This used to be a forum full of little and stupid girls.
Now it is kinda serious because they have grown up.
You're welcome to join in though. Have fun ^^

[ ʷ/ ᴰᶤᵈᶤ ᶰ' ᴳᵃᵇᶤ ] ⇸ 𝔉𝔲𝔠𝑘, 𝔐𝔞𝔯𝔯𝑦, 𝔎𝔦𝔩𝔩...

:: RPG :: RPG-uri private

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

[ ʷ/ ᴰᶤᵈᶤ ᶰ' ᴳᵃᵇᶤ ] ⇸ 𝔉𝔲𝔠𝑘, 𝔐𝔞𝔯𝔯𝑦, 𝔎𝔦𝔩𝔩...

Mesaj Scris de Nisao la data de Lun Sept 11, 2017 5:57 pm

Rezumarea primului mesaj :

·· Eᴠᴇʀ sɪɴᴄᴇ I ᴄᴏᴜʟᴅ ʀᴇᴍᴇᴍʙᴇʀ﹐ / Eᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ ɪɴsɪᴅᴇ ᴏғ ᴍᴇ﹐ / Jᴜsᴛ ᴡᴀɴᴛᴇᴅ ᴛᴏ ғɪᴛ ɪɴ ··

·
·
·

⇸ 𝑭𝒖𝒄𝒌, 𝒎𝒂𝒓𝒓𝒚, 𝒌𝒊𝒍𝒍...

━━━━━━ ⇸ ━━━━ ● ━━━━ ⇸ ━━━━━━
[Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine]

·· I ᴡᴀs ɴᴇᴠᴇʀ ᴏɴᴇ ғᴏʀ ᴘʀᴇᴛᴇɴᴅᴇʀs﹐ / Eᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ I ᴛʀɪᴇᴅ ᴛᴏ ʙᴇ﹐ / Jᴜsᴛ ᴡᴏᴜʟᴅɴ·ᴛ sᴇᴛᴛʟᴇ ɪɴ ··

·
·
·

𝙳𝚘𝚊𝚛 𝚎𝚞 ș𝚒 𝙳𝚒𝚍𝚒 ♡

·· Iғ I ᴛᴏʟᴅ ʏᴏᴜ ᴡʜᴀᴛ I ᴡᴀs﹐ / Wᴏᴜʟᴅ ʏᴏᴜ ᴛᴜʀɴ ʏᴏᴜʀ ʙᴀᴄᴋ ᴏɴ ᴍᴇ﹖ ··

·
·
·

● romance ● drama ● mature ● action ● boy   love ●
●comedy ● supernatural ●

·· Cᴀɴ I ᴄʟᴇᴀʀ ᴍʏ ᴄᴏɴsᴄɪᴇɴᴄᴇ / Iғ I·ᴍ ᴅɪғғᴇʀᴇɴᴛ ғʀᴏᴍ ᴛʜᴇ ʀᴇsᴛ﹖ ··

·
·
·

- REXFORD -
Lincoln County - Montana - United States of America

- Present -

·· Dᴏ I ʜᴀᴠᴇ ᴛᴏ ʀᴜɴ ᴀɴᴅ ʜɪᴅᴇ﹖ / I ɴᴇᴠᴇʀ sᴀɪᴅ ᴛʜᴀᴛ I ᴡᴀɴᴛ ᴛʜɪs ··

·
·
·

Se spune că nu noi ne alegem jumatatea, că soarta te poartă prin mia de întâmplări și greutăți, până ce ajungi să te ciocnești de o persoană care iți devine în scurt timp apropiată, care iți va intra atât de adânc în inimă, încât o să tragi concluzia că ai ajuns dependent de ea, în sensul bun.
Totuși, destinul e viclean, cel putin pentru doi băieți din lumi total diferite. Unul pozează drept om obișnuit, deși ucide pe ascuns pentru a supraviețui. Acesta este blestemul de a se naște kitsune, o specie supranaturală care arată uman, însa când simte foamea, capătă gheare negre și ascuțite, iar ochii i se preschimbă într-un violet strălucitor, pupila fiind ca de pisică, aceste trăsături nedispărând până ce nu fura glanda pineală a unui om obișnuit. Celălalt, în schimb, pare un om normal: ca specie e uman, însă se întâmplă să fie un vânător experimentat și nu orice fel, ci din acela care ia urma chestiilor inumane și scapă de ele când devin o amenințare pentru oamenii din jur.
Cum spuneam: ei doi provin și trăiesc la poli total opuși. Însă ce se poate întâmpla atunci când, printr-o coincidență plănuită de viață, se ajunge ca ei doi să se întâlnească, să vorbească și mai apoi să se împrietenească atât de strâns, încât ajung să dezvolte sentimente romantice unul pentru altul? Totuși, mai important, cum ar reacționa aflând unul despre celălalt? Va fi un sfârșit bun sau prost pentru amândoi? Rămâne de văzut.

Ultima editare efectuata de catre Nisao in Lun Feb 12, 2018 5:40 pm, editata de 1 ori

" ˢᵃʸ ᵐʸ ᶰᵃᵐᵉ˒ ˢᵃʸ ᵐʸ ᶰᵃᵐᵉ "
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
[Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine]
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
" ᴵᶠ ᶰᵒ ᵒᶰᵉ ᶤˢ ᵃʳᵒᵘᶰᵈ ʸᵒᵘ˒ ˢᵃʸ "ᴮᵃᵇʸ˒ ᴵ ˡᵒᵛᵉ ʸᵒᵘ "
Nisao
Administrator
Administrator

feminin
Mesaje Mesaje : 319
Reputație Reputație : 36
Varsta Varsta : 19
Localizare Localizare : Westeros
Status : Alive
Joburi/Distractii : lol ce

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: [ ʷ/ ᴰᶤᵈᶤ ᶰ' ᴳᵃᵇᶤ ] ⇸ 𝔉𝔲𝔠𝑘, 𝔐𝔞𝔯𝔯𝑦, 𝔎𝔦𝔩𝔩...

Mesaj Scris de Miss Joke la data de Mar Apr 17, 2018 9:03 pm

ʰ ˢˑ ˢ ʰ ˢˑ
ˡˡʸ ʰˢ ʰˢˡˑ
ʳʸ ˡˡʸ ʸˑ

-Nu-s genul care alearga dupa bani, asa ca fac multe pe gratis. Cand raman fara resurse, ei bine, e alta mancare de peste, sau ar trebui sa spun: de kitsune, ca asta eram eu, cica. Desi eram destul de sincer: nu eram un disperat dupa averile omenesti, imi trebuiau intr-atat incat sa nu ajung o vulpe vagaboanda. Da, vulpe, am zis bine.
Totusi, ma intreb daca batea vreun apropo cu intrebarea aia, insa, probabil ca nu, ca n-avea ce...cred.
Si mi-a dat drumul - desi nu ma deranja daca mai dura ceva ca mna, in general eram tipul cel amabil - spunand inca un lucru. Avea el dreptate, insa, furia si foamea unuia ca mine domina si face faptele alea. Bine ca nimeni nu stie. Si nici nu va afla, asta e ceva sigur.
-Asta e corect. Desi tare cred ca faptasul o fi vreun individ cu probleme la cap care a avut ghinionul sa le fie victima, nu de alta, dar exista multi deaia. Pacat ca in situatia de fata faptasul e perfect constient de ceea ce face.

"I go by Dabi now. I'll tell you my real name when I'll need to."
[Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine]
Miss Joke
Administrator
Administrator

feminin
Mesaje Mesaje : 622
Reputație Reputație : 35
Localizare Localizare : Tumblr
Status : I wanna be your end game
Joburi/Distractii : Bewitching medicine

Vezi profilul utilizatorului http://kmuiyato.tumblr.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Nisao la data de Sam Aug 18, 2018 4:49 am

● 𝚆𝚒𝚕𝚕𝚒𝚊𝚖   𝙳𝚎𝚎𝚖𝚎𝚛   𝙶𝚊𝚢𝚕𝚘𝚛𝚍   -  ᴴᵁᴺᵀᴱᴿ ●

.
.
.

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
[Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine]

" ᴬᶰᵈ˒ ʸᵒᵘ ᵏᶰᵒʷ ʷʰᵃᵗˀ
ᴬᶠᵗᵉʳ ʷᵉ ᵏᶤˡˡ ᶤᵗ˒
ʷᵉ ᶜᵃᶰ ᵍᵒ ᵗᵒ ᴰᶤˢᶰᵉʸˡᵃᶰᵈᵎ "

[Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine]

Era oarecum amuzant cum răspundea atât de inocent și firesc la toate apropourile mele subtile sau evidente. Cu toate astea, nici nu mă respingea în vreun fel. Poate doar nu îmi realiza el intențiile.
- Ei bine, măcar cinste cu masa îți pot face să îți mulțumesc că îmi faci turul orașului. Până la urmă, unde ziceai că se poate mânca aici?
Încă îmi era foame. Și tot ce înghițisem în ultimele câteva ore fusese acel pahar de whisky. Adică gen nu paharul, ci conținutul lui. Mna.
- Ăsta ar putea fi un punct de plecare pentru autorități. Sau pentru mine. Să sperăm că s-au gândit și ei la posibilitatea asta.
Sau că nu, că așa o să am eu cale liberă și n-o să mă încurce poliția locală sau altcineva. Chiar suna ca un început promițător să îi cercetez pe cei discriminați la școală de colegii care se credeau "mai șmecheri".

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
Nisao
Administrator
Administrator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Miss Joke la data de Sam Aug 18, 2018 1:10 pm

ʰ ˢˑ ˢ ʰ ˢˑ
ˡˡʸ ʰˢ ʰˢˡˑ
ʳʸ ˡˡʸ ʸˑ

-Nah, n-ai de ce sa-ti dai banii pe mine. Fac toate astea din placere, plus ca nu imi e nici foame, cel putin pana data viitoare cand o sa bata iar ceasul ala biologic al meu si o sa ajung, indirect, la stiri, ca de fiecare data. Dar vorbeam serios: nu prea ma simteam eu comod sa-mi faca altii cinste, mai ales daca erau oameni pe care abia i-am intalnit. Trebuie, totusi, sa recunosc ca Will chiar parea un tip de treaba ca mna, nu multi erau dispusi sa-si sacrifice "averea", in special pentru un strain fata de care au legat un singur dialog. In ceea ce priveste localul, este unul la intersectia din apropiere: mancare buna si ieftina, asa cum prefera majoritatea.
La urmatoarele sale vorbe am dat scurt din cap, in semn aprobator. Eu oricum deja auzisem zvonuri de la politisti ca aia era singura lor pista credibila.
-As zice ca da. N-as crede ca n-au tras concluzia asta dupa ce le-au cercetat istoricul, decat daca au piure in loc de creier, am spus pe un ton indiferent, ridicand din umeri. Drept sa spun, eu nici nu prea stiam oameni nu stiu cat de destepti care se laudau cu titlul de "mare agent" sau "mare detectiv".
-Mergem? nu de alta, dar faptul ca a pomenit atat de mancare, m-a facut sa deduc ca sigur ii era foame.

"I go by Dabi now. I'll tell you my real name when I'll need to."
[Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine]
Miss Joke
Administrator
Administrator

feminin
Mesaje Mesaje : 622
Reputație Reputație : 35
Localizare Localizare : Tumblr
Status : I wanna be your end game
Joburi/Distractii : Bewitching medicine

Vezi profilul utilizatorului http://kmuiyato.tumblr.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Nisao la data de Mier Sept 05, 2018 12:36 am

● 𝚆𝚒𝚕𝚕𝚒𝚊𝚖   𝙳𝚎𝚎𝚖𝚎𝚛   𝙶𝚊𝚢𝚕𝚘𝚛𝚍   -  ᴴᵁᴺᵀᴱᴿ ●

.
.
.

[Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine]

" ᴬᶰᵈ˒ ʸᵒᵘ ᵏᶰᵒʷ ʷʰᵃᵗˀ
ᴬᶠᵗᵉʳ ʷᵉ ᵏᶤˡˡ ᶤᵗ˒
ʷᵉ ᶜᵃᶰ ᵍᵒ ᵗᵒ ᴰᶤˢᶰᵉʸˡᵃᶰᵈᵎ "

Aș fi crezut că experiența te învață. Că de ani de zile de când vânezi monștri și creaturi... începi să te prinzi cum merge treaba. Știi ce greșeli să nu mai repeți. Știi ce rute să urmezi, pe cine să crezi, pe cine să nu, dar de o săptămână parcă tot într-o fundătură ajungeam. M-am trezit fără nicio idee, cu toate posibilitățile epuizate. Și poate chiar era un caz care să mă depășească. Mi-am zis că nu e mare chestie să pasez un caz cuiva care se pricepe mai bine. Oxmond le avea cu astea. Kitsune, vârcolaci, alte astfel de abominații. Sunt specialitatea lui. Și eu am alt caz în sudul Arizonei. Dar chiar și așa... parcă nu aș pleca. Cel puțin nu înainte de a mă vedea din nou cu Chris. În fiecare zi, mai intenționat, mai din întâmplare, tot ajungeam să stau cu el, să mai bat un apropo, să îmi iau gândul de la marele fail pe care mi-l iau cu cazul.
Mă aflam acum, cu bagajul în mașină, sprijinit de ea, în fața casei lui. Și, adică, mai putea aștepta plecarea mea câteva ore.
" Hai până afară. Am să-ți spun ceva. "
Am ridicat din umeri, apăsând pe trimitere. La cum îl știam, dacă nu ajuta pe cineva sau nu avea vreo treabă importantă, avea să iasă cât de curând. Și, dacă tot era ultima mea zi aici, poate nu plecam chiar fără să încerc. Am fost un Will cuminte. Dar. Da.

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
Nisao
Administrator
Administrator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

:: RPG :: RPG-uri private

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum