This used to be a forum full of little and stupid girls.
Now it is kinda serious because they have grown up.
You're welcome to join in though. Have fun ^^

{ℛᴘɢ﹢Cʀɪɴᴜs} Tʀᴜsᴛ Issᴜᴇs Oғ ᴀ Lᴏᴠᴇᴛʀᴀᴘ

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

{ℛᴘɢ﹢Cʀɪɴᴜs} Tʀᴜsᴛ Issᴜᴇs Oғ ᴀ Lᴏᴠᴇᴛʀᴀᴘ

Mesaj Scris de Hippient la data de Mar Aug 08, 2017 7:05 pm

Rezumarea primului mesaj :

Also, rpg-ul este bazat după cele întâmplate în S(erviciul de) E(liminare) V(aruga), desfășurat pe regletabilul forum al site-ului Sweet Flirt.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 
-Japan, 2017

De mulți ani întreaga lume se află într-o alertă continuă, specifică unui univers distopic.
Rasa umană este nevoită să lupte împotriva unei rase inumane de monștri, care amenință atât civilizația, cât și ordinea pacifistă între state.
Astfel, s-a înființat Serviciul de Eliminare, prezent în fiecare țară democrată - în fiecare metropolă importantă, acesta existând doar pentru a apăra populația prin diverse misiuni de lichidare a așa-zișilor mutanți denumiți drept "varuga".
Odată intrat în Serviciul de Eliminare, îți asumi propriile riscuri și propria viață, habitând într-un zepelin și acceptând ordinile celor aflați în funcții superioare.
Lupți pentru ceea ce îți este dat - folosindu-ți atât curajul și experiența, cât și puterea primită sub forma unei brățări, dăruită ție atunci când ai intrat în acest serviciu de exterminare internațional.
Fiecare moarte își are rostul, precum și fiecare sacrificiu.
Iar când în unitatea de eliminare din Tokyo conducătorul este demis din funcție pentru că n-a respectat anumite cerințe sacrale, un nou lider e pregătit să-i ia locul.
Dar, în mod evident, nemaifiind de această dată un bărbat.

Every boyfriend is the one until otherwise proven

The good are never easy, the easy never good

Havana Phyllis. Un nume străin printre străini și străine.
Necunoscută, tăcută, deținătoarea unei funcții importante în cadrul Serviciului.
Este astfel trimisă să examineze mai mulți membrii ai unității din Tokyo pentru a le testa atât abilitățile fizice, cât și cele mintale și pentru a le reactualiza puterile.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 
And loving never happens like you think it really should
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 
Considerată inexpresivă atât facial, cât și emoțional. O posibilă asexuală și aromantică. O stană de piatră umană care e menită doar să decidă și să ucidă.
Nu-și pierde atât de repede cumpătul și știe cum să-și păstreze de asemenea emoțiile în frâu.
Dar reușește să se mențină intactă datorită cafelei, iar de asemenea, deși nu își arată afecțiunea, poartă o iubire secretă față de animale, în special pentru pisici.
Nu se știe exact cum a ajuns în Serviciu, dar viața ei anterioară reprezintă un secret sacru pentru ea.

Deception and perfection are wonderful traits
Însă, în timpul examinării, răbdarea și calmul ei sunt puse la încercare, dar nu de către unul dintre membrii unității pe care trebuie să-i examineze.
Ci de către unul dintre rudele unui membru - un bărbat aflat în 'vizită', dar care n-a anunțat autoritățile Serviciului, iar asta ar fi putut isca consecințe.
Dar ceea ce o frapează cel mai tare la acest individ nu este nesimțirea sau peversitatea de care dovadă - ci ambiguitatea care se iscă în jurul lui, urmată de motivul venirii lui în zepelin.
Iar când ea i-a acceptat hotărât o anumită provocare și a înfăptuit-o - ceva l-a frapat pe el de data aceasta. Sau dinainte de întâmplarea asta?
Și, fiind nevoită să-și ia tălpășița, nu se cruță să o lase baltă pe Havana, dăruindu-i un sărut furat și dispărând din zepelin într-un mod misterios (oare?).

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 
One will breed love, the other hate
havana's tracks:

angelo's tracks:

Absolutely lost in the world

But it's too hard to figure it out

Decedat într-un accident misterios. Desprins de trecutul întunecat și familia care a încetat să-l mai caute sau să-i dea de urmă.
Angelo Veile. Descendent al unei familii formate dintr-un italian și o japoneză, fratele mai mare al lui Lucas Veile.
Mereu fugar, mereu misterios, mereu liber pentru a-ți toci puțin nervii și moralul.
Astfel ajunge în zepelin - doar pentru a discuta cu propriul său frate, neputând comunica altfel decât față în față, căci încă este căutat de persoanele care l-au determinat să-și însceneze moartea.

I'm completely lost and i worry
Un classy fuckboy, căruia îi face plăcere să provoace și poate să și fie provocat.
Probabil mai multă lume presupune că are fetișuri pentru funduri. Probabil e.. adevărat?
Unul dintre viciile sale îl reprezintă țigările - pe care le fumează doar pentru un motiv plauzibil și important.
Și probabil din această cauză Havanei i-a captat atenția (nu din cauza remărcii sau a prezenței lui, ci...) sau pentru că doar era considerat un intrus și trebuia să scape de el.
Dar nici el nu s-a lăsat mai prejos și în niciun caz dominat sau influențat de ceea ce i se spunea.

That it's too late to find my way out
" Schimb de experiențe"
Întâlnirea lor a fost de scurtă durată, dar el tot a vrut să-i lase o amintire care o să bântuie o lungă perioadă după aceea.
Nu i-a promis că se va întoarce, dar nici ea nu i-a cerut, fiindcă doar vrea să uite și să nu se lase distrată de nimic altceva.
Trecuturile lor întunecate și enigmatice s-au împletit deja, iar curiozitatea poate trece de anumite nivele ale bunului simț.
Sau probabil curiozitatea e doar un pseudo-motiv pentru dorință și lămurire sufletească și emoțională.

ÎNTREBARE COMUNĂ:
Oare ce poate urma după toate acestea?

Ultima editare efectuata de catre Hippient in Vin Aug 18, 2017 7:10 pm, editata de 1 ori

Hippient
Moderator
Moderator

feminin
Mesaje Mesaje : 137
Reputație Reputație : 37
Varsta Varsta : 19
Localizare Localizare : district 12
Status : look around. choose your own ground.
Joburi/Distractii : sleep well, be zen

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: {ℛᴘɢ﹢Cʀɪɴᴜs} Tʀᴜsᴛ Issᴜᴇs Oғ ᴀ Lᴏᴠᴇᴛʀᴀᴘ

Mesaj Scris de MadHex la data de Mar Ian 09, 2018 3:32 pm

•••••••••••••••••••••••••※⊙◎•◇ᗩᑎGᕮᒪO◇•◎⊙※•••••••••••••••••••••••••                                                
♣ˑˑˑᴴᵉ ᵈᵒᵉˢᶰ'ᵗ ᵏᶰᵒʷ ʰᵒʷ ᵗᵒ ˡᵒᵛᵉˑˑˑŚ…ᴳᵒ ᵗᵒ ˢˡᵉᵉᵖ˒ ʰᵉ'ˢ ᶰᵒᵗ ᵗʰᶤᶰᵏᶤᶰᵍ ᵃᵇᵒᵘᵗ ʸᵒᵘˑˑˑŚ…ᴱᶤᵗʰᵉʳ ᶜᵒᵐᵉ ᶜˡᵒˢᵉʳ ᵒʳ ˢᵗᵃʸ ᵃʷᵃʸ˒ ʰᵃᵛᶤᶰᵍ ʸᵒᵘ ᶤᶰ ᵇᵉᵗʷᵉᵉᶰ ᶤˢ ᵛᵉʳʸ ᵉˣʰᵃᵘˢᵗᶤᶰᵍˑˑˑŚ…♣↭↭↭↭↭↭↭↭
•✘••••↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭
↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭••••✘•※

Ce treabă are?
─ Ce treabă are? m-am simțit nevoit să întreb pentru că nu știu cum s-a ajuns la cu totul un alt subiect despre un posibil sfârșit de-al meu foarte improbabil. Și nu. La cât de orgolios sunt, probabil l-aș vărsa, în niciun caz bea. Și partea cu otrăvitul... Am pufnit amuzat.
─ Nu, nu m-am gândit că o să mă otrăvești. Cine mai folosește așa ceva în zilele astea? Îl refuz pentru simplul fapt că nu-mi place. Și nu înțeleg, de ce tot insiști? E a doua oară când mă obligi să consum ceva.
Și oricâtă siguranță ar încerca ea să transmită prin gestul făcut, nu-i iese. Pentru că nu îmi este frică, cum naiba s-a ajuns la asta? Pur și simplu nu îmi place. Și garanția ei nu prea are logică, având în vedere că nu știe ce îmi priește sau nu.
Cu coatele pe masă și bărbia în palme am început să fredonez plictisit ─ de conversație, de situație, de locul unde mă aflu... Nici măcar să schimb subiectul nu pot pentru că n-am nicio idee și până și dorința de a avea pe cineva prin preajmă nu există.
Aș întreba totuși în ce fel de circumstanțe s-a întâlnit cu tipul și ce anume știe, dar nu-l cred atât de prost încât să spună ceva și nici pe ea atât de deschisă și sinceră cu mine.
Am ajuns într-un punct mort.

- sanity is suicidecrazy are the legends

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
MadHex
New
New

feminin
Mesaje Mesaje : 26
Reputație Reputație : 18
Varsta Varsta : 18
Localizare Localizare :
Status :

Sus In jos

Mesaj Scris de Hippient la data de Mier Ian 10, 2018 12:39 am

- HAVANA -

Dacă m-am uitat deznădăjduită la el? Nici vorbă.
Doar m-am uitat. Holbat. Zgâit. Spuneți-i cum vreți. Și i-am răspuns scurt:
- Rezultă din asta că faci mofturi, Angelo.
Nu putea cum să mai nege așa. Încercam să fiu cât de cât ospitalieră, deși probabil exageram până la sânge. Dar nu regretam nimic. îmi dădeam silința. Să nu mai spun că încercam să-l privesc cu alți ochi și nu știu dacă-mi ieșea sau nu. 
Dar măcar încercam. Nu-l mai numeam cum îl numisem prima dată, însă...
Da. Nu că n-avea încredere. Deși probabil tot n-avea.
Erau doar mofturi. Simple mofturi Doar mofturi.
- Bine.
Sunt calmă. Foarte calmă. Doar nu-i joc jocul, nu?
Sigur că nu.
- ... pramatie, mi-a ieșit însă printre dinți, în timp ce surâdeam și-i turnam conținutul ceștii fix în moalele capului.
Un singur lucru mai e de adăugat, în apărarea mea: voiam o izbucnire, o reacție activă. În plus, asta părea să mă distreze într-un fel și astfel, putea să-mi guște ceaiul fără ca măcar să-l înghită sau să-și pună limba pe el.
Chiar mă întrebam ce aspect poate avea o pramatie udă. Măcar n-o să mor idioată.

Hippient
Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de MadHex la data de Mier Ian 10, 2018 12:55 am

♣ˑˑˑᴴᵉ ᵈᵒᵉˢᶰ'ᵗ ᵏᶰᵒʷ ʰᵒʷ ᵗᵒ ˡᵒᵛᵉˑˑˑŚ…ᴳᵒ ᵗᵒ ˢˡᵉᵉᵖ˒ ʰᵉ'ˢ ᶰᵒᵗ ᵗʰᶤᶰᵏᶤᶰᵍ ᵃᵇᵒᵘᵗ ʸᵒᵘˑˑˑŚ…ᴱᶤᵗʰᵉʳ ᶜᵒᵐᵉ ᶜˡᵒˢᵉʳ ᵒʳ ˢᵗᵃʸ ᵃʷᵃʸ˒ ʰᵃᵛᶤᶰᵍ ʸᵒᵘ ᶤᶰ ᵇᵉᵗʷᵉᵉᶰ ᶤˢ ᵛᵉʳʸ ᵉˣʰᵃᵘˢᵗᶤᶰᵍˑˑˑŚ…♣↭↭↭↭↭↭↭↭

Mofturi? Eu fac mofturi? Eu ce să mai zic de faptul că tot insistă și parcă își dorește cu orice preț ceva de la mine? Caută motive să o deranjez ca să mă poată da afară de pe navă? Îmi poate cere asta și plec cu zâmbetul pe buze pentru că oricum nu-mi place prea mult vibrațiile negative de pe ea. Și să nu mai vorbim despre personalul dezagreabil și ciudățeniile astea mecanice ce i-au captat atenția lui Figaro și probabil acum se joacă cu ele. Sau sare în patul tipului de care e obsedat. Nu se știe. Poate îi fură hainele. N u. S e. S t i e.
─ Ce-i cu apelativul? m-am interesat brusc, însă mi-am pierdut interesul în momentul în care am simțit cum îmi arde capul. La propriu. Și nu numai. Fața, gâtul, până și cămașa. Am avut nevoie de toată răbdarea și de tot calmul posibil, strânse în decursul a celor douăzeci și șase de ani ai mei, pentru a nu mă ridica și asigura că n-o să mai poată face ceai în viața ei. Așa că doar mi-am acoperit fața cu palmele și am râs, cât m-am sprijinit de masă. Doar că nimic haios nu a fost în râsul ăla. Oooh, nu. O să plătească. Și cât mai curând posibil, doar că am nevoie de câteva momente de reculegere sufletească.

MadHex
New
New

feminin
Localizare Localizare :
Status :

Sus In jos

Mesaj Scris de Hippient la data de Mier Ian 10, 2018 1:31 am

- HAVANA -

N am apucat sa i răspund în vreun fel, bineînțeles, căci deja fapta era în plină acțiune. În plus, nu m aș fi așteptat să fi râs, deși și ăsta era un început.
Adevărată enigma era la mine, însă. Nu mi înțelegeam ieșirea și subita bucurie de a i pricinui lui o asemenea festă. Parcă mi propusesem odată sa nu mi pese de el și sa nu mă las atinsa (spiritual vorbind) de așa zisele lui cuvinte sau fapte.
Însă ce reieșea din asta?
Ca l provocam.
Ca i cerseam o reacție, orice. Si eu chiar nu înțelegeam cum de am lăsat asta sa se întâmple.
Însă nu aveam de ce să regret tocmai ce pricinuisem atunci. Era van. Esențial era sa mă bucur de moment și, astfel, m am trezit flexându mi ușor gura într o jumătate de elipsă încordată și un sunet gutural a ieșit imediat de acolo.
Și din nou. Și din nou. Ca și cum traheea mi ar fi fost gâdilată și răspundea astfel stimulilor.
Radeam.
Și mi reaminteam expresia lui - ca de fript. Și iar râdeam.
Ascunzându mi discret buzele in podul unei palme, dar râdeam.
Ce mi a făcut?

Hippient
Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de MadHex la data de Mier Ian 10, 2018 1:43 am

Am preferat să fiu mereu sincer cu mine. Cât mi-am putut permite. De aceea am admis că sunt într-adevăr supărat pe faptul că m-am ales cu o baie cu ceai ─ cel pe care l-am refuzat, desigur─ pe care nu mi-am dorit-o.
Am preferat să tac și să fac rost de un prosop cu care să-mi șterg părul mai întâi, ignorând cu desăvârșire sunetele destul de plăcute și străine ale râsului ei.
Este... frumoasă. Bineînțeles, încă de când am văzut-o prima dată prezența ei mi-a părut frapantă, dar acum, privind-o cum râde ─ chiar dacă se chinuie să ascundă asta, parcă este o cu totul altă persoană, mai drăgălașă și... normală. Nu doar un mic roboțel serios care să tot vorbească de consecințe în sus și în jos.
─ Te distrezi? am întrebat fără să aștept neapărat un răspuns, mai ales că am eliminat orice posibilitate prin care mi-ar fi putut oferi unul.
Adică mi-am asumat toate riscurile posibile și imposibile și din câțiva pași largi și apăsați am ajuns în dreptul ei pentru așa-zisa mea răzbunare de moment. Și mai adică : i-am acoperit întregul cap cu prosopul pe care acum câteva secunde îl foloseam să-mi șterg eu ceaiul din păr și mi-am mișcat frenetic mâinile. Pentru câteva momente, însă au fost îndeajuns să o amețesc, probabil, dar cu siguranță să-i încurc părul, din câte pot să observ acum că am îndepărtat materialul de pe fața ei și câteva șuvițe sau găsit să iasă pe lângă.
Mâinile mi-au ezitat clipe întregi, cum și privirea mi-a făcut-o de altfel pe chipul ei, sau poate doar asupra ochilor ușor surprinși. (Oare încă poartă lentile?) Mi-am acordat totuși câteva șanse, sau cel puțin așa cred, cel puțin așa îmi place să cred, ca să mă răzgândesc, să-i dau drumul și să îmi văd de viața mea de ignorant în continuare, doar că au fost cu totul strivite de dorința de a o săruta. Din nou.
Ceea ce am și făcut.
Din nou.
Doar că de data asta n-am mai fugit. Nu. Mi-am acordat timp să îi simt buzele, atingerea ─ pe ea, rece, distantă, cum nu mă așteptam alfel, mai ales că fac ceea ce fac. Mai ales că nu încerc să mă grăbesc, chiar deloc. De fapt, nu încerc mai nimic, nici măcar să sper că o să ies teafăr și nevătămat și de data asta.
Însă totul merge conform planului prin care eu doar mă răzbun aici (sper să o fac mai des) și nimic mai mult. Poate doar încă câteva secunde în plus.

MadHex
New
New

feminin
Localizare Localizare :
Status :

Sus In jos

Mesaj Scris de Hippient la data de Joi Ian 11, 2018 12:49 am

- HAVANA PHYLLIS -

M-am mirat pentru o secundă de faptul că nu și-a ieșit din pepeni și nu și-a manifestat furia printr-un fel sau altul. Probabil din această cauză mi-a pierit încetul cu încetul râsul, mai ales atunci când s-a pus în mișcare.
Aș fi vrut să-i răspund - probabil la fel de pripit precum până atunci, însă n-am apucat - mai ales pentru că probabil fusese doar o întrebare retorică. Însă, mai mult n-am putut să-i răspund pentru că s-a mișcat extrem de rapid și agil (determinându-mi astfel răspunsul să se oprească fix în gât) și mi-a înfășurat capul în prosopul cu care-și ștersese o parte din ceaiul pe care i-l vărsasem pe el. Încă nu regretam nicio acțiune pe care o înfăptuisem, însă atunci când am simțit cum i se zvârcolesc mâinile pe capul meu, între ele și podoaba mea capilară aflându-se doar un strat subțire de material - alcătuit din prosop... Pur și simplu am icnit. De surpriză. Era absolut ciudat.
Era ciudat să fiu parcă biciuită peste piept de o senzație atât de stranie și de străină.
Nu prevăzusem asta. Nici ce a început el să facă, nici ca eu să ies din punct de vedere sentimental din zona mea de confort. Dintr-o oarecare neutralitate.
Nu eram nervoasă, călcată pe coadă sau iritată. Doar surprinsă. Și chiar voiam să-mi descleștez gura și ambii ochi, pentru a-l întreba la rândul meu dacă se distrase prin mica lui revanșă manifestată pueril, însă m-am trezit nas în nas cu el. La propriu. Extrem de aproape de fața mea.
Aveam un sentiment puternic de deja-vu, iar inima-mi era precum o gheară în piept. Pentru o secundă am crezut că se satisface cu micul licăr de uimire din ochii mei, fiindcă îi privea fix și adânc.
Însă, acum pot spune că rămăsesem fără respirație, deși mă puteam descurca și fără ea. Din nou. Dar se simțea absolut ciudat. Diferit. El îmi furase respirația. Și următorul sărut care s-a desfășurat mult mai lent decât precedentul.
Inima încă-mi era precum o gheară atunci când i-am simțit buzele, care emanau parcă o febră continuă, peste ale mele. Iar capul îmi vuia de la contactul acesta atât de intim și de brusc.
Și a durat. Până când, împăcată cu gândul, presupun că i-am răspuns.
Habar n-aveam cum trebuia să desfășor lucrul ăsta, iar gândul ce-mi tot bătea în minte că fac o greșeală nu ajutase nicicând. Nici micul sentiment de anticipare că avea să fugă din nou și să-mi rânjească superior că iar mă prinsese cu garda la pământ.
Însă a rămas. A stat. A durat. Iar la un moment dat mă simțeam ca și cum îi absorbeam toată căldura pe care mi-o emana pe gura lui lipită de a mea.
Când am reușit să mă retrag puțin, cu aceeași privire surprinsă, m-am rezumat în a-l privi la rândul meu adânc în ochi și în a spune ușor șoptit:
- Am pus zahăr în ceai.
Nu-mi călcasem pe inimă și nu-mi păsase dacă stricam cumva momentul de respiro sau chiar întregul moment.

Hippient
Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de MadHex la data de Joi Ian 11, 2018 11:48 pm

Pentru câteva clipe am avut impresia că timpul a rămas undeva suspendat în aer, dacă asta are vreo logică, și că probabil ce fac acum este să mă lupt cu morile de vânt. Singur. Însă, din fericire, au fost destul de scurte. Pentru că nu a dat vreun semn cum că o deranjează gestul meu și am putut să răpesc și din secundele de care ziceam. Asta înainte să se retragă și să mă înștiințeze în legătură cu zahărul care se află acum în părul meu. 
Am râs și am dat dezaprobator din cap.
─ Presimt că după un asemenea tratament, o să-mi stea mai fermecător ca niciodată, mi-am trecut degetele prin el și au rămas încâlcite acolo. Mare greșeală... 
Am oftat și am cules prosopul de prin capul ei. Bineînțeles că nu i-am lăsat părul așa și am încercat să i-l descâlcesc cumva... Dar m-am dat bătut rapid. Probabil mai mult o fac să sufere. 
─ Ori am văzut eu prost, ori te vindeci tu destul de repede, fac referire la rănile de pe chipul ei, pe care sunt destul de sigur că le-am văzut mai accentuate mai devreme. Dar nu pot să fiu sigur de nimic având în vedere că în lipsa ochelarilor și a prezenței luminii, ochii mei sunt destul de înșelători. 
─ Plec acum să-mi curăț părul, am făcut o pauză. Deși tu ar trebui să faci asta.  

MadHex
New
New

feminin
Localizare Localizare :
Status :

Sus In jos

Mesaj Scris de Hippient la data de Lun Feb 05, 2018 10:41 pm

- HAVANA -

Involuntar, începusem să-l privesc precaută. Analizându-i fiecare gest. Fiecare licăr din ochi și din râs. Era imprevizibil. Angelo Veile era imprevizibil.
Și nu trebuia nicicând să uit să-mi notez asta pe lista pe care o întocmisem, cea cu defectele și calitățile lui. Dar de ce? Pentru că voiam să știu ce punea la cale, dar ca să îl și... cunosc. Mă măcinau uneori unele întrebări, dar de fiecare dată, înainte de a mi le îndepărta din minte, rămâneam cu un gust amar. Fiindcă nu știam cum să nu răspund la ele. Iar în ultimul timp, majoritatea întrebărilor se învârteau în jurul lui.
Și astfel, am ajuns la concluzia că Angelo Veile era o enigmă. Una încâlcită. O provocare.
Iar gestul acesta... oare ce semnificație avusese? Un fel de scuză pentru ceea ce-mi pricinuise tatăl lui? Dar de ce scuză? Cu ce scop? Cu ce consecință?
Îl priveam fără să clipesc, chiar și atunci când s-a apropiat și a încercat să-mi descâlcească părul. Însă eu nu puteam percepe nimic, fiindcă eram axată pe fiecare grimasă pe care o mima atunci când trăgea mai tare sau mai încet de firele mele capilare. Singurul lucru care mă durea în momentul de față erau rănile ascunse sub straturile de haine. Astea, plus... mintea.
- Vezi prost, am zis concis, fără să dau din cap, ci doar continuând să-l absorb cu privirea.
Evident că nu aveam să mă dau de gol. Doar Mareike știa adevăratul motiv de ce mă puteam vindeca cu repeziciune.
- Bine. Atunci, după tine, am zis, făcându-i scurt semn cu capul și dezmorțindu-mi corpul din crispare printr-o mișcare lină cu mână, arătând astfel înspre ușă.
Cineva trebuia să curețe mizeria asta, iar având în vedere că eu o cauzasem, tot eu aveam să o duc la îndeplinire.

Hippient
Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de MadHex la data de Mier Feb 14, 2018 9:29 pm

Mi-am abținut comentariul cu privire la faptul că nici eu n-aș rata ocazia unei băi cu mine. Nu știu motivul, dar am făcut-o. 
Bine, poate pentru că am început să-mi desfac din mers câte un nasture și cred că nu pot să fac două lucruri care s-o deranjeze deodată. Sau poate cine știe... 
Important este că am renunțat la cămașă înainte să ajung în locul în care mă conduce, probabil camera mea provizorie, și nu știu dacă este prezent vreun cod vestimentar în regulament. 
Nu că ar fi prima regulă pe care o încalc. Pot face o mică listă, dar ceva îmi spune că are ea una deja. 
Doar bănuiesc... 
─ De ce ai mințit? nu de ce "m-ai mințit" pentru că ar fi sunat de parcă o trag la răspundere pentru ceva. Sau de parcă m-a deranjat și a făcut-o fără voia mea. Și nu asta intenționez. Vreau doar să aflu motivul pentru care a acționat nesăbuit ca să îmi pot face o părere și apoi o imagine de ansamblu a întregii situații. Nu pot să mă rezum doar la neîncrederea pe care i-o inspir... 
M-am oprit, așteptând un răspuns. Plănuiesc să nu mă mișc de aici până n-o să vorbească. 
Și pot garanta că nici ea n-o să plece până n-o va face. 

MadHex
New
New

feminin
Localizare Localizare :
Status :

Sus In jos

Mesaj Scris de Hippient la data de Dum Mar 18, 2018 10:05 pm

- HAVANA PHYLLIS - 

Nu mă așteptam să țină cont câtuși de puțin de mine, dar totuși exista o mică fărâmă de speranță. Mai ales pentru gestul de mai devreme, care mă buimăcise, dar care aparent pentru el nu avusese vreun efect anume.
Asta credeam, mai ales când se lepădase de cămașă, dar, mai devreme sau mai târziu, se oprise iar cuvintele luaseră locul actelor în sine.
- Mințit? Pe cine? Când? Cum? am încercat să-mi arăt nedumerirea, căscându-mi totodată o sprânceană și privindu-l nemișcată.
Nu aveam de gând să fac vreun pas până când nu avea să-mi răspundă la ce anume voia el mai exact să afle răspunsul.
Cu toate acestea, îmi stătea pe limbă, mai mai să plonjeze: "de ce trebuie să dau explicații?" și "de ce nu?" și "mai bine așa". Dar, cu toate acestea...
Am ridicat ridicol de rapid din umeri. Fără de vreo explicație pentru gest.
- Și de ce întrebi?

Hippient
Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de MadHex la data de Lun Mar 19, 2018 2:19 pm

─ Să înțeleg că insistențele mele ți-au stârnit curiozitatea. Și ce ai spus? Poate se dă o petrecere surpriză pentru Lucas dacă idiotul ăsta îi tot spune să nu meargă în misiune.
Deși glasul îmi sună destul de glumeț, eu sunt serios. Foarte. Și ca să răspund tuturor întrebărilor sale... 
─ Da, mințit. Pe mine. Cu câteva ore în urmă. Și fără nicio problemă, ceea ce e foarte urât din partea ta.  
Mă simt nevoit să pun accent pe foarte pentru că așa a fost. Și nu știu cum să cataloghez asta dacă vine de la mine, cel considerat mare mincinos, doar pentru că omit chestii. Uneori importante, alteori nu. Dar acum nu este vorba de mine ci de faptul că ea a mințit. Și cel mai deranjant lucru este că eu mă simt oarecum... vinovat, deși nu văd motivul. Așa că, presupun, nu vreau altceva decât să mă conving că nu era până la urmă treaba ei și pur și simplu a căutat-o singură cu lumânarea, cum s-ar zice. 
─ Pentru că nu trebuia s-o faci. Uneori este mai simplu să întrebi, nu să elaborezi un întreg plan prostesc cu fratele meu, pe la spatele meu, deși nu asta e important. Ești nesăbuită, cred că aici voiam să ajung. de parcă ar avea cinsprezece ani, dar pe asta n-o mai bag pentru că nu știu cât de mult o să enerveze ce am zis până acum... Și sper să-mi ofere un motiv al naibii de bun înainte să merg să port o conversație și cu celălalt. 

MadHex
New
New

feminin
Localizare Localizare :
Status :

Sus In jos

Mesaj Scris de Hippient la data de Mier Mai 23, 2018 6:51 pm

- HAVANA PHYLLIS -

Sinceră să fiu, nu mă așteptam ca el cumva să riposteze sau să ajungă să-mi scoată ochii în vreun anumit fel pentru că l-am mințit. Și, oare, cum putuse să afle?
Nu mai avea importanță acum. Faptul era consumat.
I-am ignorat primele remărci, cu toate că-l înțelegeam, dar, cu toate acestea - aveam de ales?
Nu se dovedise o persoană de încredere, nici măcar de la început. Însă, dacă ar fi părut de încredere din primele secunde în care l-aș fi întâlnit, cu siguranță n-ar fi fost ceva curat la mijloc, deci aș fi preferat totuși să-și pună adevărata aramă pe față. Pentru că ajungeam să fiu acuzată de diverse acte pe care mi le însușisem și de pe urma cărora mă așteptam să fie consecințe...
Mi-am abținut un oftat în timp ce mă sprijineam ușor cu un șold de unul dintre pereții camerei.
- Sunt nesăbuită, iar tu nu ești de încredere, i-am trântit-o cu același glas placid, adăugând ușor gânditoare: Chiar și impulsiv, deși nu regret nimic.
Revenind.
- Dacă ți-aș fi spus adevărul, cum ai fi reacționat? Ai fi stat cu mâinile în sân
Și, zicând acestea, mi-am strâns ambele brațe la piept, ridicând ușor curioasă din bărbie. Chiar așteptam să văd dacă-mi va întoarce spatele sau doar îmi va arunca câteva cuvinte stângaci de murdare.

Hippient
Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de MadHex la data de Mier Mai 23, 2018 7:48 pm

─ Impulsiv? dintre toate cuvintele înșirate de ea ăsta este cel mai dubios.
Am aruncat cămașa în pat și mi-am făcut drum până la intrarea în baie. Mă simt lipicios și asta doar din cauza ei.
Totul se pare că începe să se datorezi ei.
ー Dacă mi-ai fi spus... N-ai făcut-o, păcat, probabil ți-aș fi explicat de ce nu fac nimic. Și acum nu te-ar mai fi durut nimic, eu n-ar mai fi trebuit să îi țin o predică plictisitoare fratelui meu și probabil aș fi fost deja plecat.
Un lucru dorit de toată lumea, dacă nu mă înșel, dar nu am de gând să mai continui. Nu pe jumătate gol, ca s-o distrag și să nu pot purta o conversație cu ea. Arăt prea bine, știu, uneori e un blestem, știu și asta.
ー Încerc să termin rapid, o anunț și închid ușa în urma mea. Dacă îmi cade mai puțin de jumătate din păr, mă pot declara norocos.

MadHex
New
New

feminin
Localizare Localizare :
Status :

Sus In jos

Mesaj Scris de Hippient la data de Dum Iul 08, 2018 9:19 pm

- HAVANA PHYLLIS -

N-am putut înțelege vreodată de ce oameni iau fiecare feedback sau motiv drept ceva ofensator sau personal. Doar mi-am expus sincer părerea, nu? La urma urmei, el mă numise primul 'nesăbuită', iar eu încercams să contracarez. De ce fusesem nesăbuită? Oh, fiindcă și tu, la rândul tău, ești așa și așa.
Simțeam încetul cu încetul cum mă lupt cu morile de vânt...
- Adevărat. Avea dreptate, nu neg. O să mă vindec, oricum, nu sunt cine știe ce răni.
N-ar fi trebuit să afle cum, totuși.
Înainte să se retragă, i-am adresat o privire scurtă părții lui abdominale și mi-am încleștat maxilarul. De ce simt un mic val de frustrare atunci când conștientizez că nu pot avea încredere în el? Fiindcă aș vrea? Fiindcă sunt prea paranoică și deja am obosit să fiu încordată precum un arc? Fiindcă voi plesni?
Sau probabil fiindcă am și eu nevoie de o baie.
- Te aștept.
Sau oare...

Hippient
Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de MadHex la data de Dum Iul 08, 2018 9:46 pm

ANGELO

Am inceput sa-mi curat frustrat parul. Incerc sa nu ma gandesc la optiunea de a ma tunde chel, mai ales ca oamenii ce nu dispun de podoaba lor capilara au foarte putine sanse sa mai faca sex cu cineva. Stiinta a dovedit-o, nu eu. O religie in care trebuie sa crezi cu tarie.
Injur in barba cand una sau mai multe suvite parca s-au gandit sa se faca un cuib de cine stie ce animale (care toarna ceai in cap), ca eu sa nu le pot descalci. Oricat de tare ma straduiesc. Cu ce naiba l-a indulcit? Guma de mestecat?
─ Tu ar trebui sa te chinui cu asta, nu eu! strig in speranta ca mai e aici. Sau nu. Cine stie ce solutie de wc se mai gandeste sa toarne pe mine.
Si am mai si sarutat-o ca prostu de parca o rasplateam pentru fapta colosal de buna pe care a facut-o. Cred ca ar trebui sa pun si sampon...

MadHex
New
New

feminin
Localizare Localizare :
Status :

Sus In jos

Mesaj Scris de Hippient la data de Lun Iul 09, 2018 11:38 pm

- HAVANA PHYLLIS -

Am stat puțin pe gânduri atunci când l-am auzit cum a strigat cu mâhnirea aceea ciudată peste ropotul dușului, dar am continuat să rămân nemișcată pentru câteva momente. Era important să rămân pe loc atunci când mă regeneram, fiindcă, deși rezultatul îmi era pe plac, procesul se putea dovedi a fi o corvoadă.
Uneori nici măcar să respir nu puteam, căci la urma urmei, corpul și atunci mi se mișca.
După ce am simțit cum încă un strat epidermic se releagă, mi-am permis să-mi trec ușor o palmă peste față, nu cu scopul de a-mi arăta dezgustul față de nimeni, ci mai degrabă pentru că eram obosită. Doar obosită. Așa că mi-am frecat fața, gest simplu. Să mi-o înviorez. M-aș fi așezat și pe jos, dacă ar fi fost nevoie... dar nu.
- Vrei să te ajut? i-am răspuns cu glas răstit, ca să mă audă.
Vorbeam serios.

Hippient
Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de MadHex la data de Lun Iul 09, 2018 11:59 pm

ANGELO

Am mai precizat ca nu ma simt in siguranta in preajma ei? Parca da.
Am si mentioat ca nu vreau sa ma ajute? Parca nu.
Si sunt aproape gata oricum, asa ca nici nu ii mai raspund. De inecat nu aveam cum sa ma inec, deci nu cred ca are de ce sa-si faca griji inexistente. Plus ca si mort pot sa jur ca arat fabulos. Probabil mi-ar pastra corpul. Banuiesc...
Ma hotarasc totusi sa ies, ceva mai nelipicios. Din fericire. Si mai neimbracat, din fericirea ei.
- M-am descurcat, multumesc! Din fericire era doar ceai.
si mult zahar, dar sa nu intram in detaliile celor asa-zise trei lingurite.

MadHex
New
New

feminin
Localizare Localizare :
Status :

Sus In jos

Mesaj Scris de Hippient la data de Mar Iul 10, 2018 12:31 am

- HAVANA PHYLLIS -

Din fericire.
Era.
Doar.
Ceai.
Din nefericire.
El.
Stă.
Total.
Dezbrăcat.
Chiar.
În.
Fața.
Mea.
Fără.
Nicio.
Jenă.
Dar, cu toate acestea, am încercat să-mi mențin expresia gravă și neschimbată, chiar și când i-am ochit goliciunea. Era dramatic și de prisos să-mi măresc ochii sau să mi-i acopăr, așa că doar mi-am căscat scurt sprânceana și am revenit cu privirea asupra lui.
- Felicitări.
Că a reușit. Doar nu mă bucuram, dar nici nu voiam să fiu trasă la răspundere, deci e bine.
Fără alte adăugiri, am apucat un prosop de alături și i l-am întins, deși inițial avusesem reflexul de a i-l arunca în față, însă... M-am răzgândit. Poate îl pot aduce de partea mea pentru alte planuri.

Hippient
Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de MadHex la data de Mar Iul 10, 2018 9:48 pm

ANGELO

Nu inteleg pentru ce am fost felicitat, dar n-am stat sa imi bat capul cu asta. Doar am luat prosopul oferit si am inceput sa-mi sterg tacut parul, cautand si cateva haine. Nu ma deranjeaza prea mult sa stau fara, dar presupun ca au vreun regulament de ordine interioara pe aici. Si, in plus, e mai mult o chestie a lui Figaro legata de nuditate. Presupun ca o sa ma acuze de plagiat dupa. Si ca tot nu stiu nimic de el de ceva timp si nici galagie n-am auzit, ma intreb ce-i ocupa timpul pretios.
- Ai planuri?
pentru azi si pentru mai tarziu. Nu stiu nici eu la ce m-am referit mai exact.

MadHex
New
New

feminin
Localizare Localizare :
Status :

Sus In jos

Mesaj Scris de Hippient la data de Mar Iul 24, 2018 8:54 pm

- HAVANA PHYLLIS - 

Am mai stat puțin cu privirea pironită în alte colțuri, numai nu asupra lui, pentru a-i lăsa puțină intimitate. La urma urmei, nu știam dacă era obișnuit cu așa ceva sau dacă umbla de obicei gol prin fața altora, dar trebuia să-mi dau seama de la început că e exhibiționist.
- Nu mai am nimicîn program astăzi.
Cel puțin așa-mi spunea agenda.
La urma urmei, trebuia să mă odihnesc pentru a lăsa regenerarea să-și facă pe deplin efectul, căci, în caz contrar, m-aș fi ales cu semne. Cicatrici. Și deja avusesem destule operații pentru semnele dinainte de a fi în societate... Un fior mi-a trecut pe șira spinării, total fugitiv.
- Dar tu? am întrebat in timp ce-mi permiteam să-mi întorc bărbia și privirea în direcția lui.

Hippient
Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de MadHex la data de Mier Aug 01, 2018 3:54 pm

ANGELO

- Da, am.
N-am.
Dar n-o sa recunosc asta in fata ei. Pana acum ceva timp eram suparat pe fratele meu cretin, acum ma indoiesc ca o sa rezolv ceva daca ma cert cu el. Iar. Trebuie sa-l conving cumva sa plece de aici nu sa foloseasca asociatia ca o piedica pentru mine. Si mai ramane si faptul ca as putea s-o conving pe ea sa il dea afara, dar mai repede sparg o stanca si o car in partea opusa a Pamantului pe jos. Si doar in buzunare.
Cand mi-a fost mie greu sa conving pe cineva sa faca ceva?
aproape niciodata
atunci de ce imi este greu acum?
Imi asez popoul pe pat si oftez. Sa-mi ofere careva o vacanta gratis.

MadHex
New
New

feminin
Localizare Localizare :
Status :

Sus In jos

Mesaj Scris de Hippient la data de Lun Aug 06, 2018 8:17 pm

- HAVANA PHYLLIS -

Îl privesc puțin mai curioasă decât de obicei.
Mă minte cumva sau doar se simte deja ostenit în legătură cu programul plin pe care-l are?
- Serios?
Prefer să rămân neutră și să nu cred momentan.
Oftatul acela nu prezice nimic de bun augur totuși.
- E în legătură cu Lucas?
Poate că da.
Poate că nu.
Poate iar minte sau neminte.

Hippient
Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum