This used to be a forum full of little and stupid girls.
Now it is kinda serious because they have grown up.
You're welcome to join in though. Have fun ^^

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

【Dᴇᴅᴇ x Oᴀɴᴀ】Wᴀʟᴋɪɴɢ ᴛʜʀᴏᴜɢʜ ᴛʜᴇ ᴍᴇᴍᴏʀɪᴇs

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 2]

Nobume

Administrator
Administrator
Rezumarea primului mesaj :

Aɴ ᴜɴʙʀᴇᴀᴋᴀʙʟᴇ ғʀɪᴇɴᴅsʜɪᴘ sʜᴀᴛᴛᴇʀᴇᴅ ʙʏ ᴀ ʜᴏʀʀɪʙʟᴇ ᴀᴄᴄɪᴅᴇɴᴛ
Tᴡᴏ ʏᴇᴀʀs ᴏғ ᴀɢᴏɴʏ ғᴏʀ ᴛʜᴇ ᴛᴡᴏ ᴘᴏᴏʀ sᴏᴜʟs
Aɴ ᴜɴᴇxᴘᴇᴄᴛᴇᴅ ᴍᴇᴇᴛɪɴɢ ᴄʜᴀɴɢᴇs ᴀʟʟ

Doar eu si Oana scriem aici, da? Noroc ca pot sa sterg la orice ora posturile care nu au ce cauta aici ^^

Gᴇɴ: Drama ; Comedy ; Romance ; Tragedy (because of the past)

I·ᴍ sʟɪᴘᴘɪɴɢ ɪɴᴛᴏ ᴛʜᴇ ᴅᴇᴇᴘ ᴇɴᴅ
I·ᴍ ɪɴ ᴏᴠᴇʀ ᴍʏ ʜᴇᴀᴅ
I ᴄᴀɴ·ᴛ ᴄᴀᴛᴄʜ ᴍʏ ʙʀᴇᴀᴛʜ
I·ᴍ sʟɪᴘᴘɪɴɢ ɪɴᴛᴏ ᴛʜᴇ ᴅᴇᴇᴘ ᴇɴᴅ
Fᴇᴇʟ ᴛʜᴇ ᴄᴜʀʀᴇɴᴛ ᴡɪᴛʜɪɴ
I ᴄᴀɴ·ᴛ ʜᴇʟᴘ ʙᴜᴛ ɢɪᴠᴇ ɪɴ

SUA, Lansing, Michigan - 2017

Locul unde a inceput totul, locul unde doi copii, Tobias si Kellen, s-au cunoscut si au devenit amici. Prietenia lor devenise atat de stransa de-a lungul anilor, incat ajunsesera la un moment dat sa aiba posibilitatea de a fi considerati cei mai buni prieteni. El, un baiat talentat si amuzant, iar ea, o fata cu bun simt si cu un hobby pe masura: pictatul. Totusi, la ei a fost unul dintre cazurile in care se pot naste sentimente dintr-o prietenie atat de stransa. Atat Tobias, cat si Kellen, recunoscusera mental ca au inceput sa se vada reciproc mai mult decat ca pe cei mai buni amici, insa niciunul nu a avut curajul sa o spuna cu voce tare de teama ca sentimentele acelea nu erau simtite si de celalalt si, in acelasi timp, nu prea si-ar fi dorit sa-si distruga prietenia construita de ani de zile.
La un moment dat insa, Tobias se hotarase sa-i marturiseasca lui Kellen ceea ce simte cu adevarat, dar...nu a mai apucat. La scurt timp dupa ce ea implinise 17 ani, a ajuns sa fie victima unui cumplit accident cauzat de un sofer beat care gonea cu 160 la ora cand semaforul era rosu. Kellen a supravietuit, dar din pacate ajunsese intr-o coma adanca, de gradul patru, din cauza leziunilor suferite la cap. Doctorii au vrut la inceput sa o deconecteze de la aparate si sa o lase sa moare, insa atat Tobias, cat si parintii fetei s-au opus vehement. El era distrus, desi pentru o lunga perioada de timp nu a plecat de langa ea, o vizita zilnic si ii povestea lucruri, chit ca ea nu il putea auzi. Ar fi vrut sa stea cu ea pana cand avea sa se trezeasca, dar dupa ce trecusera 10 luni fara ca ea sa dea vreun semn, el, cu mare durere de inima, a trebuit sa treaca mai departe, mai ales pentru ca stia ca ei nu i-ar fi placut sa-si rateze el prioritatile din viata doar pentru persoana ei. Intre timp, parintii lui Kellen au inceput sa vanda unele din tablourile pe care le facea ea in timpul liber, stiind ca daca nu s-ar mai trezi, dorinta ei ar fi ca lucrarile sale sa ajunga cunoscute.
Totusi, doi ani mai tarziu, ca printr-o minune, Kellen deschide ochii, dand nas in nas cu toate aspectele pe care le stia ea, ca fiind total schimbate: este informata de catre parintii ei ca Tobias a plecat din oras si a urmat o facultate, iar acum era celebru. Pe langa asta, de la TV, descopera ca el chiar ajunsese faimos si ca…avea prietena, lucru care a lovit-o pe Kellen fix in inima, desi pe de-o parte, ea se simtea bine sa stie ca el trecuse mai departe. Totodata, ajunge sa fie contactata de un om care era bine cunoscut pentru faptul ca organiza galerii de arta: descoperise, de la o ruda de a sa, talentul fetei, astfel ca i-a oferit sansa sa o ajute sa devina cunoscuta. Ea nu a ezitat si a acceptat, astfel ca in mai putin de 8 luni, a ajuns sa fie gazda multor galerii de arta, pana si majoritatea starurilor au auzit de ea si de picturile ei, chit ca ea se semneaza pe tablouri sub pseudonimul “Irene”.
Insa, ce intorsatura o sa ia lucrurile atunci cand Tobias e invitat la o galerie de-a ei? Cum va reactiona el afland ca ea in viata? Cum va reactiona ea vazandu-l acolo? Va afla ea ca el de fapt nu a trecut niciodata peste accidentul ei si ca nu o are la inima pe cea care ii era acum iubita? Ramane de vazut.

Tobias Stevens – 21 de ani:

Kellen – Yvonne Wayland – 19 ani:

Start RPG!

---

ʷ ˢ "ʳ" ʸ ʰ ʷʰˡ ʷʳˡˑ
ˢˡˡ ʷʰ ʰ ʰ ˢʰ ʰ ʳ ʷ ʸʳˢˑ
ˢʳˢ ˢˡˑ

-Domnisoara Kellen, e timpul sa mergeti si sa va prezentati invitatilor, asa cum cere mereu procedura, vocea lui Alice, asistenta mea, rasuna in incaperea in care ma aflam. La vorbele sale doar am dat din cap, asa actiona mereu: ma anunta ca trebuia sa ies din camera asta si sa discut cu oamenii din inalta societate despre tablourile mele.
-Acum, acum. Aaa, inca ceva: sa nu te scapi si sa-mi spui pe nume acolo, da, Alice? la galeria trecuta era cat pe ce sa imi divulge accidental adevaratul nume. Pentru lume eram doar misterioasa Irene, o artista descoperita in circumstante necunoscute, si asa trebuia sa raman: nu voiam ca familia mea sa ajunga in ochii presei, de faptul ca am fost in coma doi ani nici nu mai ziceam ca trebuia sa ramana secret. O observasem in acelasi timp pe Alice dand din cap si promitand ca o sa-si tina gura inchisa: era o zapacita, dar in acelasi timp, o prietena destul de buna, se afla printre putinii care stiau ca Irene e de fapt Kellen-Yvonne Wayland, o tanara oarecare din Lansing, Michigan.
Mai aruncasem o scurta privire in oglinda, admirandu-mi tinuta de un negru lucios, apoi parul lung si albastru inchis ce era lasat pe spate - asa il tineam de cand eram mica, aveam un fix pe asta. Am iesit pe urma din incapere, cu Alice in spatele meu, mergand pe holul mare, pana in camera unde imi erau expuse tablourile si unde lumea parea sa ma astepte. De cum m-au vazut, majoritatea s-au adunat in jurul meu, punandu-mi tot felul de intrebari, majoritatea repetandu-se ca in alte dati. Da...mereu eram intrebata de numele meu real, de cum am ajuns sa imi expun lucrarile si de talentul meu in general. Imi placea sa stiu ca lumii ii placea ceea ce faceam eu, dar mereu ma apuca nostalgia vremurilor de mult apuse. Obisnuiam sa fiu o fata simpla, unica fiica a lui Demetri si Maryse Wayland, care picta doar ca hobby, care mergea la o scoala ca un copil normal si care obisnuia sa iasa des cu cel mai bun prieten. Aham...cel mai bun prieten al meu a fost Tobias...da...si inca ce prieten bun, caci incepusem la un moment dat sa realizez ca simteam niste chestii pentru el, iar acelea ma faceau sa il vad mai mult decat ca pe un amic. Si i-as fi spus...daca nu ar fi existat noaptea aceea care a distrus totul. Iar acum, ei bine, am aflat dupa un somn in care am fost aproape de moarte, ca el se afla in cu totul alta lume si isi gasise pe cineva. Oricat de usurata as fi ca nu a stat sa sufere dupa mine, ceva din interiorul meu tot se rupe si are impresia ca m-a uitat cu totul. Sau stai, asta e bine, nu? Pe cine pacalesc? Nu e. Si ma intreb de ce m-am mai trezit...ai mei ar fi trebuit sa ii lase pe doctori sa ma deconecteze de la aparate ca sa pot trece pe lumea cealalta. Ar fi fost mai bine decat sa suport starile astea negative zi de zi.

Gintama rules ❤
My queens and my kings ❤

Vezi profilul utilizatorului http://kmuiyato.tumblr.com

Tobias   Stevens

ᶜᵃᶰ'ᵗᵐᵒᵛᵉ  ᵒᶰ

ʰᵃᵗᵉ    ᵐʸˢᵉˡᶠ

Am lasat-o sa se indeparteze. Mi se parea normal sa isi anunte prietena, iar eu prietenul. Ii scrisesem un mesaj, anuntandu-l ca o sa plec. Macar apucasem sa mananc ceva si asta gratie scumpei mele albastri.
De indata ce s-a intors, m-am ridicat de la masa.
- Ati platit?

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ
Vezi profilul utilizatorului

Nobume

Administrator
Administrator

ʷ ˢ "ʳ" ʸ ʰ ʷʰˡ ʷʳˡˑ
ˢˡˡ ʷʰ ʰ ʰ ˢʰ ʰ ʳ ʷ ʸʳˢˑ
ˢʳˢ ˢˡˑ

-Mi-am lasat partea de bani la Alice. Mi-a spus ca o sa ceara ea nota, am spus ridicand din umeri. Ma puteam baza pe ea, o fi mai zapacita de fel, insa nu uita niciodata de responsabilitati, acest lucru fiind ceea ce o facea sa fie o asistenta si o prietena buna.

Gintama rules ❤
My queens and my kings ❤

Tobias   Stevens

ᶜᵃᶰ'ᵗᵐᵒᵛᵉ  ᵒᶰ

ʰᵃᵗᵉ    ᵐʸˢᵉˡᶠ

- Atunci ma intorc imediat. Sperasem degeaba ca aveam sa ii platesc eu consumatia. Mereu faceam asta, deci nu m-ar fi refuzat.
Dupa ce am platit si eu, m-am intors. 
- Mergem, albastrico? Cotul meu era pregatit.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

Nobume

Administrator
Administrator

ʷ ˢ "ʳ" ʸ ʰ ʷʰˡ ʷʳˡˑ
ˢˡˡ ʷʰ ʰ ʰ ˢʰ ʰ ʳ ʷ ʸʳˢˑ
ˢʳˢ ˢˡˑ

Nu am spus nimic cat s-a dus sa plateasca. Stiam dupa tonul ca si-ar fi dorit sa achite el in locul meu ceea ce comandasem, asa cum se intampla sa insiste mai de mult, insa acum nu era aceeasi chestie ca atunci, chit ca, pe de-o parte, mi-as fi dorit asta.
-Mergem, blondi, asa il porecleam mai de mult si nu credeam ca aveam sa o mai fac dupa...da. Nu am ezitat: mi-am agatat bratul de al sau daca tot imi facuse semn mai devreme. In acel moment, nu simteam ca-mi pasa de faptul ca unii ar putea sa interpreteze asta gresit, adica faceam asta de mici.

Gintama rules ❤
My queens and my kings ❤

Tobias   Stevens

ᶜᵃᶰ'ᵗᵐᵒᵛᵉ  ᵒᶰ

ʰᵃᵗᵉ    ᵐʸˢᵉˡᶠ

[i] Era o zi frumoasa, senina, perfecta pentru o plimbare in parc, alaturi de ea, bineinteles. Speram ca nimeni si nimic nu avea sa ne strice mica iesire. Voiam pur si simplu sa petrec timp cu ea. Nici nu imi pasa ca aveam sa fim vazuti, fotografiati sau luati pein surprindere de reporteri. Puteau sa interpreteze ce voiau. Tch...Daca nu as fi fst cu Julia...Mhm...Nu.
I-am zambit scurt si dulce la porecla pusa. Ne placea sa ne spunem in toate felurile. Era amuzant. Si ne placea sa ne luam de culoarea parului nostru. Ii iubeam parul, totusi. O...pe ea... Pff...

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

Nobume

Administrator
Administrator

ʷ ˢ "ʳ" ʸ ʰ ʷʰˡ ʷʳˡˑ
ˢˡˡ ʷʰ ʰ ʰ ˢʰ ʰ ʳ ʷ ʸʳˢˑ
ˢʳˢ ˢˡˑ

Era ciudat...pentru prima data dupa multa vreme nu am simtit ca aveam sa pic jos doar auzind masinile. Acum, da, ne aflam in parc unde era liniste, insa nu mi s-a mai intamplat de la revenire incoace sa vad sau sa aud automobile fara sa ma ia toate transpiratiile. Si oricat as vrea sa neg, prezenta lui Tobi era de vina si...si...ma bucuram nespus de mult sa vad ca avea si efectul asta asupra mea, poate si pentru ca eu chiar simteam ceva profund pentru el, mult mai profund decat prietenia. Voiam sa ma lipesc putin mai tare de el cat ne tineam de brat, dar...nu puteam. S-ar fi interpretat gresit si nu imi doream sa afle ca eu...da. In plus, avea prietena, am vazut aseara, nu pot sa fiu eu tarfa care strica tot. Ma puteam obisnui cu...cu...durerea asta insuportabila din piept.
-Ai ajuns un om ocupat din cate am vazut. Reusesti sa te descurci?

Gintama rules ❤
My queens and my kings ❤

Tobias   Stevens

ᶜᵃᶰ'ᵗᵐᵒᵛᵉ  ᵒᶰ

ʰᵃᵗᵉ    ᵐʸˢᵉˡᶠ

[i]  Nu imi venea sa cred! Cat de nemernic puteam fi! Eram cu Julia, dar nu o iubeam. In schimb, ma gandeam la Yv. Ma bucuram de prezenta ei, de apropierea noastra, ca era un viata, ca era cu mine...
Imi placeau iesirile in parc, iubeam parcul in care eram acum, de aceea alesesem localul acela. Imi placea ca dupa masa sa fac o mica plimbare pe aici. 
- Depinde. Cand sunt prea solicitat, imi iau vacanta si scap de tot. Stii ca nu imi place sa am prea multe pe cap.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

Nobume

Administrator
Administrator

ʷ ˢ "ʳ" ʸ ʰ ʷʰˡ ʷʳˡˑ
ˢˡˡ ʷʰ ʰ ʰ ˢʰ ʰ ʳ ʷ ʸʳˢˑ
ˢʳˢ ˢˡˑ

-Da, stiu, tocmai deasta te-am si intrebat. Oricum, asa fac si eu, am aprobat usor din cap in timp ce spusesem asta. Pe chipul meu stiam eu ca isi facuse loc o urma de zambet, o simteam. Din nou, prezenta lui Tobi era de vina si oricat de mult imi placea, nu puteam. Pur si simplu nu puteam. Voiam sa ma apropii iar de el, dar nu imi doream sa urle lumea si sa pic eu de tarfa aici, plus ca i-as distruge reputatia si lui, si asta era ultimul lucru pe care il voiam. Am mai spus vreodata cat ma urasc?
Sigur dupa iesirea asta aveam sa stau din nou inchisa in camera pentru alte cateva zile in care iar nu o sa mananc mai nimic, indiferent de cat ar tipa Alice la mine ca imi pun viata in pericol. Eu trebuia sa fiu moarta, deci de ce dracu mai respir?

Gintama rules ❤
My queens and my kings ❤

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 2 din 2]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum