This used to be a forum full of little and stupid girls.
Now it is kinda serious because they have grown up.
You're welcome to join in though. Have fun ^^

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

[ ʷ/ ᴰᵃᶰᶤᶤ ᶰ' ᴴᵃᵇᶤᶤ ] ↮ ℭ𝔞𝔲𝔱𝔞̂𝔫𝔡 𝔦𝔲𝔟𝔦𝔯𝔢 𝔦̂𝔫...

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Nisao

Moderator
Moderator
·· I ʜᴀᴛᴇ ᴛʜᴇ ʜᴇᴀᴅʟɪɴᴇꜱ ᴀɴᴅ ᴛʜᴇ ᴡᴇᴀᴛʜᴇʀ / I·ᴍ ₁₉ ᴀɴᴅ I·ᴍ ᴏɴ ғɪʀᴇ ··

·
·
·

↮ 𝑪𝒂𝒖𝒕𝒂̂𝒏𝒅 𝒊𝒖𝒃𝒊𝒓𝒆 𝒊̂𝒏 𝒍𝒖𝒎𝒊𝒏𝒂 𝒓𝒆𝒇𝒍𝒆𝒄𝒕𝒐𝒂𝒓𝒆𝒍𝒐𝒓

━━━━━━ ↮ ━━━━ ꕥ ━━━━ ↮ ━━━━━━
[Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine]

·· Bᴜᴛ ᴡʜᴇɴ ᴡᴇ·ʀᴇ ᴅᴀɴᴄɪɴɢ I·ᴍ ᴀʟʀɪɢʜᴛ / Iᴛ·ꜱ ᴊᴜꜱᴛ ᴀɴᴏᴛʜᴇʀ ɢʀᴀᴄᴇʟᴇꜱꜱ ɴɪɢʜᴛ ··

·
·
·

𝙽𝚞𝚖𝚊𝚒 𝙳𝚊𝚗𝚒𝚒 𝚜𝚒 𝙷𝚊𝚋𝚒𝚒 𝚊𝚒𝚌𝚒, 𝚖𝚜 𝚙𝚠𝚙 ♡

·· Aʟʟ ᴏғ ᴛʜᴇ ᴛʜɪɴɢꜱ ᴡᴇ·ʀᴇ ᴛᴀᴋɪɴɢ / ·Cᴀᴜꜱᴇ ᴡᴇ ᴀʀᴇ ʏᴏᴜɴɢ ᴀɴᴅ ᴡᴇ·ʀᴇ ᴀꜱʜᴀᴍᴇᴅ / Sᴇɴᴅ ᴜꜱ ᴛᴏ ᴘᴇʀғᴇᴄᴛ ᴘʟᴀᴄᴇꜱ ··

·
·
·

● romance ● dance ● comedy ● croissant ●
● mature ● drama ●

·· Eᴠᴇʀʏ ɴɪɢʜᴛ﹐ I ʟɪᴠᴇ ᴀɴᴅ ᴅɪᴇ / Mᴇᴇᴛ ꜱᴏᴍᴇʙᴏᴅʏ﹐ ᴛᴀᴋᴇ ·ᴇᴍ ʜᴏᴍᴇ / Lᴇᴛ·ꜱ ᴋɪꜱꜱ ᴀɴᴅ ᴛʜᴇɴ ᴛᴀᴋᴇ ᴏғғ ᴏᴜʀ ᴄʟᴏᴛʜᴇꜱ ··

·
·
·

- PRINCIPAUTE DE MONACO -
Cote d’Azur - Republique francaise - Europe de l'Ouest

- Present -

·· Aʟʟ ᴏғ ᴏᴜʀ ʜᴇʀᴏᴇꜱ ғᴀᴅɪɴɢ / Nᴏᴡ I ᴄᴀɴ·ᴛ ꜱᴛᴀɴᴅ ᴛᴏ ʙᴇ ᴀʟᴏɴᴇ / Lᴇᴛ·ꜱ ɢᴏ ᴛᴏ ᴘᴇʀғᴇᴄᴛ ᴘʟᴀᴄᴇꜱ ··

·
·
·

Din momentul nașterii sale până în momentul în care se stinge în liniște, ființa umană este ghidată de nevoia de exprimare, de dragostea pură față de artă, aspiră la o lume mai frumoasă și dacă nu o obține, și-o crează cu mâna sa, împărtășind-o cu toți cei ce sunt măcar curioși să o vadă.
Cel puțin așa sunt protagoniștii noștri, Amelie și Tobias, care și-au dedicat viața dansului, ce nu mai este de mult doar un hobby, devenind un stil de viață pentru amândoi. Se hrănesc cu aplauze și cu zâmbete sincere. Dansul pentru ei a devenit universul în care nu pot fi și nici nu le se permite să fie supărați. Pașii greșiți au devenit doar amintiri vechi, pe care și le amintesc doar în momentele în care muzica se oprește și liniștea domnește în aer.

Total niște străini, au trăit totuși în aceeași lume. Dansând în capete diferite ale țării, pentru oameni diferiți, fără a le trece vreodată prin cap că destinul îi va aduce la un moment dat față în față.
Tobias, rămas fără parteneră datorită unui accident nefericit, riscă să își piardă locul pe care cu greu l-a căpătat alături de aceasta în concursul mondial ”Thunderstruck Dance”.
Amelie se dovedește însă a fi salvatoarea clubului de dans Headliners, venind tocmai din celălalt capăt al țării pentru a-i înlocui partenera lui Tobias.
Vor reuși oare cei doi să se înțeleagă atât pe scenă, cât și în spatele ei? Se vor întoarce oare acasă cu marele premiu aducând glorie Franței? Povestea celor doi se va rezuma doar la pașii de dans sau va evolua și într-un alt mod? Nu rămâne decât să citiți și să aflați.

" ˢᵃʸ ᵐʸ ᶰᵃᵐᵉ˒ ˢᵃʸ ᵐʸ ᶰᵃᵐᵉ "
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
[Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine]
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
" ᴵᶠ ᶰᵒ ᵒᶰᵉ ᶤˢ ᵃʳᵒᵘᶰᵈ ʸᵒᵘ˒ ˢᵃʸ "ᴮᵃᵇʸ˒ ᴵ ˡᵒᵛᵉ ʸᵒᵘ "
Vezi profilul utilizatorului

_____________ 𝒜𝓂𝑒𝓁𝒾𝑒 𝑅𝑜𝓊𝓈𝓈𝑒𝓁[Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine] _____________
- - - - - - - - -   Il était une fois   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

intru grăbită în clădirea făcută în mare parte din sticlă, încercând să nu mă izbesc în nimeni. nu de alta dar am mai mulți metri pe minut decât e normal și un posibil accident mi-ar adăuga minute întârziate la acea jumătate de oră deja acumulată. bravo amelie, știi să te orientezi într-un oraș precum acesta fără nimic - tu fiind venită din celălalt capăt al țării - și te pierzi într-o clădire a cărei hartă o ai în posesie. merit un duș rece.

și acum la dreaptaaaaa... lungesc vocala până fac la dreapta și am ajuns! voila. sunt un geniu.

mă apropii de ușa din fața mea, înghit în sec și intru cu ochii închiși. sau dau de întuneric. cert e că nu văd nimic.

ce... nu apuc să termin că simt cum ceva face contact cu minunatul meu cap albastru și mă dau în spate, izbindu-mă de o suprafața mobilă din lemn.

cumva, ușa de care tocmai m-am izbit și pe care am închis-o are clanță doar în afară... oh.

HEI! HEI! CINEVA ACOLO? AJUTOOOOOR! strig pentru viața mea, bătând în ușă.

bravo amelie. bravo.
măcar de nu m-aș teme de întuneric.

Ultima editare efectuata de catre Danielle in Dum Mai 06, 2018 10:30 pm, editata de 2 ori

Vezi profilul utilizatorului https://www.wattpad.com/user/danielle-von-blank

Nisao

Moderator
Moderator

● Tobias  -  ᴸᵉᶠᵉᵛʳᵉ ●
.
.
.
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

" ᵂʰᵉᶰ ʸᵒᵘ ᵈᵃᶰᶜᵉ˒
ᵞᵒᵘʳ ᵖᵘʳᵖᵒˢᵉ ᶤˢ ᶰᵒᵗ ᵗᵒ ᵍᵉᵗ ᵗᵒ ᵃ ᶜᵉʳᵗᵃᶤᶰ ᵖˡᵃᶜᵉ ᵒᶰ ᵗʰᵉ ᶠˡᵒᵒʳˑ
ᴵᵗ'ˢ ᵗᵒ ᵉᶰʲᵒʸ ᵉᵃᶜʰ ˢᵗᵉᵖ ᵃˡᵒᶰᵍ ᵗʰᵉ ʷᵃʸˑ "

Nom de Dieu! O să tacă vreodată?
Puterea mea de concentrare ajunge la minim, oprindu-mă în mijlocul coregrafiei, privind-o pe Madame Gertrude.
- Vă rog frumos, calmați-vă. O să vină.
Poate dacă nu s-ar mai criza atâta pe chestia asta, fata chiar ar veni. Cine știe, a auzit-o, s-a speriat și a fugit.
- Tobias, nu înțelegi?! Fără ea, suntem pierduți! Perdu! Comprendre? Perdu! Deja a întârziat jumătate de oră! Dacă nu... dacă nu mai vine? Tobias!
Mi-am dat ochii peste cap, aprobând mecanic. Fără să știu ce aprob, dar poate așa tăcea. Peut-être.
- Ahem, ahem. Unde e sticla a...
În capul meu. Aruncată de Madame Gertrude. Au...
- Merci... dar nu chiar.
Cu riscul de a fi luat iar la rost, după ce am băut jumătate din sticla cu apă, mi-am vărsat restul în cap. Și înainte să zică ceva, i-am făcut semn că mă ocup eu.
- Iau un mop și revin.
Și abia după ce am părăsit sala de repetiții am realizat ce frumos se aude... liniștea. Care nu a durat mult, căci odată ce am ajuns în fața debaralei, a început să țipe. Da' mersi.
După ce am deschis-o, am fost surprins să găsesc pe cineva acolo.
- Oh, salut.
Am spus să fiu politicos, deci după ce mi-am luat un mop și înainte de a închide ușa la loc, i-am făcut cu mâna.
Ce fel de locuri își mai găsesc unii să se ascundă...

" ˢᵃʸ ᵐʸ ᶰᵃᵐᵉ˒ ˢᵃʸ ᵐʸ ᶰᵃᵐᵉ "
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
[Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine]
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
" ᴵᶠ ᶰᵒ ᵒᶰᵉ ᶤˢ ᵃʳᵒᵘᶰᵈ ʸᵒᵘ˒ ˢᵃʸ "ᴮᵃᵇʸ˒ ᴵ ˡᵒᵛᵉ ʸᵒᵘ "
Vezi profilul utilizatorului

Continut sponsorizat

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum