This used to be a forum full of little and stupid girls.
Now it is kinda serious because they have grown up.
You're welcome to join in though. Have fun ^^

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

[ ʷ/ ᴸʸᶰᶻᶤᵉ ᶰ' ᴺʸᵃ ] ↬ 𝔉𝔞𝑘𝔢 𝓘𝔱

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 2]

Nisao

Moderator
Moderator
Rezumarea primului mesaj :

Yoυ ĸɴow..?
Jυѕт...

.
.
.

↬ 𝔉𝔞𝑘𝔢 𝓘𝔱

✦ ━━━━━━━━✧━━━━━━━━ ✦

✦ ━━━━━━━━✧━━━━━━━━ ✦

·· Iᴛ ʜᴀᴅ ᴀʟʟ sᴇᴇᴍᴇᴅ ᴀs ɪɴᴇᴠɪᴛᴀʙʟᴇ ᴀs sᴜɴsᴇᴛ. Iɴsᴛᴇᴀᴅ ɪᴛ ᴡᴀs ᴛʜᴇ ʙᴇᴀᴜᴛʏ ᴏғ ᴛʜᴇ sᴜɴ ɢʟɪɴᴛɪɴɢ ᴜᴘᴏɴ ᴛʜᴇ sᴄʏᴛʜᴇ. ··

·
·
·

𝔻𝕠𝕒𝕣 𝕖𝕦 ș𝕚 𝕃𝕪𝕟𝕫𝕚𝕖.

ℙ𝕨𝕡 ♡

✦ ━━━━━━━━✧━━━━━━━━ ✦

✦ ━━━━━━━━✧━━━━━━━━ ✦

·· I ᴜsᴇᴅ ᴛᴏ ʟᴏᴀᴛʜᴇ ᴀᴍʙɪᴠᴀʟᴇɴᴄᴇ; ɴᴏᴡ I ᴀᴅᴏʀᴇ ɪᴛ. Aᴍʙɪᴠᴀʟᴇɴᴄᴇ ɪs ᴍʏ ɴᴇᴡ ʙᴇsᴛ ғʀɪᴇɴᴅ. ··

·
·
·

●  love  ●  music  ●  drama  ●  abuse  ●  mature  ●

✦ ━━━━━━━━✧━━━━━━━━ ✦

✦ ━━━━━━━━✧━━━━━━━━ ✦

⇝ ⇝ ⇝ San Francisco, California - August, 2017 ⇝ ⇝ ⇝

·
·
·

·· Cᴏᴍᴍɪᴛᴍᴇɴᴛ ɪs Cɪʀᴄᴜᴍsᴛᴀɴᴄᴇs. ··

✦ ━━━━━━━━✧━━━━━━━━ ✦

✦ ━━━━━━━━✧━━━━━━━━ ✦

·· Pᴇᴏᴘʟᴇ ɢᴇɴᴇʀᴀʟʟʏ ᴅɪᴅɴ·ᴛ ᴄʜᴇᴀᴛ ɪɴ ɢᴏᴏᴅ ʀᴇʟᴀᴛɪᴏɴsʜɪᴘs. ··

·
·
·

Falsare. Chin. Agonie.
Cynth - imaginea feminina perfecta, solista mega-faimoasei trupe de rock alternativ Southside String și un chip pe ecranul tuturor. Zâmbete, chicoteli și clipiri din ochi. Aproba tot, accepta tot și nu dezvăluie nimic.
Cam așa a devenit frumoasa cântăreață o experta în mințit și înșelat pe față. Cam așa a reușit ea sa falseze fericirea în tot acest timp.
Pentru ca ea nu e fericita.
Pentru ca nimeni nu e fericit cu adevărat.
Dar ea chiar nu este fericita.
Dacă este un lucru pe care l-ar pune și deasupra sănătății sale mintale, acela ar fi trupa. Draga și scumpa sa trupa...
Și ce sa faci când în fruntea ei e un manager de tot rahatul care iti mai este și iubit? Nu ca nu ar putea sa îl scoată în suturi pur și simplu - ca doar e un bou și un nimic- însă fără el trupa nu ar fi fost ce a fost și nu ar fi ce este. Trupa este dependenta de el.
Și automat și Cynth. Își primește zilnic porția de insulte porcoase și atingeri neadecvate, indura și iese zâmbind înapoi pe scena. De parcă absolut nimic nu s-ar fi întâmplat.
Dar s-a întâmplat. Și el nu poate sa nu observe.
Care el? Fratele monstrului și basist al trupei - Leo - practic devine singurul care conștientizează cât de cât situația. Deși tace. Și indura. Deși tine la Cynth mai mult ca la frati-su, ca la trupa și chiar ca la el însuși. Și oare poate deveni el singurul sprijin pentru Cynth, fiind doar o umbra a fratelui său perfect și un oarecare pentru solista?
Naiba știe ce se poate întâmpla mai departe.

✦ ━━━━━━━━✧━━━━━━━━ ✦

✦ ━━━━━━━━✧━━━━━━━━ ✦

Ultima editare efectuata de catre Nisao in Joi Sept 07, 2017 3:38 am, editata de 1 ori

" ˢᵃʸ ᵐʸ ᶰᵃᵐᵉ˒ ˢᵃʸ ᵐʸ ᶰᵃᵐᵉ "
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
" ᴵᶠ ᶰᵒ ᵒᶰᵉ ᶤˢ ᵃʳᵒᵘᶰᵈ ʸᵒᵘ˒ ˢᵃʸ "ᴮᵃᵇʸ˒ ᴵ ˡᵒᵛᵉ ʸᵒᵘ "
Vezi profilul utilizatorului

Lynz

Shy
Shy

ɴ s ʜ sʏ ɪ ʜ ʏ ʀs _________________ ᵒʰ ᶜʸᶰᵗʰ ᵗʰᵉ ˢʷᵉᵉᵗʰᵉᵃʳᵗ, ᵖᵒᵒʳ ᵖᵒᵒʳ ᶜʸᶰᵗʰ

- - Fʟ - - Fʟ - - Fʟ - - Fʟ - - CYNTH MAURICE HOLT- - Fʟ - - Fʟ - -
ʸᵒᵘ ˢᵒᵘᶰᵈ ˡᶤᵏᵉ ᵃˡˡ ᵒᶠ ᵗʰᵉᵐ ᶠᵘᶜᵏᵉᵈ ʸᵒᵘ ᵇᵉᶠᵒʳᵉ ʸᵒᵘ ˢᵃᶰᵍ ━━━━ ⋆ ⋆ ⋆ ━━━ Fʟʟ ɪs ʀɪɢʜ ɪɴ Fʀɴ F  

Mi-am simtit mana prinsa gentil intr-a lui si, dintr-un motiv sau altul, nu l-am respins. Ba chiar din contra, m-am repezit inconstient sa ii raspund la gest, strangandu-i usor palma pentru a pastra contactul. Insa nu stiam si nici nu intelegeam de ce facusem treaba asta, cand practic eu nici nu ar fi trebuit sa fiu aici cu Leo.
Cumva imi luase intrebarea prea in serios, cand eu o pusesem detasat si in gluma mai mult, fara sa ma astept la un raspuns efectiv. Era genul de intrebare retorica la care raspunsul era mai mult decat evident. Si nu am putut sa nu ii observ tristetea din privire in timp ce il auzeam vorbindu-mi, fixandu-ma involuntar in ochii lui albastrui. Insa am ranjit subtil in cele din urma, coborandu-mi privirea undeva pe masuta barului.
- Nu esti un idiot jegos. Era chiar prea ireala bunatatea lui, complet opusul atitudinii cu care devenisem eu obisnuita. Chiar deloc. Si aici am devenit si eu serioasa. Poate ca nu, poate ca da. Poate ca lucrurile naspa chiar se intampla celor mai bune persoane, am replicat evitand contactul vizual si dand pe gat si restul bauturii din pahar.

Ultima editare efectuata de catre Lynz in Joi Sept 07, 2017 11:29 am, editata de 1 ori

▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂
-- if ice can burn --- then love and hate can mate --- --- ᴊᴏᴊᴇɴ ʀᴇᴇᴅ --▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂

Nisao

Moderator
Moderator

●  Leo  Ansel  -  ˢᵖᵃʳʳᵒʷ ●
.
.
.
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

" ᴬᶰᵈ˒ ᶤᶰ ᵗʰᵉ ᵉᶰᵈ
ᵀʰᵉ ˡᵒᵛᵉ ʸᵒᵘ ᵗᵃᵏᵉ
ᶤˢ ᵉᵠᵘᵃˡ ᵗᵒ ᵗʰᵉ ˡᵒᵛᵉ ʸᵒᵘ ᵐᵃᵏᵉˑ "

Nu aveam cum să mă mint. Când am simțit că m-a strâns de mână, în loc să și-o retragă sau altceva, nu am putut să nu mă bucur. Ba chiar, probabil ar fi observat și ea asta, nu doar sinele meu încântat până și de cel mai mic contact, dacă îngrijorarea pentru ea nu mi-ar fi fost atât de vizibilă.
- Nu este deloc corect, am comentat, total nemulțumit de concluzia trasă. Lucrurile nașpa ar trebui să li se întâmple persoanelor la fel de nașpa. Ce naiba, până acum Richard ar fi trebuit să fie lovit de cel puțin vreo zece piane și douăzeci de greutăți de-alea de o tonă. Ca în desenele animate.
Și chiar am râs, imaginângu-mi fratele făcut clătită în astfel de circumstanțe, revenind apoi la discuția serioasă.
- Și spun că... măcar dacă lui nu i se întâmplă lucruri rele, să ți se întâmple ție lucruri bune, Cynth.
Și poate că ei îi era mai comod să-mi vorbească despre asta fără să mă privească, însă eu mi-aș fi dorit contrariul și chiar i-aș fi ridicat bărbia, pentru a-i putea întâlni din nou ochii, însă... motive, motive. Și pe scurt, mi-a fost prea nu știu cum și nu mi-am putut permite. Doar că... mhmm.
- Și, ei bine... nu te mai uiți la mine?

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

Lynz

Shy
Shy

ʸᵒᵘ ˢᵒᵘᶰᵈ ˡᶤᵏᵉ ᵃˡˡ ᵒᶠ ᵗʰᵉᵐ ᶠᵘᶜᵏᵉᵈ ʸᵒᵘ ᵇᵉᶠᵒʳᵉ ʸᵒᵘ ˢᵃᶰᵍ ━━━━ ⋆ ⋆ ⋆ ━━━ Fʟʟ ɪs ʀɪɢʜ ɪɴ Fʀɴ F  

Desi ma amuza gandul ca Richard sa fie facut placinta de vreo nicovala sau ceva, nu am ras in hohote, nu l-am privit in ochi, doar am scos un "hm" infundat si am ranjit scurt.
- Si la fel ca in desenele animate, niciodata nu scapi de el, oricate piane i-ar cadea in cap. Nu stiam daca era de la bautura sau ceva, insa devenisem stupid de sincera. Nu mai zambeam exagerat, nu mai ironizam orice chestie si nu mai aruncam glume in sus si-n jos. Eram doar eu, o eu fara masca care brusc isi arata adevaratele emotii in fata unui strain. Aproape strain. I-am lasat mana pentru un moment, repezindu-ma la sticla de whisky si mai turnandu-mi un pahar din care sorbeam ocazional, in timp ce vorbeam.
- Am incetat sa mai sper ca se va intampla ceva bun, si spunand asta m-am intors inspre el si l-am privit fix in ochi, asa cum imi si ceruse indirect, de altfel. Pentru ca daca il priveam in ochi, stiam ca va vedea cat de varza sunt. Si cat de mult sufar. Si de-asta incercasem inconstient sa ma ascund de privirea sa, insa cumva, masca imi zburase si nu mai aveam ce ascunde. Pentru ca nu sunt bine, Leo. Deloc.

OOC: CE FRUMOS EEEE <3 Godd il ador pe Leo.

-- if ice can burn --- then love and hate can mate --- --- ᴊᴏᴊᴇɴ ʀᴇᴇᴅ --▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂

Nisao

Moderator
Moderator

● Leo Ansel - ˢᵖᵃʳʳᵒʷ ●
.
.
.

" ᴬᶰᵈ˒ ᶤᶰ ᵗʰᵉ ᵉᶰᵈ
ᵀʰᵉ ˡᵒᵛᵉ ʸᵒᵘ ᵗᵃᵏᵉ

Am clipit, ușor debusolat, rămânând pentru cine știe câte secunde blocat. Și am înghițit în sec. Brusc rău.
Ceva se întâmplase, căzuse cortina, iar Cynth deja nu mai părea aceeași. Și cu toate astea, știam că de fapt Cynth cea de acum era mai aproape de cea adevărată decât cea pe care o vedeam în fiecare zi la repetiții și concerte. Iar asta era trist. Da, era teribil de trist să o văd cum suferă pe față, însă nu asta îmi dorisem de la început? Să se deschidă în fața mea? Ba chiar asta. Și atunci? De ce îmi era atât de greu acum? Și cum aș fi putut să o ajut?
- Um...
Și oricât de mult aș fi vrut să spun ceva, cuvintele parcă mi se blocaseră undeva în gât.
Parcă voiam într-un fel să o aprob, la faza cu desenele animate, dar brusc atmosfera devenise mult prea tensionată pentru încă o referință de genul...
Și, da, avusesem și un impuls de a-i lua paharul din mână, însă probabil doar aș fi înrăutățit lucrurile.
Așa că doar am stat și am ascultat-o, încercând să o înțeleg. Am ascultat-o o dată, apoi din nou, cuvintele sale răsunându-mi iar și iar în cap.
- Nu ar trebui să te oprești niciodată să speri... am început, cât de sigur pe mine puteam, susținându-i privirea. Aș putea să te ajut... aș putea încerca, cel puțin. Doar... să ai încredere în mine.
Însă oare... asta nu era deja prea mult de cerut?

OOC: AWWWW ♡
Și eu o ador pe Cynth ♡♡♡

Lynz

Shy
Shy

Devenisem prostesc de onesta - atat de onesta ca ma simteam neprotejata, dezarmata si secata de minciunile in care ma ascundeam si incoltita chiar de ele, vulnerabila. Simteam in toate incheieturile dezastrul care devenisem in toti anii astia mizerabili si nu mi-l mai puteam ascunde. Pentru ca omul ala ma golise de orice urma de speranta. Pentru ca nici eu nu am vrut sa mai stau ca o copila naiva cu sperante desarte care nu se vor adeveri vreodata.
De ce, cum, ce am facut de brusc toate zambetele mi-au pierit si mi-am pierdut deghizarea? Naiba stia, insa cu siguranta acum nu ma mai puteam fofila. Parca colturile gurii imi ramasesera inghetate, blocate, parca uitasem sa mai zambesc de parca nimic nu se intamplase. Desi s-au intamplat multe. Si inca cate.
- La un moment dat te saturi sa mai speri daca nimic nu duce inspre bine, stii. Nu poti ramane la nesfarsit optimist. Pentru ca fusesem si eu, candva, genul ala de persoana. Genul de persoana care de altfel ma si aratam in fata tuturor, insa acum nu mai era la fel. Absolut deloc.
Am pufnit scurt, fara sa zambesc sau sa arat vreo urma de fericire. Pentru ca nu eram fericita. Si de ce sa ma mai mint pe mine? De ce sa il mai mint pe el?
- Si cum ai putea face asta? Nu putea. Nu avea cum. Si nici nu voiam sa ii pun pe umeri rahaturile in care singura ma bagasem.

Nisao

Moderator
Moderator

.
.
.

" ᴬᶰᵈ˒ ᶤᶰ ᵗʰᵉ ᵉᶰᵈ
ᵀʰᵉ ˡᵒᵛᵉ ʸᵒᵘ ᵗᵃᵏᵉ

Nu aveam cum să o învinuiesc, mai ales căci știam că trecuse prin multe. Trecuse prin multe și trăia știind că pentru ea nu se va opri chinul. Mai mult decât atât, nu aveam cum să o judec, nu când știam de câte era capabil fratele meu și nu când o vedeam în fiecare zi zâmbind și comportându-se ca și cum nimic nu s-ar fi întâmplat.
Însă voiam să o ajut. Chiar voiam să schimb ceva, căci nu merita să fie tristă.
- Aș putea vorbi cu el. Și la urma urmei, dacă nici eu nu aș avea curajul să-l înfrunt, atunci cine? Am putea să căutăm, cu toții, un alt manager. Mai ales că acum suntem cunoscuți. Și, zău că el nu e singurul care se pricepe. Dar... în fine, stai așa.
Am ridicat din umeri, adresându-i un zâmbet de încurajare, depărtându-mă pentru câteva momente de ea. Pentru că, da, observasem de cum intrasem chitara aceea și nu a durat mult până m-am întors în fața ei, cu chitara după gât.
Pentru că poate nu puteam să o ajut pe moment, să îi dau vreo cerititudine, să rezolv chiar în acea clipă vreo problemă, însă o cunoșteam. La capitolul muzică eram la fel, o simțeam, o respiram și o trăiam. Și dacă exista cel puțin o șansă să îi ridic măcar puțin moralul cântându-i, atunci nu trebuia să mă gândesc de două ori pentru a o face.
Astfel că, ciupind câteva acorduri de atmosferă, am început să îi cânt, neștiind nici eu cum de tocmai High Hopes, de la Kodaline.

OOC : M-am îndrăgostit de cover-ul ăstaaaa:

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

Lynz

Shy
Shy

- Nu, nu, nu vreau sa faci asta. Nu vreau sa te bag in asta, trebuie sa imi asum eu rahaturile in care m-am baga-
Si nici nu am apucat sa imi termin fraza, caci el parea deja fixat pe alta idee. Habar n-aveam ce avea in cap, insa nu l-am condamnat si l-am urmarit nonsalant cu privirea cum se indeparta. Insa in momentul in care si-a pus mana pe chitara din coltul incaperii, devenisem mai mult ca sigura de planul lui. Si nu am comentat, mi-am fixat privirea pe el si i-am ascultat muzica in tacere.
Cunosteam melodia - ceva de la Kodaline, daca nu ma inselam. Da, chiar o stiam de undeva. Scartaiam totusi la versuri si nu stiam decat fragmente - poate in cel mai bun caz juma' de refren. Insa o alesese la fix, caci versurile cumva se legau de situatia actuala - sau de viziunea sa optimista si sperante, de fapt. Pentru ca asta si voia de la mine - sa ma incred in el si in sperantele lui, sa aspir catre un viitor mai bun pentru mine. Desi un viitor mai bun pentru mine putea insemna un viitor mai prost pentru trupa, iar eu preferam sa ma sacrific pe mine pentru trupa si nu invers. Si poate era chiar o chestie generala, puneam cam orice altceva pe primul loc inafara de mine si stiam foarte bine ca asta era un mare defect al meu. Si nu imi pasa.
Il urmaream cum ciupea cu pricepere corzile si canta vocal peste, lucru ce de fapt chiar ma lasase masca. Nu il mai auzisem pana acum cantand cu vocea si - Doamne - canta absolut genial. Si in astfel de momente ma intrebam cum de eu eram solista trupei si nu el. Am tras un pic aer in piept si la ultimul refren m-am alaturat si eu, cu vocea mea mai mult soptita si tremurata, aproape ragusita si groaznica. Insa nu stiam asa bine versurile, fredonam ce mai prinsesem din refrenul de dinainte.

Nisao

Moderator
Moderator

.
.
.

" ᴬᶰᵈ˒ ᶤᶰ ᵗʰᵉ ᵉᶰᵈ
ᵀʰᵉ ˡᵒᵛᵉ ʸᵒᵘ ᵗᵃᵏᵉ

Nu știu de ce, însă simplul fapt că mi s-a alăturat la ultimul refren, m-a bucurat. Era un semn, poate chiar avea să îi reapară speranța. Poate, nu știu, va avea încredere în mine. Cert e că, am continuat să cânt împreună cu ea, sperând că reușisem să reaprind o... urmă de ceva.
- Ahm...
Și, dacă aș putea vorbi numai prin melodii, strofe și refrene, ar fi totul mult mai ușor. Pentru că una e să zici "a, da, ce a compus omul ăsta exprimă exact ce gândeam eu" și alta e să te exprimi singur. Ca un adult responsabil. Ce nu sunt. Dar... da.
- Deci, Cynth? Haide, lasă-mă să te ajut.
Deși știu că voi încerca să fac asta chiar și dacă îmi va spune să nu. Pentru că nu mai pot suporta faptul că am stat pe margine atâta timp. Atâta timp în care știam ce se întâmplă, însă, ca un laș, nu am acționat.
- Nu îmi pasă că spui că te-ai băgat singură în toată treaba asta. Spui că încerci să îți asumi, dar tu pur și simplu înduri și înduri, fără să schimbi ceva, până când ajungi să verși toate frustrările... așa. Și poate tu te-ai resemnat, dar pe alții îi doare să te vadă așa. Pe... mine mă doare să te văd așa.

OOC : După șapte mii de ani postez și mai și e un post scurt
Vai ce-mi place clasa a doișpea, vai

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

Lynz

Shy
Shy

Poate el cunostea ce-i aia speranta, insa eu o pierdusem de mult. Mie imi era toxica, nociva, pe mine ma seca pe dinauntru. Si stiam, da, ca in mod normal speranta se simte calda, dulce, insa pentru mine nu era asa. Pentru mine speranta era echivalentul dezamagirii, iar pe aia nu o mai puteam suporta. Asa ca preferam sa traiesc intr-un pesimism total decat sa sper si sa ajung dezamagita. Cam asa functiona logica mea, cam asa functionam eu.
Si am strambat usor din nas cand am vazut ca inca nu se dadea batut. Apreciam perseverenta si bunatatea sa - Leo era genul de print din povesti pe care il intalneai doar in vise, insa nu il puteam lasa sa se bage in treaba asta. Preferam sa indur decat sa aduc rau trupei sau... chiar si relatiei dintre el si frati-su. Pentru ca oricat de bou era, era parte din familie. Nu voiam sa vin eu sa tulbur apele.
Am dat pe gat si ultimele picaturi din pahar si am sovait. Nu il puteam lasa sa ma ajute. Nu. Clar nu. Sau da? Nu. In niciun caz.
- Leo... Ma simteam ametita. Esti baiat bun si imi esti simpatic, pe bune. Chiar meriti sa ai parte numai de fericire in viata. Dar eu... ei bine eu deja nu mai am sanse la asa ceva. Si iti multumesc enorm pentru intentie, insa stii ca... eu chiar nu te pot lasa sa te bagi in asta.
Da, Leo chiar imi era drag. Nu stiu nici eu de cand, caci abia de vorbeam, da' imi era. Si poate daca ar exista un univers fara Richard, Leo chiar m-ar putea face fericita.

Nisao

Moderator
Moderator

.
.
.

" ᴬᶰᵈ˒ ᶤᶰ ᵗʰᵉ ᵉᶰᵈ
ᵀʰᵉ ˡᵒᵛᵉ ʸᵒᵘ ᵗᵃᵏᵉ

- Nu, la naiba, nu. Nu e ok, Cynth. Și poate orice aș spune acum, nu te pot convinge să faci ceva. De fapt, ținând cont de starea în care ești, n-aș putea sta liniștit că vei face ceva, nici dacă mi-ai promite. Dar asta nu înseamnă că eu mă dau bătut. Iar dacă nu ai de gând să vorbești cu mine despre cum am putea rezolva situația, voi face totul de capul meu.
Și poate, de fapt, dacă nu aș fi spus-o acum cu voce tare, nu aș mai fi avut curajul să o fac deloc. Dar nu pot lăsa lucrurile să continue așa. Iar ea...
- Poate n-ar mai trebui să bei în seara asta...
Sau poate sigur, motiv pentru care i-am luat paharul din mână, așa gol cum era, îndepărtând și sticla din raza ei vizuală. Și orice altă arie. Însă...
- Îți sunt simpatic? Am auzit aia. Serios?
Și am ridicat din umeri, așezându-mă înapoi lângă ea, rămânând însă cu vorbele-n gât.
Un tunet.
Doar atât, și totuși mă speriasem. Pe moment.
- Scuze, am revenit la realitate. Nu-mi plac astea. Probabil de-aia nici câinelui meu nu-i plac. Ahm... Și acum? Ah, da. Tu ai mai mâncat ceva de dimineață? Sigur ți-e foame, ar trebui să mănânci. Și să nu mai bei. Și poate să dormi. Ești obosită.
Dar ea tot a zis că-i sunt simpatic.

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

Lynz

Shy
Shy

Ii ascultam inghitind in sec cuvintele si mai ca dadeam in plans. Nu, nu plangeam, Doamne, insa imi simteam ochii umezi si nu puteam ramane indiferenta in fata spuselor lui. Constientizam intentia sa groaznic de buna si blandetea din glas, insa nu puteam - pur si simplu, nu il puteam baga in asta. Ii pasa de mine, iar mie de el, si fix de asta ii era mai bine pe tusa. Puteam tine in frau situatia si singura, nu era cazul sa il bag si pe el in asta. Insa chiar si cu decizia mea de a-l respinge, el insista sa faca totul de capul lui, iar eu cu siguranta aveam sa il opresc, cumva, naiba stia cum.
L-am privit asezandu-se inapoi langa mine si m-am intins inspre el, apucandu-i intr-o palma fata si fixandu-ma in ochii sai, in timp ce ii mangaiam usor cu buricele degetelor obrazul.
- Te rog, Leo... Nu fa nimic din ce nu ar trebui. Nu e nevoie de scandal. Eram serioasa, foarte serios. Dubios de serioasa comparativ cu firea mea uzuala.
Insa a stricat tot cu treaba cu mancatul, jur. Si cu bautura.
- Pe bune ca ai talent la stricat momente.
I-as fi spus si ca nu are dreptul sa imi zica ce sa fac, ca este strict problema mea cata bautura bagam in mine, insa m-am rezumat la un oftat apatic si atat. Mi-era deja greata si locul se cam misca cu mine. Insa nu voiam sa ma culc, nu, nici pe departe. Intr-un fel sau altul, chiar imi doream sa mai stam asa, impreuna, vorbim de porcarii si cantand. Ma simteam in largul meu - eram un dezastru si nu mi-era teama sa arat asta cu el aici.

Nisao

Moderator
Moderator

.
.
.

" ᴬᶰᵈ˒ ᶤᶰ ᵗʰᵉ ᵉᶰᵈ
ᵀʰᵉ ˡᵒᵛᵉ ʸᵒᵘ ᵗᵃᵏᵉ

Aproape. Este... foarte aproape. Și, la naiba. Pentru că... nu știu. Chiar habar nu am. Dar nu vreau să mă cert cu o Cynth beată. Nu aș vrea să mă cert cu ea deloc, însă toată situația asta a ei nu... nu e ok.
- Pe bune că mă dau bătut pentru seara asta, i-am răspuns, cu un aer resemnat, înmânându-i sticla și dându-mi paharul pe gât. Fuck it, e doar o seară doar. Poate și Leo să bea, dacă să se bage în treburile celor mari nu are voie. Deși voi face și asta. Mâine. Acum... mhm.
- De... ce îți sunt simpatic? m-am arătat din nou interesat de aspectul ăla, foarte curios de altfel.
Și doar... ce vrea să însemne "simpatic"? Fusese un fel de "fratele ăla mai mic al iubitului care-ți e și ție ca un frate"-simpatic, "ești așa de fraier să crezi în basme"-simpatic, sau "băi ești drăguț de-mi vine să te pup"-simpatic? Sau niciuna din alea? Că se putea și altfel. Sau poate a spus-o doar așa, cum și eu mai dau bună ziua când e trecut de nouă seara. Sau neața la orice oră a zilei, sau...
Am ridicat din umeri, ferindu-mi privirea. Era aiurea, iar asta din prea multe motive. Și totuși, ea m-a invitat aici și, sper eu, nu doar din cauză că eram singura ei opțiune atunci.
Dar, chiar și așa, de mult mi-am dorit pentru o ocazie să pot vorbi cu ea. Pentru că... da. Cynth este specială. Și eu, da, pot fi și "doar o opțiune".

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 2 din 2]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum