This used to be a forum full of little and stupid girls.
Now it is kinda serious because they have grown up.
You're welcome to join in though. Have fun ^^

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

{ℛᴘɢ﹢Cʀɪɴᴜs} Tʀᴜsᴛ Issᴜᴇs Oғ ᴀ Lᴏᴠᴇᴛʀᴀᴘ

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 2]

Hippient

Moderator
Moderator
Rezumarea primului mesaj :

Also, rpg-ul este bazat după cele întâmplate în S(erviciul de) E(liminare) V(aruga), desfășurat pe regletabilul forum al site-ului Sweet Flirt.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 
-Japan, 2017

De mulți ani întreaga lume se află într-o alertă continuă, specifică unui univers distopic.
Rasa umană este nevoită să lupte împotriva unei rase inumane de monștri, care amenință atât civilizația, cât și ordinea pacifistă între state.
Astfel, s-a înființat Serviciul de Eliminare, prezent în fiecare țară democrată - în fiecare metropolă importantă, acesta existând doar pentru a apăra populația prin diverse misiuni de lichidare a așa-zișilor mutanți denumiți drept "varuga".
Odată intrat în Serviciul de Eliminare, îți asumi propriile riscuri și propria viață, habitând într-un zepelin și acceptând ordinile celor aflați în funcții superioare.
Lupți pentru ceea ce îți este dat - folosindu-ți atât curajul și experiența, cât și puterea primită sub forma unei brățări, dăruită ție atunci când ai intrat în acest serviciu de exterminare internațional.
Fiecare moarte își are rostul, precum și fiecare sacrificiu.
Iar când în unitatea de eliminare din Tokyo conducătorul este demis din funcție pentru că n-a respectat anumite cerințe sacrale, un nou lider e pregătit să-i ia locul.
Dar, în mod evident, nemaifiind de această dată un bărbat.

Every boyfriend is the one until otherwise proven

The good are never easy, the easy never good

Havana Phyllis. Un nume străin printre străini și străine.
Necunoscută, tăcută, deținătoarea unei funcții importante în cadrul Serviciului.
Este astfel trimisă să examineze mai mulți membrii ai unității din Tokyo pentru a le testa atât abilitățile fizice, cât și cele mintale și pentru a le reactualiza puterile.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 
And loving never happens like you think it really should
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 
Considerată inexpresivă atât facial, cât și emoțional. O posibilă asexuală și aromantică. O stană de piatră umană care e menită doar să decidă și să ucidă.
Nu-și pierde atât de repede cumpătul și știe cum să-și păstreze de asemenea emoțiile în frâu.
Dar reușește să se mențină intactă datorită cafelei, iar de asemenea, deși nu își arată afecțiunea, poartă o iubire secretă față de animale, în special pentru pisici.
Nu se știe exact cum a ajuns în Serviciu, dar viața ei anterioară reprezintă un secret sacru pentru ea.

Deception and perfection are wonderful traits
Însă, în timpul examinării, răbdarea și calmul ei sunt puse la încercare, dar nu de către unul dintre membrii unității pe care trebuie să-i examineze.
Ci de către unul dintre rudele unui membru - un bărbat aflat în 'vizită', dar care n-a anunțat autoritățile Serviciului, iar asta ar fi putut isca consecințe.
Dar ceea ce o frapează cel mai tare la acest individ nu este nesimțirea sau peversitatea de care dovadă - ci ambiguitatea care se iscă în jurul lui, urmată de motivul venirii lui în zepelin.
Iar când ea i-a acceptat hotărât o anumită provocare și a înfăptuit-o - ceva l-a frapat pe el de data aceasta. Sau dinainte de întâmplarea asta?
Și, fiind nevoită să-și ia tălpășița, nu se cruță să o lase baltă pe Havana, dăruindu-i un sărut furat și dispărând din zepelin într-un mod misterios (oare?).

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 
One will breed love, the other hate
havana's tracks:

angelo's tracks:

Absolutely lost in the world

But it's too hard to figure it out

Decedat într-un accident misterios. Desprins de trecutul întunecat și familia care a încetat să-l mai caute sau să-i dea de urmă.
Angelo Veile. Descendent al unei familii formate dintr-un italian și o japoneză, fratele mai mare al lui Lucas Veile.
Mereu fugar, mereu misterios, mereu liber pentru a-ți toci puțin nervii și moralul.
Astfel ajunge în zepelin - doar pentru a discuta cu propriul său frate, neputând comunica altfel decât față în față, căci încă este căutat de persoanele care l-au determinat să-și însceneze moartea.

I'm completely lost and i worry
Un classy fuckboy, căruia îi face plăcere să provoace și poate să și fie provocat.
Probabil mai multă lume presupune că are fetișuri pentru funduri. Probabil e.. adevărat?
Unul dintre viciile sale îl reprezintă țigările - pe care le fumează doar pentru un motiv plauzibil și important.
Și probabil din această cauză Havanei i-a captat atenția (nu din cauza remărcii sau a prezenței lui, ci...) sau pentru că doar era considerat un intrus și trebuia să scape de el.
Dar nici el nu s-a lăsat mai prejos și în niciun caz dominat sau influențat de ceea ce i se spunea.

That it's too late to find my way out
" Schimb de experiențe"
Întâlnirea lor a fost de scurtă durată, dar el tot a vrut să-i lase o amintire care o să bântuie o lungă perioadă după aceea.
Nu i-a promis că se va întoarce, dar nici ea nu i-a cerut, fiindcă doar vrea să uite și să nu se lase distrată de nimic altceva.
Trecuturile lor întunecate și enigmatice s-au împletit deja, iar curiozitatea poate trece de anumite nivele ale bunului simț.
Sau probabil curiozitatea e doar un pseudo-motiv pentru dorință și lămurire sufletească și emoțională.

ÎNTREBARE COMUNĂ:
Oare ce poate urma după toate acestea?

Ultima editare efectuata de catre Hippient in Vin Aug 18, 2017 7:10 pm, editata de 1 ori

Always busy dreamin' 'bout boys, boys, boys
Vezi profilul utilizatorului

•••••••••••••••••••••••••※⊙◎•◇ᗩᑎGᕮᒪO◇•◎⊙※•••••••••••••••••••••••••                                                
♣ˑˑˑᴴᵉ ᵈᵒᵉˢᶰ'ᵗ ᵏᶰᵒʷ ʰᵒʷ ᵗᵒ ˡᵒᵛᵉˑˑˑŚ…ᴳᵒ ᵗᵒ ˢˡᵉᵉᵖ˒ ʰᵉ'ˢ ᶰᵒᵗ ᵗʰᶤᶰᵏᶤᶰᵍ ᵃᵇᵒᵘᵗ ʸᵒᵘˑˑˑŚ…ᴱᶤᵗʰᵉʳ ᶜᵒᵐᵉ ᶜˡᵒˢᵉʳ ᵒʳ ˢᵗᵃʸ ᵃʷᵃʸ˒ ʰᵃᵛᶤᶰᵍ ʸᵒᵘ ᶤᶰ ᵇᵉᵗʷᵉᵉᶰ ᶤˢ ᵛᵉʳʸ ᵉˣʰᵃᵘˢᵗᶤᶰᵍˑˑˑŚ…♣↭↭↭↭↭↭↭↭
•✘••••↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭
↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭••••✘•※

Ce treabă are?
─ Ce treabă are? m-am simțit nevoit să întreb pentru că nu știu cum s-a ajuns la cu totul un alt subiect despre un posibil sfârșit de-al meu foarte improbabil. Și nu. La cât de orgolios sunt, probabil l-aș vărsa, în niciun caz bea. Și partea cu otrăvitul... Am pufnit amuzat.
─ Nu, nu m-am gândit că o să mă otrăvești. Cine mai folosește așa ceva în zilele astea? Îl refuz pentru simplul fapt că nu-mi place. Și nu înțeleg, de ce tot insiști? E a doua oară când mă obligi să consum ceva.
Și oricâtă siguranță ar încerca ea să transmită prin gestul făcut, nu-i iese. Pentru că nu îmi este frică, cum naiba s-a ajuns la asta? Pur și simplu nu îmi place. Și garanția ei nu prea are logică, având în vedere că nu știe ce îmi priește sau nu.
Cu coatele pe masă și bărbia în palme am început să fredonez plictisit ─ de conversație, de situație, de locul unde mă aflu... Nici măcar să schimb subiectul nu pot pentru că n-am nicio idee și până și dorința de a avea pe cineva prin preajmă nu există.
Aș întreba totuși în ce fel de circumstanțe s-a întâlnit cu tipul și ce anume știe, dar nu-l cred atât de prost încât să spună ceva și nici pe ea atât de deschisă și sinceră cu mine.
Am ajuns într-un punct mort.

- sanity is suicidecrazy are the legends

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Hippient

Moderator
Moderator
- HAVANA -

Dacă m-am uitat deznădăjduită la el? Nici vorbă.
Doar m-am uitat. Holbat. Zgâit. Spuneți-i cum vreți. Și i-am răspuns scurt:
- Rezultă din asta că faci mofturi, Angelo.
Nu putea cum să mai nege așa. Încercam să fiu cât de cât ospitalieră, deși probabil exageram până la sânge. Dar nu regretam nimic. îmi dădeam silința. Să nu mai spun că încercam să-l privesc cu alți ochi și nu știu dacă-mi ieșea sau nu. 
Dar măcar încercam. Nu-l mai numeam cum îl numisem prima dată, însă...
Da. Nu că n-avea încredere. Deși probabil tot n-avea.
Erau doar mofturi. Simple mofturi Doar mofturi.
- Bine.
Sunt calmă. Foarte calmă. Doar nu-i joc jocul, nu?
Sigur că nu.
- ... pramatie, mi-a ieșit însă printre dinți, în timp ce surâdeam și-i turnam conținutul ceștii fix în moalele capului.
Un singur lucru mai e de adăugat, în apărarea mea: voiam o izbucnire, o reacție activă. În plus, asta părea să mă distreze într-un fel și astfel, putea să-mi guște ceaiul fără ca măcar să-l înghită sau să-și pună limba pe el.
Chiar mă întrebam ce aspect poate avea o pramatie udă. Măcar n-o să mor idioată.

♣ˑˑˑᴴᵉ ᵈᵒᵉˢᶰ'ᵗ ᵏᶰᵒʷ ʰᵒʷ ᵗᵒ ˡᵒᵛᵉˑˑˑŚ…ᴳᵒ ᵗᵒ ˢˡᵉᵉᵖ˒ ʰᵉ'ˢ ᶰᵒᵗ ᵗʰᶤᶰᵏᶤᶰᵍ ᵃᵇᵒᵘᵗ ʸᵒᵘˑˑˑŚ…ᴱᶤᵗʰᵉʳ ᶜᵒᵐᵉ ᶜˡᵒˢᵉʳ ᵒʳ ˢᵗᵃʸ ᵃʷᵃʸ˒ ʰᵃᵛᶤᶰᵍ ʸᵒᵘ ᶤᶰ ᵇᵉᵗʷᵉᵉᶰ ᶤˢ ᵛᵉʳʸ ᵉˣʰᵃᵘˢᵗᶤᶰᵍˑˑˑŚ…♣↭↭↭↭↭↭↭↭

Mofturi? Eu fac mofturi? Eu ce să mai zic de faptul că tot insistă și parcă își dorește cu orice preț ceva de la mine? Caută motive să o deranjez ca să mă poată da afară de pe navă? Îmi poate cere asta și plec cu zâmbetul pe buze pentru că oricum nu-mi place prea mult vibrațiile negative de pe ea. Și să nu mai vorbim despre personalul dezagreabil și ciudățeniile astea mecanice ce i-au captat atenția lui Figaro și probabil acum se joacă cu ele. Sau sare în patul tipului de care e obsedat. Nu se știe. Poate îi fură hainele. N u. S e. S t i e.
─ Ce-i cu apelativul? m-am interesat brusc, însă mi-am pierdut interesul în momentul în care am simțit cum îmi arde capul. La propriu. Și nu numai. Fața, gâtul, până și cămașa. Am avut nevoie de toată răbdarea și de tot calmul posibil, strânse în decursul a celor douăzeci și șase de ani ai mei, pentru a nu mă ridica și asigura că n-o să mai poată face ceai în viața ei. Așa că doar mi-am acoperit fața cu palmele și am râs, cât m-am sprijinit de masă. Doar că nimic haios nu a fost în râsul ăla. Oooh, nu. O să plătească. Și cât mai curând posibil, doar că am nevoie de câteva momente de reculegere sufletească.

Hippient

Moderator
Moderator
- HAVANA -

N am apucat sa i răspund în vreun fel, bineînțeles, căci deja fapta era în plină acțiune. În plus, nu m aș fi așteptat să fi râs, deși și ăsta era un început.
Adevărată enigma era la mine, însă. Nu mi înțelegeam ieșirea și subita bucurie de a i pricinui lui o asemenea festă. Parcă mi propusesem odată sa nu mi pese de el și sa nu mă las atinsa (spiritual vorbind) de așa zisele lui cuvinte sau fapte.
Însă ce reieșea din asta?
Ca l provocam.
Ca i cerseam o reacție, orice. Si eu chiar nu înțelegeam cum de am lăsat asta sa se întâmple.
Însă nu aveam de ce să regret tocmai ce pricinuisem atunci. Era van. Esențial era sa mă bucur de moment și, astfel, m am trezit flexându mi ușor gura într o jumătate de elipsă încordată și un sunet gutural a ieșit imediat de acolo.
Și din nou. Și din nou. Ca și cum traheea mi ar fi fost gâdilată și răspundea astfel stimulilor.
Radeam.
Și mi reaminteam expresia lui - ca de fript. Și iar râdeam.
Ascunzându mi discret buzele in podul unei palme, dar râdeam.
Ce mi a făcut?

Am preferat să fiu mereu sincer cu mine. Cât mi-am putut permite. De aceea am admis că sunt într-adevăr supărat pe faptul că m-am ales cu o baie cu ceai ─ cel pe care l-am refuzat, desigur─ pe care nu mi-am dorit-o.
Am preferat să tac și să fac rost de un prosop cu care să-mi șterg părul mai întâi, ignorând cu desăvârșire sunetele destul de plăcute și străine ale râsului ei.
Este... frumoasă. Bineînțeles, încă de când am văzut-o prima dată prezența ei mi-a părut frapantă, dar acum, privind-o cum râde ─ chiar dacă se chinuie să ascundă asta, parcă este o cu totul altă persoană, mai drăgălașă și... normală. Nu doar un mic roboțel serios care să tot vorbească de consecințe în sus și în jos.
─ Te distrezi? am întrebat fără să aștept neapărat un răspuns, mai ales că am eliminat orice posibilitate prin care mi-ar fi putut oferi unul.
Adică mi-am asumat toate riscurile posibile și imposibile și din câțiva pași largi și apăsați am ajuns în dreptul ei pentru așa-zisa mea răzbunare de moment. Și mai adică : i-am acoperit întregul cap cu prosopul pe care acum câteva secunde îl foloseam să-mi șterg eu ceaiul din păr și mi-am mișcat frenetic mâinile. Pentru câteva momente, însă au fost îndeajuns să o amețesc, probabil, dar cu siguranță să-i încurc părul, din câte pot să observ acum că am îndepărtat materialul de pe fața ei și câteva șuvițe sau găsit să iasă pe lângă.
Mâinile mi-au ezitat clipe întregi, cum și privirea mi-a făcut-o de altfel pe chipul ei, sau poate doar asupra ochilor ușor surprinși. (Oare încă poartă lentile?) Mi-am acordat totuși câteva șanse, sau cel puțin așa cred, cel puțin așa îmi place să cred, ca să mă răzgândesc, să-i dau drumul și să îmi văd de viața mea de ignorant în continuare, doar că au fost cu totul strivite de dorința de a o săruta. Din nou.
Ceea ce am și făcut.
Din nou.
Doar că de data asta n-am mai fugit. Nu. Mi-am acordat timp să îi simt buzele, atingerea ─ pe ea, rece, distantă, cum nu mă așteptam alfel, mai ales că fac ceea ce fac. Mai ales că nu încerc să mă grăbesc, chiar deloc. De fapt, nu încerc mai nimic, nici măcar să sper că o să ies teafăr și nevătămat și de data asta.
Însă totul merge conform planului prin care eu doar mă răzbun aici (sper să o fac mai des) și nimic mai mult. Poate doar încă câteva secunde în plus.

Hippient

Moderator
Moderator
- HAVANA PHYLLIS -

M-am mirat pentru o secundă de faptul că nu și-a ieșit din pepeni și nu și-a manifestat furia printr-un fel sau altul. Probabil din această cauză mi-a pierit încetul cu încetul râsul, mai ales atunci când s-a pus în mișcare.
Aș fi vrut să-i răspund - probabil la fel de pripit precum până atunci, însă n-am apucat - mai ales pentru că probabil fusese doar o întrebare retorică. Însă, mai mult n-am putut să-i răspund pentru că s-a mișcat extrem de rapid și agil (determinându-mi astfel răspunsul să se oprească fix în gât) și mi-a înfășurat capul în prosopul cu care-și ștersese o parte din ceaiul pe care i-l vărsasem pe el. Încă nu regretam nicio acțiune pe care o înfăptuisem, însă atunci când am simțit cum i se zvârcolesc mâinile pe capul meu, între ele și podoaba mea capilară aflându-se doar un strat subțire de material - alcătuit din prosop... Pur și simplu am icnit. De surpriză. Era absolut ciudat.
Era ciudat să fiu parcă biciuită peste piept de o senzație atât de stranie și de străină.
Nu prevăzusem asta. Nici ce a început el să facă, nici ca eu să ies din punct de vedere sentimental din zona mea de confort. Dintr-o oarecare neutralitate.
Nu eram nervoasă, călcată pe coadă sau iritată. Doar surprinsă. Și chiar voiam să-mi descleștez gura și ambii ochi, pentru a-l întreba la rândul meu dacă se distrase prin mica lui revanșă manifestată pueril, însă m-am trezit nas în nas cu el. La propriu. Extrem de aproape de fața mea.
Aveam un sentiment puternic de deja-vu, iar inima-mi era precum o gheară în piept. Pentru o secundă am crezut că se satisface cu micul licăr de uimire din ochii mei, fiindcă îi privea fix și adânc.
Însă, acum pot spune că rămăsesem fără respirație, deși mă puteam descurca și fără ea. Din nou. Dar se simțea absolut ciudat. Diferit. El îmi furase respirația. Și următorul sărut care s-a desfășurat mult mai lent decât precedentul.
Inima încă-mi era precum o gheară atunci când i-am simțit buzele, care emanau parcă o febră continuă, peste ale mele. Iar capul îmi vuia de la contactul acesta atât de intim și de brusc.
Și a durat. Până când, împăcată cu gândul, presupun că i-am răspuns.
Habar n-aveam cum trebuia să desfășor lucrul ăsta, iar gândul ce-mi tot bătea în minte că fac o greșeală nu ajutase nicicând. Nici micul sentiment de anticipare că avea să fugă din nou și să-mi rânjească superior că iar mă prinsese cu garda la pământ.
Însă a rămas. A stat. A durat. Iar la un moment dat mă simțeam ca și cum îi absorbeam toată căldura pe care mi-o emana pe gura lui lipită de a mea.
Când am reușit să mă retrag puțin, cu aceeași privire surprinsă, m-am rezumat în a-l privi la rândul meu adânc în ochi și în a spune ușor șoptit:
- Am pus zahăr în ceai.
Nu-mi călcasem pe inimă și nu-mi păsase dacă stricam cumva momentul de respiro sau chiar întregul moment.

Pentru câteva clipe am avut impresia că timpul a rămas undeva suspendat în aer, dacă asta are vreo logică, și că probabil ce fac acum este să mă lupt cu morile de vânt. Singur. Însă, din fericire, au fost destul de scurte. Pentru că nu a dat vreun semn cum că o deranjează gestul meu și am putut să răpesc și din secundele de care ziceam. Asta înainte să se retragă și să mă înștiințeze în legătură cu zahărul care se află acum în părul meu. 
Am râs și am dat dezaprobator din cap.
─ Presimt că după un asemenea tratament, o să-mi stea mai fermecător ca niciodată, mi-am trecut degetele prin el și au rămas încâlcite acolo. Mare greșeală... 
Am oftat și am cules prosopul de prin capul ei. Bineînțeles că nu i-am lăsat părul așa și am încercat să i-l descâlcesc cumva... Dar m-am dat bătut rapid. Probabil mai mult o fac să sufere. 
─ Ori am văzut eu prost, ori te vindeci tu destul de repede, fac referire la rănile de pe chipul ei, pe care sunt destul de sigur că le-am văzut mai accentuate mai devreme. Dar nu pot să fiu sigur de nimic având în vedere că în lipsa ochelarilor și a prezenței luminii, ochii mei sunt destul de înșelători. 
─ Plec acum să-mi curăț părul, am făcut o pauză. Deși tu ar trebui să faci asta.  

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 2 din 2]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum