This used to be a forum full of little and stupid girls.
Now it is kinda serious because they have grown up.
You're welcome to join in though. Have fun ^^

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

《Dᴇsғășᴜʀᴀʀᴇ x 5》 ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽

Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 10]

Hippient

Moderator
Moderator
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Mă, pubertatea chiar se poate dovedi a fi o scamă în gât uneori.
Ești singur, nesigur și poate doar frustrat.
Mulți încearcă să-și dezvolte personalitate într-un ONG, fără să-și dea seama însă ce responsabilități ar putea avea odată cu asta.
Sau de ce amintiri nebune ar putea avea parte în viitorul apropiat.

REGULI ESENȚIALE:

1. Aici au voie să scrie doar cinci persoane: eu, @Trinity -, @Purplinyang, @Andreil și @Nisao.
- - -
Toată lumea trebuie să vorbească cu toată lumea.
Vreau să spun că nu vreau din primele pagini să se facă grupulețe de câte doi și astfel alții să fie excluși.
Damn, vreau să ne distrăm doar. E o asociație care-ți definește viața la urma urmei.

2. Vă rog să nu abuzați de unele subiecte sensibile când este o dezbatere/discuție în grup, pentru că, la urma urmei, asociația e menită să promoveze valorile umane și drepturile ONU, nu cum să te îmbeți sau cum să fii rasist.
Asta e cireașa de pe tort, dar nu în timpul unei discuții importante, mulțuniesc.

3. Fără drame și NESERIOZITATE din primele pagini. Măcar să treacă juma' de zi, ok?
La urma urmei, sunt o familie din alte mame și tați, nu?
Și sper că se vor simți mult mai uniți după teambuilding.

4. Și, nu în ultimul rând, vă rog ca posturile voastre să nu fie de cel mult 10 rânduri. Adică, na, numai când vi se pare cazul puteți scrie mult,
în rest nu, pentru că mă gândesc că toate personajele trăiesc prezentul și nu au timp de alte filozofii atunci când se cunosc, se cultivă și se distrează, nu?
Acum vă rog să nu vă imaginați un câmp întreg cu capetele lor printre frunze de varză [pentru că am scris "se cultivă"]. Fac glume proaste, știu.
Haha.
Cam atât
.
 ☾    ☽  

☾    ☽  
DE CE ❞YOU DESERVE THIS❝ ?:

Titlul este inspirat din melodia celor de la Men I Trust, care este denumită la fel.
Pentru cei curioși, o puteți asculta chiar aici în timp ce citiți:
 ☾    ☽  

☾    ☽  
PROGRAMUL TEAMBUILDING-ULUI:

PRIMA ZI

8:30 - Sosirea și acomodarea membrilor ✓
9:00 - Întâlnirea în cabana principală pentru MICUL-DEJUN ✓
10::00 - 11:00 - PAUZĂ ✓
11 - 13 : 00 - Întâlnire în cabana principală pentru prezentarea tuturor membrilor //prezentare personală
13:-14 : 30 - Activități și jocuri pentru o cunoaștere mai aprofundată
14 : 30  - PRÂNZUL
15: 30 - 17 : 00 - PAUZĂ
17- 19 : 00 - Training Marketing
19: 00 - CINA
20 : 00 - ... - PARTY în cabana principală
 ☾    ☽  

☾    ☽  
AȘEZAREA IN CABANE :

Cabana principală - Mihai, Vlăduț și Cătălina
Cabana 1 – Eduard, Fabian și Ovidiu
Cabana 2 – Robert, Iustin și Damian
Cabana 3 – Adnana, Miruna și Diana
Cabana 4 – Vlad[imir], Adrian și Eric
Cabana 5 – Irene, Jinxx și Miau
Cabana 6 – Karina, Marina și Silvia
 ☾    ☽  

☾    ☽  
IERARHIA" ⁺ ˢᶤᵍˡᵃ ᵃˢᵒᶜᶤᵃᵗᶤᵉᶤ:

Presedinte Iasi: Ovidiu
Secretar general Iasi: Eric
Vicepresedinte Iasi: Fabian
Director PR: Karina
Director MK:
Director HR: Vladut
Director Proiecte: Vlad[imir]

Presedinte Vaslui: Robert
Secretar general Vaslui: Marina
Vicepresedinte Vaslui: Silvia
Director PR: Damian
Director MK: Diana Paraschiv
Director HR: Eduard Decebal Gavril
Director Proiecte: Adrian

Presedinte Bacau: Jinxx
Secretar general Bacau: Catalina Daria Pamânt
Vicepresedinte Bacau: Mihai
Director PR: Iustin
Deputy PR: Miruna
Membru: Denis Miau
Director MK:
Director HR:
Director Proiecte: Irene
Deputy Proiecte:
Membru: Adnana

Ultima editare efectuata de catre Hippient in Vin Sept 01, 2017 4:54 pm, editata de 4 ori

Always busy dreamin' 'bout boys, boys, boys
Vezi profilul utilizatorului

Teen Idle

Moderator
Moderator
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

"ʸᵒᵘ'ʳᵉ ᶠˡʸᶤᶰ' ʰᶤᵍʰ ᵃᵗ ᵗʰᵉ ˢʰᵒʷ˒ ᴵ'ᵐ ᶠᵉᵉˡᶤᶰᵍ ʰᵒᵗ ᵗᵒ ᵗʰᵉ ᵗᵒᵘᶜʰ / ᵞᵒᵘ ˢᵃʸ ʸᵒᵘ'ˡˡ ᵐᶤˢˢ ᵐᵉ ᵗʰᵉ ᵐᵒˢᵗ˒ ᴵ ˢᵃʸ ᴵ'ˡˡ ᵐᶤˢˢ ʸᵒᵘ ˢᵒ ᵐᵘᶜʰ"
-DACIANA MIRUNA BOBTRNACHE-
"ᵇᵘᵗ ˢᵒᵐᵉᵗʰᶤᶰᵍ ᵏᵉᵉᵖˢ ᵐᵉ ʳᵉᵃˡˡʸ ᵠᵘᶤᵉᵗ˒ ᴵ'ᵐ ᵃˡᶤᵛᵉ˒ ᴵ'ᵐ ᵃ ˡᵘˢʰ / ʸᵒᵘʳ ˡᵒᵛᵉ˒ ʸᵒᵘʳ ˡᵒᵛᵉ˒ ʸᵒᵘʳ ˡᵒᵛᵉ"

Bumti-bumti. Nu stiu ce i cum, dar am fugit de Pavel. Shhh, nu a fost cu intentie, doar am vrut sa ne jucam de-a v-ati ascunseala de aia imi caut ascunzatoare acumt.
Bum-bum-bumti. Uite-l pe Dami, stai e si Silvia aici si imi e putin frica de asa ca ma scund dupa un copac, dap. Acum sunt safe.

ᵃᶰᵈ ᵗʰᶤˢ ᶤˢ ʰᵒʷ ᶤᵗ ˢᵗᵃʳᵗˢ / ʸᵒᵘ ᵗᵃᵏᵉ ʸᵒᵘʳ ˢʰᵒᵉˢ ᵒᶠᶠ ᶤᶰ ᵗʰᵉ ᵇᵃᶜᵏ ᵒᶠ ᵐʸ ᵛᵃᶰ
-FABIAN ANDREI BARBU-
ᵐʸ ˢʰᶤʳᵗ ˡᵒᵒᵏˢ ˢᵒ ᵍᵒᵒᵈ / ʷʰᵉᶰ ᶤᵗ'ˢ ʲᵘˢᵗ ʰᵃᶰᵍᶤᶰᵍ ᵒᶠᶠ ʸᵒᵘʳ ᵇᵃᶜᵏ

Hmmm. Cineva la enervat prea tare si se cam inchinge camera din cauza asta, ma mir ca nu scoate fum pe urechi. Cu asta arunc tricoul-pe care il aveam pe umar si e si ud-pe el.
-Ai nevoie de o bautura si de o gagica ca sa te calmezi, ii spun asezandu-ma pe patul de langa el. Si nu stiu ce s-a intamplat, vorbeam cu Adnana.
Macar zic adevarul.

ᵗᵒᵒ ʷᵃˢᵗᵉᵈ ᵗᵒ ᵇᵉ ˢᵗʳᵃᶤᵍʰᵗ / ʰᵉ'ˢ ⁽ᵗʰᵉʸ'ʳᵉ⁾ ᵐʸ ʰᵘˢᵇᵃᶰᵈ⁽ˢ⁾
-DACIAN IUSTIN BOBTRNACHE-
“ʸᵒᵘ ⁽ᵗʷᵒ⁾ ʷᵉʳᵉ ˢᵘᵖᵖᵒˢᵉᵈ ᵗᵒ ᵇᵉ ᵃ ˢᶤᵈᵉ ᵉᶠᶠᵉᶜᵗ ᵒᶠ ᵗʰᵉ ᵈʳᵘᵍˢˑ”

L-am sarutat stangaci, da. Asta pentru ca e primul meu sarut si nu stiu cum e sa saruti o alta persoana. Mereu am vazut-o pe sora-mea sarutandu-se cu iubiti ei de fata cu mine, dar niciodata nu m-am gandit ca  sa fie atat de greu. Dupa si-a deschis iar gura si...
Tipul asta ma calca pe nervii si l-as bate daca as vrea, dar nu vreau sa folosesc violenta. As mai zice ceva, dar de data asta are dreptate. Nu, nu ca trebuie sa il fac sa taca sarutandu-l.
Trebuie sa il gasim pe Dami, asta e prioritatea noastra.
-Atunci inceteaza sa ne mai abati de la drum, ii spun luand-o in fata.

- VLAD [ cel Alpha ] -

Imediat cum am ajuns, am deschis portiera degajat și am ieșit în văzul lumii, rânjind. M-am uitat la prostul de Eric, care era la vreo doi pași de mine, știind ca nu-mi mai rămânea decât să-mi caut și eu de lucru. Ca tot am ajuns mai târziu pentru ca șampon...
- Ba, Eric, am apucat sa-i zic înainte ca atenția să-mi fie captata de fata cu par cenușiu, semi dezbrăcată. Pa, Eric, am mai adăugat înainte sa ma îndrept deja în direcția lu' Irene. Domnișoara directooor!

► Don't take this ᵗʰᵉ ʷʳᵒᶰᵍ ʷᵃʸ - - - - -

Hippient

Moderator
Moderator
- - - -- - - - - -  - - - - - - - - - - - - - - -  - - - - - - - - - - - -  - - - - - - - - - - - -  - - - - - - - - - - - -  - - - - 
__________ OVIDIU GROZAVU// ᵖʳᵉˢᵉᵈᶤᶰᵗᵉˡᵉ ᶠᶤˡᶤᵃˡᵉᶤ ᴵᵃˢᶤ

Do you know what’s the real bullshit? Being a fool in front of a crowd. 
- - - -- - - - - -  - - - - - - - - - - - - - - -  - - - - - - - - - - - -  - - - - - - - - - - - -  - - - - - - - - - - - -  - - - - 

Cred că asta a fost cea mai usturătoare palmă pe care mi-am dat-o vreodată. Pe lângă faptul că am primit un tricou semi-jegos și absolut ud fix în față.
- E fucking 9 (sau 10, nu știam sigur) dimineața. Încă nu pot bea acum. Îmi știa viciile totuși, căcat.
Cel puțin i-am aruncat tricoul ăla blestemat pe podea. Oare cine avea să i-l spele? Nu eu, în niciun caz.
- Ce vorbeai tu cu Adnana? mi-am mijit eu sceptic ochii.

- MARINA -

Cel puțin am curățat tot. Noroc că am primit ajutor de la câțiva membrii binevoitori. Și am dat niște bani. Mulți bani.
Lasă că jefuiesc eu Bacăul. Sau hmm.
Nu.
Lasă că vor vedea ei.
D i s e a ră.
Până atunci, fii inofensivă, Marina.

M I A U

O facea intenționat, nu? Adica....
Da. Nu vazusem ceva anume care sa fie considerat prea mult, doar ca... nu stiu, ma simt ciudat in ideea ca tot ce are pe ea e acel prosop prins provizoriu si mda.
Si acum am devenit chiar mai rosu. Foarte, foarte, foarte rosu. Si din cauza apropierii si a faptului ca gandurile mele staruiau.
Si acum mor. Stai... asta a inteles ea?
- Nu, nu, nu, nu, nu, nu, nu, nuuuuu! nici nu mi-am mai gandit reactia, abia apoi realizand ce am facut.
Acum chiar sunt penibil.
Si nu stiu sa repar asta.

R O B E R T

Nu prea aveam eu la ce altceva sa ma astept, e drept.
Da' parca in capul meu venea mai frumos un moment d-ala romantic, cu apucat de mana si promisiuni de chestii mai tarziu. Problema? Vorbim de Iustinel acum. Da' parca m-a lovit fix la inimioara, stiti? Desi stiu ca ma place. Cum sa nu ma placa el pe mine?
Dap. Mergem mai departe. Nup, nu s-a intamplat nimic.
-Cred ca-i acolo... constat dupa putin timp, ochind instant cele doua siluete așezate impreuna. Doar ca Silvia l-a gasit înaintea noastra.

I R E N E

Stiam eu prea bine ca n-am ce face prin cabana, dar nici hoinaritul de nebuna nu prea-mi dadea cine stie ce satisfactie acum. Dadusem de Karina la un moment dat, la fel de dezorientata ca mine, dar mai mult de un " Hai, salut!" n-am schimbat in secundele alea si ea si-a luat picioarele in spate spre cabana ei probabil.
Nu prea aveam cine stie ce de facut, e drept, da' n-am niciun chef sa ma intorc. Si aproape ca am cazut din picioare direct in cur cand au auzit ceea ce nu putea sa fie decat o strigare pentru mine. Nu m-am intors decat dupa cateva secunde totusi, usor sceptica si cu spranceana ridicata.
- Tu ce cauti aici? ma adresez curioasa lui Vlad. Stai, stai, stai. De fapt.... intai: cum cacat mi-ai spus?
Acum eram chiar mai buimacita, de fapt. Si putin agasata. "Domnisoara director" - zici ca vine sa ma futa, nu alta.

I ᴄᴀɴ ᴍᴀᴋᴇ ʙᴀᴅ ᴛʜɪɴɢs ʜᴀᴘᴘᴇɴ ᴛᴏ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ ᴡʜᴏ ᴀɴɴᴏʏ ᴍᴇ. ᴵ ᶜᵃᶰ ᵐᵃᵏᵉ ᵗʰᵉᵐ ʰᵘʳᵗ ᶤᶠ ᴵ ʷᵃᶰᵗ ᵗᵒ
● ● ●

- JINXXI -

Reacția lui a fost mai mult decât adorabila, însă doar am chicotit.
Și ma gândeam ca poate el chiar a crezut ca eu am ceva cu el sa ceva. Dar eu doar glumeam.
- Calm, Miau, am zis amuzata și l-am privit. Fata lui era incredibil de roșie și n ca nu m-as fi așteptat, însă nu-mi convenea sa-l vad așa și sa știu ca se simte incomod doar din cauza unui prosop.

- SILVIA -

Eram încă aici, cu frățiorul care plângea. Nimic nu părea sa se întâmplă și era mult prea liniște. Atât de liniște încât puteam sa ii aud scancetele de la care se tot abținea. Continuam sa îl strâng în brate și sa par eu aia naturala, eu aia care îl sprijină atunci când nu are pe nimeni. Și începusem deja sa ma enervez numai la gândul că poate dacă nu as fi dat peste el, acum ar fi fost singur.
Ridicandu-mi privirea și analizând împrejurimile, nu mi-a fost prea greu sa ii observ pe cei doi clovni. Aparent, și Robert ma observase pe mine. Dar dacă știau ce e mai bine pentru ei, atunci plecau. Mai repede.
Instinctiv, mi-am ridicat o mana și m-am încruntat, facandu-le semn sa plece. Ei n-aveau ce face aici.

- VLAD -

Am rânjit când am văzut-o. Deja făcea pe socata și inabordabila. Of, of. Asta e asa de tipic Irene.
- Da' ce e, mai? Cum voiai să-ți zic? am întrebat-o, mult prea amuzat de situație. Apropo, buna și ție.

Nisao

Moderator
Moderator

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

♚ 𝐸𝒟𝒰𝒜𝑅𝒟 𝒟𝐸𝒞𝐸𝐵𝒜𝐿 𝒢𝒜𝒱𝑅𝐼𝐿 ♚

·
·
·

ᴅɪʀᴇᴄᴛᴏʀ HR ᵛᵃˢˡᵘᶤ ₄₉ ᴅᴇ ᴢɪʟᴇ ⁽ᵈᵉ ᶜᵃ̂ᶰᵈ ᵃ ᵈᵃᵗ ᴮᴬᶜ⁻ᵘˡ⁾ ₃₈₃ ᴅᴇ ᴢɪʟᴇ ⁽ᵈᵉ ᶜᵃ̂ᶰᵈ ᶤ̂ˢᶤ ᶜᵘᵐᵖᵃʳᵃ ˡᵉᵍᵃˡ ᵗᶤᵍᵃʳᶤˡᵉ⁾

Aham, aham...
Și nu că m-aș plânge sau ceva, că Mihăiță ne-a luat și pe noi cu mașina și îi mulțumim mult și alea alea, dar...
ÎN PULA MEA, NE-AR PUTEA ÎNTRECE ȘI O RÂMĂ GRĂBITĂ.
- Cât mai av... mulțumesc, Cătălina, că ți-ai pus palma peste gura mea, ca să nu mai pot vorbi. Dar pot să te mușc. Ia-ți mâna că altfel te mușc. Te muuuușc! TE MUȘC.
- AU! Animalule!
Eu am avertizat-o.
- Cum spuneam, Mihaaaaaaaai, cât mai avem?
Adică nu că m-aș fi plictisit, sau ceva, dar...
Bine, m-am plictisit.
- Hai să jucăm mimă. Diana, tu începi.
Că unii trebuie să conducă. Sal Mihai. Iar pe alții sunt supărat. HUMP!
Și io vreau să ghicesc. Haiiiii, Diana.

Ultima editare efectuata de catre Nisao in Mier Sept 06, 2017 5:47 pm, editata de 2 ori

" ˢᵃʸ ᵐʸ ᶰᵃᵐᵉ˒ ˢᵃʸ ᵐʸ ᶰᵃᵐᵉ "
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
" ᴵᶠ ᶰᵒ ᵒᶰᵉ ᶤˢ ᵃʳᵒᵘᶰᵈ ʸᵒᵘ˒ ˢᵃʸ "ᴮᵃᵇʸ˒ ᴵ ˡᵒᵛᵉ ʸᵒᵘ "

Teen Idle

Moderator
Moderator

"ʸᵒᵘ'ʳᵉ ᶠˡʸᶤᶰ' ʰᶤᵍʰ ᵃᵗ ᵗʰᵉ ˢʰᵒʷ˒ ᴵ'ᵐ ᶠᵉᵉˡᶤᶰᵍ ʰᵒᵗ ᵗᵒ ᵗʰᵉ ᵗᵒᵘᶜʰ / ᵞᵒᵘ ˢᵃʸ ʸᵒᵘ'ˡˡ ᵐᶤˢˢ ᵐᵉ ᵗʰᵉ ᵐᵒˢᵗ˒ ᴵ ˢᵃʸ ᴵ'ˡˡ ᵐᶤˢˢ ʸᵒᵘ ˢᵒ ᵐᵘᶜʰ"
-DACIANA MIRUNA BOBTRNACHE-
"ᵇᵘᵗ ˢᵒᵐᵉᵗʰᶤᶰᵍ ᵏᵉᵉᵖˢ ᵐᵉ ʳᵉᵃˡˡʸ ᵠᵘᶤᵉᵗ˒ ᴵ'ᵐ ᵃˡᶤᵛᵉ˒ ᴵ'ᵐ ᵃ ˡᵘˢʰ / ʸᵒᵘʳ ˡᵒᵛᵉ˒ ʸᵒᵘʳ ˡᵒᵛᵉ˒ ʸᵒᵘʳ ˡᵒᵛᵉ"

Dami plange si vreau a-l imbratisez, dar imi este frica de Silvia. Hashtag help.

-FABIAN ANDREI BARBU-

Stiu ca are vicii, dar cand il vad asa imi vine sa ii dau alcool oricum. Si ce daca e 9 sau 10 dimineata?
-Asa si? il intreb uitandu-ma la tricoul murdar pe care o sa-l arunc mai tarziu. Poti bea la ce ora vrei.
Opaaaa, lui Ovidiu ii pasa ce vorbesc cu Adnana.
-A cazut si am ajutat-o sa se ridice, dupa voia sa imi dea bluza ei de trening.
Si am refuzat frumos, ok?

Mhm, Silvia e acolo si nu vreau mai multa bataie. Desi, vreau sa il calmez pe Dami si nu pot.
-Ne facesemn sa plecam, iispun uitandu-ma la el. Ce facem?
Imi este pre frica sa ma pun cu o Silvia nervoasa.

➳Sᴀsᴜᴋᴇ﹐ ᴡʜᴇʀᴇ ᴀʀᴇ ʏᴏᴜ ɴᴏᴡ﹖ Wʜᴀᴛ ᴀʀᴇ ʏᴏᴜ ᴛʜɪɴᴋɪɴɢ﹖ᴰᵒ ʸᵒᵘ ᵗʰᶤᶰᵏ ᵃᵇᵒᵘᵗ ᵐᵉ˒ ᵉᵛᵉᶰ ᵃ ˡᶤᵗᵗˡᵉˀ

Hippient

Moderator
Moderator
// 𝓁𝒶𝓊𝑔𝒽𝓈 𝑜𝓃𝓁𝓎 𝒶𝓉 𝒿𝑜𝓀𝑒𝓈 𝒶𝒷𝑜𝓊𝓉 𝒹𝑒𝒶𝓉𝒽 //  

- Mult, i-a răspuns concentrat Mihai lui Eduard. Mai avem mult. Și eu îl și credeam, știți? Că doar pe fruntea mea scrie Toma Credinciosul. Nu, de fapt scrie XNGEL. De ce?
Nu știu, întrebați-l pe Fabian. Că doar el m-a convins să-mi scriu asta pe fățău când eram wasted. Oricum nu pentru că eu-s un înger sau... nu știu.
- Adică jumătate de oră, am ținut eu să clarific, tot cu privirea și bărbia înainte, în timp ce-mi tot trăgeam de capetele fustei. Cel mult. Cred. Hmh. Și bum, încă o groapă care m-a făcut să salt de pe scaun.
Cică mimă. După enșpe mii de întrebări, hai cu mima.
De ce nu?
- Mimă, zici? M-am uitat puțin peste umăr, în dreptul lor. Cred că Daria mi-a spart timpanele mai devreme dintr-un singur motiv. Așa că am "mimat" un bobârnac violent peste fruntea lui Eduard. Acum ghiciți.

- - - -- - - - - -  - - - - - - - - - - - - - - -  - - - - - - - - - - - -  - - - - - - - - - - - -  - - - - - - - - - - - -  - - - -
__________ OVIDIU GROZAVU// ᵖʳᵉˢᵉᵈᶤᶰᵗᵉˡᵉ ᶠᶤˡᶤᵃˡᵉᶤ ᴵᵃˢᶤ

Do you know what’s the real bullshit? Being a fool in front of a crowd.
- - - -- - - - - -  - - - - - - - - - - - - - - -  - - - - - - - - - - - -  - - - - - - - - - - - -  - - - - - - - - - - - -  - - - -

Încă o palmă peste frunte mie, așa, din dragoste. Dacă nu aș fi fost în toate mințile, i-aș fi zis: Coae, nu-s la crâșmă aici, dar fiindcă nu sunt, i-am spus doar atât:
- Încă nu-i seară... și aveam un program... Plus niște cuvinte dureros de frumoase în minte. Pff. Cât de trist a putut suna asta. Dar oricum văd că numai mie-mi pasă de cât de serios se desfășoară totul. Ceată de copii.
- Și văd că n-ai acceptat-o, mi-am căscat eu încă odată frumos sprâncenele, oftând după o secundă.
De fapt, ar fi mers un pahar, dar... În bucătărie cred că-i vraiște, plus că nu mai știu unde am ascuns băutura.
- Așa da geamantan. 

Nisao

Moderator
Moderator

·
·
·

ᴅɪʀᴇᴄᴛᴏʀ HR ᵛᵃˢˡᵘᶤ ₄₉ ᴅᴇ ᴢɪʟᴇ ⁽ᵈᵉ ᶜᵃ̂ᶰᵈ ᵃ ᵈᵃᵗ ᴮᴬᶜ⁻ᵘˡ⁾ ₃₈₃ ᴅᴇ ᴢɪʟᴇ ⁽ᵈᵉ ᶜᵃ̂ᶰᵈ ᶤ̂ˢᶤ ᶜᵘᵐᵖᵃʳᵃ ˡᵉᵍᵃˡ ᵗᶤᵍᵃʳᶤˡᵉ⁾

Juma de oră. Mai puțin poate. Deci nu mult. Dar suficient cât să ne juc... auch.
HEI, ASTA PENTRU CE A FOST?
Nu, stai, trebuie să mă și audă.
- HEI, ASTA PENTRU CE A FOST?
Și, cum îmi frecam dramatic fruntea, am primit un cot în coaste, de la Daria. ȘI CE SUNT EU AICI, SAC DE BOX?
- Deștept mai ești, trebuia să ghicești pe cine a mimat.
Mi-am dat ochii peste cap. Da, evident, ea trebuie să le știe pe toate, păi PFFFFFF.
- Da, așa e, știam asta, am răspuns în apărarea mea, concentrându-mi privirea pe Diana. Și, hmmm...
- Te-ai... te-ai mimat cumva pe tine?
Păi ce naiba?

Ultima editare efectuata de catre Nisao in Mier Sept 06, 2017 5:49 pm, editata de 1 ori

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

Hippient

Moderator
Moderator
// 𝓁𝒶𝓊𝑔𝒽𝓈 𝑜𝓃𝓁𝓎 𝒶𝓉 𝒿𝑜𝓀𝑒𝓈 𝒶𝒷𝑜𝓊𝓉 𝒹𝑒𝒶𝓉𝒽 //  

Nu m-am putut abține să nu pufnesc. Altfel, mi-aș fi dat o palmă peste mufă.
- Eu împart palme la lume atunci când se așteaptă mai puțin? l-am întrebat pe Eduard, tot cu ochii pe el, deși stăteam puțin inconfortabil cu jumătate de corp întors înspre ei. Probabi nu m-a observat nimeni că-i rânjeam Dariei în timp ce-l lovea în coaste. Sper.
Aveam și eu o parte violentă, deși palma aceea fusese intenționată, dar totuși trebuia ghicită.
Am scos un sunet de mașină eronată, drept dezaprob.
- Nah, mai ai o viață. Din două. Să zică mersi.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
- Baby doll but NOT that dolly

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
                                    ►► Vɪț ɴ ʀʜ. Iʀ s ɪ̂ɴ̂ʟă ɪ̂ɴ ɪță sɴ ʟ ɪɪ ʀʜʀɪ ʀ ɴ ʀʜʟ ʀ. Șɪ ʟ ɴ ʀʜ. Șɪ ʟ ɴ ʀʜ. Șɪ ɴ ʀʜ. Șɪ sɴ ɴ ʀʜ. Șɪ ғɪʀ ɴɴă ʀʜʟɪ ɪț ɴ ʀʜ ɪ ɪ. Cɴʟɪ Mɪ ă ɪț. Șɪ ɴɪ ʀ ʀă.  ◀◀

Nu prea mai aveam ce face și, deși continuasem să mă plimb de aiurea prin zonă, n-am avut cine știe ce treabă. Cică asta era ora noastră de relaxare, dar numai relaxată nu mă simțeam eu. De fapt, reacția lui Ovidiu chiar mă  bântuia puțin. Mă refer... nu poate și el să se distreze, așa, puțin? Că prea pare că asociația asta e singura lui viață. Și mi-ar cam plăcea să-l scot puțin - mai mult - din rutină.
Poate diseară. Hm...
Nici măcar n-am realizat când naiba am ajuns la cabană, ridicând din sprânceană odată ce am făcut contact vizual cu Marina.
- Da' tu ce-ai pățit? am întrebat-o, intrigată de moaca ei nu atât de fericită.
Părea că are vreun complot în minte. Sau am eu vedenii. Sau ambele.  

⁻ ʷʰᵒʳᵉ ⁻ ⁻ ˢˡᵘᵗ ⁻ ⁻ ʰᵒᵉ ⁻ ⁻ „ Tʀᴜsᴛ ɴᴏ ᴜɢʟʏ ʙɪᴛᴄʜ ” - You're showing to much skin  -
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Irene - Melania Catrina [ ʷ ˢ ʰʳ ˡˡ˒ ʳʰˀ ʷˡˡˑˑˑ ˢʰ'ˢ ˡʳʸ ʷ ]

ʏ ʀ ʏ ʀɴ ⁻ ⁻ ʷᵉˡˡˡˡˡˡˡˡˡˡˡˡˑˑˑˑˑˑғᴜᴄᴋ﹐ ɴᴏ. ɴ ɴʀʟ ɴ sʀɴɢ [ ᵐᵃᵈᶰᵉˢˢ ]
------------  -----   --------   the pretty girl ----------   --------      -----------
--------------------------------------------------------------------------------------------------
                  Lɪᴛᴛʟᴇ ᴄʜɪʟᴅ﹐ ʟᴏᴏᴋɪɴɢ sᴏ ᴘʀᴇᴛᴛʏ - - - - - - ˢʳ ʳ ʰˡ
   Cᴏᴍᴇ ᴏᴜᴛ ᴀɴᴅ ᴘʟᴀʏ﹐ I·ʟʟ ʙᴇ ʏᴏᴜʀ ᴅᴀᴅᴅʏ - - - - - - ˡʳʸ ˡ
        Iɴɴᴏᴄᴇɴᴛ ᴄʜɪʟᴅ﹐ ʟᴏᴏᴋɪɴɢ sᴏ sᴡᴇᴇᴛ - - - - - -
A ʀᴀᴘᴇ ɪɴ ᴍʏ ᴇʏᴇs ᴀɴᴅ ᴏɴ ʏᴏᴜʀ ғʟᴇsʜ I·ʟʟ ᴇᴀᴛ - - - - - - ʸ ʷʰʳˑˑˑ

- Ăăăăă.... m-am trezit fără răspuns, cântărind opțiunile.
Nici nu știam io cum voiam să mi se adreseze, da' mă făcea să mă simt incomod așa. Mai ales că e tare tâmpit când se trezește un copac de om de vreo doi metri - mai mare decât tavanul bunicii - vine după tine și începe să te strige cu „ domnișoara director ”. Da' poate îi zic și eu lui așa. Poate.
- Preferabil pe nume, zic și eu, dau din umeri, încerând să par cât mai relaxată. Credeam că te-ai pierdut pe drum.

-     -      -      -      -     -      -      -      -     -      -      -      -     -      -      -  ᵖᵃʳᵗʸ ᵇᵒʸ -      -      -      
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ⇢

- - ➤➤
 ᶜ ʳ ᶤ ˢ ᵗ ᶤ ᵃ ᶰ Nʙɪ - - [ ᵖʳᵉˢᶤᵈᵉᶰᵗ ᵃᵗ ᵛᵃˢˡᵘᶤ ] - - ·· A sᴏɴɢ ғᴏʀ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ ··
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
ʳ ʳ˒ ʷ' ʸ ˡʸˀ / ʳ ʳ˒ ʳ ʰ ʳ ʷ ʸ / ʰ ˢ ˢ ˒ ʰ ˢʸ ˢ ˡ / 'ˢ ˡ ˢ ʳ ʸ / ʳ ʳ˒ ʷ' ʸ ˡʸˀ
 -     -      -      -      -     -      -      -      -     -      -      -      -     -      -      -  ᵖᵃʳᵗʸ ᵇᵒʸ -      -      -      
● ●
going down, so down, sooooo... down - [ on your knees ] ● ●
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
❝ Tʜɪs ɪs ʏ·s ғɪʀsᴛ ᴘᴀʀᴛʏ ᴇᴠᴇʀ. Sᴏ I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴɪᴄᴇ﹐ ᴍᴇᴀɴɪɴɢғᴜʟ﹐ ʜᴇᴀʀᴛғᴇʟᴛ ʙʟᴏᴡ ᴊᴏʙs﹐ ғʀᴏᴍ ʙᴏᴛʜ ᴏғ ʏᴏᴜ.  ❞

Văzusem, desigur, cum Silvia făcea ca naiba în patru să nu ne apropiem noi de Dami.
Și poate că avea ceva în cap, de parcă mă găcea să mă gândesc că ar putea avea dreptate. Doar că mie atenția mi-a cam fost distrasă de un ghem de blană ascuns între tufișuri și, fără să mă mai gândesc, am țopăit puțin cam repezit, tâindu-i calea animăluțului.
- Uite aici ce facem, mă întorc rânjind victorios către Iustinel, cu o expresie d-aia gen „lasă că știu eu mai bine”.
Așa că am pășit victorios către cei doi, ignorând amenințarea monstrului blond ce probabil încă gesticula. Robertică fără frică, io-s ăla.
- Damiiiiiiii, uite ce ți-am adus.... îl atenționez de la distanță, apropiindu-mă cu iepurașul în brațe și zâmbetul larg.

- - -  ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● - ♂ ♂ -● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● - - -
❁ - - PISICĂ  - ᵃˡˢᵒ ᵏᶰᵒʷᶰ ᵃˢ ᴹᶤᵃᵘ -  ɴɪs ʀɪɴ - -
M A L E  ♂♂♂- s ʜ ʏ ᴀɴᴛɪsᴏᴄɪᴀʟ ᴋɪᴅᴅᴏ ﹣❁
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
❝ Imagine breathing in / Imagine leaving all your air behind / What matters in the end / A matter of opinion 'til you find out ❞
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
.... ˢᵒ˒ ᴵ ᵍᵘᵉˢˢ ʷᵉ ᵃʳᵉ ʷʰᵒ ʷᵉ ᵃʳᵉ ᶠᵒʳ ᵃˡᵒᵗ ᵒᶠ ʳᵉᵃˢᵒᶰˢˑ And maybe we'll never know most of them. B ɴ ɪғ ɴ· ʜ ʜ ʀ ʜs ʜʀ ғʀ ɴ sɪʟʟ ʜs ʜʀ ɢ ғʀ ʜʀ.  ᵂᵉ ᶜᵃᶰ ˢᵗᶤˡˡ ᵈᵒ ᵗʰᶤᶰᵍˢˑ And we can try to feel okay about them.
- - -  ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● - ♂ ♂ -● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● - - -

-O să mă prefac că merge asta... rostesc, încă rușinat.
Pentru că, era, totuși, situația asta. Dar ar trebui să gândesc pozitiv, nu? Adică e totuși îmbrăcată cu ceva. Chit că doar un prosop, dar... calm, Miau.
Așa că trag adânc aer în piept și simt cum pierd din temperatura corporală instant.
- Sunt bine.
Cred.

Ultima editare efectuata de catre Purplinyang in Mar Aug 22, 2017 2:07 am, editata de 1 ori

I ᴄᴀɴ ᴍᴀᴋᴇ ʙᴀᴅ ᴛʜɪɴɢs ʜᴀᴘᴘᴇɴ ᴛᴏ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ ᴡʜᴏ ᴀɴɴᴏʏ ᴍᴇ. ᴵ ᶜᵃᶰ ᵐᵃᵏᵉ ᵗʰᵉᵐ ʰᵘʳᵗ ᶤᶠ ᴵ ʷᵃᶰᵗ ᵗᵒ
● ● ●

- VLAD -

I-as fi spus eu ei ca eu ii spun cum ma taie pe mine sa ii spun, dar m-am abținut și chiar am ignorat comentariul ei. Aham, ca eu eram cel mai frumos. Șiii nu era ca și cum ar fi trebuit să-mi bat prea tare capul cu altceva.
- Sigur. Ai vrea tu sa ma pierd, da' nu pe drum, veni răspunsul meu automat, urmat de un râsete scurt. Dar practic m-a adus Eric.
Și ala unde dracu' o mai fi rămas?

- SILVIA -

Nu era de parca Robert avea sa ma asculte. Nici bătut nu părea sa înceteze. Și când l-am fixat cu privirea, observând ca vine cu un iepure, m-am încruntat mai tare.
- Pleacă dracu' d-aici, i-am comentat, gata sa-i smulg animalu' din brate. Iar atunci m-am trezit cu un Dami, care si-a scos fata din parul meu și a privit furat iepurele alb. Privirea lui parca a prins repede viata, urmând ca un zâmbet sa apară.
- Ie... Ie... IEPURAȘ! l-am auzit pronunțând într-un final.
Și nici ca am mai putut sa țin pasul cu el, ca idiotul s-a și ridicat, pregătit sa acapareze iepurașul cu toată afecțiunea lui molipsitoare.
- Iepuraș, iepuraș, iepuraș, repeta într-una, atingand într-un final ghemul de blana din bratele lui Robert. Ce drăguuuuuuț! E asa drăguuuuuut, Robiiii! Da' cum îl cheamă?

- JINXXI -

- Dar ce? N-ai mai avut gagici pana acum? l-am întrebat direct, fără nicio ezitare. Și nu ca eram neapărat curioasa de răspuns, dar barem mai făceam și noi conversație.
Bine, asta dacă mi-ar răspunde și mie, fără sa ma vorbească doar el cu propriul creier.

Nisao

Moderator
Moderator

·
·
·

- Apăi... nu, da, io... bă, nu știu. Stomacul meu a fost prea agitat la cât a luat Mihăiță toate gropile, de nu mai pot gândi.
Adică eu gândesc cu stomacul și ăhăm, hmmm...
Cine mai e violentă așa, totuși? Ahm? Ahmm?
- Silvia, mă?
Alta dură. Mă sperie, să mor io. Mai mult ca Diana. Diana e doar oleacă răuță.

Ultima editare efectuata de catre Nisao in Mier Sept 06, 2017 5:50 pm, editata de 1 ori

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

Teen Idle

Moderator
Moderator

Robert salvatourul meu si al lui Dami. Jur ca l-as pupa din nou, nu doar pe el, da' si iepurasul care a aparut la tanc. Le fac altar la amandoi, maaaa.
Uii, si-a revenit si Dami. Ma bucur, acum ma apropi usor de unde sunt ei.
-Il cheama Dobert, raspund la intrebarea blondului.
Dupa copac o vad pe sora-mea, normal ca nu se apropie cu Silvia aici. Aca ca ii fac semn sa vina si ea. Se apropie la locul faptei si isi da drumul la gura, of course.
-Damiiii, de ce plangeai? Pe cine vrei sa bat? il intreaba luandu-l in brate cu tot cu iepure.

"ᵃˡˡ ᵗʰᵉ ᵍᵒᵒᵈ ᵍᶤʳˡˢ ᵗʰᵉʸ ᵃᶜᵗ ˡᶤᵏᵉ ᵇᵉᵍᶤᶰᶰᵉʳˢ ᵇᵘᵗ ᵃˡˡ ᵗʰᵉ ᵇᵃᵈ ᵍᶤʳˡˢ ᵗʰᵉʸ ᵏᶰᵒʷ ᵗʰᵃᵗ ᵗʰᵉʸ'ʳᵉ ˢᶤᶰᶰᵉʳˢ"
-ADRIAN COSTACHE VRABIE-
"ᵃˡˡ ᵗʰᵉ ᵍᵒᵒᵈ ᵍᶤʳˡˢ ᵃʳᵉ ʳᵉᵃˡˡʸ ᵍᵒᵒᵈ ᵏᶤˢˢᵉʳˢ ᵇᵘᵗ ᵃˡˡ ᵗʰᵉ ᵇᵃᵈ ᵍᶤʳˡˢ ᵃʳᵉ ʳᵉᵃˡˡʸ ᵍᵒᵒᵈ ˢᵗʳᶤᵖᵖᵉʳˢ"

Nu stiu cum, dar l-am colectat si pe Vlad cel beta de pe drum. Cum am plecat cu motocicleta, acesta tot sta prins de mine de parca l-as condamna la moarte. Hai ca i-am dat casca si i-am cumaparat cotiere si genunchiere de pe drum, am zis sa fiu baiat de treaba macar de data asta.
Nu e ca si cum merg repede, nuuu. Delooc. Cred ca am ajuns, cred. A stai, uite masina lui Eric, hai ca nu am gresit drumul de data asta. Ca celelalte cinci dati, ups. Parchez motocicleta si astept sa se dea Vlad jos.
-Ba, Vlade, mai traiesti?

-FABIAN ANDREI BARBU-

Ioi, Doamne, Ovi si programul lui. Ridic mainile semn de retragere si ma ridic de pe pat.
-Tu fa treba ta, eu ma duc sa caut pe cineva, ii spun facand pe misteriosul.
Am iesit fara sa mai aud ce zice si m-am indreptat spre cabana 6. Uii, ma, a venit caracatita cu Vlad cel Apha si Adrian cu Vlad cel Beta. Ma rog, imi continui drum si ciocan la cabana 6, parca aici e rozalia. Sper ca da, vreau sa coacem un plan sa il calmam pe Ovi.

➳Sᴀsᴜᴋᴇ﹐ ᴡʜᴇʀᴇ ᴀʀᴇ ʏᴏᴜ ɴᴏᴡ﹖ Wʜᴀᴛ ᴀʀᴇ ʏᴏᴜ ᴛʜɪɴᴋɪɴɢ﹖ᴰᵒ ʸᵒᵘ ᵗʰᶤᶰᵏ ᵃᵇᵒᵘᵗ ᵐᵉ˒ ᵉᵛᵉᶰ ᵃ ˡᶤᵗᵗˡᵉˀ

- DAMI -

Oh Doamne, oh Doamne! Aveam iepuraș! IEPURAȘ DOBERT!
Și da, ma trezisem deja îmbrățișat de o făptură, realizând mai apoi ca nu-i nici Robert și nici Iustinel. Asa ca am zâmbit drăguț și am înghițit în sec.
- Eu vreau îmbratisare de la Robert și Iustinel, am cerut, fiind aproape sigur ca n-am sa primesc.
- Tu ce pula mea te bagi? se trezi Silvia, aproape mărâind la Miruna. Era cam nervoasă.

Hippient

Moderator
Moderator
- MARINA -

Gândește-te, Marino, gândește-te... Ceva, ceva, ceva...
- GHILOTINA!
Și deodată mă trezesc cu Karina.
- Ah, ce? Nimic.
Și probabil că am mimat un zâmbet extrem de fals și obosit de ziceai că avea să mi se scurgă fața din clipă în clipă. Nu știam ce avea să creadă Karinuș, dar...
În momentul în care o intrat Fabian, chiar că mi s-o dus cheful de tăt. Și probabil mi-a picat și fața în slow motion. Sau am fost doar eu spate, în pat. 

- OVIDIU -

- Vezi că ți-ai uitat tricoul! i-am strigat în urmă, trântindu-mă din nou pe saltea.
Aveam și un sentiment de lehamite să mă uit la ceas, dar mite...

// 𝓁𝒶𝓊𝑔𝒽𝓈 𝑜𝓃𝓁𝓎 𝒶𝓉 𝒿𝑜𝓀𝑒𝓈 𝒶𝒷𝑜𝓊𝓉 𝒹𝑒𝒶𝓉𝒽 //

- Aplauze pentru Eduardo, vă rog, am făcut un scurt consimțământ în timp ce-mi băteam ușor și sacadat vârfurile palmelor.
Până și Mihai a râs. Nu la gluma mea, evident sau la aplaudatul meu sarcastic, ci la jocul în sine, presupun.
- Scuze, a zis mai apoi, printre sughițuri și fix atunci a luat altă groapă.
Ei bine, eu îmi bag picioarele.
- Cine urmează?

- JUST VLĂDUȚ -

Ne-am oprit? Ne-am oprit. Și în sfârșit am cruțat jacheta lui Adrian și i-am dat drumul de tot. Deși tot cred că o să rămână ceva urme pe pielea aia.
- Actually, sunt deja mort. Și am cam zâmbit obosit.
De fapt, chiar eram obosit. Probabil ratasem și micul dejun. Și ghici ce? Mă simțeam ca un copilaș cu casca, cotierele și genunchierele alea. Plus că le-am plătit din banii mei.
Când am descălecat de pe armăsar, mi-am dat seama că aveam să rămân crăcanat pentru o perioadă. Ai să-mi bag...
- Dar mesri pentru drum!
Și limba cred că mi-e crăcănată.

Nisao

Moderator
Moderator

❦ 𝒞Ă𝒯Ă𝐿𝐼𝒩𝒜 𝒟𝒜𝑅𝐼𝒜 𝒫Ă𝑀𝒜̂𝒩𝒯 ❦

·
·
·

Sᴇᴄʀᴇᴛᴀʀ Gᴇɴᴇʀᴀʟ ᴮᵃᶜᵃᵘ ₄₆₉ ᴅᴇ ᴢɪʟᴇ ⁽ᵖᵃ̂ᶰᵃ⁻ᶤ ᵃᵈᵘˡᵗ ᶤ̂ᶰ ᵃᶜᵗᵉ⁾

Am râs, aplaudând în același stil ca Diana, privindu-l cu coada ochiului pe Eduard. Nu m-aș fi așteptat să ghicească. Eu nu aș fi ghicit. Dar, hei, unii au o chestie gen al șaselea simț. Nu c-ar fi cazul lui, el e doar atât de tăntălău că are noroc.
- Îi o...
Și orice ar fi vrut săracul să spună, și-a cam mușcat limba, când Mihai a mai luat o groapă. Acum mai că îi dădeau lacrimile, dar las' că-i trece.
- Eu, eu! am răspuns entuziasmată, dregându-mi vocea. De ce, nu știu, că la mimă nu se vorbește. Dar hai să o lăsăm așa.
Și, întinzându-mi brațele și trosnindu-mi gâtul, m-am pregătit de a-mi intra în rol. Anume, am început a-mi mișca brațele în colo și pe dincolo, privindu-i pe fiecare în parte foarte, foarte serioasă și prefăcându-mă că îi pun la treabă sau că îi cert. Hai, hai că e ușor.

Ultima editare efectuata de catre Nisao in Mier Sept 06, 2017 5:57 pm, editata de 1 ori

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

►► Vɪț ɴ ʀʜ. Iʀ s ɪ̂ɴ̂ʟă ɪ̂ɴ ɪță sɴ ʟ ɪɪ ʀʜʀɪ ʀ ɴ ʀʜʟ ʀ. Șɪ ʟ ɴ ʀʜ. Șɪ ʟ ɴ ʀʜ. Șɪ ɴ ʀʜ. Șɪ sɴ ɴ ʀʜ. Șɪ ғɪʀ ɴɴă ʀʜʟɪ ɪț ɴ ʀʜ ɪ ɪ. Cɴʟɪ Mɪ ă ɪț. Șɪ ɴɪ ʀ ʀă.  ◀◀

Da, da, sigur nimic. O priveam iscoditor si nesigur, gata sa ii reprosez ca nu o cred. Si ce ghilotina ma-sii?
Norocul ei ca a intrat Fabi (noroc, aha... ) si m-a distras total, cauzand marirea instanta a ochilor mei.
- Da' tu ce cauti aici, ma? il intreb in cele din urma, autoritara si cam pornita, insa putin amuzata. Pune si tu ceva pe tine, ma Tarzan.
Inteleg ca nu e in stare sa se spele singur, da' nici sa se imbrace?

❝ Imagine breathing in / Imagine leaving all your air behind / What matters in the end / A matter of opinion 'til you find out ❞
.... ˢᵒ˒ ᴵ ᵍᵘᵉˢˢ ʷᵉ ᵃʳᵉ ʷʰᵒ ʷᵉ ᵃʳᵉ ᶠᵒʳ ᵃˡᵒᵗ ᵒᶠ ʳᵉᵃˢᵒᶰˢˑ And maybe we'll never know most of them. B ɴ ɪғ ɴ· ʜ ʜ ʀ ʜs ʜʀ ғʀ ɴ sɪʟʟ ʜs ʜʀ ɢ ғʀ ʜʀ.  ᵂᵉ ᶜᵃᶰ ˢᵗᶤˡˡ ᵈᵒ ᵗʰᶤᶰᵍˢˑ And we can try to feel okay about them.

De unde pana unde intrebarea asta? Adica... nu, nu stiu cum am ajuns la asta. Sau ce i-a venit sa intrebe, desi parca eram chiar mai relaxat sa discut despre asta decat altceva. Ciudat, foarte ciudat. Doar ca ideea e ca sunt chestii sigure, insa trecute si e putin amuzant ca raspunsul meu e unul pozitiv, pentru ca e clar ca nu se asteapta.
- De fapt.... ba da.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ⇢

- - ➤➤
 ᶜ ʳ ᶤ ˢ ᵗ ᶤ ᵃ ᶰ Nʙɪ - - [ ᵖʳᵉˢᶤᵈᵉᶰᵗ ᵃᵗ ᵛᵃˢˡᵘᶤ ] - - ·· A sᴏɴɢ ғᴏʀ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ ··
ʳ ʳ˒ ʷ' ʸ ˡʸˀ / ʳ ʳ˒ ʳ ʰ ʳ ʷ ʸ / ʰ ˢ ˢ ˒ ʰ ˢʸ ˢ ˡ / 'ˢ ˡ ˢ ʳ ʸ / ʳ ʳ˒ ʷ' ʸ ˡʸˀ
● ●
going down, so down, sooooo... down - [ on your knees ] ● ●
❝ Tʜɪs ɪs ʏ·s ғɪʀsᴛ ᴘᴀʀᴛʏ ᴇᴠᴇʀ. Sᴏ I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴɪᴄᴇ﹐ ᴍᴇᴀɴɪɴɢғᴜʟ﹐ ʜᴇᴀʀᴛғᴇʟᴛ ʙʟᴏᴡ ᴊᴏʙs﹐ ғʀᴏᴍ ʙᴏᴛʜ ᴏғ ʏᴏᴜ.  ❞

Am ignorat toata iesirea Silviei. Eram de-a dreptul mandru de isprava mea si nu puteam sa nu zambesc, animat de reacția pozitiva si de-a dreptul adorabila a lui Dami.
Si chiar am fost placut surprins cand l-am vazut pe Iustinel luandu-mi-o inainte cu numele iepurelui, lasandu-ma cu sprancenele ridicate pentru cateva secunde, ca abia dupa sa realizez semnificatia ideii de Dobert. Si ma gandeam sa sugerez eu un Iudobert, insa eram ocupat sa ranjesc, privind fericirea de pe chipul lui. Aparuse si Miruna in cele din urma, foarte la intamplare, cauzandu-mi rasul profund cand l-am auzit pe Dami protestând in felul lui.
Si desi era inca sugrumat in îmbrățișarea fetei, eu l-am prins pe la spate, lipindu-mi usor buzele de obrazul lui, fara sa fiu prea tare miscat de reactia violenta a Silviei.
- Hai mai, Silv, ca incerca si ea sa fie de ajutor.
Ca nu ii iese e alta treaba.

⁻ ʷʰᵒʳᵉ ⁻ ⁻ ˢˡᵘᵗ ⁻ ⁻ ʰᵒᵉ ⁻ ⁻ „ Tʀᴜsᴛ ɴᴏ ᴜɢʟʏ ʙɪᴛᴄʜ ” - You're showing to much skin  -
Irene - Melania Catrina ʷ ˢ ʰʳ ˡˡ˒ ʳʰˀ ʷˡˡˑˑˑ ˢʰ'ˢ ˡʳʸ ʷ

------------  -----   --------   the pretty girl ----------   --------      -----------

- Da, da... aham. Sa te pierzi in cosciug.
Zic si eu...
Dar ranjesc, cu calm.
Nu, nu ma deranja neaparat prezenta lui. Doar ca nu am prea vorbit cu el si e cam aiurea tot flirtul asta al lui, si nu doar pentru ca primul meu gând cand l-am vazut prima data a fost ceva gen " Oh gooood, cat de fabulos e". Dar e enervant.
Parca Eric e mai acceptabil.
- Deci voi sunteti d-aia mai speciali care nu pot sa vina in rândul lumii, no? continui, pe același ton dojenitor, dar amuzat.

● ● ● [ ERIC daniel IAMANDI - - -ᵗᵃʳᵃᶰᵗᵘˡᵃ ] ᴡʜᴏ ᴅᴏ ʏᴏᴜ ᴛʜɪɴᴋ ʏᴏᴜ ᴀʀᴇ﹖

( ˢᵉᶜʳᵉᵗᵃʳ ᵍᵉᶰᵉʳᵃˡ - Iᴀșɪ ﹣ Bᴏʀɴ ɪɴ Vᴀsʟᴜɪ - - -²⁰ ᵈᵉ ᵃᶰᶤ ˢᶤ ᵃᶰᵘ' ᵈᵒᶤ˒ , psihologie )
ᵗʰᵉ ᵐᵉᶰᵗᵃˡᶤˢᵗ • •
➤ - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

➤ - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Nᴜɴ ʟɪᴇʙᴇ Kɪɴᴅᴇʀ ɢᴇʙᴛ ғᴇɪɴ Aᴄʜᴛ / / ɪᴄʜ ʙɪɴ ᴅɪᴇ Sᴛɪᴍᴍᴇ ᴀᴜs ᴅᴇᴍ Kɪssᴇɴ / / ɪᴄʜ ʜᴀʙ ᴇᴜᴄʜ ᴇᴛᴡᴀs ᴍɪᴛɢᴇʙʀᴀᴄʜᴛ / / ᴇɪɴ ʜᴇʟʟᴇʀ Sᴄʜᴇɪɴ ᴀᴍ Fɪʀᴍᴀᴍᴇɴᴛ / / Mᴇɪɴ Hᴇʀᴢ ʙʀᴇɴɴᴛ

Se putea sa nu ma lase acolo idiotul de Vlad? Ca doar nu se poate sa nu alerge dupa prima gagica care ii iese in fata. Cu toate astea, stiam prea bine ca are o slabiciune pentru Irene si nici ca aveam ce comenta. Asa ca m-am ocupat de descarcat lucrurile din masina inainte ca atentia sa-mi fie captata de o anume scena din apropiere, asupra careia am ramas fixat, iar asta nu doar pentru ca era implicat vara-meu. Adica, la urma urmei, e Robert. Ar fi chiar culmea sa nu se bage el in tot ce se poate.
Doar ca era cam interesant contextul si, desi nu-s genul sa trag cu urechea, eram curios cum o sa evolueze lucrurile.
Si chiar bine am facut, din moment ce atmosfera paruse sa se incinga si imediat am intervenit, aparand cu seriozitate in cadru.
- Hei, hei... Ce se intampla aici?

Ultima editare efectuata de catre Purplinyang in Mar Aug 22, 2017 6:02 am, editata de 5 ori

● ● ●

Teen Idle

Moderator
Moderator

Ma uit cateva secunde urat la Silvia si i-as zice ceva ca maraie la sora-mea, dar Miruna mi-o ia inainte si e draguta ca deobicei.
-Hai, ma, Silvia. Vino si tu la imbratisare de grup, ii spune fara sa ii dea drumul lui Dami.
Meh, fac asta doar de dragul lui Dami si pentru ca se uita sora-mea intens la mine.
-Da, da, acum.
Nu stiu cum, dar m-am bagat si eu in imbratisarea lor. A mai aparut cineva, ew.

"ᵃˡˡ ᵗʰᵉ ᵍᵒᵒᵈ ᵍᶤʳˡˢ ᵗʰᵉʸ ᵃᶜᵗ ˡᶤᵏᵉ ᵇᵉᵍᶤᶰᶰᵉʳˢ ᵇᵘᵗ ᵃˡˡ ᵗʰᵉ ᵇᵃᵈ ᵍᶤʳˡˢ ᵗʰᵉʸ ᵏᶰᵒʷ ᵗʰᵃᵗ ᵗʰᵉʸ'ʳᵉ ˢᶤᶰᶰᵉʳˢ"
-ADRIAN COSTACHE VRABIE-
"ᵃˡˡ ᵗʰᵉ ᵍᵒᵒᵈ ᵍᶤʳˡˢ ᵃʳᵉ ʳᵉᵃˡˡʸ ᵍᵒᵒᵈ ᵏᶤˢˢᵉʳˢ ᵇᵘᵗ ᵃˡˡ ᵗʰᵉ ᵇᵃᵈ ᵍᶤʳˡˢ ᵃʳᵉ ʳᵉᵃˡˡʸ ᵍᵒᵒᵈ ˢᵗʳᶤᵖᵖᵉʳˢ"

S-a dat printesa jos de pe armasar, in sfarsit. Dupa ma dau si eu jos, dupa imi scot casca si ma uit la el. Ai sa-mi bag pula.
Zici ca l-am futut si acum il doare curu', doar cand ma gandesc imi vine sa rad.
-Ce ai de stai asa? Zici ca te-a pus buna-ta sa calaresti un cal, ii spun scotandu-mi pachetul de tigari din buzunar.
Ba, da' unde e lumea?

-FABIAN ANDREI BARBU-

Cum nu am primit vreun raspuns, am intrat ca la mine acasa. Uite rozalia si...Ce cauta Marina aici? Anyway, am venit aici pentru ca am treaba.
-Karina, multumeste-te ca am doar pantaloni pe mine. Cu animalele astea te poti trezi in miezul noptii la tine in cabana in pielea goala, raspund la intrebarea rozaliei.
Stai, ba, eu nu am venit aici ca sa dau explicatii. Cum sa explic? Hmmm....
-Nu stiu de ce e suparat, Ovi , ma rezem cu spatele de perete cu mainile in san. Dar vreau sa il fac sa se simta mai bine si am nevoie de ajutorul tau. Oke?

- DAMI -

Când Rob m-a luat în brate, am avut parte de un sentiment foarte plăcut. Iar când m-a pupat, zâmbetul mi s-a marit. Și n-ama putut sa nu ii răspund în același mod, sarutandu-i scurt buzele. Chiar apreciam tot ce face și, cu mare grija sa nu scap iepurașul din brate, l-am pupat și pe Iustinel. Eram totuși destul de șocat de faptul ca primisem ce-mi dorisem.
- Tu să-ți vezi de treaba ta, a respins-o direct Silva mea. Și nu o puteam condamna pentru asta. Eu înțelegeam deja ce face și acum doar își ținea garda sus. Dacă ar fi vrut sa ii facă ceva, i-ar fi făcut. Plus ca l-a ochit pe Eric. Tu ce pula mea mai vrei? i-a zis. Dar parca ezitare umpic... Sau mi se pare.

- VLAD -

În cosciug, ha?
- Aham, aham. Nici tu nu te crezi, am comentat imediat, ca mai apoi sa pufnesc, dar totuși rânjind sfidător. Bănuiesc ca nu am pierdut mare lucru, no?
Nu era ca și cum aveam
sa ii zic ce se petrecuse cu adevărat și de mica mea drama de dimineață. Și de cum a trebuit eu sa îl pun pe Eric sa ma ducă la supermarket ca să-mi iau șampon nou. Ca da, eu eram Vlad și nu puteam sa merg în excursii fără șamponul meu favorit. Eram nedespărțiți chiar.
Da, de șampon, nu de Eric.

- JINXXI -

Nu am avut eu cine știe ce reacție. Sincer, ma așteptam la răspunsul asta. Era simpatic rău de tot și clar nu puteam sa exclud unele lucruri.
- Ia spune-mi mai multe...
Aveam deja un rânjet bine definit în cotul gurii. Și nu ma prea puteam abține sa nu ma arat interesata de o noua poveste. Căci dintr-un oarecare motiv eram foarte sigura ca avea multe de zis.

Hippient

Moderator
Moderator
- DIANA -

Mă întrebam la un moment dat cum mai putea Eduard să vorbească. Vreau să spun că stomacul meu e deja terci, deși n-am mâncat de dimineață. Urăsc să călătoresc cu mașina. În fine, mă mir cum de Eduard mai poate articula cuvinte și forma propoziții, dacă tot gândește cu intestinele.
Dar, oh, Doamne, nu pot să cred că am văzut asta. Și nu mă pot abține să nu râd de-a binelea când i-am observat expresia Dariei.
- Ai de ceapa mea, ăsta-i cumva Ovidiu?
- Cecece...
Nu știu de ce, dar n-am zis-o din răutate. Poate doar din curiozitate, fiindcă știam cât de greu își poate pierde calmul, dar și când o face...

- MARINA -

Voiam să mă fac nevăzută, gen să mă astupe salteaua și poate să ajung pe cealaltă parte a Pământului, în China, dar... N-am putut să nu râd. Un clocot care efectiv mi-a ieșit din piept și mi s-a răvășit dintre buze, dar s-a meritat. Îmi plăcea umorul Karinei și da, încă mă întreb de ce.
Ce bine că m-am dat pe spate - la propriu - doar când i-am observat mufa lui Fabian. Că dacă aș fi observat și faptul că încă e la bustul gol... avea să se producă un incendiu în orbitele mele și aveam să arăt ca tipul acela jucat de Nicholas Cage - care vâna păcătoși și-i vindea după lui Satan.
- O să te trezești tu cu o răceală... de o să orbești, i-am răspuns șușotit, încă întinsă pe spate precum un babuin care stă la soare. Hmm. Bă, făceți-i pe plac pentru o perioadă. După o să vedeți că-și revine. Părerea mea.
Chiar îmi place să mă bag în vorbă...

- JUST VLĂDUȚ -

- Oare de ce, am afirmat mai mult - decât întrebat - în timp ce încercam să fac un pas. Agh, doare puțin, fiindcă-s amorțit. Probabil de asta era s-o iau de-a dura...
Eu-i mulțumesc și el nici măcar un "cu plăcere" sau... nu știu... nu putea să zică. 
Teoretic, chiar călărisem un cal. Practic...
- Nu ți-e foame? Sau ții o dietă care constă doar în tutun?
Ups.

● ● ● [ ERIC daniel IAMANDI - - -ᵗᵃʳᵃᶰᵗᵘˡᵃ ] ᴡʜᴏ ᴅᴏ ʏᴏᴜ ᴛʜɪɴᴋ ʏᴏᴜ ᴀʀᴇ﹖

( ˢᵉᶜʳᵉᵗᵃʳ ᵍᵉᶰᵉʳᵃˡ - Iᴀșɪ ﹣ Bᴏʀɴ ɪɴ Vᴀsʟᴜɪ - - -²⁰ ᵈᵉ ᵃᶰᶤ ˢᶤ ᵃᶰᵘ' ᵈᵒᶤ˒ , psihologie )
ᵗʰᵉ ᵐᵉᶰᵗᵃˡᶤˢᵗ • •

Nᴜɴ ʟɪᴇʙᴇ Kɪɴᴅᴇʀ ɢᴇʙᴛ ғᴇɪɴ Aᴄʜᴛ / / ɪᴄʜ ʙɪɴ ᴅɪᴇ Sᴛɪᴍᴍᴇ ᴀᴜs ᴅᴇᴍ Kɪssᴇɴ / / ɪᴄʜ ʜᴀʙ ᴇᴜᴄʜ ᴇᴛᴡᴀs ᴍɪᴛɢᴇʙʀᴀᴄʜᴛ / / ᴇɪɴ ʜᴇʟʟᴇʀ Sᴄʜᴇɪɴ ᴀᴍ Fɪʀᴍᴀᴍᴇɴᴛ / / Mᴇɪɴ Hᴇʀᴢ ʙʀᴇɴɴᴛ

-Awwwwww, se auzi instant din partea lui vara-meu, topit de tot ce se desfasura in jurul lui si nici nu m-a mirat sa-l vad pupandu-se cu Dami, ca pana la urma e tipic el si mna...Cred ca ar trebui sa-l lasam totuși pe Dobert sa respire...
Robert parea absorbit de imbratisarea aia, iar eu nici nu m-am sinchisit macar sa inteleg care e treaba. Fusesem mai acaparat de nervii Silviei, care parea sa aiba ceva de impartit cu Miruna. Si, intr-un fel, cu intreaga situatie. Si de ce ma bagam eu ca musca in lapte? Pentru ca era pe cale sa izbucneasca un conflict si eu sunt destul de pacifist sa par drogat. Sau invers.
Ceva pe acolo, nu stiu.
- Doar ma asiguram ca e toata lumea in regula, ii răspund cu calm, ridicand din um34i.

Irene - Melania Catrina [color=#D7C8E3]/color] ʷ ˢ ʰʳ ˡˡ˒ ʳʰˀ ʷˡˡˑˑˑ ˢʰ'ˢ ˡʳʸ ʷ [color=#C6A9CF[/color]

Imi bag pula in atitudinea lui de mare cuceritor. Ca nu-i misto. L-as bate - asta cand o sa stiu sa bat pe cineva fara sa ma rup in doua cu prima incercare de pumn.
Dau ochii peste cap, totusi, inca avand zambetul pe buze.
- De fapt... nu te-a asteptat nimeni. Un copil timid si dragut cantand, bataia cu mancare, Ovidiu si iesirea lui pizdoasa, un scaun care a zburat prin geam.... si spun asta de zici ca-i cel mai normal lucru posibil.

De asta mi-era mie frica: detalii. Adica... nici eu nu stiu cum trebuie ce se intampla in propriile relatii. Ce stiu eu bine e ca acum sunt duse si nu au mers. Pentru ca motive. Nu conteaza de ce in realitate, noi le zicem chestii, aham.
Asta si sunt, de fapt. Doar ca probabil si orice alta relatie s-ar sfarsi la fel tot din cauza chestiilor. Asta in cel mai bun caz...
- Nimic interesant, sa stii. Doar chestii dragute si mda...
Sunt prea enervant de inocent.

As putea sa mint si sa spun ca nu sesizam reactiile Marinei, dar asta e minciuna pura. De fapt, chiar na amuza situatia, mai ales ca ei au avut cate ceva de impartit in noroi.
Porci.
Hua.
Ce? Da, Fabian, ca tot se credea el asa falnic in fata mea, povestind ce naiba i se nazare. De fapt, eram chiar sigura ca de Ovidiu e vorba, ca doar el e genul care sa vina aa exoloateze oamenii cand ii vede pe altii ciufuti. Cica.
Amuzant e ca stiu exact cum sa-l scot din ale lui, ca mi-e destul de usor sa fiu cat se poate de eu si sa-l intoorc putin pe partea cealaltă. Insa na ganfisem fix cum a zis Marina, ca e mai bine sa-l lasam un timp sa se calmeze, ca mai apoi sa-l metamorfozam in ceva misto.
Greeeu.
Desi.... Poate merge.
- Vrei sa-mi folosesc fatmecul irezistibil? Hmmm
Ce?

● ● ●

- SILVIA -

L-am privit pe frate-meu rupând îmbrățișarea, doar pentru a proteja iepurele, zâmbind cat se poate de frumos la Robert. Fata lui era atât de luminoasa acum, încât ai fi spus ca nu mai existau inca urme de lacrimi pe ea.
- Hai sa ne jucam cu iepurașu', a propus vesel Dami, apucandu-l fara ezitari pe Robert de mână. Si aproape ca erau drăguți, dar nici gând să-mi iau eu ochii de pe ei.
Cu toate astea, eu acum aveam ceva cu Eric. Ca doar se bagase și el, iar mie nu-mi plăceau bagaciosii. Deloc.
- Nu-i treaba ta! am tunat și apoi l-am împins nervoasa. Nu te mai baga, am continuat și mai nervoasa, în timp ce ridicasem deja mana, cu intenția de a-l pocni. Voiam prea mult sa înceteze și sa se ducă dracu' de unde a apărut.

- VLAD -

Am ignorat cu foarte mare ușurință prima parte și am ascultat-o cu atenție, încercând sa par uimit. Dar nu mi-a ieșit.
- Pff, nimic prea interesant, ma arat dezinteresat. Dar lasă, ca acum sunt eu aici și n-ai sa te mai plictisești.
Ca de obicei, făceam abstracție de ce nu ma interesa și luam în seama doar ce-mi convenea. Iar în cazul asta, simpla ei prezenta era mai interesanta pentru mine, decât ce au făcut restu'. Ca doar eu eram ala care si-a abandonat cel mai bun prieten pe drum, doar ca sa vin și s-o bag pe ea în seama. Și știu eu ca și ei ii place. Cum sa nu-i placa?

- JINXXI -

Am zâmbit slab, știind ca nu avea cum să-mi zică mai multe. Și nu ma așteptam la mai mult din partea lui. Însă nu ma lăsăm eu asa de ușor. Ca doar eu eram Jinxxi și trebuia sa descos oameni.
- Și eu am avut câteva relații, am început, cat se poate de relaxata. Am fost cu doua fete și cu un tip. Bineînțeles, nu în același timp am explicat, razand la final.
Eram foarte deschisa la discuții de genul. Nu ma deranjau absolut deloc, în ciuda faptului ca nu erau cele mai dragute povesti.

Nisao

Moderator
Moderator

❦ 𝒞Ă𝒯Ă𝐿𝐼𝒩𝒜 𝒟𝒜𝑅𝐼𝒜 𝒫Ă𝑀𝒜̂𝒩𝒯 ❦

·
·
·

Sᴇᴄʀᴇᴛᴀʀ Gᴇɴᴇʀᴀʟ ᴮᵃᶜᵃᵘ ₄₆₉ ᴅᴇ ᴢɪʟᴇ ⁽ᵖᵃ̂ᶰᵃ⁻ᶤ ᵃᵈᵘˡᵗ ᶤ̂ᶰ ᵃᶜᵗᵉ⁾

- Bingooooo.
Și chiar era ușor, iar Eduard chiar părea ușor nemulțumit că i-o luase Diana înainte cu răspunsul. Dar ehhh, îi trece lui.
- Hai bă, nu te bosumfla. O să ghicești și tu cândva.
Daaaaaar, se pare că nu curând.
Nu că l-aș subestima sau ceva, dar... nu mai jucăm.
Că...
- AM AJUNS, BĂ, AM AJUNS! UI' ACOLO CABANA! O VĂD BĂ, O VĂD! HAI MIHĂIȚĂ, OPREȘTE!
E și el fericit.

Ultima editare efectuata de catre Nisao in Mier Sept 06, 2017 5:55 pm, editata de 1 ori

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 10]

Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum