This used to be a forum full of little and stupid girls.
Now it is kinda serious because they have grown up.
You're welcome to join in though. Have fun ^^

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

[RPG+4]-Idile Aromantice

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 [RPG+4]-Idile Aromantice la data de Sam Aug 19, 2017 3:41 pm

Teen Idle

Moderator
Moderator
►Warning:

Țin să precizez că eu, @Purplinyang, @Hippient și  @SpecialNeeds vom posta.
De asemenea, rpg-ul conține limbaj explicit și scene sexuale.

CUM RPG-UL A FOST POSTAT SI PE UN ALT FORUM, AICI SUNT SI PRIMELE DOUA PAGINI:

https://www.dropbox.com/s/drwwbh7y7pmvx1m/1.html?dl=0
https://www.dropbox.com/s/a3xmi9c8zv543me/2.html?dl=0

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

P L O T :

Iubire, iubire, iubire. Adevărată, falsă, făcută din rebuturi și gata să schimbe toate lumile. Toată lumea caută acel ceva, acea picătură de nebunie, acea distracție, acel mit care, pe semne, ar aduce un întreg alt tip de apogeu. Suntem tineri, ne distrăm, lumea noastră are ferestrele deschise.
„ Prostul ăsta nu are gagică”/ „ God, cuplează-te și tu cu ăla”.
Și, se ajunge la asta. Relații peste relații, care mai de care mai ambigue, mai nerealiste și mai trase de păr. Dar e ok, pentru că ei „ se iubesc ” ca nimeni alții și au cu cine să se sărute pe canapea la fiecare petrecere la care nu sunt invitați.
Și aici apar ei...
Parte din aceiași generație nebună după falsuri și așa zisa dragoste, cei patru protagoniști ai noștri ajung într-o adevărată conjunctură neașteptată. Toți patru studenți, toți patru dornici de a-și trăi viața. Împart fiecare o garsonieră câte doi, separați ei cu ele, în același areal. Și, cică, doar cică, fiecare el are câte o relație cu o ea.
Și totuși, nu e chiar așa....

-BOYS LIKE BOYS LIKE GIRLS DO-

-GIRLS LIKE GIRLS LIKE BOYS DO-

G E N :

Comedie ; Dramă ; LGBT ; Slice of life; Romance.

-GIRLS LIKE GIRLS LIKE BOYS DO-

-BOYS LIKE BOYS LIKE GIRLS DO-

Vezi profilul utilizatorului

2 Re: [RPG+4]-Idile Aromantice la data de Sam Sept 09, 2017 2:36 pm

════════════════════════════════════════════════════════

════════════════════════════════════════════════════════

I-am sorbit cu atenție și sete fiecare cuvințel țâșnit într-un șuvoi amețitor printre buzele-i atât de delicate, încercând să mă concentrez nu doar pe forma în care veneau, cum aveam des tendința în cazul ei, dintr-un motiv greu de explicat, ci și pe conținut.
Și tot atât de instinctiv pe cât îi dăduse ea îmbrătișarea lui Mircea am surâs și eu la un moment dat.
Fața ei radia.
Însă ar fi trebuit să mă încrunt - am și făcut-o, dar pe interior. Pentru că habar n-aveam că ei vorbesc și se și întâlnesc ocazional. Sau că joacă jocuri împreună. Cred că știam doar vag că Dorli e gameriță, și m-am întrebat de ce doar vag, fiind un detaliu interesant. M-ar întrista să știu că de fapt mi-a vorbit despre asta cândva și n-am băgat-o în seamă, iar apoi nu a mai făcut-o deloc fix din acest motiv. E destul de probabil, având în vedere cât de superficială pot fi uneori. Tsk!
Iar sfârșitul poveștii, atât de normal, drăguț și inofensiv, mi-a provocat o durere scurtă, ciudată în piept. Aproape că m-am mâhnit mai tare. Aproape. Și n-avea absolut niciun sens, ce pula mea.
Am trântit doza pe masă puțin cam tare, neintenționat, după încă câteva înghițituri zdravene de bere.
Și am chicotit.
- Foarte tareee, awww!!
Dorli are nevoie de lucrurile astea la fel ca oricare dintre noi, are dreptul să se bucure de ele la fel de mult. Firește. Și eu, în calitate de prietenă, zic eu, bună, ar trebui să fiu sincer fericită că are parte de ele. Chiar dacă a decis să le trăiască cu Mircea, îh.
- Bun venit în clubul oropsiților.
Și sunt. Dar parcă nu complet. Iar fața ei radiază și e mai drăgalașă decât de obicei, sfidează această incertitudine pe care o am, mă corupe să nu mă mai gândesc la ea și să zic ''fuck off, îmi e de ajuns, îmi ești de ajuns așa, nu mai contează nimic, e totul suficient de bine''.
I-am făcut cu ochiul, adăugând cu un rânjet viclean pe buze:
- Să sperăm că nu va fi nevoie să-l castrăm pe Mircik curând.

Vezi profilul utilizatorului

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum