This used to be a forum full of little and stupid girls.
Now it is kinda serious because they have grown up.
You're welcome to join in though. Have fun ^^

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

{ℛᴘɢ﹢Oᴀɴɪᴄᴀ} ℱʟᴇsʜ Wɪᴛʜᴏᴜᴛ ℬʟᴏᴏᴅ

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Hippient

Moderator
Moderator
[quote= ]
Acesta este un RPG în care vom posta numai eu și coleguța @Aelin.
[/quote]

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[i]Gɴʀᴇ﹕ thriller, action, slice of life (kinda), science fiction, drama, romance, comedy
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
----------------------------------------------------------------

[i] Nimeni nu și-ar fi putut imagina că anumite coșmaruri s-ar fi putut transforma într-o realitate mai mult sau mai puțin fictivă.
Când lumea din ziua de azi aude despre apocalipsa zombiilor sau pur și simplu încearcă să-și imagineze cum s-ar manifesta aceasta, acei oameni râd fără oprire. Sau, mai degrabă, iau totul în derâdere.
Dar dacă aceasta ar reprezenta realitatea noastră cândva?
Dacă am fi nevoiți să ne conformăm să supraviețuim și să renunțăm la partea noastră umană doar pentru a continua să prindem ziua de mâine?
Dacă am fi obligați să mânuim arme și să ajungem să sacrificăm vieți care le-ar pune în risc pe ale noastre?

[i]Realitatea însăși reprezintă un coșmar acum.
Oamenii nu mai au încredere în alți oameni, toți sunt infectați, iar cadavrele umblătoare fac mii de victime în aceeași zi.
Orașele și-au pierdut din paloarea lor magică, din splendoarea lor de altă dată.
Acum totul e îmbălsămat în sânge și deznădejde, iar până și cei care erau numiți drept luptători se simt învinși.
Bătrânii și copiii mici - fără de vreo speranță.
Părinții luptă nu numai pentru viața lor, dar totul pare a fi în zadar, iar acum totul stă numai pe viață și pe moarte.
Zilele și-au pierdut rostul, la fel precum numele orașelor sau a țărilor. Totul e dat uitării, într-o oarecare măsură.
Iar încrederea se află cel mai adânc scufundată în acest impas al neîncrederii și deșărtăciunii.

Ultima editare efectuata de catre Hippient in Dum Aug 20, 2017 1:04 pm, editata de 2 ori

Always busy dreamin' 'bout boys, boys, boys
Vezi profilul utilizatorului
- - - -- -------------------- - - ----------------- ---- - -------------- - - - - - - - - -- - - - --- ----- ------

- - - -- -------------------- - - ----------------- ---- - -------------- - - - - - - - - -- - - - --- ----- ------

Oftasem, dandu-mi camasa jos. Da, o auzisem si da, vedeam si eu ca ii era frig. Nu imi placea mie asa mult tipa, dar nu eram asa badaran. Sa spuna ea ca sunt eu om rau.
- Ia-o pe tine. Ar fi trebuit sa fac ceva sa o linistesc, adica eu nu eram speriat, nu stiam ce sa fac pentru ea. Dar daca avea sa se mai holbeze mult la mine, nu stiam cat timp aveam sa imi pastrez calmul. - Stiu ca sunt frumos, dar nu te mai holba la mine.
Pana la urma eu am fost ala care a rupt contactul vizual si s-a pus iar in miscare.
SI acum? Habar nu aveam unde am fi putut merge. Si eu mereu stiu ce sa fac.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

Hippient

Moderator
Moderator

Am ezitat pentru o secundă, cu mâna în aer, fix atunci când am observat cum își lepede cu un aer exasperat cămașa de pe el și mi-o întinde. În final, am luat-o și am strâns-o pentru o clipă în mână. Am încercat să o îmbrac fără să încerc să tremur ca varga, însă nu cred că am reușit. Din contra, am picat cu gratie destul de a nu arăta cu exactitate cât de agitată eram cu adevărat.
Bravo, Sonia.
Nu m-am putut abține totuși când nu i-am auzit remarca.
Oricum era la fel de frumos ca noaptea. Pe bune, nu puteam să-l analizez clar în obscuritatea aceea urâta.
Cel puțin a luat-o la pas în timp ce mă înconjuram cu bratele, dar tot nu știam ce să fac în timp ce-l urmam și continuam să mai tremur vag.
- Ciupește-mă.
Ei bine, așa mă puteam asigura dacă nu visam urât cumva sau nu.

S E B
Ma oprisem cand o auzisem pe Sonia vorbind. Imi intorsesem privirea spre ea, privind-o putin incurcat.
Inca tremura si nu stiam care era cauza de data aceasta. Era agitata. Si eu eram. Mergeam aleatoriu pe strazile alea, incercand sa nu dau de vreo frumusete care sa imi manance creierul.
Eram singuri cuc si majoritatea felinarelor nici nu prea mergeau.
- Nu e un cosmar, din pacate. O ciupisem, totusi. Nu putem sta intr-un loc. O sa ingheti naibii!
Nu imi veneasa cred ca facusem aia, dar o facusem: Imi dusesem bratul pe dupa umerii ei. Trebuia sa fac ceva sa o incalzesc pana gaseam un loc sigur si calduros.
- Te duc acasa. Unde stai?

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

Hippient

Moderator
Moderator

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

Din păcate, nu visam. Și m-am cutremurat cel mai tare din pricina durerii și a șocului de moment.
Bine, eram deja șocată, dar ce mai contează?
Și bine, chiar nu mă așteptam să facă asta. Avea noroc că-mi înghețaseră buzele și limbă, că altfel i-aș fi scuipat o înjurătură colorată fix în față, indiferent cât de drăguț fusese cu mine până atunci.
Înghețam? Nu mai înghețam. Fiindcă probabil devenisem bocnă. Acum chiar că-mi înghețase limbă, fiindcă respiram precipitat pe gură. Avea dreptate? Chiar avea dreptate?
Chiar toată chestia asta avea să fie un coșmar în sine și guvernul și femeia aia și...
Mi-am mușcat la un moment dat buzele, după câteva momente lungi în care-mi pusese el întrebarea. I-am spus adresa fără să-mi iau ochii de la drumul din fața mea. Atât de pustiu. Atât de macabru.
...
Dar dacă probabil nu tremuram din cauza frigului?
Și odată cu gândul ăsta, atingerea lui parcă nu mă deranja atât de mult.

S E B

De indata ce imi spusese adresa, am aprobat, mergand tot in fata, usor si avadn grija sa nu o bruschez. Stiam exact pe unde trebuia sa mergem si oricum, ar fi trebuit sa ma descurc singur. Ea nu era in stare in acel moment, dar nu ma miram. Tremura de frig, dar poate si frica era prezenta. Oricarui om normal i-ar fi fost frica, mai ales daca se trezea cu femeia aia bolnava peste el si nu, nu in modul ala sexual...SI mie imi era teama, insa mai era mult pana sa fac in pantaloni de frica. Totul era linistit. Niciun adolescent beat sau drogat nu colinda pe strazile alea, ceea ce era ciudat. Pe strazile din cartierul in care ne aflam acum, mereu se gasea vreun specimen de genul sau mai multe.
Dupa alte cateva minute in care si noi tacuseram ca niste morti, ajunseseram.
- Aici? Speram ca da, ca alt loc cu adresa aia nu stiam.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum