This used to be a forum full of little and stupid girls.
Now it is kinda serious because they have grown up.
You're welcome to join in though. Have fun ^^

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

[ ʷ/ ᴸʸᶰᶻᶤᵉ ᶰ' ᴺʸᵃ ] ↬ 𝔉𝔞𝑘𝔢 𝓘𝔱

Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 2]

Nisao

Moderator
Moderator
Yoυ ĸɴow..?
Jυѕт...

.
.
.

↬ 𝔉𝔞𝑘𝔢 𝓘𝔱

✦ ━━━━━━━━✧━━━━━━━━ ✦

✦ ━━━━━━━━✧━━━━━━━━ ✦

·· Iᴛ ʜᴀᴅ ᴀʟʟ sᴇᴇᴍᴇᴅ ᴀs ɪɴᴇᴠɪᴛᴀʙʟᴇ ᴀs sᴜɴsᴇᴛ. Iɴsᴛᴇᴀᴅ ɪᴛ ᴡᴀs ᴛʜᴇ ʙᴇᴀᴜᴛʏ ᴏғ ᴛʜᴇ sᴜɴ ɢʟɪɴᴛɪɴɢ ᴜᴘᴏɴ ᴛʜᴇ sᴄʏᴛʜᴇ. ··

·
·
·

𝔻𝕠𝕒𝕣 𝕖𝕦 ș𝕚 𝕃𝕪𝕟𝕫𝕚𝕖.

ℙ𝕨𝕡 ♡

✦ ━━━━━━━━✧━━━━━━━━ ✦

✦ ━━━━━━━━✧━━━━━━━━ ✦

·· I ᴜsᴇᴅ ᴛᴏ ʟᴏᴀᴛʜᴇ ᴀᴍʙɪᴠᴀʟᴇɴᴄᴇ; ɴᴏᴡ I ᴀᴅᴏʀᴇ ɪᴛ. Aᴍʙɪᴠᴀʟᴇɴᴄᴇ ɪs ᴍʏ ɴᴇᴡ ʙᴇsᴛ ғʀɪᴇɴᴅ. ··

·
·
·

●  love  ●  music  ●  drama  ●  abuse  ●  mature  ●

✦ ━━━━━━━━✧━━━━━━━━ ✦

✦ ━━━━━━━━✧━━━━━━━━ ✦

⇝ ⇝ ⇝ San Francisco, California - August, 2017 ⇝ ⇝ ⇝

·
·
·

·· Cᴏᴍᴍɪᴛᴍᴇɴᴛ ɪs Cɪʀᴄᴜᴍsᴛᴀɴᴄᴇs. ··

✦ ━━━━━━━━✧━━━━━━━━ ✦

✦ ━━━━━━━━✧━━━━━━━━ ✦

·· Pᴇᴏᴘʟᴇ ɢᴇɴᴇʀᴀʟʟʏ ᴅɪᴅɴ·ᴛ ᴄʜᴇᴀᴛ ɪɴ ɢᴏᴏᴅ ʀᴇʟᴀᴛɪᴏɴsʜɪᴘs. ··

·
·
·

Falsare. Chin. Agonie.
Cynth - imaginea feminina perfecta, solista mega-faimoasei trupe de rock alternativ Southside String și un chip pe ecranul tuturor. Zâmbete, chicoteli și clipiri din ochi. Aproba tot, accepta tot și nu dezvăluie nimic.
Cam așa a devenit frumoasa cântăreață o experta în mințit și înșelat pe față. Cam așa a reușit ea sa falseze fericirea în tot acest timp.
Pentru ca ea nu e fericita.
Pentru ca nimeni nu e fericit cu adevărat.
Dar ea chiar nu este fericita.
Dacă este un lucru pe care l-ar pune și deasupra sănătății sale mintale, acela ar fi trupa. Draga și scumpa sa trupa...
Și ce sa faci când în fruntea ei e un manager de tot rahatul care iti mai este și iubit? Nu ca nu ar putea sa îl scoată în suturi pur și simplu - ca doar e un bou și un nimic- însă fără el trupa nu ar fi fost ce a fost și nu ar fi ce este. Trupa este dependenta de el.
Și automat și Cynth. Își primește zilnic porția de insulte porcoase și atingeri neadecvate, indura și iese zâmbind înapoi pe scena. De parcă absolut nimic nu s-ar fi întâmplat.
Dar s-a întâmplat. Și el nu poate sa nu observe.
Care el? Fratele monstrului și basist al trupei - Leo - practic devine singurul care conștientizează cât de cât situația. Deși tace. Și indura. Deși tine la Cynth mai mult ca la frati-su, ca la trupa și chiar ca la el însuși. Și oare poate deveni el singurul sprijin pentru Cynth, fiind doar o umbra a fratelui său perfect și un oarecare pentru solista?
Naiba știe ce se poate întâmpla mai departe.

✦ ━━━━━━━━✧━━━━━━━━ ✦

✦ ━━━━━━━━✧━━━━━━━━ ✦

Ultima editare efectuata de catre Nisao in Joi Sept 07, 2017 3:38 am, editata de 1 ori

" ˢᵃʸ ᵐʸ ᶰᵃᵐᵉ˒ ˢᵃʸ ᵐʸ ᶰᵃᵐᵉ "
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
" ᴵᶠ ᶰᵒ ᵒᶰᵉ ᶤˢ ᵃʳᵒᵘᶰᵈ ʸᵒᵘ˒ ˢᵃʸ "ᴮᵃᵇʸ˒ ᴵ ˡᵒᵛᵉ ʸᵒᵘ "
Vezi profilul utilizatorului

Lynz

Shy
Shy

̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲ and so the sky it watched my dreams   ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅  ̲̅   ✩    ̲̅ ̲̅
- - - - - Fʟ - - Fʟ - - Fʟ - - Fʟ - - CYNTH MAURICE HOLT- - Fʟ - - Fʟ - - - - -
̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅  ✩    ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ fall to pieces right in front of me   ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅

- La revedereeee, San Franciscooo! Am fost Southside String si va multumiiim! urlam in microfon cat ma tineau plamanii, strangandu-l in pumn cu o mana si cu cealalta fluturand nevrotic in sus. Am savurat cele cateva clipe de nebunie si extaz, de batut haotic din palme si tipete, si am intrat cu zambetul pe buze in culise.
Eram cumva usurata ca nu cerusera si al doilea bis.
- A fost naspa. Ai cantat ca o morsa afoana. Si acum nu mai eram usurata.
- Te-ai gandit mult la aia? am comentat pe ton neutru. Zambetul acela de cand am intrat? Da, disparuse complet.
- La a patra melodie ai sunat de parca te-ar fi futut in cur tot publicul inainte sa te pui sa canti. Vai ce mult il iubeam eu pe el. Mai si ranjea ca un cretin.
- Frumos. Sec si glacial.
I-am simtit in urmatorul moment degetele plimbandu-mi-se pe talie, pe solduri si in jos. Si m-as fi mirat eu sa aiba el chef sa atinga o Cynth foarte transpirata, cu parul ud si tot machiajul scurs. Aproape ca l-am ignorat complet si mi-am luat sticla cu apa de pe masa, sorbind pe loc aproape jumatate din ea. Era clocita, insa mergea pana si aia la ce sete imi fusese.  
- De cand mama dracului ma ignori? Se rastea la mine si deja simteam cum avea sa imi mai plesneasca o palma.
- Imi era sete. Si aveam dreptul sa beau ceva sa mi-o potolesc, nu-i asa? Ma prinse de tricou si ma apropie alarmant de el.
- Invata naiba sa asculti, tarfa, ca fara mine trupa ta de rahat un rahat ramanea. Aici ii dadeam dreptate. Dar pentru ce statea sa se chinuie cu trupa cand nici pe mine nu ma avea la inima? Doar asa de dragul de a ma face pe mine de cacat cu fiecare ocazie?
M-a impins zdravan, dar fara sa imi pierd echilibrul, si l-am putut observa indepartandu-se in graba.
- Du-te dracului de bou, am murmurat in dezgust printre dinti.
- Ai spus ceva? Normal ca am spus.
- Nimic, nimic, iubire.
Si mi-a iesit apoi din raza de vedere. M-am lasat in jos pe boxa, aterizand pe podeaua prafuita si mizerabila. Dar parca nici nu mai conta. Mi-am dus mana la chip, presandu-mi usor cateva degete de frunte. Eram clar sub orice critica.

Ultima editare efectuata de catre Lynz in Joi Aug 17, 2017 2:06 pm, editata de 1 ori

▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂
-- if ice can burn --- then love and hate can mate --- --- ᴊᴏᴊᴇɴ ʀᴇᴇᴅ --▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂

Nisao

Moderator
Moderator

●  Leo  Ansel  -  ˢᵖᵃʳʳᵒʷ ●
.
.
.
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

" ᴬᶰᵈ˒ ᶤᶰ ᵗʰᵉ ᵉᶰᵈ
ᵀʰᵉ ˡᵒᵛᵉ ʸᵒᵘ ᵗᵃᵏᵉ
ᶤˢ ᵉᵠᵘᵃˡ ᵗᵒ ᵗʰᵉ ˡᵒᵛᵉ ʸᵒᵘ ᵐᵃᵏᵉˑ "

Nebunie și exalt. Zâmbete și sclipiri în ochi, oameni fericiți. Sute de suflete în al nouălea cer, fani care își vor aminti momentele astea pentru totdeauna. Și, apoi, urmăm noi. Cei care se fac răspunzători de starea lor. Cei care se hrănesc cu țipete și aplauze. Și oricâte concerte am avea, eu, personal, nu mă voi sătura niciodată. Nu de partea asta, cel puțin. Nu de universul de pe scenă și din fața ei.
În spatele scenei, totuși, îh...
Nu îmi plăcea să asist la acele discuții. Nu îmi plăcea, și, îmi venea să intru în pământ, amintindu-mi că mă înrudeam cu el. Cu toate astea, însă, nu puteam să nu fiu atent. Se repeta la aproape fiecare concert, sau orice alt gen de apariție publică. Și Cynth înghițea totul.
- Uh... Ar fi trebuit să intervin, știu, dar nu am făcut-o. Și nu mă suportam pentru asta.
- Ai fost belea, Cynth. Zău, am încercat să o binedispun, așezându-mă pe jos, lângă ea. Erau înnebuniți, i-ai dat pe spate. Și fiecare cuvânt era adevărat, văzuse și ea, văzuse toată lumea. Iar frate-miu își poate băga criticile în cur. El nici să behăie un cântec de grădiniță nu știe.
Lucru complet adevărat, dar dacă i-l spui, îți face un scandal de nu știi cum să te mai scoți.
Încercând totuș să mi-l scot pe el din cap, m-am concentrat mai mult pe ea, îndepărtându-i șuvițele de păr de pe față și întinzându-i ulterior un șervețel.
- Arăți de parcă ai avea nevoie, ți-ai cam dat sufletul acolo pe scenă.
Lucru pe care nu pteam să nu îl admir la ea de fiecare dată. Pentru că, da, toți ne implicam, însă ea îi dădea trupei ăsteia viață.

Ultima editare efectuata de catre Nisao in Mar Aug 29, 2017 3:02 pm, editata de 2 ori

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

Lynz

Shy
Shy

̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲ and so the sky it watched my dreams   ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅  ̲̅   ✩    ̲̅ ̲̅
̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅  ✩    ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ fall to pieces right in front of me   ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅

Eram asa de orbita de ganduri ca aproape nici nu remarcasem prezenta cuiva langa mine. Asta pana i-am auzit glasul si, cumva, m-am putut calma instant. Nu era el. Era Leo, si nu cretinul de frati-su, iar asta era simplul motiv pentru care nu mai stateam ca pe ghimpi. Nu credeam ca doi frati puteau sa fie atat de diferiti pana am dat de ei doi. Era parca ireal cat de dulce putea fi Leo in comparatie cu minunatul sau frate.
Am ranjit larg, cu toata gura, cand a pomenit de prestatia noastra. Urletele si bataile din palme, versurile fredonate si zgomotul de pe scena devenisera singurele lucruri care imi mai dadeau putere sa continui. Daca nu erau toate astea, terminam de mult timp cu prostia asta de pasiune si cu prostia asta de lume a muzicii. Pentru ca desi parea spectaculoasa, era un mare rahat - toata lumea tanjea dupa bani si uita complet scopul pentru care noi cantam.
- Hmm. Am stat sa-i rumeg complimentele. Nu as fi reusit fara voi, sa stii. Suntem impreuna in asta la urma urmei, i-am raspuns cu zambetul pe buze.
- Deci ai auzit tot, huh? Preferam sa tin treaba asta departe de ceilalti membri. Sunt bine, mai. Nu pun la suflet rahaturile lui. Mhm, sigur. Ba cam puneam. Puneam rau.
Mi-am fixat privirea in a sa pentru cateva clipe, prinzandu-i intre degete servetelul. Asa e, aratam deplorabil. Ai fi zis ca alergasem vreo 10 km la maraton. Mi-am sters scurt broboanele de transpiratie de pe frunte si am oftat lung.
- Merci mult de tot. Si Doamne, sunt franta. Asa eram dupa fiecare concert. Exact la fel.

-- if ice can burn --- then love and hate can mate --- --- ᴊᴏᴊᴇɴ ʀᴇᴇᴅ --▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂

Nisao

Moderator
Moderator

.
.
.

" ᴬᶰᵈ˒ ᶤᶰ ᵗʰᵉ ᵉᶰᵈ
ᵀʰᵉ ˡᵒᵛᵉ ʸᵒᵘ ᵗᵃᵏᵉ

I-am zâmbit, la rându-mi, auzind-o. Avea dreptate, eram împreună în asta. Făceam muzică împreună, inspiram oamenii împreună, dar înduram câte îndura ea pentru trupă? Nu. Cu siguranță nu. Și atunci? Nu era, oare, nedrept?
- Mhm, am aprobat din cap, ducându-mi brațul pe după gâtul său. Ei bine, dacă spui tu...
Și, nu o credeam, deși încerca să mascheze ce simțea cu adevărat cu zâmbete și cuvinte false.
- Totuși, dacă nu sunt prea indiscret, am început, ridicându-mă și ajutând-o și pe ea să o facă. De ce mai exact încă ești cu el?
Era o chestie pe care nu o puteam înțelege. Văzusem cum se poartă cu ea, cum îi vorbește, cum o înjosește și tot tacâmul. Și, să nu mai spun de felul în care vorbește despre ea, când nu e de față. Mă scârbea, dar pe ea? Îndrăgostită nu era, nu părea, cel puțin. Și atunci, nu îi dăduse încă papucii pentru că..?
Și nu spun că eu m-am purtat exemplar în toate relațiile mele, dar... Dar. Eram intrigat. Și deranjat, la un nivel personal. Uneori îmi venea să îi dau lu' frate-miu cu basul în cap, dar apoi îmi aminteam cât costa o chitară.
- Scuze, nu-i treaba mea. Hai să te ducem acasă, chiar ești obosită.

Ultima editare efectuata de catre Nisao in Mar Aug 29, 2017 3:05 pm, editata de 2 ori

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

Lynz

Shy
Shy

̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲ and so the sky it watched my dreams ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ✩ ̲̅ ̲̅
̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ✩ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ fall to pieces right in front of me ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅

Intrebarea sa ma pusese instant pe ganduri. Si nu, nu i-am putut raspunde imediat. Am ezitat. Si am cautat sa ma eschivez de la a raspunde si nu-mi venea in cap nici un plan. Ce puteam sa ii zic?
"Fratele tau nu este un om asa rau, are doar momentele lui"? Da, sigur. Pe naiba. Asta mirosea de la o posta a minciuna. Mai ales ca ii era si frate si stia perfect cat de nemernic putea fi uneori acel om. Adica mereu. "Pai, stii, fac toate astea pentru trupa. Pentru ca fara el nu ne-ar merge bine." O fi fost asta purul adevar, insa suna mai degraba a "vreau sa facem mai multi bani" decat a "iubesc prea tare trupa asta ca sa vad totul ruinandu-se". Si, bineinteles, nu ii puteam spune asa ceva. Nu, chiar nu puteam.
- Nu stiu, mai, chiar... nu stiu. Si asta a fost singurul lucru care mi-a putut iesi pe gura in momentul ala. Cand eu, de fapt, imi stiam foarte bine motivele. M-am ridicat de pe jos si am aruncat o privire scurta inspre el.
M-am bucurat sa vad ca renuntase la subiect. Era mai bine si pentru mine si pentru el sa incheiem discutia respectiva. Am zambit in coltul gurii.
- Ok, hai sa mergem. Si ignorasem complet parca faptul ca deja eram singuri. Nici ceilalti 2 membri ai trupei nu mai pareau sa fie prin preajma.

Nisao

Moderator
Moderator

.
.
.

" ᴬᶰᵈ˒ ᶤᶰ ᵗʰᵉ ᵉᶰᵈ
ᵀʰᵉ ˡᵒᵛᵉ ʸᵒᵘ ᵗᵃᵏᵉ

Acel "nu știu", spus cu o față de "prefer să nu îți zic" m-a băgat și mai mult în ceață. Doar, ce putea fi așa... nu știu, secret, de a preferat să mintă? Dar mi-am primit semnul, în momentul în care am văzut-o ușurată că lăsasem subiectul în pace. Practic, să notez, frate-miu îi subiect sensibil.
- Ahm, și cam pe unde stai? am întrebat-o, odată ce am ajuns în dreptul mașinii, deschizându-i portiera.
Adică, bravo măi Leo, o cunoști de atâta timp și cântați împreună și nici unde locuiește nu știi, dar... presupun că o să aflu. Doar dacă nu cumva... stă cu el? Nu prea mi-ar plăcea să aflu asta, dar cum relația cu frate-miu nu e chiar cea mai bună, privindu-l mai mult ca pe managerul ăla infect, care îmi face zilele negre, nu m-ar mira să nu știu chestia asta. Acum, idiotu' a încercat oricum mereu să mă țină la distanță de ea și chiar mă miră că nu a făcut el vreo schemă și acum, de am putut rămâne singuri.
Și nu o să stau prea mult să mă gândesc de ce ceilalți membri au plecat deja, dar, bă, ce oameni, nici pa nu ne-au zis.
Sau or fi spus și eu nu i-am auzit? Ups? Ahm.
Ar fi trebuit să fiu atent, însă ea reușea, nu știu cum, să îmi capteze în totalitate atenția.

Ultima editare efectuata de catre Nisao in Mar Aug 29, 2017 3:05 pm, editata de 2 ori

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

Lynz

Shy
Shy

̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲ and so the sky it watched my dreams ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ✩ ̲̅ ̲̅
̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ✩ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ fall to pieces right in front of me ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅

Si parca fara sa realizez cand am plecat, m-am si vazut afara, in fata masinii lui. Daca stateam bine sa ma gandesc, nici nu mai stiam cand naiba fusese ultima oara cand am petrecut noi atata timp impreuna. Singuri. Ignorand complet repetiile si concertele. Pentru ca da, cum sa indraznesc eu sa comunic cu oamenii? Ca doar era crima, cum sa ii fac asa ceva scumpului meu iubit? Trebuia sa ma las tinuta in lesa ca pe un caine, cum sa nu?
Am stat un pic pe ganduri. Nu prea stiam sa explic exact locul, iar la cat de bine mergeau incercarile mele de a explica... mai bine nu.
- Hai mai bine sa iti pun pe GPS. Ma stii, sunt bata la explicat. Da, da chiar stia. Cand stateam sa le explic cum vreau eu sa modificam anumite pasaje ale cantecelor se uitau la mine ca vitelul la poarta noua.
Apartamentul era destul de micut, undeva in suburbii si cam departe de ochii lumii. Si cica locuiam cu el - acel el prea drag mie - insa mai mult locuiam singura. Nu venea decat atunci cand avea chef, cam rar, si dracu' stie pe unde umbla in rest. Dupa concerte mai ales, pleca la baut cu ai lui. Nu ma plangeam. Chiar eram usurata ca nu dadea asa des pe acasa. Sa nu mai vina deloc as prefera.
Si cand sa dau sa intru in masina, parca aud mai din departare cateva voci de fete, asurzitoare.
- Oh Doamne, uite, uite, uiteeeee. E Cynth Holt. Si...si...si. Leo Sparrow. Mama ce bine arata. Vai, e asa frumooos. Crezi ca sunt impreuna?
- Vorbeste mai incet, mai, ca ne poate auzi, incerca cealalta sa o calmeze.
I-am aruncat o privire cu subinteles lui Leo. Adoram sa vad bucuria fanilor cand ne vedeau, nu puteam sa ignor cat de fericiti erau.

Nisao

Moderator
Moderator

.
.
.

" ᴬᶰᵈ˒ ᶤᶰ ᵗʰᵉ ᵉᶰᵈ
ᵀʰᵉ ˡᵒᵛᵉ ʸᵒᵘ ᵗᵃᵏᵉ

Am râs, aprobând din cap. Cynth și explicațiile... hai să nu. Chiar mă întrebam cum făcea dacă voia să ia un taxi, sau dacă voia să cheme pe cineva la ea.
- E o idee bună, uite, am spus, înmânându-i telefonul. Parola e secvența din primele 7 note din solo-ul de la chitară, din ultima piesă pe care am cântat-o, am înștiințat-o, ridicând din umeri amuzat. Ce puteam spune, adoram partea aia. Și, evident, după bis-ul cerut, și fanilor le plăcea.
Că tot veni vorba de ei...
- Oh Doamne, uite, uite, uiteeeee. Ești Cynth Holt, am încercat să o imit pe prima dintre fete, vorbind totuși suficient de încet încât să nu mă audă. Dar oricât de minunat ar fi și oricât de bine ar arăta, n-are Leo Sparrow șanse să fie împreună cu tine, am continuat, mai în glumă, mai în serios, întorcându-mă înspre cele două fane, făcându-le cu ochiul. Acum sper doar să nu leșine sau... ceva. Modestul de mine.
Și totuși, era drăguț. Cum se uitau ele la noi. Și ce fericite păreau să fie că ne văd, chiar și de la o oarecare distanță. Mi-ar fi plăcut și mie să fiu măcar pe jumătate la fel de bucuros ca ele când mă vedeam dimineața. Gen, în loc de sentimentul de "îmi bag pula, vreau înapoi în pat". Și, totodată, eu și miss Holt? Doar dacă îmi place umezeala și spațiile strâmte. Și nu, n-am făcut o aluzie perversă, ci una morbidă. Stau foarte bine aici, și nu într-un sicriu la doi metri sub pământ. Gen, minunatul meu frate nu s-ar sinchisi să aibă grijă de Cynth, dar să te pună dracu  să te atingi de ceva ce consideră el că îi aparține...
Idiotul naibii.

Ultima editare efectuata de catre Nisao in Mar Aug 29, 2017 3:04 pm, editata de 2 ori

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

Lynz

Shy
Shy

Am pufnit scurt si mi-am facut ordine printre ganduri. Ingenioasa parola, pacat ca era al naibii de grea. Si ma intrebam oare ce putea sa ascunda asa de pretios incat sa aiba neaparata nevoie de o parola asa complexa. De fapt nu ca era complexa. Dar era grea. Foarte grea. Oare ascundea porn? Nu, asta ascunde toata lumea, prea basic. Si am stat asa pe ganduri, reusind sa le nimeresc pe primele sase - sau speram ca le-am nimerit - si m-am intors inapoi cu fata spre el. Hai ca ma descurc, imi cunosc piesele.
- Si... care naiba era ultima nota? Sau poate ca nu prea. Nu, chiar nu imi mai aminteam care era ultima.
- Hai treci in masina, i-am zambit cu toata gura, am chicotit scurt si l-am batut prieteneste pe umar. Nici nu m-am chinuit sa comentez la ironia lui. Si nu, nu ca nu m-ar fi amuzat - ca doar i-am si zambit - dar nu aveam de gand sa stau toata noaptea in fata masinii cu portiera larg deschisa.
Nu uitasem de cele doua fane, normal. Am privit pentru cateva clipe si inspre ele, facandu-le entuziastic cu mana si mimand ditamai ranjetul. Iar apoi ultima chestie pe care mi-o mai aminteam despre cele doua era ca tipau extaziate si se chinuiau sa faca poze in fuga cu telefoanele. Asta pana sa intru in masina, da.

Nisao

Moderator
Moderator

.
.
.

" ᴬᶰᵈ˒ ᶤᶰ ᵗʰᵉ ᵉᶰᵈ
ᵀʰᵉ ˡᵒᵛᵉ ʸᵒᵘ ᵗᵃᵏᵉ

Mă amuza, așa cum stătea concentrată, să nimerească notele. Și chiar mă surprinse că știuse primele șase note, dar tot am scuturat din cap, țâțâind și, chipurile, mustrând-o. În glumă, evident.
- Mi2, apoi dacă vrei să se deschidă îi trimiți și un pupic, i-am răspuns, râzând. Și evident că nu era așa, dar hai să o facem pe Cynth să râdă măcar acum, pe bune.
Am aprobat ulterior din cap, așteptând să o văd pe ea înăutru, pentru a urca apoi și eu în mașină. Fetele erau deja în al nouăzeci și nouălea cer, la cum săreau și țipau acolo și, sincer să fiu, chiar era o bucurie în plus să le văd așa. Totuși, Cynth era în dreapta mea și chiar reprezenta o prioritate în momentul de față. Pentru că... de-aia.
Și, odată ce am pornit și motorul, mi-am mutat privirea înspre ea, realizând lipsa unui fundal sonor. Și, da. Preferam să conduc pe muzică.
- Alege și ceva din playlist, dacă vrei.
Nu, nu aveam numai melodii de-alea noastre în playlist. Oi fi eu narcisist, dar nici așa. Alea erau la favorite. Detalii.
Și, după ce aveam să primesc și indicațiile GPS-ului, puteam spune că sunt gata să pornesc.
Nu că nu mi-ar fi convenit să mai stau cu ea. Astea-s... alte detalii.

Ultima editare efectuata de catre Nisao in Mar Aug 29, 2017 3:04 pm, editata de 2 ori

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

Lynz

Shy
Shy

- Si daca nu-l vrea, il primesti tu? am intrebat ironic, aproape fara niciun sens si am tastat rapid si ultima nota din parola sa kilometrica. Si pe bune acum, de ce naiba avea nevoie de ditamai carnatul de parola? Parola mea la telefon era "1234", insa presupun ca el avea ceva mai multa creativitate in el decat mine.
Am pufnit in ras si i-am dezactivat telefonul, cautand printre aplicatii niste harti - sa zicem - acceptabile. Si le gasisem destul de repede, asta dupa ce am dat de aplicatii dubioase de care nu voiam sa intreb. Nu, nu ma bag. Nu. Inca.
Mi-am bagat adresa si am lasat telefonul sa ii dicteze drumul. Era al naibii de liniste si ii dadeam dreptate, nu dadea bine asa. Am navigat un pic prin playlist-ul lui, dand in mare parte de melodiile noastre, insa hai sa nu fim asa narcisisti ca nu era frumos. De data asta. Am pus prima chestie pe care mi-a picat ochii, si anume una dintre piesele celor de la Linkin Park la care boceam de fiecare data. Si bineinteles ca ma apucasem sa si fredonez inconstient versurile pentru ca daca tot eram fana, sa fiu pana la capat. Tocmai ii oferisem lui Leo un spectacol gratuit si in exclusivitate cu Cynth cantand, ar trebui sa fie recunoscator.

Nisao

Moderator
Moderator

.
.
.

" ᴬᶰᵈ˒ ᶤᶰ ᵗʰᵉ ᵉᶰᵈ
ᵀʰᵉ ˡᵒᵛᵉ ʸᵒᵘ ᵗᵃᵏᵉ

- De la tine? Aș cere și bis, i-am răspuns, căutându-i privirea prin oglinda retrovizoare. Și, asta poate pentru că nu aș fi putut să i-o susțin direct. Minunat, Leo, te apucă orele când devi sentimental.
Și probabil nu ar fi trebuit să spun asta, pentru că acum și-ar putea da seama că vorbisem serios. Adică nu o făcusem, dar cam ba da. Aș putea să fiu coerent în gândire? Nu cu ea aici, lângă mine.
Totuși, când mi-a înapoiat telefonul, m-am străduit să îmi îndrept atenția pe indicații, astfel că am pornit, aruncându-i din când în când câte o privire pe furiș, încercând totuși să o aduc acasă în siguranță.
- Oh, domnișoara Holt, live la Sparrow în mașină, am comentat în șoaptă, pentru a nu o încurca, zâmbindu-i larg și bucurându-mă, evident, de reprezentație. Și de unde avea energie și pentru asta nu știam, dar era o adevărată plăcere să o asculți.

Lynz

Shy
Shy

Si bineinteles ca nu am putut sa nu scot un ras sanatos pe gura la incercarea lui al naibii de draguta de a flirta. Adica dupa mine cel putin, ala era flirt clar. Si mai in gluma, mai in serios, o luasem ca pe ceva dulce. La urma urmei, era vorba despre Leo care imi era simpatic intr-un fel sau altul. Il aveam la inima mai tare decat il aveam pe frati-su, in orice caz - daca mai aveam eu asa ceva, da.
Nenorocitul secase toata viata din mine, ma miram si eu sa vad ca mai puteam sa debordez de energie si extaz pe scena - si aparent si in masina blondului - cand eram mai degraba goala pe dinauntru. Si chiar abia asteptam sa ajung acasa si sa imi inec amarul in urma sa vad eu ce. Dar eu ii zambeam cu gura pana la urechi lui Leo, desi nu eram nici pe departe fericita. Ii mai si fredonam tare melodiile.
- As astepta niste aplauze, da' fi atent la drum, am comentat dupa ce s-a terminat melodia. O sa ma prefac ca le-am primit, multumesc frumos. Si parca vedeam pe geam niste strazi cunoscute, cred - doar cred - ca eram aproape de apartament.

Nisao

Moderator
Moderator

.
.
.

" ᴬᶰᵈ˒ ᶤᶰ ᵗʰᵉ ᵉᶰᵈ
ᵀʰᵉ ˡᵒᵛᵉ ʸᵒᵘ ᵗᵃᵏᵉ

Am zâmbit oarecum rușinat, în momentul în care am auzit-o râzând. Însă poate era mai bine, considerând că o luase ca pe o glumă. Iar acum părea că se distrează, motiv pentru care zâmbetul mi s-a lărgit, începând să și râd în cele din urmă, când se terminase melodia și am auzit-o vorbind.
- Ai fost minunată, ca întotdeauna, i-am mărturisit, dacă tot nu puteam aplauda, virând, aparent, o ultimă oară, la dreapta. Și aparent, ajunsesem.
- Deci suntem aici, i-am comunicat ceea ce era deja evident, coborând din mașină pentru a-i deschide și ei portiera.
- Hai, te conduc până acolo.
Iar asta pentru că era târziu și stau tot felul de nebuni la fiecare colț de stradă, așa că voiam să mă asigur că e ok până intră în casă. Și... și da, ok, voiam să mai profit de compania ei. Pentru că niciodată rămândeam doar noi. Și da. Acum brațul meu era pregătit să fie prins.
Iar eu nu prea pregătit să mă despart de ea.

Ultima editare efectuata de catre Nisao in Mar Aug 29, 2017 3:03 pm, editata de 1 ori

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

Lynz

Shy
Shy

Era bine de stiut ca puteam fi "minunata ca intotdeauna" si la 3 dimineata, franta dupa 2 ore si ceva de tipat si topait pe scena si moarta de somn. Era ceva, da. Sau poate o zicea doar din politete, Leo era baiat prea dragut ca sa imi zica cat de tampit am sunat - spre deosebire de prea iubitul meu prieten care imi zicea tot timpul ca sunt un esec si nu am ce cauta in industria muzicala. Si apoi mai baga eventual si un "vai cat noroc ai cu mine", in timp ce eu vreau doar sa ii torn otrava pe gat.
Si nici nu realizasem ca masina se oprise. Da, recunosteam strada. Da, era a mea, da. Hai ca nu stateam asa prost cu orientarea.
I-as fi spus ca nu era necesar sa ma conduca dar... cam duceam lipsa de contact uman asa ca am zis ca merge sa il chem pe la mine, tinand cont ca frati-su nu prea dadea pe-acasa. Cel mai devreme dimineata apuca sa treaca si pe la mine, in rest nope.
- Vino pe la mine, te asigur eu ca iesi intreg, am comentat in gluma. Pentru ca probabil ar fi fost un om mort daca era si el acasa. Dar nu era. Deci era un om viu.
- Frati-tu s-a dus sa se imbete probabil. Sau naiba stie. Da' pana dimineata nu apare pe aici sigur.
Si am iesit din masina, cautand cheile prin geanta si indreptandu-ma catre scara.

Nisao

Moderator
Moderator

.
.
.

" ᴬᶰᵈ˒ ᶤᶰ ᵗʰᵉ ᵉᶰᵈ
ᵀʰᵉ ˡᵒᵛᵉ ʸᵒᵘ ᵗᵃᵏᵉ

Inițial am crezut că nu am auzit bine. Pentru că tocmai mă invitase să vin la ea. Adică, gen, pe mine. Deci, da. Și nici nu înțelesesem prea bine partea cu ieșitul întreg, căci eram prea ocupat să zâmbesc tâmp cu gura până la urechi și să procesez informația inițială. Ba chiar mă încercase un impuls de a o lua de mână, până ce m-au trezit cuvintele ei următoare.
A, da, și aproape uitasem. Ea era împreună cu frate-miu. Dintr-un motiv necunoscut mie, chiar era. Și, deci, mai și locuia cu el. Vese ce îmi cam futuse starea, dar acum încă eram cu ea, la modul de împărțit același aer, deci zâmbetul care îmi pierise dramatic, începuse să mi se ivească din nou pe chip. Pentru Cynth, evident.
- Înțeleg, atunci, haide.
Și am blocat rapid mașina, îndesându-mi fugitiv cheile în buzunar, urmând-o apoi îndeaproape.
- Nu vreau să te țin trează sau ceva, totuși, am menționat în treacăt, deschizându-i ușa de la scară. Era la urma urmei obosită. Și chiar nu voiam să o chinui cu prezența mea dacă ea voia să se odihnească.

Ultima editare efectuata de catre Nisao in Mar Aug 29, 2017 3:03 pm, editata de 1 ori

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

Lynz

Shy
Shy

I-am zambit in fuga, cautand sa deschid usa de la scara. Si aproape ca si ignorasem reactia lui cand am adus vorba de frati-su, insa as minti sa spun ca nu m-am intrebat ce a gandit in acel moment. Si de ce era atat de fericit. Adica pe el il vedeam mai mereu fericit, deci oare de ce ma mai mira? Dar parca acum era si mai fericit decat fericit.
Si am bagat cartela in interfon pana la urma, deschizand usa si intrand inaintea lui in bloc. Blocul era cam vai de el si liftul facea figuri mai mereu, asa ca aveam un oarecare noroc ca stateam la 2. Insa nu cred ca Richard - aham Dick aham - avea acelasi noroc. Pentru el si sa urce pana la 2 era mult, asa ca prefera sa mearga cu un lift de pe vremea strabunicii decat sa isi foloseasca picioarele. Minunat iubit mai aveam.
- Calm, nu mor eu daca nu dorm o noapte. Si nici faptul ca avusesem concert nu schimba asta. Si am urcat fara sa mai comentez pe scari, lasandu-l probabil in ceata. Nici nu ii spusesem la ce etaj stau, insa avea sa afle imediat. Caci ajunsesem, iar eu o luasem inainte catre apartament pentru a-l deschide. Ca tot a mers bine concertul, hai sa sarbatorim, am ranjit strengareste si am intrat.

Nisao

Moderator
Moderator

.
.
.

" ᴬᶰᵈ˒ ᶤᶰ ᵗʰᵉ ᵉᶰᵈ
ᵀʰᵉ ˡᵒᵛᵉ ʸᵒᵘ ᵗᵃᵏᵉ

Am aprobat din cap, urmând-o tăcut. Până la urmă era suficient de mare încât să știe ce e bine pentru ea și ce nu, iar eu nu o puteam trimite la somn dacă ea spusese că e în oridine să mai stea. Plus că eram fericit, urma să mai stau cu ea ceva timp și nici gândul la frate-miu nu mă putea demoraliza așa tare acum.
Nu eram așa sigur până unde ar fi trebuit să o urmez, dar urma să devină evident. Și în momentul în care s-a oprit în fața unei uși, descuind și intrând, chiar așa a și fost.
- Și cum ai de gând să sărbătorim? am întrebat-o confuz, intrând după ea.
Nu că nu aș fi intuit, însă nu făcusem niciodată cunoștință cu o Cynth beată, motiv pentru care mă abțineam să optez pentru idee.
Și totuși, din nou, Cynth: petrsoană matură și responsabilă. N-am niciun drept să fac pe dădaca acum cu ea.

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

Lynz

Shy
Shy

ɴ s ʜ sʏ ɪ ʜ ʏ ʀs _________________ ᵒʰ ᶜʸᶰᵗʰ ᵗʰᵉ ˢʷᵉᵉᵗʰᵉᵃʳᵗ, ᵖᵒᵒʳ ᵖᵒᵒʳ ᶜʸᶰᵗʰ

- - Fʟ - - Fʟ - - Fʟ - - Fʟ - - CYNTH MAURICE HOLT- - Fʟ - - Fʟ - -
ʸᵒᵘ ˢᵒᵘᶰᵈ ˡᶤᵏᵉ ᵃˡˡ ᵒᶠ ᵗʰᵉᵐ ᶠᵘᶜᵏᵉᵈ ʸᵒᵘ ᵇᵉᶠᵒʳᵉ ʸᵒᵘ ˢᵃᶰᵍ ━━━━ ⋆ ⋆ ⋆ ━━━ Fʟʟ ɪs ʀɪɢʜ ɪɴ Fʀɴ F  

- Hmm... Ia vezi, poti ghici? l-am intrebat mai in gluma, largindu-mi ranjetul si arcuindu-mi inconstient o spranceana.
Si deja ma vedeam iar in apartament - in scumpul si dragul meu... hai sa nu. De fapt si de drept, chiar detestam locul. Il detestam groaznic si faceam tot posibilul sa stau departe de orice tinea de el. Se prea poate spune ca toata ura asta se cam datora lui Richard pentru ca imi futuse cam orice amintire placuta pe care as fi avut-o aici - adica aproape niciuna. Insa trebuia sa ma fi obisnuit deja, nu-i asa?
Cam de asta il si chemasem pe Leo pe la mine - mai aveam nevoie din cand in cand de compania unei persoane pe care nu o dispretuiam asa tare. Si cu siguranta nu il dispretuiam pe el. Cum ai putea sa faci asa ceva, de fapt? Tipul era prea simpatic sa isi faca dusmani ( scotandu-l din calcul pe frati-su care ura pe efectiv toata lumea ).
L-am condus pana in camera de zi, care de altfel impartea aceeasi incapere si cu bucataria, despartite fiind doar de un mic bar. Si cam acolo m-am dus, in spatele sau, cautand printre rezervele de bautura ale scumpului meu iubit. Nu avea sa afle, nu? Si daca intreba, ii ziceam ca el le-a baut si nu-si mai aminteste.

Nisao

Moderator
Moderator

.
.
.

" ᴬᶰᵈ˒ ᶤᶰ ᵗʰᵉ ᵉᶰᵈ
ᵀʰᵉ ˡᵒᵛᵉ ʸᵒᵘ ᵗᵃᵏᵉ

Cum mă așteptam, deci. Dar nu am comentat, ci doar mi-am scuturat dojenitor capul, păstrându-mi însă mina veselă. Și, odată condus în camera de zi, am urmărit-o cu privirea, admirând-o în tăcere. Pentru că era frumoasă, deși nu știu cât de mult se aștepta ca eu să văd asta și acum.  Dar o vedeam.
Și totuși, la un moment dat parcă era prea liniște, așa că, sprijinindu-mă de partea opusă ei a barului, m-am băgat din nou în seamă.
- Și, cumva faptul că am fost așa mișto la concert e singurul motiv pentru care ai de gând să bei?
Nu întrebasem de flori de măr, era evident. Sub zâmbetul ăla mare al ei se ascundea ceva, iar asta i se putea citi în ochi. Recunosc, poate nu aveam să obțin vreun răspuns, sau dacă o făceam, primeam ceva vag sau poate chiar o minciună. Dar nu știam dacă Cynth avea cui să se descarce, în condițiile în care alegea alcoolul pentru asta, iar eu chiar voiam să ajut.
- Și nu spune că e, pentru că știm amândoi că ai minți.

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

Lynz

Shy
Shy

ʸᵒᵘ ˢᵒᵘᶰᵈ ˡᶤᵏᵉ ᵃˡˡ ᵒᶠ ᵗʰᵉᵐ ᶠᵘᶜᵏᵉᵈ ʸᵒᵘ ᵇᵉᶠᵒʳᵉ ʸᵒᵘ ˢᵃᶰᵍ ━━━━ ⋆ ⋆ ⋆ ━━━ Fʟʟ ɪs ʀɪɢʜ ɪɴ Fʀɴ F  

Ma lasase masca intrebarea sa urmatoare. Iarasi. Din nou. Pentru ca mai intrebase practic aceeasi chestie, insa sub alta forma, iar eu nu am fost in stare sa ii ofer un raspuns sincer. Si presupun ca nu era prea surprinzator faptul ca nici de aceasta data nu aveam sa i-l dau. Stiam ca puteam avea incredere in el. Stiam ca era o persoana buna care mi-ar putea sta alaturi, insa stiam si ca ar insista sa ma ajute, iar eu nu aveam de gand sa implic pe nimeni in rahatul in care ma bagasem pana in gat. Si in nici un caz pe el.
- Strici distractia, mai. Cam atat am putut sa ii raspund, mai la caternica si cu zambetul larg pe buze. Pentru ca ce facea Cynth cand se simtea ca dracu' si mintea? Zambea frumos si clipea din gene. Si cu siguranta oamenii trebuiau sa o creada... sau nu prea.
Am luat doua pahare din dulap si le-am asezat pe suporturi, turnand intr-unul whisky. In celelalt... avea el sa decida. Pentru ca practic frati-su era o mina de bautura. Te uitai in dulapul cu rezerve si ziceai ca esti in magazin.
- Ce vrei sa bei? l-am intrebat, ignorand complet faptul ca a intrebat vreodata de ce faceam toate astea.

Nisao

Moderator
Moderator

.
.
.

" ᴬᶰᵈ˒ ᶤᶰ ᵗʰᵉ ᵉᶰᵈ
ᵀʰᵉ ˡᵒᵛᵉ ʸᵒᵘ ᵗᵃᵏᵉ

Ocolea subiectul. De fapt, ce zic, construia un pod pe deasupra lui. Și nu știam ce să cred, deși poate problemele ei nu erau de nasul meu. Iar acum nu trebuia să mă aștept la o deschidere de-aia dramatică, doar pentru că mă invitase la ea, cât al ei era plecat de-acasă. De fapt, probabil nici nu avea încredere în mine și, până la urmă, de ce ar fi avut? Asta e prima dată când petrecem atât de mult timp împreună, că în rest nu am avut noi cine știe cât timp să ne cunoaștem. Și, doar, cine și-ar vărsa problemele unui necunoscut? Mda, nimeni.
- Scuze, scuze.
Nu voiam să stric "distracția". Sincer, chiar nu voiam. Dar tare îmi era că ea nu se distra, dar părea pornită să se îmbete, iar eu..? Ai grijă de ea, Leo.
Și da, asta aveam de gând să fac, însă nici să o refuz nu îmi venea, că poate o supăram și... da, nu doream nici asta.
- Ce bei și tu, i-am răspuns, privind paharele și înăbușindu-mi un oftat.
Se pare că mai prindem o exclusivitate în seara aceasta.

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

Lynz

Shy
Shy

I-am raspuns dand nonsalant din cap in semn afirmativ, turnand deci aceeasi bautura si cam acelasi gramaj in ambele pahare. Apoi am ocolit masa de bar, asezandu-ma pe scaunul de langa el.
- Pentru succesul trupei, am facut un toast rapid, cu un ranjet larg in colturile gurii si am dat pe gat trei sferturi de whisky. Stiam ca el in general nu bea, stiam si ca probabil acum se cam forta pentru mine.
Si stateam si il priveam, nereusind inca sa inteleg cum se putea inrudi cineva ca el cu unul ca... ala. Era pur si simplu ilogic si nici nu aveam sa tin intrebarile in mine, nu de aceasta data, cand practic se lasase linistea intre noi si aveam nevoie de subiect nou de discutie.
- Cum dracu' tu si ala aveti acelasi sange? Niciun "du-te naiba" si "esti proasta" de juma' de ora si deja mi se pare al naibii de ciudat. Si poate devenisem deja prea sincera, insa cumva nici nu avea rost sa ascund de el faptul ca frati-su ma facea in toate felurile, ca doar auzise si el cu urechile lui. Si ii era frate, stia cat de bou putea fi Dick 99% din timp, ca in celalalt 1% dormea.

Nisao

Moderator
Moderator

.
.
.

" ᴬᶰᵈ˒ ᶤᶰ ᵗʰᵉ ᵉᶰᵈ
ᵀʰᵉ ˡᵒᵛᵉ ʸᵒᵘ ᵗᵃᵏᵉ

Evident, trupa la înaintare, am gândit, cu un zâmbet sincer, deși poate puțin trist pe buze, când i-am auzit toastul. Și am înclinat paharul înspre ea, bând mai mult de complezență, o cantitate nu prea mare din pahar.
Deși, era cam evident că pentru asta va toasta, când trupa era singura chestie pe care o aveam în comun. Totuși, nu m-am mulțumit să accept actualul adevăr, cât timp chiar puteam schimba ceva. Că doar puteam încerca. Șansă că asta cine știe când aș mai fi avut.
Trăgându-mă ceva mai aproape de ea, i-am prins o mână între ale mele, ascultând ce avea de zis, oftând când își terminase ideea. Deci din cauza asta se uita așa la mine.
- Sincer... chiar nu știu, Cynth, am încercat inițial să răspund, eșuând evident.
La urma urmei fratele meu fusese din totdeauna în felul acela, iar eu... niciodată că el. Uneori puteam să jur că nu aveam aceiași părinți, însă mă obișnuisem cu ideea că ăsta era adevărul.
- E clar de la o poștă că eu și frate-miu nu ne aseamănăm deloc și că, sper eu, nu sunt un idiot jegos și nesimțit ca el, dar serios că o persoană așa bună ca tine nu ar trebui să audă astfel de cuvinte.

Ultima editare efectuata de catre Nisao in Mier Sept 06, 2017 1:14 pm, editata de 2 ori

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 2]

Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum