This used to be a forum full of little and stupid girls.
Now it is kinda serious because they have grown up.
You're welcome to join in though. Have fun ^^

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

[ RPG - Tibs&Lynz ] ❖ ᴄʟᴏᴄᴋs's ʙʟᴀᴅᴇs ❖

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Lynz

Shy
Shy
𝔬𝔥, 𝔥𝔢𝔯𝔢 𝔴𝔥𝔢𝔯𝔢 𝔴𝔢 𝔩𝔦𝔢,
𝔬𝔲𝔱𝔰𝔱𝔯𝔢𝔱𝔠𝔥𝔢𝔡 𝔱𝔬 𝔴𝔬𝔫𝔡𝔢𝔯 𝔴𝔥𝔶 𝔴𝔢 𝔡𝔬𝔫'𝔱 𝔟𝔢𝔩𝔬𝔫𝔤
y̶o̶u̶ ̶d̶e̶s̶e̶r̶v̶e̶ ̶m̶u̶c̶h̶ ̶m̶o̶r̶e̶,
𝔞𝔫𝔡 𝔦'𝔩𝔩 𝔤𝔦𝔳𝔢 𝔲𝔫𝔱𝔦𝔩 𝔦'𝔪 𝔞𝔩𝔩 𝔤𝔬𝔫𝔢
f̶o̶r̶e̶v̶e̶r̶ ̶k̶n̶o̶w̶ ̶y̶o̶u̶r̶ ̶f̶a̶c̶e̶
𝔞𝔫𝔡 𝔢𝔳𝔢𝔯 𝔱𝔞𝔨𝔢 𝔶𝔬𝔲𝔯 𝔭𝔩𝔞𝔠𝔢 𝔥𝔢𝔯𝔢 𝔟𝔶 𝔪𝔶 𝔰𝔦𝔡𝔢

CLOCK'S▸ BLADES  ʟs ɪɴ ɪ, ɪʟʟ ʙʏ ʜ ʟ //
- - - - - - - - - genuri: ʀɢʏ, ɪɪɴʟ, ʀ, ʀɴ, ɴsʏ - - - - - -

𝔩𝔦𝔨𝔢 𝔞 g̶h̶o̶s̶t̶ 𝔦𝔫𝔱𝔬 𝔱𝔥𝔢 𝔫𝔦𝔤𝔥𝔱,
𝔱𝔥𝔢 𝔭𝔬𝔦𝔰𝔬𝔫𝔢𝔡 𝔞𝔭𝔭𝔩𝔢 𝔱𝔬 𝔪𝔶 𝔟𝔦𝔱𝔢,
𝔦'𝔩𝔩 𝔟𝔢 𝔱𝔥𝔢 s̶h̶a̶d̶o̶w̶ 𝔞𝔱 𝔶𝔬𝔲𝔯 𝔡𝔬𝔬𝔯,
𝔦'𝔩𝔩 𝔟𝔢 𝔱𝔥𝔢 𝔪𝔬𝔱𝔥 𝔦𝔫𝔱𝔬 𝔶𝔬𝔲𝔯 𝔩𝔦𝔤𝔥𝔱,
'𝔠𝔞𝔲𝔰𝔢 𝔶𝔬𝔲 d̶e̶s̶e̶r̶v̶e̶ ̶m̶u̶c̶h̶ ̶m̶o̶r̶e̶

Un moment de ezitare, un minut pierdut, o alta  incercare/cautare/dimensiune.
Blocati in reverii funebre, A si B descopera cum realitatea se recladeste/reconstruieste. Cei doi isi vor da ultima suflare iar si iar...si iar, pana cand vor izbuti sa isi destainuie iubirea, pana cand blestemul ii va ierta si vor fi readusi in dimensiunea initiala.

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
Burning on just like a match you'll strike to incinerate // The lives of everyone you know
And what's the worse you take (worst you take)
// From every heart you break (heart you break)
And like the blade you stain (blade you stain) // Well, I've been holding on tonight

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

.
.
.

▂ ᴅᴇᴀᴅ ᴀɢᴀɪɴ... ▂
▂ ᴀɴᴅ ᴀɢᴀɪɴ ▂
▂ ᴀɴᴅ ᴀɢᴀɪɴ ▂

.
.
.

//   ˢ ʸ ʳ ʰʳʰ ʰˡˡ - -  ℒ𝔦𝔫𝔫𝔢𝔞 I𝔫𝔞𝔯𝔞 ℛ𝔢𝔢𝔳𝔦𝔢 - - - ʸ ʰʳʷ ʰ ˡˢ  //
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
ʟᴏɴᴇʟʏ.    ♡     ᴘʀᴀɢᴍᴀᴛɪᴄ.    ♡      sᴛʀᴏɴɢ.    ♡     ɪɴᴛʀᴏᴠᴇʀᴛᴇᴅ.       ♡     ᴡɪsᴇ.       ♡    ᴘʜʟᴇɢᴍᴀᴛɪᴄ.

Zborul dintre Toronto si Los Angeles, orasul extazului si al luminilor. Ora 4 si 33 de minute, dupa-amiaza, patru ore de la imbarcare si aproape trei umblate prin aeroport.
- Linnea... Si in clipa aceea, i-am simtit degetele mangaindu-mi gentil obrazul palid, cu toata blandetea pe care o avea in el, iar eu nu m-am ascuns de privirea sa. Ma analiza in acel mod galant al sau, fixandu-mi intreaga existenta cu ochii sai azurii si parca ramasesem incremenita sub atingerile sale subtile. Nu mai stiam ce sa fac sau sa zic, cum sa ma mai comport sau cum sa-l mai abordez - devenisem incapabila si total vulnerabila. Eram captiva propriilor emotii si le lasam sa ma copleseasca inconstient.
Nu mai puteam ignora fiorii reci ce-mi dansau pe sira spinarii cand imi soptea numele, cand imi prindea mana intr-a sa sau cand pur si simplu... exista. Aici, langa mine, in infinitatea de straini si voci enigmatice. Si as fi vrut sa ii spun in acel moment cat de tare mi-as fi dorit sa il tin langa mine, cat de tare tanjeam dupa atentia sa. Desi nu o aratam. Dar ma eschivam, ezitam si mi se incurca limba in gura. Am incercat sa imi deschid gura si intredeschisa a ramas.
- Linnea, eu te...
Gol.
Vid.
Nicaieri. Moarte.

║ ║   ✽ ✽ ✽   ║ ║
Mi-am deschis tremurand ochii, privind in ceata inspre tavan. Capul imi bubuia si vedeam stele verzi, urechile imi tiuiau si simteam cum imi pierd simturile. Insa cumva, nici macar eu nu stiam cum, m-am ridicat in capul oaselor, trecandu-mi cate o suvita roscata pe dupa ureche si mai stergandu-mi cate o broboana de transpiratie de pe frunte. Imi simteam spatele umed si respiratia sacadata, eram pierduta si complet paralizata.
Incercam zadarnic sa imi amintesc secvente ale visului absurd de azi-noapte si nu-mi mai suna in cap decat o ora, un loc si un nume. Numele meu, dar pe o voce joasa si dulce - o voce al carei proprietar nu mi-l mai puteam aminti. Era zadarnic sa incerc sa imi descifrez propria minte, mi-am continuat mecanic rutina zilnica si mi-am sters din minte gandurile puerile. Nu avea rost sa imi bat capul cu vise infantile.
Insa nu am putut sa nu remarc sentimentul constant ca uitam ceva, ca trebuia sa fac ceva, ca trebuia sa caut ceva sau pe cineva. Si ma urmarea la fiecare pas, ma apasa si imi chinuia ratiunea. Paseam afara din blocul in care locuiam si mergeam inconstient catre statia de metrou, iar senzatia inca ma urmarea. Peste tot, mereu. Oftam, mai priveam inspre cer si incercam sa ma trezesc la realitate. Aveam lucruri mult mai importante de care sa ma stresez - trebuia urgent sa imi depun dosarul la - speram eu - viitorul meu loc de munca si mai trebuia sa fac si aprovizionarea in casa. Locuiam singura si trebuia sa ma intretin, nu puteam trai la nesfarsit din bani de bursa si surplus de la parinti, aveam nevoie de un venit in plus.
Si, ajunsa in statia de metrou, m-am asezat nonsalant langa un stalp, tinandu-mi cu ambele maini geanta. Mi-am intors pentru o secunda privirea, iar racoarea dinspre metrou navali violent peste mine. Insa eu ramasesem blocata, privind doi ochi azurii si o figura ciudata pe care nu o mai vazusem. Sau cel putin credeam ca nu o mai vazusem...

▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂
-- if ice can burn --- then love and hate can mate --- --- ᴊᴏᴊᴇɴ ʀᴇᴇᴅ --▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂
Vezi profilul utilizatorului

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum