca baiatul lor nu e asa antisocial. Adica singura mea prietena e Danielle, dar ea a intrat in sufletul meu cu bocancii. Ea nu se pune. Ea nici macar nu e o persoana. E o chestie extraterestra.
- Eu si sora mea nu avem un simt al observatiei prea bun, dupa cum vezi...Ha...ha... Si oh, nu aia era problema. Problema era alta.Stai. In 3, 2... 

- Bell are o iubita?! Si am sarit peste 1.Hei, scumpule! Imi prezinti si mie iu...Oh...Oh...Hei. Cerise iar a exagerat, nu-i asa? Mama- o persoana minunata cu un ras cristalin, ce te face intr-o secunda sa vrei sa intri in pamant, dar sa si razi de reactiile ei.Scuzele mele. Sunt mama lui Bellamy, Charlotte. Presupun ca esti colegul lui Bell. Puteam sa jur ca am zis colega. Mama observase. Phiu! Saracul Brian...Mama mai si vorbea mult, bin ca nu ai prost.Vrei sa ramai la cina? Cum spuneam.
Iar Oreo venise in fuga si se ascunsese sub tricoul meu si Cerise intrase in camera dupa ea. Am expediat-o imediat cu o miscare din mana, iar mama doar a chicotit. Aha.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

78 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Joi Sept 21, 2017 3:17 pm

Lynz

Shy
Shy

- --- - - B̶ ̶R̶ ̶I̶ ̶E̶ ̶N̶ ̶N̶ ̶E̶ ̶⋆̶ ̶M̶ ̶I̶ ̶C̶ ̶H̶ ̶E̶ ̶L̶ ̶I̶ ̶N̶ ̶E̶ - - - ---- - --- - ᵗʳᵃᶰˢ ᵏᶤᵈ --- - --- --- --- -- - - --- - -- --
- -- ----- - ᵇᶤˢᵉˣᵘᵃˡ ᵗᵉᵉᶰ- - - - - -- - -RIAN ⋆ MICHEL ⋆ DELACROI- -- - --- -- --

As fi vrut sa ii mai zic ca pustoaica are cu cine semana, dar n-am mai apucat. Mi-am deschis gura sa vorbesc si cu ea intredeschisa am ramas, caci fix in momentul urmator a intrat pe usa o femeie scunda, tinerica si cu ras placut. Parea mult mai tanara ca mama, si cumva era surprinzator cum o femeie ca ea avea un baiat asa mare. Dar probabil mama e singura idioata care s-a gandit sa faca copii asa tarziu, iar acum fratii mei ii fac zile negre.
- Brian Delacroix, incantat sa va cunosc, am spus pe sub un zambet stramb. Apreciam ca macar ea avea un simt de observatie bun; clar copiii ei nu semanau cu ea.
- Um... da, da, mi-ar face placere. Si eram deja panicat si intram in modul de copil introvertit care nu mai stia sa vorbeasca.
Si da, aproape ignorasem complet faptul ca familia lui ma crezuse iubita lui Bell, dar trecem peste. Se mai intampla, nu?

79 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Vin Sept 22, 2017 10:01 pm

《《《《《 ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇠ ⇠ ⇠ ⇠ ⇠ ⇠ ⇠ ⇠

〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓

╱ ╱ --  ∴  B E L L A M Y    N O I R  ∵ --╱ ╱ ╱ ╱ ╱Ⓐ̶ⓝ̶ⓓ̶ⓡ̶ⓔ╲ ╲ ╲ ╲ ╲

〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓

〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓  A̶f̶т̶є̶я̶ ̶α̶Ɩ̶Ɩ̶ ̶т̶н̶є̶ ̶Ɩ̶ι̶g̶н̶т̶ ̶g̶σ̶ ̶ɗ̶σ̶ω̶η  〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓

〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓

╱ ╱ ╱ ╱ нιѕ вєѕт ƒяιєη∂ ιѕ α вιт ѕcαяу  ➢ ➢ ➢ нαѕ α cαт ηαмє∂ Oяєσ♡  ➢ ➢ ➢
ˑ   ˑ   ˑ ᵃᶰᵗᶤˢᵒᶜᶤᵃˡ ˑ  ˑ  ˑ ᶰᵉʳᵛ ˑ  ˑ  ˑ ✎✎

{ ♥ ᶠᵘᶜᵏᶤᶰᵍ ˢᵒ ᶜᵘᵗᵉ˒ ˢʰʰʰ ♥ } ╲ ╲ ╲

.  .  .  ✔ ✔ ✔ ✔  .  .  .

〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓   I̶'̶м̶ ̶נ̶υ̶ѕ̶т̶ ̶т̶н̶є̶ ̶ω̶σ̶я̶ɗ̶ѕ̶…   〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓

〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓

⇠ ⇠ ⇠ ⇠ ⇠ ⇠ ⇠ ⇠ ⇠ ⇠ ⇠ ⇠ ⇠ ⇠ ⇠ ⇠ ⇠ ⇠ ⇠ ⇠ ⇠ ⇠ ⇠ ⇠ ⇠ ⇠ ⇠ ⇠ ⇠ ⇠ ⇠ ⇠ ⇠ ⇠ ⇠ ⇠ ⇠ 》》》》》

Mama il placea pe Brian. Si bineinteles ca il invitase la cina.
Voia sa ma faca de ras, dar in acelasi timp sa se bucure ca am prieteni...Ha...ha...In schimb, Cerise avea doar sa ma faca de ras. Era o fetita dubioasa. FIlmele horror nu erau nimic...
- O sa va anunt cand e gata cina. Succes, baieti! La proiect...
- Sigur e ok? Anunta-i pe ai tai, macar. Pentru ca asa era normal. Orice parinte s-ar fi ingrijorat, mai ales ca se afla intr-o casa straina cu o familie dubioasa.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

80 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Vin Sept 22, 2017 10:20 pm

Lynz

Shy
Shy

- M..multumim! Am suras si am zambit ca un idiot cand ne-a numit pe amandoi baieti. Adica si pe mine. Da. Da, oficial era cea mai geniala mama pe care o puteai avea. Mamei ii luase luni de zile sa mi se adreseze la masculin si inca o mai sfecleste din cand in cand. De gemeni nici nu mai vorbesc...
- Imi place mama ta. Inca ranjeam ciung si nu ma mai puteam opri. Pentru ca eram un idiot - unul fericit.
Mi-am apucat telefonul intre degete, la sfatul lui Bell, si am tastat rapid un mesaj - un simplu "Stau la cina la colegul meu", fara sa ma astept la un raspuns. Stiam ca era un "da", cu cat mai putini copii in casa, cu atat mai bine - cam asta cred ca era principiul parintilor mei.
Si efectiv in momentul ala imi venea sa il iau in brate la cat de fericit ma simteam. Si aproape ca am facut-o. Dar am ezitat, pentru ca nu voiam sa par dubios. Dar as fi vrut sa o fi facut.

81 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Dum Sept 24, 2017 11:20 am

══════════════════

Mama avea simtul ala de observatie, iar eu ma simteam prost...din nou. De ar fi stiut ea ca am crezut ca e fata, m-ar fi luat la bataie impreuna cu Danielle. Mama si fiica, deci juram. Si puteam si sa jur ca eu sunt copilul mamei ei si ea copilul mamei, logic. Mama ei ma iubea. Mama mea o iubea. Ar fi vrut ele mai mult, dar nu suntem in filmele alea romantice cliseice. Pentru noi ar fi ca si cum am face incest. Am avut primul sarut impreuna, dar ala nu se pune.
- Toata lumea o iubeste pe mama, desi vorbeste putin cam mult... Putin mai mult.Ai intrebat? Pentru ca vazusem ca tastase ceva. 

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

82 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Dum Sept 24, 2017 7:18 pm

Lynz

Shy
Shy

- Nu semeni cu ea, am remarcat ranjind. Si aici ma refeream si la simtul sau de observatie si la vorbitul excesiv - Bell cam scartaia la amandoua. Insa vazusem eu ca puteam uneori sa scot cuvinte de la el si fara cleste. Nu era asa nesociabil si inabordabil cum parea pe la scoala.
Ma asteptam ca mama sa sune - mesajele nu prea erau pe gustul ei, sa sa ignore - insa, spre surprinderea mea, chiar trimisese mesaj inapoi. Si da, era genul acela de mesaj scurt in care virgula era in locuita de vreo cinci puncte de suspensie: "Bine.... dar sa nu vii pe intuneric.....". As fi spus ca ma intimidau acele puncte daca nu o cunosteam pe mama.
- Yep, a zis da. Nu mentionasem si partea cu ajunsul pe lumina, dar asta era partea a doua. Nu conta, nu? Adica... era inca lumina afara.

83 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Mar Sept 26, 2017 7:32 am

B E L L A M Y

- Stiu. Inafara de aspect, nu semanam absolut deloc.  Mama avea sarmul ala al ei. Incanta pe toata lumea cu simpla ei prezenta. Atragea mult atentia. Ii placea sa fie sociabila. Eu eram fix contrariul. Macar Cerise avea sa mosteneasca aceste aspecte de la ea. Era ea un copil dubios, dar nici eu nu fusesem mai prejos, si inca ma incadram in categoria aia; chit ca aveam 18. 
- Super. Continuam?

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

84 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Mar Sept 26, 2017 12:03 pm

Lynz

Shy
Shy
- - - -- BRIENNE / BRIAN --- - -

- Ah, da, da.
Aproape ca uitasem de proiect, bineînțeles. Nimic surprinzător ca eu sa uit de la mana pan' la gura o chestie așa importanta. Mai aveam destul - eu cel puțin, ca el parcă mai avea doar retușuri de făcut. Și cam așa aveam probabil sa încalc rugămintea mamei de a ajunge acasă pe lumina.
Însă nu avea ce sa se întâmple rău, nu...?
Poate ca nu aveam cel mai prietenos cartier, poate ca nici nu eram tocmai genul care sa facă față hoților sau mai știu eu ce, dar grija asta exagerata a mamei mă facea disforic. Și plin de insecuritati. Și eu în mod normal nu prea am așa ceva.
Și fără alte comentarii, mi-am luat poziția fabuloasa de pe covor și am început sa-mi pictez capodopera. Se și uscasera culorile de pe paleta, a trebuit sa pun un rand nou de culori.

85 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Joi Sept 28, 2017 1:38 pm

[Center] B E L L

- Spor Era mai greu sa pictezi decat sa compui ceva. Acolo daca greseai, trebuia sa iei totul de la capat. Dar era talentat, nu gluma. Voiam si eu.
Eu ma aucasem sa retusez ceea ce scrisesem. Aveam sa rescriu, dar dupa ce aveam toate piesele, normal

[B]- La masa![/color] Asa repede trecuse timpul?

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

86 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Joi Sept 28, 2017 6:16 pm

Lynz

Shy
Shy

Nu mai aveam foarte mult de pictat. Chiar as fi putut spune ca era gata, dar cum eram persoana aia tampita care tinea nonstop sa faca retusuri, era cam departe de a fi gata. Ma si manjisem pe maini, pe picioare, pe peste tot de culoare - posibil sa fi avut si pe nas. Pe bune ca pateam uneori sa am acuarele in cele mai dubioase locuri, dar dracu' stie cum ajungeau acolo.
M-am ridicat frumusel de pe jos - cam amortit ce-i drept - in momentul in care i-am auzit vocea mamei lui Bell. Probabil ar fi trebui sa ma spal pe maini... probabil. Asta daca as fi stiut unde naiba era toaleta.
Am iesit totusi din camera, asteptandu-l si pe Bell. Eu nu stiam nici unde era baia, bucataria deja ma depasea.
- Uhmm... unde e toaleta? Pentru ca pun pariu ca am acuarela peste tot. Si eram foarte serios, chiar aveam peste tot.

87 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Dum Oct 01, 2017 8:31 am

Bell

L-am urmat pe Brian imediat. Era totusi un oaspete si un strain in acelasi timp. Strain cu casa asta, mai precis.
- Usa din spate. Si i-am indicat cu degetul usa din spatele meu. Da, aveam baia fix langa camera mea. Era un avantaj ca ajungeam primul pentru a face dus. Macar nu consumam toata apa calda ca altii. Si nu ai...chiar peste toot, Rudolf. Avea vopsea rosie pe nas si arata putin amuzant si dragut, deci nu ma putusem abtine sa nu chicotesc.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

88 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Mar Oct 03, 2017 10:48 pm

Lynz

Shy
Shy

Puteam sa jur ca in momentul in care mi-a spus cum mi-a spus, nasul nu mai era singurul rosu. Practic eram o tomata ambulanta acum, dar cu o creasta alba si un breton nereusit - ma inroseam groaznic de repede.
Insa nu am mai comentat, am suras slab si am dat afirmativ din cap, intrand in baie. Si am facut eu ce-am facut si am scos si vopseaua intinsa pe... mai toata fata, plus mainele, mai aranjandu-mi trei fire de par si reintorcandu-ma apoi la Bell.
- Mai bine? Si ii zambeam dragut asa cum numai Brian putea, asteptand ca un copilas nerabdator verdictul. Dar aratam bine, normal ca aratam bine.
Si l-am urmat dupa in bucatarie, constient ca probabil mama lui avea sa se enerveze daca stateam la taclale prea mult si intarziam la masa. Cel putin mama s-ar fi enervat, dar poate a lui statea mai bine cu nervii.

Ultima editare efectuata de catre Lynz in Joi Oct 05, 2017 10:44 am, editata de 1 ori

89 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Joi Oct 05, 2017 10:41 am

══════════════════

L-am asteptat sa se curete pe fata, apoi m-am spalat pe maine. Mama avea pitici pe creier cu chestia asta. Daca nu ma spalam pe maini, ramaneam fara cina.
- Daca te-ai spalat si pe maini, normal. Hai.
Iar bucataria era in capatul holului, unde ne asteptau ai mei, plus sora-mea cea dubioasa.
- Ia un loc. I-am facut semn sa se aseze, apoi am luat si eu loc pe scaun. 
[B]- Sper sa iti placa, pui.[/color] Si asta a fost scumpetea de mama care l-a servit pe Brian primul, avand zambetul ala dulce al ei pe chip.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

90 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Joi Oct 05, 2017 4:21 pm

Lynz

Shy
Shy

Nu mai apucasem sa zic ca ma si spalasem pe maini cand scapasem de nasul de Rudolf, caci deja ma vedeam tarat prin casa de un anumit blond adorabil. Adica... de treaba, da... Da.
Am intrat cumva jenat in incapere, evitand sa analizez prea mult in jur pentru a nu parea prea ciudat. Ce imi sarise in ochi era totusi frigiderul plin de magneti colorati din stanga si parca-parca mai intelegeam de ce Bell isi credea sora al naibii de dubioasa.
M-am asezat tacut pe scaunul dintre Bellamy si sora-sa, chinuindu-ma sa ignor faptul ca mica hiperactiva se uita la mine ca vitelu' la poarta noua. Daar trecem peste...
- M-multumesc. Eram copil educat, da. Coerent si nebalbait? Ei bine asta cam nu.
Si mancarea parea mult mai comestibila decat aia facuta de mama. Arata chiar genial si nu am ezitat sa imi bag furculita in ea.

Ultima editare efectuata de catre Lynz in Sam Oct 07, 2017 9:27 pm, editata de 1 ori

91 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Sam Oct 07, 2017 5:03 pm

══════════════════

Mamei ii placea sa se joace de-a chimista in bucatarie si sa incerce sa faca retete la nimereala. Cateodata stateam cu inima in gat, alteori ma rugam sa mai traiesc dupa, dar spre norocul meu, mama facea mancare comestibila, delicioasa, uneori arata dubios, dar macar nu muream otravit, ceea ce era de apreciat. Si de aia nu imi era frica ca aveam sa ma trezesc cu un Brian otravit sub masa. 
Imedat dupa ce l-a servit pe el, am primit si noi farfuriile cu mancare. De data asta nu arata dubios si nu era vreo reteta noua. Inca un lucru pentru care sa stau linistit.
- Si cum merge proiectul? Asta fusese mama, caci tata tacea malc, iar sora-mea isi vedea de farfuria ei si se holba la Brian.
- Bine. Aproape l-am terminat. Avand in vedera ca am stat vreo cateva ore bune la el.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

92 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Sam Oct 07, 2017 9:43 pm

Lynz

Shy
Shy

I-as fi putut raspunde, poate, daca nu eram dubios de timid de fata cu parintii prietenilor pe care in general nu ii am. Si noroc ca m-a salvat Bell, caci eu clar nu as fi scos vreun cuvant.
- Inteleg. Si, deci... voi doi? Cum s-a intamplat? Avea pe fata ranjetul ala de "copilul meu are iubita, hai sa il frec la cap". Insa speram, chiaar speram ca nu interpretase nimic... asa.
Si s-ar putea spune ca aproape m-am inecat cu suc cand a pus mama lui intrebarea. Dar am facut-o subtil. Asa subtil cum sunt eu si cand vorbesc cu oamenii. Da, vezi sa nu. Insa probabil - sper eu - nu am parut prea dubios si needucat si nimeni nu a observat. Nimeni mai putin micuta... am uitat cum o chema, care in continuare ma privea ca pe exponatul ei favorit. Chiar ma intrebam ce gasea interesant la mine - capul de matura sau constelatiile de pistrui de pe fata? Sau stai, cred ca aveam nasul rosu de la cat l-am frecat ca sa scot vopseaua. Da, era si aia posibila.
- Deci am avut dreptateee? Oh Doamne, Doamne! Bell...nu stiam ca...ca iti plac baietii. Puteam sa intru in pamant? Sau nu, sa mor? Sa intru in pamant si sa mor? Desi cred ca privirea tatalui lui Bell ma putea baga in pamant direct.
- Uhm... noi...noi... Asa, Brian, incearca sa explici situatia cand esti rosu ca dracu' si abia mai stii sa vorbesti.

93 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Mar Oct 10, 2017 8:47 am

══════════════════

Se putea sa decurga totul ca o cina normala? Eu asa sperasem. Si sperasem ca nu o sa il faca pe Brian sa se simta mai stanjenit decat era si pe mine sa ma inec. Deci da, m-am cam inecat si nu m-am putut abtine sa nu ii arunc o privire de "sezi cuminte" surorii mele si mamei "Serios, mama?". Tata era singurul care parea ca voia sa se sustraga de la acea discutie si de la masa, evident. "Nu ma lasa! Ia-ne si pe noi! Nu fii tradator!" Si asta eram eu implorandu-l pe tata cu puterea gandului. 
- A venit aici pentru proiectul la fizica. Incetati sa il mai faceti sa se simta prost. Am marait eu, facandu-i semn baiatului sa nu le bage in seama. Si uite asa au tacut. Erau putine datile cand vorbeam asa si mai ca imi iesea foc pe nari. Eu eram ala calm. Si cam da, am revenit la calmitatea mea.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

94 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Mier Oct 11, 2017 10:24 pm

Lynz

Shy
Shy

Bellamy pierzandu-si calmul - asta cam era ceva. Poate ca nu il cunosteam asa bine, insa se simtea ca si cum as fi facut-o de o gramada de timp. Prinsesem cumva drag de el si naiba stia cum de se intamplase asta asa de repede, mai ales venind din partea unui nesociabil ca mine. Dar se mai intamplau si minuni uneori.
Si am ramas cumva tacut la masa, aruncandu-i priviri pe furis blondului si multumindu-i nonverbal. Poate ca era complet nepotrivit, dar chiar ma intrebam cum ar fi fost daca ce-ar fi spus cele doua s-ar fi adeverit, adica... ok, nu, nu. Nu. Fara ganduri dubioase, Brian. Esti indragostit de cineva.
- Oh, oh, deci il pot pastra eu pe prietenul taaaaau? Si zicand asta lasase de izbeliste mancarea din farfurie si se prinse agitata de bratul meu, frecandu-si usor capul de mine. Iar apoi eram eu, zambind jenat si straduindu-ma sa ma comport normal. Sau aproape, nu stiam ce e aia normal.

95 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Dum Oct 15, 2017 2:13 pm

══════════════════

In sfarsit puteam sa ma bucur si eu de cina aia. Serios, imi placea sa servesc in liniste si pace cina. Ma comportam ca un bosorog tafnos, dar mancarea si Oreo erau sfinte.
Totusi, sora-mea nu obosea niciodata? Zici ca mergea pe baterii. O iubeam( nu ii spuneti ca am spus asta), dar era enervanta de cele mai multe ori. 
- Lasa-l in pace, Cerise. Il ceri de sot mai tarziu. Poate nu ar fi trebuit sa zic ultima fraza. Nu prea il ajutam, aparent. Ups. Scuze, Brian...

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

96 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Joi Oct 19, 2017 9:59 pm

Lynz

Shy
Shy

Cred ca moaca mai dezgustata si frustrata decat facusem eu in momentul ala nici pisicile persane n-aveau. Si mama ce lipsite de chef de viata pareau alea. Ai fi zis ca te omoara din priviri - cam asa il omoram eu pe Bellamy acum. Il adoram pe pusti, dar imi venea sa ii infig furculita aia in gat.
Ma straduiam sa nu sar pe el, sa nu il trag la raspundere pentru aia, sa nu tip un "Tu de partea cui esti?", insa avea sa o incaseze de la mine mai incolo.
- Sau nu! Nu, nu, nuu. Daca... daca il ceri tu de sot?! Arata cu degetul inspre frati-su... fir-ar. Puteam sa injur? O cam faceam mintal, in timp ce fizic doar ma inrosisem ca rosia din salata, fara sa pot lega doua cuvinte.
- Mai usor, scumpa mea. In sfarsit, cineva mai normal. Toate la timpul lor. Imi retrag absolut toate cuvintele si imi vine sa imi dau palme.

97 Re: [ RPG - Oana&Lynz ]⋆ Ƭhe light behind your eyes ⋆ la data de Sam Oct 28, 2017 9:13 pm

══════════════════

Mda...Ma inecasem, iar pe tata il apucase rasul si mama mustacea pe sub mustatile proaspat luate cu ceara. Ce? M-ar fi batut daca as fi spus ca ar fi avut mustata.
- Sau nu il ia niciunul. E mai frumos asa. Si acum o sa il lasam sa ia linistit cina, daa? Si bineinteles ca asta era ca un fel de mita nespusa. Aveam sa ma aleg fara partea de placinta, din nou. Imi iubeam sora...aha...si mama...aha...Si ele iubeau sa ne faca pe mine si tata de ras. Asa mama asa fiica.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 4 din 4]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum