This used to be a forum full of little and stupid girls.
Now it is kinda serious because they have grown up.
You're welcome to join in though. Have fun ^^

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

➤ Pʀᴇʟᴜᴅɪᴜ Aʙᴜᴢɪᴠ - ⁽ ˢᵒᶰᶤᵃ﹠ ᴱˡᶤᵃᶰᵃ ⁾

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

ɴ ʏ ɪʙ ------ ----- - -- -- - -- ] Sonia & Eliana - -  a love story ] -- - -- -- - ----  ------- s s

PRELUDIU  ABUZIV - abuse // „Wʜʏ ʏ ʜʏ ” // 8]i fell sick of my own body ]
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
( ᴘᴀʀᴇɴᴛᴀʟ ᴀᴅᴠɪsᴏʀʏ﹐ ᴇxᴘʟɪᴄɪᴛ ᴄᴏɴᴛᴇɴᴛ ) - - Conține teme precum violența, abuzul, violul, sexualitatea, ură, homofobie, self harm, depresie, traume, limbaj explicit
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
● Gen :  - - - - - ᴅʀᴀᴍă﹐ ᴛʀᴀɢᴇᴅɪᴇ﹐ ʀᴏᴍᴀɴᴄᴇ﹐ ʙᴏʏ x ʙᴏʏ﹐ ʟɢʙᴛ - - - - -
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ᶠᵃᵗʰᵉʳ ᵖˡᵉᵃˢᵉ ᶠᵒʳᵍᶤᵛᵉ ᵐᵉ
ᴵ ʲᵘˢᵗ ʰᵃᵈ ᵗᵒ ᵍᵉᵗ ᵒᵘᵗ ᵃˡˡ ᵐʸ ᵖᵃᶤᶰ ᵃᶰᵈ ˢᵘᶠᶠᵉʳᶤᶰᵍ
ᴺᵒʷ ᵗʰᵃᵗ ᴵ ᵃᵐ ᵈᵒᶰᵉ˒ ʳᵉᵐᵉᵐᵇᵉʳ ᴵ ʷᶤˡˡ ᵃˡʷᵃʸˢ ˡᵒᵛᵉ ʸᵒᵘ
ᴵ'ᵐ ʸᵒᵘʳ ˢᵒᶰ

▸ ▸ USA﹐ Tᴇxᴀs﹐ Dᴀʟʟᴀs  - - - - - All stories are that sad? No, just mine...
„ Simțeam cum frica se târăște în întregul meu corp, sfâșiindu-mi rațiunea. Mi se loveau lacrimile de față, dureros, aprig și pur și simplu întreaga mea existență devenea o criză proprie, în timp ce universul mi se rupea în mi și mi de bucăți. Nu știu. Nu știu. Nu știu. Nu știu.
Plâng și acum, iar totul redevine real, mă înconjoară și parcă toată viața din mine se sufocă. Scâncesc, țip, agonisesc și rabd, privat de tot ceea ce știam ca fiind bun.
Un chip familiar - o umbră păcătoasă se așează asupra mea în rol de călău, alinându-mi strigătele disperate cu vorbe dulci - vorbe pe care cineva nu ar fi trebuit să le audă niciodată în felul ăla. Vorbe ale cărui sens îmi alterau imaginea asupra sinelui.
Propria viață urma să se învârtă în jurul unor râni adânci impregnate de-a lungul minții mele, pline de acid și puroi. Mi-e teamă de viață, de rânduri. Mi-e teamă și mă simt murdar/murdărit.
Îi văd trupul vânjos asupra mea, îi văd domesticia din mișcări, îi văd chipul plăpând devenind malefic. Îi simt vocea cum mă doboară, mă pune la pământ și-mi absoarbe fiecare geamăt. Hărțuit, se simte totul ca un abuz păgân, iar lacrimile mele sunt uscate și totul doare.
Am.
Fost.
Doar.
Un.
Copil.
Și acum mi-e frică.”

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
------- [ Aʙᴇʟ ᴀ ɢăsɪᴛ ᴜɴ ᴊᴜʀɴᴀʟ / / Aʙᴇʟ ɴᴜ s﹣ᴀʀ ғɪ ᴀșᴛᴇᴘᴛᴀᴛ ɴɪᴄɪᴏᴅᴀᴛă ʟᴀ ᴀșᴀ ᴄᴇᴠᴀ / / Aʙᴇʟ ᴄᴀᴜᴛă ᴜɴ ᴘʀᴏᴘʀɪᴇᴛᴀʀ]------
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Copilăria lui Patrick a fost domnită de mizeria în care propriul trup i-a fost aruncat. Nu avea mai mult de opt ani. Nu avea mai multe lacrimi de donat unor vise apuse.
Viol - nu există un alt cuvânt pentru a descrie calvarul în care a fost înecat. Pentru că asta s-a întâmplat: un copil inocent a fost violat, răpindu-i-se visele, frumusețea și inocența. Și mai presus de toate, a fost pălmuit de destin, când abuzul respectiv nu a fost realizat de nimeni altul decât propriul tată. Propriul tată a cărui umbră o vede zilnic în bucătărie, făcându-și cafeaua. Propriul tată căruia trebuie să-i povestească ce s-a întâmplat la liceu și propriul tată care-i sărută mama și căruia este nevoit să-i recunoască figura paternă.
Și totul se poate schimba, când Abel devine deținătorul secretului lui Patrick, fără să știe măcar că băiatul popular, aflat mereu în topul piramidei sociale și care obișnuiește să-l ocărască pentru ceea ce este ar putea ascunde o așa calamitate în suflet.
Dar secretele mereu ies la iveală. Și, când cei doi își vor ciocni cu adevărat destinele totul poate ajunge întors pe dos de-a dreptul.
E doar o chestiune de timp....

ᴸᶤᵗᵗˡᵉ ᶜʰᶤˡᵈ˒ ˡᵒᵒᵏᶤᶰᵍ ˢᵒ ᵖʳᵉᵗᵗʸ
ᶜᵒᵐᵉ ᵒᵘᵗ ᵃᶰᵈ ᵖˡᵃʸ˒ ᴵ'ˡˡ ᵇᵉ ʸᵒᵘʳ ᵈᵃᵈᵈʸ
ᴵᶰᶰᵒᶜᵉᶰᵗ ᶜʰᶤˡᵈ˒ ˡᵒᵒᵏᶤᶰᵍ ˢᵒ ˢʷᵉᵉᵗ
ᴬ ʳᵃᵖᵉ ᶤᶰ ᵐʸ ᵉʸᵉˢ ᵃᶰᵈ ᵒᶰ ʸᵒᵘʳ ᶠˡᵉˢʰ ᴵ'ˡˡ ᵉᵃᵗ

p o s t u r i l e  a n t e r i o a r e - - :
În cazul în care cineva este interesat să le citească: https://www.dropbox.com/s/7nyvw1n0wxtpxvb/page%201.html?dl=0

I ᴄᴀɴ ᴍᴀᴋᴇ ʙᴀᴅ ᴛʜɪɴɢs ʜᴀᴘᴘᴇɴ ᴛᴏ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ ᴡʜᴏ ᴀɴɴᴏʏ ᴍᴇ. ᴵ ᶜᵃᶰ ᵐᵃᵏᵉ ᵗʰᵉᵐ ʰᵘʳᵗ ᶤᶠ ᴵ ʷᵃᶰᵗ ᵗᵒ
● ● ●
Vezi profilul utilizatorului

Nisao

Moderator
Moderator

● ABEL   JOSEPH ●
━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━
" ˢᵃᶤᵈ ʰᵉ ᶰᵉᵉᵈˢ ᵗᶤᵐᵉ ᵗᵒ ᵉˣᵖˡᵒʳᵉ˒
ᴴᵉ ˢᵃᶤᵈ ᴵ ᶜᵃᶰ'ᵗ ˡᵒᵛᵉ ʰᶤᵐ ᶰᵒ ᵐᵒʳᵉˑ "
━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━

Am ridicat din umeri. Era ok, să zicem. Dar cum o să ne putem înțelege noi câteva ore, în condițiile în care e clar că nu mă înghite.
Și sincer nici eu pe el.
- În regulă, unde?
Și dintr-o dată încerc să mă gândesc dacă aș putea trece cu un 1 pe proiect. Gen, dacă aș lua după un 7 sau...
Las-o baltă.
- Ar merge la bibliotecă, presupun.
Că doar nu am deranja pe nimeni cu vorbitul, ținând cont că nu prea obișnuim să facem asta.
Plus că, nu știu, e teren neutru.

➤  PATRICK ɪs  Finch - - - [ ム乃Цㄎ乇Ð // „ such much tears on his face ” ]
▸▸▸▸▸▸▸▸▸▸▸▸▸▸▸▸▸▸▸▸▸▸▸▸▸▸
I s ғʟ ʟɪ ʟʟ ʜ ʀʟ ɪs ʜɪɪɴɢ ʏ ɪsʀʙʟ xɪsɴ. Aɴ ɪɴ ʜɪs ʀʟʟʏ ʙɪɢ ʟɪ I· s ʜʀ ʀɴɪɴɢ ɪɴ ʏ ɴ ʀs ɪsʜɪɴɢ ʙ ɴ sɪʟʟ ʀʏɪɴɢ ғɪɢʜ ʏ ɴs.

Chiar numai de asta nu aveam chef.
Nup, in niciun caz. Niciodata. Nu-mi convine deloc. Deloc.
Dar tac, tragand aer in piept. Ca stiam prea bine ca nu rezolv nimic asta si nu are sens sa ma plang cuiva dar...
Inghit in sec. Ziua asta e un cacat, unul foarte mare si o dam din rau in mai rau.
Nici macar nu puteam sa fiu atent la ce cacat imi tot spunea acolo. Nici nu voiam sa fiu atent. Pur si simplu ii urmăream buzele miscandu-se, desi sunetul nu-l percepeam.
- Aham, cum spui tu... ridic din umeri, fara sa realizez macar ce spusese.
Si asa, probabil ca o sa-l las pe el sa faca tot.

I ᴄᴀɴ ᴍᴀᴋᴇ ʙᴀᴅ ᴛʜɪɴɢs ʜᴀᴘᴘᴇɴ ᴛᴏ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ ᴡʜᴏ ᴀɴɴᴏʏ ᴍᴇ. ᴵ ᶜᵃᶰ ᵐᵃᵏᵉ ᵗʰᵉᵐ ʰᵘʳᵗ ᶤᶠ ᴵ ʷᵃᶰᵗ ᵗᵒ
● ● ●

Nisao

Moderator
Moderator

● ABEL   JOSEPH ●
━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━
━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━
Săptămâna a trecut cum nu se putea mai bine. La modul că, a fost oribilă. Aceleași îmbrânciri de pe holuri, aceleași priviri pline de ură și dispreț și aceleași glume proaste, toate pe care le-am ignorat, ca de obicei.
Și singurul care părea mai ignorant cu mine decât eram eu cu el, era Patrik. Și, cu cine trebuia să lucrez eu azi la proiect? Mda.
Așezându-mă la unul dintre calculatoare, mi-am scos notițele, căutând cuvintele cheie. Poate totuși nu o să mă lase pe mine să fac totul.
Dar înainte de asta, poate apare. Nu mai vorbisem de asta de la oră, dar cum eu mi-am amintit, la fel putea și el, zic. Asta dacă nu e prea rușinos pentru el să apară într-un loc public cu unu' ca mine.

" ˢᵃʸ ᵐʸ ᶰᵃᵐᵉ˒ ˢᵃʸ ᵐʸ ᶰᵃᵐᵉ "
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
" ᴵᶠ ᶰᵒ ᵒᶰᵉ ᶤˢ ᵃʳᵒᵘᶰᵈ ʸᵒᵘ˒ ˢᵃʸ "ᴮᵃᵇʸ˒ ᴵ ˡᵒᵛᵉ ʸᵒᵘ "
I s ғʟ ʟɪ ʟʟ ʜ ʀʟ ɪs ʜɪɪɴɢ ʏ ɪsʀʙʟ xɪsɴ. Aɴ ɪɴ ʜɪs ʀʟʟʏ ʙɪɢ ʟɪ I· s ʜʀ ʀɴɪɴɢ ɪɴ ʏ ɴ ʀs ɪsʜɪɴɢ ʙ ɴ sɪʟʟ ʀʏɪɴɢ ғɪɢʜ ʏ s.

Incercasem sa las restul saptamanii sa decurga cat mai normal. Pentru ca trebuia sa fie normal si nu se intamplase nimic. Ii blocam comolet existenta lui Abel, in asa fel incat nici macar nu ma mai luam de el: era de-a dreptul invizibil si, intr-un fel sau altul, nimicul intruchipat.
Mi-era frica ca o sa ma bage in seama sau ceva de genul, iar tot ce voiam eu mai putin era sa am de a face cu el. Si asta e cam nasol, nasol rau de tot. Noi, pana la urma, suntem parteneri de proiect, si, desi am spus ca probabil o sa-l las pe el sa se ocupe integral, nu pot. Ar putea foarte bine sa se razbune si sa nu-mi treaca numele sau ceva, iar eu si asa stau prea prost cu notele ca sa-mi permit asta.
Asa ca am lasat timpul sa treaca, sperand ca poate a uitat chiar si el de ziua stabilita. Insa, desi intarziat, am ajuns in biblioteca doar ca sa dau cu ochii de el, moment in care privirea mea a devenit ceva mai acida.
- N-ai început inca? imi dau ochii peste cap, asezandu-ma la aceiasi masa, deja iritat de toata treaba asta.

● ● ●

Nisao

Moderator
Moderator

● ABEL   JOSEPH ●
━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━
━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━
Întârzia, evident. Și totuși nu, nu aveam de gând să mă apuc serios de treabă până nu avea să fie și el aici. Pentru că nu, nu muncesc ca prostul pentru amândoi.
Cu toate că, hei, uite cine a apărut.
- Aveam de gând să o fac, calm Patrick. Doar că nu singur, mersi pentru prezență, i-am răspuns, încercând să nu fiu la fel de... acid ca el. Mi-a ieșit? Puțin probabil. Eu doar încercam.
Am oftat, punându-mi caietul între noi, încă deschis la lecția noastră.
- Presupun că putem împărți introducerea, clasificările, un fel de parte cu "știați că..?" și încheierea, să terminăm mai repede.
Lucru pe care, evident, ni-l doream amândoi. Deci da.
- Mă rog, dacă ai și tu niște sugestii, sunt numai urechi.
La urma urmei nu vreau să se plângă că am făcut totul doar cum am vrut eu și de-aia nu ne-a ieșit cum trebuie.

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
I s ғʟ ʟɪ ʟʟ ʜ ʀʟ ɪs ʜɪɪɴɢ ʏ ɪsʀʙʟ xɪsɴ. Aɴ ɪɴ ʜɪs ʀʟʟʏ ʙɪɢ ʟɪ I· s ʜʀ ʀɴɪɴɢ ɪɴ ʏ ɴ ʀs ɪsʜɪɴɢ ʙ ɴ sɪʟʟ ʀʏɪɴɢ ғɪɢʜ ʏ s.

Nu eram atent. Deloc chiar. Îmi sprijinisem mâna de masă, lăsând toată greutatea pe cot. Mă durea capul incredibil și numai de asta n-aș fi avut chef acum. Știa și el că nu-l suportam, nu? Și atunci de ce tot încerca să facă asta? Nu s-a prins că n-o să meargă, oricât de oficial ar fi fost totul? Eu nu voiam să fiu atât și prezența lui îmi provoca cel mai mare disconfort posibil. Pe scurt, voiam să mor. Foarte, foarte tare. Mai tare ca de obicei?
... de fapt, dacă stau să mă gândesc, nu. Dar tot nu-mi convenea nimic din ceea ce se întâmpla și am sfârșit prin a-mi lăsa capul în palmă, susținut cu greu. Îmi simțeam fruntea greoaie și bubuind, dar nu aveam ce face. Nu prea dormisem azi noapte și nici acum două seri. Și probabil nici în continuare.
- Faci ce vrei... comentez plictisit, fără nicio tragere de inimă.
Doar stăteam, legumizând și așteptând să pot să termin cu asta.

● ● ●

Nisao

Moderator
Moderator

● ABEL   JOSEPH ●
━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━
━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━

Îi observasem atitudinea. Era clar de la o poștă că voia să se împuște, doar ca să scape de aici. Sau, de fapt, cred că îi era de preferat să mă împuște pe mine.
Dar am preferat să nu îmi ies din fire, aprobând din cap la comentariul lui, apucându-mă deja de introducere.
Și totuși el doar stătea acolo, iar când terminasem, câteva minute mai târziu, cu prima parte, am oftat, îndreptându-mi atenția înspre el. Și nu știu dacă era vreun truc sau altceva, dar, studiindu-l mai atent, mi-am dat seama că ceva nu era în regulă cu el.
- Te simți ok? l-am întrebat, păstrând precaut distanța, având însă cele mai bune intenții.
Nu că aș fi fost cea mai drăguță persoană, dar mă săturasem de atmosfera aia nasoală.

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
I s ғʟ ʟɪ ʟʟ ʜ ʀʟ ɪs ʜɪɪɴɢ ʏ ɪsʀʙʟ xɪsɴ. Aɴ ɪɴ ʜɪs ʀʟʟʏ ʙɪɢ ʟɪ I· s ʜʀ ʀɴɪɴɢ ɪɴ ʏ ɴ ʀs ɪsʜɪɴɢ ʙ ɴ sɪʟʟ ʀʏɪɴɢ ғɪɢʜ ʏ ɴs.

Îl cam lăsasem în treaba lui, și nici măcar dacă eram prezent fizic nu știam, pentru că mie îmi era bine izolat acolo în capul meu.
Mă mulțumeam cu faptul că nu ne vorbeam și nu aveam nicio treabă unul cu altul, iar el era în legea lui în timp ce eu examinam continuu pereții. Mă rodeau mii de gânduri și știam că oricât de aiurea m-aș fi putut simți aici, tot mi-era mai bine ca acasă.
Și, acum că mă gândesc...
Căcat. N-am anunțat că o să stau peste program. Nici măcar nu mi-a trecut prin minte, adică. Și nu, nu vreau acasă. O să mor, sigur. Nu. Nup. Nu e de bine.
Nu e deloc bine, iar acum se mai și găsește ăsta să-mi pună intrebări idioate, motiv pentru care îl fixez foarte încruntat, fără să las deloc de la mine.
- N-ai altă treabă decât să-ți bați capul de cum sunt eu? l-am întrebat foarte ursuz, lăsându-mă mai adânc în scaun. Tot o să mor.

Ultima editare efectuata de catre Purplinyang in Sam Sept 09, 2017 3:11 pm, editata de 1 ori

● ● ●

Nisao

Moderator
Moderator

● ABEL   JOSEPH ●
━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━
━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━

Evident că se luase de mine, când eu nu încercasem decât să mă arăt interesat de starea lui. Aș fi putut la fel de bine să ignor asta, poate chiar să îl pun să facă ceva, dacă tot era aici, chipurile să facem proiectul.
- Sincer? Poate că am. Dar dacă te-am întrebat, ai putea să îmi răspunzi. Chiar m-ai îngrijorat, să știi.
Și acum, decât să îl văd chinuindu-se aici doar ca să zică și el că a fost prezent, aș fi preferat să amânăm sau ceva, motiv pentru care oscilam între a strânge totul și a mă apuca de clasificări sau de altă rubrică.
- Uite, dacă nu te simți bine, putem s-o lăsăm pe altă dată, serios. Nu te-am chemat aici să te chinui, iar la cum pari, nici nu te văd în stare să lucrezi acum la proiect.
Și așa, se putea duce acasă, eu la fel, și aș fi stat și eu liniștit că nu leșină pe aici din cauză că cine știe ce are.

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

Simțeam ca cedez. Cu fiecare cuvânt resimteam tot mai multa presiune, fix pe umerii mei. Nici nu înțeleg de ce dracu se baga: n-am eu nicio treaba cu el mai mult de impartit un amarat de proiect, la care nici nu prea am de gând sa continui, și nu neapărat din orgoliu.
Logic ca nu mă simțeam bine, dar nici ca voiam sa mă duc acasa, mai ales acum ca deja am intarziat. Si ce puteam sa-i spun lui? De preferat, sa-si tacă fleaca. Si asa, eu pana acum am fost doar extrem de rautacios cu el, și am un motiv intemeiat: nu-l suport. Nu-i suport pe cei ca el și pur și simplu mă dezgusta.
Si, poate, putin, sperie. Deci nu pot sa înțeleg de ce el se comporta cu mine de parca am fi foarte ok, pentru ca nu-i asa. N-are dreptul asta.
- Sunt bine, i-am taiat-o imediat, fixandu-l urat. Doar n-am chef se cacatul asta.

● ● ●

Nisao

Moderator
Moderator

● ABEL   JOSEPH ●
━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━
━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━

- Și chiar te aștepți să te cred?
Nici nu știam dacă să mai continui sau nu, că era încăpățânat ca un catâr și se mai și purta de parcă avea un morcov în fund.
Și evinent nu era "bine".
Mi-am dat ochii peste cap, numărând în gând până la zece. Și am expirat zgomotos, privindu-l calm. Se putea oare să fie mai dificil decât e deja?
- Nici eu n-am chef de proiect, dar măcar dacă am lucra amândoi, am termina mai repede.
Lucru care totuși nu pare să îl intereseze deloc. Dar ce aș putea spune eu? Nimic, probabil, căci tot la fel o să par în fața lui. Că doar, na. Ar trebui să îmi cer mii de scuze, căci nu ar trebui să îmi permit să respir pe lângă el. Aparent, îl indispune. Că i-am și greșit cu multe în viață până acum.

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
PATRICK ɪs Finch - - - [ ム乃Цㄎ乇Ð // „ such much tears on his face ” ]

Chiar credea că-mi pasă mie dacă mă crede sau nu?
Eu am alte probleme, unele și mai mari de atât. Și nici nu știu ce aș putea să fac, mai ales că acum am pe cap și un amărât de poponar cu prea multe întrebări de pus.
Ce-i de făcut? N-am nici cea mai vagă idee. Să stau aici nu-mi convine, dar fix acasă nu vreau eu. Nu că aș vrea vreodată, dar n-am ce face. Am înghițit în sec. Știam că e de prisos să tot amân orice aș fi avut de evitat. Și eram conștient de faptul că în capul pămpălăului ăstuia eu chiar ar trebui să mă implic. Însă singura mea dorință acum era să mă afund în scaun, și apoi să mă scurg în pământ, și poate să mă dezintegrez acolo. Sau nu știu.
- Mdeah, nu merge așa, i-am răspuns în cele din urmă, dându-mi forțat ochii peste cap.
Măcar aparențele să le păstrez.

● ● ●

Nisao

Moderator
Moderator

● ABEL   JOSEPH ●
━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━
━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━

- Cum zici tu.
Era evident că nu aveam să ajung nicăieri cu asta. Ba mai mult, continuând așa aș fi ajuns să mă enervez, să-l enervez și pe el mai mult decât era deja și pentru ce? Un amărât de proiect cu prefăcutul prefăcuților drept partener.
- Poți să faci ce vrei, l-am anunțat într-un final, începând să îmi strâng lucrurile, privindu-l pe după umăr.
- Nu știu ce probleme ai tu, dar orice ar fi, eu zic să te ocupi de ele, nu să zaci ca o legumă într-un scaun, mințind pe oricine îți iese în cale. O să fac eu proiectul acasă, dar nu promit că iese de mai mult de opt. În fine, ne mai vedem, Patrick.
Și, cu asta, mi-am pus ghiozdanul în spate, aruncându-i o ultimă privire și oftând. Pierdere de timp.

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum