This used to be a forum full of little and stupid girls.
Now it is kinda serious because they have grown up.
You're welcome to join in though. Have fun ^^

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

[ ʷ/ ᴰᶤᵈᶤ ᶰ' ᴳᵃᵇᶤ ] ⇸ 𝔉𝔲𝔠𝑘, 𝔐𝔞𝔯𝔯𝑦, 𝔎𝔦𝔩𝔩...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Nisao

Moderator
Moderator
·· Eᴠᴇʀ sɪɴᴄᴇ I ᴄᴏᴜʟᴅ ʀᴇᴍᴇᴍʙᴇʀ﹐ / Eᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ ɪɴsɪᴅᴇ ᴏғ ᴍᴇ﹐ / Jᴜsᴛ ᴡᴀɴᴛᴇᴅ ᴛᴏ ғɪᴛ ɪɴ ··

·
·
·

⇸ 𝔉𝔲𝔠𝑘, 𝔐𝔞𝔯𝔯𝑦, 𝔎𝔦𝔩𝔩...

━━━━━━━━ ↢ ━━ ● ━━ ↣ ━━━━━━━━

·· I ᴡᴀs ɴᴇᴠᴇʀ ᴏɴᴇ ғᴏʀ ᴘʀᴇᴛᴇɴᴅᴇʀs﹐ / Eᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ I ᴛʀɪᴇᴅ ᴛᴏ ʙᴇ﹐ / Jᴜsᴛ ᴡᴏᴜʟᴅɴ·ᴛ sᴇᴛᴛʟᴇ ɪɴ ··

·
·
·

Ɗσαя єυ șι Ɗια.

·· Iғ I ᴛᴏʟᴅ ʏᴏᴜ ᴡʜᴀᴛ I ᴡᴀs﹐ / Wᴏᴜʟᴅ ʏᴏᴜ ᴛᴜʀɴ ʏᴏᴜʀ ʙᴀᴄᴋ ᴏɴ ᴍᴇ﹖ ··

·
·
·

● romance ● drama ● mature ● action ● boy   love ●
● comedy ● supernatural ●

·· Cᴀɴ I ᴄʟᴇᴀʀ ᴍʏ ᴄᴏɴsᴄɪᴇɴᴄᴇ / Iғ I·ᴍ ᴅɪғғᴇʀᴇɴᴛ ғʀᴏᴍ ᴛʜᴇ ʀᴇsᴛ﹖ ··

·
·
·

Rexford,   Montana,   United   States   of   America   -   Present

·· Dᴏ I ʜᴀᴠᴇ ᴛᴏ ʀᴜɴ ᴀɴᴅ ʜɪᴅᴇ﹖ / I ɴᴇᴠᴇʀ sᴀɪᴅ ᴛʜᴀᴛ I ᴡᴀɴᴛ ᴛʜɪs ··

·
·
·

Se spune că nu noi ne alegem jumatatea, că soarta te poartă prin mia de întâmplări și greutăți, până ce ajungi să te ciocnești de o persoană care iți devine în scurt timp apropiată, care iți va intra atât de adânc în inimă, încât o să tragi concluzia că ai ajuns dependent de ea, în sensul bun.
Totuși, destinul e viclean, cel putin pentru doi băieți din lumi total diferite. Unul pozează drept om obișnuit, deși ucide pe ascuns pentru a supraviețui. Acesta este blestemul de a se naște kitsune, o specie supranaturală care arată uman, însa când simte foamea, capătă gheare negre și ascuțite, iar ochii i se preschimbă într-un violet strălucitor, pupila fiind ca de pisică, aceste trăsături nedispărând până ce nu fura glanda pineală a unui om obișnuit. Celălalt, în schimb, pare un om normal: ca specie e uman, însă se întâmplă să fie un vânător experimentat și nu orice fel, ci din acela care ia urma chestiilor inumane și scapă de ele când devin o amenințare pentru oamenii din jur.
Cum spuneam: ei doi provin și trăiesc la poli total opuși. Însă ce se poate întâmpla atunci când, printr-o coincidență plănuită de viață, se ajunge ca ei doi să se întâlnească, să vorbească și mai apoi să se împrietenească atât de strâns, încât ajung să dezvolte sentimente romantice unul pentru altul? Totuși, mai important, cum ar reacționa aflând unul despre celălalt? Va fi un sfârșit bun sau prost pentru amândoi? Rămâne de văzut.

" ˢᵃʸ ᵐʸ ᶰᵃᵐᵉ˒ ˢᵃʸ ᵐʸ ᶰᵃᵐᵉ "
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
" ᴵᶠ ᶰᵒ ᵒᶰᵉ ᶤˢ ᵃʳᵒᵘᶰᵈ ʸᵒᵘ˒ ˢᵃʸ "ᴮᵃᵇʸ˒ ᴵ ˡᵒᵛᵉ ʸᵒᵘ "
Vezi profilul utilizatorului

Nobume

Administrator
Administrator

ʰ ˢˑ ˢ ʰ ˢˑ
ˡˡʸ ʰˢ ʰˢˡˑ
ʳʸ ˡˡʸ ʸˑ

Priveam paharul din fata mea fara sa am vreo expresie, fara ca ochii mei sa spuna ceva, doar il fixam cu privirea in timp ce mintea mea era prinsa in intamplarile de aseara. Nu ar trebui sa ma mai gandesc la cum o alta fiinta umana care a vrut sa se apropie de mine si care si-a pus increderea in persoana mea, a sfarsit sa fie o victima a instinctelor mele care scapa de sub control cand o chestie, numita foame, le provoaca. Ai crede ca ar trebui sa ma fi obisnuit si sa fi acceptat faptul ca nu eram ca ceilalti, tocmai de aceea parintii mei au fost ucisi de vanatori, insa nu puteam. Nu puteam si pace. Voiam si eu sa fiu...normal.
-Hei, pamantul catre Chris! am tresarit usor auzind vocea lui Thomas, barmanul, un om trecut de cincizeci de ani, pe care il cunosteam de mic si cum orasul era minuscul, toti se stiau cu toti. Nu m-ai auzit spunandu-ti sa reunti la obiceiul de a mai umbla noaptea, asa-i? Cu toate crimele astea oribile care vizeaza tinerii in mod special, ultimul lucru pe care l-as vrea ar fi sa cazi si tu victima.
-Iti apreciez ingrijorarea, dar o sa fiu bine, pentru ca eu sunt cauza, doar eu ramaneam bine. Ugh...

OOC: SCUZEEEE CA A DURAT ATAT, DAR CHIAR CA NU AM STIUT CE SA SCRIU ;-;
Poti sa ma bati ^^

Gintama rules ❤
My queens and my kings ❤

Vezi profilul utilizatorului http://kmuiyato.tumblr.com

Nisao

Moderator
Moderator

● 𝚆𝚒𝚕𝚕𝚒𝚊𝚖   𝙳𝚎𝚎𝚖𝚎𝚛   𝙶𝚊𝚢𝚕𝚘𝚛𝚍   -  ᴴᵁᴺᵀᴱᴿ ●

.
.
.

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

" ᴬᶰᵈ˒ ʸᵒᵘ ᵏᶰᵒʷ ʷʰᵃᵗˀ
ᴬᶠᵗᵉʳ ʷᵉ ᵏᶤˡˡ ᶤᵗ˒
ʷᵉ ᶜᵃᶰ ᵍᵒ ᵗᵒ ᴰᶤˢᶰᵉʸˡᵃᶰᵈᵎ "

Un nou monstru, o nouă călătorie. "Cazuri de atacuri mortale au sădit panică în sufletele locuitorilor din Rexford..." blah, blah, blah.
Mirosea clar a ceva din domeniul meu, tocmai de aceea mi-am făcut drum prin Montana. Și până poimâine chiar sper să mă pun din nou în mișcare.
Blocând ușa mașinii, am pășit în colțul orașului în care se adună toate bârfele, barul. Ce e drept, nu prea era aglomerat, dar chiar când mă îndreptam înspre tejghea, am prins din aer o discuție destul de interesantă.
- Îmi pare rău, am auzit bine? Crime care vizează tinerii? m-am prefăcut uimit și, totodată, intrigat de subiect, așezându-mă lângă puștiul cu care discuta barmanul. Whisky, mi-am dat între timp și comanda, fixându-l cu coada ochiului și pe băiat.
- Vreau să spun, scuzați-mă că mă bag, dar am auzit cuvântul crimă și mi se pare neobișnuit, auzisem că Rexfordul este un loc liniștit.

OOC : Chill, că și mie mi-a luat 10 ani să postez :))
Și o să îmi ia în continuare, deci îmi cer scuze preventiv XD

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

Nobume

Administrator
Administrator

ʰ ˢˑ ˢ ʰ ˢˑ
ˡˡʸ ʰˢ ʰˢˡˑ
ʳʸ ˡˡʸ ʸˑ

La auzul unei voci straine, mi-am intors putin privirea, astfel ca am putut zari cu coada ochiului un tip pe care nu l-am mai vazut niciodata. Rexford era un oras mic, prea mic ca sa nu cunosti pe toata lumea din vedere, ceea ce automat imi dadea de stire ca sigur nu era de aici. Sau stai, ca s-a apucat sa puna intrebari, semn ca parea sa fie paralel cu ce se intampla in orasul asta. Acum e suta la suta clar ca era un strain. Eu, personal, nu aveam nimic cu ei, doar ca nu imi placea cum se gaseau sa apara in cele mai nepotrivite locuri si momente. Da, Rexford era un loc linistit, pana sa ma las eu condus de instincte, dar nimeni, absolut nimeni, nu trebuia sa stie, chit ca as merita sa mor injunghiat in inima.
-Era, pana de curand, cand mai multi de varsta mea sau mai mari putin, au inceput sa dispara si sa fie gasiti, cateva zile mai tarziu, fara creier, la propriu, am raspuns, oftand si emanand o aura anosta. Majoritatea au disparut pe timp de noapte, cel putin asa au declarat familiile lor.

OOC: Nu-i bai, suntem in aceeasi oala. =))
#ClasaTerminalaDeLiceuSquad

Gintama rules ❤
My queens and my kings ❤

Nisao

Moderator
Moderator

● 𝚆𝚒𝚕𝚕𝚒𝚊𝚖   𝙳𝚎𝚎𝚖𝚎𝚛   𝙶𝚊𝚢𝚕𝚘𝚛𝚍   -  ᴴᵁᴺᵀᴱᴿ ●

.
.
.

" ᴬᶰᵈ˒ ʸᵒᵘ ᵏᶰᵒʷ ʷʰᵃᵗˀ
ᴬᶠᵗᵉʳ ʷᵉ ᵏᶤˡˡ ᶤᵗ˒
ʷᵉ ᶜᵃᶰ ᵍᵒ ᵗᵒ ᴰᶤˢᶰᵉʸˡᵃᶰᵈᵎ "

Exact cum bănuiam. Ăsta este cu siguranță un caz. Mai mult decât atât, lucrurile încep să devină interesante.
- Frate, sună nașpa rău. Lăsați așa fără... oh, doamne, nici nu mă pot gândi. Cine știe cine sau ce a putut cauza așa ceva.
O banshee, destul de probabil. Sau un kitsune? Dracu știe. Dar plănuiesc să aflu fără să-l întreb. Ultima oară nu a mers așa de bine.
- Săracii copii.
Puștiul de aici chiar părea informat de ce se petrecea. Și chiar el a spus, victimele erau persoane de vârste apropiate de a lui. Deci, cine știe ce aș mai putea scoate de la el?
- Le cunoșteai? l-am întrebat, luând o gură din paharul adus de barman, mascând o mină îngrijorată. Pe victime, vreau să spun.
Și, așa, poate aflam niște nume. O adresă, ceva?
- Nu știu, mi se pare chiar înfiorător cum într-un oraș așa micuț ceva de genul ăsta se petrece așa dintr-o dată. Dacă era vorba despre un loc cu milioane de locuitori, câțiva tineri i-ar fi afectat cu mult mai puțin pe restul, dar așa... nu vreau să îmi imaginez cum e pentru voi.

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

Nobume

Administrator
Administrator

ʰ ˢˑ ˢ ʰ ˢˑ
ˡˡʸ ʰˢ ʰˢˡˑ
ʳʸ ˡˡʸ ʸˑ

Tipul asta, care mai mult ca sigur era strain, parea mai ingrijorat chiar si decat restul din barul asta, care traiesc in Rexford de zeci de ani. Ceva mi se parea oarecum ciudat, dar nu imi dadeam seama ce. Totusi, deocamdata mai bine raman la suspiciuni nefondate, poate ca tipul era doar curios deoarece nu cunostea locul si nimic mai mult.
-Probabil ca un animal, desi politistii spuneau ca victimelor le lipsea doar glanda pineala, ceea ce e total neobinsuit, pentru animale da, pentru cei ca mine nu, dar nimeni nu trebuia sa afle.
Urmatoarea sa intrebare m-a facut sa simt un nod in gat, insa eram prea experimentat la a-mi pastra starea neutra, usor posomorata, ca sa se observe.
-Una dintre ele mi-a fost colega de clasa, iar restul, din cate stiu, erau golani de cartier care se luau de altii, nu aveam de gand sa mentionez ca fata aia era o tarfa, tot orasul stia. Oarecum, s-ar putea spune ca am tintit doar oameni rai, dar asta nu e o scuza, nu reuseam sa ma abtin.
-Bine spus, mai ales ca obisnuia sa fie totul atat de linistit. Nu m-ar mira ca maine, spre exemplu, sa inceapa copacii sa inghita oameni.

Dictionar medicinist:
Glanda pineala = hipofiza = glanda endocrina alcatuita din trei lobi: unul anterior, unul intermediar ( astea doua constituie adenohipofiza ce secreta STH, ACTH, FSH, LH, MSH, Prolactina) si unul posterior (neurohipofiza ce pune in libertate ADH si Oxitocina, neurosecretii venite din hipotalamusul anterior).

Gintama rules ❤
My queens and my kings ❤

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum