This used to be a forum full of little and stupid girls.
Now it is kinda serious because they have grown up.
You're welcome to join in though. Have fun ^^

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

《Dᴇsғășᴜʀᴀʀᴇ x 5》 ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 3 din 10]

Hippient

Moderator
Moderator
Rezumarea primului mesaj :

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Mă, pubertatea chiar se poate dovedi a fi o scamă în gât uneori.
Ești singur, nesigur și poate doar frustrat.
Mulți încearcă să-și dezvolte personalitate într-un ONG, fără să-și dea seama însă ce responsabilități ar putea avea odată cu asta.
Sau de ce amintiri nebune ar putea avea parte în viitorul apropiat.

REGULI ESENȚIALE:

1. Aici au voie să scrie doar cinci persoane: eu, @Trinity -, @Purplinyang, @Andreil și @Nisao.
- - -
Toată lumea trebuie să vorbească cu toată lumea.
Vreau să spun că nu vreau din primele pagini să se facă grupulețe de câte doi și astfel alții să fie excluși.
Damn, vreau să ne distrăm doar. E o asociație care-ți definește viața la urma urmei.

2. Vă rog să nu abuzați de unele subiecte sensibile când este o dezbatere/discuție în grup, pentru că, la urma urmei, asociația e menită să promoveze valorile umane și drepturile ONU, nu cum să te îmbeți sau cum să fii rasist.
Asta e cireașa de pe tort, dar nu în timpul unei discuții importante, mulțuniesc.

3. Fără drame și NESERIOZITATE din primele pagini. Măcar să treacă juma' de zi, ok?
La urma urmei, sunt o familie din alte mame și tați, nu?
Și sper că se vor simți mult mai uniți după teambuilding.

4. Și, nu în ultimul rând, vă rog ca posturile voastre să nu fie de cel mult 10 rânduri. Adică, na, numai când vi se pare cazul puteți scrie mult,
în rest nu, pentru că mă gândesc că toate personajele trăiesc prezentul și nu au timp de alte filozofii atunci când se cunosc, se cultivă și se distrează, nu?
Acum vă rog să nu vă imaginați un câmp întreg cu capetele lor printre frunze de varză [pentru că am scris "se cultivă"]. Fac glume proaste, știu.
Haha.
Cam atât
.
 ☾    ☽  

☾    ☽  
DE CE ❞YOU DESERVE THIS❝ ?:

Titlul este inspirat din melodia celor de la Men I Trust, care este denumită la fel.
Pentru cei curioși, o puteți asculta chiar aici în timp ce citiți:
 ☾    ☽  

☾    ☽  
PROGRAMUL TEAMBUILDING-ULUI:

PRIMA ZI

8:30 - Sosirea și acomodarea membrilor ✓
9:00 - Întâlnirea în cabana principală pentru MICUL-DEJUN ✓
10::00 - 11:00 - PAUZĂ ✓
11 - 13 : 00 - Întâlnire în cabana principală pentru prezentarea tuturor membrilor //prezentare personală
13:-14 : 30 - Activități și jocuri pentru o cunoaștere mai aprofundată
14 : 30  - PRÂNZUL
15: 30 - 17 : 00 - PAUZĂ
17- 19 : 00 - Training Marketing
19: 00 - CINA
20 : 00 - ... - PARTY în cabana principală
 ☾    ☽  

☾    ☽  
AȘEZAREA IN CABANE :

Cabana principală - Mihai, Vlăduț și Cătălina
Cabana 1 – Eduard, Fabian și Ovidiu
Cabana 2 – Robert, Iustin și Damian
Cabana 3 – Adnana, Miruna și Diana
Cabana 4 – Vlad[imir], Adrian și Eric
Cabana 5 – Irene, Jinxx și Miau
Cabana 6 – Karina, Marina și Silvia
 ☾    ☽  

☾    ☽  
IERARHIA" ⁺ ˢᶤᵍˡᵃ ᵃˢᵒᶜᶤᵃᵗᶤᵉᶤ:

Presedinte Iasi: Ovidiu
Secretar general Iasi: Eric
Vicepresedinte Iasi: Fabian
Director PR: Karina
Director MK:
Director HR: Vladut
Director Proiecte: Vlad[imir]

Presedinte Vaslui: Robert
Secretar general Vaslui: Marina
Vicepresedinte Vaslui: Silvia
Director PR: Damian
Director MK: Diana Paraschiv
Director HR: Eduard Decebal Gavril
Director Proiecte: Adrian

Presedinte Bacau: Jinxx
Secretar general Bacau: Catalina Daria Pamânt
Vicepresedinte Bacau: Mihai
Director PR: Iustin
Deputy PR: Miruna
Membru: Denis Miau
Director MK:
Director HR:
Director Proiecte: Irene
Deputy Proiecte:
Membru: Adnana

Ultima editare efectuata de catre Hippient in Vin Sept 01, 2017 4:54 pm, editata de 4 ori

Always busy dreamin' 'bout boys, boys, boys
Vezi profilul utilizatorului

Hippient

Moderator
Moderator
- VLĂDUȚ -

Stai ce.
- Ăă... heei. Waves, Vlad, just waves și ignoră faptul că te-a strigat pe adevăratul tău nume. Bine măcar că a plecat Adrian și m-a lăsat cu coada între picioare. La propriu. Am încercat totuși să mă îndrept din spate în timp ce-mi uneam dureros de încet cracii și priveam în zare.
Cică.
Dar de fapt încercam să-mi evit fața ca să nu-mi vadă că-mi mușc buzele de durere.
- Ce mai faci, Miruș?
Încerc să par normal încerc să par normal încerc să par normal încerc să par normal.
Dar tot doare.

- OVIDIU -

Am evitat să-mi măresc ochii de surprindere pentru că s-a mișcat pentru un titirez colorat în numai 0.25 de secunde prin ditamai camera din cabană. În fine, ditamai camera pentru ea, dar nu și pentru mine. Era să dau cu capul de tocul ușii la câți draci avusesem pe moment.
- Sunt bine. Momentan, am spus ferm, aprobând din cap și încercând să par calm.
Dar, la urma urmei, de ce venise la mine? Cine o trimisese? 
Hmm. Oare cine.
- Totul e în ordine acolo? Acolo însemnând afară, la mii și mii de kilometri ani lumină departe de lăcașul calmului meu superficial și simulat.

- MARINA -

M-o speriat, în morții lui.
Și zău că pe buze îmi plonja un 'Blondi e mă-ta', dar mi-am promis că-l ignor până când își pune ceva de îmbrăcat pe el. Serios că-mi ardeau ochii și doar aveam nevoie de ei. Ardeau mai tare decât rana provocată de ciobul ăla din cabana principală în care m-am tăiat la deget.
- A folosit un furtun... am început să zic, dar am lăsat înjurătura să-mi plutească precum o pană în minte. Deci, da, logic că nu m-a spălat cum trebuie.
Că el s-a și frecat fără inhibiții ca un babuin.
De ce mă atinge, de ce mă atinge, îh îh îh, o să iau rabie.
În fine, ce mai voia acum? Că parcă venise să vorbească cu Karinuș care s-a și teleportat de aici. Hmh, oare chiar ținuse cont de sfatul meu? Bine, m-am trezit zâmbind, poate doar puțin.

- MIHAI -

- Niahaha! am nechezăt precum un armăsar la datorie, deși practic Cătălina își cam vârâse opintiile sau opincile sau cum s-o fi chemând în fesierii mei.
Doare.
Mai ales că e moale acolo și doare și mai tare.
Dar cel puțin am luat-o la galop și pot spune că am fost rapid de data asta. Chiar nu era deloc grea Cătălina.
Iar lista încă era acolo, yuhu.

- DIANA -

Nici măcar nu m-am uitat la el când l-am auzit, fiindcă-i priveam pe cowboy și cowgirl cum se manifestau în mediul lor propice natural. Jeez.
- Ia zi, cât vrei? l-am întrebat fără perdea pe Eduard în timp ce-mi înhățam ultima geantă din portbagaj și mi-o vâram în umăr.

- DAMI -

Avea dreptate. Eram sigur de asta și observasem și eu. Ca ba ma voia pe mine, ba pe Robert. Și totuși, chiar dacă s-a purtat urat cu mine, eu tot voiam sa îl ajut într-un fel...
- Și dacă e gelos...? l-am întrebat. Sau dacă se supăra pe noi?
Nu vedeam ce ar fi putut sa îl deranjeze la situația actuala. Dar parca il vedeam zicând ceva... Deși eu eram sigur. Mi-l doream pe Robert și nu aveam sa dau înapoi.

- SILVIA -

- Vad eu, l-am anunțat, aruncand chistocul pe unde am apucat. Eram oarecum mai liniștită. Și nici nu ma mai holbat la el. De fapt, nu știu ce a fost cu mine atunci, dar era clar ca acum s-a încheiat, iar eu trebuia sa revin cu picioarele pe pământ. Ba chiar ma bucuram pentru Dami, care părea sa primească în sfârșit ceea ce merita. Iar dacă auzeam ca Robert a îndrăznit mai mult decât ar fi trebuit, urma sa-i rup fata.

- JINXXI -

Nu ma așteptam la altceva. Dar ma bucuram ca măcar nu mai baga în seama ca am doar un prosop pe mine.
- E ok dacă nu vrei să-mi spui, l-am asigurat, zâmbindu-i dulce. Puteam înțelege ca nu ii era tocmai ușor sa se deschidă. Și nu plănuiam sa îl forțez sau ceva.

- VLAD -

Am ignorat palma aia. Pe mine altceva ma îngrijora: dacă se lovea?
- Irene, încetează. O sa te rănesti.
Iar eu nu-mi doream altceva decât sa fie bine. Putea sa dea cat vrea, oricum nu simțea nimic. Însă nu voiam sa știu ca se lovește în timp ce încearcă sa facă asta.

► Don't take this ᵗʰᵉ ʷʳᵒᶰᵍ ʷᵃʸ - - - - -

● ● ● [ ERIC daniel IAMANDI - - -ᵗᵃʳᵃᶰᵗᵘˡᵃ ] ᴡʜᴏ ᴅᴏ ʏᴏᴜ ᴛʜɪɴᴋ ʏᴏᴜ ᴀʀᴇ﹖

( ˢᵉᶜʳᵉᵗᵃʳ ᵍᵉᶰᵉʳᵃˡ - Iᴀșɪ ﹣ Bᴏʀɴ ɪɴ Vᴀsʟᴜɪ - - -²⁰ ᵈᵉ ᵃᶰᶤ ˢᶤ ᵃᶰᵘ' ᵈᵒᶤ˒ , psihologie )
ᵗʰᵉ ᵐᵉᶰᵗᵃˡᶤˢᵗ • •
➤ - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

➤ - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Nᴜɴ ʟɪᴇʙᴇ Kɪɴᴅᴇʀ ɢᴇʙᴛ ғᴇɪɴ Aᴄʜᴛ / / ɪᴄʜ ʙɪɴ ᴅɪᴇ Sᴛɪᴍᴍᴇ ᴀᴜs ᴅᴇᴍ Kɪssᴇɴ / / ɪᴄʜ ʜᴀʙ ᴇᴜᴄʜ ᴇᴛᴡᴀs ᴍɪᴛɢᴇʙʀᴀᴄʜᴛ / / ᴇɪɴ ʜᴇʟʟᴇʀ Sᴄʜᴇɪɴ ᴀᴍ Fɪʀᴍᴀᴍᴇɴᴛ / / Mᴇɪɴ Hᴇʀᴢ ʙʀᴇɴɴᴛ

- Dacă mai ai vreo problemă, să știi că-s aici să discuți cu mine, țin să adaug, văzând cum păruse să se destindă, ceva mai detașată de furia inițială.
Pentru că acum chiar părea mult mai relaxată. Și cred că o ajutase să afle asta despre Robert, destul cât să nu-și mai facă griji pentru soarta lui Dami.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
- Baby doll but NOT that dolly

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
►► Vɪț ɴ ʀʜ. Iʀ s ɪ̂ɴ̂ʟă ɪ̂ɴ ɪță sɴ ʟ ɪɪ ʀʜʀɪ ʀ ɴ ʀʜʟ ʀ. Șɪ ʟ ɴ ʀʜ. Șɪ ʟ ɴ ʀʜ. Șɪ ɴ ʀʜ. Șɪ sɴ ɴ ʀʜ. Șɪ ғɪʀ ɴɴă ʀʜʟɪ ɪț ɴ ʀʜ ɪ ɪ. Cɴʟɪ Mɪ ă ɪț. Șɪ ɴɪ ʀ ʀă. ◀◀

Nu-mi plăcea că părea atât de ezitant, iar tot ce voiam eu era să-l scot din starea asta de om trist.
Că înțeleg că a avut draci și tot tacâmul, dar uneori îmi vine să-i scot seriozitatea aia cu un ac, direct prin ochii. Da, asta sună cam sadic, dar jur că am numai intenții bune.
- Habar n-am, îi confesez fără să mă sfiesc, chiar amuzată puțin de neștiința mea. Părea liniștit, de fapt.
Ceea ce eu nu sunt, deloc. Și cumva mă cam trântesc cu spatele în patul lui, aterizând chiar lângă el, plină de energie și, totuși, gata să zăbovesc cu el.
- Mdap, eu pentru tine eram îngrijorată.

⁻ ʷʰᵒʳᵉ ⁻ ⁻ ˢˡᵘᵗ ⁻ ⁻ ʰᵒᵉ ⁻ ⁻ „ Tʀᴜsᴛ ɴᴏ ᴜɢʟʏ ʙɪᴛᴄʜ ” - You're showing to much skin -
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Irene - Melania Catrina [ ʷ ˢ ʰʳ ˡˡ˒ ʳʰˀ ʷˡˡˑˑˑ ˢʰ'ˢ ˡʳʸ ʷ ]

ʏ ʀ ʏ ʀɴ ⁻ ⁻ ʷᵉˡˡˡˡˡˡˡˡˡˡˡˡˑˑˑˑˑˑғᴜᴄᴋ﹐ ɴᴏ. ɴ ɴʀʟ ɴ sʀɴɢ [ ᵐᵃᵈᶰᵉˢˢ ]
------------ ----- -------- the pretty girl ---------- -------- -----------
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Lɪᴛᴛʟᴇ ᴄʜɪʟᴅ﹐ ʟᴏᴏᴋɪɴɢ sᴏ ᴘʀᴇᴛᴛʏ - - - - - - ˢʳ ʳ ʰˡ
Cᴏᴍᴇ ᴏᴜᴛ ᴀɴᴅ ᴘʟᴀʏ﹐ I·ʟʟ ʙᴇ ʏᴏᴜʀ ᴅᴀᴅᴅʏ - - - - - - ˡʳʸ ˡ
Iɴɴᴏᴄᴇɴᴛ ᴄʜɪʟᴅ﹐ ʟᴏᴏᴋɪɴɢ sᴏ sᴡᴇᴇᴛ - - - - - -
A ʀᴀᴘᴇ ɪɴ ᴍʏ ᴇʏᴇs ᴀɴᴅ ᴏɴ ʏᴏᴜʀ ғʟᴇsʜ I·ʟʟ ᴇᴀᴛ - - - - - - ʸ ʷʰʳˑˑˑ

Deci doar eu eram amuzată de prostia mea. Și asta chiar mă făcea să mă simt ca o mare idioată nebună, care pur și simplu dădea într-un timp care nu i-a făcut nimic, râdea și tot ea se lovea. Și era chiar frustrant să mă gândesc la asta, așa că am încetat, nu înainte să mai încerc odată să-i dau una, nereușind.
Adevărul e că eram atât de fragilă că probabil și cel mai mic impact ar fi putut să-mi cauzeze daune. Dar nu-mi prea pasă.
- Și ce dacă o fac? întreb în cele din urmă, ridicându-mi privirea spre el.
Mdeah. Nu înțeleg de ce-i pasă atât. Nu mă vede și el cât de tâmpită sunt?

- - - - - - - - - - - - - - - - ᵖᵃʳᵗʸ ᵇᵒʸ - - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ⇢

- - ➤➤
ᶜ ʳ ᶤ ˢ ᵗ ᶤ ᵃ ᶰ Nʙɪ - - [ ᵖʳᵉˢᶤᵈᵉᶰᵗ ᵃᵗ ᵛᵃˢˡᵘᶤ ] - - ·· A sᴏɴɢ ғᴏʀ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ ··
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
ʳ ʳ˒ ʷ' ʸ ˡʸˀ / ʳ ʳ˒ ʳ ʰ ʳ ʷ ʸ / ʰ ˢ ˢ ˒ ʰ ˢʸ ˢ ˡ / 'ˢ ˡ ˢ ʳ ʸ / ʳ ʳ˒ ʷ' ʸ ˡʸˀ
● ●
going down, so down, sooooo... down - [ on your knees ] ● ●
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
❝ Tʜɪs ɪs ʏ·s ғɪʀsᴛ ᴘᴀʀᴛʏ ᴇᴠᴇʀ. Sᴏ I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴɪᴄᴇ﹐ ᴍᴇᴀɴɪɴɢғᴜʟ﹐ ʜᴇᴀʀᴛғᴇʟᴛ ʙʟᴏᴡ ᴊᴏʙs﹐ ғʀᴏᴍ ʙᴏᴛʜ ᴏғ ʏᴏᴜ. ❞

Și asta ar fi putut fi ceva.
Dar zău că nu prea știu ce să fac acum. Țin la Iustinel, e drept, că doar m-am atașat de el, da' nimic mai mult. Și el e prea neștiutor să încerce să scoată ceva mai bun din asta, dar chiar nu vreau să-l rănesc acum. Deși nu prea ar avea de ce. Că până la urmă, tot el e cel care pare să se joace.
Respir adânc, ieșind din postura gânditorului. Cam trebuia să dau un răspuns.
- Zău că nu știu, mă confesez mai liber decât aș fi crezut. Dar o să vedem atunci ce și cum. Asta dacă se întâmplă ceva.

- - - ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● - ♂ ♂ -● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● - - -
❁ - - PISICĂ - ᵃˡˢᵒ ᵏᶰᵒʷᶰ ᵃˢ ᴹᶤᵃᵘ - ɴɪs ʀɪɴ - -
M A L E ♂♂♂- s ʜ ʏ ᴀɴᴛɪsᴏᴄɪᴀʟ ᴋɪᴅᴅᴏ ﹣❁
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
❝ Imagine breathing in / Imagine leaving all your air behind / What matters in the end / A matter of opinion 'til you find out ❞
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
.... ˢᵒ˒ ᴵ ᵍᵘᵉˢˢ ʷᵉ ᵃʳᵉ ʷʰᵒ ʷᵉ ᵃʳᵉ ᶠᵒʳ ᵃˡᵒᵗ ᵒᶠ ʳᵉᵃˢᵒᶰˢˑ And maybe we'll never know most of them. B ɴ ɪғ ɴ· ʜ ʜ ʀ ʜs ʜʀ ғʀ ɴ sɪʟʟ ʜs ʜʀ ɢ ғʀ ʜʀ. ᵂᵉ ᶜᵃᶰ ˢᵗᶤˡˡ ᵈᵒ ᵗʰᶤᶰᵍˢˑ And we can try to feel okay about them.
- - - ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● - ♂ ♂ -● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● - - -

Mă cam simțeam prost, din moment ce ea era așa liberă în vorbire, iar eu... prea multe secrete și nici măcar nu eram în stare să povestesc ceva. Așa că mi-am înghițit limba pentru câteva momente, aprobând doar cu o mișcare a capului, până ca privirea să mi se oprească iar asupra genții mele pline cu dulciuri, moment în care mi-a cam înflorit un zâmbet copilăros, apărut instant.
- Vrei gumă? - da, așa mă salvez eu din momente dubioase.

I ᴄᴀɴ ᴍᴀᴋᴇ ʙᴀᴅ ᴛʜɪɴɢs ʜᴀᴘᴘᴇɴ ᴛᴏ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ ᴡʜᴏ ᴀɴɴᴏʏ ᴍᴇ. ᴵ ᶜᵃᶰ ᵐᵃᵏᵉ ᵗʰᵉᵐ ʰᵘʳᵗ ᶤᶠ ᴵ ʷᵃᶰᵗ ᵗᵒ
● ● ●
- SILVIA -

Și na ca iar întrecea măsură. Însă... era ceva care-mi plăcea la el. Eric nu părea sa se dea la mine ori sa aibă intenții ascunse. Părea ca el chiar își dorea sa ma ajute și habar n-avea cat de mult puteam eu sa apreciez asta. Doar ca nu trebuia sa știe.
- Vezi sa nu, am refuzat direct, știind cum suna asta. Era plăcut sa existe o persoana dispusa sa asculte, care sa nu te judece și tot tacâmul, doar ca nu puteam sa ma duc la el și sa ma plâng. Nu merg lucrurile asa. Sau cel puțin nu cu mine.

- DAMI -

Mi-ar fi plăcut sa ma fi putut calma, dar pur și simplu nu puteam sa nu ma gândesc la asta. Eram în dubii în ceea ce îl privește pe Iustinel. El... nu era deloc rău. Și știu ca oricine altcineva ar fi profitat acum de moment, ar fi dat totul la o parte și ar fi rămas cu Robert. Dar eu nu puteam.
- Eu chiar nu vreau sa se supere pe noi...
Mă întristasem putin. Doar puțin...

- JINXXI -

Ochii mei au început în mod automat sa sclipească. Parca eram drogata la auzul cuvântului "guma".
- Vreau, vreau! am strigat mai mult, începând deja sa ma comport ca un copil de cinci ani. Însă asta era tipic mie, mai ales când venea vorba de guma sau de vata de zahar. Le adoram. Le adoram tata de muuult.

- VLAD -

Devenisem serios. Foarte serios.
- Nu vreau sa te rănesti, i-am răspuns cat de calm am putut, adăugând: E chiar atât de greu de înțeles asta?
Țineam neapărat sa protejez persoanele ca ea. Și pe ea în special. Pentru ca nu părea sa merite asta. Nimeni nu merita asta. Și o și vedeam facandu-și rău de una singura. Iar eu nu puteam sa fiu de acord cu asta.

Teen Idle

Moderator
Moderator
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

"ʸᵒᵘ'ʳᵉ ᶠˡʸᶤᶰ' ʰᶤᵍʰ ᵃᵗ ᵗʰᵉ ˢʰᵒʷ˒ ᴵ'ᵐ ᶠᵉᵉˡᶤᶰᵍ ʰᵒᵗ ᵗᵒ ᵗʰᵉ ᵗᵒᵘᶜʰ / ᵞᵒᵘ ˢᵃʸ ʸᵒᵘ'ˡˡ ᵐᶤˢˢ ᵐᵉ ᵗʰᵉ ᵐᵒˢᵗ˒ ᴵ ˢᵃʸ ᴵ'ˡˡ ᵐᶤˢˢ ʸᵒᵘ ˢᵒ ᵐᵘᶜʰ"
-DACIANA MIRUNA BOBTRNACHE-
"ᵇᵘᵗ ˢᵒᵐᵉᵗʰᶤᶰᵍ ᵏᵉᵉᵖˢ ᵐᵉ ʳᵉᵃˡˡʸ ᵠᵘᶤᵉᵗ˒ ᴵ'ᵐ ᵃˡᶤᵛᵉ˒ ᴵ'ᵐ ᵃ ˡᵘˢʰ / ʸᵒᵘʳ ˡᵒᵛᵉ˒ ʸᵒᵘʳ ˡᵒᵛᵉ˒ ʸᵒᵘʳ ˡᵒᵛᵉ"

Am sariiiit in bratele lui Vladut. Wai, wai, de cand nu m-am vazut cu el.
-Pe aici cu... ma intorc si Iustin a disparut din peisaj. Ma rog, ma plimbam cu Iustin. Tu ai ajuns acum?
I mean, duh. Normal ca acum a ajuns. Ummm, de ce toate face miscarile astea? Ciudat.

ᵗᵒᵒ ʷᵃˢᵗᵉᵈ ᵗᵒ ᵇᵉ ˢᵗʳᵃᶤᵍʰᵗ / ʰᵉ'ˢ ⁽ᵗʰᵉʸ'ʳᵉ⁾ ᵐʸ ʰᵘˢᵇᵃᶰᵈ⁽ˢ⁾
-DACIAN IUSTIN BOBTRNACHE-
“ʸᵒᵘ ⁽ᵗʷᵒ⁾ ʷᵉʳᵉ ˢᵘᵖᵖᵒˢᵉᵈ ᵗᵒ ᵇᵉ ᵃ ˢᶤᵈᵉ ᵉᶠᶠᵉᶜᵗ ᵒᶠ ᵗʰᵉ ᵈʳᵘᵍˢˑ”

Eu am plecat de acolo si m-am indreptat spre cabana. nu imi place Vlad, nu stiu de ce, doar nu imi place de el. Si ce sunt cu miscarile alea? Face cumva un fel de yoga? Serios acum. Intru in cabana, oh. Dami si Rob erau deja aici, iar iepurasul pe patul meu.
-Am intrat intr-un moment prost?
Se pare ca vorbeau ceva super important la care nu trebuia sa fac fata, dar uite-ma aici. Intrand in momente nepotrivite. Hai sa nu vorbim despre clasa a noua cand am dat peste sora-mea cu un tip facand, stiti voi, chestii de iepuri. Cu asta ma uit la saracul iepuras, Dobert. Este o referire proasta cu o specia asta de fata.

ᵃᶰᵈ ᵗʰᶤˢ ᶤˢ ʰᵒʷ ᶤᵗ ˢᵗᵃʳᵗˢ / ʸᵒᵘ ᵗᵃᵏᵉ ʸᵒᵘʳ ˢʰᵒᵉˢ ᵒᶠᶠ ᶤᶰ ᵗʰᵉ ᵇᵃᶜᵏ ᵒᶠ ᵐʸ ᵛᵃᶰ
-FABIAN ANDREI BARBU-
ᵐʸ ˢʰᶤʳᵗ ˡᵒᵒᵏˢ ˢᵒ ᵍᵒᵒᵈ / ʷʰᵉᶰ ᶤᵗ'ˢ ʲᵘˢᵗ ʰᵃᶰᵍᶤᶰᵍ ᵒᶠᶠ ʸᵒᵘʳ ᵇᵃᶜᵏ

Ugh, nu se ia murdaria asta din parul ei. As folosi salvia, dar nu vreau mai multa bataie decat o sa primesc de la ea cat o sa stam aici. Zambeste, probabil rade de mine mintal cum ma chinui sa ii scot mizeria din par. L-as tunde, jur, dar parca ii sta bine cu parul lung. Wtf, Fabi.
-Puteai macar sa incerci!
Parul ei blond nu trebuie stricat.

➳Sᴀsᴜᴋᴇ﹐ ᴡʜᴇʀᴇ ᴀʀᴇ ʏᴏᴜ ɴᴏᴡ﹖ Wʜᴀᴛ ᴀʀᴇ ʏᴏᴜ ᴛʜɪɴᴋɪɴɢ﹖ᴰᵒ ʸᵒᵘ ᵗʰᶤᶰᵏ ᵃᵇᵒᵘᵗ ᵐᵉ˒ ᵉᵛᵉᶰ ᵃ ˡᶤᵗᵗˡᵉˀ

- - -  ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● - ♂ ♂ -● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● - - -
❁ - - PISICĂ  - ᵃˡˢᵒ ᵏᶰᵒʷᶰ ᵃˢ ᴹᶤᵃᵘ -  ɴɪs ʀɪɴ - -
M A L E  ♂♂♂- s ʜ ʏ ᴀɴᴛɪsᴏᴄɪᴀʟ ᴋɪᴅᴅᴏ ﹣❁
❝ Imagine breathing in / Imagine leaving all your air behind / What matters in the end / A matter of opinion 'til you find out ❞
.... ˢᵒ˒ ᴵ ᵍᵘᵉˢˢ ʷᵉ ᵃʳᵉ ʷʰᵒ ʷᵉ ᵃʳᵉ ᶠᵒʳ ᵃˡᵒᵗ ᵒᶠ ʳᵉᵃˢᵒᶰˢˑ And maybe we'll never know most of them. B ɴ ɪғ ɴ· ʜ ʜ ʀ ʜs ʜʀ ғʀ ɴ sɪʟʟ ʜs ʜʀ ɢ ғʀ ʜʀ.  ᵂᵉ ᶜᵃᶰ ˢᵗᶤˡˡ ᵈᵒ ᵗʰᶤᶰᵍˢˑ And we can try to feel okay about them.
- - -  ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● - ♂ ♂ -● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● - - -

Nici eu nu știu dacă am fost surprins sau nu de reacția ei. Cert e că a fost incredibil de adorabilă, și, în timp ce ea sărea și se manifesta, eu m-am ridicat zâmbind, ca să-mi fac loc spre bagaj, de unde am scos câteva pachete de gumă de mestecat fructată.
- Căpșuni sau cireșe?

-     -      -      -      -     -      -      -      -     -      -      -      -     -      -      -  ᵖᵃʳᵗʸ ᵇᵒʸ -      -      -      
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ⇢

- - ➤➤
 -     -      -      -      -     -      -      -      -     -      -      -      -     -      -      -  ᵖᵃʳᵗʸ ᵇᵒʸ -      -      -      
● ●
❝ Tʜɪs ɪs ʏ·s ғɪʀsᴛ ᴘᴀʀᴛʏ ᴇᴠᴇʀ. Sᴏ I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴɪᴄᴇ﹐ ᴍᴇᴀɴɪɴɢғᴜʟ﹐ ʜᴇᴀʀᴛғᴇʟᴛ ʙʟᴏᴡ ᴊᴏʙs﹐ ғʀᴏᴍ ʙᴏᴛʜ ᴏғ ʏᴏᴜ.  ❞

Poate că nu ar fi trebuit să se gândească deloc la Iustinel. Nu că nu i-ar păsa de el, dar parcă îl chinuie prea tare gândurile astea, iar mie nu-mi place deloc să-l văd iar întristat.
- Promit eu că nu se supără, îl asigur, aducându-mi fața aproape de a sa.
Nu eram eu destul de sigur de asta, dar aveam de gând să fac ceva, că nu puteam să las lucrurile așa.  
Și nu știu cum, dar fix cel de care vorbeam își făcu apariția instant în cabană, lăsându-mă puțin cam mirat. Că zici că s-a simțit, nu alta.
- Nu chiar. Eu și Dami chiar discutam de tine.

⁻ ʷʰᵒʳᵉ ⁻ ⁻ ˢˡᵘᵗ ⁻ ⁻ ʰᵒᵉ ⁻ ⁻ „ Tʀᴜsᴛ ɴᴏ ᴜɢʟʏ ʙɪᴛᴄʜ ” - You're showing to much skin  -

------------  -----   --------   the pretty girl ----------   --------      -----------

Ajunsesem să-i întorc privirea serioasă. Și pe cât de bizară vedea el dorința mea de a mă lovi continuu, așa mi se părea și mie a lui de a mă opri.
Că nu era normal. Deloc. nu pentru mine, cel puțin.
- De fapt, da, îi destăinui, în cele din urmă. Nu înțeleg ce te preocupă atât.

( ˢᵉᶜʳᵉᵗᵃʳ ᵍᵉᶰᵉʳᵃˡ - Iᴀșɪ ﹣ Bᴏʀɴ ɪɴ Vᴀsʟᴜɪ - - -²⁰ ᵈᵉ ᵃᶰᶤ ˢᶤ ᵃᶰᵘ' ᵈᵒᶤ˒ , psihologie )
ᵗʰᵉ ᵐᵉᶰᵗᵃˡᶤˢᵗ • •

Nᴜɴ ʟɪᴇʙᴇ Kɪɴᴅᴇʀ ɢᴇʙᴛ ғᴇɪɴ Aᴄʜᴛ / / ɪᴄʜ ʙɪɴ ᴅɪᴇ Sᴛɪᴍᴍᴇ ᴀᴜs ᴅᴇᴍ Kɪssᴇɴ / / ɪᴄʜ ʜᴀʙ ᴇᴜᴄʜ ᴇᴛᴡᴀs ᴍɪᴛɢᴇʙʀᴀᴄʜᴛ / / ᴇɪɴ ʜᴇʟʟᴇʀ Sᴄʜᴇɪɴ ᴀᴍ Fɪʀᴍᴀᴍᴇɴᴛ / / Mᴇɪɴ Hᴇʀᴢ ʙʀᴇɴɴᴛ

Mă așteptam și la un răspuns de genul. Dar văzusem cu ochii mei că oricât de puternică voia ea să se dea, nu-i mergea așa ușor. Toți avem slăbiciunile noastre, la urma urmei. Iar Silvia nu era nicio excepție. Și, deși nu-i place, cam are nevoie de cineva cu care să se poată înțelege ușor, iar dintre toți, eu sunt probabil cel mai dispus să fac asta, cât de obictiv se poate.
I-am zâmbit, desprins parcă de realitate, fără să mai insist.
- Cum crezi.
Deși probabil o să fie ca mine.

I ᴄᴀɴ ᴍᴀᴋᴇ ʙᴀᴅ ᴛʜɪɴɢs ʜᴀᴘᴘᴇɴ ᴛᴏ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ ᴡʜᴏ ᴀɴɴᴏʏ ᴍᴇ. ᴵ ᶜᵃᶰ ᵐᵃᵏᵉ ᵗʰᵉᵐ ʰᵘʳᵗ ᶤᶠ ᴵ ʷᵃᶰᵗ ᵗᵒ
● ● ●

Nisao

Moderator
Moderator

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

❦ 𝒞Ă𝒯Ă𝐿𝐼𝒩𝒜 𝒟𝒜𝑅𝐼𝒜 𝒫Ă𝑀𝒜̂𝒩𝒯 ❦

·
·
·

Sᴇᴄʀᴇᴛᴀʀ Gᴇɴᴇʀᴀʟ ᴮᵃᶜᵃᵘ ₄₆₉ ᴅᴇ ᴢɪʟᴇ ⁽ᵖᵃ̂ᶰᵃ⁻ᶤ ᵃᵈᵘˡᵗ ᶤ̂ᶰ ᵃᶜᵗᵉ⁾

- Aoleu, Mihai, Mihai, stai mai încet!
Și nu știu dacă țipam la el sau nu mai puteam de râs, dar era ceva între cred. Însă deja oricum nu mai conta, pentru că ajunsesem și lista era acolo, hmm.
- Deeci... eu cu tine în cabana principală, am început, studiind lista încă fiind cocoțată în spatele lui, Eduard în unu, iar... Diana în trei, bun, am continuat, încercând să memorez rapid noile informații.
- Acum, hai înapoi, dar ușor să nu mă scapi.

♚ 𝐸𝒟𝒰𝒜𝑅𝒟 𝒟𝐸𝒞𝐸𝐵𝒜𝐿 𝒢𝒜𝒱𝑅𝐼𝐿 ♚

·
·
·

ᴅɪʀᴇᴄᴛᴏʀ HR ᵛᵃˢˡᵘᶤ ₄₉ ᴅᴇ ᴢɪʟᴇ ⁽ᵈᵉ ᶜᵃ̂ᶰᵈ ᵃ ᵈᵃᵗ ᴮᴬᶜ⁻ᵘˡ⁾ ₃₈₃ ᴅᴇ ᴢɪʟᴇ ⁽ᵈᵉ ᶜᵃ̂ᶰᵈ ᶤ̂ˢᶤ ᶜᵘᵐᵖᵃʳᵃ ˡᵉᵍᵃˡ ᵗᶤᵍᵃʳᶤˡᵉ⁾

- Să vreau... să vreau ce? am întrebat-o nedumerit, sprijinindu-mă de mașină, cât îi așteptam pe Daria și Mihai să se întoarcă.
Conduce el la fel de bine cum aleargă. Dar poate nu întârzie acum.

Ultima editare efectuata de catre Nisao in Mier Sept 06, 2017 6:02 pm, editata de 1 ori

" ˢᵃʸ ᵐʸ ᶰᵃᵐᵉ˒ ˢᵃʸ ᵐʸ ᶰᵃᵐᵉ "
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
" ᴵᶠ ᶰᵒ ᵒᶰᵉ ᶤˢ ᵃʳᵒᵘᶰᵈ ʸᵒᵘ˒ ˢᵃʸ "ᴮᵃᵇʸ˒ ᴵ ˡᵒᵛᵉ ʸᵒᵘ "
- SILVIA -

Părea sa nu insiste. Dar nu eram fraiera. Știu ca se aștepta să cedez în fata lui sau ceva. Și numai gândul m-a făcut sa ma încruntat și sa vreau sa-i dau una. Cine se crede?
- Ești tare sigur pe tine, nu? l-am întrebat, rânjind acidă.

- JINXXI -

- Cireșe, vreau cu cireșe, l-am informat, în cel mai copilăresc mod posibil. Și știu ca era cam în soc, dar eu continuam sa ma manifest. Ca asta eram eu când vedeam guma de mestecat. Făceam de parca n-am mai văzut în viata mea, dar n-am nicio vina ca a spus cuvintele magice.

- VLAD -

Nu înțelegea? Ei bine, puteam să-mi dau semna de ce. Sau... cel puțin sa încerc.
- Pur și simplu nu vreau sa te vad rănită, i-am răspuns cu sinceritate, știind ca dacă iar o apuca, avea sa o opresc. Nu puteam permite ca asa ceva sa se întâmple chiar sub ochii mei. Și, în general, nu prea suportam eu chestiile de genul.

- DAMI -

L-am crezut. Îl vedeam cum încearcă. Și tot atunci, a intrat și Iustinel.
Privirea mea a picat instant pe el, neștiind dacă sa ii răspund sau nu. Sau cum... Dar odată ce Robert a început, am deschis și eu gura.
- Uite care e faza, Iustinel... am spus, pentru început, privindu-l în ochi. Eu și Robert avem sentimente unul pentru altul și ne întrebam dacă ești în regula cu asta, am mai adăugat, zâmbind. Îl priveam atât de rugător și speram sa fie bine. Nu-i asa ca nu te superi pe noi?

Ultima editare efectuata de catre Trinity - in Lun Aug 28, 2017 7:51 pm, editata de 1 ori

Teen Idle

Moderator
Moderator

De ce se vorbeste despre mine? Ce am facut? Ma asez pe patul meu si il iau pe Dobert in brate, trebuie sa fiu pregatit. Dami face toata chestia cu vorbitul si....oooooh. Inteleg, dar de ce cred ei ca ma supar pe ei? Stai, vreau sa rad putin.
-Oh... ma uit putin la Dobert care sta cuminte in poala mea. Normal ca sunt suparat.
Pauza dramatica de cateva secunde. Dupa ma uit la Dami si zambesc.
-Asta te asteptai sa zic? il intreb in timp ce mangai iepurele. Sincer sa fiu, nu imi pasa ce faceti atata timp cat sunteti fericiti. Am o conditie, fara futai in cabana. Nu pot sa dorm la sora-mea din cauza ca a aparut Sida.

➳Sᴀsᴜᴋᴇ﹐ ᴡʜᴇʀᴇ ᴀʀᴇ ʏᴏᴜ ɴᴏᴡ﹖ Wʜᴀᴛ ᴀʀᴇ ʏᴏᴜ ᴛʜɪɴᴋɪɴɢ﹖ᴰᵒ ʸᵒᵘ ᵗʰᶤᶰᵏ ᵃᵇᵒᵘᵗ ᵐᵉ˒ ᵉᵛᵉᶰ ᵃ ˡᶤᵗᵗˡᵉˀ

- DAMI -

L-am ascultat cu atenție, având parte de un soc. În prima faza, mi-a stat inima în loc. Dar după, zâmbetul micuț de la început s-a marit, fiind nemaipomenit de fericit.
- Ooooh, Iustineeel! și odată cu asta l-am și îmbrățișat scurt. Eram mândru. Și fericit. Știam eu ca Iustinel n-o sa fie supărat. Cu toate astea, am rămas blocat pe un singur lucru: Cine-i Sida?
Aham.

ᵗʰᵉ ᵐᵉᶰᵗᵃˡᶤˢᵗ • •

- De fapt... chiar sunt, i-am recunoscut instant, rânjind amuzat.
Nu că nu se simțea asta. Și îmi plăcea că observase și ea, mai ales pentru că eu aveam de ce să fiu atât de sigur pe cât mă arăt. Eu nu fac lucruri de care să nu fiu complet conștient și mizez pe reușită. Așa-s eu și așa am făcut mereu.

⁻ ʷʰᵒʳᵉ ⁻ ⁻ ˢˡᵘᵗ ⁻ ⁻ ʰᵒᵉ ⁻ ⁻ „ Tʀᴜsᴛ ɴᴏ ᴜɢʟʏ ʙɪᴛᴄʜ ” - You're showing to much skin -

Zău că nu-l înțeleg. Ok, da, nu vrea să mă rănesc - deși nici asta nu mi-e prea clar - dar... nu e ca și cum aș fi făcut ceva foarte rău. Adică eu dădeam în el, practic și Vlad...
Înghit în sec, de data asta mai potolită. Și nu știam cum să iau toate astea, dar era enervant de fermecător.
- Am înțeles... murmur în cele din urmă, într-un fel sau altul învinsă, pe moment.
Dar nu îmi stă mie în fire să mă rezum la atât, și, trăgând aer în piept, ajung să-l privesc drept în ochi.
- E ciudat, știi? continui, ceva mai încrezătoare.
Faza e că dacă mai continua mult cu asta urma să încep să mă simt prost.

- - ➤➤
● ●
❝ Tʜɪs ɪs ʏ·s ғɪʀsᴛ ᴘᴀʀᴛʏ ᴇᴠᴇʀ. Sᴏ I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴɪᴄᴇ﹐ ᴍᴇᴀɴɪɴɢғᴜʟ﹐ ʜᴇᴀʀᴛғᴇʟᴛ ʙʟᴏᴡ ᴊᴏʙs﹐ ғʀᴏᴍ ʙᴏᴛʜ ᴏғ ʏᴏᴜ. ❞

Dami preluase inițiativa, iar eu l-am lăsat, privindu-i pe amândoi cu calm.
Chiar eram curios de ce va zice Iustinel și fără să vreau m-am încruntat instant când l-am auzit prima dată, gata să-i dau câteva argumente sau să mă bag în discuție. N-a fost cazul, totuși, iar eu am pufnit ușurat, expresia metamofozându-mi-se numai pe decât într-un zâmbet larg.
- Eu nu pot să promit nimic, am anunțat din prima, deja rânjind.
Dar eram mulțumit. Chiar mai mulțumit decât m-aș fi așteptat. La urma urmei, dacă el nu avea nicio problemă eram și eu mai împăcat.

.... ˢᵒ˒ ᴵ ᵍᵘᵉˢˢ ʷᵉ ᵃʳᵉ ʷʰᵒ ʷᵉ ᵃʳᵉ ᶠᵒʳ ᵃˡᵒᵗ ᵒᶠ ʳᵉᵃˢᵒᶰˢˑ And maybe we'll never know most of them. B ɴ ɪғ ɴ· ʜ ʜ ʀ ʜs ʜʀ ғʀ ɴ sɪʟʟ ʜs ʜʀ ɢ ғʀ ʜʀ. ᵂᵉ ᶜᵃᶰ ˢᵗᶤˡˡ ᵈᵒ ᵗʰᶤᶰᵍˢˑ And we can try to feel okay about them.

Pentru câteva secunde continuasem pur și simplu să mă uit la ea, fără vreo altă preocupare. Putea să fie extrem de adorabilă grație unor lucruri așa simple. Și o vedeam chiar acum, cât de energic și hilar se putea manifesta pornind de la ceva așa simplu precum guma de mestecat și chair zâmbeam și eu, fascinat de toată fericirea ei.
Însă mi-am revenit la un moment dat, realizând pe ce planetă sunt și i-am înmânat pachețelul cu cireșe chiar înainte să încep să mă înroșesc iar dacă mă mai holbam iar.
- Deci nu mai sunt singurul căruia îi plac chestiile cu cireșe, constat, chicotind.
De obicei cam așa se întâmpla.

● ● ●

- JINXXI -

Eram cat se poate de fericita.
Da, chiar eram.
Vai Doamne! Guma, guma, guma!
Stai, stai, stai... Stai potol, Jinx.
Si uite asa am ajuns eu sa ma manifest, inainte sa imi iau partea din pachet si apoi sa i-o dau inapoi. Mestecam fericita si ma comportam ca un copil. Dar... parca imi convenea. Ca doar asta eram eu, iar mie nu-mi placea sa ma ascund.
- Mersiii, am spus intr-un final, dupa ce mi-am amintit ca asta trebuia sa fac.

- DAMI -

Nu stiam daca mai era nevoie de spus ceva despre ceea ce s-a intamplat. Imi placea situatia actuala. Imi placea atat de muuult...
Iar cand l-am auzit pe Robert, l-am privit atent si am ranjit. Eu nu imi dadusem acordul pentru nimic din ce a zis Iustinel, ca drept dovada, mai aveam si privirea aia tampita pe fata.
- Nici eu, am apucat si eu sa zic, in caz de orice.
Si la cat sta Iustinel in cabana, nu cred ca-i o problema.

- SILVIA -

Hai ca deja ma enerveaza.
Si tocmai d-aia mi-am pus o casca in ureche, schimband subiectul:
Imi place tricou' tau.
Eram sincera. Si chiar voiam sa vad cum ii dispare toata mandria in timp ce inceta sa se mai laude singur. Pff, si cand stau sa ma gandesc ca pentru o clipa am crezut ca vad ceva la el.

- VLAD -

Evident, nu ma intelegea. Dar, daca era nevoie, eu eram dispus sa o fac sa inteleaga.
- De ce? am intrebat, vrand sa ii cunosc totusi motivele. Desi ma asteptam la ceva argumente legate de faptul ca, in general, oamenii nu se prea purtau asa cu ea. Ori cel putin nu se aratau afectati de soarta ei.

❁ - - PISICĂ  - ᵃˡˢᵒ ᵏᶰᵒʷᶰ ᵃˢ ᴹᶤᵃᵘ -  ɴɪs ʀɪɴ - -
M A L E  ♂♂♂- s ʜ ʏ ᴀɴᴛɪsᴏᴄɪᴀʟ ᴋɪᴅᴅᴏ ﹣❁
.... ˢᵒ˒ ᴵ ᵍᵘᵉˢˢ ʷᵉ ᵃʳᵉ ʷʰᵒ ʷᵉ ᵃʳᵉ ᶠᵒʳ ᵃˡᵒᵗ ᵒᶠ ʳᵉᵃˢᵒᶰˢˑ And maybe we'll never know most of them. B ɴ ɪғ ɴ· ʜ ʜ ʀ ʜs ʜʀ ғʀ ɴ sɪʟʟ ʜs ʜʀ ɢ ғʀ ʜʀ.  ᵂᵉ ᶜᵃᶰ ˢᵗᶤˡˡ ᵈᵒ ᵗʰᶤᶰᵍˢˑ And we can try to feel okay about them.

Dap, acum era clar: intr-un minut Jinxxi reusise sa se transforme intr-un copil hiperactiv si adorabil.
Puterea dulciurilor, ha? E drept, totusi, mi-a adus cumva zambetul pe buze si n-am putut sa ma abtin din a chicotii in timp ce-mi indesam guma in gura.
Si incepusem iar sa ma destind destul de bine....
- Cu placere, ii raspund mai apoi, fascinat in continuare si parca razand aproximativ. Uhm... La noi ce urma in program? m-am trezit ca intreb.
Pentru ca da, mi-am amintit ca noi chiar ar trebui sa avem asa ceva. Desi Ovidiu paruse prea nervos sa-l mai urmeze acum....

ᵗʰᵉ ᵐᵉᶰᵗᵃˡᶤˢᵗ • •

Observasem ce a facut. Si chiar am pufnit, ranjind mai apoi. Era hilar punctul in care ajunsese discutia noastra. Cu toate astea, si mie imi placea tricoul meu, si nu doar pentru ca avea scris mare pe el Dimmu Borgir.
- Mulțam. Si mie imi place cum treci tu de la un subiect la altul, am fortat putin nota, fara nicio intentie rea.

⁻ ʷʰᵒʳᵉ ⁻ ⁻ ˢˡᵘᵗ ⁻ ⁻ ʰᵒᵉ ⁻ ⁻ „ Tʀᴜsᴛ ɴᴏ ᴜɢʟʏ ʙɪᴛᴄʜ ” - You're showing to much skin  -
Irene - Melania Catrina ʷ ˢ ʰʳ ˡˡ˒ ʳʰˀ ʷˡˡˑˑˑ ˢʰ'ˢ ˡʳʸ ʷ

------------  -----   --------   the pretty girl ----------   --------      -----------

Mi-am dat ochii peste cap. Nu stiu ce se astepta el sa auda. Si nici eu nu stiam exact ce si cum. Cu toate astea, am incercat sa explic, cat mai clar, oricat de distrata as fi fost.
- Situatia, stii? Naiba, tot eu dau in tine si tot tu faci pe dracu' in patru sa nu ma lovesc.
Si cred ca, mai de graba, era frustrant, mai ales ca venea de la el. Si chiar nu vreau sa ma faca sa am încredere. Nu.

● ● ●

Teen Idle

Moderator
Moderator

Ceva imi spune ca o sa intru peste ei de cateva ori zilele astea, iar gandul asta ma omoara. Inca am traume cu "Ahhhh....Spank me, daddy", doar cand ma gandesc imi vine sa ma arunc pe geam. Anyway....
-Daca faceti asta ma mut in Alaska...
Acum fara glume, mi s-a luat sa intru peste oamenii in momente nepotrivite.
-Sida e Vlad ala cret, nu ala cu plete.

- JINXXI -

Mi s-a cam dus toată fericirea atunci când am auzit ce întreabă.
- Ti-e chiar îți place sa strici chefu', nu? m-am trezit ca-i comentez, gandindu-ma câteva secunde la un răspuns. Acum urmează partea cu prezentatu'. Vom merge toți la cabana principala și ne vom prezenta, dar n-o sa dureze prea mult, l-am anunțat mai apoi.
Bine, de obicei, lumea se cam întinde la discuții atunci, dar vedem noi.

- SILVIA -

Din ce liniștită ma simțeam, pe atât de nervoasa am devenit. Asa ca n-am mai stat sa casc ochii și i-am și dat una. Bine, ce-i drept ii lovise doar bratul. Însă dacă mai comentează, data următoare aveam sa-l dau cu capul de pereți.
- Mie-mi place când taci, l-am avertizat, înainte să-mi pun și cealaltă cască. Barem asa aveam sa nu-l mai aud. Ca ma stresa cu obiceiul lui prost de a-și da drumul la gura și de a spune tot ce remarca. De ce era greu sa observe ca mi-e nu-mi convenea sa facă pe masculul alpha? Și ca oricât de tare s-ar umfla în pene, eu eram aici ca sa-l dezumflu?

- VLAD -

Am privit-o atent, realizând imediat care ii e problema. Și da, calmul meu era cel dubios aici.
- Sper ca realizezi ca eu nu simt nimic și ca dacă ma pun sa dau înapoi, am sa fiu cel mai mare idiot posibil, nu?
Eram cat se poate de serios. Și foarte calm. Și nu eram vreun sexist sau ceva, insa mie nu-mi plăcea sa dau în fete atât de fragile. Nu-mi stătea în fire și, asa cum am zis, mi se pare ca doar un tâmpit ar acționa în felul asta.

- DAMI -

Am început sa rad odată ce i-am aflat identitatea lui Sida. Știu ca nu era prea frumos dar... Of, of, săracul Vlad.
- Iustinel nu-l place pe Vlad? am dedus mai mult, neștiind dacă vreau sa știu și de ce. Mie-mi plăcea de toată lumea și da
...

Dap, ar fi fost o idee mai bună să tac. Doar că eu chiar voiam să știu aia... Adică nu aveam de gând să îi enervez pe ceilalți mai tare, dar parcă mai rău durea că i-am stricat dispoziția lui Jinxxi.
Plus că am mai și înghițit în sec când am auzit ce avem de făcut.
- Adică... Să vorbim în fața tuturor? întreb nesigur, de parcă nu era deja destul de evident.

ᵗʰᵉ ᵐᵉᶰᵗᵃˡᶤˢᵗ • •

Mă cam așteptasem la asta, dar tot am înghițit în sec când m-a lovit. Nu, intenția mea nu fusese deloc să o enervez iar, doar fusesem cam prea curios de reacțiile ei. Plus că eu nu prea îmi țin gura în general când observ ceva și vreau să o spun.
Însă mi-am venit rapid în fire înapoi, gata să îmi ispășesc greșeala, chit că m-ar fi auzit sau nu, că doar avea căștile în urechi. Și dacă nu, o făceam eu să audă.
- Ok, ok, am exagerat, recunosc, ceva mai serios, dar la fel de calm, totuși cu o urmă de regret în glas. Îmi pare rău pentru asta, mă scuz mai apoi, cu sinceritate.

Era serios, iar eu nu înțelegeam toată asta. Încercam să mă scot cu glume, ca și cum nu mi-ar păsa, însă era în zadar. El era super dedicat chestiei ăsteia și eu nu puteam acum decât să mă simt de-a dreptul oribil, ca și cum mi-aș bate joc de el. Așa că am încetat, lăsând capul în jos, cu încercarea de a mima un surâs.
- Sunt bine, ok? Nu pățesc eu ceva din abia atât, l-am asigurat, ceva mai deschisă.
Că primisem eu bătaie mai multă și mai nasoală la viața mea și pătimisem mult mai multe. Și ce dacă am oase atât de slabe că stau să se rupă și n-am mai mâncat de o groază de timp? Mă simt chiar energică, de fapt.

- - ➤➤
● ●

Tresar. Și râd. Nu la partea cu Sida, ci la cea cu Alaska.
- N-ar fi cam frig acolo, totuși? întreb amuzat, mai mult pentru mine.
Nu, nu așteptam un răspuns la asta, dar știam bine că eu nu pot să promit ceva legat de asta, mai ales că nu prea mă abțin eu când vine vorba de ce nevoi am eu pe moment.
Ajunsesem însă să mă concentrez către identitatea adversarului lui Iustinel. Și am cam rămas tâmpit. Chiar părea mai logic să fie Vlad pletosul, dar nu Văduț cel mic. Că ăla era super drăguț și dulcel tipul.
- Hai măi, dar ce ți-a făcut băiatul? i-am vorbit cam prea miorlăit, lăsându-mi capul pe umărul lui Dami.

● ● ●

Hippient

Moderator
Moderator
- OVIDIU -

Deci chiar încercam să-mi las orice nerv sau orice mușchi să nu se încordeze și să rup contactul vizual intens pe care-l aveam cu ea, dar chiar atunci faptul că s-a trântit lângă mine pe saltea m-a determinat să mă cutremur vizibil. Eram prea încordat. Și cred că tocmai m-am dat de gol. La naiba.
Am murmurat un "bine" scurt, înainte de a-mi întinde puțin brațele și a scăpa de tensiunea din ele. Dar de ce toată starea asta? Și mai simțeam și golul acela agasant din stomac.
Toate reacțiile astea ale corpului meu mă râcâiau pe cerebel.
Asta până când Karina mi-a atras din nou atenția.
- Serios? Am încercat să nu clipesc buimac în direcția ei.
Vreau să spun - de ce? Pun pariu că, deși încercasem să fiu destul de calm și să nu explodez la propriu - făcusesem o scenă în toată splendoarea ei și se lăsase cu o stare neplăcută.
Mda.
M-am sprijinit de tăblia patului, dezlipindu-mi privirea de pe ea pentru o secundă. Curios.
Și eu încă nu știam cât e ceasul.

- VLĂDUȚ -

Și se pare că Iustin încă știe să facă pe ninja-ul. Mda.
Am ridicat cât de nonșalant am putut eu din umeri, deși încă aveam brațele încolăcite în jurul taliei ei, în timp ce simțeam cum încă sunt în stare de dezmorțire. Oficial urăsc motocicletele.
- Da, am ajuns acum câteva minute cu Adrian, dar după cum poți vedea... și el a dispărut din peisaj. Bun, și am râs. La propria mea neglumă. Încă sunt în stare de șoc, bine? Nu mă așteptam să mă întâmpine Miruna cu... în fine, fratele ei.
Și să nu mai pomenesc de îmbrățișare. Okay, acum chiar că mă simt mai bine.

- MARINA -

- Spre deosebire de... Mi-am dres cu subînțeles vocea aici.... unii, eu am ceva inhibiții și rușine. Voiam să fac un duș oricum. Unul caaald și lung, făra furtun. Dar n-am mai avut timp, deci...
Am ridicat din umeri, încă cu ochii închiși.
Stai, de ce încă mai vorbeam cu el???

- MIHAI -

- Omg, chiar sunt invidios pe memoria ta vizuală, am reușit să-i spun printre gâfâituri. Okay, poate m-am suprasolicitat puțin, dar nu spun că nu-mi place. YUHUUU, COLEGI DE CAMERĂĂ!
Și am pornit-o în galop înapoi înspre mașină.
Jur că nu mai beau Redbull.

- DIANA -

Dă-ți ochii peste cap, Daiana. Ușor, dar cu stil și foarte discret.
- Mă refeream la bani, Eduardo. Și am rânjit, aruncându-i încă o privire pe lângă muntele meu de geamantane. Sau la orice ai vrea tu în schimbul faptului că o să mă 'ajuți'.
Și am mimat ghilimelele de rigoare.
Ă-ău. Cred că se întorc.

- DAMI -

- Miau, m-a apucat, atunci cand l-am auzit pe Robert. Nu trebuia sa am vreun motiv. Pur si simplu l-am auzit ca se miorlaie si am reactionat si eu. Ba chiar mi-am inclinat si eu capul catre al lui, zambind. Vladut e de treaba, am argumentat la un moment dat, stiind ca e posibil ca Iustinel sa aiba motivele lui. Dar...

- SILVIA -

Nu stiu ce rahat zicea el acolo, dar odata ce am inceput sa aud muzica, el n-a mai contat. Asa ca am ridicat amuzata din umeri, vazand cum i se miscau buzele. Insa nici ca-mi pasa mie. N-avea decat sa se laude singur. Eu una urasc persoanele de genul. Si acum stau si ma gandesc: oare astia care se lauda singuri is mai naspa ca aia care se dau la mine? Ca mie-mi par la egalitate. Ori m-a enervat Eric prea tare.

- VLAD -

Simteam nesiguranta ei. Putea sa vad ca lucrurile au inceput sa devina serioase si ca a prins si ea ideea. Iar intentia mea nu era sa o fac sa se simta prost, ci sa inteleaga.
- Nu e nevoie sa ma crezi pe cuvant, dar si acest "abia atat"
a contat pentru mine,
i-am spus, destul de increzator.
Daca nu avea incredere in mine, putea sa-mi zica. Insa nu asta urmaream eu. Si chiar eram curios ce a mai patit inainte. Desi acum incepea sa aiba logica ipoteza mea de mai devreme si de ce Irene nu e obisnuita cu un astfel de tratament. Adica serios,
nu e ca si cum n-as fi observat.

- JINXXI -

- Dap, si da, l-am vazut cum s-a schimbat la fata, asa ca am incercat sa o dreg cumva. Hai ca nu e asa rau. Nu e nevoie sa zici mare lucru. Plus ca am sa fiu si eu acolo si n-am sa-i las sa te manance, am mai adaugat, ranjind simpatica.

- Baby doll but NOT that dolly

►► Vɪț ɴ ʀʜ. Iʀ s ɪ̂ɴ̂ʟă ɪ̂ɴ ɪță sɴ ʟ ɪɪ ʀʜʀɪ ʀ ɴ ʀʜʟ ʀ. Șɪ ʟ ɴ ʀʜ. Șɪ ʟ ɴ ʀʜ. Șɪ ɴ ʀʜ. Șɪ sɴ ɴ ʀʜ. Șɪ ғɪʀ ɴɴă ʀʜʟɪ ɪț ɴ ʀʜ ɪ ɪ. Cɴʟɪ Mɪ ă ɪț. Șɪ ɴɪ ʀ ʀă.  ◀◀

Îl simțeam atât de încordat chiar lângă mine și nu știam cum să reacționez, din moment ce eu sunt super relaxată indiferent de situație, iar acum, văzându-l pe el atât de sobru, nu puteam să nu vreau să fac ceva să-l ajut. Nu era genul meu, adică, să las o persoană la care țin așa de izbeșliște, iar eu una îndrăznisem să-l privesc din totdeauna pe Ovidiu ca pe un camarad bun și una dintre persoanele la care aș fi putut apela fără nicio problemă.
Mi-e totuși că el e cam prea blocat pe stadiul de colegi de asociație, iar asta mă deprimă. Adică îl văd acolo, în lumea lui, în seriozitatea lui și nici nu mai știu ce să cred. Știu că îi pasă. Poate chiar prea mult, și uită că nu toți suntem la fel de maturi și serioși ca el. La naiba, majoritatea suntem cam scrântiți.
Respir, deci, adânc, încă cu zâmbetul încrustat pe chip.
- Logic. La naiba, Ovi... încep, chiar revoltată. Păreai super supărat, iar eu nu am de gând să te las în starea asta de rahat, știi?

Sunt calm, da. Pot să fac asta.
Sau nu. Nici nu știu ce mă sperie mai tare, faptul că o să se uite toți la mine sau gândul că poate mă vor lua în râs la fel de tare cum a fost și Ovidiu... Și, acum, că mă gândesc, îmi cam pare rău de tot de el. Nu merita asta și... da. Mă simt vinovat.
Nu că aș fi putut să fac mare chestie, iar acum faptul e deja consumat. Și cam trebuie să-mi revin în simțiri.
- Păi și dacă mă fac de râs?

ᵗʰᵉ ᵐᵉᶰᵗᵃˡᶤˢᵗ • •

Știam eu că nu mă aude. De fapt, era clar.
Treaba e că eu nu-s genul care să lase persoana fără să audă exact ce aveam eu de zic, mai ales când greșisem cu ceva și îmi ceream iertare. De fapt, nici nu-mi plac oamenii care nu-s în stare să-și asume o greșeală, destul cât să duc eu asta până în pânzele albe.
Acum, aveam câteva variante, da-i clar că n-o să-i smulg casca din ureche, că acum încerc să aplanez furia. Așa că am ales fix cel mai retard lucru pe care puteam să-l fac.
- AM ZIS CĂ-MI PARE RĂU! am strigat, puțin cam prea evident, dar nu ca și cum i-aș fi reproșat ceea ce zisesem mai devreme, pentru că mi se citeau intențiile bune pe față. AM EXAGERAT! continui, pe același ton ridicat.

Îmi dau ochii peste cap, iar. Nu știu dacă deveneam mai încrezătoare sau mai puțin, dar cert e că toată încrederea asta a lui în sine era chiar intimidantă pentru una ca mine. Și să-mi bag ceva, că nu-i genul meu să mă las așa moale, de parcă aș fi o păpușică de porțelan. Oi fi eu slabă moartă și mai albă ca varul, dar pot să-mi port de grijă.
- Hai, că n-a fost așa rău. Nu ești atât de armă letală, am continuat cu a mea, chiar rânjind în cele din urmă, puțin cam prea amuzată de ce căcaturi îmi dădeau mie prin cap.
Și da, mă refer la un Vlad cu tunuri și șenile. Vladmir tancu', ieeei.
Ajutor. Înnebunesc.

- - ➤➤
● ●

Pentru o secundă am avut impresia că pe Dobert l-au apucat crizele de pisică. În schimb, imediat apoi mi-am dat seama că Dami fusese cel care se manifestase, iar eu n-am putut decât să zâmbesc de-a dreptul topit, fără să mă pot abține din a-mi lipi apăsat buzele de obrazul lui.

● ● ●

- SILVIA -

M-am trezit ca îmi tot urla. Mai rău decât propria mea muzica.
- SUGI PULA!
Asta fusese din instinct. Dar după ce mi-a picat o casca, pentru ca ma agitasem, am făcut din nou contact vizual, și parca abia atunci am realizat ce a zis.
- Ce...?
Nu pot sa cred ca si-a cerut scuze.

- JINXXI -

- Dacă rad, ii bat, l-am informat, cu încredere.
Eu eram mai autoritara decât Ovidiu. În plus, nu-mi plăcea sa se râdă de persoane ca Miau. El era protejatu' meu. Și e vai și a amar pentru cine se ia de protejat.

- VLAD -

Nu știu ce si-a imaginat când a zis asta, însă expresia ei m-a făcut sa rad.
- Și dacă as fi fost... Cum as fi arătat, din perspectiva ta?
Nu m-am putut abține. Mai ales ca rânjeam deja. Și o vedeam și ceva mai relaxata, iar mie îmi convenea. Ca doar la rezultatul asta voiam sa ajung.

- DAMI -

El m-a sărutat scurt, iar eu i-am răspuns cu alt sărut, pe buze.
- Miau, am repetat, la fel de alintat. Deși ma amuza într-un fel situația, chiar dacă eu ma manifestam asa cum ma manifestam. Iar Robert nu prea deloc deranjat de asta.

ᵗʰᵉ ᵐᵉᶰᵗᵃˡᶤˢᵗ • •

Inițial mă pufnise râsul când am auzit-o. Mă așteptam să mă înjure, dar era chiar hilar cum noi țipam unul la altul căcaturi de genul și nu eram la mai mult de doi metri distanță.
Mi-am arcuit însă sprânceana văzând-o nedumerită, când probabil realizase ce i-am spus. Și părea de-a dreptul buimăcită rău de asta, pe când eu mă păstram calm și foarte relaxat.
- Mi-am cerut scuze, am repetat, pe ton normal de data asta. Am depășit puțin măsura și acum am realizat, continui, în aceiași manieră.

Înghit în sec. Dacă stăteam să-mi imaginez, ar fi fost destul de amuzant. Însă știam că ea e serioasă și chiar s-ar apuca să pună la punct pe oricine s-ar fi gândit să mă ia în râs. De ce nici eu nu înțelegeam, dar într-un fel sau altul chiar mă bucuram că era cineva care să-mi țină spatele la chestii de genul.
Și eu i-am zâmbit instant, fața luminându-mi-se rapid, probabil de mulțumire.
- Ok, ok, dar fără exagerări, am vorbit rapid, deja mai încrezător.

Nu cred că a întrebat. Și tocmai din cauza asta m-a bușit pe mine râsul în ultimul hal, că mie la tancu' de război Vlad îmi stătea mintea, plus că încă aveam imaginea în cap. Mor.
Dar cumva m-am calmat, încă rânjind ca ultima nebună și m-am ferit să mă uit la el, doar să nu încet iar cu hohotitul cât îi explicam.
- Cu șenile. Și o țeavă d-aia de se mișcă ieșind din gură, m-am păstrat serioasă în timp ce explicam, gesticulând totuși destul de sugestiv.
Și mă întrebam cât mai puteam să țin până începeam iar să mă manifest ca o maimuță ce sunt.

- - ➤➤
● ●

Mă fascina Dami, tocmai pentru că făcea adorabilul ăsta ușor bizar atât de natural. Și-mi plăcea atât de mult când se pisicea pe lângă mine și era așa drăgăstos, că nu puteam să nu mă abțin din a-l strânge mai tare la piept, plin de drag.
- Poți și să torci? mi-a venit dintr-o dată să întreb, fără să realizez cum mi-a înflorit instant un rânjet.

● ● ●

Teen Idle

Moderator
Moderator

Oftez lung ca un bosorog, il pun pe Dobert inapoi pe pat.
-Pentru ca... si pana sa raspund au inceput sa faca chestii dubioase de oamenii indragostiti. Vreau sa ma arunc intr-un put daca se poate. Cat voi faceti chestii din astea, de porumbei si iepuri, eu ma duc sa caut ceva de baut.
Ma ridic ca un copilas cuminte ce sunt si ma indrept spre iesire.

"ʸᵒᵘ'ʳᵉ ᶠˡʸᶤᶰ' ʰᶤᵍʰ ᵃᵗ ᵗʰᵉ ˢʰᵒʷ˒ ᴵ'ᵐ ᶠᵉᵉˡᶤᶰᵍ ʰᵒᵗ ᵗᵒ ᵗʰᵉ ᵗᵒᵘᶜʰ / ᵞᵒᵘ ˢᵃʸ ʸᵒᵘ'ˡˡ ᵐᶤˢˢ ᵐᵉ ᵗʰᵉ ᵐᵒˢᵗ˒ ᴵ ˢᵃʸ ᴵ'ˡˡ ᵐᶤˢˢ ʸᵒᵘ ˢᵒ ᵐᵘᶜʰ"
-DACIANA MIRUNA BOBTRNACHE-
"ᵇᵘᵗ ˢᵒᵐᵉᵗʰᶤᶰᵍ ᵏᵉᵉᵖˢ ᵐᵉ ʳᵉᵃˡˡʸ ᵠᵘᶤᵉᵗ˒ ᴵ'ᵐ ᵃˡᶤᵛᵉ˒ ᴵ'ᵐ ᵃ ˡᵘˢʰ / ʸᵒᵘʳ ˡᵒᵛᵉ˒ ʸᵒᵘʳ ˡᵒᵛᵉ˒ ʸᵒᵘʳ ˡᵒᵛᵉ"

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

Uiiii, Vladut se simte mai bine. Cred, doar cred. Uhhhhhuuuuu, gata, calm.
-Hmm, inteleg. Cum e sa mergi cu motocicleta? intreb curioasa.

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

ᵃᶰᵈ ᵗʰᶤˢ ᶤˢ ʰᵒʷ ᶤᵗ ˢᵗᵃʳᵗˢ / ʸᵒᵘ ᵗᵃᵏᵉ ʸᵒᵘʳ ˢʰᵒᵉˢ ᵒᶠᶠ ᶤᶰ ᵗʰᵉ ᵇᵃᶜᵏ ᵒᶠ ᵐʸ ᵛᵃᶰ
-FABIAN ANDREI BARBU-
ᵐʸ ˢʰᶤʳᵗ ˡᵒᵒᵏˢ ˢᵒ ᵍᵒᵒᵈ / ʷʰᵉᶰ ᶤᵗ'ˢ ʲᵘˢᵗ ʰᵃᶰᵍᶤᶰᵍ ᵒᶠᶠ ʸᵒᵘʳ ᵇᵃᶜᵏ

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

-Vrei sa spui spre deosebire de mine? intreb amuzat. Doar ca sa stii, nu sunt atat de rau.
De ce mai sunt aici?

- VLAD -

Ma busise rasu' rau de tot. Sa nu mai zic ca numai ea putea sa se gandeasca la asa ceva. Dar da, imaginatia fiintei umane.
- Interesanta chestie, am comentat inca zambind. Si daca stau bine sa ma gandesc, ar fi destul de util, atata timp cat imi pastrez si forma umana.
Stai. Astea erau cumva glume despre Vlad, muntele de om?
Si nu puteam sa nu remarc din nou cat de frumoasa era cand zambea.

- SILVIA -

Eram inca sceptica. Sceptica, dar impresionata.
- Iti accept scuzele, l-am asigurat, zambind slab.
Mie nu-mi cerea nimeni scuze, de obicei. Dadeam doar de imbecili pe care-i calcam in picioare. Sau de persoane care inghetau si isi asteptau condamnarea la moarte.
Din fericire, s-a nimerit sa fiu mereu oprita la timp, pentru a nu se ajunge la crima. Si inca-mi pare rau.

- DAMI -

- Puurrr, puurrrrr, am inceput deja sa ma alint si sa ma frec de Robert.
Observasem deja ca Iustinel a plecat. Dar nu il puteam condamna, desi era putin cam speriat de lucruri de genul. Intelegeam si eu unde bate, doar ca nu era ca si cum aveam sa facem vreodata ceva de fata cu el. Sau... Hmmmmm.

- JINXXI -

- Eu nu promit nimic, i-am zis direct si destul de serios, facand un balon.
Dap, foarte adorabil. Doar ca eu nu glumesc. Chiar nu glumesc. Mi se pare josnic sa te iei de o persoana vizibil mai slaba decat tine. E clar ca in fata lui puteai castiga usor. Dar ce castigi de fapt? Se vedea cat era e fragil. Iar eu una nu aveam de gand sa asist la asa ceva si sa stau sa ma uit. Iar daca era cazul, chiar ii bateam. Sau ii puneam pe altii sa o faca. Erau mai usor de convins decat voiau ei sa para.

Nisao

Moderator
Moderator

❦ 𝒞Ă𝒯Ă𝐿𝐼𝒩𝒜 𝒟𝒜𝑅𝐼𝒜 𝒫Ă𝑀𝒜̂𝒩𝒯 ❦

·
·
·

Sᴇᴄʀᴇᴛᴀʀ Gᴇɴᴇʀᴀʟ ᴮᵃᶜᵃᵘ ₄₆₉ ᴅᴇ ᴢɪʟᴇ ⁽ᵖᵃ̂ᶰᵃ⁻ᶤ ᵃᵈᵘˡᵗ ᶤ̂ᶰ ᵃᶜᵗᵉ⁾

- Shh, stai calm, imediat ce livrez informațiile o să uit totul.
Și cam așa și era, mi se ștergea instant cam tot din cap, dacă neuronii mei considerau că nu mai aveam nevoie să rețin. Heh.
- STAI MĂ MIHAI, MAI UȘOR!
Degeaaaaaaba, tot ca el face.

♚ 𝐸𝒟𝒰𝒜𝑅𝒟 𝒟𝐸𝒞𝐸𝐵𝒜𝐿 𝒢𝒜𝒱𝑅𝐼𝐿 ♚

·
·
·

ᴅɪʀᴇᴄᴛᴏʀ HR ᵛᵃˢˡᵘᶤ ₄₉ ᴅᴇ ᴢɪʟᴇ ⁽ᵈᵉ ᶜᵃ̂ᶰᵈ ᵃ ᵈᵃᵗ ᴮᴬᶜ⁻ᵘˡ⁾ ₃₈₃ ᴅᴇ ᴢɪʟᴇ ⁽ᵈᵉ ᶜᵃ̂ᶰᵈ ᶤ̂ˢᶤ ᶜᵘᵐᵖᵃʳᵃ ˡᵉᵍᵃˡ ᵗᶤᵍᵃʳᶤˡᵉ⁾

- Nu mai are voie omul să facă o faptă bună, că imediat e bănuit că vrea ceva la schimb, pff. Apăi așa, măi? Chiar așa? Te ajut pentru că așa mi se pare normal să fac, având în vedere că se vede că ai nevoie. Și nu vreau nimic pentru asta, Diana.

Ultima editare efectuata de catre Nisao in Mier Sept 06, 2017 6:03 pm, editata de 1 ori

" ˢᵃʸ ᵐʸ ᶰᵃᵐᵉ˒ ˢᵃʸ ᵐʸ ᶰᵃᵐᵉ "
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
" ᴵᶠ ᶰᵒ ᵒᶰᵉ ᶤˢ ᵃʳᵒᵘᶰᵈ ʸᵒᵘ˒ ˢᵃʸ "ᴮᵃᵇʸ˒ ᴵ ˡᵒᵛᵉ ʸᵒᵘ "

Hippient

Moderator
Moderator
- VLĂDUȚ -

- Dureros.
Zic și eu...
- Dar șmecher, într-un fel. Mai ales că totul se mișcă cu viteză maximă și simți că într-o secundă ai putea atinge ceva și ai deveni clătită. Și n-am condus eu... Stai, ai vrea să încerci vreodată? am clipit curios în direcția ei în timp ce-mi luam rucsacul de la sol și mi-l agățăm de un braț.
Deci văleu. 
Deși nu cred c-ar fi dureros pentru ea.

- MARINA -

- Logic că mă refeream la tine.
Mi-am dat ochii peste cap, deși îi aveam fucking închiși. Bine. M-am calmat.
Deși i-am deschis involuntar, pentru deja îmi amorțiseră pleoapele.
Holy shit.
Ardee. 
Nu știu dacă fața mea sau ochii, dar ardee.
- N-n-ai terminat acolo odată?!

- OVIDIU -

De fapt și de drept...
Am uitat că ea era alt tip de persoană cu care eram obișnuit.
Probabil dacă i s-ar fi întâmplat și altcuiva asta, ea i-ar fi sărit imediat în ajutor.
- Hmm, m-am trezit surâzând în timp ce mă lăsam mai moale pe spate, deși lemnul ăla mi se înfingea în coloană și-mi provoca fiori de durere. Tu și Fabian...
Și nu-mi mai puteam șterge zâmbetul de pe fața, serios.
Adică el venise imediat la mine - nu doar ca să-și etaleze fizicul pe aici sau pentru că era și cabana lui (sper), dar și pentru a vedea cum sunt.
Iar eu îi dădusem cu flit.
Avea să-i treacă. Își revine el.
- E în regulă, oricum. Am avut parte de lucruri și mai rele și am trecut peste. O să se rezolve. Dacă nu cumva s-a rezolvat deja.

- ADNANA -

Mă cam plictiseam.
Vreau să spun că o ajutasem pe Marina pe unde era nevoie și transpirasem, așa că m-am întors repede în cameră și am băgat de seamă că Lex nu mai era... acolo.
Un duș lung și semi-rece a reușit să mă calmeze, iar faptul că am lenevit puțin în pat cu burta lipită de saltea și cu ochii închiși a reușit să mă relaxeze și mai mult.
Hmh.
Am reușit să-mi despachetez lucrurile totuși. Și să mă uit pe program...
Aparent, în zece minute trebuie să ne adunăm cu toții în cabană.

- MIHAI -

- Nu conteeeștee.
Okay, m-am calmat. Fiindcă am cam obosit. Și am luat-o la pas, mai ales pentru că aveam ditamai dealul în față și deja eram leoarcă.
- Scuze, darla.

- DIANA -

Ei bine, asta chiar m-a lăsat cu sprâncenele căscate. Și eu tot mă uitam la el. Ups.
- Mulțumesc că mi-ai adus aminte de ce te agreez.
Bine, fusese drăguț. Și e drăguț din partea lui - la asta mă refer.
- Deci o să-mi iei geamantanul cel mare pentru asta.
Pwp.
Și... au ajuns cei doi. La țanc.
Prea mult soare pe la munte, tho.

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 3 din 10]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum