This used to be a forum full of little and stupid girls.
Now it is kinda serious because they have grown up.
You're welcome to join in though. Have fun ^^

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

𝐼 𝒫𝓇𝑒𝒻𝑒𝓇 𝒟𝒶𝓇𝓀𝓃𝑒𝓈𝓈 𝐵𝑒𝒻𝑜𝓇𝑒 𝐿𝒾𝑔𝒽𝓉

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Teen Idle

Moderator
Moderator
𝓘 𝓟𝓻𝒆𝒇𝒆𝓻 𝓓𝓪𝓻𝓴𝓷𝒆𝓼𝓼 ℬ𝒆𝒇𝓸𝓻𝒆 ℒ𝓲𝓰𝓱𝓽

﹣﹣﹣﹣﹣﹣﹣﹣﹣﹣﹣﹣﹣﹣﹣﹣﹣﹣﹣﹣﹣﹣﹣﹣﹣﹣﹣﹣﹣﹣﹣﹣﹣﹣﹣﹣﹣
►Warning:

Inainte de toate, tin sa precizez ca asa cum spune titlul, acesta este un RPG 1 x 1, prin urmare doar eu si my friend, Dede, avem dreptul sa postam. V-as ruga de asemenea sa nu interveniti cu pareri aici pentru a pastra impecabila estetica, insa orice cuvant de bine poate fi transmis in privat. Va dorim lectura placuta si speram sa va placa ceea ce vom face pe aici.

Gᴇɴ: Psychological ; Horror ; Drama ; Comedy ; Romance

Pʟᴏᴛ
"Is this the way my life should be?"
"Not really, I can make it better."
"Yes?"
"Of course, you just have to accept me in your heart."
"I do."
Oh, cat de mult poate cineva sa urasca viata uneori, tocmai pentru ca are doar una care e scurta, nu accepta sa fie si mizerabila. Si din aceasta cauza oamenii ajung la disperare si ar face orice pentru a preveni voia destinului, ba chiar sa-si vanda propriul suflet pentru nevoile lor egoiste.
Este si cazul lui Gerald, un tanar englez care iese in evidenta prin aspectul sau delicat si privirea de gheata. Acesta a fost crescut in puf, familia sa fiind una dintre cele mai influente si bogate din Regatul Unit, nu a cunoscut decat lux, habar nu avea decat de grea era viata altora si nici nu il interesa. Totusi, la un moment dat, soarta l-a lovit destul de tare, afacerile familiei sale au inceput sa decada incetul cu incetul, pana cand toti s-au vazut in pragul falimentului. Prin urmare, ar fi trebuit sa renunte de tot la lux si sa traiasca precum cei saraci, insa Gerald avea altceva in gand, nu voia sa ajunga in mizeria de pe strazi, era dispus sa faca orice pentru a evita sa se intample ceea ce ii era scris.
A incercat sa gaseasca o solutie care sa-l scoata din groapa in care l-a tras familia lui, nu avea de gand sa renunte pana cand nu dadea de ceea ce voia. Intr-un fel sau altul, disperarea si stresul acumulat au atras forte negative care erau dispuse sa-i indeplineasca dorinta protagonistului atat timp cat avea sa le accepte pe veci in sufletul sau. Tanarul a acceptat fara vreo tragere de inima, nu ii pasa de riscuri atat timp cat obtinea ceea ce isi dorea.
Din aceasta cauza in viata sa a aparut o persoana noua, Axelinne. Desi arata a om, numai asta nu era, puteai observa doar uitandu-ne in ochii sai plini de viclenie. Gerald si-a dat seama ca si-a lasat sufletul in mainile unui demon puternic. Axelinne i-a indeplinit dorinta si afacerile familiei sale au revenit la propseritatea de odinioara, insa el nu mai poate scapa de ea, blonda va sta cu el pana moare, dupa care ii va trage sufletul in Infern. Totusi, ii asculta fiecare comanda din obligatie si uneori incearca sa-l manipuleze pentru propria ei distractie.

-GERALD CAVENDISH GROSVENOR-

Niciodata nu am incercat sa fac vreodata un ritual satanic. De fapt, niciodata nu mi-a trecut prin cap sa fac vreunul. Si totusi, iata-ma aici, in pivnita conacului meu cu un demon in pentagrama desenata de mine. Toata sarada asta facuta doar pentru ca aproape am ajuns la sapa de lemn din cauza tatalui meu. Am incercat sa repar fiecare greseala facuta de el, dar cu cat incercam mai mult, cu atata ajungeam cu mai multe datorii. Si ce rost are daca imi vand sufletul unui demon? Atata timp cat o sa am o viata comoda pana mor, nu prea imi pasa. Desi, nu ma asteptam sa mearga. Inchid cartea si ma uit la fiinta cu infatisare de femeie.
-Beelzebub? intreb, ridicand dintr-o spranceana.
Dintre toti demonii, pe acesta am incercat sa il chem. Asta daca nu m-a mintit vrajitoarea aia de doi banii. Demonii nu le pasa cum arata, uneori uitam asta si nu ar trebui sa imi las garda jos indiferent de cum arata. Se poate juca cu mintea foarte usor si se poate hrani din lacomia mea.

➳Sᴀsᴜᴋᴇ﹐ ᴡʜᴇʀᴇ ᴀʀᴇ ʏᴏᴜ ɴᴏᴡ﹖ Wʜᴀᴛ ᴀʀᴇ ʏᴏᴜ ᴛʜɪɴᴋɪɴɢ﹖ᴰᵒ ʸᵒᵘ ᵗʰᶤᶰᵏ ᵃᵇᵒᵘᵗ ᵐᵉ˒ ᵉᵛᵉᶰ ᵃ ˡᶤᵗᵗˡᵉˀ
Vezi profilul utilizatorului

Nobume

Administrator
Administrator

"ˢ ʳ ˡʸ ˡʸʰˢ ʳ ˑ ʲʸ ʳ ʰ ˑ"
ˢ ˑ ˢ ˢ ˢʳˑ
ˢʳ ʰʳ ˑ ʷ ʰʳ ʰˢˢ ʸʳˢ ˡˑ

Nu mai poate sta omul - pardon, demonul - si sa se distreze ca mereu se gaseste vreun prost uman batut de soarta care sa-l invoce. Indiferent de cate suflete ajung sa scot la sfarsit si sa am satisfactia sa rad de ei si sa-i torturez, imi mai trebuiau si mie niste momente de odihna in eternitatea asta, chit ca nu aveam in vocabular cuvantul "somn" sau orice fac muritorii ca sa se relaxeze. Si tocmai acum, cat incepusem sa fumez din kiseru (nu e ca si cum nu fac asta mereu, nuuu). Oftasem, lasandu-mi esenta sa treaca dimensiunile din cauza incantatiei aleia de doi bani, pana ce ma vad in mijlocul unei pentagrame. Nu dadusem atentie imprejurimilor pana cand nu am auzit o voce care m-a facut sa-mi intorc privirea spre persoana care s-a trezit sa-mi intrerupa "concediul". Nu am facut decat sa ma stramb la auzul acelui nume:
-Nu ma confunda cu mosneagul ala bun de nimic, chit ca si eu aveam cuteva sute de mii de ani. Beelzebub era unul dintre demonii care se cred mari si tari doar pentru ca sunt cei mai batrani, insa sunt de fapt doar niste puturosi care stiu doar sa dea ordine. Zi-mi Axelinne, acela e numele meu, si cu asta adusesem pipa la gura, tragand un fum. Mi-am pastrat aura serioasa si privirea rece, urmand sa spun:
-Sper ca stii de faptul ca odata ce ai invocat un demon, nu o sa mai scapi de el niciodata. Acum, ia zii: cu ce scop m-ai invocat? in functie de raspunsul lui aveam sa socotesc cand aveam sa-i iau sufletul. Daca se razgandea si nu voia sa spuna, i-l luam aici si acum, dar daca nu, cand va muri.

OOC: A new beginning, yay.

Gintama rules ❤
My queens and my kings ❤

Vezi profilul utilizatorului http://kmuiyato.tumblr.com

Teen Idle

Moderator
Moderator

-GERALD CAVENDISH GROSVENOR-
··Hʟʟ ʜs ʜʀ ɢs ˡˢ˒ ʳ ʳ··
Js ɴɢʀ ʙʏ ɪʜ s ɴʏ ʀʙʟs
Tʜʀ·s ɴ ʟ ʟɪ ʜ

Se pare ca am atras atentia demonului foarte rapid, acum ma minunez cum nu am invocat un betiv. Macar daca nu aparea cu un kiseru, singurul miros pe care nu il suport. A doua dorinta a mea: sa pun demonul sa omoare vrajitoarea aia. De asta nu poti avea incredere in toate natiile de oamenii care vin in Anglia ca sa aiba o viata normala, te pun sa invoci demonul gresit. Sincer? Nu imi trebuia asta, da ce o fi o fi.
Trag aer in piept, calm, foarte calm, expir si....Arunc cartea intr-un peret. Cine Stana mea, e demonul Axelinne? Nimeni nu a auzit de acest nume pana acum.
-Daca stiama asta, credeai ca o sa chem demonul gresit? o intreb punandu-mi o palma pe fata.
Gandeste, Gerald. Este un demon, te poate omori. Singurul pe care nu il vrei acum este sa mori, intai trebuie sa devii cel mai bogat om din lume. Mai bogat si decat a fost tatal tau. Iau palma de pe fata si ma uit la demonul din fata mea.
-Nu mai conteaza acum pe cine am invocat, ma rezem cu spatele de perete. Doresc sa avem un contract impreuna. Tu ma faceai cel mai bogat si mai puternic om din lume, iar dupa ce voi muri poti sa faci ce doresti cu sufletul meu.

Ooc:
Ayyy.

➳Sᴀsᴜᴋᴇ﹐ ᴡʜᴇʀᴇ ᴀʀᴇ ʏᴏᴜ ɴᴏᴡ﹖ Wʜᴀᴛ ᴀʀᴇ ʏᴏᴜ ᴛʜɪɴᴋɪɴɢ﹖ᴰᵒ ʸᵒᵘ ᵗʰᶤᶰᵏ ᵃᵇᵒᵘᵗ ᵐᵉ˒ ᵉᵛᵉᶰ ᵃ ˡᶤᵗᵗˡᵉˀ
Vezi profilul utilizatorului

Nobume

Administrator
Administrator

"ˢ ʳ ˡʸ ˡʸʰˢ ʳ ˑ ʲʸ ʳ ʰ ˑ"
ˢ ˑ ˢ ˢ ˢʳˑ
ˢʳ ʰʳ ˑ ʷ ʰʳ ʰˢˢ ʸʳˢ ˡˑ

Continuam sa-l privescintr-un fel plictisit si complet neutru. Nici nu clipisem cand se trezise sa arunce cu acea carte in perete. Parea sa fi fost una din vechiturile alea de care vrajitoarele voiau sa se descotoroseasca.
-Din pacate pentru tine, demonii aia pe care ii stie toata lumea doar dau ordine. S-a intamplat sa vina la tine unul din grupul mosneagului, am replicat dandu-mi ochii peste cap. Era o armata mai bine zis, insa eu numai soldat nu eram. Ew, oricum faceam mereu doar ce ma taia capul.
Cand i-am auzit raspunsul la intrebarea de adineauri, nu mi-am putut abtine oftatul: am dat iar de un adolescent rasfatat. Da, adolescent, ca se vedea pe el ca nici 20 de ani nu avea.
-Deci ai invocat un demon stiind doar jumatate dintre termenii si conditiile unui contract, huh? spunand asta, am mai tras un fum, incepand sa ma apropii incet de el. Da, e adevarat ca o sa ai dreptul sa-mi dai ordine si eu o sa am obligatia sa le urmez, dar demonii nu sunt sclavi. Adica am libertatea sa-ti fac ce vreau daca ma calci pe nervi sau daca ma prinzi in toane proaste, atat timp cat nu te ucid, ma aflam acum doar la vreo zece centimetri de el, zambind micut si viclean in coltul gurii. Si in functie de cum merge totul intre noi, o sa ma gandesc cat de mult o sa-ti torturez sufletul dupa ce o sa mori, si cumva tot omul e in dezavantaj, dar eh, asta e pretul compromiterii eternitatii unui demon.

Gintama rules ❤
My queens and my kings ❤

Vezi profilul utilizatorului http://kmuiyato.tumblr.com

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum