This used to be a forum full of little and stupid girls.
Now it is kinda serious because they have grown up.
You're welcome to join in though. Have fun ^^

Mᴏʀᴇ ᴅᴀᴍᴀɢᴇ ( ᶤˢ ᵇᵃᶜᵏ ˒ ᵇᵃᶜᵏ ᵃᵍᵃᶤᶰ)

Pagina 2 din 13 Înapoi  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Urmatorul

In jos

Mᴏʀᴇ ᴅᴀᴍᴀɢᴇ ( ᶤˢ ᵇᵃᶜᵏ ˒ ᵇᵃᶜᵏ ᵃᵍᵃᶤᶰ)

Mesaj Scris de Teen Idle la data de Sam Feb 03, 2018 7:20 pm

Rezumarea primului mesaj :

[Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine]

● ❁ ● 𝘽𝘼𝘾𝙆 𝘼𝙏 𝙄𝙏 𝘼𝙂𝘼𝙄𝙉, 𝘽𝙐𝙏 𝘼𝙁𝙏𝙀𝙍 6 𝙔𝙀𝘼𝙍𝙎 𝙒𝙄𝙏𝙃 𝙏𝙃𝙀 𝙎𝘼𝙈𝙀 𝘽𝙐𝙇𝙇𝙎𝙃𝙄𝙏  ● ❁ ●

[Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine]

➤ Oʜ ɪᴀᴀᴀs﹐ ʙɪᴛᴄʜᴇs
⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫
ASTA E EXACT CEEA CE PARE
„ Dᴏɴ·ᴛ ᴛʀʏ ᴛᴏ ᴇsᴄᴀᴘᴇ﹐ ɪᴛ·s ᴍᴏʀᴇ ʀᴇᴀʟ ᴛʜᴀɴ ʏᴏᴜʀ ғᴀᴄᴇ ”

MORE   DAMAGE (because of the cigarettes) - A    CSD   story
ˡʳ ¹ ¹

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
“Quick, make a wish.
Take a (second or third or fourth) chance.
Remake the world.”
ℜᴏᴍᴀ̂ɴɪᴀ﹐ ᵛᵃᵐᵃ ᵛᵉᶜʰᵉ
S-a stins, s-a aprins apoi iar stins. Si in final, s-a aprins.
Vama Veche, anul pula stie, doar la sase ani dupa ce ultimul an a terminat facultatea. Au venit, au plecat, unii au tinut legatura ca de’ si-au gasit dragostea sau au ramas prietenii buni si pana acum.
Desi nu e de ajuns, cel putin nu pentru Irina Stefanescu pentru ca ii e prea dor de trecut. Uite ca a ajuns sa ii sune pe majoritatea si i-a convins sa isi petreaca vara impreuna. Si de ce? Ca sa ajunga un dezastru ca deobicei.
Chiar daca sunt ei adultii acum, asta nu inseamna ca stau la hotel, salveaza banii si stau la cort sau la un hotel ieftin (ca poate ii trimit la sectia de politie). Pentru ca e frumos sa fii adult si sa salvezi banii.

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

[Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine]

Lɪғᴇ·s ᴀ ɢᴀᴍᴇ ʙᴜᴛ ɪᴛ·s ɴᴏᴛ ғᴀɪʀ
I ʙʀᴇᴀᴋ ᴛʜᴇ ʀᴜʟᴇs sᴏ I ᴅᴏɴ·ᴛ ᴄᴀʀᴇ

[Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine]

FUCK THE POLICE _ YOLO _ NO RULES _ BIATCH

K, poate avem câte ceva numit „reguli”
Mă gândeam să reinstaurez regula cu fără mai mult de vreo 6 rânduri și o să o fac. Pentru că așa vreau eu. Maxim 10 în condiții de maximă necesitate, gen
Personaje câte vreți, dar scrieți, vă rog. Nu vreau posturi elaborate - vreau distracție, postat pe bandă și visele mele moarte
Personajele noi pot fi prietenii apropiati sau rude ale personajelor cele vechi, asta inseamna ca trebuie sa vorbiti cu noi. Fisele nu imi pasa estetica, atata timp cat este gramatical corect. La personajele vechi faceti un mic istoric cu ce au facut in astia sase ani (nu e tocmai neaparat).
Caut oameni care pot scrie orice - tragedie, COMEDIE, acțiune, romance etc.
Vreau dedicație. Probabil nu sunt singura pentru care ideea asta a însemnat ceva, așa că yaah
Care sunteți mai slabi de înger, no. Aici o să se vorbească porcos. Aici o să se facă lucruri porcoase. Aici nu există limite, rușine și pana mea ce altceva.

!!! ᴛʜᴇ ғᴜɴᴅᴀᴍᴇɴᴛᴀʟ ʀᴜʟᴇ ᴏғ ʟɪғᴇ﹕ Tʜɪɴɢs ᴡᴇʀᴇ ɴᴇᴠᴇʀ sᴏ ʙᴀᴅ ᴛʜᴀᴛ ᴛʜᴇʏ ᴄᴏᴜʟᴅɴ’ᴛ ɢᴇᴛ ᴡᴏʀsᴇ !!!

Jᴜsᴛ ᴀɴᴏᴛʜᴇʀ ʟɪᴛᴛʟᴇ ᴘɪᴇᴄᴇ ᴏғ ᴜᴛᴛᴇʀʟʏ ɪʀʀᴇʟᴇᴠᴀɴᴛ ʜɪsᴛᴏʀʏ﹐ ᴀsᴘɪʀɪɴɢ ᴛᴏ ᴘᴇʀᴍᴀɴᴇɴᴄᴇ﹐ ᴅᴏᴏᴍᴇᴅ ᴛᴏ ᴏʙʟɪᴠɪᴏɴ.

SMOKE WEED EVERYDAY
Nu am cea mai vagă idee de ce asta e o regulă, dar e
Se practică piața neagră și distrugerea în masă, să nu ziceți că n-am avertizat
Iar glumele pot fi pe puțin fooooooarte deplasate, la genul că naiba am auzit de subtilitate
LGBTQ+ pro, dacă nu era de la sine înțeles
Bun, chestia asta poate fi mai complicată - vreau să fie realist. Kind of - puteți folosi romgleză - nu că nu o foloseam deja - , puteți mutila limba română - în mod INTENȚIONAT și pentru atmosferă, puteți ridiculiza ce limbă și chestie mai vreți voi.
Oamenii ăștia au bani, dar sunt prea zgarciti sa ii foloseasca.
Mi-e lene
Estetică ar fi de preferat să existe - de preferat -

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
● ● ● PLAYLIST OFFICIAL: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lista de provocari pe care inca o putem folosi:

- French kiss the hottest person in the room
- Jump in the water naked
- Smoke patrunjel
- Break a wall using only your body
- 150 push-ups with a person sitting on your back  :vvv
- drink an entire bottle of really strong alcohol at once (dintr-o singura sorbitura) - speșăl for Dobrică
- Ride someone
- try eating fire
- smoke 20 cigarettes at once
- dance on manele
- (boys) wear famale bikini
- try to be Nadia Comaneci
- Summon some demons
- pee in a bottle
- cut someone's bra
- use some petarde to light a fire
- drink a cocktail prepared by everybody in the room (bad ideea)
- climb the walls lel (spiderman)
- dress yourself like a superhero
- kiss a boy that is not yours
- striptease show
- (girls) open a bottle of champagne using your boobs
- lap dance (the boy must dance)
-  chair dance (for Cas)
-  try to imitate an orgasm
-  draw numbers/names on a wall using your butt
-  sing a song by 'kicking' your ass [lol, actually slaping]
-  drink vodka from other person's navel
-  smell everyone's feets and do a clasification of those which stink the most
-  lick a doorknob
-  kiss passional yourself in a mirror
-  make-up someone using only a hand
-  fill up your mouth with whipped cream
-  put beans in your nose
-  sniff cocoa powder
-  put some nail polish on your face
-  lick your (or anyone's) armpits
-  eat lard
-  taste depilation cream
-  wear tanga
-  make twerk with a cucumber between your buttocks
-  someone have to eat that cucumber
-  drink juice which has other's spittle
-  wash your hair with oil
-  insert your finger in other's nose and then eat that thing from it
-  mentos and cola in your mouth
-  blow-job a cucumber
-  lose your virginity (if their is still someone virgin) with someone from the room
-  spin around 7 times while you're filming with your front camera and you look at the camera
-  draw (you or someone else) some dicks on your face
-  drink/eat ketchup sensual
-  epilate your back with hot depilation cream
-  imitate a worm
“Yᴏᴜ ᴅᴏɴ’ᴛ ᴡᴀɴɴᴀ ɢᴏ ᴏᴜᴛ ᴏғ ᴛʜɪs ᴡᴏʀʟᴅ ᴡɪᴛʜ ʀᴇɢʀᴇᴛs. Iғ ᴛʜᴇʀᴇ’s sᴏᴍᴇᴛʜɪɴɢ ʏᴏᴜ ᴡᴀɴᴛ ᴛᴏ ᴅᴏ﹐ ʏᴏᴜ ᴅᴏ ɪᴛ. Yᴏᴜ ᴛᴀᴋᴇ ᴛʜɪs ʟɪғᴇ ʙʏ ᴛʜᴇ ʙᴀʟʟs ᴀɴᴅ ʏᴏᴜ ᴛᴇʟʟ ɪᴛ ᴛʜᴀᴛ ʏᴏᴜ ᴇxɪsᴛᴇᴅ.”

Personaje existentiale + FaceClaim

@Teen Idle : Irina Nicoleta Ștefanescu (Josefine Frida Pettersen), Liviu Adelin Rebreanu (Kian Robert Lawley), Alexandra Cristina Popa/Pufulete (Holland Marie Roden), Adam Daniel Mocanu (Jake Matthew Cooper), Lucas Anastasiu Fanache (Dylan Thomas Sprouse)
@Nisao : Rareș Drăguț (Jensen Ross Ackles), Rebeca-Luiza Măcănescu (Holly Mae Heinrich), Michael Burlacu (Michael Tintiuc), Gabriel Păturică (Marc Schulze), Jack Daniels (Lucas Bin)
@Aelin : Iana Eliza Burlacu/Herdelea (Alycia Jasmin Debnam-Carey), Dragoș Cristian Toma (Thomas Grant Gustin), Lucian Augustus Herdelea (Tyler Hoechlin), Elena Amina Neață (Elena Kampouris)
@SpecialNeeds : Ștefan Petrache (Dane William DeHaan)
@Nobume : Victor Drăguț (Jared Tristan Padalecki), Nicolas-Vasilescu Fanache (Cole Mitchell Sprouse), Mădălina Xenia Varvari (Alona Tal)
@DeadSunShine : Zenovia Alexandra Jercan (Jelena Noura Hadid), Rex Mihail Popa (Zach Abels), Dimitria Ruxandra Munteanu (Zendaya Maree Stoermer Coleman)
@Hippient : Carmina Cătălina Iștoc (Olivia Emily), Casian Cosmin Iștoc (Robert Michael Sheehan)
@Imakitten : Dobre Costică Mihăilescu (Garrett Borns), Dragoș Întuneric (Cameron Riley Monaghan)
@Danielle : Danielle Von Blank (Amanda Foxfell)

Fᴜᴄᴋ ᴏғғ﹐ ᴀsᴛᴀ﹣ɪ ᴛᴏᴛ

“𝘗𝘦𝘳𝘩𝘢𝘱𝘴 𝘺𝘰𝘶𝘳 𝘭𝘪𝘧𝘦 𝘩𝘢𝘴 𝘢 𝘱𝘳𝘪𝘤𝘦 𝘵𝘢𝘨 𝘢𝘧𝘵𝘦𝘳 𝘢𝘭𝘭”-𝘐𝘤𝘩𝘪𝘳𝘰𝘶 𝘔𝘰𝘳𝘪𝘺𝘢𝘮𝘢 ᵃˡˡ ᶠᵒʳ ᵗʰᵉ ᵍᵃᵐᵉ
[Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine]
Teen Idle
Moderator
Moderator

feminin
Mesaje Mesaje : 102
Reputație Reputație : 23
Varsta Varsta : 18
Localizare Localizare : Palmetto State Foxes
Status : || 𝖧𝖾𝖺𝖽 𝗈𝖿 𝗍𝗁𝖾 𝖬𝗈𝗋𝗂𝗒𝖺𝗆𝖺 𝖿𝖺𝗆𝗂𝗅𝗒 ||
Joburi/Distractii : Something

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Mᴏʀᴇ ᴅᴀᴍᴀɢᴇ ( ᶤˢ ᵇᵃᶜᵏ ˒ ᵇᵃᶜᵏ ᵃᵍᵃᶤᶰ)

Mesaj Scris de Hippient la data de Lun Feb 05, 2018 5:05 pm

𝒞𝒶𝓇𝓂𝒾𝓃𝒶 𝒞𝒶𝓉𝒶𝓁𝒾𝓃𝒶 𝐼ș𝓉𝑜𝒸 // ʲᵘˢᵗ ᶜᵃʳᵐᵃ // 𝒜𝓃𝓊𝓁 𝐼𝐼

Nu știam dacă să-i răspund la întrebare sau dacă să fac asta după ce avea să răspundă ea la seria de bip-uituri. Probabil alte mesaje. Hmm.
De abia când i-am mai aruncat o privire curioasă, mi-am dat seama că probabil nu arăt în regulă. O fi ori de la prea multă oboseală și stres - de care am avut parte în ultimul timp -, ori din pricina efectul amintirilor. 
În mintea mea, privirea Irinei fusese una dintre categoria celor dedicate oamenilor care plâng.
Eu... nu plângeam. Nu. M-am uitat fugitiv în oglinda retrovizoare.
Damn. Căcat. Fuck.
Nu vreau să mi se întindă rimelul acum. Chiar dacă sunt niște picături la colțurile ochilor...
Așa că am inspirat adânc. Okay, gata. Fără gânduri. Îmi fac rău și chiar n-am chef să fac pe victima. Au trecut câteva luni și, la urmai urmei, oamenii se mai despart.... Tot timpul. În fiecare secundă din fiecare zi și... Ah, mă piș.
- Sincer, am avut zile și mai rele, am surâs cu subînțeles. Mi-am adus aminte de Andreea și meh. Am ridicat scurt din umeri, tot cu ochii la drum.

- CASIAN -

Era adorabilă. Jur.
Și probabil iar mă trezisem chicotind ca un idiot când am simțit cum încerca să riposteze, dar cum în cele din urmă începuse a se înmuia încetul cu încetul, am încetat să mai scos sunete înfundate.
Convingător? Mi-am ridicat doar puțin privirea în direcția ei.
- Hmm. La asta nu m-am gândit. Între timp doar mi-am trecut fugitiv limba peste buze. Dacă aș fi primit un leu de fiecare dată când mi s-a zis asta.... Aș avea numai un leu. Fiindcă ești prima și singura persoană care mi-a zis.
Logic? Logic. Însă am revenit rapid la ceea ce făceam înainte, descotorosindu-mă încetișor de maieul care îi stătea pe umeri. Habar n-aveam cum de instinctul putea urla în halul ăsta în mine. Și probabil era prea de tot și am încercat să mă abțin, centrându-mi atenția doar pe corpul i și nu pe al meu. Și astfel, m-am conformat și m-am axat în a-i oferi ei plăcere. La urma urmei, asta era mai important. De asta o iubeam (și probabil și datorită lucrului ăsta mă iubea ea pe mine, dar shh).
Începusem s-o masez calm cu una dintre palme, în timp ce cealaltă mi se strecurase deja în lenjeria ei intimă, iar cu gura îi cutreieram deja lobul urechii.
Hmm, nu știu de voi, dar eu parcă tot mă macină ideea c-am uitat șeva.

Hippient
Moderator
Moderator

feminin
Mesaje Mesaje : 136
Reputație Reputație : 37
Localizare Localizare : district 12
Status : look around. choose your own ground.
Joburi/Distractii : sleep well, be zen

Sus In jos

Mesaj Scris de Nisao la data de Lun Feb 05, 2018 5:56 pm

● Michael  -  ᴮᵘʳˡᵃᶜᵘ ●

.
.
.

" ˢᶤ ᵃʳᶤᵖᶤ ᶤ̂ᵐᶤ ᶜʳᵉˢᶜ
ᴬˡ ᵐᵉᵘ ˢᵘᶠˡᵉᵗ ᵉ ᵗʳᵉᵃᶻ˒ ᵗᵘ ᵐ⁻ᵃᵈᵘᶜᶤ ˡᵃ ᵉˣᵗᵃᶻ
ˢᶤ ᵗʳᵃᶤᵉˢᶜ ᵈᵒᵃʳ ᶜᵃ ˢᵃ ᵗᵉ ᵖʳᶤᵛᵉˢᶜ "

Am fost toată viața mea (de când mi-am luat carnetul, de fapt, dar viața sună mai dramah) atent la trafic. Jur că nu mi-am luat nicio amendă și am respectat fiecare lege.
Dar să-mi trag una dacă am fost mai agitat și mai precaut la volan vreodată în viață mai tare decât sunt de când Iana e gravidă.
Am avut mai puține emoții până și când am dat traseul, cu cel mai pișat dintre examinatori, care pica nouă din zece "viitori șoferi".
Și da, știu că soluția nu e să o țin nouă luni închisă în casă, dar... eu îmi fac griji.
Și să dea ăl' de sus să mai dureze până ce se hotărăște Mich Jr să iasă, că pe mine, oricâte femei am ajutat să nască de când mi-am început rezidențiatul și până acum, când am propriul cabinet privat, mă ia cu transpirații când mă gândesc că va trebui să vină și rândul Ianei.
Cu bebe al nostru.
Măcar stăteam liniștit, sau mă rog, o țâră mai liniștit doar, că am convins-o să stea în spate, unde să se poată întinde și unde șansele de accidentare sunt mai mici.
Sau, măcar, mai puțin mortale.
Plus, avea companie. O tipă blondă cu care se știa din facultate. Stai că îi știu și numele, Luiza sau ceva.
Mă rog, pot la fel de bine să îi spun și "Tipa-cu-mâinile-non-stop-pe-burtica-Ianei". E cu adevărat fascinată, dar recunosc că în fiecare zi sunt și eu.
Doar că, da. Acum trebuie să conduc.
- Iana, iubire, mă anunți dacă vrei să opresc, da? Dacă ai nevoie la baie sau dacă ți se face rău, sau dacă ai nevoie de ceva. Ok?
Ok.

Ultima editare efectuata de catre Nisao in Mar Feb 06, 2018 4:37 pm, editata de 2 ori

" ˢᵃʸ ᵐʸ ᶰᵃᵐᵉ˒ ˢᵃʸ ᵐʸ ᶰᵃᵐᵉ "
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
" ᴵᶠ ᶰᵒ ᵒᶰᵉ ᶤˢ ᵃʳᵒᵘᶰᵈ ʸᵒᵘ˒ ˢᵃʸ "ᴮᵃᵇʸ˒ ᴵ ˡᵒᵛᵉ ʸᵒᵘ "
Nisao
Administrator
Administrator

feminin
Mesaje Mesaje : 319
Reputație Reputație : 36
Varsta Varsta : 19
Localizare Localizare : Westeros
Status : Alive
Joburi/Distractii : lol ce

Sus In jos

Mesaj Scris de DeadSunShine la data de Lun Feb 05, 2018 6:25 pm

——————————————————————————————————————————————————
                                                                    𝘈𝘭𝘭 𝘮𝘺 𝘥𝘳𝘦𝘢𝘮𝘴 𝘢𝘳𝘦 𝘳𝘶𝘯𝘯𝘪𝘯𝘨 𝘸𝘪𝘭𝘥, 𝘐'𝘮 𝘨𝘰𝘯𝘯𝘢 𝘤𝘩𝘢𝘴𝘦 𝘵𝘩𝘦𝘮 𝘥𝘰𝘸𝘯        
𝘑𝘦𝘳𝘤𝘢𝘯 𝘡𝘦𝘯𝘰𝘷𝘪𝘢 𝘈𝘭𝘦𝘹𝘢𝘯𝘥𝘳𝘢

𝘛𝘩𝘦𝘳𝘦'𝘴 𝘫𝘶𝘴𝘵 𝘵𝘩𝘪𝘴 𝘸𝘢𝘪𝘵𝘪𝘯𝘨 𝘨𝘢𝘮𝘦 𝘢𝘯𝘥 𝘐 𝘥𝘰𝘯'𝘵 𝘬𝘯𝘰𝘸 𝘩𝘰𝘸 𝘵𝘰 𝘱𝘭𝘢𝘺                                                               

- Asta pentru că, poate...
Am fost întreruptă brusc de schimbarea punctelor de interes. Bine, nu că aveam de gând să mă plâng.
- Sunt singura pe care ar trebui să o convigi.
Dacă ar fi convins-o pe alta, i-aș fi omorât pe amândoi în somn. Pe el de două ori.
- Pe asta să o ții minte, am spus aproape șoptit, în timp ce îi trasam linia maxilarului cu buzele.
Încă mai eram un copil gelos, nu puteam nega asta. Aveam o oarecare teamă de faptul că într-o zi avea să se sature de relație, de toate idioțeniile pe care le spuneam și făceam, de a sta împreună... de mine, în mod special. Pe cine încercam să păcălesc? Eram cu adevărat îngrozită de acea posibilitate.
Cum gândurile deveneau din ce în ce mai întunecate și mai îndepărtate de subiect, i-am cuprins fața între palme, întrerupând ceea ce făcea și aducându-i privirea într-un unghi în care să o pot studia. Îi căutam disperată ochii, încercând să văd prin ei, oarecum...
El. El, acolo, atunci însemna cea mai reală și importantă caracteristică a vieții mele. Cel puțin în concepția mea. Așa că... Bucură-te de el cât e al tău, nu? Mi-am înfășurat mâinile în jurul gâtului său, aducându-l mai aproape, pentru a-l lipi de mine. Nu avea cum să fugă nicăieri așa... Cred.

Ultima editare efectuata de catre DeadSunShine in Mar Feb 06, 2018 1:12 pm, editata de 1 ori

﹣﹣﹣﹣﹣﹣﹣﹣Dʏɪɴɢ ᴛᴏ ᴋɴᴏᴡ﹐ ᴀғʀᴀɪᴅ ᴛᴏ ғɪɴᴅ ᴏᴜᴛ﹣﹣﹣﹣﹣﹣﹣﹣
DeadSunShine
New
New

feminin
Mesaje Mesaje : 81
Reputație Reputație : 53
Varsta Varsta : 17
Localizare Localizare : Panic Room
Status : Im coming down, down, coming down...
Joburi/Distractii : Obsessing

Sus In jos

Mesaj Scris de Ima la data de Lun Feb 05, 2018 8:27 pm

―――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――
D o b r e  M i h ă i l e s c u
-da' i se zice "futu-ți gura mă-tii de cocalar"-
―――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――

Răspunsul la întrebarea nu-știu-cum-ai-zis-pentru-că-sunt-prea-ocupat-să-încerc-să-nu-las-amintirile-să-mă-năpădească era unul simplu, basic, probabil lipsit de înțeles.
Și nu neg faptul că aș vrea cât pot să îl readuc lângă mine. Sunt foarte egoist, mă gândesc doar la mine, dar, din păcate, numai asta pot face. Cel puțin doar la asta mă ducea gândul. Căci iubirile din liceu probabil nu înseamnă nimic, însă ăsta a fost un capitol tare al dracului.
Cu greu, am mestecat un pic întrebarea, am digerat-o, am scos-o de pe o ureche într-alta și am mutat-o prin creier până ce a prins contur. Viața mea... Viața mea a fost bună până să te reîntâlnesc. Totul putea merge bine, e, cu siguranță, vina lui.
Am plescăit un pic pentru început, căutându-mi cuvinte deocheate.
- Păi, presupun că e bine. Având în vedere că am abandonat facultatea, a trebuit să-mi caut un loc din muncă în Rusia. Am lucrat ca barman, dar asta nu mai zic. După doi ani, am plecat în America, după care m-am decis să revin în România.
Nimic serios nu s-a întâmplat, totuși. Îmi auzisem telefonul din nou și am presupus că e Taylor, însă nu aveam chef de ea.
- Tu cum o mai duci?

Ima
Shy
Shy

feminin
Mesaje Mesaje : 146
Reputație Reputație : 12
Varsta Varsta : 20
Localizare Localizare : highway to hell
Status : încă trăiește
Joburi/Distractii : Da. Nu. Nah.

Vezi profilul utilizatorului https://anachronistiquee.tumblr.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Hippient la data de Lun Feb 05, 2018 9:45 pm

-  CASIAN -

Am surâs puțin la început, ceva caracteristic mie - cu toată gura, privind fugitiv înspre tavan, dându-mi ușor gâtul pe spate și savurând momentul. Cum am mai zis, era adorabilă. Și frumoasă, drăguță, deșteaptă și... un singur cuvânt sau chiar și mai multe nu o puteau defini. Era foarte... zen. Zen*. Era complexă. Era a mea.
Dar... în parte a doua, după ce mi-a sărutat maxilarul și m-a determinat să-mi mușc ușor dintre buze, atunci când mi-a cuprins strâns fața în palme... Nu știu de ce, dar pentru o fracțiune de secundă, în pupilele ei mari și extrem de pronunțate, i-am citit panica și disperarea.
Și nu pot minți, dar m-am speriat.
Vorbea serios. Vorbea extrem de serios. Și brusc mi-am adus aminte de diversele dispute pe care le-am avut în legătura cu labilitatea mea emoțională, pe faptul că eram câteodată un fustangiu și jumătate și nu prea mă puteam mulțumi doar cu ea. Și nici eu nu puteam înțelege de ce, dar... felul în care m-a privit.
Puteam să nu mai fiu egocentric și egoist măcar o secundă? Pentru ea.
Nu voiam s-o rănesc.
- Știam deja asta, Zen, i-am șoptit încetișor la ureche, cu toate că simțeam cum îmi strivește încetișor traheea de gâtul ei. Zenovia.
Totul mi-a ieșit din gât, fără să-mi dau seama.
- Te iubesc. Și sunt al tău.
Am zis-o. M-am osândit la moarte. După nu știu cât timp. Și nu știam dacă reacția ei avea să fie una pozitivă sau negativă. Tot ce e posibil. Măcar pot muri împăcat că am făcut-o.

Hippient
Moderator
Moderator

feminin
Mesaje Mesaje : 136
Reputație Reputație : 37
Localizare Localizare : district 12
Status : look around. choose your own ground.
Joburi/Distractii : sleep well, be zen

Sus In jos

Mesaj Scris de Teen Idle la data de Lun Feb 05, 2018 10:34 pm

-------------------------------------------------------
[Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine]

-IRINA NICOLETA STEFANESCU-

Jur ca imi vine sa imi arunc telefonul pe geam in momentul asta, dar eram atenta la Carma, doar ea conta in secunda asta. Ceva in adancul meu imi spunea ca era vorba despre Andreea, am vrut sa arunc gandul acela, degeaba. Era vorba despre ea, nu ar trebui sa ma mir, o inima franta se vindeca greu. Iar relatia ei cu Andreea a fost un serioasa, cu toate asta, s-au despartit si inima Carmei se v-a vindeca greu.
Am tras aer in piept si am incercat sa ma gandesc la ce sa zic, s-ar putea sa planga daca zic ceva fara sa consider sentimentele ei.
-Ti-as zice ca sunt alte fete mult mai minunate, dar nu pot pentru ca as fi insensibila, inghit in sec pret de cateva secunde. Folosim toate sentimentele pentru o persoana pe care o consideram importanta,apoi cand pleaca de langa noi, ne gandim ce greseala a fost. Am inceput sa ma joc cu parul meu scurt fara sa constiientizez. Cu toate astea, o sa o gasim o persoana mult mai importanta, care o sa stea langa noi, chiar daca acum credem ca nu o sa putem trece peste. Ranile se vindeca si oamenii se schimba.

-POPAᵖᵘᶠᵘ  ALEXANDRA-

Incep sa ma joc cu parul lui Mihail in timp ce copii vorbesc cu tatal lui. Tot nu imi vine sa cred ca am ajuns sa ma casatoresc cu el, sau sa avem copii impreuna. Nici nu stia el cat am ajuns sa il plac.
-Esti tatal lor, o sa te placa mereu. In plus, tu esti favoritul meu.

Ultima editare efectuata de catre Teen Idle in Mar Feb 06, 2018 12:09 am, editata de 2 ori

Teen Idle
Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Special Needs la data de Lun Feb 05, 2018 10:45 pm

ȘTEFAN PETRACHE [Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine]

Cuvintele lui îmi sunau mai mult goale în urechi, dar îl ascultam cât de cât interesat, chit că la început, gen când l-am întrebat, nu-mi păsa deloc.

- Aha… Sunt impresionat, dar o țin pentru mine și continui firesc. Păi, mișto, ai călătorit o grămadă, cel puțin. E ceva ce nu ajunge tot omul să facă.
Cât despre facultatea aia,
și-am tras adânc aer în piept, amintindu-mi cum am ajuns s-o detest, pentru că decizia de a o urma nu mă mai reprezenta, oricum nu era pentru noi. Gen, da, am renunțat și eu la ea, ironic, tot în anul 3. M-am reprofilat. Cam târziu, ținând cont că dacă mă mai forțam un an, mă pricopseam cu o diplomă de inginer. Bleah. Dădeam licența, mă angajam și câștigam frumos, ce-i drept.
Dar n-aș fi fost fericit.

Oare acum sunt?

- În schimb, am zis să risc cu Filosofia, să mor de foame, dar măcar să-mi facă plăcere. Pe asta am terminat-o. În curând o să mă și angajez pe post de asistent universitar în cadrul Universității București, în urma recomandărilor bunicele primite după master. M-am scărpinat stânjenit la ceafă 1) deoarece mă întinsesem mai mult decât îmi propusesem și 2) ce urma să spun... Da, gen, o s-aștept după profi-boșorogi în prag de pensie, ca să le iau locul. Asta în timp ce-mi dau doctoratul.

Ău, ups!

- Ă, m-am mutat cu niște prieteni în apartamentul lor după primul an. Nu era… genial la cămin. Din atââât de multe motive. Unul fiind absența ta, de ce să neg? Și mi-am prelungit șederea acolo până în prezent. M-am descurcat cumva și cu cheltuielile. Ștefaaaan, te găsește ajunsul în Constanța tot vorbind, măi tată. Pe scurt, o duc și io bine.

Ultima editare efectuata de catre Special Needs in Lun Feb 05, 2018 10:50 pm, editata de 1 ori
Special Needs
New
New

Mesaje Mesaje : 55
Reputație Reputație : 5
Localizare Localizare : mijlocul haosului
Status : mă mai gândesc ce să scriu aici

Sus In jos

Mesaj Scris de DeadSunShine la data de Lun Feb 05, 2018 10:49 pm

𝘈𝘭𝘭 𝘮𝘺 𝘥𝘳𝘦𝘢𝘮𝘴 𝘢𝘳𝘦 𝘳𝘶𝘯𝘯𝘪𝘯𝘨 𝘸𝘪𝘭𝘥, 𝘐'𝘮 𝘨𝘰𝘯𝘯𝘢 𝘤𝘩𝘢𝘴𝘦 𝘵𝘩𝘦𝘮 𝘥𝘰𝘸𝘯        
𝘑𝘦𝘳𝘤𝘢𝘯 𝘡𝘦𝘯𝘰𝘷𝘪𝘢 𝘈𝘭𝘦𝘹𝘢𝘯𝘥𝘳𝘢

𝘛𝘩𝘦𝘳𝘦'𝘴 𝘫𝘶𝘴𝘵 𝘵𝘩𝘪𝘴 𝘸𝘢𝘪𝘵𝘪𝘯𝘨 𝘨𝘢𝘮𝘦 𝘢𝘯𝘥 𝘐 𝘥𝘰𝘯'𝘵 𝘬𝘯𝘰𝘸 𝘩𝘰𝘸 𝘵𝘰 𝘱𝘭𝘢𝘺                                                               

Nu am putut decât să oftez lung. Voiam să îl cred. Chiar voiam. O parte din mine avea încredere în el, dar nu puteam niciodată să mă conving cu totul că era doar o iluzie bolnavă a mea și că puteam să mă opresc din a-mi face griji.
- Mă pricep să stric momente, nu?
L-am strâns chiar mai tare, mai mult ca să nu-și poată ridica privirea și să nu vadă cum îmi dădeau lacrimile. Ce naiba? Mă găsisem tocmai atunci... Presupun că fusese o săptămână destul de stresantă și toată frustrarea trebuia să iasă la suprafață, cumva. Poate că era și mai rău dacă rămânea acolo.
- Și eu te iubesc, Casian, am spus cât de stins am putut, ca să nu mi se observe tremurul din voce.

🇮 🇷🇺🇳 🇦🇼🇦🇾 🇼🇭🇪🇳 🇹🇭🇮🇳🇬🇸 🇦🇷🇪 🇬🇴🇴🇩.
🇦🇳🇩 🇮 🇳🇪🇻🇪🇷 🇷🇪🇦🇱🇱🇾 🇺🇳🇩🇪🇷🇸🇹🇴🇴🇩 🇹🇭🇪 🇼🇦🇾 🇾🇴🇺 🇱🇦🇮🇩 🇾🇴🇺🇷 🇪🇾🇪🇸 🇴🇳 🇲🇪, 🇮🇳 🇼🇦🇾🇸 🇹🇭🇦🇹 🇳🇴 🇴🇳🇪 🇪🇻🇪🇷 🇨🇴🇺🇱🇩.
-
(🇲🇮🇭🇦🇮🇱) 🇷🇪🇽   (🇵🇴🇵🇦)
-
🇦🇳🇩 🇮'🇲 🇸🇴🇷🇷🇾 🇹🇴 🇲🇾 🇺🇳🇰🇳🇴🇼🇳 🇱🇴🇻🇪🇷.
🇸🇴🇷🇷🇾 🇹🇭🇦🇹 🇮 🇨🇦🇳'🇹 🇧🇪🇱🇮🇪🇻🇪 🇹🇭🇦🇹 🇦🇳🇾🇧🇴🇩🇾 🇪🇻🇪🇷 🇷🇪🇦🇱🇱🇾 🇸🇹🇦🇷🇹🇸 🇹🇴 🇫🇦🇱🇱 🇮🇳 🇱🇴🇻🇪 🇼🇮🇹🇭 🇲🇪.
🇫🇪🇪🇱 🇮🇹 🇮🇳 🇾🇴🇺🇷 🇧🇴🇳🇪🇸, 🇹🇭🇪 🇳🇪🇪🇩 🇫🇴🇷 🇸🇴🇲🇪🇹🇭🇮🇳🇬 🇲🇴🇷🇪. 🇹🇭🇪 🇲🇴🇷🇪 🇦🇳🇩 🇲🇴🇷🇪 🇾🇴🇺 🇼🇦🇮🇹...
🇮🇹'🇸 🇧🇺🇷🇳🇮🇳🇬 🇾🇴🇺
🇼🇪🇱🇱 🇸🇴🇲🇪🇹🇭🇮🇳🇬'🇸 🇬🇴🇹🇹🇦 🇭🇦🇵🇵🇪🇳 🇴🇷 🇼🇪'🇱🇱 🇧🇪 🇴🇳 🇴🇺🇷 🇰🇳🇪🇪🇸
-
🇸🇭🇪 🇸🇦🇮🇩 🇮'🇲 🇱🇴🇴🇰🇮🇳🇬 🇱🇮🇰🇪 🇦 🇧🇦🇩 🇲🇦🇳, 🇸🇲🇴🇴🇹🇭 🇨🇷🇮🇲🇮🇳🇦🇱.
🇸🇭🇪 🇸🇦🇮🇩 🇲🇾 🇸🇵🇮🇷🇮🇹 🇩🇴🇪🇸🇳'🇹 🇲🇴🇻🇪 🇱🇮🇰🇪 🇮🇹 🇩🇮🇩 🇧🇪🇫🇴🇷🇪.
🇸🇭🇪 🇸🇦🇮🇩 🇹🇭🇦🇹 🇮 🇩🇴🇳'🇹 🇱🇴🇴🇰 🇱🇮🇰🇪 🇲🇪 🇳🇴 🇲🇴🇷🇪 🇳🇴 🇲🇴🇷🇪.
                                                                               ("...𝖺𝗆 𝖾𝗌𝗍𝖾𝗍𝗂𝖼𝖺 𝗆𝖺𝗂 𝗆𝖺𝗋𝖾 𝖽𝖾𝖼𝖺̂𝗍 𝗉𝗎𝗅𝖺... ș𝗂 𝖺𝗆 𝗉𝗎𝗅ă 𝗆𝖺𝗋𝖾")

- Serios? mi-am arcuit unul dintre colțurile gurii. Mă bucur că îți sunt în grații. Ar fi fost și ciudat să îl placi pe tata, totuși. Vreau să spun, ai văzut ce riduri are? Sunt mai adânci decât datoriile ălora de la trei.
- Ewwww, mami și tati iar spun chestii drăguțe.
- Ăsta e Darius al meu!
Am inceput să râd. Până la urmă aveam și eu un băiat, nu? Fie el și de un metru.

Ultima editare efectuata de catre DeadSunShine in Mar Feb 06, 2018 1:31 pm, editata de 2 ori

DeadSunShine
New
New

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Teen Idle la data de Mar Feb 06, 2018 12:17 am

-POPAᵖᵘᶠᵘ ALEXANDRA-

Wow, incercam sa fiu si eu romantica, desi la ce ma asteptat? Imi dau ochii peste cap si imi retrag mana din parul lui, ce rost are sa fii romantica? Stai, asa. Nu are rost sa fiu romantica, pana la urma el e cel care nu mi-a zis ‘Te iubesc’ pana acum. Imi deschid din nou cartea si ma intorc la citit.
-Chestii dragute sa ii spui lu’ ma-ta.

Teen Idle
Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de DeadSunShine la data de Mar Feb 06, 2018 10:44 am

🇮 🇷🇺🇳 🇦🇼🇦🇾 🇼🇭🇪🇳 🇹🇭🇮🇳🇬🇸 🇦🇷🇪 🇬🇴🇴🇩.
🇦🇳🇩 🇮 🇳🇪🇻🇪🇷 🇷🇪🇦🇱🇱🇾 🇺🇳🇩🇪🇷🇸🇹🇴🇴🇩 🇹🇭🇪 🇼🇦🇾 🇾🇴🇺 🇱🇦🇮🇩 🇾🇴🇺🇷 🇪🇾🇪🇸 🇴🇳 🇲🇪, 🇮🇳 🇼🇦🇾🇸 🇹🇭🇦🇹 🇳🇴 🇴🇳🇪 🇪🇻🇪🇷 🇨🇴🇺🇱🇩.
-
(🇲🇮🇭🇦🇮🇱) 🇷🇪🇽   (🇵🇴🇵🇦)
-
🇦🇳🇩 🇮'🇲 🇸🇴🇷🇷🇾 🇹🇴 🇲🇾 🇺🇳🇰🇳🇴🇼🇳 🇱🇴🇻🇪🇷.
🇸🇴🇷🇷🇾 🇹🇭🇦🇹 🇮 🇨🇦🇳'🇹 🇧🇪🇱🇮🇪🇻🇪 🇹🇭🇦🇹 🇦🇳🇾🇧🇴🇩🇾 🇪🇻🇪🇷 🇷🇪🇦🇱🇱🇾 🇸🇹🇦🇷🇹🇸 🇹🇴 🇫🇦🇱🇱 🇮🇳 🇱🇴🇻🇪 🇼🇮🇹🇭 🇲🇪.
🇫🇪🇪🇱 🇮🇹 🇮🇳 🇾🇴🇺🇷 🇧🇴🇳🇪🇸, 🇹🇭🇪 🇳🇪🇪🇩 🇫🇴🇷 🇸🇴🇲🇪🇹🇭🇮🇳🇬 🇲🇴🇷🇪. 🇹🇭🇪 🇲🇴🇷🇪 🇦🇳🇩 🇲🇴🇷🇪 🇾🇴🇺 🇼🇦🇮🇹...
🇮🇹'🇸 🇧🇺🇷🇳🇮🇳🇬 🇾🇴🇺
🇼🇪🇱🇱 🇸🇴🇲🇪🇹🇭🇮🇳🇬'🇸 🇬🇴🇹🇹🇦 🇭🇦🇵🇵🇪🇳 🇴🇷 🇼🇪'🇱🇱 🇧🇪 🇴🇳 🇴🇺🇷 🇰🇳🇪🇪🇸
-
🇸🇭🇪 🇸🇦🇮🇩 🇮'🇲 🇱🇴🇴🇰🇮🇳🇬 🇱🇮🇰🇪 🇦 🇧🇦🇩 🇲🇦🇳, 🇸🇲🇴🇴🇹🇭 🇨🇷🇮🇲🇮🇳🇦🇱.
🇸🇭🇪 🇸🇦🇮🇩 🇲🇾 🇸🇵🇮🇷🇮🇹 🇩🇴🇪🇸🇳'🇹 🇲🇴🇻🇪 🇱🇮🇰🇪 🇮🇹 🇩🇮🇩 🇧🇪🇫🇴🇷🇪.
🇸🇭🇪 🇸🇦🇮🇩 🇹🇭🇦🇹 🇮 🇩🇴🇳'🇹 🇱🇴🇴🇰 🇱🇮🇰🇪 🇲🇪 🇳🇴 🇲🇴🇷🇪 🇳🇴 🇲🇴🇷🇪.
                                                                               ("...𝖺𝗆 𝖾𝗌𝗍𝖾𝗍𝗂𝖼𝖺 𝗆𝖺𝗂 𝗆𝖺𝗋𝖾 𝖽𝖾𝖼𝖺̂𝗍 𝗉𝗎𝗅𝖺... ș𝗂 𝖺𝗆 𝗉𝗎𝗅ă 𝗆𝖺𝗋𝖾")

- Uhh, ce am zis de data asta?
Bine, chiar începuse să mă irite faza. Hai să ne enervăm la intervale fixe de timp, fără motiv. Sau și mai mișto, să ascundem motivul. Noi nu mai aveam 10 ani. Mă rog, cel puțin eu.
- Dacă ai vreo problemă știi că trebuie să îmi spui, nu? La ultima verificare nu aveam puteri telepatice.
Cplm.

Ultima editare efectuata de catre DeadSunShine in Mar Feb 06, 2018 1:31 pm, editata de 1 ori

DeadSunShine
New
New

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Aelin la data de Mar Feb 06, 2018 12:51 pm

[Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine]

Elena-Amina Neață

ร๓เlє       ร๓เlє      ร๓เlє    ร๓เlє   ร๓เlє    ร๓เlє  ร๓เlє      ร๓เlє

[Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine]

Cred ca razi de mine!
- Hei! Nu intri inaintea mea! Dragos e gata, iar eu arat inca ca o boschetara.
O sa fiu moarta...
Am intrat dupa Dimi in baie, ca nu care cumva sa imi ia locul in dus.
- Tu ai spalat ultima data baia. Din fericire.Si vezi ca iar chinui pisica vecinilor cu vocea ta de privighetoare. Pup. Nu serios, pisica aia mereu miauna si se baga sub pat(din spusele vecinei, care vrea sa ne dea in judecata), cand Dimi(si eu) tipa(am). Cica apartament de lux, dar izolare fonica nu serveste.
In fine, am intrat in dus. Dus de cinci minute...asta e pura tortura.

[Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine]

/// Dragoș   Cristian   Toma \\\

[Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine]

- I-am jigni daca macar am crede ca sunt punctuali.
Si cum sa nu ma uit eu la Pangolina mea frumoasa? Daca nu am fi in pericol de moarte, m-as holba incontinuu la ea.
- Sunt copil cuminte. Si iub doarme...Poate...stai! Inelul! Fgm, iub. Oprim la o benzinarie, ai nevoie de ceva? Zi da, zi da!
Inelul e la iub. Cand o mai cer eu? Ce ma fac? Macar in masina se reduce riscul de a fi palmuit, ca sunt soferul, dap.

IANA ELIZA ᴴᵉʳᵈᵉˡᵉᵃ BURLACU
_ᴠɪɪᴛᴏᴀʀᴇ ᴍᴀᴍɪᴄᴀ_

Imi dau ochii peste cap, abtinandu-ma sa nu il trag pe Micha de parul ala al lui lung si frumos.
- Imi  e pofta de creveti cu ciocolata.Ce?? Nu judecati ca va spintec!Si vreau ananas.Si vreau la baie. Si cat mai aveeeeem! Michaaaa! Ma pleostesc cu capul in poala lui Lu, jucandu-ma cu parul ei blond.
Am patru luni de sarcina, un sot idiot, iubibil si mult prea adorabil si o Lu singura, care sta cu mine cand nu e Micha. Nu-s copil mic. Nu. Nu. Ma ocup de alti copii, nu pot fi eu insami un copil. Nup.
Imi e dor de Rares. Si Carma. SI Irina. Si de toti. Waaaa.
- Waaaaa

Ultima editare efectuata de catre Aelin in Mar Feb 06, 2018 2:04 pm, editata de 3 ori

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ
Aelin
Shy
Shy

feminin
Mesaje Mesaje : 232
Reputație Reputație : 29
Localizare Localizare : In the space
Status : i fucking wanna do something with all this little stars. Can they fly? owo
Joburi/Distractii : pandicorn cu jumatate de norma, austronaut

Sus In jos

Mesaj Scris de Nisao la data de Mar Feb 06, 2018 1:41 pm

● Michael  -  ᴮᵘʳˡᵃᶜᵘ ●

.
.
.

" ˢᶤ ᵃʳᶤᵖᶤ ᶤ̂ᵐᶤ ᶜʳᵉˢᶜ

Oh, și începe...
- Opresc la prima benzinărie atunci, mhmm...
Uneori era frustrant, recunosc, să nu o pot mulțumi niciodată, însă îmi aminteam de fiecare dată că de cele mai mult ori vorbeau hormonii din Iana, nu ea. Plus, eu chiar încerc. Jur că încerc.
- Mai avem cam vreo oră. Depinde de trafic, oricum. Poate dura și mai puțin. Când ajungem, cumpărăm creveți. Stai, uhm...
Întinzându-mi mâna până pe locul din dreapta, unde țineam lada frigorifică, am putut scoate o caserolă în care pregătisem de acasă salată de fructe și i-am întins-o, fiind însă în același timp atent la drum.
- Are și ananas. Iana, te rog, nu plânge...
Știa că mi se rupe inima când o dădea în plâns. Și da, eu sunt ăla care trebuie să aibă grijă de ea acum, dar... dar.

Ultima editare efectuata de catre Nisao in Mar Feb 06, 2018 4:44 pm, editata de 1 ori

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
Nisao
Administrator
Administrator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Aelin la data de Mar Feb 06, 2018 2:07 pm

_ᴠɪɪᴛᴏᴀʀᴇ ᴍᴀᴍɪᴄᴀ_

- Imi pare rau. Nu vreau sa il intistez pe Micha. Waaa...
Ma ridic inapoi in sezut, stand in pozitie turceasca pe bancheta si intind mana spre bolul cu salata.- Melci. Multumesc ca un copil cuminte si mananc salata tacuta.
Da' chiar veau la baie...

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ
Aelin
Shy
Shy

feminin
Status : i fucking wanna do something with all this little stars. Can they fly? owo

Sus In jos

Mesaj Scris de DeadSunShine la data de Mar Feb 06, 2018 2:20 pm

~~
Hᴇʀᴇ I ɢᴏ ᴅʀᴜɴᴋ ʙʏ ᴍʏꜱᴇʟғ ᴀɢᴀɪɴ﹐ ʀᴀɪꜱᴇ ᴀɴᴏᴛʜᴇʀ ɢʟᴀꜱꜱ ᴛᴏ ᴡʜᴀᴛ ᴄᴏᴜʟᴅᴀ ʙᴇᴇɴ. Rᴜɴɴɪɴɢ ɪᴛ ʙᴀᴄᴋ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋɪɴɢ
﹙ᴏʜ ᴍʏ ɢᴏᴏᴅɴᴇꜱꜱ﹚

ꜱᴛʀᴀɪɢʜᴛ ꜱᴛᴜɴᴛɪɴ·﹐ ᴄᴀɴ·ᴛ ᴛᴇʟʟ ᴍᴇ ɴᴏᴛʜɪɴ·
~
Munteanu   Dimitria  Ruxandra
~
Fᴇᴇʟɪɴɢ ʟɪᴋᴇ I ᴡᴀɴɴᴀ ʀᴏᴄᴋ ᴡɪᴛʜ ʏᴏᴜʀ ʙᴏᴅʏ
I·ᴍ ɴᴏ ɢᴏᴏᴅ ᴀᴛ ʟʏɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴋɪꜱꜱɪɴɢ. I·ᴍ ꜱᴏ ꜱɪᴄᴋ ᴏғ﹐ ꜱᴏ ꜱɪᴄᴋ ᴏғ ғᴀʟʟɪɴɢ ɪɴ ʟᴏᴠᴇ. I·ᴍ ꜱᴏ ᴛɪʀᴇᴅ ᴏғ ꜱᴡɪɴɢɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴍɪꜱꜱɪɴɢ
I·ᴍ ɴᴏ ɢᴏᴏᴅ ᴀᴛ﹐ ɴᴏ ɢᴏᴏᴅ ᴀᴛ ғᴀʟʟɪɴɢ ɪɴ ʟᴏᴠᴇ

~~

- Pisica vecinilor poate să își bage urechile în cur. Deși la ce discuții au stăpânii ei, oricum aude doar căcat.
Am găsit într-un final periuța aia amărâtă și am început a peria alene, așteptând să îmi pice ceva în cap. Abia aveam scuză să nu ies din casă.
-Nu îți face griji, apropo. Oricum nu intram în duș înaintea ta. E rândul tău să intri prima.
Teoretic. Practic a intrat prima pe majoritatea turelor mele. Poate trebuia să încep să mă grăbesc. Poate.
-Cine spuneai că vine?
Nu că mi-ar fi păsat chiar atât de tare. Conversație.

DeadSunShine
New
New

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Nisao la data de Mar Feb 06, 2018 2:29 pm

● Michael  -  ᴮᵘʳˡᵃᶜᵘ ●

.
.
.

" ˢᶤ ᵃʳᶤᵖᶤ ᶤ̂ᵐᶤ ᶜʳᵉˢᶜ

- E okey, nu ai greșit cu nimic.
Eu, totuși, ar trebui să fiu mai bărbat uneori, dar..? Dar.
- Cu plăcere. Dacă mai vrei ceva, îmi spui.
Lăsându-i însă puțin la o parte poftele, pe care începusem să le învăț pentru a-mi ușura treaba, am oprit la prima benzinărie ieșită în cale, pentru a rezolva problema care nu suferea acum amânare.
Coborând din mașină, i-am deschis și ei portiera, întinzându-mi mâna pentru a o ajuta să se ridice.
- Te aștept aici?

Ultima editare efectuata de catre Nisao in Mar Feb 06, 2018 4:39 pm, editata de 1 ori

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
Nisao
Administrator
Administrator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Ima la data de Mar Feb 06, 2018 3:19 pm

Am ascultat cu atenție fiecare detaliu, sprijinindu-mi bărbia între degete. Poate sună cliseic dar mă bucuram să îi aud din nou vocea după un car de ani.
Ceea ce nu s-a s-a schimbat a fost, cu siguranță, modul de a relata întâmplările. Și mă bucuram și pentru asta. Mă bucuram și pentru că stătea în fața mea. Aproape un om fericit.
Schițasem un zâmbet atunci când a menționat faptul că urma să devină un profesor universitar, uneori mă șochează și pe mine astfel de vești. Ce-i drept, mă așteptam din partea lui, trebuia să aibă o viață mai bună decât a mea.
- Pot să spun că, din câte am înțeles, majoritatea au mai plecat, sau cei cu care am vorbit de curând. Am fost o generație devastatoare, nu neg.
Nu deveni nostalgic, Dobre.
- Îți urez mult succes în continuare, Ștefan. Hmm, oare era cazul să mai zic ceva? Haide că poți, micuțule, mai zi ceva. Dacă ai nevoie de sprijin, putem discuta. Știu că nu par de încredere dar crede-mă că sunt când vine vorba de lucruri serioase.
Iar asta a sunat de parcă ceea ce a fost între noi nu a fost deloc serios. Poate nu a fost, who knows.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

fake news fake news fake news fake news fake news fake news fake news fake news fake news fake news fake news
news fake news fake news fake news Dragoș(te) Întuneric fake news fake news fake news fake
fake news fake news fake news fake news fake news fake news fake news fake news fake news fake news fake news

Ne apucă Paștele cailor? Ne apucă Paștele cailor, că dacă intră Elena în baie ne pișăm pe noi.
Ce noroc pe mine că eu am terminat. Oricum, e treaba lor, nu mă interesează atât de tare doar că vreau să îmi întâlnesc ceea ce numesc ei "verișori de gradul 1".
Arsură de gradul 1, mai bine. Haha, vaț prens? Segur.
Adevărul e că aveam liber dar voiam, pe lângă asta, să îmi caut un loc de muncă drept prezentator TV. Cel mai probabil o să ajung în Rusia, în locul lui Alexandr Oleșco. Dar nu mai era el în funcție deci e în regulă.
- Mai apucăm să mâncăm și noi ceva?
Probabil un pumn în față umplut cu sânge.

Ima
Shy
Shy

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Special Needs la data de Mar Feb 06, 2018 5:10 pm

ȘTEFAN PETRACHE [Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine]

Da, bine că sunt ultimul care am aflat de el. Sincer, dacă gândesc puțin deep, nici nu știu de ce mă deranjează, doar am trecut peste, cu sau fără răspunsuri. Cred.

- Mulțam.

Who the fuck is Dobre, after all?
Sunt conștient de ceva vreme – pentru că am avut destulă vreme să meditez - că e lipsit de sens să mai dau importanță trecutului și să-i port ranchiună pentru el. Însă niciodată n-am putut pretinde mă voi simți ok dacă voi avea ocazia să-l revăd.

Mi-am trecut nonșalant mâna prin păr.

- Mulțumesc și pentru asta, de parcă n-am știi amândoi că numai serios nu ești, dar n-o să se întâmple. (Asta mai sigur decât faptul că te-ai întors, pot să pariez.)

Nu-i port ranchiună. Dar nu simt să mă comport nici prea cald.
Am deja oameni care mă sprijină și cu care pot discuta la nevoie.
Who the fuck is Dobre anymore?

Am tăcut. Din nou. Mai mult. Speram să fi trecut de jumătatea drumului.
Special Needs
New
New

Sus In jos

Mesaj Scris de Ima la data de Mar Feb 06, 2018 5:20 pm

Și iaaaată cum o dau în bară. Dar mă așteptam, doar testam apele, eu nu mai am ce face. Acum, probabil o să-mi iau înjurături de la câțiva foști colegi însă nu putea să-mi pese mai puțin.
Mi-am ridicat bărbia mai sus, privindu-l pe sub gene cu nonșalanță. Ăsta era singurul sentiment pe care trebuia să-l trădez pentru că, cel mai probabil, eu nu sunt capabil de altceva. Sunt capabil doar de distrugere.

Una din șuvițele de păr îmi venea întotdeauna în față și mă chinuiam să o dau după ureche. De această dată, nici măcar pe aceea nu am mai băgat-o în seamă.
Trebuia doar să tac.
Am început să privesc peisajul pe fereastră, realizând că eram undeva până-n Constanța. Din ce știam eu, Fetești, dar era posibil să mă înșel. După vreo 5 minute, a trebuit să mai bage vagoane pentru că da, pauză de țigară și am tulit-o pe lângă Ștefan.
În timp ce-mi căutam bricheta prin buzunar, am realizat că îmi scăpasem pachetul prin tren. Și nope, nici nu m-am mai întors după el. Mă simțeam vinovat dacă mă întoceam mai curând iar eu nu voiam să fiu capabil de a simți asta.

Ima
Shy
Shy

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Aelin la data de Mar Feb 06, 2018 6:01 pm

_ᴠɪɪᴛᴏᴀʀᴇ ᴍᴀᴍɪᴄᴀ_

Sar din masina cat ai clipi si fug spre baia benzinariei, chit ca sotul meu drag e un gentleman(vagaboanda si domnul. Ce? Nimic). Ce? Cand o sa fiti voi gravizi, o sa mai vedem.
Ups. Nu i-am raspuns lui Micha, dar sa o ia ca pe un nu. Sunt fata mare dap.
Ma intorc in vreo 10 minute si cuminte, astept sa porneasca iar motorul.

Elena-Amina Neață

-Trebuie sa protejam animalele.Adica si pe noi.
Dap, e. Merci, iubire. Acum si mereu. Dap.
Si, din pacate, cum am zis, am stat mai putin de 10 minute sa ma spal si pe cap...Dar macar nu o sa mai arat ca o boschetara si nu o sa imi sperii nepotul.

- Vine varu-miu cu iubita si nepotul meu. Da, iubita, ca e prea prost si batut in cap sa o ceara. Like what?
-Da-mi si mie prosopul, te rog. Caci Dimi sta 10 ani sa se spele pe dinti.

-Daca te incumeti sa gatesti ceva, normal, Dragoște. Total normal ca e usa la baie deschisa. El e gay, iar Dimi e...Dimi, iar eu sunt dupa perdea. Normal.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ
Aelin
Shy
Shy

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Special Needs la data de Mar Feb 06, 2018 6:03 pm

Era cumva dubi să știu că ne uităm amândoi pe geam, dar încercam să mă detașez.
Până ce s-a oprit în sfârșit trenul pentru pauza mea de țigară. Ău, sau a noastră. Că luase și el direcția ușii. Cea mai apropiată ușă de noi. Aș fi pierdut timp dacă mă duceam în altă parte, așa că am oftat ș-am luat-o tot într-acolo.
Ajuns, mi-am aprins o țigară. Și cu tot efortul de a-l evita, n-am putut să nu-l observ abătut. Și fără vreuna. N-am înțeles dacă venise să fumeze sau pentru altceva.

- Ce?
Special Needs
New
New

Sus In jos

Mesaj Scris de Ima la data de Mar Feb 06, 2018 6:11 pm

🞭 ━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━ 🞭
fake news fake news fake news Dragoș(te) Întuneric fake news fake news fake news
ᴿ ᵘ ᵐᶤᶰᵉˀ
🞭 ━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━ 🞭

- Ești sigură că vrei să gătesc?
A meritat să întreb. Poate că eu chiar gătesc bine. Poate că nu. Poate că doar o să dau foc la bucătărie.
- Anyway, cred că pot face vreo două ochiuri.
Evit să zic ouă. Evit să enervez lumea. Nu le vreau prăjite pe ale mele.

Îmi venea să mă dau cu capul de pereți până, normal, a venit salvarea mea. Cât de prost să fiu încât să uit că și el fumează?
- Vezi tu, cred că nu mai am țigări.
Nu am de gând să zic că le-am scăpat la budă ca un idiot, evident. Mă întreb dacă i-am făcut pomană ăluia care mă înjura atunci...
- Îmi dai și mie una, te rog?
Eu de obicei dau țigări, nu iau, dar acum chiar aveam nevoie de una.

Ultima editare efectuata de catre Imakitten in Mar Feb 06, 2018 6:24 pm, editata de 1 ori

Ima
Shy
Shy

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Aelin la data de Mar Feb 06, 2018 6:19 pm

Elena-Amina Neață

- Mai bine nu. Prefer sa ma omoare iubita lu' varu-miu, decat sa mor ca ai pus tu piciorul in bucatarie. Rad la urmatoarele lui cuvinte si ma intind singura dupa prosop. Daca stau dupa Dimitria, o sa mor goala.
Ies din baie cu prosopul in jurul meu si ii sar roscatului in spate. Rutina de dimineata.

- Duci lipsa, pui? Nu, nu la mancare ma refeream.O sa faci tu rost si de alea, dar stomacului meu ii e foame.Si mi-am folosit vocea mieroasa, ce poate insemna doar "te omor". Dap.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ
Aelin
Shy
Shy

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Nisao la data de Mar Feb 06, 2018 6:28 pm

● Michael  -  ᴮᵘʳˡᵃᶜᵘ ●

.
.
.

" ˢᶤ ᵃʳᶤᵖᶤ ᶤ̂ᵐᶤ ᶜʳᵉˢᶜ

Ok, trebuia să mă aștept la asta. Dar am luat tăcerea (sau mă rog, dispariția în fugă) ca pe un da, aștepând-o lângă mașină.
La întoarcere, din nou, niciun cuvânt adresat, dar mie îmi lipsise, nu că a fost plecată vreo câteva minute, ci că tot drumul a fost în spatele meu și n-am putut să o ating. Acum, urcând înapoi la volan, da, din nou, prea departe.
- Hmm...
Mi-am mijit ochii, privind-o prin oglinda retrovizoare.
- Iana, mă pupi?
Cum să cerșești atenție, de Michael Burlacu 2022.

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
Nisao
Administrator
Administrator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Ima la data de Mar Feb 06, 2018 6:36 pm

fake news fake news fake news Dragoș(te) Întuneric fake news fake news fake news
ᴿ ᵘ ᵐᶤᶰᵉˀ

That means war.
Mi-am dat ochii peste cap, zâmbindu-i lui Neață. Ah, cât de puține știa ea... Foarte puține. Oricum, nu contează.
- Nu duc lipsa, am deja. Le pot prăji și pe alea pe care le clocești tu.
Îi trimit un pupic prin aer, întorcându-mă la bagajul meu. Trebuia să verific dacă am tot ce trebuie, inclusiv un cuțit care să mă ajute să tai ouă.
Desigur că urma să mă prăjesc ca naiba dacă stăteam la soare, de aceea, îmi trebuia crema de soare cu protecție ridicată.
"Începe-ți ziua cu un mic dejun delicios!" Mai bine comandăm de la KFC.

Ima
Shy
Shy

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Special Needs la data de Mar Feb 06, 2018 6:42 pm

,,Obiceiurile vechi mor greu’’, mi-am zis în gând.

- Aha…

Am tras un fum și mi-am mutat țigara în colțul gurii, cu un gest simplu, scoțând mecanic din pachet încă una, ca un bun samaritean ce sunt. Sau mai degrabă ca unul care știe cum e să fii în situația lui. I-am întins-o, mi-am băgat pachetul înapoi buzunar și am mai pufăit-o de câteva ori pe a mea.
Special Needs
New
New

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat