This used to be a forum full of little and stupid girls.
Now it is kinda serious because they have grown up.
You're welcome to join in though. Have fun ^^

Mᴏʀᴇ ᴅᴀᴍᴀɢᴇ ( ᶤˢ ᵇᵃᶜᵏ ˒ ᵇᵃᶜᵏ ᵃᵍᵃᶤᶰ)

Pagina 3 din 13 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Urmatorul

In jos

Mᴏʀᴇ ᴅᴀᴍᴀɢᴇ ( ᶤˢ ᵇᵃᶜᵏ ˒ ᵇᵃᶜᵏ ᵃᵍᵃᶤᶰ)

Mesaj Scris de Teen Idle la data de Sam Feb 03, 2018 7:20 pm

Rezumarea primului mesaj :

[Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine]

● ❁ ● 𝘽𝘼𝘾𝙆 𝘼𝙏 𝙄𝙏 𝘼𝙂𝘼𝙄𝙉, 𝘽𝙐𝙏 𝘼𝙁𝙏𝙀𝙍 6 𝙔𝙀𝘼𝙍𝙎 𝙒𝙄𝙏𝙃 𝙏𝙃𝙀 𝙎𝘼𝙈𝙀 𝘽𝙐𝙇𝙇𝙎𝙃𝙄𝙏  ● ❁ ●

[Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine]

➤ Oʜ ɪᴀᴀᴀs﹐ ʙɪᴛᴄʜᴇs
⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫
ASTA E EXACT CEEA CE PARE
„ Dᴏɴ·ᴛ ᴛʀʏ ᴛᴏ ᴇsᴄᴀᴘᴇ﹐ ɪᴛ·s ᴍᴏʀᴇ ʀᴇᴀʟ ᴛʜᴀɴ ʏᴏᴜʀ ғᴀᴄᴇ ”

MORE   DAMAGE (because of the cigarettes) - A    CSD   story
ˡʳ ¹ ¹

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
“Quick, make a wish.
Take a (second or third or fourth) chance.
Remake the world.”
ℜᴏᴍᴀ̂ɴɪᴀ﹐ ᵛᵃᵐᵃ ᵛᵉᶜʰᵉ
S-a stins, s-a aprins apoi iar stins. Si in final, s-a aprins.
Vama Veche, anul pula stie, doar la sase ani dupa ce ultimul an a terminat facultatea. Au venit, au plecat, unii au tinut legatura ca de’ si-au gasit dragostea sau au ramas prietenii buni si pana acum.
Desi nu e de ajuns, cel putin nu pentru Irina Stefanescu pentru ca ii e prea dor de trecut. Uite ca a ajuns sa ii sune pe majoritatea si i-a convins sa isi petreaca vara impreuna. Si de ce? Ca sa ajunga un dezastru ca deobicei.
Chiar daca sunt ei adultii acum, asta nu inseamna ca stau la hotel, salveaza banii si stau la cort sau la un hotel ieftin (ca poate ii trimit la sectia de politie). Pentru ca e frumos sa fii adult si sa salvezi banii.

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

[Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine]

Lɪғᴇ·s ᴀ ɢᴀᴍᴇ ʙᴜᴛ ɪᴛ·s ɴᴏᴛ ғᴀɪʀ
I ʙʀᴇᴀᴋ ᴛʜᴇ ʀᴜʟᴇs sᴏ I ᴅᴏɴ·ᴛ ᴄᴀʀᴇ

[Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine]

FUCK THE POLICE _ YOLO _ NO RULES _ BIATCH

K, poate avem câte ceva numit „reguli”
Mă gândeam să reinstaurez regula cu fără mai mult de vreo 6 rânduri și o să o fac. Pentru că așa vreau eu. Maxim 10 în condiții de maximă necesitate, gen
Personaje câte vreți, dar scrieți, vă rog. Nu vreau posturi elaborate - vreau distracție, postat pe bandă și visele mele moarte
Personajele noi pot fi prietenii apropiati sau rude ale personajelor cele vechi, asta inseamna ca trebuie sa vorbiti cu noi. Fisele nu imi pasa estetica, atata timp cat este gramatical corect. La personajele vechi faceti un mic istoric cu ce au facut in astia sase ani (nu e tocmai neaparat).
Caut oameni care pot scrie orice - tragedie, COMEDIE, acțiune, romance etc.
Vreau dedicație. Probabil nu sunt singura pentru care ideea asta a însemnat ceva, așa că yaah
Care sunteți mai slabi de înger, no. Aici o să se vorbească porcos. Aici o să se facă lucruri porcoase. Aici nu există limite, rușine și pana mea ce altceva.

!!! ᴛʜᴇ ғᴜɴᴅᴀᴍᴇɴᴛᴀʟ ʀᴜʟᴇ ᴏғ ʟɪғᴇ﹕ Tʜɪɴɢs ᴡᴇʀᴇ ɴᴇᴠᴇʀ sᴏ ʙᴀᴅ ᴛʜᴀᴛ ᴛʜᴇʏ ᴄᴏᴜʟᴅɴ’ᴛ ɢᴇᴛ ᴡᴏʀsᴇ !!!

Jᴜsᴛ ᴀɴᴏᴛʜᴇʀ ʟɪᴛᴛʟᴇ ᴘɪᴇᴄᴇ ᴏғ ᴜᴛᴛᴇʀʟʏ ɪʀʀᴇʟᴇᴠᴀɴᴛ ʜɪsᴛᴏʀʏ﹐ ᴀsᴘɪʀɪɴɢ ᴛᴏ ᴘᴇʀᴍᴀɴᴇɴᴄᴇ﹐ ᴅᴏᴏᴍᴇᴅ ᴛᴏ ᴏʙʟɪᴠɪᴏɴ.

SMOKE WEED EVERYDAY
Nu am cea mai vagă idee de ce asta e o regulă, dar e
Se practică piața neagră și distrugerea în masă, să nu ziceți că n-am avertizat
Iar glumele pot fi pe puțin fooooooarte deplasate, la genul că naiba am auzit de subtilitate
LGBTQ+ pro, dacă nu era de la sine înțeles
Bun, chestia asta poate fi mai complicată - vreau să fie realist. Kind of - puteți folosi romgleză - nu că nu o foloseam deja - , puteți mutila limba română - în mod INTENȚIONAT și pentru atmosferă, puteți ridiculiza ce limbă și chestie mai vreți voi.
Oamenii ăștia au bani, dar sunt prea zgarciti sa ii foloseasca.
Mi-e lene
Estetică ar fi de preferat să existe - de preferat -

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
● ● ● PLAYLIST OFFICIAL: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lista de provocari pe care inca o putem folosi:

- French kiss the hottest person in the room
- Jump in the water naked
- Smoke patrunjel
- Break a wall using only your body
- 150 push-ups with a person sitting on your back  :vvv
- drink an entire bottle of really strong alcohol at once (dintr-o singura sorbitura) - speșăl for Dobrică
- Ride someone
- try eating fire
- smoke 20 cigarettes at once
- dance on manele
- (boys) wear famale bikini
- try to be Nadia Comaneci
- Summon some demons
- pee in a bottle
- cut someone's bra
- use some petarde to light a fire
- drink a cocktail prepared by everybody in the room (bad ideea)
- climb the walls lel (spiderman)
- dress yourself like a superhero
- kiss a boy that is not yours
- striptease show
- (girls) open a bottle of champagne using your boobs
- lap dance (the boy must dance)
-  chair dance (for Cas)
-  try to imitate an orgasm
-  draw numbers/names on a wall using your butt
-  sing a song by 'kicking' your ass [lol, actually slaping]
-  drink vodka from other person's navel
-  smell everyone's feets and do a clasification of those which stink the most
-  lick a doorknob
-  kiss passional yourself in a mirror
-  make-up someone using only a hand
-  fill up your mouth with whipped cream
-  put beans in your nose
-  sniff cocoa powder
-  put some nail polish on your face
-  lick your (or anyone's) armpits
-  eat lard
-  taste depilation cream
-  wear tanga
-  make twerk with a cucumber between your buttocks
-  someone have to eat that cucumber
-  drink juice which has other's spittle
-  wash your hair with oil
-  insert your finger in other's nose and then eat that thing from it
-  mentos and cola in your mouth
-  blow-job a cucumber
-  lose your virginity (if their is still someone virgin) with someone from the room
-  spin around 7 times while you're filming with your front camera and you look at the camera
-  draw (you or someone else) some dicks on your face
-  drink/eat ketchup sensual
-  epilate your back with hot depilation cream
-  imitate a worm
“Yᴏᴜ ᴅᴏɴ’ᴛ ᴡᴀɴɴᴀ ɢᴏ ᴏᴜᴛ ᴏғ ᴛʜɪs ᴡᴏʀʟᴅ ᴡɪᴛʜ ʀᴇɢʀᴇᴛs. Iғ ᴛʜᴇʀᴇ’s sᴏᴍᴇᴛʜɪɴɢ ʏᴏᴜ ᴡᴀɴᴛ ᴛᴏ ᴅᴏ﹐ ʏᴏᴜ ᴅᴏ ɪᴛ. Yᴏᴜ ᴛᴀᴋᴇ ᴛʜɪs ʟɪғᴇ ʙʏ ᴛʜᴇ ʙᴀʟʟs ᴀɴᴅ ʏᴏᴜ ᴛᴇʟʟ ɪᴛ ᴛʜᴀᴛ ʏᴏᴜ ᴇxɪsᴛᴇᴅ.”

Personaje existentiale + FaceClaim

@Teen Idle : Irina Nicoleta Ștefanescu (Josefine Frida Pettersen), Liviu Adelin Rebreanu (Kian Robert Lawley), Alexandra Cristina Popa/Pufulete (Holland Marie Roden), Adam Daniel Mocanu (Jake Matthew Cooper), Lucas Anastasiu Fanache (Dylan Thomas Sprouse)
@Nisao : Rareș Drăguț (Jensen Ross Ackles), Rebeca-Luiza Măcănescu (Holly Mae Heinrich), Michael Burlacu (Michael Tintiuc), Gabriel Păturică (Marc Schulze), Jack Daniels (Lucas Bin)
@Aelin : Iana Eliza Burlacu/Herdelea (Alycia Jasmin Debnam-Carey), Dragoș Cristian Toma (Thomas Grant Gustin), Lucian Augustus Herdelea (Tyler Hoechlin), Elena Amina Neață (Elena Kampouris)
@SpecialNeeds : Ștefan Petrache (Dane William DeHaan)
@Nobume : Victor Drăguț (Jared Tristan Padalecki), Nicolas-Vasilescu Fanache (Cole Mitchell Sprouse), Mădălina Xenia Varvari (Alona Tal)
@DeadSunShine : Zenovia Alexandra Jercan (Jelena Noura Hadid), Rex Mihail Popa (Zach Abels), Dimitria Ruxandra Munteanu (Zendaya Maree Stoermer Coleman)
@Hippient : Carmina Cătălina Iștoc (Olivia Emily), Casian Cosmin Iștoc (Robert Michael Sheehan)
@Imakitten : Dobre Costică Mihăilescu (Garrett Borns), Dragoș Întuneric (Cameron Riley Monaghan)
@Danielle : Danielle Von Blank (Amanda Foxfell)

Fᴜᴄᴋ ᴏғғ﹐ ᴀsᴛᴀ﹣ɪ ᴛᴏᴛ

“𝘗𝘦𝘳𝘩𝘢𝘱𝘴 𝘺𝘰𝘶𝘳 𝘭𝘪𝘧𝘦 𝘩𝘢𝘴 𝘢 𝘱𝘳𝘪𝘤𝘦 𝘵𝘢𝘨 𝘢𝘧𝘵𝘦𝘳 𝘢𝘭𝘭”-𝘐𝘤𝘩𝘪𝘳𝘰𝘶 𝘔𝘰𝘳𝘪𝘺𝘢𝘮𝘢 ᵃˡˡ ᶠᵒʳ ᵗʰᵉ ᵍᵃᵐᵉ
[Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine]
Teen Idle
Moderator
Moderator

feminin
Mesaje Mesaje : 102
Reputație Reputație : 23
Varsta Varsta : 18
Localizare Localizare : Palmetto State Foxes
Status : || 𝖧𝖾𝖺𝖽 𝗈𝖿 𝗍𝗁𝖾 𝖬𝗈𝗋𝗂𝗒𝖺𝗆𝖺 𝖿𝖺𝗆𝗂𝗅𝗒 ||
Joburi/Distractii : Something

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Mᴏʀᴇ ᴅᴀᴍᴀɢᴇ ( ᶤˢ ᵇᵃᶜᵏ ˒ ᵇᵃᶜᵏ ᵃᵍᵃᶤᶰ)

Mesaj Scris de Ima la data de Mar Feb 06, 2018 6:49 pm

―――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――
D o b r e  M i h ă i l e s c u
-da' i se zice "futu-ți gura mă-tii de cocalar"-
―――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――

Am așteptat să-mi înmâneze "bagheta magică", uitându-mă pe colinele ce se ondulau parcă sub soare. Senzația aceasta în care stai câteva ore fără țigări te face să cauți papura în nod.
- Merci. murmur eu, așezându-mi-o între buze.
Îmi scot bricheta din buzunar și aprind țigara, pufăind de două ori ca să o aprind. Nu o să mă mai despart niciodată de iubirile mele.
Nu pot să neg faptul că întreaga situație ar fi putut să fie altfel. Poate că nu mai priveam nostalgic dealul acela, ci poate că mergeam cu sufletul împăcat către foștii colegi. Sau poate nu, cine știe.
Trag din țigară.
Ah, am făcut "poof!" cu bagheta și deja mă simt mai bine. Din nou, nu mă mai despart de ele. Da. Ele mă fac să mă simt mai bine. Desigur... 100%.

Ima
Shy
Shy

feminin
Mesaje Mesaje : 146
Reputație Reputație : 12
Varsta Varsta : 20
Localizare Localizare : highway to hell
Status : încă trăiește
Joburi/Distractii : Da. Nu. Nah.

Vezi profilul utilizatorului https://anachronistiquee.tumblr.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Special Needs la data de Mar Feb 06, 2018 7:04 pm

-------------------------------------------------------
[Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine]
ȘTEFAN PETRACHE [Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine]

Cool, acum și fumăm împreună. Oare ce urmează?
Nu am idee cum să explic sentimentul care-și țese pânză în interioru-mi, de-a lungul și de-alatul, cât cuprinde. Nici măcar nu-s capabil să-l înțeleg prea bine. Cel puțin, nu e nașpa. Gen, încă îmi place să tac și să fumez alături de el.
Special Needs
New
New

Mesaje Mesaje : 55
Reputație Reputație : 5
Varsta Varsta : 17
Localizare Localizare : mijlocul haosului
Status : mă mai gândesc ce să scriu aici

Sus In jos

Mesaj Scris de Aelin la data de Mar Feb 06, 2018 7:22 pm

IANA ELIZA ᴴᵉʳᵈᵉˡᵉᵃ BURLACU

_ᴠɪɪᴛᴏᴀʀᴇ ᴍᴀᴍɪᴄᴀ_

- Hm? Fac ochii mari, privind in directia lui, cu capul usor aplecat intr-o parte si cu buzele usor tuguiate, care mai apoi formeaza un mic zambet inocent. Ma intind pana in fata, sarutandu-i mai intai obrazul, nasucul, fruntea, si , normal, desertul la urma: i-am sarutat lung si apasat buzele dulci. Te iubesc.A,...ups..Si pe tine Lu, normal. sa nu se simta in plus, nu-s bi, da? Lu e prietena mea, dubios de tacuta.
Imi asez capul in poala ei, atintind-o cu privirea. Si nu, nu era o privire draguta. Era una incruntata, cu buzele tuguiate, ca asa ma incrunt eu. Pfff.
- Ce ai patiiiit? Spune la doamna psiholog. Ascult. Apoi ii zambesc.

[Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine]

Elena-Amina Neață

ร๓เlє       ร๓เlє      ร๓เlє    ร๓เlє   ร๓เlє    ร๓เlє  ร๓เlє      ร๓เlє

[Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine]

- Nu merci. Ouale mele stau bine unde sunt.
Scot limba la el, prinzandu-ma mai bine de mijlocul lui. Nu am chef sa cad. Ce dulce esti tu in dimineata asta. Vai, tu! Cu o mana ma tin, iar cealalta se joaca in parul lui. Lasa micul-de-jun, inca vreau sa mai traim. O sa luam ceva din trecere. Ai vorbit cu verii tai? Vara-sa, a fost fosta lui varu-miu, inca una care voia sa il omoare(in trecut, da...). Amuzant si trist. Gata. Tac. Eu nu stiu nimic.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ
Aelin
Shy
Shy

feminin
Mesaje Mesaje : 232
Reputație Reputație : 29
Localizare Localizare : In the space
Status : i fucking wanna do something with all this little stars. Can they fly? owo
Joburi/Distractii : pandicorn cu jumatate de norma, austronaut

Sus In jos

Mesaj Scris de Ima la data de Mar Feb 06, 2018 7:37 pm

Mai trag odată din țigară. Și încă odată. Din nou așteptam să bubui, să mă răspândesc de tot, să mă risipesc, răsfirez. Nu știu ce voiam.
Senzația pe care o aveam fiind lângă el nu era una proastă, ci mă simțeam ușurat. Cu siguranță, regretam că plecasem dar cine sunt eu acum? Nimeni. De ce aș mai interveni unde s-au vindecat rănile?
Îmi mușc buza și continui să-mi mențin poziția de bărbat puternic. Nu mai avea rost să suflu nicio vorbă, mă încălzea liniștea asta. Nu era la fel de apăsătoare ca aceea din tren.
- Cum de vii singur?
Mă uit prin coada ochiului la el, așteptându-mă la orice din partea lui.

🞭 ━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━ 🞭
fake news fake news fake news Dragoș(te) Întuneric fake news fake news fake news
ᴿ ᵘ ᵐᶤᶰᵉˀ
🞭 ━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━ 🞭

Într-un final, zâmbesc către Neață pentru că, ce-i drept, nu mă puteam enerva prea mult pe ea. Trebuie să recunoști că e adorabilă uneori!
Îmi întorc privirea spre aceasta, oftând scurt. Am cuprins-o și eu cu o mână, cărând-o după mine.
- Nu, nu am apucat să vorbesc cu ei. Vor vedea ei la fața locului, ar fi nasol să le spun prin telefon lucruri delicate. M-am oprit în loc pentru câteva secunde. Știi, am spus-o de zici că aș fi tatăl lor sau ceva.

Ima
Shy
Shy

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Aelin la data de Mar Feb 06, 2018 7:49 pm

Elena-Amina Neață

Ii zambesc si eu dulce, sprijinindu-mi barbia de umarul lui. Cateodata ma simt asa norocoasa ca o am pe Dimi si ca l-am intalnit pe Dragos. Noroc ca tatei nu ii pasa asa mult de ce fac, daca nu e ceva ce m-ar pune in pericol, ca altfel nu l-ar fi acceptat pe Dragos, deloc. Nu e tocmai genul de prieten pe care sa i-l prezinti lui tati, dar eu tin la el si nu am de gand sa il las sa plece din viata mea. La Dimi e clar ca e obligata-fortat, sa stea in apartamentul asta. Sunt o criminala care isi maltrateaza victimele. Dap.
-Da, ar fi, dar tot o sa fie socati. Sa vina cineva strain la tine si sa iti zica ca sunteti rude...O sa fie bine, dragoste, pardon, daddy.Ma aplec in fata, cat sa imi vada chipul frumos si scot limba jucaus. Ii plasez un mic sarut pe obraz, inainte sa sar din bratele lui si sa fac putin pe gimnasta. Adica o roata si un spagat sa par smechera.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ
Aelin
Shy
Shy

feminin
Status : i fucking wanna do something with all this little stars. Can they fly? owo

Sus In jos

Mesaj Scris de Miss Joke la data de Mar Feb 06, 2018 7:52 pm

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
Mădălina - Xenia Varvari
"ᵂʰᶤˡᵉ ᵒᵗʰᵉʳ ᵍᶤʳˡˢ ʷᵉʳᵉ ᵒᵇˢᵉˢˢᵉᵈ ʷᶤᵗʰ ᵈᵒˡˡˢ˒ ᴵ ʷᵃˢ ᵗʰᵉ ᶠʳᵉᵃᵏ ʷᶤᵗʰ ᵃ ᵏᶰᶤᶠᵉ ᶜᵒˡˡᵉᶜᵗᶤᵒᶰˑ"

-Dap, stiu, am ramas la a crede in continuare ca e ceva literalmente imposibil, ca na, un lucru cert era faptul mult prea cunoscut: "suntem adulti cu numele, nu si cu fiinta" - adica inca eram toti idioti, poate ceva mai maturi, dar idioti.
Am chicotit usor auzindu-l. Nu inceta sa fie un dulce, mai ales fata de mine si Eric, desi ii fac uneori niste faze de-l sperii, dar eh, asta eram eu.
-Bun asa, pentru ca cei cuminti primesc bombonele la sfarsit, am replicat, facandu-i scurt cu ochiul. Bombonelele erau buzele mele, logic, si o stia. Ca tot vine vorba, da, chiar voiam niste jeleuri, da, sunt mama o normala care mananca mai multe dulciuri si decat propriul copil.

--- VICTOR ---

Inca nu stiu cum de au trecut 6 ani atat de repede, dar nu credeam ca o sa vina ziua in care eu si Rares aveam sa revedem o parte buna din gasca de nebuni din facultate. Nu s-au intamplat multe in cazul meu in anii astia, decat faptul ca am incheiat o relatie dupa doar cateva luni pentru ca a intervenit faptul ca "pana la urma, nu ne potrivim". Dar da, esentialul e ca am ramas eu si ea in relatie buna de amicitie si am mai tinut legatura.
Ma trezesc apoi cu Rares pasandu-mi cheile si da, o sa ignor faptul ca are gura plina de placinta ca doar asa e mereu, iar eu sunt ala Dragut din familie. Doar sa nu faca firimituri pe aici. Nu de alta, dar si-ar face situatia mai grea.
-Doar sunt fratele tau cel bun, nu? am schitat un zambet in coltul gurii, bagand cheile in contact si pornind masina.
-Nu prea stiu. Dau la sigur ca vine Iana cu jumatatea ei, Rebe, Mada cu jumatatea ei si de aici reiese ca vine si Liviu. As zice ca vine si Alexandra si il ia la pachet pe Rex, imi dau si eu cu parerea.

OOC: Revin mai tarziu cu estetica lui Victor.

"I go by Dabi now. I'll tell you my real name when I'll need to."
Miss Joke
Administrator
Administrator

feminin
Mesaje Mesaje : 622
Reputație Reputație : 35
Varsta Varsta : 19
Localizare Localizare : Tumblr
Status : I wanna be your end game
Joburi/Distractii : Bewitching medicine

Vezi profilul utilizatorului http://kmuiyato.tumblr.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Ima la data de Mar Feb 06, 2018 7:57 pm

fake news fake news fake news Dragoș(te) Întuneric fake news fake news fake news
ᴿ ᵘ ᵐᶤᶰᵉˀ

O urmăresc pe fată, încercând să nu-mi scad moralul cu bună știință. Ea chiar mi-l ridica, nu știu ce m-aș fi făcut fără ea și Dimi, dar situația în sine mă trăgea în jos.
- O să fie destul de greu însă sper să fac față.
Mă uit la aceasta, ridicându-mi o sprânceană.
- De curiozitate, Neață, te mai poți ridica? Am presupus că nu dar am venit în dreptul acesteia și i-am sărutat fruntea, trăgând-o în sus ca pe un copil mic.
În mod normal, cred că eu sunt cel matur... Probabil. Dar, din nou, nu știu ce m-aș face fără energia lor.

Ima
Shy
Shy

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Aelin la data de Mar Feb 06, 2018 8:18 pm

Elena-Amina Neață

- O sa faci fata, altfel nu imi mai fac treaba de raza de soare a apartamentului astuia.Neata, blonda, v-ati prins? ha? ha? Nevermind.
Fac botic atunci cand ma ajuta sa ma ridic, ca pe un copil mic.
- Am ruginit.Am facut gimnastica inca de la o varsta frageda si inca e viata mea.
Si...eu eram in prosop, ups.
- Daddy, imi dai si mie prosopelul, te rog fumos?Fatuca de catel.
Eu cica trebuia sa ma pregatesc.Si nu-i asa ca il ajuti cu parul pe ingerasul tau?Ca DImi ma lasa cheala.

CRISTI

Slava cerului. Si parca pusa de Dumnezeu acolo, dam imediat de o benzinarie
- Te duci tu si stau eu cu astia doi? Sau merg eu, iubito?
Nu-s agitaat. Delooc.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ
Aelin
Shy
Shy

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Ima la data de Mar Feb 06, 2018 8:28 pm

ᴿ ᵘ ᵐᶤᶰᵉˀ

- Măcar tu mai luminezi acolo unde e întuneric.
Las un suspin să-mi părăsească buzele.
- Toți ruginim, din păcate...
Hmm? Ce proso- Well, fuck. Sunt orb de când sunt comod cu faptul că sunt gay. Și credeți-mă, mi-a luat 20 de ani să mă accept că m-am născut așa.
Mă aplec după prosop și i-l strâng în jurul ei, dar, pentru că era mai mare, am înfășurat-o cu totul. E, dacă mai cade acum...
- Te ajut și cu părul. Și asta mai repejor, cred eu. Mă uit la ceas. Hai la uscare.
Am luat foehn-ul din dulap și am început să-i usuc părul, încercând să-i descurc părul. Ce-i drept, mă obișnuisem cu așa ceva pentru că am fost o vreme la orfelinat și împleteam părul tuturor fetițelor.
- Mai folosești balsam? Se descurcă foarte greu.

Ima
Shy
Shy

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Hippient la data de Mar Feb 06, 2018 8:40 pm

𝒞𝒶𝓇𝓂𝒾𝓃𝒶 𝒞𝒶𝓉𝒶𝓁𝒾𝓃𝒶 𝐼ș𝓉𝑜𝒸 // ʲᵘˢᵗ ᶜᵃʳᵐᵃ // 𝒜𝓃𝓊𝓁 𝐼𝐼

Dacă eram în urmă cu câteva luni, chiar după despărțirea cu pricina, aș fi tras mașina pe dreapta și m-aș fi holbat lung la Irina, chiar înainte de a o lua strâns în brațe.
Sau pur și simplu aș fi plâns. Foarte mult și foarte lung, fără să simt vreo urmă de ușurare în piept.
Se mai întâmplă. Are dreptate.
Cu toate acestea, am surâs trist, văzându-mi trist și spunând:
- Ce sau cine ți-a oferit mai exact percepția asta a lucrurilor, Irina? Fiindcă... știi, uneori, chiar și când te-am revăzut înainte să ne urcăm în mașină, îmi aduc aminte cât de urât obișnuiai să te uiți la mine după întâmplarea cu Ștefan.
Mi-e dor de puiuț.

- CASIAN -

Uneori mă întrebam cum puteau fetele să fie într-atât de sensibile și să țină totodată atât de multe emoții în ele. Fără să explodeze la un moment dat. Propriu-zis. În fine, pentru că de explodat, explodează.
În lacrimi, în nervi descărcați, în de toate.
Și o înțelegeam pe Zen. Nici Carma nu se putea încrede în mine. Nici măcar eu însumi, dar mite...
Am oftat prelung, mângâind-o ușor pe frunte, mai apoi pe obraji, trasând linii fine cu degetele. Toate acestea în timp ce mă uitam fix în ochii ei și mă uram din ce în ce mai mult.
- Nu strici nimic, iubito. Și am strâns-o mai tare în brațe, lăsându-mă pe o parte și legănând-o încetișor. Plânge, dacă simți nevoia. Și dacă vrei, plâng și eu cu tine.
Oricum aveam blue balls, deci da, mă puteam pune pe bocit dintr-o clipă-n alta.

Hippient
Moderator
Moderator

feminin
Mesaje Mesaje : 136
Reputație Reputație : 37
Localizare Localizare : district 12
Status : look around. choose your own ground.
Joburi/Distractii : sleep well, be zen

Sus In jos

Mesaj Scris de Miss Joke la data de Mar Feb 06, 2018 8:46 pm

Mădălina - Xenia Varvari
"ᵂʰᶤˡᵉ ᵒᵗʰᵉʳ ᵍᶤʳˡˢ ʷᵉʳᵉ ᵒᵇˢᵉˢˢᵉᵈ ʷᶤᵗʰ ᵈᵒˡˡˢ˒ ᴵ ʷᵃˢ ᵗʰᵉ ᶠʳᵉᵃᵏ ʷᶤᵗʰ ᵃ ᵏᶰᶤᶠᵉ ᶜᵒˡˡᵉᶜᵗᶤᵒᶰˑ"

Hmm, sa las doi idioti in masina cu bebele meu sau sa las unul sa mearga si eu sa stau degeaba. Nah, Liviu dormea, deci nu aveau ce nazbatii sa faca, asa ca de data asta preferam varianta cu mine plecand, asa ma mai si dezmortesc putin.
-Merg eu, dragule. Ma intorc repede, i-am lasat un sarut scurt pe obraz - bomboana mai tarziu, da - si am iesit, indreptandu-ma spre magazinul benzinariei. Am mai aruncat cate o privire in stanga si in dreapta, desi nu vedeam nimic interesant si nu pentru ca nu aveam spirit de observatie de obicei.

"I go by Dabi now. I'll tell you my real name when I'll need to."
Miss Joke
Administrator
Administrator

feminin
Mesaje Mesaje : 622
Reputație Reputație : 35
Localizare Localizare : Tumblr
Status : I wanna be your end game
Joburi/Distractii : Bewitching medicine

Vezi profilul utilizatorului http://kmuiyato.tumblr.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Nisao la data de Mar Feb 06, 2018 9:04 pm

● Michael  -  ᴮᵘʳˡᵃᶜᵘ ●

.
.
.

" ˢᶤ ᵃʳᶤᵖᶤ ᶤ̂ᵐᶤ ᶜʳᵉˢᶜ
ᴬˡ ᵐᵉᵘ ˢᵘᶠˡᵉᵗ ᵉ ᵗʳᵉᵃᶻ˒ ᵗᵘ ᵐ⁻ᵃᵈᵘᶜᶤ ˡᵃ ᵉˣᵗᵃᶻ
ˢᶤ ᵗʳᵃᶤᵉˢᶜ ᵈᵒᵃʳ ᶜᵃ ˢᵃ ᵗᵉ ᵖʳᶤᵛᵉˢᶜ "

Ok, acum, în capul meu, s-a auzit un "awwwww" de-ăla lung, acompaniat de un rând de aplauze și pentru o secundă am crezut că mă aflu într-un TV show, dar apoi am realizat că aia e doar conștiința mea care o adoră pe Iana la fel de mult ca mine.
- Și eu te iubesc, iar acum zâmbesc prostește și ridicol de larg, dar ce pot să spun? Gesturile astea mici și felul în care face ea lucrurile mă fac întotdeauna fericit. Și tocmai de aceea și ea merită să fie întotdeauna fericită.
Înainte să îmi pun centura, i-am întins o ciocolată, ascunsă în torpedou, pornind apoi motorul și reluând drumul către destinație. Ce-i drept, încercam să nu îi dau voie să mănânce prea mult, motiv pentru care nu îi lăsam accesul la dulciuri foarte ușor, însă nici nu puteam să o refuz și, ținute sub o evidență, dulciurile nu îi puteau face rău.
- N-o păpa pe toată.

● Rebeca Luiza  -  ᴹᵃᶜᵃᶰᵉˢᶜᵘ ●

.
.
.

" ᵞᵒᵘ ᵗᵉˡˡ ᵐᵉ ᴵ’ᵐ ˡᵒˢᵗ ᶤᶰ ᵐʸ ᵐᶤᶰᵈˑ / ᶜᵃᶰ ʸᵒᵘ ᶠᶤᶰᵈ ᵐᵉˀ
ᴸᵉᵗ’ˢ ᵖˡᵃʸ ʰᶤᵈᵉ ᵃᶰᵈ ˢᵉᵉᵏˑ
ᴹʸ ᵇᵃᵇʸ ᵗʰᶤᶰᵏˢ ᵗʰᵃᵗ ᴵ’ᵐ ʷᵉᵃᵏ˒ / ᴬᶰ ᵃᶰᵗᶤᵠᵘᵉ˒
ᴹʸ ˡᶤᶠᵉ’ˢ ʰᶤᵈᵉ ᵃᶰᵈ ˢᵉᵉᵏˑ "

[Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine]

- Hmm..?
Oh, oh. Scoate ochii din telefon, privește-o pe Iana. Râzi, că expresia ei de "încruntată" e prea amuzantă.
- Evident că mă iubești, i-am răspuns, blocându-mi telefonul și punându-mi-l în buzunar. Și eu pe tine. Și nu am pățit nimic, scuze. Sunt puțin obosită, am stat aseară până târziu.
Nu voi pomeni de faptul că am reușit să ajung la zi cu Supernatural, în condițiile în care eu încă rămăsesem pe la sezonul 17.
Ah, totuși, nu pot să nu fac nicio remarcă. Nu, chiar nu pot.
- Sunteți adorabili, jur.
Și, acum, sincer, cum să nu te bucuri când îi vezi așa pe amân... nu, pe toți trei?

● Rares  -  ᴰʳᵃᵍᵘᵗ ●

.
.
.

" ᴹᵃˢᵠᵘᵉʳᵃᵈᶤᶰᵍ ᵃˢ ᵃ ᵐᵃᶰ ʷᶤᵗʰ ᵃ ʳᵉᵃˢᵒᶰ
ᴹʸ ᶜʰᵃʳᵃᵈᵉ ᶤˢ ᵗʰᵉ ᵉᵛᵉᶰᵗ ᵒᶠ ᵗʰᵉ ˢᵉᵃˢᵒᶰ
ᴬᶰᵈ ᶤᶠ ᴵ ᶜˡᵃᶤᵐ ᵗᵒ ᵇᵉ ᵃ ʷᶤˢᵉ ᵐᵃᶰ˒
ᵂᵉˡˡ˒ ᶤᵗ ˢᵘʳᵉˡʸ ᵐᵉᵃᶰˢ ᵗʰᵃᵗ ᴵ ᵈᵒᶰ'ᵗ ᵏᶰᵒʷ "

[Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine]

- Evident că ești. Dar nu știam că mai am un frate.
Adică, de unde aș putea ști, totuși? A umblat tata așa mult prin lume că dracu știe dacă nu avem vreun frate pierdut cine știe pe unde.
- Hai să sperăm că nu vine roșcata malefică, totuși.
Sau dacă vine, să nu vină cu gânduri malefice de persoană malefică ce e. Cine a zis acum nu știu câte sute de ani că roșcatele sunt vrăjitoare a știut ce a spus.
- Cred că o să apară și gemenii. Ăia de mi-au bușit mașina.
Dar mi-a trecut, jur, doar sunt șase ani de atunci. Da.

Ultima editare efectuata de catre Nisao in Joi Sept 06, 2018 6:12 am, editata de 1 ori

" ˢᵃʸ ᵐʸ ᶰᵃᵐᵉ˒ ˢᵃʸ ᵐʸ ᶰᵃᵐᵉ "
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
" ᴵᶠ ᶰᵒ ᵒᶰᵉ ᶤˢ ᵃʳᵒᵘᶰᵈ ʸᵒᵘ˒ ˢᵃʸ "ᴮᵃᵇʸ˒ ᴵ ˡᵒᵛᵉ ʸᵒᵘ "
Nisao
Administrator
Administrator

feminin
Mesaje Mesaje : 319
Reputație Reputație : 36
Localizare Localizare : Westeros
Status : Alive
Joburi/Distractii : lol ce

Sus In jos

Mesaj Scris de Special Needs la data de Mar Feb 06, 2018 9:09 pm

ȘTEFAN PETRACHE [Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine]

Mi-am suflecat mânecile bluzei din bumbac. Apoi mi-am încrucișat brațul drept la piept, sprijinindu-l pe celălalt de el, în timp ce trăgeam nesățios și înspăimântător de firesc din țigară, de parcă mă născusem fumând și nu mă apucasem în urmă cu cu cât?, opt ani? Da, parcă. Se făcuse parte din mine.

Nici nu mi-am dat seama, frate. Ieri. Zici că ieri s-a întâmplat. Dintr-o prostie. Și mi-a plăcut. Și m-am ținut. Și mi-a dat senzația că mă ajută la greu, chiar dacă în realitate îmi mânca crunt sănătatea. Acum, opt ani mai târziu, uite-mă: fără vreo nenorocită de tentativă de a mă lăsa la activ. Because it was pointless.

- Prietenii mei aveau alte planuri, i-am răspuns sec.

Am scrumat pe jos la întâmplare, după ochii mi s-au pironit, din zare, pe restul țigării care fumega.

- Țigările astea parcă țin tot mai puțin, am constatat cu voce tare, frecând între degete filtrul. Pff. Anyway, tu? Și fumai și restul.

Nu, nu plănuiesc să mă las nici de acum încolo. It is still pointless.
Special Needs
New
New

Sus In jos

Mesaj Scris de Ima la data de Mar Feb 06, 2018 9:18 pm

Țigările acestea mi se păreau extraordinar de slabe sau doar eu eram obișnuit cu de-alea de contrabandă. Mai există și varianta că eram foarte trist, probabil mă păștea iar vreo stare depresivă, dar urma să-mi revin.
Îmi formasem un tic cu ridicatul sprâncenei dar asta nu față de oricine, ci numai dacă mă interesa subiectul respectiv. Eu întreb lucruri dar nu întotdeauna sunt interesant, de asta zic.
- Mie nu-mi mai ajung țigările de niciun fel. Ce-i drept, fumez de mult prea mult timp ca să încerc să rezist fără ele.
De la 14 ani, desigur. Că deh, intrasem în liceu, hai cu turma de oi, alea-alea.
- Eu am cunoscut-o - și te rog să nu râzi - pe Taylor Swift, dar desigur că nu e nimic serios. Am putut obține multe lucruri de la ea, sunt un profitor înnăscut. Trag cu nesaț din țigară.

Ima
Shy
Shy

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Teen Idle la data de Mar Feb 06, 2018 9:22 pm

-POPAᵖᵘᶠᵘ  ALEXANDRA-

Stiu ca ii puteam spune ce problema aveam, dar voia sa vina de la sine insusi. Dupa imi amintesc de cate ori Cas i-a zis lui Zen ca o iubeste. Iar eu? Am doi copii, casatorita si sotul meu nu mi-a zis pana acum ce simt pentru mine.
-N-am nimic, am spus incercand sa nu pun botul ca Tami sau Darius.

-LIVIU REBREANU-
[Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine]  [Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine]

Asa, Mada a iesit din masina, i-am dat un picior in scaun lui Cristi de cred ca mai avea putin si zbura de pe scaun daca nu purta centura.
-Ba, prostule, de ce nu o ceri? il intreb soptit-tipat.

-ADAM DANIEL MOCANU-

Am ascultat in liniste conversatia lor, desigur ca am inchis telefonul dupa invitatia lui Arion, aveam chestii mult mai bune de facut. Ca de exemplu’ sa ascult cum e viata lui Stef si sa imi dau seama cat de prost am fost ca l-am lasat.
Unele peste altele, el o duce bine, poate mai bine ca mine. Insa, cererea lui Dobre (desigur ca-l stiu pe asta, doar vorbea Stef de el cat era beat) pentru o tigara m-a enervat. La maxim. Apoi ma bucur tare ca mi-am luat ghiozdanul cu mine, si ca am primit un stetoscop cadou de la un doctor. Apai de’ taran oi fi eu, da’ sînt un taran mai psihopat. Cu asta am scos stetoscopul din ghiozdan si m-am ridicat cu picioarele pe scaun (TOT PITIC AM RAMAS, SA-MI BAG PULA). Nu stiu, dar vecina de langa mine se uita ciudat la mine, ehhh, am aruncat cu stetoscopul in Dobre.

-Da’ nici tigari nu poti sa-ti cumperi?-da, mi-am lasat accentul de moldovean la iveala, de cand m-am mutat in Cluj am tot incercat sa-l ascund. Nesâmțâtule care esti. Cui crezi ca ii pasa ca o stii pe Taylor Swift?
Imi ridic ochelari, care mi-au cazut pe varful nasului, si ii arat muie.

Teen Idle
Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de DeadSunShine la data de Mar Feb 06, 2018 9:55 pm

~~
Hᴇʀᴇ I ɢᴏ ᴅʀᴜɴᴋ ʙʏ ᴍʏꜱᴇʟғ ᴀɢᴀɪɴ﹐ ʀᴀɪꜱᴇ ᴀɴᴏᴛʜᴇʀ ɢʟᴀꜱꜱ ᴛᴏ ᴡʜᴀᴛ ᴄᴏᴜʟᴅᴀ ʙᴇᴇɴ. Rᴜɴɴɪɴɢ ɪᴛ ʙᴀᴄᴋ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋɪɴɢ
﹙ᴏʜ ᴍʏ ɢᴏᴏᴅɴᴇꜱꜱ﹚

ꜱᴛʀᴀɪɢʜᴛ ꜱᴛᴜɴᴛɪɴ·﹐ ᴄᴀɴ·ᴛ ᴛᴇʟʟ ᴍᴇ ɴᴏᴛʜɪɴ·
~
Munteanu   Dimitria  Ruxandra
~
Fᴇᴇʟɪɴɢ ʟɪᴋᴇ I ᴡᴀɴɴᴀ ʀᴏᴄᴋ ᴡɪᴛʜ ʏᴏᴜʀ ʙᴏᴅʏ
I·ᴍ ɴᴏ ɢᴏᴏᴅ ᴀᴛ ʟʏɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴋɪꜱꜱɪɴɢ. I·ᴍ ꜱᴏ ꜱɪᴄᴋ ᴏғ﹐ ꜱᴏ ꜱɪᴄᴋ ᴏғ ғᴀʟʟɪɴɢ ɪɴ ʟᴏᴠᴇ. I·ᴍ ꜱᴏ ᴛɪʀᴇᴅ ᴏғ ꜱᴡɪɴɢɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴍɪꜱꜱɪɴɢ
I·ᴍ ɴᴏ ɢᴏᴏᴅ ᴀᴛ﹐ ɴᴏ ɢᴏᴏᴅ ᴀᴛ ғᴀʟʟɪɴɢ ɪɴ ʟᴏᴠᴇ

~~

Și aș fi vrut să îi dau prosopul ăla amărât. Da' mi-era lene. Și eram horny la oră aia. Și nu îi plăcea când săream pe ea sau când îi puneam mână pe cur, deci să nu se plângă.  
A plecat și nu am auzit decât că vorbea cu Dragoș despre ce îi lipsea sau ceva de genul. Lui Dragoș îi lipsea pula ca unei virgine. Și nu voiam să sune aiurea sau ceva, dar tipul era mul mai chill când își lua doza.
Cum baia mi-a rămas mie, mi-am făcut toate tabieturile, ieșind și eu de acolo... eventual. Fără prosop, că eu nu îmi luasem.
Da, umblam udă prin casă. Mrr, știu.
Am ajuns cumva și la șifonier și am început să mă și usuc (nu, m-am uscat doar, nu m-am frecat.) și să mă îmbrac la un moment dat.
Simțeam cum iese scorpia din mine. Nu știu de ce, dar mă trezisem nervoasă.

——————————————————————————————————————————————————
                                                                    𝘈𝘭𝘭 𝘮𝘺 𝘥𝘳𝘦𝘢𝘮𝘴 𝘢𝘳𝘦 𝘳𝘶𝘯𝘯𝘪𝘯𝘨 𝘸𝘪𝘭𝘥, 𝘐'𝘮 𝘨𝘰𝘯𝘯𝘢 𝘤𝘩𝘢𝘴𝘦 𝘵𝘩𝘦𝘮 𝘥𝘰𝘸𝘯        
𝘑𝘦𝘳𝘤𝘢𝘯 𝘡𝘦𝘯𝘰𝘷𝘪𝘢 𝘈𝘭𝘦𝘹𝘢𝘯𝘥𝘳𝘢

𝘛𝘩𝘦𝘳𝘦'𝘴 𝘫𝘶𝘴𝘵 𝘵𝘩𝘪𝘴 𝘸𝘢𝘪𝘵𝘪𝘯𝘨 𝘨𝘢𝘮𝘦 𝘢𝘯𝘥 𝘐 𝘥𝘰𝘯'𝘵 𝘬𝘯𝘰𝘸 𝘩𝘰𝘸 𝘵𝘰 𝘱𝘭𝘢𝘺                                                               
——————————————————————————————————————————————————

Mi-am închis ochii, în încercarea de a mă liniști înainte s-o dau într-o sesiune de bocit de trei, poate cinci ore.
-Chiar mi-ar plăcea, am chinuit un zâmbet în timp ce îmi ștergeam lacrimile alea. Să te văd plagand, adică.
Nu puteam lăsa ceva ce nu s-a întâmplat să mă consume, oricât de real ar putea părea sau oricât de frică mi-ar fi fost de acel ceva. Un viitor nesigur era rău, într-adevăr, dar era mai bun decât nimic.
- Îmi pare rău.
...că nu mă pot controla, că nu mă pot opri din a fi paranoica Pământului, că sunt așa nesigură pe noi, că...
- Ar trebui să am încredere deplină în ține. Până la urmă, nu ai făcut nimic care să îmi testeze limitele.
Oare chiar... NU. NU PUTEAM GÂNDI AȘA. Nu era deloc corect față de el. Și nici față de mine. Îmi făceam rău singură. Degeaba...
- Mă simt ca un dezastru.
Venise ora de sinceritate? Poate nu trebuia s-o spun cu voce tare.

🇮 🇷🇺🇳 🇦🇼🇦🇾 🇼🇭🇪🇳 🇹🇭🇮🇳🇬🇸 🇦🇷🇪 🇬🇴🇴🇩.
🇦🇳🇩 🇮 🇳🇪🇻🇪🇷 🇷🇪🇦🇱🇱🇾 🇺🇳🇩🇪🇷🇸🇹🇴🇴🇩 🇹🇭🇪 🇼🇦🇾 🇾🇴🇺 🇱🇦🇮🇩 🇾🇴🇺🇷 🇪🇾🇪🇸 🇴🇳 🇲🇪, 🇮🇳 🇼🇦🇾🇸 🇹🇭🇦🇹 🇳🇴 🇴🇳🇪 🇪🇻🇪🇷 🇨🇴🇺🇱🇩.
-
(🇲🇮🇭🇦🇮🇱) 🇷🇪🇽   (🇵🇴🇵🇦)
-
🇦🇳🇩 🇮'🇲 🇸🇴🇷🇷🇾 🇹🇴 🇲🇾 🇺🇳🇰🇳🇴🇼🇳 🇱🇴🇻🇪🇷.
🇸🇴🇷🇷🇾 🇹🇭🇦🇹 🇮 🇨🇦🇳'🇹 🇧🇪🇱🇮🇪🇻🇪 🇹🇭🇦🇹 🇦🇳🇾🇧🇴🇩🇾 🇪🇻🇪🇷 🇷🇪🇦🇱🇱🇾 🇸🇹🇦🇷🇹🇸 🇹🇴 🇫🇦🇱🇱 🇮🇳 🇱🇴🇻🇪 🇼🇮🇹🇭 🇲🇪.
🇫🇪🇪🇱 🇮🇹 🇮🇳 🇾🇴🇺🇷 🇧🇴🇳🇪🇸, 🇹🇭🇪 🇳🇪🇪🇩 🇫🇴🇷 🇸🇴🇲🇪🇹🇭🇮🇳🇬 🇲🇴🇷🇪. 🇹🇭🇪 🇲🇴🇷🇪 🇦🇳🇩 🇲🇴🇷🇪 🇾🇴🇺 🇼🇦🇮🇹...
🇮🇹'🇸 🇧🇺🇷🇳🇮🇳🇬 🇾🇴🇺
🇼🇪🇱🇱 🇸🇴🇲🇪🇹🇭🇮🇳🇬'🇸 🇬🇴🇹🇹🇦 🇭🇦🇵🇵🇪🇳 🇴🇷 🇼🇪'🇱🇱 🇧🇪 🇴🇳 🇴🇺🇷 🇰🇳🇪🇪🇸
-
🇸🇭🇪 🇸🇦🇮🇩 🇮'🇲 🇱🇴🇴🇰🇮🇳🇬 🇱🇮🇰🇪 🇦 🇧🇦🇩 🇲🇦🇳, 🇸🇲🇴🇴🇹🇭 🇨🇷🇮🇲🇮🇳🇦🇱.
🇸🇭🇪 🇸🇦🇮🇩 🇲🇾 🇸🇵🇮🇷🇮🇹 🇩🇴🇪🇸🇳'🇹 🇲🇴🇻🇪 🇱🇮🇰🇪 🇮🇹 🇩🇮🇩 🇧🇪🇫🇴🇷🇪.
🇸🇭🇪 🇸🇦🇮🇩 🇹🇭🇦🇹 🇮 🇩🇴🇳'🇹 🇱🇴🇴🇰 🇱🇮🇰🇪 🇲🇪 🇳🇴 🇲🇴🇷🇪 🇳🇴 🇲🇴🇷🇪.
                                                                               ("...𝖺𝗆 𝖾𝗌𝗍𝖾𝗍𝗂𝖼𝖺 𝗆𝖺𝗂 𝗆𝖺𝗋𝖾 𝖽𝖾𝖼𝖺̂𝗍 𝗉𝗎𝗅𝖺... ș𝗂 𝖺𝗆 𝗉𝗎𝗅ă 𝗆𝖺𝗋𝖾")

Mi-am frecat fruntea cu una dintre palme. Nu puteam înțelege ce era atât de grav încât să o determine să se închidă în ea. Nu spusesem nimic, nu? Păi? Unde era problema?
-Nu... bagă-mi-aș pula, știi că nu mă pricep la descifrat nimic. Nu pot suporta când îmi faci asta.
Nu mai aveam 13 ani ca să consider dragostea un joc ieftin. Nu îmi venea să cred, dar lăsa impresia că eu eram singurul conștient că eram adulți în toată firea.
-MAAAAAAAAAAAAAAAMI, TATI IAR VORBEȘTE URÂT.
Da, aici era și Tami. Nici măcar nu mă mai lua prin surprindere. Era o trădătoare. Prin față "tati, tati", dar prin spate sifona tot la mă-să.

Ultima editare efectuata de catre DeadSunShine in Mar Feb 06, 2018 10:47 pm, editata de 1 ori

﹣﹣﹣﹣﹣﹣﹣﹣Dʏɪɴɢ ᴛᴏ ᴋɴᴏᴡ﹐ ᴀғʀᴀɪᴅ ᴛᴏ ғɪɴᴅ ᴏᴜᴛ﹣﹣﹣﹣﹣﹣﹣﹣
DeadSunShine
New
New

feminin
Mesaje Mesaje : 81
Reputație Reputație : 53
Localizare Localizare : Panic Room
Status : Im coming down, down, coming down...
Joburi/Distractii : Obsessing

Sus In jos

Mesaj Scris de Special Needs la data de Mar Feb 06, 2018 10:15 pm

Am dat din cap aprobator, în semn că știu ce zice.

Aruncam chiștocul când a pomenit-o pe Taylor. Și, în ciuda rugăminții pe care n-apucasem s-o rumeg bine, instinctiv, rapid și inevitabil, m-a bușit un râs monumental, de toate zilele, taman din străfundul sufletului, cu ecou prin toate măruntaiele.

Cum să-mi ceară să nu râd la așa ceva? Mai că-mi și dăduseră lacrimile de la hohotit. Care s-a îndeșit când s-a pomenit lovit în cap cu ceva și un călător îi arăta muie tare ofensat. Dar, pe cât de repede m-a bușit râsul, pe atât de repede a avut loc și Schimbarea la Față. Gen, mi-a picat. Nu pe podea. Nu sub tren, pe șine. Adânc, foarte adânc în pământ. Și cum să nu-ți pice fața când dai peste o persoană pe care nu te așteptai în ruptul capului s-o vezi, gen, încă una într-o zi. La fel ca precedenta. Două. Două figuri care au reușit să marcheze o bucată relativ importantă din viața ta și care au plecat fără explicații. Pur și simplu.

- Adam? îngâimai, și trenul păru să se pună în mișcare, iar eu mă dezechilibrai.

''O să cad'', mă panicai. Shit, ce dracu' e în neregulă cu Universul azi? Dumnegod-ule, ține-mă, mânca-ți-aș…
Special Needs
New
New

Sus In jos

Mesaj Scris de Ima la data de Mar Feb 06, 2018 10:43 pm

Tulai Doamne dar ce-a mai fost și asta?!
- De ce pula mea arunci cu stetoscoape? Mă întorc către persoana cu pricina, dar observ că trenul se pune în mișcare iar ușile dau să se închidă.
L-am prins pe Ștefan de încheietură și l-am tras înăuntru, panicându-mă pentru o fracțiune de secundă. Noroc. Că. N-a. Căzut. Dumnezeu cu mila.
Îl privesc pe tipul de pe scaun pe sub gene, pufnind în râs realizând că nici așa înălțimea lui nu o atingea pe a mea. Mi-am suprimat cum am putut râsul, așa era politicos și nu-mi voiam bătaie de la Ștefan.
Știam eu că ceva e în neregulă, știam de capitolul ăsta... Am metodele mele de a afla.
Am luat stetoscopul și m-am dus calm către acesta, întinzându-i-l de parcă i-aș fi dat o comoară. Desigur, doar o chestie inutilă.
- Sper să ți-l bagi în fund și să-ți placă încât să-ți fie de-ajuns. Pupix.

Ima
Shy
Shy

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Teen Idle la data de Mar Feb 06, 2018 11:05 pm

-IRINA NICOLETA STEFANESCU-

Oh, Doamne. Putem sa nu aprindem trcutul meu nasol in discutia asta? Desi nu se poate, oricat mi-as fi dorit, nu s-ar fi intamplat asta. Trecutul meu nasol, foarte nasol. Vreau sa deschid usa si sa sar din masina.
-Pai… incep inghitand in sec. Asta era in trecut cand il placeam pe Stefan, acum muuuult timp. Acum cred ca esti o persoana de treaba, tin la tine si cred ca esti frumoasa. Ok, uita partea in care am zis ca esti frumoasa. De fapt, nu uita. De fapt, uita.

-POPAᵖᵘᶠᵘ  ALEXANDRA-

Desigur ca Mihail a inceput sa injure, acum o sa inceapa sa se bage si Tami. Darius….doarme da, bun. Stiu ca nu putea sa descifreze asta, dar putea macar sa isi dea seama. Adica au trecut sase ani, pana mea.
-Hai sa vorbim despre asta mai tarziu. Cand nu sunt copii.
Dupa ma intorc cu fata la Tami.
-Tati a spus un cuvant foarte, foarte urat si pentru asta o sa ii iau ultimul baton de ciocolata. Muhahaha. Si tu nu o sa primesti pentru ca ai mancat prea multe dulciuri de cand am plecat de acasa.
Imi place sa fiu mama, pot sa mananc dulciuri pe gratis cand sunt suparata.

Teen Idle
Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Special Needs la data de Mar Feb 06, 2018 11:35 pm

Avusesem impresia că mi se oprise inima de frică pentru o fracțiune de secundă. Apoi, când mă dezmetici și mă văzui în siguranță, constatai că mi-o luase de mult la goană. Tot de spaimă.
Trăsei aer adânc în piept, peste care îmi pusei mâna a ușurare, și încercai să mă liniștesc.

Mulțam, Dobre. Mai că-mi vine să-ți zic că-ți rămân dator.

Mă îndreptai cu pași nesiguri spre locul meu, căscând ochii că Adam se afla fix pe scaunul din spatele celui pe care stătusem. În picioare. „Ce pula mea…” Gen, așa începuse șirul gândurilor care trebuiau să-mi vină firesc atunci. Și mi-au venit.

- Băi, piticu’ dracu’… mi-a bombănit gura fără mine. Și acolo s-a oprit.

Adam. Adam. Adam.
După ani de zile.
Același pitic nenorocit de-un metru și-o flegmă forever, văd.
Special Needs
New
New

Sus In jos

Mesaj Scris de Aelin la data de Mier Feb 07, 2018 3:41 pm

ELENA

Ii zambesc dulce, sarutandu-l scurt pe obraz. Nu era un tip prea zambaret cand l-am cunoscut. SI nici acum nu e, dar ma are pe mine si e obligat sa o faca.
Ca un copil cuminte, il las sa imi lege prosopul bine si sa isi faca de cap cu parul meu de oaie.
- Am uitat de balsam. M-am grabit.Acum taci si indura Elena.
SI vad o DImi defiland fara prosop destul de degajata.
- Bravo, fata!O fluier ca disperatii aia de fotbal si ii fac cu ochiul. Dimi are un corp de model si e super frumoasa, saracii baieti, de cate ori nu au ramas cu buza umflata.

IANA
Ma uit derutata la Micha si buzele mele formeaza un zambet larg si deloc dubios, la vederea minunii date de Dumnezeu(nu, bebe inca nu). Intind rapid mana si insfac ciocolata ca un copil fericit si il pup fugitiv pe obraz, inainte sa imi devorez ciocolata.
- Lu, vrei? E buna. Stiu ca nu am mai vorbit asa mult cu Lu in ultima vreme, dar nu pare a fi ea. S-a schimbat mult din facultate, dar tot nu ii sta in fire sa fie asa tacuta.
- Bebe si Micha sunt adorabili, eu nu. Eu sunt doar grasa. Iar eu tot Iana am ramas. Doar ca am renuntat la pandicorni.
Ma uit pe geam si chiar inainte ca Micha sa porneasca, deschid portiera si o zbughesc din masina direct in bratele celeilalte blonde preferate.(Mada, Irina si Lu)
- MADAAAAAAAAAAAAAA!

CRISTI

Imediat ce Mada a iesit din masina, ma uit urat la Liviu, care, desigur, nu dormea.
- Vezi ca il trezesti pe Adelin. Si pe mine era sa ma omori, dar detalii.Nu il am. Inelul e la tine.

ʰʸ ˡʷʸˢ ʳˢ
Aelin
Shy
Shy

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Hippient la data de Mier Feb 07, 2018 6:19 pm

- CASIAN -

Am râs puțin. Nu ar mai spune asta dacă m-ar vedea plângând. Râdeam, deși îmi cam dădeau lacrimile și mie, dar... Imediat după...
Am inspirat adânc. Apoi expirat.
Apoi iarăși. Același exercițiu.
Dă-i tati.
Apoi mi-am supt ușor buzele, înainte să întreb, neputând-o privi în ochi:
- Uhm... nu ești pe... ciclu, nu?
Altfel nu mi-aș fi putut explica valul acesta de emoții care păreau s-o devasteze. Chiar voiam s-o ajut, dar... damn. Nu voiam să-i dau altă impresia sau să fac ceva greșit.

- CARMA -

E ciudat cum poți trece uneori de la o stare la alta, mai ales după ce te gândești că e foarte probabil să ai probleme cu bipolaritatea și că ai putea trata asta...
Dar totuși... Nu m-am putut abține să nu râd, alungând cu un deget lacrimile de la vârfurile ochilor și sperând să nu-mi fi întins machiajul. Și pot spune că am râs destul de tare.
- Ești adorabilă. Dacă te deranjează totuși subiectul, poți să-mi zici și nu-l mai aduc în discuție, am spus senin, întorcându-i un zâmbet. Și, pe bune acuma, e okay. Și tu ești frumoasă și mi-ești dragă. Deeci, nu uit nimic.
Dacă aș călători în trecut și aș spune eului meu din acea versiune tot ce se întâmplă acum, probabil aș primi o invitație înspre Socola din partea ei.

Hippient
Moderator
Moderator

feminin
Mesaje Mesaje : 136
Reputație Reputație : 37
Localizare Localizare : district 12
Status : look around. choose your own ground.
Joburi/Distractii : sleep well, be zen

Sus In jos

Mesaj Scris de Ima la data de Mier Feb 07, 2018 7:42 pm

ᴿ ᵘ ᵐᶤᶰᵉˀ

În timp ce-i descurcam părul o observ pe Dimi cum își făcea calea pe-acolo, probabil voia să pozeze nud sau ceva. Dar nu mă deranja de niciun fel, având în vedere că amândouă îmi erau ca două surori.
- Keep it up, gurl!
I'm not some Tumblr freak or some shit like that... Dar aș putea fi comparat cu o fanatică a acestui site. Până una-alta, reușii să-i dau de cap părului blond.
- Acum îmbracă-te. Eu mă duc să mufez o țigară.
Ă, stai, că nu ăsta era echivalentul în română. Fuck, cred că știam mai bine franceza și poate chiar țigăneasca. Desigur, știam română destul de multă însă aveam lipsuri. Dădeam de ele rar, totuși.
- steluță fumez o țigară. Păcat că nu avem autocorrect in real life.

Ima
Shy
Shy

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Nisao la data de Mier Feb 07, 2018 7:54 pm

● Michael  -  ᴮᵘʳˡᵃᶜᵘ ●

.
.
.

" ˢᶤ ᵃʳᶤᵖᶤ ᶤ̂ᵐᶤ ᶜʳᵉˢᶜ
ᴬˡ ᵐᵉᵘ ˢᵘᶠˡᵉᵗ ᵉ ᵗʳᵉᵃᶻ˒ ᵗᵘ ᵐ⁻ᵃᵈᵘᶜᶤ ˡᵃ ᵉˣᵗᵃᶻ
ˢᶤ ᵗʳᵃᶤᵉˢᶜ ᵈᵒᵃʳ ᶜᵃ ˢᵃ ᵗᵉ ᵖʳᶤᵛᵉˢᶜ "

Da, aia e o Iana fericită. Da, este așa atunci când primește dulciuri și când...
Mich, alo, conduci. Gândurile astea mai târziu.
- Ce...
Eu pornisem mașina. Literalmente. Aproape că ieșisem din benzinărie, iar ea ce face? Sare din mașină. În timpul mersului.
Nu țipa la ea, nu țipa la ea, nu țipa la ea.
Nu, că nu te-ar auzi. Și dacă ar face-o... s-ar întrista și... mhm, nu.
Cu toate astea, îmi sărise inima din piept și aproape murisem acolo la volan. Ieșise când eram la cinci la oră, dar... Doamne. Ce bine că nu a pățit nimic.
Oprind din nou mașina, am coborât geamul, uitându-mă la persoana peste care sărise. Era Mădălina și, probabil, și ea se îndrepta înspre aceeași destinație ca noi. Coborând, m-am apropiat de cele două, salutând-o și eu pe blondă (nu la fel de înfocat ca iubita mea soție, dar circumstanțe și alea alea).
- Tot la mare, tot la mare?
Presupun că da.

" ˢᵃʸ ᵐʸ ᶰᵃᵐᵉ˒ ˢᵃʸ ᵐʸ ᶰᵃᵐᵉ "
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
" ᴵᶠ ᶰᵒ ᵒᶰᵉ ᶤˢ ᵃʳᵒᵘᶰᵈ ʸᵒᵘ˒ ˢᵃʸ "ᴮᵃᵇʸ˒ ᴵ ˡᵒᵛᵉ ʸᵒᵘ "
Nisao
Administrator
Administrator

feminin
Mesaje Mesaje : 319
Reputație Reputație : 36
Localizare Localizare : Westeros
Status : Alive
Joburi/Distractii : lol ce

Sus In jos

Mesaj Scris de Teen Idle la data de Mier Feb 07, 2018 8:22 pm

-IRINA NICOLETA STEFANESCU-

Am facut-o sa rada,bun, nu imi placea sa o vada trista. Mai ales din cauza unei foste, nu are rost sa isi iroseasca lacrimile pentru asta. Jur ca daca nu ar fi condus, as strange-o in brate si i-as fi zis ca totul o sa fie bine.
-Daca trecutul meu te face sa razi, atunci il poti aduce de cate ori vrei in discutie.

-LIVIU REBREANU-
[Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine]  [Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine]

Staaaai…Inelul nu era la el? Inainte sa plecam mi-a zis: “Iub, o sa iau eu inelul, vreau sa o cer pe Mada cand o sa am sansa.” Cu asta mai dau un picior in scaun.
-Ba, cap de pula, inelul ai zis ca te il iei. Ai uitat?

-ADAM DANIEL MOCANU-

Ii tai pula si pun stetoscopul in locul ei, ii tai pula si pun stetoscopul in locul ei, ii tai pula si pun stetoscopul in locul ei, ii tai pula si pun stetoscopul in locul ei, ii tai pula si pun stetoscopul in locul ei, ii tai pula si pun stetoscopul in locul ei.
Ma uit la Dobre pret de cinci secunde si dupa imi iau stetoscopul din mana lui. Are plete nespalate, mai rau ca un omul strazii, ce pula mea vede Stef la el? Eu vad doar ca e urat si prost.
-Nu accept oferte de la cersetorii.
Ma dau jos de pe scaun si imi iau ghiozdanul. Ma asez repede langa Stef.
-Da, eu-s piticu’. Ce e?

Teen Idle
Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos