This used to be a forum full of little and stupid girls.
Now it is kinda serious because they have grown up.
You're welcome to join in though. Have fun ^^

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Mᴏʀᴇ ᴅᴀᴍᴀɢᴇ ( ᶤˢ ᵇᵃᶜᵏ )

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 6 din 7]

1 Mᴏʀᴇ ᴅᴀᴍᴀɢᴇ ( ᶤˢ ᵇᵃᶜᵏ ) la data de Joi Aug 24, 2017 3:23 am

Rezumarea primului mesaj :

● ❁ ● OH GOD FUCK NO THEY'RE BACK NOOO ● ❁ ●

➤ Oʜ ɪᴀᴀᴀs﹐ ʙɪᴛᴄʜᴇs
⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫
ASTA E EXACT CEEA CE PARE
„ Dᴏɴ·ᴛ ᴛʀʏ ᴛᴏ ᴇsᴄᴀᴘᴇ﹐ ɪᴛ·s ᴍᴏʀᴇ ʀᴇᴀʟ ᴛʜᴀɴ ʏᴏᴜʀ ғᴀᴄᴇ ”

MORE   DAMAGE (because of the cigarettes) - A    CSD   story  
ˡʳ ¹ ¹

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
“Quick, make a wish.
Take a (second or third or fourth) chance.
Remake the world.”
ℜᴏᴍᴀ̂ɴɪᴀ﹐ ℬᴜᴄᴜʀᴇșᴛɪ
S-a stins, s-a aprins apoi iar stins.
Bucureștiul paște  ziua duhnind a carburant și noaptea a exces.
Douăzeci și ceva de ani mai târziu de la acțiunea inițială din Cigarette smoke damage, facultatea de inginerie din București și - în special - căminul studențesc revin cu o nouă generație de nebuni care să sperie toată capitala.
Profu' Anton Aldea încă predă, al dracu' de greu de pensionat cum te-ai fi așteptat de la cea mai mare teroare a studenților.
Căminul are aceleași condiții de tot rahatul și banii sunt la fel de puțini ca deunăzi.
Țigări la bucată, bere ieftină, pateu (fake) Bucegi pe pâine și cine e destul de norocos și zacuscă de acasă.
Viața de student s-a schimbat, ce-i drept, și totuși nu atât cât să însemne ceva.
Oameni noi, personalități noi și.. mai mult explozibil.
Legătura cu vechiul rpg nu e decât spirituală - acțiunea trecută e în trecut și îngropată. Sau mai de grabă vândută pe piața neagră.
Sesiunea în prag, revelionul peste câteva zile, buzunarele goale și... petrecerea în toi.
Spargem ziduri (la propriu), aruncăm clădirea în aer (și mai la propriu) și îngropăm oameni de vii (foarte la propriu) - sau orice altceva s-ar mai putea întâmpla. Cine știe, până la urmă?

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

Lɪғᴇ·s ᴀ ɢᴀᴍᴇ ʙᴜᴛ ɪᴛ·s ɴᴏᴛ ғᴀɪʀ
I ʙʀᴇᴀᴋ ᴛʜᴇ ʀᴜʟᴇs sᴏ I ᴅᴏɴ·ᴛ ᴄᴀʀᴇ

► FUCK THE POLICE   YOLO NO  RULES  BIATCH ◄
K, poate avem câte ceva numit „reguli”
Mă gândeam să reinstaurez regula cu fără mai mult de vreo 6 rânduri și o să o fac. Pentru că așa vreau eu. Maxim 10 în condiții de maximă necesitate, gen
Personaje câte vreți, dar scrieți, vă rog. Nu vreau posturi elaborate - vreau distracție, postat pe bandă și visele mele moarte
Dacă vrea careva să-și bage profesor, mă anunță înainte, bicăz nu avem nevoie de mulți - dă-i în plm - și nu o să apară prea des în afara înjurăturilor studenților
Caut oameni care pot scrie orice - tragedie, COMEDIE, acțiune, romance etc.
Vreau dedicație. Probabil nu sunt singura pentru care ideea asta a însemnat ceva, așa că yaah
Care sunteți mai slabi de înger, no. Aici o să se vorbească porcos. Aici o să se facă lucruri porcoase. Aici nu există limite, rușine și pana mea ce altceva.
!!! ᴛʜᴇ ғᴜɴᴅᴀᴍᴇɴᴛᴀʟ ʀᴜʟᴇ ᴏғ ʟɪғᴇ﹕ Tʜɪɴɢs ᴡᴇʀᴇ ɴᴇᴠᴇʀ sᴏ ʙᴀᴅ ᴛʜᴀᴛ ᴛʜᴇʏ ᴄᴏᴜʟᴅɴ’ᴛ ɢᴇᴛ ᴡᴏʀsᴇ !!!

Jᴜsᴛ ᴀɴᴏᴛʜᴇʀ ʟɪᴛᴛʟᴇ ᴘɪᴇᴄᴇ ᴏғ ᴜᴛᴛᴇʀʟʏ ɪʀʀᴇʟᴇᴠᴀɴᴛ ʜɪsᴛᴏʀʏ﹐ ᴀsᴘɪʀɪɴɢ ᴛᴏ ᴘᴇʀᴍᴀɴᴇɴᴄᴇ﹐ ᴅᴏᴏᴍᴇᴅ ᴛᴏ ᴏʙʟɪᴠɪᴏɴ.
SMOKE WEED EVERYDAY
Nu am cea mai vagă idee de ce asta e o regulă, dar e
Se practică piața neagră și distrugerea în masă, să nu ziceți că n-am avertizat
Iar glumele pot fi pe puțin fooooooarte deplasate, la genul că naiba am auzit de subtilitate
LGBTQ+ pro, dacă nu era de la sine înțeles
TED ÎNCĂ EXISTĂ - și pentru cei ce nu știu, Ted e ambulanța majică ciordită în CSD, care o devenit între timp mijlocul de transport oficial al fraierilor ălora și mai apoi proprietate a facultății
Bun, chestia asta poate fi mai complicată - vreau să fie realist. Kind of - puteți folosi romgleză - nu că nu o foloseam deja - , puteți mutila limba română - în mod INTENȚIONAT și pentru atmosferă, puteți ridiculiza ce limbă și chestie mai vreți voi.
Oamenii ăștia nu au bani. Sunt studenți, varianta mai de duzină. Ați văzut și voi pe Junimea ce înseamnă asta
Mi-e lene
Estetică ar fi de preferat să existe - de preferat -
[ᴄɪʀᴄᴜᴍsᴛᴀɴțᴇ] - " After karaoke. " - A doua zi dupa seara de karaoke, toata lumea intoarsa la camin, revenind la rutina facultatii. Pula mea, sunt in timpul saptamanii.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
● ● ● PLAYLIST OFFICIAL : https://www.youtube.com/playlist?list=PLMEiGzX19rjHXw6WhHqomDlvt_CvaCbP0
- French kiss the hottest person in the room
- Jump in the snow naked
- Smoke patrunjel
- Use Andreea's snake as an necklace for the entire night
- Break a wall using only your body
- 150 push-ups with a person sitting on your back  :vvv
- drink an entire bottle of really strong alcohol at once (dintr-o singura sorbitura) - speșăl for Dobrică
- Ride someone
- try eating fire
- smoke 20 cigarettes at once
- dance on manele
- (boys) wear famale bikini
- try to be Nadia Comaneci
- Summon some demons
- pee in a bottle
- cut someone's bra
- use some petarde to light a fire
- drink a cocktail prepared by everybody in the room (bad ideea)
- climb the walls lel (spiderman)
- dress yourself like a superhero
- (special for Andreea) kiss a boy
- striptease show
- (girls) open a bottle of champagne  (lma 2017) using your boobs
- lap dance (the boy must dance)
-  chair dance (for Cas)
-  try to imitate an orgasm
-  draw numbers/names on a wall using your butt
-  sing a song by 'kicking' your ass [lol, actually slaping]
-  drink vodka from other person's navel
-  smell everyone's feets and do a clasification of those which stink the most
-  lick a doorknob
-  kiss passional yourself in a mirror
-  make-up someone using only a hand
-  fill up your mouth with whipped cream
-  put beans in your nose
-  sniff cocoa powder
-  put some nail polish on your face
-  lick your (or anyone's) armpits
-  eat lard
-  taste depilation cream
-  wear tanga
-  make twerk with a cucumber between your buttocks
-  someone have to eat that cucumber
-  drink juice which has other's spittle
-  wash your hair with oil
-  insert your finger in other's nose and then eat that thing from it
-  mentos and cola in your mouth
-  blow-job a cucumber
-  lose your virginity with someone from the room
-  spin around 7 times while you're filming with your front camera and you look at the camera
-  draw (you or someone else) some dicks on your face
-  drink/eat ketchup sensual
-  epilate your back with hot depilation cream
-  imitate a worm

“Yᴏᴜ ᴅᴏɴ’ᴛ ᴡᴀɴɴᴀ ɢᴏ ᴏᴜᴛ ᴏғ ᴛʜɪs ᴡᴏʀʟᴅ ᴡɪᴛʜ ʀᴇɢʀᴇᴛs. Iғ ᴛʜᴇʀᴇ’s sᴏᴍᴇᴛʜɪɴɢ ʏᴏᴜ ᴡᴀɴᴛ ᴛᴏ ᴅᴏ﹐ ʏᴏᴜ ᴅᴏ ɪᴛ. Yᴏᴜ ᴛᴀᴋᴇ ᴛʜɪs ʟɪғᴇ ʙʏ ᴛʜᴇ ʙᴀʟʟs ᴀɴᴅ ʏᴏᴜ ᴛᴇʟʟ ɪᴛ ᴛʜᴀᴛ ʏᴏᴜ ᴇxɪsᴛᴇᴅ.”

Fᴜᴄᴋ ᴏғғ﹐ ᴀsᴛᴀ﹣ɪ ᴛᴏᴛ

Off: Pentru ca rpg-ul asta a aavut o fluiditate asa buna si un numar mare de personaje, in continua crestere, oricine a avut vreodata personaj aici si vrea sa mai bage inca unul poate sa o faca, fara fisa, in conditiile in care mi-am dat acordul in privat.
Incepe cine vrea; circumstantele au fost actualizate.

I ᴄᴀɴ ᴍᴀᴋᴇ ʙᴀᴅ ᴛʜɪɴɢs ʜᴀᴘᴘᴇɴ ᴛᴏ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ ᴡʜᴏ ᴀɴɴᴏʏ ᴍᴇ. ᴵ ᶜᵃᶰ ᵐᵃᵏᵉ ᵗʰᵉᵐ ʰᵘʳᵗ ᶤᶠ ᴵ ʷᵃᶰᵗ ᵗᵒ
● ● ●
Vezi profilul utilizatorului

126 Re: Mᴏʀᴇ ᴅᴀᴍᴀɢᴇ ( ᶤˢ ᵇᵃᶜᵏ ) la data de Joi Aug 31, 2017 4:17 am

Nisao

Moderator
Moderator

↝  R A R E Ș   D R Ă G U Ț  ↝

" ᴵ ᵗʰᶤᶰᵏ ʸᵒᵘ ᵖᶤˢˢᵉᵈ ᵒᶠᶠ ᵐʸ ˢᵃᶰᵈʷᶤᶜʰˑ "
-----------------------------------------------------------------------------------
//  ~ 24 ᴅᴇ ᴀɴɪ  <<  Dʀăᴄᴜț  <<  Bᴀʙᴇ  <<  ᴀɴᴜʟ ɪᴠ
                                                 ᶤᶰ ᵃ ʳᵉˡᵃᵗᶤᵒᶰˢʰᶤᵖ  //
-----------------------------------------------------------------------------------
" ᵁʰ˒ ʷᵉˡˡ ʸᵒᵘ ᵈʳᵃᶰᵏ ᵃˡˡ ᵗʰᵉ ᶜᵒᶠᶠᵉᵉ˒ ˢᵒ ʷʰᵃᵗ ᵃᵐ ˢᵘᵖᵖᵒˢᵉᵈ ᵗᵒ ᵈʳᶤᶰᵏˀ ᵂᵃᵗᵉʳˀ "

Și, dacă nu eram încă mahmur, probabil aș fi prezis aia. Însă nu m-a surprins, că doar nu ar fi prima oară când o face, ba chiar m-am întors înspre el, făcându-i cu ochiul.
Și odată ce l-am văzut și pe el îmbrăcat, mi-am luat jacheta, fiind pregătit cu mâna pe clanță.
- Mergem?

↝  B O G D A N   D A N I E L   B Ă N U Ț  ↝
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
" ᴵ ʰᵃᵛᵉᶰ'ᵗ ˡᶤᵛᵉᵈ ˡᶤᶠᵉ ᴵ ʰᵃᵛᵉᶰ'ᵗ ˡᶤᵛᵉᵈ ˡᵒᵛᵉ
ᴶᵘˢᵗ ᵇᶤʳᵈ'ˢ ᵉʸᵉ ᵛᶤᵉʷ ᶠʳᵒᵐ ᵗʰᵉ ˢᵏʸ ᵃᵇᵒᵛᵉ "
-----------------------------------------------------------
//  ~ 21 ᴅᴇ ᴀɴɪ  <<  ᴀɴᴜʟ ɪᴠ
                                                 " ᴺᵃʰˑ "  //
" ᴳᵒᵗ ᵇᵘᵇᵇˡᵉ ʷʳᵃᵖ ᵃʳᵒᵘᶰᵈ ᵐʸ ʰᵉᵃʳᵗ ᵂᵃᶤᵗᶤᶰᵍ ᶠᵒʳ ᵐʸ ˡᶤᶠᵉ ᵗᵒ ˢᵗᵃʳᵗ
ᴮᵘᵗ ᵉᵛᵉʳʸᵈᵃʸ ᶤᵗ ᶰᵉᵛᵉʳ ᶜᵒᵐᵉˢ ᴾᵉʳᵐᵃᶰᵉᶰᵗˡʸ ᵃᵗ ˢᵠᵘᵃʳᵉ ᵒᶰᵉ "
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

Am privit-o pentru câteva secunde sceptic, aprobând însă ulterior din cap relaxat. Nu ar fi refuzat Carmen mâncare moca dacă îi era foame.
Totuși, cu hainele încă aveam o problemă.
- Păi și pantalonii? Vrei să te învinețești?
Știu eu că poți păți asta de la frig. Iar ea pare fragilă, poate îi cad picioarele.
Doamne ferește.

↝  R E B E C A - L U I Z A   M Ă C Ă N E S C U  ↝
                                           " ᵞᵒᵘ ᵗᵉˡˡ ᵐᵉ ᴵ’ᵐ ˡᵒˢᵗ ᶤᶰ ᵐʸ ᵐᶤᶰᵈˑ
                                                                     ᶜᵃᶰ ʸᵒᵘ ᶠᶤᶰᵈ ᵐᵉˀ
                                                                              ᴸᵉᵗ’ˢ ᵖˡᵃʸ ʰᶤᵈᵉ ᵃᶰᵈ ˢᵉᵉᵏˑ "

//  ₁₈ ᴀɴɪ  <<  Rᴇʙᴇ  <<  Lᴜ  <<  Mᴀɪᴍᴜță ɴᴇʙᴜɴă  <<  Aɴᴜʟ ɪ
                                                                        ˡᶤᵗᵗˡᵉ ˡᶤᵃʳ  //
                                                " ᴹʸ ᵇᵃᵇʸ ᵗʰᶤᶰᵏˢ ᵗʰᵃᵗ ᴵ’ᵐ ʷᵉᵃᵏ˒
                                                                        ᴬᶰ ᵃᶰᵗᶤᵠᵘᵉ˒
                                                                             ᴹʸ ˡᶤᶠᵉ’ˢ ʰᶤᵈᵉ ᵃᶰᵈ ˢᵉᵉᵏˑ "

Am încercat să ignor telefonul acela scăpat și lipsa lui de interes de a-l ridica. Și, da, era să fac o mică scenă când nu știa de unde să-l ia pe Joffrey, dar m-am calmat, realizase și oaia.
Și chiar voiam să îl întreb de ce "o puteam lua și așa", însă nu numai că schimbase subiectul, dar apăruse și Iana în peisaj, iar eu eram prea ocupată să îi răspund la îmbrățișare pentru a face și altceva, pe moment.
- IANAAAAAAA, i-am răspuns și la salut, pe același ton și la fel de bucuroasă să o văd. Fost dor de tuuuuu și... ce cheie? Și ce ușă?
Rebe în ceață * insert emoji cu norișor here *
Apoi, încă îmbrățișând-o pe Iana, mi-am reîndreptat atenția înspre oită. Îmi pusese și el o întrebare, parcă.
- Mă plictiseam și căutam companie.
Și totuși era dubi rău toată treaba asta. Și uhhh.
- Care-i treaba dintre voi? Nu vă suportați sau ceva?
Că abia de schimbaseră două priviri și-o replică până acum.

Ultima editare efectuata de catre Nisao in Mier Sept 06, 2017 6:22 pm, editata de 1 ori

" ˢᵃʸ ᵐʸ ᶰᵃᵐᵉ˒ ˢᵃʸ ᵐʸ ᶰᵃᵐᵉ "
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
" ᴵᶠ ᶰᵒ ᵒᶰᵉ ᶤˢ ᵃʳᵒᵘᶰᵈ ʸᵒᵘ˒ ˢᵃʸ "ᴮᵃᵇʸ˒ ᴵ ˡᵒᵛᵉ ʸᵒᵘ "

127 Re: Mᴏʀᴇ ᴅᴀᴍᴀɢᴇ ( ᶤˢ ᵇᵃᶜᵏ ) la data de Joi Aug 31, 2017 2:29 pm

------------------------------------

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

❮❮ ᵖ ᵃ ᶰ ᵈ ᶤ ᶜ ᵒ ʳ ᶰ ᵘ ˡ ❯❯

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

AWWW! Imbratisare! Iubesc imbratisarile! Aveam nevoie de una...sau mai multe.
DAaar...
-Ai uitat ca ne-ai inchis pe mine si Lip in camera mea? Iar el nu avea cum sa deschida  usa fara sa ma trezeasca daca nu ar fi fost deschisa. Cheie nu avea. 
Si eram sufocata in imbratisarea aia, dar nu ii dadeam drumul. Asa nu trebuia sa il privesc pe cret. Ha...ha...
Am cascat ochii cand am auzit-o pe blonda micuta, indepartandu-ma din imbratisare si impleticindu-ma doi pasi in spate.
- Suntem cei mai mari dusmani, nu-i asa, cretule idiot? Nu te uita la el! Nu! Nu! Oricum e prea inalt. Piei satana!

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

128 Re: Mᴏʀᴇ ᴅᴀᴍᴀɢᴇ ( ᶤˢ ᵇᵃᶜᵏ ) la data de Joi Aug 31, 2017 3:29 pm

- Jᴜsᴛ ғᴜᴄᴋɪɴɢ Lɪᴘ. Dᴏɴ·ᴛ ғᴜᴄᴋ ᴡɪᴛʜ ʜɪᴍ - ʰʳ ˢʳʳ - A ᴀᴠᴜᴛ șɪ ᴢɪʟᴇ ᴍᴀɪ ʙᴜɴᴇ
- - - ANUL TREI - - - FILIP DAMIAN NĂSTASE - - - TOXIC - - -
﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣

Șɪ ʀ să ʀ ăɪ să ă ɪ s ɢʀă. ﹣ Eᴠᴇʀʏᴛɪᴍᴇ
▸ ▸ ▸ ▸ ▸ ▸ ▸ ▸ ▸ ▸ ▸ ▸ ▸ ▸ ▸ ▸ ▸ ▸ ▸ ▸ ▸ ▸ ▸ ▸ ▸ ▸ ▸ ▸ ▸ ▸ ▸ ▸ ▸ ▸ ▸
A REALLY SPECIAL KIND OF FUCKED UP
Șɪ﹣ᴀʀ ʙăɢᴀ ᴛᴏᴛ ᴄᴇ ᴘʀɪɴᴅᴇ ɪ̂ɴ ᴇᴀ ᴅᴇ ᴠɪᴀță ﹣ N. ғɪ ɢʀ săɪ ғ ɴ. Șɪ ɴ ʀ xʟɪțɪɪ. ”

N-am putut să nu râd când am auzit-o.
Cam așa era, că Val numai de ce-i aia impresie nu știa și reușea cumva să te facă să-i dai un șut în cur. Da' eu unul eram destul de obișnuit cu ale ei, chit că n-o prea mai văzusem de o groază de timp până să vină la mine aici prima dată să-mi facă gură. Acum deja e perfect normal.
- Io cică-s cel mai mare de la mine, da' nici eu nu-s cine știe ce, să știi, i-am dezvăluit, amuzat de „reclama” pe care aveam tendința să mi-o fac.
Și cam așa era, că tot eu eram ăla de a intrat în cel mai mare bucluc. Și dacă nu era profu' Bărbieru cine știe prin ce șanț eram eu acum.

➤ ➤ // - C Ă L I N  A L E X A N D R U  V A C Ă G R A S Ă

♛ ♛ ♛ ♛ ♛ ♛ ♛ ♛ ♛ ♛ ♛ ♛ ♛ ♛ ♛ ♛ ♛ ♛ ♛ ♛ ♛ ♛ ♛ ♛ ♛ ♛ ♛ ♛ ♛ ♛
I ɴᴇᴇᴅ ʏᴏᴜʀ ʟɪᴘs ᴛᴏᴜᴄʜɪɴɢ ᴍɪɴᴇ﹐ ʏᴏᴜʀ ᴛᴏɴɢᴜᴇ ɪɴsɪᴅᴇ ᴍʏ ᴍᴏᴜᴛʜ ᴀɴᴅ ʏᴏᴜʀ ʙᴏᴅʏ ɴᴇxᴛ ᴛᴏ ᴍɪɴᴇ.
I ɴᴇᴇᴅ ʏᴏᴜʀ ᴀɪʀ ᴛᴏ ʙʀᴇᴀᴛʜᴇ ᴀɴᴅ ʏᴏᴜʀ ʜᴇᴀʀᴛ ᴛᴏ ғᴇᴇʟ.
I ɴᴇᴇᴅ ʏᴏᴜʀ ᴇʏᴇs ᴛᴏ sᴇᴇ ᴀɴᴅ ʏᴏᴜʀ ᴡɪɴɢs ᴛᴏ ʙᴇ ғʀᴇᴇ.
I ɴᴇᴇᴅ ᴍʏ ɴᴀᴍᴇ ᴡʀɪᴛᴛᴇɴ ᴏɴ ʏᴏᴜʀ ᴡᴀʟʟs﹐ ʏᴏᴜʀ sᴋɪɴ﹐ ʏᴏᴜʀ ᴅʀᴇᴀᴍs.
I ɴᴇᴇᴅ ᴛᴏ ᴡᴀᴋᴇ ᴜᴘ ᴡɪᴛʜ ʏᴏᴜ
I ɴᴇᴇᴅ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ ʏᴏᴜ ᴄᴀɴ ᴅᴏ.

══════════════════════════════════════════════════
ˡˡ ʸʳ ʲ˒ / / ˢ ʳ ʸ˒  Dᴀɴᴄɪɴɢ ᴛʜʀᴏᴜɢʜ ᴛʜᴇ ɴɪɢʜᴛ A ɴ sʀɪ
ˡˡ ˢ ʸ ˣʰ˒ / / ʰʳʰ ʳʸ ʰˢA ɢʟɪᴍᴘsᴇ ᴏғ ᴛʜᴇ sɪʟʜᴏᴜᴇᴛᴛᴇsA ɴɪɢʜ ʜ ʜʏ ɴʀ ғʀɢ

Bᴀʙʏ ᴄᴀᴍᴇ ʜᴏᴍᴇ ( Rareș's boyfriend )

N-am stat mult pe gânduri, fiind deja îmbrăcat după câteva secude, iar acum așteptam verdictul său, care nu întârzie să apară.
- Sigur, ridic calm din umeri, deja îndreptându-mă spre ușă.

C A R M E N A N A M A R I A C R I S T E L N I Ț Ă [ răspunde de regulă la futu-ți cristelnița mă-tii ]
------------------------------------------------------------------------------------------------
GRUNGE IS NOT DEAD - - - - Well... maybe it is. Or not. Fuck it - ❝Tᴜᴍʙʟʀ sᴀɪᴅ I·ᴍ ᴍᴀʀᴠᴇʟᴏᴜs❞

FETELE DE LA SIBIU SQUAD Cɴʏ Isʟɴ Qɴ - nu știe ce-i aia - ʰʳ'ˢ ʳ ˡ 'ˢ ʳˢˑ

Da' acu' are de gând să mă fută la icre și cu ăia? Vezi să nu.
M-am schimonosit în ultimul hal când l-am auzit, mai și să-l scuip, nu alta.
- Pantaloni porți tu cu mă-ta, l-am informat foarte alarmată.
Păi ce pizda mă-sii, io i-am vorbit frumos, nu alta. Și el ce? Pantaloni. Auzi tu la fel. Da' ce, crede că îi port zilnic?
Icnesc, deja gata să-mi iau tălpășița. Deși parcă nu m-aș duce singură.

I ᴄᴀɴ ᴍᴀᴋᴇ ʙᴀᴅ ᴛʜɪɴɢs ʜᴀᴘᴘᴇɴ ᴛᴏ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ ᴡʜᴏ ᴀɴɴᴏʏ ᴍᴇ. ᴵ ᶜᵃᶰ ᵐᵃᵏᵉ ᵗʰᵉᵐ ʰᵘʳᵗ ᶤᶠ ᴵ ʷᵃᶰᵗ ᵗᵒ
● ● ●

129 Re: Mᴏʀᴇ ᴅᴀᴍᴀɢᴇ ( ᶤˢ ᵇᵃᶜᵏ ) la data de Joi Aug 31, 2017 3:44 pm

Teen Idle

Moderator
Moderator
-------------------------------------------------------

-ADAM DANIEL MOCANU-

Acum mai face si pe Trump baiatul asta, care dracu' stie cum il cheama. Ma ridic si ma uit la el destul de urat. Norocul meu ca aveam alte pumnale la mine, dar nu imi place sa pierd eu vreunu'. Ptu', futu-i natia.
-Asta inseamna ca o sa fac eu rost de le inapoi, ii spun uitandu-ma unde tine pumnalul. Chestiile astea sunt scumpe, stii?
O zic de parca eu le-am cumparat.

-IRINA NICOLETA STEFANESCU-

Ma uit urat la el.
-Cine a zis ca vreau sa incep o relatie cu un profesor? il intreb luand pachetul de tigari de la el. Macar e o companie placuta.
Imi aprind o tigara linistita.

➳Sᴀsᴜᴋᴇ﹐ ᴡʜᴇʀᴇ ᴀʀᴇ ʏᴏᴜ ɴᴏᴡ﹖ Wʜᴀᴛ ᴀʀᴇ ʏᴏᴜ ᴛʜɪɴᴋɪɴɢ﹖ᴰᵒ ʸᵒᵘ ᵗʰᶤᶰᵏ ᵃᵇᵒᵘᵗ ᵐᵉ˒ ᵉᵛᵉᶰ ᵃ ˡᶤᵗᵗˡᵉˀ

130 Re: Mᴏʀᴇ ᴅᴀᴍᴀɢᴇ ( ᶤˢ ᵇᵃᶜᵏ ) la data de Joi Aug 31, 2017 4:01 pm

Hippient

Moderator
Moderator
- CARMA -

Am mers direct la baia de la acel etaj (de fapt și de drept, era singura baie din cămin) și aproape m-am speriat când m-am zărit în oglindă. Machiajul mi se întinsese și acum parcă aveam cearcăne vineții. A trebuit să mă descurc cu câteva șervețele umede găsite pe alocuri și mi-am zis îndârjit că trebuie să mă demachiez cum trebuie când ajung în cameră. Apoi am putut să mă spăl cum trebuie pe față, iar fix când am adunat ceva apă de la robinet în palme, Wyrd a început să sune din nou.
For fuck's sake, Iana.
Am reușit să-mi îndepărtez ce mai rămasese din fondul din ten și acum parcă aveam fața scursă de-a dreptul și mi se puteau observa pistruii. M-am spălat și pe mâini și mi-am spus că nu mai aveam timp și de duș. Uf.
Când să verific telefonul pentru a vedea cât e ceasul, mi-a stat din nou inima în loc. Oh, jeez, Andreuș.
" Desigur că vin înapoi, darling "
Și nu mințeam. De ce să nu fi venit? Întrebarea ei sunase totuși a paranoia, hmm...
" Mergem împreună înspre facultate, no? "
Cel puțin mai aveam vreo 10 minute la dispoziție...

- CAS -

Ce se întâmpla, mai exact?
Încercam să-mi dau seama ce-i în neregulă. Nu cu toată situația asta, ci cu mine. Niciodată nu fusesem un maestru în a mă descifra pe mine însumi și probabil de asta m-am exat în a fi cât de extrovertit puteam a fi.
Așa că probabil le priveam lung pe cele două, deși auzisem întrebarea și... mai exact... nu știam ce să spun. Ce era între noi? Nu ne înțelegeam? Pur și simplu mă uitam la și încercam să înțeleg.
Aveam inima frântă? Cel mai probabil. Însă o parte din mine chiar nu voia să creadă mesajul acela. Și telefonul tot era căzut pe podea, odată cu cheful meu de viață. Dar oare Zen cum putuse avea inima când mă văzuse sărutându-mă cu Iana fără ca măcar să protestez? Stiu, fusese un sărut, dar mai grav este că pentru mine însemnase ceva mai mult. De ce? Pentru că întotdeauna avusesem un comportament de fuckboy - și la propriu și la figurat. Nu putusem ține în sens amoros doar la o singură persoană. Mereu mi-au plăcut mai multe tipe sau tipi în același timp și chiar nu pot înțelege de ce. Dar nu voiam să rănesc pe nimeni.
Mă îndrăgosteam de Zen, puteam simți asta. Iubirea asta... se intensifica, nuj. O simțeam cum mi se zbătea în stern și încerca să iasă, chiar dacă avea să-mi rupă oasele. Așa că am inspirat adânc. Dar pentru Iana? Doar o plăceam pe Iana. Îmi era simpatică și mă făcea să râd, dar...
Am clătinat oleacă din cap și am zdrobit restul de țigară de peretele din spatele meu, transformându-l propriu-zis într-un muc și ciupindu-mi mai apoi rădăcina nasului cu două degete.
- Yep, cum zice ea. Însă nu m-am putut abține să nu mă apropii de ea și s-o cuprind pe după umeri cu brațele, într-un soi de îmbrățișare. Îmi fusese dor de Iana. Și probabil încă mi-e. Dar mai tare mă durea că-mi era dor de Zen și habar n-aveam cum dracu' ar trebui să rezolv totul.
Și... mda, asta e lașitatea pură din mine.

Always busy dreamin' 'bout boys, boys, boys

131 Re: Mᴏʀᴇ ᴅᴀᴍᴀɢᴇ ( ᶤˢ ᵇᵃᶜᵏ ) la data de Joi Aug 31, 2017 4:17 pm

CĂTĂLIN MARIAN ARION  - -
ғᴜᴄᴋʙᴏʏ﹐ ʙᴜᴛ ᴀ ɢᴇɴᴛʟᴇᴍᴀɴ ᴀʟʟ ғᴏʀ ʟᴏᴠᴇ
ˡ ˡ ʰʳ / ˡ ʷʳˡ    
ʷˢʰ ʷˢ ˢˡ / 'ʳ ˢ ' ˢˡ

Nu plănuam să fac d-astea, dar nu am putut să nu-mi dau ochii peste cap, în timp ce-mi înflorea un rânjet imediat ce am auzit-o.
- Glumeam, Irina, o lămuresc, scrumându-mi calm țigara.  N-a zis nimeni că te cuplezi cu profu'.

Don't be a drag just be a queen - I· ɴ ʜ ʀɪɢʜ ʀ ʙʙʏ
- - ANDREEA  B Ă RBIERU  - -
♛ ─ ɪ ɪ ʙ ʏ ʏʀ ɴ ɢ ʏɪʟ ғ s ʟʟ sʜ ─ ♛
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
it's not my problem if you don't see what I see, and I do not give a damn if you don't believe

ʏ ɪɢʜ ʜɪɴ I· ɴ ʜɪɴɢ ᵇᵘᵗ ᴵ'ᵐ ᵃᶰᵒᵗʰᵉʳ ɪ ʙ ғғ ʜʀғʀ
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nici nu știam de unde atâta îngrijorare. Era clar că avea și ea lucruri de făcut înainte să plece, că doar nu putea să se prezinte în același stadiu în care a venit de seara trecută. Adică era logic. La urma urmei, dacă eu am avut toată noaptea să mă tot aranjez, nu înseamnă că toți au făcut-o și, ce-i drept, ar trebui să înțeleg.
Dar nu, așa sunt eu, mai tâmpită. Nici măcar nu trecuse atât de mult tmp până să aud iar soneria de mesaje, pentru că era unul dintre rarele momente când nu aveam telefonul lăsat pe silențios și se putea auzi în întreaga cameră cum Tarja striga Bless the child. Și cum nu mai avea cine altcineva să-mi trimită mesaj acum, am știut direct că era răspunsul Carmei, așa că am verificat în viteză, un zâmbet foarte mulțumit poposindu-mi pe chip.
Mă gândisem că ai mai multă treabă. Dar e ok. Te aștept ” i-am tastat înapoi numai decât, la fel de fericită, în timp ce Voldemort tot sâsâia la gâtul meu.

● ● ●

132 Re: Mᴏʀᴇ ᴅᴀᴍᴀɢᴇ ( ᶤˢ ᵇᵃᶜᵏ ) la data de Joi Aug 31, 2017 4:29 pm

Nisao

Moderator
Moderator

ᶜᵃᶰ ʸᵒᵘ ᶠᶤᶰᵈ ᵐᵉˀ

ˡᶤᵗᵗˡᵉ ˡᶤᵃʳ  //
                                                                        ᴬᶰ ᵃᶰᵗᶤᵠᵘᵉ˒

Oh.
Fuck.
Upsssss.
- Am... Am uitat de asta...
Și abia acum mă trezisem, înapoindu-i cheia.
Totuși ea era aici și ieșise, deci ori trecuse Mădă pe acolo, ori... nu am închis eu ușa cum trebuie ieri.
Ceea ce îmi amintește de motivul pentru care am făcut ceea ce am făcut.
- Mai târziu chiar trebuie să vorbim serios.
Pentru că nu puteam deschide subiectul acum, aici, de față cu oaia piromană.

ᶤᶰ ᵃ ʳᵉˡᵃᵗᶤᵒᶰˢʰᶤᵖ  //

Primind aprobarea lui, am deschis ușa, pășind în spatele său afară, deocamdată din cameră, prinzându-i mâna în a mea pentru restul drumului.
Și totuși se părea că holurile căminului nu erau complet pustii, tot la doi observându-i pe Cas, Iana și pe maimuța nebună stând de vorbă. Mă întreb dacă crețul încă se teme de mine, hmm...

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
                                                 " ᴺᵃʰˑ "  //
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

Și aș fi vrut să îi spun că mama nu-i și că eu chiar mă îmbrăcasem între timp, dar  am spus să trec peste de data asta. Facem compromisuri.
- În regulă, hai, mergi așa. Dar dacă ți se face frig, îmi spui. Sau îmi trimiți mesaj. O să iau eu o pereche de pantaloni de rezervă.
Lucru pe care îl și făceam, alegând o pereche de blugi din dulapul său. Și așa m-am trezit că îmi iau și un ghiozdan, care aparent chiar avea și ceva caiete în el.
- Hai sus, am îndemnat-o să îmi sară în spate, pregătit să ieșim.
Și să mergem la cursuri.
Ew cursuri.

Ultima editare efectuata de catre Nisao in Mier Sept 06, 2017 6:21 pm, editata de 2 ori

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

133 Re: Mᴏʀᴇ ᴅᴀᴍᴀɢᴇ ( ᶤˢ ᵇᵃᶜᵏ ) la data de Joi Aug 31, 2017 4:41 pm

Hippient

Moderator
Moderator

♡ 𝒞𝒶𝓇𝓂𝒾𝓃𝒶 𝒞𝒶𝓉𝒶𝓁𝒾𝓃𝒶 𝐼ș𝓉𝑜𝒸 // ʲᵘˢᵗ ᶜᵃʳᵐᵃ // 𝒜𝓃𝓊𝓁 𝐼𝐼 

În timp ce urcam scările încetișor, fiindcă practic îmi gemeau mușchii picioarelor (iar ăsta este încă un motiv pentru care mi-e frică să știu ce am făcut aseară după al optulea shot), am reușit să-i răspund lui Andreuș.
" Mai trebuie doar să mă schimb. N-o să dureze mult ^^ " Sper.
Așa că am băgat turbo după ultima treaptă, la țanc ca să-i observ în celălalt capăt al holului pe fratele meu cu... aia era Iana? Cu Rebe? Mi-am mijit sceptică ochii, fiindcă... văd eu bine sau cumva el o îmbrățișa pe Iana? Am înghițit în sec și am intrat cu repeziciune în cameră, încercând să nu trântesc ușa după mine.
Și imediat am ajuns în fața dulapului și am înșfăcat primul articol vestimentar care-mi era mai plăcut ochilor.

134 Re: Mᴏʀᴇ ᴅᴀᴍᴀɢᴇ ( ᶤˢ ᵇᵃᶜᵏ ) la data de Joi Aug 31, 2017 5:38 pm

STEFAN PETRACHE

Face el rost de el cândva, ha? Nu trebuia să-i fi insinuat că există posibilitatea să-l recapete.
- Sau o să-l iau drept cadou de ''bine te-am găsit'', râd, târându-mă spre noptiera de lângă pat, unde pun caietul adunat de pe jos șii unde mă chinui să mă aplec, ca să-ncui pumnalul în singurul sertar căruia-i putea fi pusă cheie, iar de cheie mă ocup fără să vadă ce și cum.
- Iar cadourile nu se dau și nici nu se iau înapoi.
M-am așezat după pe pat și mi-am tras ușor pantalonul până deasupra locului unde mă durea.
- Arș!
Mamă, ce semn urât. Mi-a cam dat și sângele, dobitocul dracului.

135 Re: Mᴏʀᴇ ᴅᴀᴍᴀɢᴇ ( ᶤˢ ᵇᵃᶜᵏ ) la data de Joi Aug 31, 2017 7:44 pm

it's not my problem if you don't see what I see, and I do not give a damn if you don't believe

Eu una nu aveam ce face. Mă gândisem să plec până la automat iar ca să-mi mai iau o cafea, dar se prea putea să revină Carma între timp și nu voiam să-i las impresia că am plecat fără ea. Așa că doar am trecut la țigara următoare, privind din când în când spre Voldemort, foarte atentă la tot ceea ce avea de gând. Mă și gândeam să-l iau cu mine, pentru că n-ar fi prima dată și tot aveam eu oră cu tata acum. Hmmmm....
Tresar. Pusesem mai devreme telefonul jos și acum chiar am fost puțin luată prin surprindere când am reauzit tonurile de la Nightwish, deși practic era logic că o să-mi mai trimită ceva mesaj. Nici că știam ce să-i răspund, pentru că spusesem deja că o aștept, așa că doar am citit și am tastat un „ok ” fugitiv, revenind la mângâiatul șarpelui.

I ɴᴇᴇᴅ ʏᴏᴜʀ ʟɪᴘs ᴛᴏᴜᴄʜɪɴɢ ᴍɪɴᴇ﹐ ʏᴏᴜʀ ᴛᴏɴɢᴜᴇ ɪɴsɪᴅᴇ ᴍʏ ᴍᴏᴜᴛʜ ᴀɴᴅ ʏᴏᴜʀ ʙᴏᴅʏ ɴᴇxᴛ ᴛᴏ ᴍɪɴᴇ.

Mi-am împleticit degetele cu ale sale, zâmbindu-i calm de cum am ieșit in cameră. Nu știam unde să mergem, dar era clar că-i prea devreme să-i fac o vizită mamei, așa că timpul ăsta era doar pentru noi. Asta dacă trecem de holul mult prea populat de la etaj, pentru că nu puteam să nu observ cum vară-mea stătea la taclale cu Iștoc și prietena virginică.
Și cumva, ca să nu zică că-s nesimțit, m-am gândit să salut și eu, foarte relaxat.
- Hai neața, rostesc, trecând peste ori și ce neînțelegere din trecut.

C A R M E N A N A M A R I A C R I S T E L N I Ț Ă [ răspunde de regulă la futu-ți cristelnița mă-tii ]
------------------------------------------------------------------------------------------------
GRUNGE IS NOT DEAD - - - - Well... maybe it is. Or not. Fuck it - ❝Tᴜᴍʙʟʀ sᴀɪᴅ I·ᴍ ᴍᴀʀᴠᴇʟᴏᴜs❞

Deci tot ca el voia să rămână, hă? Din păcate pentru el, umblasem eu destule ierni în cracii goi ca să-mi mai pese mie acum că bage nițel vântul și de-a dracu nu-i ziceam eu să vină să-mi aducă nădragii. Am rămas pe ale mele, bosumflată nițel, până l-am văzut eu că e gata să plecăm și am rămas cam prostită puțn.
- Da' ce ai mă, ești ogligofren? l-am întrebat dintr-o dată, curioasă tare. Te crezi taxi sau ce?

● ● ●

136 Re: Mᴏʀᴇ ᴅᴀᴍᴀɢᴇ ( ᶤˢ ᵇᵃᶜᵏ ) la data de Joi Aug 31, 2017 9:11 pm

- CRIS -

Am pufnit fără sa îl cred.
- Las' ca aflu eu cum ești tu. Pana acum pot decât sa declarat ca știi sa te bați cu automatul, am comentat amuzata.
Hai ca de asta era în stare. Și era băiat bun. Că-mi dădea mie țigări.

► Don't take this ᵗʰᵉ ʷʳᵒᶰᵍ ʷᵃʸ - - - - -

137 Re: Mᴏʀᴇ ᴅᴀᴍᴀɢᴇ ( ᶤˢ ᵇᵃᶜᵏ ) la data de Joi Aug 31, 2017 9:23 pm

- Stai să vezi cum mă bat eu și cu pereții, am pufnit în râs, amintindu-mi deja în ce hal de beat puteam eu ajunge cât să încep să mă lupt cu zidul, să vedem care-i mai tare în coaie.

● ● ●

138 Re: Mᴏʀᴇ ᴅᴀᴍᴀɢᴇ ( ᶤˢ ᵇᵃᶜᵏ ) la data de Joi Aug 31, 2017 9:30 pm

Nici nu realizasem ce se petrece cand ma trezisem in bratele cretului. Era bine si aveam nevoie si de imbratisarea aia ca venea de la cret. Cum nu puteam sa ii dau doua palme sa ma lase in pace ca ar fi fost dubi, l-am lasat sa ma tina asa, sperand ca Rebe sa imi fi vszut incruntatura de dinainte.
Imi daduse cheia, deci nu ea deschisese...Insemna ca Mada a deschis...Vai de capul meu, la propriu! 
Am tresarit cand am auzit salutul ala impiedicandu-ma si cazand pe jos, dar nu inainte sa dau cu capul de pieptul cretului. 
- Au!
Discutii serioase? Mhm...

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

139 Re: Mᴏʀᴇ ᴅᴀᴍᴀɢᴇ ( ᶤˢ ᵇᵃᶜᵏ ) la data de Vin Sept 01, 2017 9:47 pm

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
─── » ℬ𝓪𝓭 𝓫𝓲𝓽𝓬𝓱 ─── ʏᴏᴜ·ʀᴇ sᴏ  ғᴜᴄᴋɪɴɢ ᴅᴇᴀᴅ // ᵈᵒᶰ'ᵗ ᵖˡᵃʸ ᵈᵘᵐᵇ ʷᶤᵗʰ ᵐᵉ
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

• • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • •
- - - ✘ - - - 𝙲𝚛𝚒𝚜𝚝𝚒𝚗𝚊 ❝ ᴊ ᴜ s ᴛ  ᴄ ʀ ɪ s ❞ 𝙰𝚛𝚒𝚘𝚗 - - - ✘ - - -
• • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • •
- - - " ˢʰᵉ ᵍᵒᵗ ʰᵒʳᶰˢ ˡᶤᵏᵉ ᵃ ᵈᵉᵛᶤˡ - - - - ᴾᵒᶤᶰᵗᵉᵈ ᵃᵗ ᵐᵉ ᵃᶰᵈ ᵗʰᵉʳᵉ'ˢ ᶰᵒʷʰᵉʳᵉ ᵗᵒ ʳᵘᶰ " - - -
- - - " ᴵᶰ ʰᵉʳ ʰᵉᵃʳᵗ ᵗʰᵉʳᵉ'ˢ ᵃ ʰᵒˡᵉ - - - - ᵀʰᵉʳᵉ'ˢ ᵃ ᵇˡᵃᶜᵏ ᵐᵃʳᵏ ᵒᶰ ʰᵉʳ ˢᵒᵘˡ " - - -
- - - " ˢʰᵉ ᵍᵒᵗ ᵇˡᵒᵒᵈ ᶜᵒˡᵈ ᵃˢ ᶤᶜᵉ - - - - ᴮᵘᵗ ˢʰᵉ ᵏᵉᵉᵖˢ ᵐᵉ ᵃˡᶤᵛᵉ " - - -

- Eh, las' ca nu oi fi tu singuru', ii zic, amintindu-mi ca eu ma certam și cu apa minerala. Și fără sa fie cazu', deci da.

140 Re: Mᴏʀᴇ ᴅᴀᴍᴀɢᴇ ( ᶤˢ ᵇᵃᶜᵏ ) la data de Vin Sept 01, 2017 10:17 pm

Să înțeleg că și ea e din categoria scandalagiilor? Da' mișto, ia uite cum ne-am găsit.
- No, da'-s cel mai dedicat, să știi. Nu termin până nu se lasă că sânge, i-am explicat în timp ce râdeam de-a binelea.
Că era sângele meu nu-i aceiași treabă.

● ● ●

141 Re: Mᴏʀᴇ ᴅᴀᴍᴀɢᴇ ( ᶤˢ ᵇᵃᶜᵏ ) la data de Sam Sept 02, 2017 12:55 am

─── » ℬ𝓪𝓭 𝓫𝓲𝓽𝓬𝓱 ─── ʏᴏᴜ·ʀᴇ sᴏ  ғᴜᴄᴋɪɴɢ ᴅᴇᴀᴅ // ᵈᵒᶰ'ᵗ ᵖˡᵃʸ ᵈᵘᵐᵇ ʷᶤᵗʰ ᵐᵉ

- - - ✘ - - - 𝙲𝚛𝚒𝚜𝚝𝚒𝚗𝚊 ❝ ᴊ ᴜ s ᴛ  ᴄ ʀ ɪ s ❞ 𝙰𝚛𝚒𝚘𝚗 - - - ✘ - - -
- - - " ˢʰᵉ ᵍᵒᵗ ʰᵒʳᶰˢ ˡᶤᵏᵉ ᵃ ᵈᵉᵛᶤˡ - - - - ᴾᵒᶤᶰᵗᵉᵈ ᵃᵗ ᵐᵉ ᵃᶰᵈ ᵗʰᵉʳᵉ'ˢ ᶰᵒʷʰᵉʳᵉ ᵗᵒ ʳᵘᶰ " - - -
- - - " ᴵᶰ ʰᵉʳ ʰᵉᵃʳᵗ ᵗʰᵉʳᵉ'ˢ ᵃ ʰᵒˡᵉ - - - - ᵀʰᵉʳᵉ'ˢ ᵃ ᵇˡᵃᶜᵏ ᵐᵃʳᵏ ᵒᶰ ʰᵉʳ ˢᵒᵘˡ " - - -
- - - " ˢʰᵉ ᵍᵒᵗ ᵇˡᵒᵒᵈ ᶜᵒˡᵈ ᵃˢ ᶤᶜᵉ - - - - ᴮᵘᵗ ˢʰᵉ ᵏᵉᵉᵖˢ ᵐᵉ ᵃˡᶤᵛᵉ " - - -

- Fugi de aici ca tu habar n-ai. Eu ma cert și cu apa minerala, am zis, tot pe ton de caterinca. Pentru ca puteam sa ma laud și eu cu tâmpeniile mele și sa par mandra, nu?

142 Re: Mᴏʀᴇ ᴅᴀᴍᴀɢᴇ ( ᶤˢ ᵇᵃᶜᵏ ) la data de Sam Sept 02, 2017 1:18 am

Hippient

Moderator
Moderator
- CAS -

M-am retras ca ars când mi-am dat seama că Rareș cu Călin treceau p-acolo, iar eu... Eh, în plus, se lovise și ea de mine și aveam motiv de temelie să mă retrag.
- Neațaa, Vg, i-am făcut din mânuță.
Iar pentru o secundă mi-am luat trigg. Stai ce.

♡ 𝒞𝒶𝓇𝓂𝒾𝓃𝒶 𝒞𝒶𝓉𝒶𝓁𝒾𝓃𝒶 𝐼ș𝓉𝑜𝒸 // ʲᵘˢᵗ ᶜᵃʳᵐᵃ // 𝒜𝓃𝓊𝓁 𝐼𝐼 

Am azvârlit pe mine un pulover cărămiziu cu gât și niște blugi lungi și negri. Cam lame, dar nu puteam spune că pe interior nu dârdâiam de frig.
Apoi am ieșit grăbită, cu cărți aleatorii în brațe. Iarăși fără geantă azi, hmm.
Și chiar când am vrut să trec pe lângă ceilalți - la țanc - am observat că se înmulțiseră. Și am înghițit vizibil în sec, deși continuam să mă apropii.
- Neața, lume.
Dar n-am zis că o să și stau, deci am continuat să pășesc.
" Ajung într-un minut "
Și imediat după ce-am tastat mi-am dat seama că tot nu mă demachiasem și eram ciufulită...
...
Eu nu mă mai întorc.
Din... motive.

143 Re: Mᴏʀᴇ ᴅᴀᴍᴀɢᴇ ( ᶤˢ ᵇᵃᶜᵏ ) la data de Sam Sept 02, 2017 9:20 pm

Trag aer în piept, atipic mie de calmă. Eram în același loc, încă așteptând, fără să îmi fi mișcat măcar un centimetru măcar fundul.
Nu o grăbeam deloc, mai ales că acum îmi confirmase că se întoarce și îmi tot trimitea mesaje să mă anunțe cât mai are. Nici că nu puteam să nu zâmbesc, de fapt, și de data asta chiar i-am scris un mesaj cum trebuie, foarte binevoitoare: „ Carma... Love... Relax. Ia-ți cât timp ai nevoie, măi. ”.
Și... trimite.

Puteam eu să nu ajung să mă prăpădesc de râs de cum am auzit-o? Și îmi mai și imaginam cum dădea și ea, dădea și sticla, să fie bătaie cum trebuie.
- Hai că acu' mă faci să vreau să văd asta, am recunoscut râzând, încă având în minte imaginea aia.

● ● ●

144 Re: Mᴏʀᴇ ᴅᴀᴍᴀɢᴇ ( ᶤˢ ᵇᵃᶜᵏ ) la data de Dum Sept 03, 2017 9:23 am

Stai, ce? Bine ca a mea Carminus trecuse val vartej si ma lasase in urma. 
- Carmineeel! Pastile? Ma duceam la famacie daca era. Oricum trebuia sa trec.Rebe, vii mai incolo cu mine la farmacie? Si speram ca nu avea sa ma intrebe de seara trecuta...

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

145 Re: Mᴏʀᴇ ᴅᴀᴍᴀɢᴇ ( ᶤˢ ᵇᵃᶜᵏ ) la data de Dum Sept 03, 2017 10:50 pm

Teen Idle

Moderator
Moderator

-ADAM DANIEL MOCANU-

Sunt atent la fiecare miscare pe care o face, de parca ar fi un show interesant. Dupa ce vad ca a inchis sertrul cu cheia, ma gandesc cum as putea distruge "din greseala" noptiera aia. Ca nu e greu sa scot ranga din geamantan, a stai. Acum se plange ca o baba.
-Aolo, o zici de parca esti pe moarte, imi dau ochii peste cap. Na, asa o sa treaca.
Ma asez in genunchi si ii ling sangele de pe picior usor, apoi incep sa ii sarut. Am auzit ca trece, acum nu stiu daca e si adevarat.
-Fericit? il intreb fara sa ma ridic de pe podea.

-IRINA NICOLETA STEFANESCU-

De ce ma crede atat de amuzanta? Poate sa imi explice si mie cineva?
-Ok, spun uitandu-ma pe geaman.
Imi e si frica sa ie cu hainele astea pe mine.

➳Sᴀsᴜᴋᴇ﹐ ᴡʜᴇʀᴇ ᴀʀᴇ ʏᴏᴜ ɴᴏᴡ﹖ Wʜᴀᴛ ᴀʀᴇ ʏᴏᴜ ᴛʜɪɴᴋɪɴɢ﹖ᴰᵒ ʸᵒᵘ ᵗʰᶤᶰᵏ ᵃᵇᵒᵘᵗ ᵐᵉ˒ ᵉᵛᵉᶰ ᵃ ˡᶤᵗᵗˡᵉˀ

146 Re: Mᴏʀᴇ ᴅᴀᴍᴀɢᴇ ( ᶤˢ ᵇᵃᶜᵏ ) la data de Mar Sept 05, 2017 8:57 pm

STEFAN PETRACHE

Dacă ăla a fost un arș! de om pe moarte... Nu, lasă, n-are rost. Îl enervez. Mă enervează. Deja nu ne suportăm. Rău. Treaba e reciprocă. Și intensă. Și nu ne știm de nici...
Următorul lui gest m-a indignat puțin. Nu m-a scârbit. Dar nici nu m-a impresionat.
Și a cam usturat, fir-aș!
Primul impuls a fost să-mi trag piciorul, dar m-am abținut și l-am privit oarecum curios.
- Tot mai bine mi-ar prinde un bandaj sau ceva, zic, cu juma' de gură și-o față tare schimonosită, când termină.
Și chiar dacă după toate astea mai am o urmă de bun simț (sau e instinctul sau ce dracu' o fi) ce mă obligă să-i adresez un vag mulțumesc, mă decid s-o ignor, pentru că încercarea asta ingrată de a ameliora cumva ce a făcut nu merită, nu compensează cu nimic. Asta nu înseamnă că regretă sau că surprizele se opresc aici.
Oftez și intenționez să mă ridic din nou din pat, să rezolv singur.
Doar că la ușă îmi dau seama că există riscul să mă prăbușesc până la cabinet.
Cred că-i dau skip cursului de la 8 și o să-mi petrec dimineața târându-mă până acolo.

147 Re: Mᴏʀᴇ ᴅᴀᴍᴀɢᴇ ( ᶤˢ ᵇᵃᶜᵏ ) la data de Mar Sept 05, 2017 10:16 pm

Nisao

Moderator
Moderator

↝ R A R E Ș D R Ă G U Ț ↝

// ~ 24 ᴅᴇ ᴀɴɪ << Dʀăᴄᴜț << Bᴀʙᴇ << ᴀɴᴜʟ ɪᴠ
ᶤᶰ ᵃ ʳᵉˡᵃᵗᶤᵒᶰˢʰᶤᵖ //

Și nu știu când s-a petrecut totul atât de repede, însă abia apucasem să salut și eu grupulețul de oameni, că m-am trezit cu iubitul asaltat. Pentru că Rebeca parcă era pe Iana, dar pe Iana ajunsese Cas și apoi Rebeca pe Călin și apoi nimeni pe Iana și... ce pula mea, să se dea blonda odată jos din capul lui babe și să termine cu pupatul. Maimuță nebună...
- Noi eram doar în trecere, am ținut să precizez, dacă nu era deja evident, țintuind-o pe blondă cu privirea, până a coborât de pe babe, complet neinteresată de cuvintele mele.
Mi-am dat ochii peste cap, vizibil amuzat, făcându-le cu mâna celor rămași pe hol, trăgându-l pe babe în continuare înspre ieșire.
- Pf, mie Victor nu îmi face niciodată așa, am comentat mai mult în glumă, râzând.
Și ah, da, mi-am amintit că mai trebuie să trec pe undeva.

ᶜᵃᶰ ʸᵒᵘ ᶠᶤᶰᵈ ᵐᵉˀ

ˡᶤᵗᵗˡᵉ ˡᶤᵃʳ  //
                                                                        ᴬᶰ ᵃᶰᵗᶤᵠᵘᵉ˒

Pfpfpfpfpfpf.
Și înțeleg că vrea marele și tarele să îi ofere numa' și numa' el iubire, dar eu îl enervez și îl iuba pe Călin de când mă știu și nu o să mă opresc acum, huaa!
Totuși, după ce s-au cărat cuplul sezonului din peisaj, mi-am reîndreptat atenția înspre Iana, aprobând din cap.
- Sigur, dar de ce ai nevoie de acolo? m-am arătat interesată, privind-o cu o sprânceană ridicată.

↝ B O G D A N D A N I E L B Ă N U Ț ↝
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
// ~ 21 ᴅᴇ ᴀɴɪ << ᴀɴᴜʟ ɪᴠ
" ᴺᵃʰˑ " //
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

- Ei, hai Carmen, e așa greșit să îmi placă să te transport?
Și doar credeam că îi place/convine și ei.
Și gen.
Da.

Ultima editare efectuata de catre Nisao in Mier Sept 06, 2017 6:26 pm, editata de 1 ori

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

148 Re: Mᴏʀᴇ ᴅᴀᴍᴀɢᴇ ( ᶤˢ ᵇᵃᶜᵏ ) la data de Mier Sept 06, 2017 12:50 am

CĂTĂLIN MARIAN ARION - -
ғᴜᴄᴋʙᴏʏ﹐ ʙᴜᴛ ᴀ ɢᴇɴᴛʟᴇᴍᴀɴ ᴀʟʟ ғᴏʀ ʟᴏᴠᴇ
ˡ ˡ ʰʳ / ˡ ʷʳˡ
ʷˢʰ ʷˢ ˢˡ / 'ʳ ˢ ' ˢˡ

Terminasem de fumat și părea și că toată conversația noastră ajunsese într-un punct mort. Tocmai de aia m-am si ridicat, aruncându-i și Irinei o privire.
- Mergem? o întreb cu calm, eu deja venit lângă ea, așteptând în afara mașinii.

Tot ce a urmat s-a întâmplat dubios de rapid. Nici eu nu știam când m-am trezit cu Rebeca în cap și nici că puteam să-mi imaginez ce fel de aptitudini de chestie săltăreață are sau cât redbull bea să prindă așa, aripi, de acum e la un în spinare, acum e la următorul.
Ce e drept, eu aveam încă palma lui babe strânsă în a mea și mă simțeam foarte privit cu copilul nebun în cârcă, care dintr-un motiv sau altul acționa foarte, foarte dubios, iar eu, ca un văr bun ce sunt, începusem să dau cu mâna foarte alarmat, să plece comedia odată de acolo. Adică, întreb și eu foarte curios: de ce pula mea mă pupă?
Eu tot cu ochii pe Rareș al meu era și nici că am putut să nu zâmbesc când i-am văzut expresia, tare agasată că mai pune cineva mâna pe mine, oricât de numai vară-mea ar fi el. Că, ce pot spune, trăim în lumea în care Game of thrones e cel mai influent serial și mna, lumea devine mai imaginati...... Ew.
Aleluia, nebuna a coborât, iar eu am fost imediat acaparat de același babe, fără să pot să nu râd la remarca lui.
- Cineva-i gelos? mi-am ridicat foarte amuzat sprâneana, fără să mă opresc.

Oftez lung. Ce naiba e greșit cu el? Nu-l înțeleg. Deloc...
- E ciudat, Daniel, i-am explicat, ridicând din umerii. Dacă te oferi tu e dubios, dacă o fac eu de nebună pare mai normal.
Nu, nu trebuie să aibă logică. Logica e pentru lăbari.

● ● ●

149 Re: Mᴏʀᴇ ᴅᴀᴍᴀɢᴇ ( ᶤˢ ᵇᵃᶜᵏ ) la data de Joi Sept 07, 2017 12:48 am

Nisao

Moderator
Moderator

ᶤᶰ ᵃ ʳᵉˡᵃᵗᶤᵒᶰˢʰᶤᵖ  //

- Aș zice că da, puțin, pe tine, dar dacă stau să mă gândesc, nu-s așa dornic să-l am pe Victor în cap.
Că o fi el frățiorul meu mai mic, dar e cât un munte și nu pot spune că abia aștept să fiu dărâmat cu atâtea kile de afecțiune frățească.
Pe de altă parte, gelos pe maimuță nu aveam cum să fiu, că eu când îl pupam pe babe nu eram gonit ca o muscă de-acolo.
Așa că da, ajungând la parterul căminului, m-am îndreptat spre ieșire, gândindu-mă unde am putea merge.
- Ar fi prea lame dacă să mergem prin parc?

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
                                                 " ᴺᵃʰˑ "  //
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

- Ah, ah, m-am prins, am pufnit amuzat, dându-mi ochii peste cap. Atunci hai așa, i-am propus în continuare, prinzându-i palma în a mea, părăsind apoi alături de ea camera.
Asta nu mai e ciudat, Daniel.

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

150 Re: Mᴏʀᴇ ᴅᴀᴍᴀɢᴇ ( ᶤˢ ᵇᵃᶜᵏ ) la data de Joi Sept 07, 2017 1:44 am

Da' bine mă că nu-mi mai lași timp de ales. Și chit că aș avea eu de comentat destule, doar ca să fie comentat și să fiu eu destul de Carmen, tot mergeam cu prostul meu de mână, că altfel nu se poate. Și eram și prea încruntată să nu-l înjur, să moară vaca aia de mecanică.
- Bă, da' maxim ai gândit-o pe asta, nici că m-am abținut să nu-l bombăn, chit că mie îmi era foarte bine.

- Vai, vai, am râs, imaginându-mi deja toată scena cu frățiorul muntișor în capul lui babe al meu, și îmi și venea să mă prăpădesc de râs imaginându-mi-l acolo, oricât de trist ar fi.
Dar mai bine nu, pentru că eu nu am nevoie de un Rareș făcut pane. No, mie îmi place cât se poate de... înfoiat ( ce pula mea? ).
Am rămas puțin să mă gândesc când l-am auzit ce a întrebat, un rânjet micuț încolțindu-mi foarte rapid și la întâmplare în colțul gurii, mai așa, fără motiv, cică.
- Hm... am mai mimat încă un moment de gândire, deși eram deja destul de sigur de ce și cum. Îmi iei popcorn? l-am întrebat, cu sprânceana ridicată, în cel mai inocent mod al meu, că s-ar zice că am și de ăla, dar nu prea-s sigur.
Da' io vreau popcorn.

● ● ●

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 6 din 7]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum