This used to be a forum full of little and stupid girls.
Now it is kinda serious because they have grown up.
You're welcome to join in though. Have fun ^^

ᵈᵉᵃᶰᵃʰ❝ℛ𝑒𝒹𝒶𝓂𝒶𝓃𝒸𝓎❞ᵈᵃᶰᵉʰ

:: RPG :: RPG-uri private

In jos

ᵈᵉᵃᶰᵃʰ❝ℛ𝑒𝒹𝒶𝓂𝒶𝓃𝒸𝓎❞ᵈᵃᶰᵉʰ

Mesaj Scris de Danielle la data de Sam Aug 18, 2018 5:11 am

【ℛ𝑒𝒹𝒶𝓂𝒶𝓃𝒸𝓎[Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine]
                              ❝... I met you for a reason❞

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine]
━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━
[Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine]
━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━

━━━ ⚜ ━━━
Ianuarie 2019; campusul universitar

"Deci, dacă ies cu tipa asta – prietena prietenei tale – o să mă lași, pentru numele Domnului, în pace? Nu, nu o să o alung intenționat, o să o las să fugă doar de bună voie. Da, promit. Și nu o să mă mai deranjezi? Și o să mă lași în pace cu toate încercările de a face pe Cupidon? Mâinile la vedere când promiți, Danielle. S-a făcut atunci. Nu mai rânji așa, tocmai ai pierdut la propriul joc."

...oare?

Gardenia și Andrew și-au intersectat drumurile cel puțin o dată în campusul universității. Dacă nu ar fi fost prea prinsă în gândurile ei, poate tânăra l-ar fi observat. Sau poate el ar fi băgat-o în seamă dacă ar fi fost în stare să vadă altceva în afară de atingerea propriilor lui scopuri.

Aroganța lui Andrew poate lăsa de dorit, iar gura lui mare i-a adus destui dușmani de-a lungul timpului. Din perspectiva unui anumit personaj feminin din viața lui, singurătatea i-a băgat celui mai bun prieten al ei un morcov acolo unde nu bate soarele și l-a transformat în ce a ajuns azi. Așa că a devenit datoria ei să-l scape de singurătate și să îi găsească o pereche, iar ocazia perfectă pare că tocmai s-a ivit.

Privindu-și cea mai bună prietenă când aceasta nu era atentă, o anumită șatenă a tras o anumită concluzie: Gardenia avea nevoie de ceva care să îi condimenteze viața fără aromă. Pentru o tânără precum ea, viața la facultate trebuia să fie oricum, dar nu plictisitoare, era inacceptabil așa ceva. Și oare ce condiment ar putea fi mai bun decât un iubit? Vă spune Diana: niciunul.

"O întâlnire? Cu un necunoscut? Sper că ai înnebunit! Am mai discutat despre asta, Diana: nu vreau pe nimeni în momentul ăsta. Nu, nu o să mă răzgândesc când o să îl cunosc. Nu face ochii ăia la mine. Știi că nu funcțio-... Unde ziceai că trebuie să mă întâlnesc cu el? Deja presimt că o să îmi regret deciziile."
Oh oh, n-o să regreți nimic!
━━━ ⚜ ━━━

✎_______________________________________________________________
[Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine]
»
(𝚗.) 𝚝𝚑𝚎 𝚊𝚌𝚝 𝚘𝚏 𝚕𝚘𝚟𝚒𝚗𝚐 𝚝𝚑𝚎 𝚘𝚗𝚎 𝚠𝚑𝚘 𝚕𝚘𝚟𝚎𝚜 𝚢𝚘𝚞; 𝚊 𝚕𝚘𝚟𝚎 𝚛𝚎𝚝𝚞𝚛𝚗𝚎𝚍 𝚒𝚗 𝚏𝚞𝚕𝚕; 𝚛𝚎𝚚𝚞𝚒𝚝𝚎𝚍 𝚕𝚘𝚟𝚎.
«
[Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine]
━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━

❝𝓌𝑒 𝓂𝒶𝒹𝑒 𝓆𝓊𝒾𝓉𝑒 𝒶 𝓂𝑒𝓈𝓈, 𝒷𝒶𝒷𝑒~❞
Danielle
New
New

feminin
Mesaje Mesaje : 15
Reputație Reputație : 3
Varsta Varsta : 16
Localizare Localizare : str. melcilor nr 13
Status : moartă și incinerată de trei ori în aceeași viață
Joburi/Distractii : dormitul sau muritul, depinde

Vezi profilul utilizatorului https://www.wattpad.com/user/danielle-von-blank

Sus In jos

Re: ᵈᵉᵃᶰᵃʰ❝ℛ𝑒𝒹𝒶𝓂𝒶𝓃𝒸𝓎❞ᵈᵃᶰᵉʰ

Mesaj Scris de Nobume la data de Sam Aug 18, 2018 7:12 pm

ʳˡˡʸ ʳˑ
ˢ ʳ ʳ ʰʳˑ
ʷʰ ʳˑ

[Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine]

"Deci, ne-am inteles: dupa l.p.-ul de fiziologie o sa mergi la iesirea din campus si o sa te vezi cu el, da? O sa te urmaresc putin, doar ca sa fiu sigura ca nu te apuci sa faci vreo smecherie, tinand cont de cat de entuziasmata esti. Si o sa-mi multumesti mai tarziu, gradina mea draga." - vorbele Dianei imi rasunau in cap si nu imi venea decat sa merg spre cel mai apropiat perete si sa-mi izbesc capul de el. Ignorand partea in care ma porecleste "gradina" ca asa ii place, nu intelegeam de ce tragea atat de tare de mine sa ma intalnesc cu un necunoscut. Si nu, nu e prima data cand incearca, doar ca asta ar fi prima la care am zis eu da, si asta doar pentru ca m-a constrans cu farmecele ei de satena bagareata. O fi ea prietena mea cea mai buna, si o ador cu totul, dar are niste momente in care pare sa fie scapata de la psihiatrie.
Oftez scurt, continuand sa traversez curtea principala a campusului ca sa ajung la iesire. In acelasi timp incepusem sa enumar ce naiba trebuia sa fac: sa ajung acolo si sa dau de un tip pe care sigur nu l-am vazut niciodata ; nu ca as vedea eu prea multa lume care nu merge la aceeasi facultate cu mine. Entuziasmul meu inexistent imi spunea sa fac cale intoarsa, dar creierul meu rational stia ca Diana sta pitita undeva, gata sa ma felieze daca nu imi respect cuvantul.
In cele din urma, membrele mele inferioare se opresc, fiind constienta ca am ajuns unde trebuia sa ajung. Si, desi mai erau destui studenti care intrau si ieseau, o singura silueta masculina se afla intr-o pozitie statica, limbajul corpului sau evidentiind faptul ca astepta ceva...sau mai bine spus, pe cineva. Si, ca sa nu spuna mai tarziu ca ma holbez ca o idioata, o sa trec direct la subiect, chit ca nu aveam nici cea mai vaga idee despre ce ar trebui sa spun:
-Ă...salut? ce mortii mei a fost asta la mine? Doamne, sunt fara speranta. Presupun ca pe mine ma asteptai... ce ma pricep la socializare, nu? Da, a fost sarcasm. Si sper ca nu l-am incurcat cu altcineva.

"I go by Dabi now. I'll tell you my real name when I'll need to."
Nobume
Administrator
Administrator

feminin
Mesaje Mesaje : 621
Reputație Reputație : 35
Varsta Varsta : 19
Localizare Localizare : Tumblr
Status : I wanna be your end game
Joburi/Distractii : Bewitching medicine

Vezi profilul utilizatorului http://kmuiyato.tumblr.com