This used to be a forum full of little and stupid girls.
Now it is kinda serious because they have grown up.
You're welcome to join in though. Have fun ^^

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

【 Cʜʀɪs x Oᴀɴᴀ x Lʏɴᴢ 】Wʜᴏsᴇ sɪᴅᴇ ᴀʀᴇ ʏᴏᴜ ᴏɴ ?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Nobume

Administrator
Administrator

Y ɴʀ ɴ sɴ ғʀ ʀʟ
Y s ʜɪɴ ʏ
B ʜɴ ʏ ʀʟɪ ʏ ɴ·
I·s ʟ

Desi se cunoaste deja dupa titlu, doar eu, alaturi de cele doua sweethearts, Oana a.k.a @MiraJineChan si Maemi a.k.a @Lynz, avem dreptul sa postam si pentru a mentine estetica topicului impecabila, am vrea sa evitam crearea de spam, asa ca orice parere de bine pe care o aveti (in caz ca veti citi), este bine-venita in privat.

Gɴ: Psychological ; Drama ; Thriller ; Tragedy
-------------------------------------
Fʟ ʜ ғʀʏ ʟsɪɴɢ ɪɴ
Aʟʟ ʀsɪsɴ ʀɪɴɢ ʜɪɴ
Nʜʀ ʀɴ ғʀ ʟʟ ғ ʜɪs ʜ
Nʜʀ ʜɪ ғʀ ʟʟ ғ ʜɪs ɴss ɴss ɴss
Mɴss ɴss ɴss

Hawkins, Indiana, SUA - 2017
Nimic nu se compara cu viata pe care oamenii o duc in orasele linistite, cu rata a criminalitatii foarte scazuta, insa ce s-ar intampla daca de un timp au loc varsari de sange care baga spaima in locuitori?
Un psihopat si doua surori: una ii este partenera de relatie, iar cealalta este detectivul care ii cerceteaza crimele si vrea sa-l gaseasca pentru a-l pune in fata curtii de judecata.
Practic, intriga povestii incepe odata cu moartea, la mana criminalului, Alec pe nume, a unei persoane care avusese o anumita legatura cu cele doua surori, Keran si Raelyn. El stie ca setea lui de sange cauzata de starea mentala deteriorata il fac sa intreaca limitele, insa isi da seama ca nu se mai poate controla, traieste o viata dubla, trece foarte usor de la a fi un tanar sarmant, la un criminal cu sange rece. In acelasi timp, relatia lui cu Raelyn va atinge de asemenea anumite puncte critice, in timp ce o sa continue sa afiseze fata de om sanatos la cap fata de ea si fugind in secret de ochii de soim si de simtul de detectiv ale lui Keran care nu a simtit niciodata simpatie fata de el.
Numai timpul poate spune ce o sa se aleaga de acestia trei: pe parcurs se vor dezvalui secrete, amintiri, insa toate cu un anumit pret.

Alec Jasper Carstairs:
Raelyn Lavada Vance:
Keran Austra Vance:

Start RPG!

---

Vezi profilul utilizatorului http://kmuiyato.tumblr.com

Nobume

Administrator
Administrator

ˢ ˡʰ ʳ ˢ
ˢˡʸ ʰ ˡˢ
ʳ ˢʳʸ

Am chicotit scurt vazand cum se inrosea la fata in halul acela. Nu conta de cate ori ii puneam astfel de intrebari, mereu avea aceeasi reactie, Totusi, eu practic m-am aratat amuzat doar de expresia ei chit ca probabil ar fi trebuit sa mi se para adorabila ; intr-un fel era, dar ochii mei de obicei privesc prin ea.
Nu am mai zis nimic, doar m-am ridicat si am luat-o in brate ca pe o mireasa, in timp ce pe fata imi ramasese schitat un zambet slab in coltul gurii. Mersesem cu ea asa pana in dormitor, unde am lasat-o gentil pe pat. Pe urma doar m-am descotorosit de hainele incomode pe care le purtam ca sa le pot inlocui cu ceva mult mai lejer: un tricou si pantaloni simplii de pijama.
Ma intorsesem pe urma catre pat, aszandu-ma langa Raelyn.
-De curiozitate: a mentionat Keran si ora la care vine maine? nu aveam de facut nimic, dar daca tot avea sa vina, macar sa ma asigur ca nu o sa aiba nimic de reprosat roscata.

OOC: Nu, nu pot face nimic limitei de cuvinte intr-un post deocamdata.

Gintama rules ❤
My queens and my kings ❤

Lynz

Shy
Shy

▸▸▸▸ ι ωιѕн ι ωσυη't ƒєє ѕσ - - ---- --- -- - -- - ---- - - --- - --- ---- - - - -
AELYN ▴ LAVADA ▴ VANC --- - - - - --- ɴᴀɪᴠᴇ ᴄᴀɴᴀʀʏ // sᴏʀʀᴏᴡᴇᴅ sᴏᴜʟ

Il fixam printre surasurile subtile de jena, savurandu-i dulceata din privire si rasul ludic. Era un om cu adevarat incredibil si imi era greu sa exprim in vorbe sau in cuvinte cate sentimente si cati fiori ma treceau cand era langa mine. Si poate s-ar crede ca dupa atata timp de relatie toata chimia dintre noi ar fi disparut, insa eu de altfel ma simteam mai atasata de el pe zi ce trecea. Naiva sau nu, il iubeam si il voiam alaturi la fiecare pas.
M-am trezit intr-o secunda in bratele lui, carata pe trepte pana in camera de la etaj - dormitorul nostru. Imi incolacisem bratele in jurul gatului sau, cu cata grija am putut cat sa nu il sufoc si am pastrat tacerea.
Odata ajunsi in camera, am putut doar sa stau intinsa in pat si sa il privesc cum isi schimba hainele, asteptandu-l sa vina langa mine sa il pot lua in brate. La ce sperietura trasasesem in seara asta, nici nu mai era de mirare ca devenisem obsedata de contact fizic. Si in clipa in care s-a asezat, mi-am ascuns chipul in pieptul lui, lipindu-mi trupul fierbinde de al sau si trecandu-mi suav degetele peste materialul tricoului sau.
- Hm... Acum ca stau sa ma gandesc, nu, nu mi-a zis, am replicat dupa un moment de gandire.
- Dar spunea ca are intrebari sa imi puna. Iar eu inca habar n-aveam ca m-ar fi putut intreba.

▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂
-- if ice can burn --- then love and hate can mate --- --- ᴊᴏᴊᴇɴ ʀᴇᴇᴅ --▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂
Vezi profilul utilizatorului

Nobume

Administrator
Administrator

ˢ ˡʰ ʳ ˢ
ˢˡʸ ʰ ˡˢ
ʳ ˢʳʸ

-Mhm, inteleg... vorbele ei nu au facut decat sa ma puna pe ganduri. Ce avea sa o intrebe Keran? Roscata era detectiv si stiam ca acum trebuia sa investigheze ceva ce eu am facut, insa nimeni nu stie. Atunci care e rolul vizitei ei? Sau stai...acum ca-mi amintesc: tipa aia nasoala era...tch. Asta avea sa devina enervant.
Firul gandurilor mi-a fost intrerupt cand am simtit-o pe Raelyn lipindu-se de mine si punandu-si mainile pe pieptul meu. Aha, era practic agatata de mine. Si uite deasta ar trebui sa am mai multa grija cu intarziatul.
Ma rog, una dintre mainile mele se asezase undeva printre suvitele ei lungi si ondulate, in timp ce cealalta se pozitionase pe bratul ei.
-Noapte buna, replicasem pe un ton mai soptit, lasandu-i un sarut scurt pe frunte. Maine va trebui sa am de-a face, intr-un fel, cu acel ghimpe roscat.

Gintama rules ❤
My queens and my kings ❤

Lynz

Shy
Shy

▸▸▸▸ ι ωιѕн ι ωσυη't ƒєє ѕσ - - ---- --- -- - -- - ---- - - --- - --- ---- - - - -

Parca ii simteam in privire o usoara ingrijorare, insa m-am facut ca nu ii observ ofurile si expresia ganditoare. Probabil nu era ceva important si mai mult ca sigur mi-ar fi confesat problemele lui daca era cazul. Nu existau secrete intre noi si eram complet sigura de chestia asta. Puteam spune ca aveam o relatie chiar sanatoasa si stabila, nu aveam de ce sa ma indoiesc de el.
I-am simtit imediat raspunsul la atingeri, impleticindu-si degetele in onduleurile parului meu ca de fiecare data. Era un gest chiar calmant si niciodata nu dadea gres din a ma face sa ma simt bine.
M-am ridicat subtil ca sa sting lumina lampioarei din dreptul patului si l-am cautat orbeste prin intuneric. Mi-am pozitionat capul si mainile asa cum erau si inainte si mi-am inchis ochii. Eram groaznic de obosita si, sincera sa fiu, abia asteptam momentul in care sa apuc si eu sa inchid ochii.
- Noapte buna, dragul meu... si m-am lasat purtata de somn.

-- if ice can burn --- then love and hate can mate --- --- ᴊᴏᴊᴇɴ ʀᴇᴇᴅ --▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂

Nobume

Administrator
Administrator

ˢ ˡʰ ʳ ˢ
ˢˡʸ ʰ ˡˢ
ʳ ˢʳʸ

M-am abtinut sa nu oftez atunci cand auzisem acel apelativ. Nu era ca m-ar deranja sau ceva, eram obisnuit sa-mi spuna asa, doar ca ma gandeam la felurile in care m-ar face daca ar stii ce lucruri fac pe ascuns. Ma rog, nu trebuia sa stie nimeni, cu atat mai putin ea si Keran, de faptul ca eram defect mental.
Mi-am lasat pe urma pleoapele sa se inchida, simtind cum aveam sa ma las prada somnului, chiar daca nu eram la fel de obosit precum ea.

---

Mi-am deschis cu greu ochii, neputand in prima faza sa disting obiectele, asa ca mi-am dus o mana pe chip, frecandu-ma usor in zona pleoapelor. Cand am indepartat-o, tot ce am putut sa vad era Raelyn inca dormind si, drept sa spun, era o priveliste destul de...draguta. Pe urma, mi-am intors usor si incet trupul ca sa pot lua telefonul lasat langa una din lampi si sa ma uit la ora: 11:15. Nici nu ma mira, fusese destul de tarziu cand ne-am pus in pat. Asezasem inapoi obiectul, privirea mea intersectandu-se cu tavanul. Imi venea din nou sa oftez: chiar nu aveam chef de roscata aia rece ca gheata azi, dar era inevitabil. Tch...

Gintama rules ❤
My queens and my kings ❤

Lynz

Shy
Shy

In momentul in care am putut sesiza putina miscare si zgomot prin incapere, mi-am deschis alene ochii si am clipit de cateva ori printre genele dese. M-am sprijinit mai bine de perna, ridicandu-ma in capul oaselor si privind in ceata prin prejur. Nu mi-am putut abtine zambetul larg cand am dat de acea pereche pura de ochi albastri langa mine.
Il iubeam enorm si nu ma saturam sa afirm asta. Pentru ca asa era.
Mi-am impleticit degetele in ale lui si mi-am fixat privirea in ochii lui. Eram fericita ca era langa mine.
- Buna dimineata, dragul meu. Si am mai stat asa sa il privesc un pic pana sa rup contactul, sa ma ridic usor din pat si sa ii mai arunc o privire in fuga.
- Merg sa pregatesc ceva. Deobicei ma trezeam inaintea lui si ii pregateam micul dejun. Mi se parea surprinzator ca de data asta el se trezise mai devreme. Va veni Keran in curand, si stiam foarte bine ca fix asta nu voia sa auda acum. Dar nu era cine stie ce, nu avea sa moara dupa doua ore cu sora mea in aceeasi camera. Avea sa treaca si asta.

- - - - ✘ - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ✘ - - - - - - - - - - - - ✘ - - - - - - - - - ✘ - - - - - - - - - - - - - ✘ - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ✘ - -

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢

⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢

- - - - ✘ - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ✘ - - - - - - - - - - - - ✘ - - - - - - - - - ✘ - - - - - - - - - - - - - ✘ - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ✘ - -

Petrecum la sectie mai mult decat imi planuisem, astfel zorii zilei ma prinsesera inca acolo. Razele soarelui aluia nenorocit imi deranjasera somnul. Aveam si eu un vis frumos. Il prinsesem pe inculpat si ma pregateam sa ii vad chipul.
Adormisem cu toata hartogaraia aceea inca pe birou, asa ca nu plecasem pana nu pusesem totul in ordine.
Inca era devreme, deci aveam timp sa trec pe acasa si mai apoi la sora mea. Nu voiam sa ascult akte predici din partea ei.
O ora si jumatate mai tarziu, eram in fata usii sunand la sonerie.
Speram sa nu fie si portocala ambulanta acasa. Nu aveam starea necesara si pentru el. De fapt, niciodata nu aveam chef pentru el.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

Nobume

Administrator
Administrator

ˢ ˡʰ ʳ ˢ
ˢˡʸ ʰ ˡˢ
ʳ ˢʳʸ

Oh, se pare ca tot am reusit sa o trezesc pe Raelyn, chit ca am incercat sa ma misc cat mai silentios posibil. Uitasem pe moment ca ea de obicei nu avea un somn adanc.
-Buna dimineata, iubire, i-am raspuns, afisand un zambet slab si lasand-o sa-si incruciseze degetele cu ale mele. Daca stau bine sa ma gandesc, chiar si de nu s-ar fi trezit, probabil ca ar fi trebuit sa ii tulbur eu somnul pe motiv ca rosia aia umblatoare avea sa apara in curand.
-Mhm, sa-mi spui daca ai nevoie de ajutor, am replicat facand referire la faza cu pregatirile, desi stiam ca nu avea sa ma lase, ca mereu de altfel.
Ma rog, nu am mai zabovit si m-am schimbat in ceva mai decent dupa ce Raelyn se indepartase putin. In acelasi timp auzisem soneria. Si as fi rugat-o pe ea sa raspunda stiind cine se afla de partea cealalta, dar era ocupata. Brusc, imi pierise iar cheful de toate, dar tot m-am deplasat pana in fata usii, uitandu-ma pe vizor: desigur, cine altcineva sa fie? Oftasem lung, deschizand usa si afisand pe chip o fericire falsa cand am dat ochii cu acea fiinta cu par roscat si ochi de gheata:
-Buna, Keran, nu aveam de gand sa lungesc scena aia, astfel ca... Raelyn, draga, a venit Keran, bine pentru ea, nasol pentru mine. Tch. Intra, si cu asta m-am dat din fata ei. Sper ca avea sa ma ignore. As fi facut si eu la fel daca as fi avut cum.

Gintama rules ❤
My queens and my kings ❤

⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢

⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢

Ziua aia incepuse minunat si avea sa fie si mai minunata.
Ma uitam la portocala aia de parca speram sa imi iasa gloante din ochi si sa il nimereasca in ochii lui de un albastru groaznic. Sau nu...nu ar fi fost ceva prea inspirat, altfel nu putea sa imi vada chipul atunci cand aveam sa il supun chinurilor cand o sa imi raneasca sora. Stiam ca asta o sa se intample si eram pregatita. Ea era cea mai pretioasa pentru mine. Scumpa si naiva mea Lav...De ce tocmai idiotul asta din toti?
- Hey. Si intrasem. Si chiar nu aveam nevoie de consimtamantul lui. Puteam trai si fara el.
El nu avea treaba sau ceva?

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

Lynz

Shy
Shy

Am preferat sa ii primesc cuvintele cu un raspuns afirmativ nonverbal, banuind insa ca nu aveam sa ii solicit ajutorul. Ii apreciam enorm intentia, insa gatitul era genul de lucru pe care preferam sa il fac singura singurica si neajutata de nimeni. Pentru ca ma relaxa.
Si cu acestea fiind spuse, am parasit incaperea inaintea sa. Mi-am pus sortul colorat peste camasa scurta de noapte si m-am apucat de pregatit micul dejun. Unul ceva mai sanatos, suficient cat pentru trei persoane. Banuiam ca avea si Keran sa vina curand si nu puteam sa o las flamanda, normal. Si fix cand ma gandeam la ea, aud si soneria din partea opusa a apartamentului. Nu a durat mult pana sa remarc si vocea lui Alec strigandu-ma.
Am oftat, am terminat rapid de aranjat tot si mi-am lasat sortul pe scaun. Doamne, nici nu apucasem sa ma schimb. Nu ca m-ar fi deranjat sa ma vada sora mea prin camasa de noapte, in casa mea.
M-am apropiat de usa, remarcandu-mi sora intrand cu aerul glacial specific inauntru. Si nu m-am sfiit din a lua-o strans in brate. Nici nu mai stiam cand ma intalnisem fata in fata ultima oara cu ea.
- Oh, bine ai venit, draga mea, i-am zambit bland si am invitat-o nonverbal sa se aseze pe canapeaua din living. Ce faci? Cum mai esti? Este totul bine? L-am indemnat apoi din priviri si pe Alec sa se aseze.

⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢

⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢

Si schitasem un mic zambet, abia vizibil cand scumpa mea sora isi facuse aparitia. Era asa de radioasa. Cum de putea fi lumea asa vesela cu noaptea in cap?
Ea mereu fusese mai vesela de fel, dar acum tare imi era sa nu ii calce portocalei pe urme.
- 'Neata.
Ii raspunsesem la imbratisare, apoi ii dadusem usor drumul.
O urmasem pana in living, asezandu-ma pe canapea.
Venisem aici in calitate de sora si...detectiv, din pacate, dar trebuia sa imi fac slujba. Insa, ma astept ca ghimpele ala sa nu fi fost acasa.
- Putin satula, dar sunt bine. De ce imi era asa greu? Nu era prima data cand faceam asta...A, da...era vorba de sora mea cea sensibila. Aseara a avut loc o alta crima...Era Rachel...Si ma gandeam daca ti s-a parut ceva in neregula in ultima vreme la ea.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

Lynz

Shy
Shy

Nici eu nu stiam de ce, insa simteam in mine o fericire pura care parca lumina totul in jurul meu. Nu aveam griji, nu aveam regrete. Ma simteam pentru prima data in atata timp fericita. Zambeam, chicoteam, clipeam din gene si nu mai stateam locului. Era o bucurie copilareasca care ma acapara cu totul.
Si apoi, in clipa fix urmatoare, doar cateva cuvinte au transformat toata fericirea in intuneric. Intuneric. Agonie. Disperare. Soc. Un mare... mare soc. Am clantanit inconstient din dinti, respiratia imi era grea si simteam ca ma sufoc. Ma sufocam in aer. Nu mai stiam sa respir. Parca totul - absolut totul - se franse brusc si ireversibil in mii si mii de bucati. Si zeci de mii. Si sute de mii. Simteam lichid cald prelingandu-mi-se pe toata fata. Pe obraji, pe buze.
Zaceam acolo, inghetata, cu ochii umezi si inima rupta.
Imi treceau doar amintiri prin fata ochilor si ii simteam incremeniti. Imi treceau vorbele ei prin urechi si le simteam infundate. Imi treceau atingeri prietenesti pe corp si il simteam pe tot arzand. Ea... chiar nu avea sa se mai intoarca? Nu se putea, nu? Era imposibil, nu? Complet imposibil. Nu, nu, nu...
Mi-am pierdut ratiunea.
Si odata cu ea, si echilibrul. Era sa cad pe jos. Doar ca eu sunt deja cazuta - cazuta intr-un nicaieri intunecat si sobru din care nu mai puteam iesi vie.
- Eu... eu.. uhm... dar... incercam sa mormai cuvinte, insa abia reuseam. Cum?! aproape ca am tipat printre lacrimi.

⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢

⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢ ⇢

Era sora mea, ar fi trebuit sa ii ofer o imbratisare, sa o consolez, dar trebuia sa imi fac meseria. Nu era loc de sentimentalisme. Nu puteam arata momente de slabiciune. Fusesem putin surpirinsa ca ridicase vocea, dar o intelegeam...Ba nu. Stiam prin ce trecea acum. O stiam prea bine pe surioara mea.
Imi asezasem mana peste a ei, strangand-o usor.
- Nu vrei sa stii.
Raspunde-mi te rog. Stii sa fi avut vreun conflict cu cineva? Banuiesti pe cineva care sa ii fi facut rau? Erati destul de apropiate...
Scosesem o batista din buzunar, stergandu-i usor si atent lacrimile. Nu voiam sa o sparg in mii de bucatele. Era asa fragila si emotiva. Asa naiva...O sa il gasesc pe criminal si o sa fie pedepsit, da?
In momentul acela telefonul imi sunase. Era de la sectie, trebuia sa raspund. Seful fusese scurt si la obiect, iar eu trebuia sa execut, chiar daca nu imi placea ca mereu ma intrerupea cand eram in mijlocul anchetei.
- Din pacate, trebuie sa plec. Ai grija de tine. Ma suni daca e ceva, da?
Si plecasem. O lasasem din nou balta pe sora mea.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum