This used to be a forum full of little and stupid girls.
Now it is kinda serious because they have grown up.
You're welcome to join in though. Have fun ^^

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

【 Mᴀᴇᴍɪ x Cʜʀɪs 】Dɪɢɪᴛᴀʟ Dᴀɢɢᴇʀs

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 3 din 3]

Nobume

Administrator
Administrator
Rezumarea primului mesaj :

Oɴʟɪɴᴇ ғʀɪᴇɴᴅsʜɪᴘ ʀᴜɪɴᴇᴅ ʙʏ ʀᴇᴀʟ ʟɪғᴇ ᴘʀᴏʙʟᴇᴍs.
Dᴇsᴛɪɴʏ ʙʀɪɴɢs ᴛʜᴇ ᴛᴡᴏ sᴏᴜʟs ᴛᴏɢᴇᴛʜᴇʀ ᴀɢᴀɪɴ.
Bᴜᴛ ᴛʜɪs ᴅᴏᴇsɴ·ᴛ ʀᴇᴀʟʟʏ ᴍᴇᴀɴ sᴏᴍᴇᴛʜɪɴɢ ɢᴏᴏᴅ.

Nu cred ca mai trebuie sa mentionez ca doar eu si Maemi scriem aici, nu? Okay.

Gᴇɴ: Drama ; Tragedy ; Psychological ; Romance

"What are you running from?
Fear.
What are you scared of?
You, me. You and me. "

Un status dragut si un adorabil "hey" tastat neglijent, luni de zile de dulcegarii si zambete aruncate in nestire pe Skype. Un internet si doua calculatoare, insa un zid de insecuritati intre.
Ea, o oarecare.O oarecare cu caldura in glas si putere in privire, cu iz de inocenta si incapatanare dusa departe.
El, tot un oarecare. Un oarecare chinuit si cu probleme, care imbratiseaza singuratatea desi se teme de ea mai tare decat de moarte. Insa pe atunci, pe cand el si ea isi vorbeau zi de zi si isi aruncau vorbe dulci, el era o bombonica de copil - un tanar diplomat si gentil, cu zambete sincere si largi. Acum zambetul ii este fad si a pierdut orice inseamna contact cu lumea, cu ea, cu el insusi. Are probleme, se izoleaza si se ascunde. Se autodistruge si isi ineaca sufletul in singuratate.
Iar ea? Ea inca tanjeste dupa atentia sa de alta data. Nu stie de ce, cum si cand s-a sfarsit totul, insa este motivata sa afle totul. Asa ca, inconstienta si cu bani pusi deoparte pleaca in lume, in cautarea celui care o facea odata cea mai fericita de pe pamant, fara sa stie unde locuieste sau ce s-a ales de el. Pacat insa ca nu il va mai gasi, si va gasi in schimb o cu totul alta persoana - o persoana cu acelasi nume si acelasi chip, dar cu un par alb decolorat si o ura in glas pe care nu a mai intalnit-o.

Orion - Hadden Dyer:

Elaine - Adele Nadeau:

Start RPG!

Maemi, ai onoarea de a incepe. XD

Gintama rules ❤
My queens and my kings ❤

Vezi profilul utilizatorului http://kmuiyato.tumblr.com

Nobume

Administrator
Administrator

ʸ ˡˑ ʰʳ ʸ ʰˢ ʳˡʸ ˢʰˑ
ʳ ʰʷ ˢ ˢ ʸˢˡʳ˒ ʳˑ
ˢʷ˒ ʸ ˢʳ ʰ ˢ ˑ

As fi vrut sa mai spun ceva, orice, doar ca sa nu se sfarseasca din conversatia oarecum in aer pentru ca ma durea ingrozitor pe interior ca abia puteam duce doua sau trei replici la bun sfarsit, dar fix atunci o observasem pe chelnerita fara bun simt de mai devreme aducand comanda. Cand mi-a lasat-o, nu am putut decat sa ii studiez aspectul din simplul motiv ca nu am mai vazut Kedgeree pana acum, desi nu ma mira, era un preparat pur englezesc. Apucasem sa iau o singura gura, simtindu-i gustul ce se numara printre cele care imi satisfaceau pofta, pentru ca in momentul urmator, tot ce am vazut in fata ochilor era ceai varsat si...Orion care mai avea putin si lesina.
Tot ce am stiut in momentul acela e cum o panica silentioasa ma cuprinse pe interior. Nici nu am constientizat fix atunci ca sarisem ca arsa de pe canapea, ducandu-ma pe partea lui si incolacindu-mi bratele in jurul gatului sau pentru a-l impiedica sa-si piarda echilibrul:
-Orion! Mon Dieu, Orion! ii strigam numele, neputand sa nu observ cum ochii sai isi pierdusera toata vlaga, aproape ca i se inchideau. Simteam o teama teribila in momentul acela, nici nu stiam ce si cum sa fac. Orion, nu, nu, nu, ramai constient. Ramai cu...mine, indrugam continuu, tinandu-l de parca avea sa se sparga in orice moment. Ajutor...cineva... si cred ca deja atrasesem atentia lumii de acolo.

Gintama rules ❤
My queens and my kings ❤

Lynz

Shy
Shy

𝔟𝔩𝔲𝔢 𝔣𝔩𝔬𝔴𝔢𝔯 ▸𝔦𝔪𝔭𝔬𝔰𝔰𝔦𝔟𝔩𝔢, 𝔲𝔫𝔞𝔱𝔱𝔞𝔦𝔫𝔞𝔟𝔩𝔢 - - - - - -
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
Your forever is all that I need // Please stay as long as you need
Can't promise that things won't be broken // But I swear that I will never leave

- Do... ce... mplat? Voce de femeie?
- Ha... spital... pid. Si inca una de barbat, la fel de sacadata si infundata ca si prima.
Ii simteam palmele calde ale Elainei mele pe gat, in timp ce vocea sa imi suna indescifrabil in minte. Aveam in mine un sentiment apasator de durere - genul de durere emotionala si nicidecum fizica, caci corpul aproape ca nu mi-l mai simteam si ma vedeam ca si paralizat, secat de simturi si vag constient. Insa poate era mult mai bine asa. Poate ar fi trebuit sa mor. Nu, nu doar sa lesin, ci sa imi pierd de tot conexiunea cu lumea asta. Locul meu nu fusese niciodata aici, mereu ma simtisem sortit mortii timpurii, mereu am stiut ca nu aveam sa rezist prea mult. Viata era prea dura pentru un om asa de sensibil si plin de slabiciuni ca mine, nu eram capabil sa imi duc greutatile in spate.
- E... E... aine. Nu-mi puteam auzi propria voce. Iar apoi, in momentul urmator, mintea mi se goli si vedeam negru in fata ochilor.

▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂
-- if ice can burn --- then love and hate can mate --- --- ᴊᴏᴊᴇɴ ʀᴇᴇᴅ --▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂
Vezi profilul utilizatorului

Nobume

Administrator
Administrator

ʸ ˡˑ ʰʳ ʸ ʰˢ ʳˡʸ ˢʰˑ
ʳ ʰʷ ˢ ˢ ʸˢˡʳ˒ ʳˑ
ˢʷ˒ ʸ ˢʳ ʰ ˢ ˑ

Vocile oamenilor mocneau in jurul meu. Auzeam ce spuneau, dadeam din cap ca inteleg, dar atentia mea era toata concentrata pe albiciosul din bratele mele care isi pierdea cunostinta cu fiecare moment ce trecea. In panica asta a mea ma intrebam cum de s-a ajuns aici, parea cat de cat bine inainte, atunci de ce dintr-o data mai avea putin si se lovea de pamant? Nu era asta important acum, o stiam, dar nu puteam sa nu ma intreb, pentru ca ceva nu se lega.
-Domnisoara, am chemat o ambulanta. Nu stiti ce s-a intamplat? am dat din cap negativ, fara sa-mi ridic privirea de pe Orion. Mi-am cascat ochii atunci cand l-am vazut cum incerca sa-mi spuna pe nume. I-as fi spus sa nu vorbeasca, deoarece eram acolo, langa el, dar...nu am mai apucat. Tot ce stiusem in momentul urmator era ca lesinase. Inevitabil l-am tinut mai strans, de parca daca i-as fi dat drumul aveam sa il pierd, atat de mare imi era frica in acel moment.
-Faceti loc! Faceti loc! auzisem o alta tura de vocia, apoi am simtit mai multe persoane apropiindu-se de locul unde eram eu. Am privit cu coada ochiului in directia respectiva, observand mai multi paramedici. Domnisoara, va rog sa ne lasati sa ne ocupam de pacient. Puteti veni cu noi sa ne explicati ce si cum s-pa intamplat? nu am putut decat sa-i las sa mi-l ia din brate, ridicandu-ma si dand scurt si afirmativ din cap, desi nici eu nu stiam de la ce s-a ajuns aici...
---
Intr-un final, cumva, am ajuns sa ma vad intr-o camera de spital, privindu-mi prietenul cum inca era inconstient. Daca inainte ma temeam, acum simteam un soc cum nu am mai simtit in viata mea. Incercasem sa le explic medicilor ca nu stiam de la ce a putut ajunge in starea asta, doar ca sa descopar ca e din cauza faptului ca e malnutrit. Asa se explica de ce ochii si parul lui erau diferiti. Dar...cum? Si de ce? Orion...ce imi ascunzi tu mie?

Gintama rules ❤
My queens and my kings ❤

Lynz

Shy
Shy

𝔟𝔩𝔲𝔢 𝔣𝔩𝔬𝔴𝔢𝔯 ▸𝔦𝔪𝔭𝔬𝔰𝔰𝔦𝔟𝔩𝔢, 𝔲𝔫𝔞𝔱𝔱𝔞𝔦𝔫𝔞𝔟𝔩𝔢  - - - - - -
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
 Your forever is all that I need // Please stay as long as you need
Can't promise that things won't be broken // But I swear that I will never leave

- De ce dracu' imi tot stai in cale? Ma fixa cu privirea sa toxica si parca ar fi vrut cu fiecare clipa sa ma nenoroceasca.
- Eu... uhm, imi pare rau. Nu... nu am vrut. Incercam zadarnic sa imi arcuiesc jenat colturile gurii, sperand ca ma va lasa sa imi vad de treaba. Insa nu avea sa se intample asta. Vreodata.
- Ce-i cu vocea asta? Zici ca esti fetita, ce mama naibii? M-a bruscat violent, izbindu-ma de perete. Isi tinea mana grea pe umarul meu si nu puteam decat sa scancesc la atingerea sa brutala.
- E-eu... Nu puteam spune nimic. Ramasesem inmarmurit si imi simteam ochii umezi.
- Ce esti tu? Barbat? Esti un gunoi de copil. Cum m-am pricopsit cu tine? Oh, asa e, ma-ta te-a abandonat si a uitat ca nu te suport. Ce pacat. Pacat ca imi consumi mancarea, nu de alta. Si zicand toate astea, pe tonul sau tipat, m-a impins animalic, lasandu-ma sa aterizez cu capul in pragul usii.
Ma durea... Ma dureau cuvintele sale. Ma dureau loviturile sale si nu mai voiam sa traiesc. Voiam sa plec undeva departe, departe de lumea asta.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Liniste. Teama. Lumina printre perdele.
Mi-am incurcat buimac genele intre ele, privind imaginile distorsionate din jur. Capul nu imi dadea pace si imi simteam obrajii plini de lacrimi. Insa, cumva, in stangacia si durerea mea cumplita, m-am ridicat in capul oaselor si am inspectat rapid zona. Era totul alb, si tot ce puteam distinge era o Elaine groaznic de ingrijorata.

▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂
-- if ice can burn --- then love and hate can mate --- --- ᴊᴏᴊᴇɴ ʀᴇᴇᴅ --▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂
Vezi profilul utilizatorului

Nobume

Administrator
Administrator

ʸ ˡˑ ʰʳ ʸ ʰˢ ʳˡʸ ˢʰˑ
ʳ ʰʷ ˢ ˢ ʸˢˡʳ˒ ʳˑ
ˢʷ˒ ʸ ˢʳ ʰ ˢ ˑ

Aveam privirea in podea de ceva vreme, nu mai puteam sa il privesc in acea stare de inconstienta in care se afla. Incercam din rasputeri sa-mi dau seama de ce si cum a ajuns Orion sa ignore nevoile fiziologice ale corpului sau. Nu voiam sa cred ca era posibil, chiar nu voiam, dar medicii mi-au explicat in detaliu de ce au ajuns la concluzia asta, mi-au aratat pana si analizele lui de sange care nu faceau decat sa arate cat de scazut era nivelul de fier din hemoglobina sa si ca suferea deja de hipoglicemie severa. Nu eram eu o pasionata a stiintelor exacte, dar stiam foarte bine ca daca sangele si ficatul sunt praf, nici omul nu e mai bine.
Insa, in urmatorul moment, auzisem un fosnet al lenjeriei de pat. Acel sunet ma facu sa ridic privirea, doar ca sa mi-o intersectez cu a albiciosului care s-a trezit si care...plangea. Ma uitam cu ochii usor cascati la el, simtind cum ma injunghiau mii de cutite in piept in acelasi timp. Nici nu am constientizat pe moment ca mi-am dus mainile in jurul gatului sau, prinzandu-l intr-o imbratisare usoara, dar calda.
-Te-ai trezit...oh, Orion... am murmurat pe un ton usor tremurand, dar usurat. Am tras azi cea mai mare sperietura din viata mea. Ma simteam atat de...jeleu. Da, jeleu. Nici nu puteam sa explic ce amestecatura de stari aveam in acel moment.

Gintama rules ❤
My queens and my kings ❤

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 3 din 3]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum