This used to be a forum full of little and stupid girls.
Now it is kinda serious because they have grown up.
You're welcome to join in though. Have fun ^^

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Mᴏʀᴇ ᴅᴀᴍᴀɢᴇ ( ᶤˢ ᵇᵃᶜᵏ )

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 3 din 7]

1 Mᴏʀᴇ ᴅᴀᴍᴀɢᴇ ( ᶤˢ ᵇᵃᶜᵏ ) la data de Joi Aug 24, 2017 3:23 am

Rezumarea primului mesaj :

● ❁ ● OH GOD FUCK NO THEY'RE BACK NOOO ● ❁ ●

➤ Oʜ ɪᴀᴀᴀs﹐ ʙɪᴛᴄʜᴇs
⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫
ASTA E EXACT CEEA CE PARE
„ Dᴏɴ·ᴛ ᴛʀʏ ᴛᴏ ᴇsᴄᴀᴘᴇ﹐ ɪᴛ·s ᴍᴏʀᴇ ʀᴇᴀʟ ᴛʜᴀɴ ʏᴏᴜʀ ғᴀᴄᴇ ”

MORE   DAMAGE (because of the cigarettes) - A    CSD   story  
ˡʳ ¹ ¹

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
“Quick, make a wish.
Take a (second or third or fourth) chance.
Remake the world.”
ℜᴏᴍᴀ̂ɴɪᴀ﹐ ℬᴜᴄᴜʀᴇșᴛɪ
S-a stins, s-a aprins apoi iar stins.
Bucureștiul paște  ziua duhnind a carburant și noaptea a exces.
Douăzeci și ceva de ani mai târziu de la acțiunea inițială din Cigarette smoke damage, facultatea de inginerie din București și - în special - căminul studențesc revin cu o nouă generație de nebuni care să sperie toată capitala.
Profu' Anton Aldea încă predă, al dracu' de greu de pensionat cum te-ai fi așteptat de la cea mai mare teroare a studenților.
Căminul are aceleași condiții de tot rahatul și banii sunt la fel de puțini ca deunăzi.
Țigări la bucată, bere ieftină, pateu (fake) Bucegi pe pâine și cine e destul de norocos și zacuscă de acasă.
Viața de student s-a schimbat, ce-i drept, și totuși nu atât cât să însemne ceva.
Oameni noi, personalități noi și.. mai mult explozibil.
Legătura cu vechiul rpg nu e decât spirituală - acțiunea trecută e în trecut și îngropată. Sau mai de grabă vândută pe piața neagră.
Sesiunea în prag, revelionul peste câteva zile, buzunarele goale și... petrecerea în toi.
Spargem ziduri (la propriu), aruncăm clădirea în aer (și mai la propriu) și îngropăm oameni de vii (foarte la propriu) - sau orice altceva s-ar mai putea întâmpla. Cine știe, până la urmă?

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

Lɪғᴇ·s ᴀ ɢᴀᴍᴇ ʙᴜᴛ ɪᴛ·s ɴᴏᴛ ғᴀɪʀ
I ʙʀᴇᴀᴋ ᴛʜᴇ ʀᴜʟᴇs sᴏ I ᴅᴏɴ·ᴛ ᴄᴀʀᴇ

► FUCK THE POLICE   YOLO NO  RULES  BIATCH ◄
K, poate avem câte ceva numit „reguli”
Mă gândeam să reinstaurez regula cu fără mai mult de vreo 6 rânduri și o să o fac. Pentru că așa vreau eu. Maxim 10 în condiții de maximă necesitate, gen
Personaje câte vreți, dar scrieți, vă rog. Nu vreau posturi elaborate - vreau distracție, postat pe bandă și visele mele moarte
Dacă vrea careva să-și bage profesor, mă anunță înainte, bicăz nu avem nevoie de mulți - dă-i în plm - și nu o să apară prea des în afara înjurăturilor studenților
Caut oameni care pot scrie orice - tragedie, COMEDIE, acțiune, romance etc.
Vreau dedicație. Probabil nu sunt singura pentru care ideea asta a însemnat ceva, așa că yaah
Care sunteți mai slabi de înger, no. Aici o să se vorbească porcos. Aici o să se facă lucruri porcoase. Aici nu există limite, rușine și pana mea ce altceva.
!!! ᴛʜᴇ ғᴜɴᴅᴀᴍᴇɴᴛᴀʟ ʀᴜʟᴇ ᴏғ ʟɪғᴇ﹕ Tʜɪɴɢs ᴡᴇʀᴇ ɴᴇᴠᴇʀ sᴏ ʙᴀᴅ ᴛʜᴀᴛ ᴛʜᴇʏ ᴄᴏᴜʟᴅɴ’ᴛ ɢᴇᴛ ᴡᴏʀsᴇ !!!

Jᴜsᴛ ᴀɴᴏᴛʜᴇʀ ʟɪᴛᴛʟᴇ ᴘɪᴇᴄᴇ ᴏғ ᴜᴛᴛᴇʀʟʏ ɪʀʀᴇʟᴇᴠᴀɴᴛ ʜɪsᴛᴏʀʏ﹐ ᴀsᴘɪʀɪɴɢ ᴛᴏ ᴘᴇʀᴍᴀɴᴇɴᴄᴇ﹐ ᴅᴏᴏᴍᴇᴅ ᴛᴏ ᴏʙʟɪᴠɪᴏɴ.
SMOKE WEED EVERYDAY
Nu am cea mai vagă idee de ce asta e o regulă, dar e
Se practică piața neagră și distrugerea în masă, să nu ziceți că n-am avertizat
Iar glumele pot fi pe puțin fooooooarte deplasate, la genul că naiba am auzit de subtilitate
LGBTQ+ pro, dacă nu era de la sine înțeles
TED ÎNCĂ EXISTĂ - și pentru cei ce nu știu, Ted e ambulanța majică ciordită în CSD, care o devenit între timp mijlocul de transport oficial al fraierilor ălora și mai apoi proprietate a facultății
Bun, chestia asta poate fi mai complicată - vreau să fie realist. Kind of - puteți folosi romgleză - nu că nu o foloseam deja - , puteți mutila limba română - în mod INTENȚIONAT și pentru atmosferă, puteți ridiculiza ce limbă și chestie mai vreți voi.
Oamenii ăștia nu au bani. Sunt studenți, varianta mai de duzină. Ați văzut și voi pe Junimea ce înseamnă asta
Mi-e lene
Estetică ar fi de preferat să existe - de preferat -
[ᴄɪʀᴄᴜᴍsᴛᴀɴțᴇ] - " After karaoke. " - A doua zi dupa seara de karaoke, toata lumea intoarsa la camin, revenind la rutina facultatii. Pula mea, sunt in timpul saptamanii.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
● ● ● PLAYLIST OFFICIAL : https://www.youtube.com/playlist?list=PLMEiGzX19rjHXw6WhHqomDlvt_CvaCbP0
- French kiss the hottest person in the room
- Jump in the snow naked
- Smoke patrunjel
- Use Andreea's snake as an necklace for the entire night
- Break a wall using only your body
- 150 push-ups with a person sitting on your back  :vvv
- drink an entire bottle of really strong alcohol at once (dintr-o singura sorbitura) - speșăl for Dobrică
- Ride someone
- try eating fire
- smoke 20 cigarettes at once
- dance on manele
- (boys) wear famale bikini
- try to be Nadia Comaneci
- Summon some demons
- pee in a bottle
- cut someone's bra
- use some petarde to light a fire
- drink a cocktail prepared by everybody in the room (bad ideea)
- climb the walls lel (spiderman)
- dress yourself like a superhero
- (special for Andreea) kiss a boy
- striptease show
- (girls) open a bottle of champagne  (lma 2017) using your boobs
- lap dance (the boy must dance)
-  chair dance (for Cas)
-  try to imitate an orgasm
-  draw numbers/names on a wall using your butt
-  sing a song by 'kicking' your ass [lol, actually slaping]
-  drink vodka from other person's navel
-  smell everyone's feets and do a clasification of those which stink the most
-  lick a doorknob
-  kiss passional yourself in a mirror
-  make-up someone using only a hand
-  fill up your mouth with whipped cream
-  put beans in your nose
-  sniff cocoa powder
-  put some nail polish on your face
-  lick your (or anyone's) armpits
-  eat lard
-  taste depilation cream
-  wear tanga
-  make twerk with a cucumber between your buttocks
-  someone have to eat that cucumber
-  drink juice which has other's spittle
-  wash your hair with oil
-  insert your finger in other's nose and then eat that thing from it
-  mentos and cola in your mouth
-  blow-job a cucumber
-  lose your virginity with someone from the room
-  spin around 7 times while you're filming with your front camera and you look at the camera
-  draw (you or someone else) some dicks on your face
-  drink/eat ketchup sensual
-  epilate your back with hot depilation cream
-  imitate a worm

“Yᴏᴜ ᴅᴏɴ’ᴛ ᴡᴀɴɴᴀ ɢᴏ ᴏᴜᴛ ᴏғ ᴛʜɪs ᴡᴏʀʟᴅ ᴡɪᴛʜ ʀᴇɢʀᴇᴛs. Iғ ᴛʜᴇʀᴇ’s sᴏᴍᴇᴛʜɪɴɢ ʏᴏᴜ ᴡᴀɴᴛ ᴛᴏ ᴅᴏ﹐ ʏᴏᴜ ᴅᴏ ɪᴛ. Yᴏᴜ ᴛᴀᴋᴇ ᴛʜɪs ʟɪғᴇ ʙʏ ᴛʜᴇ ʙᴀʟʟs ᴀɴᴅ ʏᴏᴜ ᴛᴇʟʟ ɪᴛ ᴛʜᴀᴛ ʏᴏᴜ ᴇxɪsᴛᴇᴅ.”

Fᴜᴄᴋ ᴏғғ﹐ ᴀsᴛᴀ﹣ɪ ᴛᴏᴛ

Off: Pentru ca rpg-ul asta a aavut o fluiditate asa buna si un numar mare de personaje, in continua crestere, oricine a avut vreodata personaj aici si vrea sa mai bage inca unul poate sa o faca, fara fisa, in conditiile in care mi-am dat acordul in privat.
Incepe cine vrea; circumstantele au fost actualizate.

I ᴄᴀɴ ᴍᴀᴋᴇ ʙᴀᴅ ᴛʜɪɴɢs ʜᴀᴘᴘᴇɴ ᴛᴏ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ ᴡʜᴏ ᴀɴɴᴏʏ ᴍᴇ. ᴵ ᶜᵃᶰ ᵐᵃᵏᵉ ᵗʰᵉᵐ ʰᵘʳᵗ ᶤᶠ ᴵ ʷᵃᶰᵗ ᵗᵒ
● ● ●
Vezi profilul utilizatorului

51 Re: Mᴏʀᴇ ᴅᴀᴍᴀɢᴇ ( ᶤˢ ᵇᵃᶜᵏ ) la data de Lun Aug 28, 2017 10:04 pm

Nisao

Moderator
Moderator

↝  R A R E Ș   D R Ă G U Ț  ↝

" ᴵ ᵗʰᶤᶰᵏ ʸᵒᵘ ᵖᶤˢˢᵉᵈ ᵒᶠᶠ ᵐʸ ˢᵃᶰᵈʷᶤᶜʰˑ "
-----------------------------------------------------------------------------------
//  ~ 24 ᴅᴇ ᴀɴɪ  <<  Dʀăᴄᴜț  <<  Bᴀʙᴇ  <<  ᴀɴᴜʟ ɪᴠ
                                                 ᶤᶰ ᵃ ʳᵉˡᵃᵗᶤᵒᶰˢʰᶤᵖ  //
-----------------------------------------------------------------------------------
" ᵁʰ˒ ʷᵉˡˡ ʸᵒᵘ ᵈʳᵃᶰᵏ ᵃˡˡ ᵗʰᵉ ᶜᵒᶠᶠᵉᵉ˒ ˢᵒ ʷʰᵃᵗ ᵃᵐ ˢᵘᵖᵖᵒˢᵉᵈ ᵗᵒ ᵈʳᶤᶰᵏˀ ᵂᵃᵗᵉʳˀ "

Se părea că îl blocasem câteva momente. Și, ăm, ups. Poate uneori nici eu nu mă mai recunoșteam când eram cu el. Nu că aș fi fost plin de regrete sau ceva.
- Shh, astea sunt detalii, i-am răspuns zâmbind, înconjurându-i corpul cu brațele. Ei bine acum chiar ești foarte hot, babe, am continuat, lipindu-mi lacom buzele de ale sale.
Deși, uneori, Călin avea talentul de a fi ambele în același timp. Că doar e el.
Și e perfect.
Și al meu.

↝  B O G D A N   D A N I E L   B Ă N U Ț  ↝
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
" ᴵ ʰᵃᵛᵉᶰ'ᵗ ˡᶤᵛᵉᵈ ˡᶤᶠᵉ ᴵ ʰᵃᵛᵉᶰ'ᵗ ˡᶤᵛᵉᵈ ˡᵒᵛᵉ
ᴶᵘˢᵗ ᵇᶤʳᵈ'ˢ ᵉʸᵉ ᵛᶤᵉʷ ᶠʳᵒᵐ ᵗʰᵉ ˢᵏʸ ᵃᵇᵒᵛᵉ "
-----------------------------------------------------------
//  ~ 21 ᴅᴇ ᴀɴɪ  <<  ᴀɴᴜʟ ɪᴠ
                                                 " ᴺᵃʰˑ "  //
" ᴳᵒᵗ ᵇᵘᵇᵇˡᵉ ʷʳᵃᵖ ᵃʳᵒᵘᶰᵈ ᵐʸ ʰᵉᵃʳᵗ ᵂᵃᶤᵗᶤᶰᵍ ᶠᵒʳ ᵐʸ ˡᶤᶠᵉ ᵗᵒ ˢᵗᵃʳᵗ
ᴮᵘᵗ ᵉᵛᵉʳʸᵈᵃʸ ᶤᵗ ᶰᵉᵛᵉʳ ᶜᵒᵐᵉˢ ᴾᵉʳᵐᵃᶰᵉᶰᵗˡʸ ᵃᵗ ˢᵠᵘᵃʳᵉ ᵒᶰᵉ "
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

Oftasem obosit, privind-o neîncrezător. Era un adevăr pe care îl știam amândoi. Trebuia doar să o spună.
- Carmen.
M-am aplecat peste ea, sprijinindu-mi brațele de o parte și de alta a sa, apropiindu-mi chipul de al său până la acea limită de "prea aproape". Și nu aveam de gând să mă mișc de aici fără o reacție.
- Mă placi. Mult. Aproape la fel de mult cum te plac eu pe tine.

↝  R E B E C A - L U I Z A   M Ă C Ă N E S C U  ↝
                                                                                 " ᵞᵒᵘ ᵗᵉˡˡ ᵐᵉ ᴵ’ᵐ ˡᵒˢᵗ ᶤᶰ ᵐʸ ᵐᶤᶰᵈˑ
                                                                                                          ᶜᵃᶰ ʸᵒᵘ ᶠᶤᶰᵈ ᵐᵉˀ
                                                                                                                    ᴸᵉᵗ’ˢ ᵖˡᵃʸ ʰᶤᵈᵉ ᵃᶰᵈ ˢᵉᵉᵏˑ "

//  ₁₈ ᴀɴɪ  <<  Rᴇʙᴇ  <<  Lᴜ  <<  Mᴀɪᴍᴜță ɴᴇʙᴜɴă  <<  Aɴᴜʟ ɪ
                                                                        ˡᶤᵗᵗˡᵉ ˡᶤᵃʳ  //

" ᴹʸ ᵇᵃᵇʸ ᵗʰᶤᶰᵏˢ ᵗʰᵃᵗ ᴵ’ᵐ ʷᵉᵃᵏ˒
                                                                                                             ᴬᶰ ᵃᶰᵗᶤᵠᵘᵉ˒
                                                                                                                      ᴹʸ ˡᶤᶠᵉ’ˢ ʰᶤᵈᵉ ᵃᶰᵈ ˢᵉᵉᵏˑ "

- Măria ta? am mărit ochii, clipind ulterior de câteva ori.
- Înălțimea mea amențitoare te-a speriat, cred, am presupus în glumă, dând mâna cu el.
- Ce făceai pe aici?

" ˢᵃʸ ᵐʸ ᶰᵃᵐᵉ˒ ˢᵃʸ ᵐʸ ᶰᵃᵐᵉ "
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
" ᴵᶠ ᶰᵒ ᵒᶰᵉ ᶤˢ ᵃʳᵒᵘᶰᵈ ʸᵒᵘ˒ ˢᵃʸ "ᴮᵃᵇʸ˒ ᴵ ˡᵒᵛᵉ ʸᵒᵘ "

52 Re: Mᴏʀᴇ ᴅᴀᴍᴀɢᴇ ( ᶤˢ ᵇᵃᶜᵏ ) la data de Lun Aug 28, 2017 10:51 pm

-------------------------------------------------------

ZENOVIA JERCAN ALEXANDRA

- Ar fi cel mai indicat. Hm, ce cursuri avem azi? Poate mai puteam "taia" din cateva.

53 Re: Mᴏʀᴇ ᴅᴀᴍᴀɢᴇ ( ᶤˢ ᵇᵃᶜᵏ ) la data de Lun Aug 28, 2017 11:27 pm

Teen Idle

Moderator
Moderator

-PUFULETE ALEXANDRA CRISTINA-

-Probabil primul curs cu Reptiliana, ii zicem ca ne-a fost rau daca zice ceva.
Mincinua aia merge si la facultate, shh.
-Gata parul.

-IRINA NICOLETA STEFANESCU-

Treag aer in piept si incep sa ma imbrac cu hainele de la Cris, pot spune doar ca hainele ei las multa piele la vedere. Minunat. Fusta se tot ridica. Ma intorc in bucatarie.
-Putem merge?
Vreau sa ajung la camin si sa ma schimb. Cu ocazia asta ii trimit mesaj lui Vacuta.
Sa iei de la mine din dulap o pereche de blugi, niste tenesi si un pulover cand te duci la facultate.

➳Sᴀsᴜᴋᴇ﹐ ᴡʜᴇʀᴇ ᴀʀᴇ ʏᴏᴜ ɴᴏᴡ﹖ Wʜᴀᴛ ᴀʀᴇ ʏᴏᴜ ᴛʜɪɴᴋɪɴɢ﹖ᴰᵒ ʸᵒᵘ ᵗʰᶤᶰᵏ ᵃᵇᵒᵘᵗ ᵐᵉ˒ ᵉᵛᵉᶰ ᵃ ˡᶤᵗᵗˡᵉˀ

54 Re: Mᴏʀᴇ ᴅᴀᴍᴀɢᴇ ( ᶤˢ ᵇᵃᶜᵏ ) la data de Mar Aug 29, 2017 12:02 am

ZENOVIA JERCAN ALEXANDRA

- Numa' bine. Oricum n-aveam chef de mutra ei. Daca mai si vomit, ma panichez si mai tare.
Nu ca n-as fi dat la rate de la ea de cateva ori.
- Saru-mana. Te platesc in teste de sarcina.

55 Re: Mᴏʀᴇ ᴅᴀᴍᴀɢᴇ ( ᶤˢ ᵇᵃᶜᵏ ) la data de Mar Aug 29, 2017 12:55 am

- - [ h o r a ]

﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣
A m a l e s s ă f i u n i m i c f i i n d c ă p u t e a m f i t o t u l .
//ғɪɴɢ ɴʙ // ғᴜᴄᴋʙᴏʏ - - wannabe - - // Sɪɴɢ ɴ ʀɪɴɢ ʙ ʟɪғ...
-------FUCK OFF -------- Duță Horațiu - Zaharia

N-am putut să nu sezisez schimbarea aia instantă de stare.
Și părea că ceva îl deranjează profund, așa că eu, cu riscul de a fi clasificat ca un mare băgăcios, nu puteam să stau și să-l privesc doar așa, așteptând să fie totul numai lapte și miere.
- S-a întâmplat ceva?

➤ ➤ // - C Ă L I N  A L E X A N D R U  V A C Ă G R A S Ă
♛ ♛ ♛ ♛ ♛ ♛ ♛ ♛ ♛ ♛ ♛ ♛ ♛ ♛ ♛ ♛ ♛ ♛ ♛ ♛ ♛ ♛ ♛ ♛ ♛ ♛ ♛ ♛ ♛ ♛
I ɴᴇᴇᴅ ʏᴏᴜʀ ʟɪᴘs ᴛᴏᴜᴄʜɪɴɢ ᴍɪɴᴇ﹐ ʏᴏᴜʀ ᴛᴏɴɢᴜᴇ ɪɴsɪᴅᴇ ᴍʏ ᴍᴏᴜᴛʜ ᴀɴᴅ ʏᴏᴜʀ ʙᴏᴅʏ ɴᴇxᴛ ᴛᴏ ᴍɪɴᴇ.
I ɴᴇᴇᴅ ʏᴏᴜʀ ᴀɪʀ ᴛᴏ ʙʀᴇᴀᴛʜᴇ ᴀɴᴅ ʏᴏᴜʀ ʜᴇᴀʀᴛ ᴛᴏ ғᴇᴇʟ.
I ɴᴇᴇᴅ ʏᴏᴜʀ ᴇʏᴇs ᴛᴏ sᴇᴇ ᴀɴᴅ ʏᴏᴜʀ ᴡɪɴɢs ᴛᴏ ʙᴇ ғʀᴇᴇ.
I ɴᴇᴇᴅ ᴍʏ ɴᴀᴍᴇ ᴡʀɪᴛᴛᴇɴ ᴏɴ ʏᴏᴜʀ ᴡᴀʟʟs﹐ ʏᴏᴜʀ sᴋɪɴ﹐ ʏᴏᴜʀ ᴅʀᴇᴀᴍs.
I ɴᴇᴇᴅ ᴛᴏ ᴡᴀᴋᴇ ᴜᴘ ᴡɪᴛʜ ʏᴏᴜ
I ɴᴇᴇᴅ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ ʏᴏᴜ ᴄᴀɴ ᴅᴏ.

══════════════════════════════════════════════════
ˡˡ ʸʳ ʲ˒ / / ˢ ʳ ʸ˒  Dᴀɴᴄɪɴɢ ᴛʜʀᴏᴜɢʜ ᴛʜᴇ ɴɪɢʜᴛ A ɴ sʀɪ
ˡˡ ˢ ʸ ˣʰ˒ / / ʰʳʰ ʳʸ ʰˢA ɢʟɪᴍᴘsᴇ ᴏғ ᴛʜᴇ sɪʟʜᴏᴜᴇᴛᴛᴇsA ɴɪɢʜ ʜ ʜʏ ɴʀ ғʀɢ

Bᴀʙʏ ᴄᴀᴍᴇ ʜᴏᴍᴇ ( Rareș's boyfriend )

Oare avea el măcar puțintică idee cât de tare putuse să mă dea pe mine peste cap? E clar că nu.
Sau da.
Cert e că știam eu prea bine, iar asta se cam reflecta în fiecare gest al meu și în pasiunea cu care îi răspundeam la sărut, ca și cum uitam să respir sau să mai exist până nu terminam. Și-mi plăcea maxim toată joaca asta a noastră, foarte erotică.
Undeva pe masă telefonul meu anunța primirea unui mesaj, dar l-am ignorat. Eram cam ocupat aici.
- A, da? casc din sprânceană, rânjind. Cam cât de hot?

C A R M E N A N A M A R I A C R I S T E L N I Ț Ă [ răspunde de regulă la futu-ți cristelnița mă-tii ]
------------------------------------------------------------------------------------------------
GRUNGE IS NOT DEAD - - - - Well... maybe it is. Or not. Fuck it - ❝Tᴜᴍʙʟʀ sᴀɪᴅ I·ᴍ ᴍᴀʀᴠᴇʟᴏᴜs❞

FETELE DE LA SIBIU SQUAD Cɴʏ Isʟɴ Qɴ - nu știe ce-i aia - ʰʳ'ˢ ʳ ˡ 'ˢ ʳˢˑ

Incensc. Făceea toate tâmpeniile astea intenționat și oricât de tare aș fi vrut eu să-i fut una fix în meclă, știam că nu o să mai meargă. Nu că ar fi motiv bun să mă abțin să nu încerc să-i trântesc o palmă în față, dar era prea aproape ca să poată avea vreun efect.
Dar eu măcar am încercat.
Și nici nu mai știam ce dracu' să-i spun, că era clar că lui îi place maxim să fie insistent și s-a prins și el de ce eu eram deja prinsă.
- De ce tot mă placi, totuși? am evitat în cele din urmă să spun eu ceva, în cel mai evident mod.

CĂTĂLIN MARIAN ARION - -
ғᴜᴄᴋʙᴏʏ﹐ ʙᴜᴛ ᴀ ɢᴇɴᴛʟᴇᴍᴀɴ ᴀʟʟ ғᴏʀ ʟᴏᴠᴇ
ˡ ˡ ʰʳ / ˡ ʷʳˡ
ʷˢʰ ʷˢ ˢˡ / 'ʳ ˢ ' ˢˡ

Știam bine că ele nu prea împart același stil, dar mai bine asta decât să o vezi că împrumută haine de la mine. Deși când s-a întors părea să-și urască maxim viața. Sau cel puțin hainele soră-mii, cam prea indecente pentru ea. Deși nu-i stătea rău.
- Arăți atât de puțin Irina acum, glumesc, în timp ce o analizam din cap până în picioare. Plecăm imediat, continui, oprindu-mă câteva secunde, să-mi dreg vocea. BĂI, CRIS, EȘTI GATA? - da, ca să strig după ea.

Don't be a drag just be a queen - I· ɴ ʜ ʀɪɢʜ ʀ ʙʙʏ
- - ANDREEA  B Ă RBIERU  - -
♛ ─ ɪ ɪ ʙ ʏ ʏʀ ɴ ɢ ʏɪʟ ғ s ʟʟ sʜ ─ ♛
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
it's not my problem if you don't see what I see, and I do not give a damn if you don't believe

ʏ ɪɢʜ ʜɪɴ I· ɴ ʜɪɴɢ ᵇᵘᵗ ᴵ'ᵐ ᵃᶰᵒᵗʰᵉʳ ɪ ʙ ғғ ʜʀғʀ
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Fusesem lăsată cam perplexă de îmbrățișarea primită. Și m-a cam luat pe neperegătite, că și eu m-am mirat că n-am picat de uimire în momentul ăla. Dar mi-am venit imediat în simțiri, rezumându-mă la a zâmbi cu calm și căldură, fascinată de maniferstările Carmei.
Avea ceva adorabil, destul de paradoxal în relație cu aspectul ei elegant și impunător, iar asta o cam făcea super specială. Și mie îmi plăcea vinovat de mult. Deci m-am lăsat strânsă în brațe, tresărind când a terminat cu asta, fără să mă clintesc din locul ăla.
Nu că aveam altceva ce face. Mi-am ridicat amuzată sprânceana. Și eu râdeam de faptul că nici eu nu prea aveam idee care e primul curs, dar cam merita să încerc să-mi amintesc.
Și...
-Să-mi bag... - cred că v-ați prins deja. Fizică.
Ăhăm, cu tata.

I ᴄᴀɴ ᴍᴀᴋᴇ ʙᴀᴅ ᴛʜɪɴɢs ʜᴀᴘᴘᴇɴ ᴛᴏ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ ᴡʜᴏ ᴀɴɴᴏʏ ᴍᴇ. ᴵ ᶜᵃᶰ ᵐᵃᵏᵉ ᵗʰᵉᵐ ʰᵘʳᵗ ᶤᶠ ᴵ ʷᵃᶰᵗ ᵗᵒ
● ● ●

56 Re: Mᴏʀᴇ ᴅᴀᴍᴀɢᴇ ( ᶤˢ ᵇᵃᶜᵏ ) la data de Mar Aug 29, 2017 1:00 am

- CRIS -

- HAI ODATĂ, m-am apucat și eu sa strig, fiind cat se poate de gata. Adică ce cacat? Deja luasem și cheile și ma îndreptăm spre ușa.
Și nu știu care-i treaba cu el și gagica aia, dar eu vreau sa ajung la facultate. Și, înainte sa ies, mi-am mai aprins și o țigară.

► Don't take this ᵗʰᵉ ʷʳᵒᶰᵍ ʷᵃʸ - - - - -

57 Re: Mᴏʀᴇ ᴅᴀᴍᴀɢᴇ ( ᶤˢ ᵇᵃᶜᵏ ) la data de Mar Aug 29, 2017 2:04 am

Teen Idle

Moderator
Moderator

Oficial, vreau sa mor. Bluza asta este mult prea decoltata pentru mine, iar fusta e prea scurta si imi urasc viata. Nu puteam sa beau cat sa stau pe picoare aseara? Nu, intr-o zi o sa ajung in coma alcoolica. De fapt, nici nu imi pasa. Mor, asta e.
-Ei bine, imi place sa arat mai mult a Irina, spun destul de nervoasa. Daca te mai holbezi atata, o sa imi bag degetele in ochii tai.
Ma indrept spre iesire cu o mana la spate incercand sa trag fusta mai in jos.

-LIVIU REBREANU-

Aaaa, poate ar trebui sa nu ma gandesc ata de mult la minciuna aia. Dar...dar doar la asta ma pot gandi, ma macina gandul. Halp.
-Doar ma gandeam ce cursuri nasoale o sa am azi.
Nici nu stiu ce cursuri am azi.

-PUFULETE ALEXANDRA CRISTINA-

-Doar cand ma uit la fata ei imi vine sa vomit.
Ma ridic de pe pat si ma indrept spre dulapul lui Zen. Ce? Incerc sa ii gasesc ceva frumos de imbracat.
-Ar fi bine sa luam mai multe de marci diferite, ii spun uitandu-ma la hainele ei. Incearca asta.
I-am dat o rochie si o pereche de strampi. Nu vreau sa inghete de frig.

➳Sᴀsᴜᴋᴇ﹐ ᴡʜᴇʀᴇ ᴀʀᴇ ʏᴏᴜ ɴᴏᴡ﹖ Wʜᴀᴛ ᴀʀᴇ ʏᴏᴜ ᴛʜɪɴᴋɪɴɢ﹖ᴰᵒ ʸᵒᵘ ᵗʰᶤᶰᵏ ᵃᵇᵒᵘᵗ ᵐᵉ˒ ᵉᵛᵉᶰ ᵃ ˡᶤᵗᵗˡᵉˀ

58 Re: Mᴏʀᴇ ᴅᴀᴍᴀɢᴇ ( ᶤˢ ᵇᵃᶜᵏ ) la data de Mar Aug 29, 2017 2:08 am

- CRIS -

- Dacă nu-ți convine poți oricând să ieși în chiloți, am comentat, așteptând încă să se hotărască frate-meu. În pula mea, ce dracu' tot pierdeam atâta timpu'?

59 Re: Mᴏʀᴇ ᴅᴀᴍᴀɢᴇ ( ᶤˢ ᵇᵃᶜᵏ ) la data de Mar Aug 29, 2017 2:13 am

Nisao

Moderator
Moderator

ᶤᶰ ᵃ ʳᵉˡᵃᵗᶤᵒᶰˢʰᶤᵖ  //

Da. Ajutor. Aer. Ba nu. Călin. Mai. Mult. Babe.
- Categoric, cel mai hot, i-am răspuns întorcându-i rânjetul, fiind cât se poate de sincer. Gen chiar mai mult decât mașina. Și mașina mea e hot rău.

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
                                                 " ᴺᵃʰˑ "  //
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

- De ce te plac?
Și cu asta mă pornise, dar dacă tot voia să știe...
- În primul rând aș preciza faptul că ești atât de diferită de toți, am început, zâmbind involuntar. De la felul în care înjuri până la cum te comporți și așa mai departe. Plus pornirea ta împotriva multor genuri de articole vestimentare, chiar dacă afară îngheață apele. Pentru că mai degrabă te-ai împușca decât să faci cum zice altu' și nu cum ți se scoală ție. Și pentru că ai făcut excepții pentru mine, de câteva ori, iar eu chiar m-am bucurat atunci, pentru că eram special pentru tine. Te plac pentru că nu ți-e frică de nimic, mai puțin de propriile sentimente. Și te plac pentru că nu îți pasă că persoana din fața ta e de două ori cât tine, că dacă vrei să lovești, tu lovești.
Am râs, amintindu-mi-o pe Carmen cea violentă. Și nu mi-a luat prea mult, ținând cont că mi-am luat o palmă și cu câteva minute în urmă.
- Te plac pentru că ești frumoasă, foarte frumoasă. Îmi place părul tău, mai mereu nearanjat și ochii tăi, veșnic obosiți. Îți ador înălțimea, te face chiar mai adorabilă decât ești deja și jur că ți-aș admira fiecare detaliu al feței ore în șir fără să mă satur. Te plac pentru că săruți mișto rău și pentru că probabil te pricepi și la mai multe. Cât despre corp... ei bine, hai să ne prefacem că de când te-am cunoscut nu mi se scoală mult mai des decât eram obișnuit. Să continui?
Și întrebasem doar de dragul de a întreba, căci oricum o făceam. Și nu o lăsam până nu terminam.
- Te plac pentru că ești deșteaptă, amuzantă și pentru că nu ești în toate mințile. Te plac pentru că nu te-ai lăsat deloc ușor și chiar te plac pentru că m-ai lăsat să mă chinui cu tine. Te plac pentru că mă placi și nu vrei să recunoști, deși e deja evident. Te plac pentru că îmi dai mereu emoții și niciodată nu știu sigur la ce să mă aștept de la tine. Te plac pentru că mă bagi în belele și tot tu mă scoți după aceea. Și te plac, doamne, cât te plac, pentru că ești tu și tu mi-ai căzut cu tronc din prima.
Acum, probabil nu acoperisem nici într-un caz totul, însă doar atât îmi venise pe moment. Și speram acum la o reacție.
Sau ceva.

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

60 Re: Mᴏʀᴇ ᴅᴀᴍᴀɢᴇ ( ᶤˢ ᵇᵃᶜᵏ ) la data de Mar Aug 29, 2017 2:23 am

STEFAN PETRACHE

Sunt un om bântuit de deprimare, bat-o Dumnezeu! Temporară, sper. Dar mă gândesc că față de acum câteva zile, când era cruntă, azi pare că s-a mai domolit. A fost o idee bună să-ncerc să mă detașez de probleme cu mai mult calm și înțelegere față de faptul că lucrurile au nevoie de timp pentru a se așeza așa cum trebuie, cum mi-a sugerat Carma, foarte convingător, să fac, să mă concentrez pe altceva, care să-mi ducă cât mai departe gândul de ele, atât cât e nevoie (iar eu mi-am găsit refugiul în facultate), până ce mă simt în stare să le fac față cu adevărat, cu mintea limpede, cică. E greu, într-adevăr, dar nu imposibil. Motiv pentru care am ratat intenționat seara trecută faimoasa ieșire la karaoke, ca să iau o pauză, să nu mă afund și mai tare în rahat, să mă odihnesc puțin, și, surprinzător, m-am trezit destul de devreme în această dimineață, în formă și pus pe treabă aka studiat, fără vreun stres, în liniște. E nice așa. Puțin de tot plictisitor, dar nice. Sper să mă țină. Trebuie, adică. Chiar o să-mi iasă, la naiba!

M-am așezat mai comod în pat, tot întins ca o vită, mijindu-mi ochii asupra a ceea ce scrisesem la un punct în caiet și nu înțelegeam, și era important, chinuindu-mă să-mi dau seama ce-oi fi vrut de fapt să scriu. Urât mai scriu, băga-mi-aș...

61 Re: Mᴏʀᴇ ᴅᴀᴍᴀɢᴇ ( ᶤˢ ᵇᵃᶜᵏ ) la data de Mar Aug 29, 2017 3:11 am

I ɴᴇᴇᴅ ʏᴏᴜʀ ʟɪᴘs ᴛᴏᴜᴄʜɪɴɢ ᴍɪɴᴇ﹐ ʏᴏᴜʀ ᴛᴏɴɢᴜᴇ ɪɴsɪᴅᴇ ᴍʏ ᴍᴏᴜᴛʜ ᴀɴᴅ ʏᴏᴜʀ ʙᴏᴅʏ ɴᴇxᴛ ᴛᴏ ᴍɪɴᴇ.

Am rămas o clipă pe gânduri când l-am auzit, încercând să realizez cât de mahmur era. Și nici n-am stat să analizez destul, că m-a pufnit un zâmbet prea mare ca să poată fi evitat, total dedicat lui.
Avea el ceva specific când vorbea de și când spunea chestii de genul părea maxim de fermecător.
- Mai sexy ca o mașină, hă? continui același joculeț, încă amuzat de situație.

- Jᴜsᴛ ғᴜᴄᴋɪɴɢ Lɪᴘ. Dᴏɴ·ᴛ ғᴜᴄᴋ ᴡɪᴛʜ ʜɪᴍ - ʰʳ ˢʳʳ - A ᴀᴠᴜᴛ șɪ ᴢɪʟᴇ ᴍᴀɪ ʙᴜɴᴇ
- - - ANUL TREI - - - FILIP DAMIAN NĂSTASE - - - TOXIC - - -
﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣ ﹣

Șɪ ʀ să ʀ ăɪ să ă ɪ s ɢʀă. ﹣ Eᴠᴇʀʏᴛɪᴍᴇ
▸ ▸ ▸ ▸ ▸ ▸ ▸ ▸ ▸ ▸ ▸ ▸ ▸ ▸ ▸ ▸ ▸ ▸ ▸ ▸ ▸ ▸ ▸ ▸ ▸ ▸ ▸ ▸ ▸ ▸ ▸ ▸ ▸ ▸ ▸
A REALLY SPECIAL KIND OF FUCKED UP
Șɪ﹣ᴀʀ ʙăɢᴀ ᴛᴏᴛ ᴄᴇ ᴘʀɪɴᴅᴇ ɪ̂ɴ ᴇᴀ ᴅᴇ ᴠɪᴀță ﹣ N. ғɪ ɢʀ săɪ ғ ɴ. Șɪ ɴ ʀ xʟɪțɪɪ. ”

Îmi făcusem prostul obicei de a fi în picioare la ore cu totul bizare oricărui om normal la cap. Și cam așa se întâmplase și în dimineața aia, astfel că eu pe la cinci dimineața fantomam singur pe holurile căminului. Era cam prea cu noaptea în cap ca să o trezesc pe Iana, deci mă strecurasem de unul singur, ca să bântui solitar.
Trecusem chiar și prin cameră să mă schimb și i-am dat și vreo două palme automatului cât să primesc două cafele moca, asta până să realizez că deja se făcuse târziu și aș fi putut să plec deja spre facultate, ceea ce am și făcut.
Iar acum tot eu stăteam ca prostul în față, cu un pahar de plastic în mână și o țigară, privind după dracu' mai știe ce.

- - [ h o r a ]

A m a l e s s ă f i u n i m i c f i i n d c ă p u t e a m f i t o t u l .
//ғɪɴɢ ɴʙ // ғᴜᴄᴋʙᴏʏ - - wannabe - - // Sɪɴɢ ɴ ʀɪɴɢ ʙ ʟɪғ...
-------FUCK OFF -------- Duță Horațiu - Zaharia

Dacă aș fi prost, l-aș crede. Problema e că nu-s, deși mă rezum la a înghiți în sec. La urma urmei, dacă el nu voia să-mi spună, înseamnă că era ceva mai personal și care-l privește doar pe el, nu și pe copilul idiot și cam prea curios.
Deci nu mi-a mai rămas decât să mă prefac să-l cred, ridicând ușor din sprâncene, încă deasupra lui.
- Nu-mi aminti. Încep cu Aldea, protestez la rându-mi, amintindu-mi cât de blestemat sunt, de asemenea.

C A R M E N A N A M A R I A C R I S T E L N I Ț Ă [ răspunde de regulă la futu-ți cristelnița mă-tii ]
------------------------------------------------------------------------------------------------
GRUNGE IS NOT DEAD - - - - Well... maybe it is. Or not. Fuck it - ❝Tᴜᴍʙʟʀ sᴀɪᴅ I·ᴍ ᴍᴀʀᴠᴇʟᴏᴜs❞

Înghit în sec. Știam că va răspunde, clar. La urma urmei, tot el e ăla care îmi recita din Nichita Stănescu la cerere. Și mă fute maxim că face toate căcaturile astea așa, de parcă ar fi cel mai normal lucru posibil. Da' pula mea, să fie și el mai tâmpit nu poate? Sau tre' să scoatem pula unu la altul și să ne batem? Ău. Stai. Io n-am d-aia.
Faza e că nu mă așteptat la tot pomelnicul ăsta, că am rămas pusă pe gânduri, clipind repetat, în prostie.
- Pitică e mă-ta, perversu ' mă-tii, mă încrunt în cele din urmă, detașată de toată realitatea posibilă.
Și nu doar pentru că încercam eu să evit toată treaba aia sentimentală. Dar omu' ăsta îmi enumerase aici un Luceafăr de motive, și eu ce? Io-s nebună, și mă roade maxim că acum io chiar trebuie să spun ceva pe bune. Dar nu-mi iese. Dar tot trag aer în piept...
- Da' tu știi în ce te bagi, no? mi-am arcuit una dintre sprâncene, cu calm.

CĂTĂLIN MARIAN ARION - -
ғᴜᴄᴋʙᴏʏ﹐ ʙᴜᴛ ᴀ ɢᴇɴᴛʟᴇᴍᴀɴ ᴀʟʟ ғᴏʀ ʟᴏᴠᴇ
ˡ ˡ ʰʳ / ˡ ʷʳˡ
ʷˢʰ ʷˢ ˢˡ / 'ʳ ˢ ' ˢˡ

Mi-am dat ochii peste cap, și chair am izbucnit în râs, reacționând cam întârziat la manifestările Irinei.
- Ești frumoasă și așa, să știi, i-am răspuns, vesel, dându-mi ochii peste cap fugitiv.
Cam ignorasem ieșirile soră-mii, prea vrăjit acum să-mi mai pese de cum țipa ea la mine.
Totuși, era timpul să plec, iar tot eu eram cel care învârtea cheile pe degete.
- Da, da, mergem, adaug, revenind cât de cât pe pământ, gata să merg înaintea lor spre mașina neagră sport parcată în fața blocului. Urcați.

● ● ●

62 Re: Mᴏʀᴇ ᴅᴀᴍᴀɢᴇ ( ᶤˢ ᵇᵃᶜᵏ ) la data de Mar Aug 29, 2017 3:27 am

Nisao

Moderator
Moderator

ᶤᶰ ᵃ ʳᵉˡᵃᵗᶤᵒᶰˢʰᶤᵖ  //

- Dar mașina mea nu e doar "o mașină", am încercat să îi explic, trezindu-mă că și gesticulez.
Ce pula mea. Mâinile înapoi pe babe.
- E specială. Și când o forțez, ajunge hot și la propriu, nu doar la figurat.
Și nu contează cât de ciudat sună, mașina mea e sexy. Cea mai sexy. Doar că babe e mai sexy decât ea. Pentru că e babe. Chiar dacă și mașina a fost odată babe. Acum am un babe mai bun. Un babe incredibil.

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
                                                 " ᴺᵃʰˑ "  //
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

N-o nimerise pe aia, că și mama și tata fuseseră înalți, dar nu aveam de gând să stric mai mult atmosfera ca să o contrazic.
Eu voiam răspunsul.
Și.
Uite-l.
Uite-l că mai întârzie puțin.
- Categoric, am replicat hotărât, zâmbindu-i plin de speranță.

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

63 Re: Mᴏʀᴇ ᴅᴀᴍᴀɢᴇ ( ᶤˢ ᵇᵃᶜᵏ ) la data de Mar Aug 29, 2017 3:28 am

- CRIS -

Ma enerva.
Si tocmai d-aia mi-am dat ochii peste cap cand l-am auzit. Ca el era preocupat sa faca pe amorezatu', in loc sa isi miste dracu' curu'.
Chiar si asa, am ajuns in masina si mi-am terminat tigara pe drum.
Nu le-am prea dat lor cine stie ce atentie si am asteptat plicitisita, pana cand am ajuns. Iar odata ce m-am vazut in fata acultatii, am iesit din masina, trantind portiera in urma mea. N-a durat prea mult, ca am si facut abstractie de Cata si Irina odata ce l-am convins pe frate-meu sa-mi dea bani de cafea.
Bun. Si nu prea. Caci ceva lipsea. Iar atunci cand am inceput sa ma controlez de tigari, am realizat ca mi-am uitat pachetul pe masa, in bucatarie. Mda, minunat.
Dar n-am stat prea mult pe bara, pentru ca m-am dus la primul tip pe care l-am ochit, oprindu-ma abia atunci cand m-am vazut in fata lui.
- Da-mi o tigara, am cerut, fara ezitari.
Pentru ca da, nimic ciudat.

64 Re: Mᴏʀᴇ ᴅᴀᴍᴀɢᴇ ( ᶤˢ ᵇᵃᶜᵏ ) la data de Mar Aug 29, 2017 3:55 am

Acum nu prea mai aveam cum să dau înapoi. Și dacă nu fac vreo boacănă de final nu-s io Carmen. Deși n-am față. Pe mine trebuia să mă cheme Marinela și să fac bani frumoși la produs în Germania.
Sau stai, că aia e soră-mea ( dracu' știe pe unde a mai rămas și aia ).
Tac. Tac așa, la toată nimereala pentru câteva minute și nici eu nu știu dacă-i de efect dramatic sau doar eram eu proastă și nu știam ce să zic. Mi-era și greu să tot dau din gura aia fără să spun nimic nașpa. Și nici nu-mi ieșea.
Dar fuseseră deja câteva secunde de liniște și devenea tare dubios, destul cât să mă convingă să-i spun ceva, în sfârșit.
- Da' io-s bărbatu' în relație, da? îl întreb mult prea serioasă, fără să clipesc.
Așteptam un răspuns bun.

- - - ANUL TREI - - - FILIP DAMIAN NĂSTASE - - - TOXIC - - -

A REALLY SPECIAL KIND OF FUCKED UP

Și uite cum tot căcatul meu de liniște se dusese imediat dracu de cum m-am trezit cu o tipă în fața mea, făcând foarte evident pe cerșetoarea. Iar eu ce am făcut? Doar am ridicat din sprâncene, nedumerit, și, în același timp, cam amuzat de situație.
Că ea era așa nervoasă și îmi cerea atât de hotărât că era într-un fel hilar.
- Poftim? întreb, părând tare confuz. Da' ai tăi nu te-au învățat de „ te rog” sau măcar un „ bună, coaie”, ceva?
Că ai mei nu.

De data asta chiar pufnisem de-a binelea în râs. Îl vedeai așa pasionat de mașina aia că nici nu mai știai cum să nu râzi când începea să explice cât de minunată e.
Și da, era faină, dar... eu nu înțeleg deloc chestiile astea. La mine oamenii sunt hot, nu mașinile, în pula mea.
- Ok, ok, am prins ideea, i-am răspuns, încă râzând, buzele poposindu-mi asupra alor lui pentru câteva secunde. Mașina ta e foarte sexy, da.
O să ajung să fiu gelos pe un automobil, la naiba.

● ● ●

65 Re: Mᴏʀᴇ ᴅᴀᴍᴀɢᴇ ( ᶤˢ ᵇᵃᶜᵏ ) la data de Mar Aug 29, 2017 4:17 am

Nisao

Moderator
Moderator

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
                                                 " ᴺᵃʰˑ "  //
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

Începuse să mă cam macine momentele sale de tăcere. Îmi bătea inima cam tare și zău că aveam să cedez curând. Dar. Dar da. A vorbit.
Și.
Ce...
- Să înțeleg că vrei să repari mașina și să îmi deschizi ușile, sau... să mă fuți și să îmi faci cinste când ieșim? am întrebat-o, pufnind amuzat.
Și probabil înțelesesem eu greși cerința, dar să mor eu că nu știam ce e aia "bărbatul în relație" în termenii ei.

ᶤᶰ ᵃ ʳᵉˡᵃᵗᶤᵒᶰˢʰᶤᵖ  //

Râdea. Și am râs și eu, presându-mi apoi la rândul meu buzele de ale sale, când îmi făcuse pe plac cu ultima afirmație.
- Mhmm, dar serios, tu o întreci clar. Și nu prea sunt persoane care o fac.
Dar, încercând să închei subiectul "mașinile sunt sexy în capul lui Rareș", am trecut la altul, ceva mai nasol.
- Ce curs avem de la opt?
Și oare nu e trecut de opt?

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

66 Re: Mᴏʀᴇ ᴅᴀᴍᴀɢᴇ ( ᶤˢ ᵇᵃᶜᵏ ) la data de Mar Aug 29, 2017 4:19 am

- CRIS -

Mhmm, deci imi punea la indoiala educatia.
Eh, cui ii pasa?
Eu chiar fusesem politicoasa, ca n-am amenintat sau ceva.
- Nu, coaie am raspuns in mod direct, incepand deja sa regret ca am ales sa vin fix azi la facultate. Dar ma descurc eu. Si totusi... Doar asta am prins eu din discursul lui.
Iar daca nu-mi da, il fac eu sa regrete. Sau ma duc in alta parte. Depinde si de cat timp mai am.

67 Re: Mᴏʀᴇ ᴅᴀᴍᴀɢᴇ ( ᶤˢ ᵇᵃᶜᵏ ) la data de Mar Aug 29, 2017 7:56 am

————————————————————————————————————

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

❮❮ ᵖ ᵃ ᶰ ᵈ ᶤ ᶜ ᵒ ʳ ᶰ ᵘ ˡ ❯❯

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Si pana la urma m-am trezit. Lip ia-l de unde nu-i. Tampitul. Putea sa ma anunte si pe mine ca pleaca. Sa ma trezeasca. "Ba, tampito, m-am carat." Eu acum ce ar fi trebuit sa inteleg.
Si la dracu! Trebuia sa schimb si cearceaful ala. Nici nu stiam cat era ceasul.
Idiot! Spiridus rosu idiot! 
Inseamna ca usa era deschisa. Hmm.
"HEEEY, CARMINEEL, AI PLECAT?"- CARMA
" CRETULEEE, NU-I ASA CA NU AI PLECAT SI MA POTI CULEGE SI PE MINE?"- CAS
Dar nu acum, ca nu sunt imbracata.

C R I S T I

Si deja sunt in sala de curs. Om matinal. Doamne fereste!

V A L E N T I N A

Ar fi trebuit sa ma intreb unde dracu a umblat idiotul de frate-miu toata noaptea, dar nu am facut-o.
A venit, a plecat si pa. 
M-am ridicat din pat. M-am imbracat. Si hai spre facultate...Nici nu stiam ce curs am.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

68 Re: Mᴏʀᴇ ᴅᴀᴍᴀɢᴇ ( ᶤˢ ᵇᵃᶜᵏ ) la data de Mar Aug 29, 2017 1:21 pm

In concluzie, dupa Rares, masinile sunt sexy, dar eu si mai si. Am zambit cand am ajuns la asta, in continuare amuzant de discutia noastra.
La ce n-am zambit eu a fost cand a adus el vorba de cursuri - uitasem, complet. Si voiam sa uit. Poate si sa raman pe bara la cateva (nu ca ieri as fi avut cine stie ce prezenta ).
- Pai... eu am dracu' știe ce, iar tu fizica.
Complet normal sa-i stiu lui orarul mai bine ca mie.

C A R M E N   A N A M A R I A   C R I S T E L N I Ț Ă [ răspunde de regulă la futu-ți cristelnița mă-tii ]
GRUNGE IS NOT DEAD - - - -  Well... maybe it is. Or not. Fuck it - ❝Tᴜᴍʙʟʀ sᴀɪᴅ I·ᴍ ᴍᴀʀᴠᴇʟᴏᴜs❞

FETELE DE LA SIBIU SQUAD   Cɴʏ Isʟɴ Qɴ - nu știe ce-i aia - ʰʳ'ˢ ʳ ˡ 'ˢ ʳˢˑ

Ău. Asta le ia asa, direct pe serioase, iar io zau ca nu stiu ce sa zic.
Ma descurc, totusi. Da' ce, ma vede el acum vreun Gigi Duru? Nu de alta, dar as vrea.
- No, ba, io te fut. Ca altceva din alea nu stiu.

- - - ANUL TREI  - - - FILIP DAMIAN NĂSTASE - - - TOXIC - - -

✖  A REALLY SPECIAL KIND OF FUCKED UP  

M-a busit maxim rasul cand i-am auzit răspunsul. Si nu ca as fi avut eu de gand sa o refuz, dar o vedeam asa dracoasa si ma amuza.
- Misto, spun probabil cel mai tampit lucru posibil, fara sa-mi prea pese mie de cat de penibil era asta.
Si asa, eu-s mai retard de fel.
Dar am scos pana la urma pachetul din buzunar, intinzandu-i-l relaxat.
- Mna, vezi, nu-s băiat rau, am tinut sa adaug, ranjind. Eu-s Lip.

● ● ●

69 Re: Mᴏʀᴇ ᴅᴀᴍᴀɢᴇ ( ᶤˢ ᵇᵃᶜᵏ ) la data de Mar Aug 29, 2017 1:25 pm

STEFAN PETRACHE

Șiii... n-am reușit să-mi dau seama din prima. E, căcat!
M-am ridicat în cur, lăsând caietul pe pat ca să mă întind după bricheta și pachetul de țigări de pe noptieră, gândindu-mă că, fumându-mi și eu țigara de dimineață, în sfârșit, poate îmi aduceam aminte măcar ce trebuia să fie, dacă să descifrez îmi era imposibil.
Se aprinde, trag adânc în piept un fum, mă rezem de perete, îl expir indiferent și mă benoclez iar la caiet. Să vedem...

70 Re: Mᴏʀᴇ ᴅᴀᴍᴀɢᴇ ( ᶤˢ ᵇᵃᶜᵏ ) la data de Mar Aug 29, 2017 1:30 pm

Hippient

Moderator
Moderator
- CAS -

Ey pl. 
Dar cel puțin i-am răspuns ceremonial la strângerea de mâna, scuturându-i-o oleacă.
- Nah. Am mai întâlnit p-aci fete de-o țeapă cu tine. Stai ce.
Iar pentru o secundă gândul mi-a tunat la Iana și mi-a stat inima în loc.
Nu.
Nununu.
Gata, am zis gata. Dă-le-n mă-sa de sentimente că-s fucked up ca dracu'.
Și am inspirat profund pe nări. Atenție. Trebe atenție.
Și-mi trebe și prieteni.
Okay, asta a durut.
- Vânam muște. Cred că era destul de evident asta. Și... ăă, căutam o țigară. Asta-i nouă. N-ai una, din întâmplare, no?
Cplm. Stai. Să-mi amintesc.
Okay, ea e Rebe. Bun. Și mi-a cam vibrat telefonul în buzunar, dar o să răspund după. Ca să se învețe Carma minte să mă anunțe pe unde umblă. Na. Din nou.

- CARMA -

Deci e destul de sumbru că mi-am găsit telefonul între spațiul dintre saltea și gaura neagră care ducea înspre podea? Hmm.
Rânjeam victorioasă când l-am apucat și fix când m-am întors înspre Andreuș a început să sune Wyrd de la Glass Animals și m-am cutremurat. De fapt, probabil începuse demult să sune, dar având în vedere că melodia începe domol la început...
Mi-am frământat buzele.
- Și ce ai de gând? am continuat să întreb, mai mult în glumă, în timp ce zâmbeam și deblocam rapid telefonul.
Oh, jeez.
Iana.
Fucking finally.
" Unde să plec? :]] "
Hmm, dar de ce caps lock...
Revenind. Mi-am ațintit privirea înapoi înspre Andreea. Chiar eram curioasă în legătură cu ceea ce avea de gând să facă, mai mult sau mai puțin. Interesant, fiindcă eu încă încercam să ignor sentimentul de iritare de pe coapsele mele. Iubeam ciorapii ăștia...

Always busy dreamin' 'bout boys, boys, boys

71 Re: Mᴏʀᴇ ᴅᴀᴍᴀɢᴇ ( ᶤˢ ᵇᵃᶜᵏ ) la data de Mar Aug 29, 2017 2:53 pm

------------------------------------

Si eram infofolita pana in gat. Paturile erau facute si nu era nimic dubios. Deci nu aveam sa imi iau omor de la Mada.
Telefonul imi vibrase si primisem un mesaj de la Carma.
"La curs."
Ce naiba facea Cas?
L-am sunat.
Baaa!!!
"AI PASTILE?
Am ramas fara si deja simteam ca mor. Ups.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

72 Re: Mᴏʀᴇ ᴅᴀᴍᴀɢᴇ ( ᶤˢ ᵇᵃᶜᵏ ) la data de Mar Aug 29, 2017 3:07 pm

Hippient

Moderator
Moderator
- CARMA -

" Oh.

Nu, încă nu.

Dar ce curs avem prima oră? 

De abia acum m-am trezit c:"

Always busy dreamin' 'bout boys, boys, boys

73 Re: Mᴏʀᴇ ᴅᴀᴍᴀɢᴇ ( ᶤˢ ᵇᵃᶜᵏ ) la data de Mar Aug 29, 2017 3:34 pm

Idiotul ala nu raspundea si aveam nevoie de el...Oh...
" Nici eu nu stiu. 
Si am facut pe The Flash. Am luat si bluza invers...

Eram un dezastru.
Avea rost sa il sun pe Lip? Nu...Nu avea telefonul cu el...Si eram suparata pe el.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ

74 Re: Mᴏʀᴇ ᴅᴀᴍᴀɢᴇ ( ᶤˢ ᵇᵃᶜᵏ ) la data de Mar Aug 29, 2017 4:10 pm

Nisao

Moderator
Moderator

ᶤᶰ ᵃ ʳᵉˡᵃᵗᶤᵒᶰˢʰᶤᵖ  //

Nu că m-ar fi surprins faptul că nu știa care e primul lui curs, însă era surprinzător și drăguț să constat că știa care era al meu.
Și, păi, se putea și mai rău. Profu de fizică era ok.
- Și ce facem, mergem sau ne prefacem că am crezut că-i sâmbătă?

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
                                                 " ᴺᵃʰˑ "  //
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

Am privit-o amuzat, cu o sprânceană ridicată și cu un zâmbet larg pe față.
- Ok, bărbatul în relație. Dar asta înseamnă că avem o relație. Și că tu mă placi.
Nu, nu renunțasem la aia.

↝  R E B E C A - L U I Z A   M Ă C Ă N E S C U  ↝
                                                                                 " ᵞᵒᵘ ᵗᵉˡˡ ᵐᵉ ᴵ’ᵐ ˡᵒˢᵗ ᶤᶰ ᵐʸ ᵐᶤᶰᵈˑ
                                                                                                          ᶜᵃᶰ ʸᵒᵘ ᶠᶤᶰᵈ ᵐᵉˀ
                                                                                                                    ᴸᵉᵗ’ˢ ᵖˡᵃʸ ʰᶤᵈᵉ ᵃᶰᵈ ˢᵉᵉᵏˑ "

//  ₁₈ ᴀɴɪ  <<  Rᴇʙᴇ  <<  Lᴜ  <<  Mᴀɪᴍᴜță ɴᴇʙᴜɴă  <<  Aɴᴜʟ ɪ
                                                                        ˡᶤᵗᵗˡᵉ ˡᶤᵃʳ  //

" ᴹʸ ᵇᵃᵇʸ ᵗʰᶤᶰᵏˢ ᵗʰᵃᵗ ᴵ’ᵐ ʷᵉᵃᵏ˒
                                                                                                             ᴬᶰ ᵃᶰᵗᶤᵠᵘᵉ˒
                                                                                                                      ᴹʸ ˡᶤᶠᵉ’ˢ ʰᶤᵈᵉ ᵃᶰᵈ ˢᵉᵉᵏˑ "

Fete de-o țeapă cu mine? Și gândul deja îmi fugise la Iana și la Carmen, dar nu am mai spus nimic, căci continuase el de vorbit.
Și privirea lui mă aburea și pe mine, căci făcea unele fețe de nu știai unde și la ce se gândește, apoi îl vedeai înapoi în prezent. Dubi rău tipu'.
- Am numai slimuri, i-am răspuns cu privire la țigări, scoțându-mi pachetul în caz că îl mulțumeau.
- În ce an ești tu?

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

75 Re: Mᴏʀᴇ ᴅᴀᴍᴀɢᴇ ( ᶤˢ ᵇᵃᶜᵏ ) la data de Mar Aug 29, 2017 5:23 pm

Teen Idle

Moderator
Moderator

-ADAM DANIEL MOCANU-

Ii bat pe toti bucuresteni, sa mor de nu. Idiotul de coleg de camera aka tipul cu care ma fut cand am chef pentru ca de ce nu, s-a gandit sa imi arunce iarba la wc. De ce? Nici eu nu stiu. Da' i-am stricat masina (am dat cu ranga in masina aia pana a luat-o gaia, dar i-am dat si foc), dupa mi-am luat toate hainele si incerc sa caut o camera libera.
Oi fi eu anu' intai si am 18 ani, dar nimeni nu imi arunca iarba la wc. E scumpa, in pula mea. Acuma stai si cauta o camera Mocane, sau macar sa te primeasca cineva in tot caminul.
Ala-bala-portocala care vrea sa imi suga pula? Na, ca am intrat intr-o camera random si uite un tip care fumeaza.
-Salutare, acum stai cu mine, ii spun punandu-mi geamantanul cu haine pe pat.
Ma uit la partea lui de camera si ma incrunt.
-Aolo, unii invata.

Pentru Cata as fi frumoasa si daca ma imbracam ca un boschetar cantand imnul national in centrul orasului. Imi dau ochii peste cap si astept sa ajungem la facultate.
Mergem, mergem si mergem. Cand am ajuns Cris a iesit imediat din masina.
-Multumesc pentru plimbare si micul dejun, ii spun deschizand usa masinii.

-LIVIU REBREANU-

Ma simt foarte prost, dar nu am ce sa ii fac.
-Pfff, uneori ma intreb cand o sa iasa omul ala la pensie.
Zambesc.

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 3 din 7]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum